Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2017. gada 3. janvāra noteikumi Nr. 23 "Iekšējās kārtības noteikumi brīvības atņemšanas iestādes struktūrvienībā, kurā tiek īstenota resocializācijas programma atkarību mazināšanai". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 1.02.2017., Nr. 25 https://www.vestnesis.lv/op/2017/25.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidenta rīkojums Nr. 26

Par Indriķa Buiļa pārcelšanu

Vēl šajā numurā

01.02.2017., Nr. 25

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 23

Pieņemts: 03.01.2017.

OP numurs: 2017/25.1

2017/25.1
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 7 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 23

Rīgā 2017. gada 3. janvārī (prot. Nr. 1 13. §)

Iekšējās kārtības noteikumi brīvības atņemšanas iestādes struktūrvienībā, kurā tiek īstenota resocializācijas programma atkarību mazināšanai

Izdoti saskaņā ar Latvijas Sodu izpildes kodeksa
61.8 panta septīto daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka iekšējo kārtību brīvības atņemšanas iestādes struktūrvienībā, kurā tiek īstenota resocializācijas programma atkarību mazināšanai (turpmāk – atkarību mazināšanas programma), notiesāto atlases, uzņemšanas un pārvietošanas kārtību, kā arī kārtību, kādā notiesāto izslēdz no atkarību mazināšanas programmas, un attiecīgo lēmumu pieņemšanas kritērijus.

2. Uz notiesātajiem, kuri iesaistīti atkarību mazināšanas programmā, neattiecas vispārējie brīvības atņemšanas iestādes iekšējās kārtības noteikumi.

3. Atkarību mazināšanas programma ietver notiesāto atlases, uzņemšanas, padziļinātas izvērtēšanas un programmas īstenošanas posmus.

4. Atkarību mazināšanas programma tiek īstenota Ieslodzījuma vietu pārvaldes Olaines cietuma (Latvijas Cietumu slimnīcas) Atkarīgo centrā (turpmāk – atkarīgo centrs). Atkarību mazināšanas programmas vadītājs ir atkarīgo centra priekšnieks.

5. Atkarību mazināšanas programmas īstenošanas posmā īstenojamo pasākumu kopumu apstiprina Ieslodzījuma vietu pārvaldes (turpmāk – pārvalde) priekšnieks.

II. Notiesāto atlases kārtība iesaistīšanai atkarību mazināšanas programmā

6. Ja notiesātajam sākotnējā vai ikgadējā risku un vajadzību izvērtējumā konstatē alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu lietošanas risku, brīvības atņemšanas iestādes amatpersona vai darbinieks (turpmāk – darbinieks) veic atzīmi notiesātā resocializācijas plānā un piedāvā notiesātajam iesaistīties notiesāto atkarību mazināšanas pasākumos brīvības atņemšanas iestādē.

7. Saņemot notiesātā iesniegumu, kurā izteikta vēlme iesaistīties atkarību mazināšanas programmā, brīvības atņemšanas iestādes priekšnieks 10 darbdienu laikā izvērtē nepieciešamību iesaistīt notiesāto atkarību mazināšanas programmā, ņemot vērā šādus kritērijus:

7.1. notiesātā uzvedību soda izpildes laikā;

7.2. notiesātā piedalīšanos resocializācijas pasākumos un tajos sasniegtos rezultātus;

7.3. soda izpildes gaitu;

7.4. drošības un noziedzības novēršanas kritērijus;

7.5. ārstniecības personas atzinumu par notiesātā veselības stāvokļa atbilstību dalībai atkarību mazināšanas programmā.

8. Pamatojoties uz šo noteikumu 7. punktā minētā izvērtējuma rezultātiem un ņemot vērā notiesātā risku un vajadzību izvērtējuma rezultātus, brīvības atņemšanas iestādes priekšnieks sagatavo un nosūta pārvaldes priekšniekam priekšlikumu par notiesātā iesaistīšanu atkarību mazināšanas programmā vai pieņem lēmumu par atteikumu sagatavot priekšlikumu par notiesātā iesaistīšanu atkarību mazināšanas programmā.

9. Soda izciešanas režīma pārkāpums, ko notiesātais izdarījis pēc šo noteikumu 7. punktā minētā iesnieguma iesniegšanas, nevar būt vienīgais pamats atteikumam sagatavot priekšlikumu par notiesātā iesaistīšanu atkarību mazināšanas programmā.

10. Saņemot brīvības atņemšanas iestādes priekšnieka priekšlikumu par notiesātā iesaistīšanu atkarību mazināšanas programmā, pārvaldes priekšnieks, ievērojot šo noteikumu 7. punktā minētos kritērijus un brīvās vietas atkarību mazināšanas programmā, 15 darbdienu laikā pieņem vienu no šādiem lēmumiem:

10.1. iesaistīt notiesāto atkarību mazināšanas programmā;

10.2. atteikt notiesāto iesaistīt atkarību mazināšanas programmā;

10.3. atlikt notiesātā iesaistīšanu atkarību mazināšanas programmā.

III. Notiesāto pārvietošana un uzņemšana atkarību mazināšanas programmā

11. Ja pārvaldes priekšnieks pieņem šo noteikumu 10.1. apakšpunktā minēto lēmumu, notiesāto no brīvības atņemšanas iestādes pārvieto uz Ieslodzījuma vietu pārvaldes Olaines cietumu (Latvijas Cietumu slimnīcu) (turpmāk – Olaines cietums).

12. Pēc ievietošanas Olaines cietumā:

12.1. notiesāto reģistrē, norādot viņa vārdu un uzvārdu, personas kodu (ja personas koda nav – dzimšanas gadu, datumu, mēnesi un vietu), kā arī soda izciešanas sākumu un beigas;

12.2. notiesātais nodod Olaines cietumam glabāšanā dokumentus, dārgmetālus, dārgakmeņus un to izstrādājumus, vērtspapīrus, naudu, kā arī mantas, kas nav minētas mantu un pārtikas produktu sarakstā, ko notiesātajam ir atļauts glabāt, vai kas pārsniedz atļauto mantu skaitu (daudzumu) (1. pielikums). Par nodotajām mantām un dokumentiem sastāda aktu (2. pielikums), kuru paraksta notiesātais un darbinieks, kas pieņem mantas. Notiesātajam izsniedz akta kopiju;

12.3. naudu, ko notiesātais nodod, ieskaita notiesātā personiskajā kontā pārvaldes atvērtajā deponēto līdzekļu kontā Valsts kasē;

12.4. veic notiesātā pārmeklēšanu un mantu apskati. Pārmeklēšanu izdara tā paša dzimuma darbinieki;

12.5. veic notiesātā medicīnisko apskati un, ja nepieciešams, arī sanitāro apstrādi;

12.6. notiesāto iepazīstina ar šiem noteikumiem, viņa tiesībām un pienākumiem, atkarīgo centra dienas kārtību un ugunsdrošības noteikumiem, un notiesātais to apliecina ar savu parakstu;

12.7. notiesātajam nodrošina iespēju nekavējoties paziņot ģimenei vai citai viņa izvēlētai personai par notiesātā atrašanos Olaines cietumā un tā adresi, nosūtot attiecīgu paziņojumu (3. pielikums), kā arī informē notiesāto par iespēju saņemt naudas pārvedumus, sūtījumus un pienesumus. Paziņojumu nosūta triju darbdienu laikā par Olaines cietuma līdzekļiem. Ja nepilngadīgajai personai likumā noteiktā kārtībā iecelts aizbildnis, paziņojumu nosūta aizbildnim un attiecīgajai bāriņtiesai. Paziņojuma kopiju pievieno notiesātā personas lietai.

IV. Notiesāto padziļināta izvērtēšana

13. Triju dienu laikā notiesāto ievieto atkarīgo centra Izvērtēšanas nodaļā, lai veiktu padziļinātu notiesātā risku un vajadzību izvērtēšanu. Atkarīgo centra Izvērtēšanas nodaļā notiesātais uzturas ne ilgāk kā 30 dienas.

14. Triju darbdienu laikā pēc notiesātā ievietošanas atkarīgo centra Izvērtēšanas nodaļā notiesātais un Olaines cietuma priekšnieks noslēdz vienošanos par notiesātā iesaistīšanu atkarību mazināšanas programmā (4. pielikums).

15. Ja padziļinātās notiesātā risku un vajadzību izvērtēšanas rezultātā tiek konstatēta notiesātā atbilstība atkarību mazināšanas programmas nosacījumiem, notiesāto iesaista šo noteikumu 5. punktā minētajā pasākumu kopumā atbilstoši izvērtēšanā izdarītajiem secinājumiem. Notiesāto iepazīstina ar konkrētajam pasākumu kopumam paredzētajiem iekšējās kārtības noteikumiem un dienas kārtību, un notiesātais to apliecina ar parakstu.

V. Notiesāto dienas kārtība

16. Notiesāto dienas kārtību atkarīgo centrā ar rīkojumu nosaka Olaines cietuma priekšnieks.

17. Notiesāto dienas kārtība ietver resocializācijas un režīma pasākumus, notiesāto ēdienreizes, ikdienas pastaigas, laiku atpūtai, notiesāto apmeklējuma laiku, laiku telefonsarunām, kā arī nepārtrauktu astoņu stundu naktsmieru.

18. Dienas kārtībā noteiktajā laikā, ne retāk kā divas reizes dienā – no rīta un vakarā, bet, ja nepieciešams, arī citā laikā –, amatpersona veic notiesāto skaitlisko pārbaudi, kuras laikā pārbauda arī notiesāto ārējo izskatu.

19. Notiesātie skaitliskās pārbaudes laikā nostājas ierindā amatpersonas norādītajā vietā. Naktsmiera laikā notiesātos pārbauda guļamvietās.

20. Notiesātā skaitlisko pārbaudi veic viņa atrašanās vietā, ja notiesātais:

20.1. saņēmis Olaines cietuma priekšnieka rakstveida atļauju neatrasties norādītajā vietā;

20.2. piedalās resocializācijas pasākumā.

VI. Notiesāto tiesības un pienākumi

21. Notiesātajam ir tiesības:

21.1. glabāt dzīvojamā telpā personīgai lietošanai nepieciešamās mantas šo noteikumu 1. pielikumā noteiktajā sortimentā un daudzumā. Kopējais mantu svars, ko notiesātajam ir atļauts glabāt Atkarīgo centra dzīvojamā telpā, nedrīkst pārsniegt 15 kilogramus. Kopējais notiesātā mantu svars Olaines cietumā nedrīkst pārsniegt 30 kilogramus;

21.2. vērsties pie Olaines cietuma priekšnieka ar rakstisku iesniegumu, kurā izteikts lūgums atļaut glabāt reliģiskos priekšmetus un literatūru;

21.3. uz pieņemšanu pie darbiniekiem dienas kārtībā noteiktajā laikā. Pēc notiesātā lūguma viņu var pieņemt bez citu personu klātbūtnes;

21.4. lūgt kapelānu, lai viņš pieaicina notiesātā konfesijas garīdznieku;

21.5. vērsties pie Olaines cietuma priekšnieka ar iesniegumu par šo noteikumu 14. punktā minētās vienošanās izbeigšanu;

21.6. smēķēt tam paredzētajā vietā un laikā.

22. Notiesātajam ir pienākums:

22.1. ievērot šo noteikumu 14. punktā minētās vienošanās nosacījumus;

22.2. ievērot atkarīgo centra iekšējās kārtības noteikumus, dienas kārtību un ugunsdrošības noteikumus;

22.3. saudzīgi izturēties pret Olaines cietuma valdījumā esošo valsts mantu;

22.4. ievērot personīgo higiēnu;

22.5. uzturēt kārtībā atkarīgo centra teritoriju, dzīvojamās telpas, koplietošanas telpas un darba vietu. Notiesātie tās uzkopj rindas kārtībā;

22.6. no celšanās līdz naktsmieram uzturēt savu guļamvietu atbilstoši Olaines cietuma priekšnieka noteiktajam vienotajam paraugam;

22.7. būt pieklājīgiem saskarsmē ar citām personām, sveicināt darbiniekus un apmeklētājus pieceļoties un uzrunāt ar "jūs";

22.8. nostāties un atrasties darbinieka norādītajā vietā;

22.9. piedalīties resocializācijas pasākumos atbilstoši resocializācijas plānam un atkarību mazināšanas pasākumu kopumam paredzētajiem iekšējās kārtības noteikumiem, kā arī līdzdarboties risku un vajadzību izvērtēšanā;

22.10. izpildīt darbinieku likumīgās prasības;

22.11. lietot medikamentus tūlīt pēc to saņemšanas darbinieka klātbūtnē;

22.12. pakļauties pārbaudei, lai konstatētu, vai notiesātais ir lietojis alkoholu, narkotiskās, psihotropās vai toksiskās vielas;

22.13. pakļauties medicīniskai pārbaudei un medicīniskajām darbībām infekcijas slimības izplatības ierobežošanai;

22.14. pakļauties pārmeklēšanai;

22.15. nēsāt šo noteikumu 48. punktā minēto atpazīšanas zīmi, piestiprinātu virsdrēbju krūšu daļas kreisajā pusē;

22.16. ierasties pēc darbinieka aicinājuma;

22.17. segt zaudējumus, ko notiesātais nodarījis, veicot tīšu prettiesisku Olaines cietuma valdījumā esošās valsts mantas vai citas personas mantas bojāšanu vai iznīcināšanu;

22.18. pēc darbinieku pieprasījuma sniegt rakstisku paskaidrojumu par soda izciešanas režīma pārkāpuma izdarīšanas apstākļiem vai citos gadījumos.

23. Notiesātajam ir aizliegts:

23.1. patvaļīgi atrasties objektos vai telpās, kurās viņš nestrādā, nemācās, nedzīvo vai nepiedalās atkarību mazināšanas programmas pasākumā;

23.2. glabāt, iegādāties, izgatavot un lietot mantas, kas nav minētas šo noteikumu 1. pielikumā, mantas, kas pārsniedz šo noteikumu 1. pielikumā atļauto skaitu (daudzumu), kā arī bojātas elektroierīces un mantas, kuru lietošana apdraud notiesātā un apkārtējo veselību un dzīvību;

23.3. smēķēt neatļautā vietā un laikā;

23.4. atsavināt vai nodot lietošanā citām personām personiskās mantas, izstrādājumus vai vielas, kā arī iegādāties vai aizņemties tās no citiem;

23.5. spēlēt azartspēles vai citas spēles, lai gūtu materiālu vai cita veida labumu;

23.6. tetovēt sevi vai citas personas;

23.7. bez atkarīgo centra priekšnieka rakstiskas atļaujas izvietot dzīvojamās vai koplietošanas telpās attēlus;

23.8. aizklāt savu guļamvietu un citas vietas, kuru aizklāšana traucē veikt ieslodzīto uzraudzību;

23.9. savstarpēji apmainīties guļamvietām ar citu notiesāto un patvaļīgi mainīt telpā esošā aprīkojuma izvietojumu;

23.10. fiziski iespaidot vai citādā veidā pazemot citas personas;

23.11. tīši kaitēt savai vai citu personu veselībai;

23.12. lietot alkoholu, narkotiskās, psihotropās, toksiskās vai cita veida apreibinošās vielas;

23.13. traucēt apkārtējo mieru;

23.14. izmantot brīvības atņemšanas iestādē neatļautus saziņas veidus un līdzekļus;

23.15. bez darbinieku atļaujas sazināties ar notiesātajiem, kas izvietoti citā nodaļā;

23.16. lietot lamuvārdus;

23.17. glabāt literatūru, brošūras, bukletus par cīņas sporta veidiem, ieročiem, erotiku un pornogrāfiju.

VII. Notiesāto tiesības īslaicīgi atstāt brīvības atņemšanas iestādi

24. Ja notiesātā sasniegtie rezultāti atbilst tā pasākumu kopuma plānam, kurā notiesātais iesaistīts, un atkarību mazināšanas programmas nosacījumi to paredz, Olaines cietuma priekšnieks notiesātajam var atļaut īslaicīgi atstāt Olaines cietuma teritoriju.

25. Lemjot par šo noteikumu 24. punktā minētās atļaujas piešķiršanu, ņem vērā kriminālsodu izpildi reglamentējošos normatīvajos aktos noteiktos kritērijus.

26. Rīkojumā par atļauju notiesātajam īslaicīgi atstāt Olaines cietuma teritoriju norāda:

26.1. notiesātā vārdu, uzvārdu un personas kodu (ja personas koda nav – dzimšanas gadu, datumu, mēnesi un vietu);

26.2. Olaines cietuma teritorijas atstāšanas un atgriešanās laiku un datumu;

26.3. uzturēšanās adresi vai maršrutu un vietu;

26.4. tā darbinieka vārdu, uzvārdu un amatu, kurš pavadīs notiesāto.

27. Notiesāto iepazīstina ar šo noteikumu 26. punktā minēto rīkojumu un informē par kriminālatbildības iestāšanos gadījumā, ja notiesātais izvairās no soda izciešanas, un notiesātais to apliecina ar parakstu.

28. Notiesātais īslaicīgi ārpus Olaines cietuma teritorijas var atrasties dienas kārtībā noteiktajā laikā.

29. Īslaicīgi atrodoties ārpus Olaines cietuma teritorijas, notiesātajam saistošas ir visas šajos noteikumos minētās tiesības, aizliegumi un pienākumi, izņemot 22.15. apakšpunktā minēto pienākumu, kā arī jāievēro sabiedriskās kārtības noteikumi un pavadošā darbinieka norādījumi.

30. Rīkojumu, ar kuru notiesātajam atļauts īslaicīgi atstāt Olaines cietuma teritoriju, neizpilda, ja notiesātais ievietots soda vai disciplinārajā izolatorā vai Olaines cietuma priekšnieks pieņēmis lēmumu par disciplinārsoda – ievietot soda vai disciplinārajā izolatorā – piemērošanu.

31. Ja atļauja atstāt Olaines cietuma teritoriju norādītajā laikā nav izmantota attaisnojošu iemeslu dēļ, Olaines cietuma priekšnieks izvērtē iespēju dot atļauju notiesātajam atstāt brīvības atņemšanas iestādi citā laikā.

32. Atstājot Olaines cietuma teritoriju, notiesātajam izsniedz Olaines cietuma priekšnieka parakstītu personas pagaidu apliecību (5. pielikums).

33. Atgriežoties Olaines cietumā, notiesātais nekavējoties nodod personas pagaidu apliecību darbiniekam. Minēto apliecību pievieno personas lietai.

34. Olaines cietuma priekšnieks Valsts policijas teritoriālajai struktūrvienībai, kuras teritorijā notiesātais plāno uzturēties, par notiesāto sniedz šādu informāciju:

34.1. notiesātā vārds, uzvārds un personas kods (ja personas koda nav – dzimšanas gads, datums, mēnesis un vieta);

34.2. Krimināllikuma pants, pēc kura persona notiesāta;

34.3. soda termiņa sākums un beigas;

34.4. adrese, maršruts vai vieta, kurā notiesātais uzturēsies;

34.5. Olaines cietuma teritorijas atstāšanas un atgriešanās laiks un datums;

34.6. pavadošā darbinieka vārds, uzvārds un kontaktinformācija.

VIII. Pamudinājumu un sodu piemērošanas kārtība

35. Par konstatētu iespējamo notiesātā pieļautu soda izciešanas režīma pārkāpumu darbinieks noformē ziņojumu (6. pielikums).

36. Notiesāto iepazīstina ar šo noteikumu 35. punktā minēto ziņojumu un nodrošina notiesātajam iespēju sniegt paskaidrojumu par ziņojumā norādīto pārkāpumu. Šo noteikumu 35. punktā minēto ziņojumu kopā ar notiesātā paskaidrojumu darbinieks iesniedz Olaines cietuma priekšniekam.

37.  Ziņojumā norādīto notiesātā soda izciešanas režīma pārkāpumu izvērtē atkarīgo centra priekšnieks un sagatavo priekšlikumu Olaines cietuma priekšniekam par ieteicamo rīcību.

38. Olaines cietuma priekšnieks pieņem lēmumu par soda piemērošanu vai nepiemērošanu (7. pielikums).

39. Notiesāto iepazīstina ar Olaines cietuma priekšnieka lēmumu par soda piemērošanu vai nepiemērošanu un vienas darbdienas laikā izsniedz viņam lēmuma kopiju. Tās saņemšanu notiesātais apliecina ar parakstu lēmuma attiecīgajā sadaļā.

40. Pirms notiesātā ievietošanas soda vai disciplinārajā izolatorā ārstniecības persona veic notiesātā apskati un izdara ierakstu šo noteikumu 38. punktā minētajā lēmumā.

41. Ja ārstniecības personas ierakstā norādīts, ka notiesātā veselības stāvokļa dēļ ievietošana soda vai disciplinārajā izolatorā nav pieļaujama, lēmuma izpildi atliek līdz brīdim, kamēr notiesātā veselības stāvoklis pieļauj soda izciešanu.

42. Par notiesātā ievietošanu soda vai disciplinārajā izolatorā izdara ierakstu soda vai disciplinārajā izolatorā ievietoto notiesāto uzskaites žurnālā (norāda notiesātā vārdu, uzvārdu un dzimšanas gadu; datumu un laiku, kad notiesātais ievietots soda vai disciplinārajā izolatorā; piemērotā soda ilgumu; datumu un laiku, kad notiesātais atbrīvots no soda vai disciplinārā izolatora).

43. Notiesātajam, kuru ievieto soda vai disciplinārajā izolatorā, atļauts ņemt līdzi personīgās higiēnas piederumus, trīs grāmatas, pildspalvu, zīmuli, papīru un aploksnes. Grāmatas var apmainīt reizi nedēļā.

44. Lai pārtrauktu pārkāpumu, Olaines cietuma priekšnieka prombūtnes laikā par diennakts uzraudzību atbildīgā Olaines cietuma amatpersona var ievietot notiesāto soda vai disciplinārajā izolatorā uz laiku, kas nepārsniedz 64 stundas.

45. Ja notiesāto, kas atrodas soda vai disciplinārajā izolatorā, ievieto ārstniecības iestādē, soda izpildi par soda izciešanas režīma prasību pārkāpšanu notiesātajam atliek. Ja no dienas, kad sods par soda izciešanas režīma prasību pārkāpšanu atlikts, ir pagājušas vairāk nekā 30 dienas, sodu neizpilda.

46. Pēc notiesātā lūguma notiesāto soda vai disciplinārajā izolatorā var apmeklēt garīdznieks (ar amatpersonas klātbūtni vai bez tās).

47. Pamudinājumu notiesātajam piemēro ar Olaines cietuma priekšnieka rakstisku lēmumu, kas pieņemts, pamatojoties uz atkarīgo centra priekšnieka priekšlikumu.

IX. Notiesāto personu materiālo un sadzīves vajadzību nodrošināšana

48. Notiesātie Olaines cietumā valkā Olaines cietuma izsniegtu sezonai atbilstošu galvassegu, apavus un apģērbu ar piestiprinātu atpazīšanas zīmi.

49. Atpazīšanas zīmē norādīts notiesātā vārds, uzvārds, dzimšanas gads un fotoattēls. Atpazīšanas zīmi atjauno atbilstoši nepieciešamībai.

50. Ja notiesātais par personīgajā kontā esošajiem līdzekļiem vēlas iegādāties šo noteikumu 8. pielikumā minētos pārtikas produktus un mantas, viņš vēršas ar iesniegumu (9. pielikums) pie Olaines cietuma priekšnieka. Olaines cietuma priekšnieks nodrošina iegādāto pārtikas produktu un mantu nogādāšanu notiesātajam.

51. Ne retāk kā reizi septiņās dienās notiesātajiem nodrošina mazgāšanos dušā un gultas veļas maiņu. Notiesāto apģērba un apakšveļas mazgāšanu organizē pēc nepieciešamības.

52. Notiesātajam soda vai disciplinārajā izolatorā gultas piederumus izsniedz tikai naktsmieram paredzētajā laikā.

53. Dzīvojamajā telpā, soda vai disciplinārā izolatora telpā jābūt dabiskam un mākslīgam apgaismojumam, un gaisa temperatūra tajā nedrīkst būt zemāka par 18 ∘C.

54. Soda vai disciplinārajā izolatorā ievieto vienu notiesāto.

55. Dzīvojamo telpu aprīko ar:

55.1. gultu;

55.2. tabureti (solu);

55.3. galdu;

55.4. plauktu;

55.5. norobežotu sanitāro mezglu ar dušu.

56. Soda vai disciplināro izolatoru aprīko ar šo noteikumu 55.1., 55.2. un 55.3. apakšpunktā minētajiem priekšmetiem un sanitāro mezglu bez dušas.

57. Notiesātajam jābūt koptam, kārtīgam un jāievēro personīgās higiēnas prasības.

58. Notiesātajām sievietēm ir atļauts lietot šo noteikumu 1. pielikumā minētos aksesuārus matu nostiprināšanai un dekoratīvo kosmētiku.

59. Notiesātie vīrieši nēsā īsi apgrieztus matus un gludi noskuj bārdu un ūsas.

60. Ar Olaines cietuma ārstniecības personas atļauju ir pieļaujami izņēmumi attiecībā uz šo noteikumu 59. punktā minēto nosacījumu, ja notiesātajam ir galvaskausa vai sejas trauma, kas kropļo viņa izskatu.

61. Saskaņā ar ārstniecības personas norādījumu notiesātajiem vīriešiem matus var noskūt, notiesātajām sievietēm – apgriezt īsi vai noskūt.

X. Mācību materiālu sūtījumi un pienesumi

62. Ja notiesātais iegūst izglītību, viņš sūtījumos un pienesumos var saņemt mācību materiālus.

63. Olaines cietumā iekārto pienesumu pieņemšanas telpu, kurā persona, kas notiesātajam atnesusi pienesumu (turpmāk – pienesuma piegādātājs), var brīvi ieiet Olaines cietuma priekšnieka noteiktajā laikā. Minēto telpu aprīko ar galdu, rakstāmpiederumiem, krēsliem vai soliņiem.

64. Pienesumu pieņemšanas telpā redzamā vietā izvieto to normatīvo aktu izrakstus, kuros noteiktas nodošanai pienesumos atļautās mantas, pienesumu pieņemšanas kārtība, informācija par personas atbildību par neatļautu priekšmetu nodošanu, kā arī norādi par darbinieku pieņemšanas laiku.

65. Pienesuma piegādātājs vienlaikus ar pienesumu iesniedz iesniegumu par pienesumu (10. pielikums) divos eksemplāros un uzrāda personu apliecinošu dokumentu. Iesniegumu nodod amatpersonai, kura pieņem pienesumu.

66. Amatpersona pienesuma piegādātāja klātbūtnē pārbauda pienesuma saturu. Pēc pienesuma pārbaudes vienu iesnieguma eksemplāru, uz kura izdara atzīmi par pieņemtajām mantām, izsniedz pienesuma piegādātājam, bet otru iesnieguma eksemplāru notiesātais paraksta pēc pienesuma saņemšanas.

67. Mantas, kas nav minētas šo noteikumu 62. punktā vai kuru glabāšanai nav saņemta Olaines cietuma priekšnieka atļauja, izsniedz atpakaļ pienesuma piegādātājam.

68. Ja pienesumā slēptā veidā ir ievietotas atkarīgo centrā aizliegtas vielas, izstrādājumi, priekšmeti, pienesumu nepieņem. Ja pienesumā atklāj narkotiskas, psihotropas, toksiskas, sprāgstošas vielas, ieročus, munīciju vai sakaru tehniku, pienesumu nepieņem, bet tā piegādātāju aiztur un nodod Valsts policijas rīcībā. Par minēto faktu amatpersona informē par diennakts uzraudzību atbildīgo Olaines cietuma amatpersonu un aizpilda administratīvās aizturēšanas protokolu (11. pielikums).

69. Notiesātajam, kurš pārvietots uz citu brīvības atņemšanas iestādi, sūtījumu pārsūta par Olaines cietuma līdzekļiem.

70. Ja notiesātais ir atbrīvots vai miris, sūtījumu ar atzīmi "sūtījumu nodot nevar" nosūta atpakaļ sūtītājam.

71. Ja sūtījuma saņemšanas brīdī notiesātais atrodas soda vai disciplinārajā izolatorā, sūtījumu notiesātajam nodod pēc viņa atbrīvošanas no soda vai disciplinārā izolatora.

72. Ja sūtījuma saņemšanas brīdī notiesātais pārvietots uz Latvijas Cietumu slimnīcu, īslaicīgās aizturēšanas vietu vai izmeklēšanas cietumu uz laiku līdz 10 dienām, sūtījumu notiesātajam nodod pēc viņa atgriešanās no minētajām iestādēm. Ja notiesātais ir prombūtnē ilgāk par 10 dienām, sūtījumu notiesātajam pārsūta triju darbdienu laikā.

73. Sūtījumu un pienesumu notiesātajam nodod triju darbdienu laikā no tā saņemšanas brīža Olaines cietumā vai no notiesātā atgriešanās no citas iestādes. Sūtījumu atver un pārbauda tā notiesātā klātbūtnē, kuram sūtījums adresēts.

74. Sūtījuma apskates rezultātus norāda protokolā (12. pielikums).

75. No sūtījuma izņemtās mantas, kas nav minētas šo noteikumu 62. punktā, pieņem glabāšanā Olaines cietuma noliktavā, noformējot aktu (13. pielikums) un par to paziņojot nosūtītājam. Ja nosūtītājs triju mēnešu laikā šīs mantas no Olaines cietuma noliktavas nav izņēmis, noformē aktu par to iznīcināšanu (14. pielikums) un izņemtās mantas iznīcina.

76. Ja sūtījumā iekļautas mantas, kuras atļauts saņemt sūtījumos un glabāt citās brīvības atņemšanas iestādēs, minētās mantas novieto Olaines cietuma noliktavā kopā ar pārējām notiesātā mantām un izsniedz, notiesāto pārvietojot uz brīvības atņemšanas iestādi vai atbrīvojot.

77. Ja no sūtījuma ir izņemti pārtikas produkti, triju darbdienu laikā noformē aktu par to iznīcināšanu (14. pielikums) un minētos produktus iznīcina, paziņojot par to nosūtītājam.

78. Par sūtījumā atrasto naudu noformē aktu (13. pielikums) tā notiesātā klātbūtnē, kuram sūtījums adresēts. Naudu ieskaita pārvaldes pamatbudžeta kontā un izmanto notiesāto komunālo un sadzīves apstākļu uzlabošanai.

XI. Notiesāto personīgo mantu glabāšanas kārtība

79. Notiesātais mantas glabā dzīvojamā telpā vai nodaļas noliktavā. Uz plaukta vai mantu kastes norāda notiesātā vārdu un uzvārdu.

80. Atkarīgo centra priekšnieks, ja nepieciešams, organizē notiesātā mantu izsniegšanu vai nodošanu nodaļas noliktavā atbilstoši šo noteikumu 1. pielikumam.

81. Par Olaines cietuma noliktavā uzglabāšanai pieņemtajām notiesātā mantām sastāda aktu (2. pielikums). Aktu paraksta notiesātais un darbinieks, kurš pieņem mantas. Notiesātajam izsniedz akta kopiju.

82. Olaines cietuma noliktavā esošās notiesātā mantas notiesātais var lūgt izsniegt citai personai (izņemot ieslodzīto personu), iesniedzot iesniegumu (15. pielikums) Olaines cietuma priekšniekam.

XII. Notiesāto apmeklēšanas kārtība

83. Pēc atkarīgo centra priekšnieka ierosinājuma notiesātā resocializācijas plānā un atkarību mazināšanas programmā noteikto mērķu sasniegšanai Olaines cietuma priekšnieks var atļaut notiesātajiem kriminālsodu izpildi reglamentējošos normatīvajos aktos noteikto personu apmeklējumu, ja to paredz tā pasākumu kopuma nosacījumi, kurā notiesātais iesaistīts.

84. Apmeklējuma ilgumu nosaka Olaines cietuma priekšnieks, ievērojot notiesāto dienas kārtību atkarīgo centrā.

85. Līdz katra mēneša desmitajam datumam, pamatojoties uz notiesāto iesniegumiem, kas saskaņoti ar Olaines cietuma priekšnieku, atkarīgo centra priekšnieks sagatavo apmeklējumu grafiku nākamajam mēnesim. Grafiku izvieto notiesātajiem pieejamā vietā.

86. Plānotais apmeklējums nenotiek, ja notiesātais:

86.1. pārvietots uz Latvijas Cietumu slimnīcu;

86.2. pārvietots uz ārstniecības iestādi ārpus brīvības atņemšanas iestādes;

86.3. pārvietots procesuālo darbību veikšanai;

86.4. pārvietots uz brīvības atņemšanas iestādi vai izmeklēšanas cietumu;

86.5. ievietots soda vai disciplinārajā izolatorā.

87. Ja šo noteikumu 86. punktā minēto iemeslu dēļ apmeklējumu nevar nodrošināt, Olaines cietuma priekšnieks nodrošina iespēju notiesātajam paziņot par apmeklējuma atcelšanu personām, kuras plānoja apmeklēt notiesāto.

88. Apmeklējums netiek piešķirts laikā, kad notiesātais atrodas Olaines cietuma Uzņemšanas nodaļā vai atkarīgo centra Izvērtēšanas nodaļā.

89. Pirmo apmeklējumu notiesātajam var atļaut pēc iesaistīšanas atkarību mazināšanas pasākumu kopumā, ja to paredz atkarību mazināšanas pasākumu kopuma nosacījumi.

90. Karantīnas, stihisku nelaimju vai citu ārkārtēju apstākļu dēļ apmeklējumu var pārtraukt vai pārcelt līdz ārkārtējo apstākļu seku likvidēšanai vai karantīnas beigām. Ja apmeklējums tiek pārcelts, Olaines cietuma priekšnieks nodrošina iespēju notiesātajam paziņot par apmeklējuma pārcelšanu personām, kuras plānoja apmeklēt notiesāto.

91. Notiesātā apmeklētājus reģistrē apmeklējumu uzskaites kartītē (16. pielikums).

92. Apmeklējuma laikā kopā ar notiesāto vienlaikus var uzturēties ne vairāk kā četras personas. Nepilngadīgās personas notiesāto apmeklē likumisko pārstāvju vai to pilnvaroto pilngadīgo personu klātbūtnē.

93. Apmeklējumu organizē vienā telpā ar citiem notiesātajiem un to apmeklētājiem.

94. Apmeklējuma telpā notiesātajiem atļauts ienest mantas tikai ar atkarīgo centra priekšnieka atļauju. No apmeklējuma telpas notiesātais drīkst iznest tikai tās mantas, kuras viņš bija paņēmis līdzi, ierodoties uz apmeklējumu.

95. Apmeklējuma laikā apmeklētājiem aizliegts nodot notiesātajiem un notiesātajiem aizliegts nodot apmeklētājiem jebkādas mantas un vielas.

96. Pirms apmeklējuma apmeklētājs uzrāda personu apliecinošu dokumentu un parakstās par to, ka ir iepazinies ar atkarīgo centra iekšējās kārtības noteikumiem un normatīvajiem aktiem, kas noteic aizliegumu nodot notiesātajiem mantas, izstrādājumus un vielas. Minētos noteikumus izvieto publiski pieejamā vietā.

97. Pirms apmeklējuma veic apmeklētāja un viņa personīgo mantu apskati vai pārmeklēšanu šo noteikumu 123., 124., 125., 126. un 127. punktā noteiktajā kārtībā.

98. Apmeklējums netiek atļauts šādos gadījumos:

98.1. apmeklētājs atsakās no apskates vai pārmeklēšanas vai atsakās nodot glabāšanā darbinieku norādītās mantas;

98.2. apskates vai pārmeklēšanas laikā tiek izņemti priekšmeti vai pārtikas produkti, ko apmeklētājiem ienest aizliegts;

98.3. apmeklētājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu ietekmē vai atsakās pakļauties pārbaudei, kuras mērķis ir konstatēt alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu ietekmi;

98.4. apmeklētājs atsakās uzrādīt personu apliecinošu dokumentu vai apliecināt, ka ir iepazinies ar šo noteikumu 94., 95. un 96. punktā minētajiem noteikumiem.

99. Konstatējot atkarīgo centra iekšējās kārtības noteikumu vai citu normatīvo aktu neievērošanu apmeklējuma laikā, amatpersona brīdina notiesāto un apmeklētāju par apmeklējuma pārtraukšanu vai apmeklējumu pārtrauc, par ko nekavējoties ziņo par diennakts uzraudzību atbildīgajai Olaines cietuma amatpersonai un atkarīgo centra priekšniekam vai personai, kas viņu aizvieto. Pārtrauktu apmeklējumu turpināt nevar.

100. Apmeklējuma telpā vispirms ieved apmeklētājus, pēc tam notiesātos.

101. Pēc apmeklējuma no apmeklējuma telpas vispirms izved notiesātos, pēc tam apmeklētājus.

XIII. Notiesāto garīgā aprūpe

102. Olaines cietuma kapelāns dienas kārtībā noteiktajā laikā atkarīgo centrā organizē un koordinē reliģisko organizāciju reliģiskās darbības un citus reliģisko organizāciju pasākumus.

103. Reliģiskās organizācijas reliģiskās darbības atkarīgo centrā veic, ja saņemta pārvaldes priekšnieka atļauja.

104. Reliģisko organizāciju reliģiskās darbības, izņemot grēksūdzi, notiek Olaines cietuma kapelāna klātbūtnē.

105. Saņemot no notiesātā iesniegumu ar lūgumu atļaut glabāt reliģiskos priekšmetus, Olaines cietuma priekšnieks var atļaut notiesātajam tos glabāt. Notiesātais reliģiskos priekšmetus glabā atbilstoši šiem noteikumiem.

106. Olaines cietuma priekšnieks, saņemot šo noteikumu 105. punktā minēto iesniegumu, izvērtē reliģiskā priekšmeta atbilstību kriminālsodu izpildi reglamentējošo normatīvo aktu un šo noteikumu prasībām, konkrētā gadījuma individuālos apstākļus un, ņemot vērā Olaines cietuma kapelāna atzinumu, pieņem lēmumu par attiecīgā reliģiskā priekšmeta glabāšanas atļaujas izsniegšanu vai atteikumu to izsniegt.

107. Olaines cietuma kapelāns šo noteikumu 106. punktā minētajā atzinumā norāda:

107.1. notiesātā piederību konkrētai reliģiskajai konfesijai;

107.2. priekšmeta piederību konkrētai reliģiskajai konfesijai;

107.3. vai priekšmets ir nepieciešams, lai notiesātais varētu veikt ar attiecīgo reliģiju saistītos rituālus;

107.4. vai šo priekšmetu var aizstāt ar citu atkarīgo centrā atļautu un pieejamu priekšmetu.

108. Ja reliģiskais priekšmets izmantots soda izciešanas režīma pārkāpuma izdarīšanai, ar Olaines cietuma priekšnieka lēmumu to izņem un nodod glabāšanā Olaines cietuma noliktavā pie notiesātā personīgajām mantām.

109. Šo noteikumu 106. punktā minētā lēmuma oriģinālu glabā personas lietā, bet lēmuma kopiju izsniedz notiesātajam.

XIV. Drošības pasākumi

110. Notiesātos, apmeklētājus, darbiniekus un viņu mantas, kā arī atkarīgo centra telpas un teritoriju var pārmeklēt. Amatpersona pārmeklēšanā var izmantot tehniskos līdzekļus un dienesta suni.

111. Atkarīgo centra teritoriju, ēkas un telpas var pārmeklēt jebkurā diennakts laikā. Dzīvojamās telpas naktsmiera laikā pārmeklē tikai tad, ja ir pamatotas aizdomas, ka tiek apdraudēta atkarīgo centra drošība vai personu dzīvība un veselība.

112. Veicot dzīvojamās telpas pārmeklēšanu, notiesātos izved no dzīvojamās telpas uz atsevišķu telpu, atstājot vienu notiesāto, kura klātbūtnē veic telpas pārmeklēšanu.

113. Pārmeklēšanu veic tā paša dzimuma amatpersona. Ja pārmeklēšanas laikā nepieciešams izģērbt pārmeklējamo personu, nodrošina pārmeklējamās personas privātumu.

114. Ja pārmeklēšanas laikā nepieciešams pārbaudīt personas mutes dobumu, ķermeņa atveres, protēzes vai medicīniskās palīgierīces, pārmeklēšanā pieaicina ārstniecības personu.

115. Notiesāto un viņa mantas pārmeklē:

115.1. notiesātajam ierodoties Olaines cietumā vai atstājot Olaines cietuma teritoriju;

115.2. notiesātajam ierodoties atkarīgo centrā vai izbraucot no tā;

115.3. notiesāto pirmo reizi ievietojot dzīvojamā telpā, ievietojot soda vai disciplinārajā izolatorā vai izvedot no tā;

115.4. ja radušās aizdomas, ka notiesātais glabā aizliegtus priekšmetus vai vielas;

115.5. pirms un pēc apmeklējuma;

115.6. veicot notiesātā dzīvojamās telpas pārmeklēšanu.

116. Notiesāto pārmeklē, veicot pilnīgu pārmeklēšanu (ar pārmeklējamās personas pilnu izģērbšanu) vai daļēju pārmeklēšanu (bez pārmeklējamās personas pilnas izģērbšanas).

117. Par pilnīgas pārmeklēšanas veikšanu noformē pārmeklēšanas protokolu (17. pielikums). Par daļēju pārmeklēšanu minēto protokolu noformē, ja tiek atrasti aizliegtie priekšmeti vai vielas vai ja notiesātais to lūdz.

118. Veicot notiesātā daļēju pārmeklēšanu:

118.1. notiesātajam piedāvā labprātīgi nodot aizliegtos priekšmetus un vielas;

118.2. pārbauda notiesātā virsdrēbes, mantas, galvassegu un apavus;

118.3. liek notiesātajam pacelt rokas uz augšu, pagriezties ar seju pret sienu, atspiežoties ar rokām pret sienu, un novietot kājas plecu platumā;

118.4. no mugurpuses pārmeklē apģērbu no augšas uz leju, veltot sevišķu vērību vietām, kurās var būt paslēpti aizliegtie priekšmeti vai vielas.

119. Veicot notiesātā pilnīgu pārmeklēšanu:

119.1. notiesātajam piedāvā labprātīgi nodot aizliegtos priekšmetus un vielas un pēc tam izģērbties;

119.2. pārmeklē notiesātā apģērbu un mantas, galvassegu un apavus, ja nepieciešams, atārdot šuves vai citas apģērba un apavu detaļas, kurās varētu būt paslēpti aizliegtie priekšmeti vai vielas;

119.3. pārbauda notiesātā ķermeni, protēzes un medicīniskās palīgierīces.

120. Ja, veicot šo noteikumu 118. punktā minēto pārmeklēšanu, rodas pamatotas aizdomas par aizliegto priekšmetu vai vielu glabāšanu, var uzsākt šo noteikumu 119. punktā minēto pārmeklēšanu.

121. Pārmeklēšanas laikā atrastās mantas, izstrādājumus un vielas, ko aizliegts glabāt un kas netika labprātīgi nodotas, atsavina un iznīcina, par to noformējot aktu (14. pielikums).

122. Pārmeklēšanas laikā atrasto naudu atsavina un pārskaita pārvaldes pamatbudžeta kontā notiesāto komunālo un sadzīves apstākļu uzlabošanai.

123. Apmeklētāju, darbinieku un viņa mantu apskati veic šādā kārtībā:

123.1. informē par priekšmetiem, kādus aizliegts ienest atkarīgo centrā, un atbildību, kas iestājas par aizliegto priekšmetu ienešanu brīvības atņemšanas iestādē;

123.2. piedāvā nodot aizliegtos priekšmetus un vielas labprātīgi;

123.3. pārbauda galvassegu, apģērbu, apavus un mantas.

124. Ja, veicot apmeklētāja, darbinieka un viņa mantu apskati, rodas pamatotas aizdomas par aizliegto priekšmetu vai vielu esību, veic pārmeklēšanu šādā kārtībā:

124.1. lūdz pacelt rokas uz augšu un novietot kājas plecu platumā;

124.2. no mugurpuses pārmeklē apģērbu no augšas uz leju, veltot sevišķu vērību vietām, kurās varētu būt paslēpti aizliegtie priekšmeti;

124.3. ja nepieciešams, lūdz izģērbties un pārbauda ķermeni, protēzes un medicīniskās palīgierīces.

125. Par apmeklētāja un darbinieka pārmeklēšanas veikšanu pārmeklēšanas protokolu (17. pielikums) noformē, ja tiek veiktas šo noteikumu 124.3. apakšpunktā minētās darbības, tiek atrasti aizliegtie priekšmeti vai to lūdz apmeklētājs vai darbinieks.

126. Ja pārmeklēšanas vai apskates laikā pie apmeklētāja vai darbinieka tiek atrasti brīvības atņemšanas iestādē aizliegtie priekšmeti vai priekšmeti, ko var izmantot noziedzīga nodarījuma izdarīšanai, apmeklētājs vai darbinieks netiek ielaists Olaines cietumā.

127. Ja apmeklētāja vai darbinieka pārmeklēšanas vai apskates laikā atrod priekšmetus vai vielas, par kuru ienešanu brīvības atņemšanas iestādē paredzēta administratīvā atbildība vai kriminālatbildība, apmeklētāju vai darbinieku aiztur un nodod Valsts policijas rīcībā. Par minēto faktu informē par diennakts uzraudzību atbildīgo Olaines cietuma amatpersonu un aizpilda administratīvās aizturēšanas protokolu (11. pielikums).

128. Atkarīgo centra teritorijā, koplietošanas telpās, kā arī soda vai disciplinārā izolatora telpā veic videonovērošanu, lai nodrošinātu atkarīgo centra, notiesāto un citu personu drošību.

129. Individuāli izvērtējot apstākļus, videonovērošanu var veikt notiesāto dzīvojamajās telpās.

130. Notiesātos, kuri iesaistīti atkarību mazināšanas programmā, aizliegts nodarbināt:

130.1. darbos, kas saistīti ar videotehniku, radiotehniku, datortehniku un sakaru tehniku;

130.2. amatos, kas saistīti ar materiālo atbildību;

130.3. amatos, kur notiesātā pakļautībā būtu darbinieki.

131. Ja notiesātais ir agresīvs, ar savu uzvedību apdraud savu vai citu personu dzīvību vai veselību, notiesāto var uz laiku līdz divām stundām izolēt atsevišķā telpā.

XV. Notiesāto izslēgšana no atkarību mazināšanas programmas, pārvietošana uz brīvības atņemšanas iestādi un notiesāto atbrīvošana

132. Notiesāto izslēdz no atkarību mazināšanas programmas, ja:

132.1. beidzies Latvijas Sodu izpildes kodeksā noteiktais laiks atkarību mazināšanas programmas īstenošanai;

132.2. notiesātais ir sasniedzis resocializācijas plānā noteikto rezultātu;

132.3. notiesātais iesniedz šo noteikumu 21.5. apakšpunktā minēto iesniegumu;

132.4. notiesātais tiek atbrīvots no soda izciešanas.

133. Notiesāto var izslēgt no atkarību mazināšanas programmas pēc Atkarīgo centra priekšnieka ierosinājuma, ja:

133.1. notiesātais ir izdarījis soda izciešanas režīma pārkāpumu;

133.2. notiesātais nepilda atkarību mazināšanas programmas nosacījumus;

133.3. notiesātais veselības stāvokļa dēļ nevar piedalīties atkarību mazināšanas programmā;

133.4. notiesātā risku un vajadzību padziļinātā izvērtēšanā konstatēts, ka notiesātais neatbilst neviena īstenojamā pasākumu kopuma nosacījumiem.

134. Notiesāto izslēdz no atkarību mazināšanas programmas ar Olaines cietuma priekšnieka lēmumu.

135. Saņemot atkarīgo centra priekšnieka ierosinājumu par notiesātā izslēgšanu no atkarību mazināšanas programmas, Olaines cietuma priekšnieks lēmumu pieņem piecu darbdienu laikā.

136. Ja Olaines cietuma priekšnieks pieņem lēmumu par notiesātā izslēgšanu no atkarību mazināšanas programmas šo noteikumu 132.3. apakšpunktā un 133. punktā minētajos gadījumos, notiesāto nekavējoties ievieto slēgtā kamerā Olaines cietumā līdz brīdim, kamēr viņu pārvieto uz brīvības atņemšanas iestādi vai Latvijas Cietumu slimnīcu.

137. Saņemot šo noteikumu 135. punktā minēto Olaines cietuma priekšnieka lēmumu, pārvaldes priekšnieks pieņem lēmumu par notiesātā pārvietošanu uz brīvības atņemšanas iestādi vai Latvijas Cietumu slimnīcu.

138. Pārvietojot uz brīvības atņemšanas iestādi notiesāto, kurš saskaņā ar resocializācijas plānā noteikto rezultātu apguvis atkarību mazināšanas programmu, viņu izvieto atsevišķi no notiesātajiem, kuri nav apguvuši atkarību mazināšanas programmu.

139. Saņemot informāciju par notiesātā pārvietošanu uz brīvības atņemšanas iestādi:

139.1. notiesātajam dod iespēju sagatavot līdzi ņemamās personīgās mantas;

139.2. ja nepieciešams, no noliktavas izsniedz mantas un priekšmetus, noformējot aktu (2. pielikums). Notiesātais par mantu saņemšanu parakstās aktā, un viņam izsniedz akta kopiju.

140. Notiesātajam uz brīvības atņemšanas iestādi atļauts ņemt līdzi tikai tās personīgās mantas, ko notiesātajam ir atļauts glabāt brīvības atņemšanas iestādē. Personīgās mantas, ko notiesātajam nav atļauts glabāt, nosūta uz to brīvības atņemšanas iestādi, uz kuru notiesātais tiek pārvietots.

141. Pārvietojot notiesāto uz brīvības atņemšanas iestādi, notiesātā personas lietu un šo noteikumu 140. punktā minētās mantas nodod amatpersonai, kura atbild par notiesātā pārvietošanu, noformējot aktu (2. pielikums). Noformētā akta vienu eksemplāru pret parakstu nodod amatpersonai, kura atbild par notiesātā pārvietošanu, otro eksemplāru glabā atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai un termiņiem.

142. Notiesātajam, kuru atbrīvo no brīvības atņemšanas soda izciešanas, pret parakstu izsniedz viņam piederošās mantas, noformējot aktu (2. pielikums), kā arī izsniedz noteiktā parauga izziņu par atbrīvošanu (18. pielikums).

XVI. Rīcība notiesātā nāves gadījumā

143. Olaines cietuma amatpersona, kas atbildīga par diennakts uzraudzību un apsardzi, par notiesātā nāvi nekavējoties telefoniski ziņo pārvaldes un Olaines cietuma vadības atbildīgajai amatpersonai un pārvaldes centrālā aparāta amatpersonai, kura ir atbildīga par izmeklēšanu.

144. Par notiesātā nāvi Olaines cietuma priekšnieks vienas darbdienas laikā:

144.1. rakstveidā informē pārvaldes priekšnieku (par notiesātā nāves apstākļiem);

144.2. rakstveidā informē prokuratūru;

144.3. normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā paziņo Dzimtsarakstu nodaļai, kuras darbības teritorijā atrodas Olaines cietums, nosūtot rakstisku paziņojumu par notiesātā miršanas faktu;

144.4. rakstveidā, kā arī telefoniski, ja tas ir iespējams, paziņo mirušā notiesātā radiniekiem un informē par mirušā atrašanās vietu.

145. Mirušā notiesātā personiskās naudas uzskaites kartē esošo naudas summu, personīgos dokumentus un mantas izsniedz viņa mantiniekiem. Par naudas, dokumentu un mantu izsniegšanu noformē aktu (2. pielikums), kuru pievieno mirušā notiesātā personas lietai.

146. Mirušā notiesātā miršanas apliecību un dzimšanas apliecību, ja tā ir Olaines cietuma rīcībā, var izsniegt viņa radiniekiem, ja saņemts pamatots iesniegums ar lūgumu izsniegt minētos dokumentus.

147. Mirušā notiesātā pārtikas produktus iznīcina triju darbdienu laikā, noformējot aktu (14. pielikums).

148. Ja mirušajam notiesātajam nav mantinieku vai normatīvajos aktos noteiktajā termiņā pēc mantojuma atklāšanās viņi nav pieteikušies vai apliecinājuši savas mantojuma tiesības:

148.1. notiesātā personiskās uzskaites kartē esošo naudu viena mēneša laikā pārskaita valsts budžeta ieņēmumos;

148.2. par pārējo mantu noformē aktu (14. pielikums) un mantu iznīcina.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

1. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

Mantas un pārtikas produkti, ko notiesātajam ir atļauts glabāt

1. Notiesātajam dzīvojamā telpā atļauts glabāt brīvības atņemšanas iestādes veikalā iegādātās mantas, izņemot pārtikas produktus, kā arī šādas mantas:

1.1. personiskās higiēnas un sadzīvē nepieciešamas mantas: tualetes un saimniecības ziepes (divi gabali), veļas mazgāšanas līdzeklis (viens iepakojums), šampūns, dušas želeja, sejas, ķermeņa un roku krēmi, zobu pasta (divi gabali), zobu suka (viena), zobu diegs (viens), mazgāšanās sūklis, plastmasas ķemme, ziepju trauks, drēbju un apavu suka, diegi, šujamadatas, kā arī:

1.1.1. sievietēm – kosmētikas līdzekļi un dekoratīvā kosmētika, kas nesatur spirtu, personīgās higiēnas piederumi, matu ieveidošanas ierīces, matu gumijas, matu sprādzes un manikīra piederumi;

1.1.2. vīriešiem – kosmētikas līdzekļi, kas nesatur spirtu, kasešu, mehāniskais vai elektriskais bārdas skujamais aparāts (viens), manikīra šķērītes (garumā līdz 10 cm, vienas), krēms lietošanai pirms un pēc skūšanās;

1.2. netonētas optiskās brilles, kontaktlēcas un to kopšanas līdzekļi, protēzes, tehniskie palīglīdzekļi, uztura bagātinātāji, vitamīni un – izņēmuma gadījumā ar brīvības atņemšanas iestādes ārsta atļauju – medicīniskās preces un zāles neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai;

1.3. rakstāmpapīrs, burtnīcas, zīmuļi, pildspalvas, aploksnes, pastmarkas, avīzes, žurnāli, grāmatas, bukleti, brošūras, mācību burtnīcas un grāmatas, ne vairāk kā 15 fotogrāfijas (izmērā līdz 10 x 15 cm) tām paredzētā albumā (izmērā līdz 12 x 17 x 1,5 cm) un vēstules;

1.4. dokumenti un piezīmes, kas saistītas ar tiesvedību viņa lietās, akti par glabāšanā nodoto naudu, mantām un vērtslietām, pirkuma čeki un personīgā sarakste;

1.5. rokas pulkstenis;

1.6. telekartes.

2. Ar Olaines cietuma priekšnieka atļauju dzīvojamajā telpā atļauts glabāt:

2.1. rūpnieciski izgatavotas matu kopšanas ierīces: ierīces matu žāvēšanai vai ieveidošanai;

2.2. reliģiskos priekšmetus.

3. Ar Olaines cietuma priekšnieka atļauju nodaļas noliktavā notiesātajam atļauts glabāt matu griežamo ierīci, tās aksesuārus un baterijas, ja tādas paredzētas matu griežamajai ierīcei vai notiesātajam piederošam rokas pulkstenim (ne vairāk kā viens rezerves bateriju komplekts katrai ierīcei).

4. Ar Olaines cietuma priekšnieka atļauju Olaines cietuma administrācijas ierādītajās telpās atļauts glabāt:

4.1. mūzikas instrumentus;

4.2. materiālus un instrumentus lietišķās mākslas priekšmetu izgatavošanai.

5. Olaines cietuma administrācijas ierādītajā vietā koplietošanas telpā atļauts glabāt:

5.1. virtuves piederumus – metāla vai plastmasas bļodiņu diametrā līdz 25 cm, metāla vai plastmasas krūzi tilpumā līdz 0,5 l (vienu), karoti (ne vairāk kā divas), dakšiņu (ne vairāk kā divas);

5.2. brīvības atņemšanas iestādes veikalā iegādātos pārtikas produktus;

5.3. tabakas izstrādājumus (200 cigaretes vai cigarešu smēķējamo tabaku iepakojumā līdz 150 g), gāzes šķiltavas un sērkociņus.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

2. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

Mantu un dokumentu pieņemšanas/nodošanas
akts Nr. _______

20___ . ___. ________________ Olaines cietums

(notiesātā vārds, uzvārds, personas kods)

Personas lieta Nr._________

Pieņemtas/izsniegtas (nevajadzīgo svītrot) šādas mantas:

Nr. p. k. Mantas/dokumenta nosaukums Mantas pazīmes vai apraksts, dokumenta Nr. Daudzums/skaits Piezīmes*
Mantas pieņēma  
  (datums, amats, paraksts, vārds, uzvārds)
Piekrītu aktā ierakstītajam  
  (datums, notiesātā paraksts, vārds, uzvārds)
Mantas izsniedza  
  (datums, amats, paraksts, vārds, uzvārds)
Sarakstā norādītās mantas saņēmu  
  (datums, notiesātā paraksts, vārds, uzvārds)

Piezīme. * Ja notiesātajam izsniedz daļu no aktā norādītajām mantām, par to izdara atzīmi sadaļā "Piezīmes" un notiesātais parakstās par konkrētas mantas saņemšanu.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

3. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

(adresāta vārds, uzvārds)
(adrese)

Paziņojums

Es,   , atrodos Olaines cietumā,
  (vārds uzvārds)  
Rīgas ielā 10, Olainē, Olaines nov., LV-2114, cietuma administrācijas tālrunis: 67962258, fakss: 67966032, e-pasts: olaines.cietums@ievp.gov.lv.
Saskaņā ar Latvijas Sodu izpildes kodeksu un Ministru kabineta 2017. gada 3. janvāra noteikumiem Nr. 23 "Iekšējās kārtības noteikumi brīvības atņemšanas iestādes struktūrvienībā, kurā tiek īstenota resocializācijas programma atkarību mazināšanai" man ir tiesības*:
1) saņemt un nosūtīt vēstules (bez skaita ierobežojuma);
2) par saviem vai adresāta līdzekļiem veikt telefonsarunas katru dienu šādā laikā:
      ;
(norādīt laiku saskaņā ar dienas kārtību)

3) saņemt sūtījumus, pienesumus un naudas pārvedumus bez ierobežojuma, kā arī sūtīt naudas pārvedumus radiniekiem, bet ar Olaines cietuma administrācijas atļauju – arī citām personām.

 

Rekvizīti naudas ieskaitīšanai:
Saņēmējs
Reģistrācijas Nr.
Konta Nr.
Bankas kods
Maksājuma mērķis (notiesātās personas vārds, uzvārds, personas kods, informācija par pārvedumu)

(Vieta vēstules tekstam)

Piezīme. * Saskaņā ar resocializācijas programmas atkarību mazināšanai nosacījumiem paziņojumā var norādīt arī citas notiesātā tiesības.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

4. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

Vienošanās Nr.__________
par notiesātā iesaistīšanu resocializācijas programmā atkarību mazināšanai

Olainē 20____.gada ____._____________

Ieslodzījuma vietu pārvaldes Olaines cietums (Latvijas Cietumu slimnīca), reģ. Nr. 90000027165, juridiskā adrese Stabu iela 89, Rīga, LV-1009, faktiskā adrese __________________________________, tā priekšnieka ____________________________ personā, kurš rīkojas saskaņā ar Ministru kabineta 2017. gada 3. janvāra noteikumu Nr. 23 "Iekšējās kārtības noteikumi brīvības atņemšanas iestādes struktūrvienībā, kurā tiek īstenota resocializācijas programma atkarību mazināšanai" 14. punktu, turpmāk – CIETUMS, no vienas puses, un _____________________________________, personas kods (ja tāda nav – dzimšanas gads, datums, mēnesis) ________________________, turpmāk – NOTIESĀTAIS, kurš ir iesaistīts resocializācijas programmā atkarību mazināšanai, kura tiek īstenota Olaines cietuma Atkarīgo centrā, bez viltus, maldības un spaidiem noslēdz šādu vienošanos (turpmāk – Vienošanās):

1. NOTIESĀTAIS, parakstot Vienošanos, apliecina, ka viņš vēlas iesaistīties resocializācijas programmā atkarību mazināšanai un apņemas ievērot:

1.1. Latvijas Sodu izpildes kodeksa normas, kas attiecas uz notiesātajiem, kuri ir iesaistīti resocializācijas programmā atkarību mazināšanai;

1.2. Ministru kabineta 2017. gada 3. janvāra noteikumus Nr. 23 "Iekšējās kārtības noteikumi brīvības atņemšanas iestādes struktūrvienībā, kurā tiek īstenota resocializācijas programma atkarību mazināšanai";

1.3. atkarīgo centra dienas kārtību un ugunsdrošības noteikumus.

2. Parakstot Vienošanos, NOTIESĀTAIS:

2.1. apliecina, ka ir iepazīstināts ar Latvijas Sodu izpildes kodeksa normām, kas attiecas uz notiesātajiem, kuri ir iesaistīti resocializācijas programmā atkarību mazināšanai, un Ministru kabineta 2017. gada 3. janvāra noteikumos Nr. 23 "Iekšējās kārtības noteikumi brīvības atņemšanas iestādes struktūrvienībā, kurā tiek īstenota resocializācijas programma atkarību mazināšanai" notiesātajiem noteiktajām tiesībām un pienākumiem un minētās normas, tiesības un pienākumi viņam ir skaidri saprotami;

2.2. apliecina, ka ir informēts par to, ka viņš ir disciplināri, civiltiesiski un krimināltiesiski atbildīgs par savas prettiesiskās darbības rezultātā nodarītajiem zaudējumiem CIETUMAM vai citām personām.

3. Strīdi starp CIETUMU un NOTIESĀTO risināmi, savstarpēji vienojoties. Ja vienošanās netiek panākta, strīdus izskata normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

4. Vienošanās stājas spēkā tās abpusējas parakstīšanas brīdī.

5. Vienošanos uzskata par izbeigtu ar dienu, kad:

5.1. NOTIESĀTO pārvieto uz citu ieslodzījuma vietu;

5.2. NOTIESĀTAIS ir izcietis piespriesto sodu vai tiesa viņu ir atbrīvojusi no soda izciešanas nosacīti pirms termiņa.

6. CIETUMS var vienpusēji izbeigt vienošanos ar NOTIESĀTO, ja:

6.1. NOTIESĀTAIS neievēro Vienošanās 2. punktā minētos normatīvos aktus vai atkarīgo centra iekšējās kārtības noteikumus;

6.2. NOTIESĀTAIS izdara jaunu noziedzīgo nodarījumu;

6.3. ir citi apstākļi, kas liedz notiesātā turpmāko atrašanos atkarīgo centrā;

6.4. NOTIESĀTAIS nepiedalās atkarību mazināšanas programmas pasākumos ilgāk par divām nedēļām.

7. NOTIESĀTAIS var vienpusēji izbeigt vienošanos, iesniedzot iesniegumu CIETUMAM.

8. Vienošanās noformēta uz vienas lapas divos eksemplāros, viens eksemplārs NOTIESĀTAJAM, otrs – CIETUMAM. Abiem vienošanās eksemplāriem ir vienāds saturs un juridiskais spēks.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes
Olaines cietuma (Latvijas Cietumu slimnīcas) priekšnieks
  NOTIESĀTAIS
     
    (vārds, uzvārds, paraksts)
Reģistrācijas Nr. 9000027165    
Juridiskā adrese – Stabu iela 89,
Rīga, LV-1009
  (datums)
Faktiskā adrese – Rīgas iela 10, Olaine,
Olaines nov., LV-2114
   

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

5. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

Personas pagaidu apliecība

Piezīme. Personas pagaidu apliecības izmēri ir 6 x 9 cm.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

6. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

Ziņojums
par notiesātā izdarīto soda izciešanas režīma pārkāpumu

20__. gada ___. ____________ Olaines cietums
(darbinieka amats, dienesta pakāpe, vārds, uzvārds)
Noformēju šo ziņojumu par to, ka notiesātais
(vārds, uzvārds, dzimšanas dati,
datums, laiks, vieta, pārkāpuma apraksts, pārkāpuma kvalifikācija)
Ziņojuma noformētāja paraksts    

Notiesātā paskaidrojums

Es, , iepazīstoties ar šo ziņojumu, sniedzu
šādu skaidrojumu:
20__. gada ___. _______________ Notiesātā paraksts  

 

Informācija par notiesātajam piemērotajiem sodiem (agrāk piemēroto sodu skaits un soda izciešanas režīma pārkāpumu raksturs)

 
20__. gada ___. __________  
  (darbinieka amats, paraksts, vārds, uzvārds)
 

Atkarīgo centra amatpersonas priekšlikumi par disciplinārsoda piemērošanu, lietderības apsvērumi,
citas atzīmes

20__. gada __. ___________  
  (amatpersonas amats, paraksts, vārds, uzvārds)
 

Atkarīgo centra priekšnieka priekšlikumi, citas atzīmes

 
20___. gada __. __________    
    (paraksts)

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

7. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

Lēmums
par soda piemērošanu notiesātajam

20___. gada ___. _______________ Olaines cietums
 
(notiesātā vārds, uzvārds, personas kods)
 
(soda izciešanas režīma pārkāpuma apraksts)
 
 
 
 
 
 
Pārkāpumu apstiprinoši dokumenti un citi pierādījumi:  
 
 

Nolēmu:

pamatojoties uz   ,
notiesātajam  
  (vārds, uzvārds)
  piemērot/nepiemērot (nevajadzīgo izsvītrot)
šādu sodu:  
Olaines cietuma priekšnieks    
  (paraksts, vārds, uzvārds)  

Lēmums saņemts izpildīšanai 20___. gada __. ___________

 
(amats, paraksts, vārds, uzvārds)
 

Ar lēmumu iepazinos un tā kopiju saņēmu 20___. gada ___. _______________ un esmu informēts par tiesībām lēmumu par soda piemērošanu mēneša laikā apstrīdēt Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniekam.

   
  (notiesātā paraksts, vārds, uzvārds)

Aizpilda, notiesāto ievietojot soda vai disciplinārajā izolatorā

Ārstniecības personas atzinums
20___. gada___. _______________  
  (paraksts, vārds, uzvārds)
Notiesātais  
  (vārds, uzvārds)
Ievietots soda vai disciplinārajā izolatorā 20___. gada ___. _______________
(amats, paraksts, vārds, uzvārds)
Atbrīvots no soda vai disciplinārā izolatora 20___. gada ___. ______________
(amats, paraksts, vārds, uzvārds)
Ievietojot soda vai disciplinārajā izolatorā, notiesātais nodeva glabāšanā šādus priekšmetus:
 
 
(amats, paraksts, vārds, uzvārds)

Pēc atbrīvošanas no soda vai disciplinārā izolatora 20___. gada ___. _______________ saņēmu šādus priekšmetus:

 
 
 
(notiesātā paraksts, vārds, uzvārds)

Notiesātais _______________________________________________ saskaņā ar Ministru kabineta 2017. gada 3. janvāra noteikumu Nr. 23 "Iekšējās kārtības noteikumi brīvības atņemšanas iestādes struktūrvienībā, kurā tiek īstenota resocializācijas programma atkarību mazināšanai" 44. punktu 20__. gada ___. ________________ plkst. ________ ievietots soda vai disciplinārajā izolatorā līdz attiecīga brīvības atņemšanas iestādes priekšnieka lēmuma pieņemšanai.

Olaines cietuma priekšnieka  
dežurējošais palīgs  
  (paraksts, vārds, uzvārds)

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

8. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

Mantas un pārtikas produkti, ko notiesātais var iegādāties Olaines cietuma veikalā

1. Maize, maizes izstrādājumi bez krēma pildījuma.

2. Piens un piena produkti.

3. Žāvēta un pusžāvēta gaļa, tās izstrādājumi un speķis, mērces un kečupi.

4. Sālītas un žāvētas zivis.

5. Visu veidu piena, gaļas, zivju, dārzeņu un augļu konservi plastikāta iepakojumā.

6. Cukurs, cukura aizvietotājs, sāls un garšvielas.

7. Dārzeņi, augļi, biezeņi, džemi, ievārījumi, medus, rieksti un sēklas plastikāta iepakojumā.

8. Tēja, kafija, kakao, sausais buljons un citi ēdienu koncentrāti, minerālūdens, sula un bezalkoholiskie dzērieni plastikāta iepakojumā.

9. Kancelejas preces (rakstāmpapīrs, burtnīcas, zīmuļi, pildspalvas, aploksnes), mācību burtnīcas un grāmatas, pastmarkas.

10. Virtuves piederumi – metāla vai plastmasas bļodiņa diametrā līdz 25 cm, metāla vai plastmasas krūze tilpumā līdz 0,5 l, karote, dakšiņa.

11. Tabakas izstrādājumi (cigaretes, cigarešu smēķējamā tabaka iepakojumā līdz 150 g), gāzes šķiltavas, sērkociņi un pīpēšanas aksesuāri.

12. Drēbju un apavu sukas, diegi, šujamadatas, šampūni, ziepes, dušas želejas, trauku un veļas mazgāšanas līdzekļi, zobu sukas, zobu diegs, zobu pasta, sejas, ķermeņa un roku krēmi, plastmasas ķemmes, ziepju trauki, mazgāšanās sūkļi, manikīra piederumi, kasešu, mehāniskie vai elektriskie bārdas skujamie aparāti, krēms pirms un pēc skūšanās, personiskās higiēnas piederumi un citi kosmētikas līdzekļi, kas nesatur spirtu.

13. Matu kopšanas ierīces matu žāvēšanai un ieveidošanai, matu gumijas, matu sprādzes notiesātajām sievietēm, kasešu, mehāniskais vai elektriskais bārdas skujamais aparāts notiesātajiem vīriešiem.

14. Galda spēles.

15. Fiksēto sakaru priekšapmaksas kartes.

16. Rokas pulksteņi.

17. Uztura bagātinātāji un vitamīni.

18. Albums fotogrāfijām (izmērā līdz 12 x 17 x 1,5 cm).

19. Ar Olaines cietuma priekšnieka atļauju:

19.1. matu griežamā ierīce un tās aksesuāri;

19.2. baterijas;

19.3. materiāli un instrumenti lietišķās mākslas priekšmetu izgatavošanai.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

9. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

Notiesātā          

Dzimšanas gads _____________

Personīgā konta Nr. __________

(_________ vienība,
_____ kamera)

 

  (vārds, uzvārds)  
Personīgajā kontā ir euro      
         
Rezervētā summa euro      
         
Grāmatvedis        
  (paraksts, vārds, uzvārds, datums)    

Olaines cietuma priekšniekam

Notiesātā iesniegums

Lūdzu atļauju personīgajām vajadzībām Olaines cietuma veikalā iegādāties šādas preces:

Nr. p. k. Mantas/pārtikas produkta nosaukums Cena (euro) Daudzums Summa (euro)
         
         
         
         
         
         
         
         
Kopā  
20__. gada ___. ____________ Notiesātā paraksts  
    (paraksts, vārds, uzvārds)
Preces par   euro saņēmu un
  (summa cipariem un vārdiem)  
izdevumus par preču iegādi lūdzu segt no manā personīgajā kontā esošajiem līdzekļiem.
20__. gada ___. __________    
    (notiesātā paraksts, vārds, uzvārds)
Pasūtījumu izsniedza 20__. gada ___. __________  
  (paraksts, vārds, uzvārds)

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

10. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada  3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

Olaines cietuma priekšniekam

(pienesuma piegādātāja vārds, uzvārds, personas kods,
adrese, tālruņa numurs)

iesniegums par pienesumu

Lūdzu pieņemt notiesātajam   pienesumu.
  (vārds, uzvārds, dzimšanas gads)  

Pienesuma saturs:

Nr. p. k. Mācību materiāla nosaukums Skaits/daudzums Piezīmes*

Piezīme. * Aizpilda, ja nepieciešams.

Apliecinu, ka pienesums nesatur vielas un priekšmetus, kas nav atļauti brīvības atņemšanas iestādē. Atbildība par tādu vielu un priekšmetu nodošanu, kas nav atļauti brīvības atņemšanas iestādē, man ir zināma
     
(pienesuma piegādātāja paraksts)
Pienesumu pieņēma  
  (amatpersonas amats, vārds, uzvārds, paraksts)

20___. gada ___. ______________

Pienesumu saņēmu  
  (notiesātā vārds, uzvārds, paraksts)

20___. gada ___. _____________

Pienesumu izsniedza  
  (amatpersonas amats, vārds, uzvārds, paraksts)

20___. gada ___. ______________

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

11. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

Administratīvās aizturēšanas protokols

Olaines cietums 20__. gada___. _________ plkst. _______
(protokola noformēšanas vieta) (protokola noformēšanas datums, laiks)
(amats, dienesta pakāpe, vārds, uzvārds)
,
ievērojot Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 252., 253. un 254. panta prasības,
plkst. 
(aizturēšanas laiks)

A I Z T U R Ē J I S

1. Vārds, uzvārds                
2. Personas kods                
3. Dzimšanas gads           4. Dzimšanas vieta    
5. Pilsonība                  
6. Dzīvesvieta, tālrunis              
7. Darbavieta, amats, tālrunis            
8. Personu apliecinošs dokuments          
          (numurs, kad un kas izdevis)

9. Aizturēšanas motīvi – Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 252. pants, lai noformētu protokolu par administratīvo pārkāpumu, ja protokolu nevar noformēt uz vietas un ja tā noformēšana ir obligāta.

10. Aizturēšanas vieta  
11. Persona aizturēta aizdomās par Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 178. panta pirmajā daļā paredzētā
administratīvā pārkāpuma izdarīšanu    
12. Vai tika izdarīta aizturētās personas mantu izņemšana: jā/nē
 
 
 
Aizturētais     Amatpersona  
  (paraksts, vārds, uzvārds)     (paraksts, vārds, uzvārds)
Amatpersonu apliecinājums, ja aizturētā persona atsakās parakstīt protokolu:
Amatpersona     Amatpersona  
  (paraksts, vārds, uzvārds)     (paraksts, vārds, uzvārds)

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

12. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

Sūtījuma apskates protokols Nr. ____

20___. g. ___. _____________ plkst. ______ Olaines cietums
(amatpersonu amats, dienesta pakāpe, vārds, uzvārds)
Veicot notiesātajam   adresētā
  (vārds, uzvārds, personas kods)  
sūtījuma ______________________________________ apskati,

konstatēts:

Nr.p. k. Mantas nosaukums,
apraksts,
individuālās pazīmes
Atrašanās vieta, apstākļi Daudzums Kam nodots* Saņēma
(saņēmēja vārds, uzvārds, datums, paraksts)

Piezīme. * Ailē norāda – nodots notiesātajam, nodots noliktavā, nodots grāmatvedībai – vai norāda citu saņēmēju.

Pārbaudi veica      
  (paraksts)   (vārds, uzvārds)
Pārbaudi veica      
  (paraksts)   (vārds, uzvārds)
Pārbaudi veica      
  (paraksts)   (vārds, uzvārds)
Iepazinos un piekrītu protokolā norādītajam   .
  (notiesātā paraksts)  

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

13. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

Akts Nr.______
par mantām un dokumentiem, kas izņemti no sūtījuma

20__. gada ___. ____________ Olaines cietums
Par notiesātā  
  (vārds, uzvārds, personas kods)
mantu un/vai dokumentu izņemšanu

 

Nr.p. k. Dokumenta nosaukums Dokumenta Nr. Kad un kur izdots Piezīmes

 

Nr.p. k. Mantas nosaukums Piezīmes
Aktā norādīto pieņēma glabāšanā  
  (amats, paraksts, vārds, uzvārds)
Piekrītu aktā ierakstītajam  
  (notiesātā paraksts, vārds, uzvārds)

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

14. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

Mantu iznīcināšanas akts Nr. ______

20__. gada ___. ____________ Olaines cietums
(amatpersonu amats, dienesta pakāpe, vārds, uzvārds)
apliecina, ka saskaņā ar aktu/pārmeklēšanas protokolu (nevajadzīgo svītrot) Nr. _______ tika iznīcināts
(iznīcināšanas veids)
1.    
2.     
3.    
4.    
5.    
Komisijas priekšsēdētājs
(paraksts) (vārds, uzvārds)
Komisijas locekļi:
(paraksts) (vārds, uzvārds)
(paraksts) (vārds, uzvārds)

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

15. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

Olaines cietuma
priekšniekam

Iesniegums par notiesātā mantu izsniegšanu citai personai

(notiesātā vārds, uzvārds, personas kods)
Lūdzu nodot
(saņēmēja vārds, uzvārds, dzimšanas dati,
adrese, tālruņa numurs)
šādas man piederošās mantas:

 

Nr. p. k. Mantas nosaukums, apraksts Skaits/daudzums Piezīmes*

Piezīme. * Aizpilda, ja nepieciešams.

Apliecinu, ka norādītās mantas pieder man  
  (notiesātā paraksts)
20___. gada ___. ______________
Amatpersonas apliecinājums par norādīto mantu piederību notiesātajam
   
(amatpersonas amats, vārds, uzvārds, paraksts)
20___. gada ___. ______________
Atļauju izsniegt mantas  
  (Olaines cietuma priekšnieks)
20___. gada ___. _____________
Sarakstā norādītās mantas saņēmu
(paraksts, vārds, uzvārds,
dzimšanas dati, personu apliecinoša dokumenta Nr.)

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

16. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

 

Personas
fotogrāfija
Olaines cietums

Notiesātā apmeklējumu uzskaites kartīte

Vārds, uzvārds        
personas kods   , soda termiņš   ,
termiņa sākums   , termiņa beigas   .

Notiesātā apmeklētāji*

Apmeklētāja vārds, uzvārds, dzimšanas gads Radniecības (ja ir radniecība) pakāpe* Dzīvesvieta
     
     
     
     
20___. gada ____. _______________  
  (amatpersonas amats, paraksts, uzvārds)

Piezīme. * Sadaļā ieraksta apmeklētājus, kuru radniecība ir pārbaudīta dokumentāri vai informācijas sistēmā.

Apmeklējumi

Apmeklējuma datums Apmeklētāja vārds, uzvārds, dzimšanas gads, radniecības pakāpe (ja ir radniecība) Amatpersonas amats, vārds uzvārds, paraksts

Piezīme. Apmeklējumu uzskaites kartīti noformē A5 formātā.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

17. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

Pārmeklēšanas un mantu apskates protokols Nr.____

20__. g. ___. ________ plkst._____ Olaines cietums
(amatpersonu amats, dienesta pakāpe, vārds, uzvārds)
saskaņā ar
veica notiesātā/apmeklētāja/darbinieka
(vārds, uzvārds, personas kods)
daļēju pārmeklēšanu pilnīgu pārmeklēšanu mantu apskati

Pārmeklēšanas un/vai mantu apskates laikā atrasts un izņemts:

Nr. p. k. Atrastā priekšmeta nosaukums, apraksts, individuālās pazīmes Atrašanās vieta, apstākļi Daudzums Kam nodots
(amatpersonas vārds, uzvārds, paraksts, datums)
Piezīmes
Pārmeklēšanas laikā atrasto un
izņemto apstiprinu    
  (pārmeklētās personas paraksts, vārds, uzvārds)
Pārmeklējamās personas piezīmes par pārmeklēšanu
Pārmeklēšanu veica      
  (paraksts)   (vārds, uzvārds)
Pārmeklēšanu veica      
  (paraksts)   (vārds, uzvārds)
Pārmeklēšanu veica      
  (paraksts)   (vārds, uzvārds)

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

 

18. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada 3. janvāra
noteikumiem Nr. 23

IESlodzījuma vietas REKVIZĪTI (Veidlapa)

20__. gada ____. _______ Nr. _______

Izziņa

par atbrīvošanu  
  (atbrīvošanas pamats)
izsniegta  
  (vārds, uzvārds)
personas kods  
  (ja nav – dzimšanas datums, mēnesis, gads)
personu apliecinošs dokuments  
  (sērija, Nr., kad izdots)
(personu apliecinošs dokuments atbrīvojamai personai izsniegts pret parakstu),
         
kas izcieta piespriesto brīvības atņemšanas sodu

no

  gada    
      (datums) (mēnesis vārdiem)

līdz

  gada    
      (datums) (mēnesis vārdiem)
Atbrīvots(-a)

 

     
Olaines cietuma priekšnieks
     
(dienesta pakāpe)
     
(paraksts)

(vārds, uzvārds)

Atbrīvojamās personas paraksts    
par izziņas saņemšanu      

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!