• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Daugavpils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Daugavpils pilsētas domes 2017. gada 12. oktobra saistošie noteikumi Nr. 38 "Saistošie noteikumi par Daugavpils pilsētas Lielā Stropu ezera licencētās makšķerēšanas nolikumu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 27.10.2017., Nr. 214 https://www.vestnesis.lv/op/2017/214.20

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

27.10.2017., Nr. 214

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Daugavpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 38

Pieņemts: 12.10.2017.

OP numurs: 2017/214.20

2017/214.20
RĪKI

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.38

Daugavpilī 2017.gada 12.oktobrī (prot. Nr.34, 20.§)

Saistošie noteikumi par Daugavpils pilsētas Lielā Stropu ezera licencētās makšķerēšanas nolikumu

Izdoti saskaņā ar Zvejniecības likuma
10.panta piekto daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā veicama licencētā makšķerēšana Daugavpils pilsētas Lielajā Stropu ezerā.

2. Lielais Stropu ezers (turpmāk – L.Stropu ezers) atrodas Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā un saskaņā ar Civillikuma 1102.panta 1.pielikumu ir publiska ūdenstilpe, kurā zvejas tiesības pieder valstij.

3. Licencētās makšķerēšanas ieviešanas pamatojums ir Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūta "BIOR" 2014.gadā izstrādātie L.Stropu ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi, kuros noteiktas papildus prasības ūdenstilpnes vides un zivju resursu aizsardzībai un licencētai makšķerēšanai paredzēto zivju sugu regulārai pavairošanai.

4. Licencēto makšķerēšanu organizē Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde "Komunālās saimniecības pārvalde" (turpmāk – KSP), reģ.Nr.90009547852, juridiskā adrese: Saules ielā 5A, Daugavpilī, LV-5401, tālruņa numurs 65476322, e-pasta adrese: ksp@daugavpils.lv.

II. Licencētās makšķerēšanas noteikumi

5. Licencētā makšķerēšana tiek organizēta visā ūdenstilpnes platībā, izņemot makšķerēšanu no krasta un laivu piestātnēm, kura atļauta bez licenču iegādes. Licencētā makšķerēšana notiek saskaņā ar Ministru kabineta 2015.gada 22.decembra noteikumiem Nr.800 "Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi", nosakot šādus papildus nosacījumus:

5.1. licencētā makšķerēšana no laivām un citiem ūdens transporta līdzekļiem atļauta tikai gaišajā diennakts laikā, ne agrāk kā vienu stundu pirms saullēkta un ne vēlāk kā vienu stundu pēc saulrieta;

5.2. ūdenstilpnē aizliegta vēžošana un zemūdens medības.

III. Licenču veidi, skaits un maksa

6. Licencētai makšķerēšanai L.Stropu ezerā tiek izsniegtas šādas atļaujas – licences (turpmāk – licences):

6.1. dienas licence – maksa 1,00 EUR (viens eiro);

6.2. mēneša licence – maksa 3,00 EUR (trīs eiro);

6.3. trīs mēnešu licence – maksa 5,00 EUR (pieci eiro);

6.4. sešu mēnešu licence – maksa 8,00 EUR (astoņi eiro);

6.5. gada licence – maksa 10,00 EUR (desmit eiro);

6.6. gada bezmaksas licence – personām vecumā līdz sešpadsmit gadiem un personām, kuras ir vecākas par sešdesmit pieciem gadiem, personām ar invaliditāti, politiski represētajām personām, ūdeņu krastu zemju īpašniekiem un viņu ģimenes locekļiem, personām, kurām piešķirts trūcīgās ģimenes (personas) statuss.

7. KSP nodrošina to personu reģistra uzturēšanu, kurām izsniegtas bezmaksas licences.

8. Kopējais licenču skaits nav ierobežots.

IV. Licences saturs, noformējums, pārdošanas un izsniegšanas kārtība

9. Licence (1.pielikums) ir stingrās uzskaites veidlapa, kas satur šādus rekvizītus:

9.1. licences veids;

9.2. kārtas numurs;

9.3. licences cena;

9.4. licences derīguma termiņš;

9.5. ūdeņu nosaukums;

9.6. ziņas par licencētās makšķerēšanas organizētāju;

9.7. ziņas par licences saņēmēju (vārds, uzvārds, personas kods);

9.8. licences izsniedzēja un saņēmēja paraksts;

9.9. licences izsniegšanas datums, zīmogs.

10. Licences pasaknī makšķernieks parakstās par iepazīšanos ar šo nolikumu (izņemot interneta vietnē www.epakalpojumi.lv iegādātās licences).

11. Interneta vietnē www.epakalpojumi.lv iegādātajās licencēs tiek norādīts:

11.1. makšķernieka vārds, uzvārds;

11.2. e-pasta adrese;

11.3. licences derīguma termiņš;

11.4. licences veids;

11.5. licences cena;

11.6. ūdeņu nosaukums.

12. Licenču izplatīšanas vietas:

12.1. šī nolikuma 6.1.–6.5.apakšpunktos minētās licences nopērkamas KSP (juridiskā adrese: Saules ielā 5A, Daugavpilī, LV-5401, tālruņa numurs 65476322, e-pasta adrese: ksp@daugavpils.lv), darba dienās no pulk.8.00 līdz plkst.17.00, vai interneta vietnē www.epakalpojumi.lv;

12.2. šī nolikuma 6.6.apkašpunktā minēto gada bezmaksas licenci var saņemt KSP (juridiskā adrese: Saules ielā 5A, Daugavpilī, LV-5401, tālruņa numurs 65476322, e-pasta adrese: ksp@daugavpils.lv), darba dienās no pulk.8.00 līdz plkst.17.00, uzrādot dokumentu, kas apliecina personas attiecīgo statusu un tiesības saņemt šādu licenci.

13. No licencēm iegūtās kopējās summas licencētās makšķerēšanas organizētājs vienu reizi pusgadā – līdz 10.jūlijam par pirmo pusgadu un līdz 10.janvārim par otro pusgadu – 20% no licenču pārdošanā iegūtajiem naudas līdzekļiem pārskaita valsts pamatbudžetā Zivju fonda veidošanai. Licencētās makšķerēšanas organizētāja rīcībā paliek 80% no licenču realizācijā iegūtās kopējās summas, kas tiek izmantota zivju krājumu pavairošanai, vides un zivju aizsardzības un licencētās makšķerēšanas organizēšanas nodrošināšanai.

V. Makšķernieku lomu uzskaites kārtība

14. Licences īpašniekam ir pienākums:

14.1. reģistrēt katru lomu, norādot makšķerēšanas laiku, zivju sugas, loma lielumu (zivju skaitu un svaru) attiecīgās licences otrajā pusē – tabulā (3.pielikums), vajadzības gadījumā pārnesot ierakstus uz atsevišķas lapas, vai interneta vietnes www.epakalpojumi.lv sadaļā "Makšķerēšana" (ja licence iegādāta interneta vietnē www.epakalpojumi.lv);

14.2. iesniegt lomu uzskaites tabulas 10 dienu laikā pēc licences derīguma termiņa beigām licenču iegādes vietā, nosūtīt KSP pa pastu (juridiskā adrese: Saules ielā 5A, Daugavpilī, LV-5401) vai 10 dienu laikā pēc licences derīguma termiņa beigām reģistrēt lomu interneta vietnes www.epakalpojumi.lv sadaļā "Makšķerēšana" (ja licence iegādāta interneta vietnē www.epakalpojumi.lv).

15. Ziņu par lomiem nesniegšanas gadījumos, licences īpašniekam liegts iegādāties vai saņemt jebkura veida licences makšķerēšanai L.Stropu ezerā divu gadu laikā pēc pārkāpuma konstatēšanas.

16. Līdz kārtējā gada 1.februārim licencētās makšķerēšanas organizētājs iesniedz pārskatu par iepriekšējā gadā iegūtajiem lomiem uzskaiti Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajam institūtam "BIOR".

VI. Licencētās makšķerēšanas organizētāja sniegtie pakalpojumi un pienākumi

17. Papildus licencēto makšķerēšanu regulējošos normatīvajos aktos noteiktajam, licencētās makšķerēšanas organizētājam ir šādi pienākumi:

17.1. realizēt licences atbilstoši normatīvo aktu prasībām;

17.2. īstenot regulāru zivju resursu atjaunošanu un pavairošanu saskaņā ar L.Stropu ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumiem un zinātniskajām rekomendācijām šī nolikuma 22.punktā noteiktajā apjomā;

17.3. veikt makšķerēšanas vietu labiekārtošanu un sakopšanu;

17.4. veikt citus pienākumus saskaņā ar šo nolikumu.

18. Licencētās makšķerēšanas organizētājs par papildus maksu, kas neietilpst licences cenā, sniedz informāciju par labiekārtotām makšķerēšanas vietām L.Stropu ezera krastā.

19. Divas reizes gadā – līdz 15.jūlijam un 15.janvārim – licencētās makšķerēšanas organizētājs iesniedz Lauku atbalsta dienestā pārskatu par licencēto makšķerēšanu, vēžošanu un zemūdens medībām iepriekšējā pusgadā, pārskatu pirms iesniegšanas saskaņojot ar Daugavpils pilsētas pašvaldību.

20. Katru gadu līdz 31.decembrim licencētās makšķerēšanas organizētājs iesniedz Valsts vides dienestā pārskatu par veiktajiem dabas aizsardzības, kontroles un zivju resursu papildināšanas pasākumiem, kā arī informāciju par licencētās makšķerēšanas, vēžošanas vai zemūdens medību organizēšanai nepieciešamās infrastruktūras izveidošanu un uzturēšanu, pārskatu pirms iesniegšanas saskaņojot ar Daugavpils pilsētas pašvaldību.

21. Licencētās makšķerēšanas organizētājs reģistrē, uzskaita un realizē makšķerēšanas licences atbilstoši normatīvajos aktos noteiktām prasībām, kā arī uzskaita interneta vietnē www.epakalpojumi.lv pārdotās licences hronoloģiskā secībā elektroniski par katru pusgadu, un pēc katra pusgada noslēguma veic attiecīgā pusgada elektroniski uzskaitīto licenču saraksta izdruku, nodrošinot izdrukāto licenču sarakstu uzglabāšanu kopā ar licenču uzskaites žurnālu.

VII. Pasākumu plāns zivju resursu saglabāšanai, papildināšanai un aizsardzībai

22. Licencētās makšķerēšanas organizētājs, ievērojot zinātniskās rekomendācijas un L.Stropu ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumus, īsteno šādus pasākumus:

22.1. 2018.gadā – līdaku krājumu pavairošanu, ielaižot līdz 50 000 gab. līdaku mazuļu;

22.2. 2019.gadā – zandartu krājumu pavairošanu, ielaižot līdz 70 000 gab. zandartu mazuļu;

22.3. 2020.gadā – līdaku krājumu pavairošanu, ielaižot līdz 50 000 gab. līdaku mazuļu;

22.4. 2021.gadā – līdaku krājumu pavairošanu, ielaižot līdz 50 000 gab. līdaku mazuļu vai zandartu krājumu pavairošanu, ielaižot līdz 70 000 gab. zandartu mazuļu;

22.5. malu zvejniecības apkarošanu;

22.6. normatīvo aktu ievērošanas kontroli un licenču pārbaudi šī nolikuma darbības laikā.

VIII. Noslēguma jautājumi

23. Nolikuma darbības ilgums ir pieci gadi no tā spēkā stāšanās dienas.

24. Atzīt par spēku zaudējušiem Daugavpils pilsētas domes 2015.gada 30.janvāra saistošos noteikumus Nr.2 "Saistošie noteikumi par Daugavpils pilsētas Lielā Stropu ezera licencētās makšķerēšanas nolikumu" (Latvijas Vēstnesis, 2015., Nr.45 (5363)).

Daugavpils pilsētas domes
priekšsēdētāja 1.vietnieks I.Prelatovs

 

1.pielikums
Daugavpils pilsētas domes 2017.gada 12.oktobra
saistošajiem noteikumiem Nr.38

Licenču paraugi

1. Dienas licence

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde
"Komunālās saimniecības pārvalde"
Reģ.Nr. 90009547852
Saules iela 5A, Daugavpils, LV-5401,
tālr.65476322

 

Dienas licence
makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā

 

Nr._________

 

Cena 1,00 EUR.

 

Licence izsniegta

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, personas kods)

 

Ar licencētās makšķerēšanas noteikumiem
esmu iepazinies un licenci saņēmu

______________________________________________________
(paraksts)

 

Licences izsniedzējs

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, paraksts)

 

Licences izsniegšanas datums

______________________________________________________

 

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde
"Komunālās saimniecības pārvalde"
Reģ.Nr. 90009547852
Saules iela 5A, Daugavpils, LV-5401,
tālr.65476322

 

Dienas licence
makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā

 

Nr._________

 

Cena Ls 1,00 EUR.

 

Licence izsniegta

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, personas kods)

 

 

 

 

 

 

Licences izsniedzējs

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, paraksts)

 

Licences izsniegšanas datums

______________________________________________________

 

Z.V.

 

2. Mēneša licence

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde
"Komunālās saimniecības pārvalde"
Reģ.Nr. 90009547852
Saules iela 5A, Daugavpils, LV-5401,
tālr.65476322

 

Mēneša licence
makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā

 

Nr._________

 

Cena 3,00 EUR

 

Licence izsniegta

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, personas kods)

 

Ar licencētās makšķerēšanas noteikumiem
esmu iepazinies un licenci saņēmu

______________________________________________________
(paraksts)

 

Licence derīga no _____________ līdz _____________
                                     (datums, mēnesis, gads)

 

Licences izsniedzējs

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, paraksts)

 

Licences izsniegšanas datums

______________________________________________________

 

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde
"Komunālās saimniecības pārvalde"
Reģ.Nr. 90009547852
Saules iela 5A, Daugavpils, LV-5401,
tālr.65476322

 

Mēneša licence
makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā

 

Nr._________

 

Cena 3,00 EUR

 

Licence izsniegta

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, personas kods)

 

 

 

 

 

 

Licence derīga no _____________ līdz _____________
                                     (datums, mēnesis, gads)

 

Licences izsniedzējs

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, paraksts)

 

Licences izsniegšanas datums

______________________________________________________

 

Z.V.

 

3. Trīs mēnešu licence

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde
"Komunālās saimniecības pārvalde"
Reģ.Nr. 90009547852
Saules iela 5A, Daugavpils, LV-5401,
tālr.65476322

 

Trīs mēnešu licence
makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā

 

Nr._________

 

Cena 5,00 EUR

 

Licence izsniegta

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, personas kods)

 

Ar licencētās makšķerēšanas noteikumiem
esmu iepazinies un licenci saņēmu

______________________________________________________
(paraksts)

 

Licence derīga no _____________ līdz _____________
                                     (datums, mēnesis, gads)

 

Licences izsniedzējs

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, paraksts)

 

Licences izsniegšanas datums

______________________________________________________

 

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde
"Komunālās saimniecības pārvalde"
Reģ.Nr. 90009547852
Saules iela 5A, Daugavpils, LV-5401,
tālr.65476322

 

Trīs mēnešu licence
makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā

 

Nr._________

 

Cena 5,00 EUR

 

Licence izsniegta

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, personas kods)

 

 

 

 

 

 

Licence derīga no _____________ līdz _____________
                                     (datums, mēnesis, gads)

 

Licences izsniedzējs

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, paraksts)

 

Licences izsniegšanas datums

______________________________________________________

 

Z.V.

 

4. Sešu mēnešu licence

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde
"Komunālās saimniecības pārvalde"
Reģ.Nr. 90009547852
Saules iela 5A, Daugavpils, LV-5401,
tālr.65476322

 

Sešu mēnešu licence
makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā

 

Nr._________

 

Cena 8,00 EUR.

 

Licence izsniegta

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, personas kods)

 

Ar licencētās makšķerēšanas noteikumiem
esmu iepazinies un licenci saņēmu

______________________________________________________
(paraksts)

 

Licence derīga no _____________ līdz _____________
                                     (datums, mēnesis, gads)

 

Licences izsniedzējs

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, paraksts)

 

Licences izsniegšanas datums

______________________________________________________

 

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde
"Komunālās saimniecības pārvalde"
Reģ.Nr. 90009547852
Saules iela 5A, Daugavpils, LV-5401,
tālr.65476322

 

Sešu mēnešu licence
makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā

 

Nr._________

 

Cena 8,00 EUR

 

Licence izsniegta

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, personas kods)

 

 

 

 

 

 

Licence derīga no _____________ līdz _____________
                                     (datums, mēnesis, gads)

 

Licences izsniedzējs

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, paraksts)

 

Licences izsniegšanas datums

______________________________________________________

 

Z.V.

 

5. Gada licence

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde
"Komunālās saimniecības pārvalde"
Reģ.Nr. 90009547852
Saules iela 5A, Daugavpils, LV-5401,
tālr.65476322

 

Gada licence
makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā

 

Nr._________

 

Cena 10,00 EUR.

 

Licence izsniegta

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, personas kods)

 

Ar licencētās makšķerēšanas noteikumiem
esmu iepazinies un licenci saņēmu

______________________________________________________
(paraksts)

 

Licence derīga līdz ______________________
                                             (datums)

 

Licences izsniedzējs

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, paraksts)

 

Licences izsniegšanas datums

______________________________________________________

 

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde
"Komunālās saimniecības pārvalde"
Reģ.Nr. 90009547852
Saules iela 5A, Daugavpils, LV-5401,
tālr.65476322

 

Gada licence
makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā

 

Nr._________

 

Cena 10,00 EUR

 

Licence izsniegta

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, personas kods)

 

 

 

 

 

 

Licence derīga līdz ______________________
                                             (datums)

 

Licences izsniedzējs

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, paraksts)

 

Licences izsniegšanas datums

______________________________________________________

 

Z.V.

 

6. Gada bezmaksas licence

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde
"Komunālās saimniecības pārvalde"
Reģ.Nr. 90009547852
Saules iela 5A, Daugavpils, LV-5401,
tālr.65476322

 

Gada bezmaksas licence
makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā
no 1.janvāra līdz 31.decembrim

 

Nr._________

 

Licence izsniegta

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, personas kods)

 

Ar licencētās makšķerēšanas noteikumiem
esmu iepazinies un licenci saņēmu

______________________________________________________
(paraksts)

 

Licence derīga līdz ______________________
                                             (datums)

 

Licences izsniedzējs

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, paraksts)

 

Licences izsniegšanas datums

______________________________________________________

 

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde
"Komunālās saimniecības pārvalde"
Reģ.Nr. 90009547852
Saules iela 5A, Daugavpils, LV-5401,
tālr.65476322

 

Gada bezmaksas licence
makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā
no 1.janvāra līdz 31.decembrim

 

Nr._________

 

Licence izsniegta

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, personas kods)

 

 

 

 

 

 

Licence derīga līdz ______________________
                                             (datums)

 

Licences izsniedzējs

______________________________________________________
(vārds, uzvārds, paraksts)

 

Licences izsniegšanas datums

______________________________________________________

 

Z.V.

 

 

2.pielikums
Daugavpils pilsētas domes 2017.gada 12.oktobra
saistošajiem noteikumiem Nr.38

Lielā Stropu ezera kartoshēma

 

3.pielikums
Daugavpils pilsētas domes 2017.gada 12.oktobra
saistošajiem noteikumiem Nr.38

Licenču reversā daļa – makšķernieka lomu uzskaites tabula

Datums

Makšķerēšanas ilgums (stundas)

Zivju suga

Zivju skaits (gab.)

Zivju svars (kg)

         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         

Makšķernieks    
 

(vārds, uzvārds)

 
Paraksts    

* Saskaņā ar Daugavpils pilsētas Lielā Stropu ezera licencētās makšķerēšanas nolikumu, licences īpašniekam ir pienākums 10 dienu laikā pēc licences derīguma termiņa beigām iesniegt lomu uzskaites tabulu licenču iegādes vietā, nosūtīt to pa pastu Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādei "Komunālās saimniecības pārvalde" (juridiskā adrese Saules ielā 5a, Daugavpilī, LV-5401, tālruņa numurs 65476322) vai 10 dienu laikā pēc licences derīguma termiņa beigām reģistrēt lomu interneta vietnes www.epakalpojumi.lv sadaļā "Makšķerēšana" (ja licence iegādāta interneta vietnē www.epakalpojumi.lv). Ziņu par lomiem nesniegšanas gadījumos, licences īpašniekam tiks liegts iegādāties jebkura veida licenci makšķerēšanai L. Stropu ezerā divu gadu laikā pēc pārkāpuma konstatēšanas.

Licencētā makšķerēšana tiek organizēta visā ūdenstilpnes platībā, izņemot makšķerēšanu no krasta un laivu piestātnēm, kura atļauta bez licenču iegādes. Licencētā makšķerēšana notiek saskaņā ar Ministru kabineta 2015.gada 22.decembra noteikumiem Nr.800 "Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi", nosakot šādus papildus nosacījumus:
– licencētā makšķerēšana no laivām un citiem ūdens transporta līdzekļiem atļauta tikai gaišajā diennakts laikā, ne agrāk kā vienu stundu pirms saullēkta un ne vēlāk kā vienu stundu pēc saulrieta;
– ūdenstilpnē aizliegta vēžošana un zemūdens medības.

 

Daugavpils pilsētas domes 2017.gada 12.oktobra saistošo noteikumu Nr.38 "Saistošie noteikumi par Daugavpils pilsētas Lielā Stropu ezera licencētās makšķerēšanas nolikumu"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Licencētās makšķerēšanas ieviešanas pamatojums ir Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūta "BIOR" 2014.gadā izstrādātie Lielā Stropu ezera zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumi, kuros noteiktas papildus prasības ūdenstilpnes vides un zivju resursu aizsardzībai un licencētai makšķerēšanai paredzēto zivju sugu regulārai pavairošanai.
2016.gada 1.februārī stājās spēkā Ministru kabineta 2015.gada 22.decembra noteikumi Nr.799 "Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība", kuru 36.punkts noteic, ka ūdenstilpju licencētās makšķerēšanas nolikumi, kas pirms šo noteikumu stāšanās spēkā ir apstiprināti ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem, ir spēkā līdz to darbības termiņa beigām. Saskaņā ar Daugavpils pilsētas domes 2015.gada 30.janvāra saistošo noteikumu Nr.2 "Saistošie noteikumi par Daugavpils pilsētas Lielā Stropu ezera licencētās makšķerēšanas nolikumu" 25.punktu, nolikuma darbības ilgums ir trīs gadi no tā spēkā stāšanās dienas. Līdz ar to tika izstrādāti jauni saistošie noteikumi licencētai makšķerēšanai Daugavpils pilsētas Lielajā Stropu ezerā.
2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā veicama licencētā makšķerēšana Daugavpils pilsētas Lielajā Stropu ezerā.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošie noteikumi nerada ietekmi uz pašvaldības budžetu. Licencētās makšķerēšanas organizētāja rīcībā paliek 80% no licenču realizācijā iegūtās kopējās summas, kas tiek izmantota zivju krājumu pavairošanai, vides un zivju aizsardzības un licencētās makšķerēšanas organizēšanas nodrošināšanai.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Tiešas ietekmes nav.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Noteikumi izpildi nodrošina Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde "Komunālās saimniecības pārvalde".
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas notika ar Zemkopības ministrijas, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR", Valsts vides dienesta, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes "Komunālās saimniecības pārvalde" atbildīgajām personām un privātpersonām.

Daugavpils pilsētas domes
priekšsēdētāja 1.vietnieks I.Prelatovs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!