Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Liepājas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2017. gada 12. oktobra saistošie noteikumi Nr. 18 "Par kārtību, kādā tiek izsniegta atļauja vīna, raudzēto dzērienu, starpproduktu vai pārējo alkoholisko dzērienu ražošanai Liepājā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 23.10.2017., Nr. 210 https://www.vestnesis.lv/op/2017/210.6

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

23.10.2017., Nr. 210

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 18

Pieņemts: 12.10.2017.

OP numurs: 2017/210.6

2017/210.6
RĪKI

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.18

Liepājā 2017.gada 12.oktobrī (prot. Nr.13, 9.§)

Par kārtību, kādā tiek izsniegta atļauja vīna, raudzēto dzērienu, starpproduktu vai pārējo alkoholisko dzērienu ražošanai Liepājā

Izdoti saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likuma
8.panta otro daļu

I. VISPĀRĪGIE JAUTĀJUMI

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka kārtību, kādā Liepājas pilsētas pašvaldība (turpmāk – pašvaldība) izsniedz atļauju Alkoholisko dzērienu aprites likuma 1.panta otrās daļas izpratnē mazajām alkoholisko dzērienu darītavām (turpmāk – komersants), kuras Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā ražo vīnu, raudzētos dzērienus, starpproduktus, kuru sastāvā esošais spirts ir tikai raudzētas izcelsmes, vai pārējos alkoholiskos dzērienus (turpmāk – alkoholiskie dzērieni) no savā īpašumā vai valdījumā esošajos dārzos un dravās iegūtajiem produktiem vai savvaļā augošiem augiem, neizmantojot spirtu vai citu saražotos alkoholiskos dzērienus.

2. Atļauja vīna, raudzēto dzērienu, starpproduktu vai pārējo alkoholisko dzērienu ražošanai Liepājā (turpmāk – atļauja) tiek izsniegta bez maksas, uz komersanta pieprasīto laiku, bet ne ilgāk kā uz trim kalendārajiem gadiem.

3. Atļauju izsniedz Liepājas pilsētas domes Licencēšanas komisija (turpmāk - Licencēšanas komisija) un atļaujā norādāmas šādas ziņas: komersanta nosaukums, juridiskā adrese, komersanta reģistrācijas numurs, ražošanas vieta, ražošanas veids un atļaujas derīguma termiņš.

II. ATĻAUJAS IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA

4. Atļaujas saņemšanai komersants pašvaldības iestādē "Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija" vai elektroniski e-pastā edoc@dome.liepaja.lv, atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu, iesniedz iesniegumu, kuru parakstījusi komersanta atbildīgā amatpersona un kurā norāda:

4.1. komersanta nosaukumu, nodokļu maksātāja reģistrācijas numuru, juridisko adresi, kontakttālruni un e-pasta adresi;

4.2. saražojamo alkoholisko dzērienu sortimentu un apjomu (litros) un/vai absolūtā alkohola daudzumu (litros);

4.3. ražošanas vietu (adresi);

4.4. laika periodu uz kādu izsniegt atļauju.

5. Noteikumu 4.punktā minētajam iesniegumam pievieno šādus dokumentus:

5.1. ražošanas vietas īpašuma vai lietošanas tiesību apliecinoša dokumenta kopiju, ja īpašuma tiesības nav ierakstītas zemesgrāmatā;

5.2. dokumentu, kas apliecina, ka ražošanas vieta ir piemērota pārtikas ražošanai – būves kadastrālās uzmērīšanas lietas vai akta par būves pieņemšanu ekspluatācijā kopiju;

5.3. atkritumu apsaimniekošanas līguma kopiju.

6. Pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas būvvalde" (turpmāk - Būvvalde) izvērtē 5.2.punktā paredzētos dokumentus par ražošanas vietas piemērotību pārtikas ražošanai un sniedz atzinumu Licencēšanas komisijai.

7. Iesniegumu ar tam pievienotajiem dokumentiem, Būvvaldes sniegto atzinumu un no publiskiem reģistriem saņemto informāciju izskata Licencēšanas komisija un Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā pieņem lēmumu par atļaujas izsniegšanu vai atteikumu izsniegt atļauju.

8. Atļauja netiek izsniegta, ja:

8.1. komersants nav iesniedzis noteikumu 4. un 5.punktā minētos dokumentus;

8.2. komersants atļaujas saņemšanai sniedzis nepatiesas ziņas;

8.3. ražošanu plānots veikt vietā, kas nav pielāgota vai neatbilst tās izmantošanas mērķim, atbilstoši noteikumu 6.punktā sniegtajam Būvvaldes atzinumam;

8.4. ražošanu plānots uzsākt vietā, kas atrodas:

8.4.1. izglītības un sporta iestāžu, kultūras, sociālās aprūpes un ārstniecības iestāžu, policijas, karaspēka daļu vai citu militāro formējumu ēkās un teritorijā;

8.4.2. ēkās, kurās atrodas valsts vai pašvaldības iestādes;

8.4.3. daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā;

8.5. alkoholisko dzērienu ražošana norādītajā vietā būtiski apdraud sabiedrisko kārtību un citu personu tiesību aizsardzību;

8.6. komersants nav reģistrējies Pārtikas un veterinārajā dienestā.

III. ATĻAUJAS ANULĒŠANA

9. Licencēšanas komisija ir tiesīga anulēt izsniegto atļauju, ja:

9.1. komersants atļaujas saņemšanai sniedzis nepatiesas ziņas;

9.2. ražošana tiek veikta telpās, kas nav pielāgotas vai neatbilst to izmantošanas mērķim;

9.3. alkoholisko dzērienu ražošana atļaujā norādītajā vietā būtiski apdraud sabiedrisko kārtību un citu personu tiesību aizsardzību;

9.4. izbeigta ražošana atļaujā norādītajā vietā.

IV. APSTRĪDĒŠANAS KĀRTĪBA

10. Lēmumu par atteikumu izsniegt atļauju vai atļaujas anulēšanu, kā arī Licencēšanas komisijas faktisko rīcību var apstrīdēt viena mēneša laikā Liepājas pilsētas domē.

11. Liepājas pilsētas domes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvā procesa likuma noteiktajā kārtībā Administratīvajā rajona tiesā.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks

 

Saistošo noteikumu "Par kārtību, kādā tiek izsniegta atļauja vīna, raudzēto dzērienu, starpproduktu vai alkoholisko dzērienu ražošanai Liepājā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Alkoholisko dzērienu aprites likuma 8.panta otrajā daļā ir noteikts pašvaldības pienākums izdot saistošos noteikumus, kuros nosakāma kārtība, kādā mazā alkoholisko dzērienu darītava ir tiesīga saņemt atļauju vīna, raudzētu dzērienu, starpproduktu vai pārējo alkoholisko dzērienu ražošanai attiecīgās pašvaldības teritorijā.
2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi "par kārtību, kādā tiek izsniegta atļauja vīna, raudzēto dzērienu, STARPPRODUKTU vai pārējo alkoholisko dzērienu ražošanai Liepājā" (turpmāk – saistošie noteikumi) nosaka vienotu kārtību, kādā mazajām alkoholisko dzērienu darītavām tiek izsniegta atļauja vīna, raudzēto dzērienu, starpproduktu vai pārējo alkoholisko dzērienu ražošanai Liepājā.

Saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likuma 1.panta otro daļu mazā alkoholisko dzērienu darītava ir komersants, kuram ir tiesības ar atvieglotiem nosacījumiem saņemt speciālo atļauju (licenci) apstiprināta noliktavas turētāja darbībai un atvieglojumus akcīzes nodokļa nodrošinājuma reģistrēšanai, lai ražotu vīnu, raudzētos dzērienus, starpproduktus, kuru sastāvā esošais spirts ir tikai raudzētas izcelsmes, vai pārējos alkoholiskos dzērienus no savā īpašumā vai valdījumā esošajos dārzos un dravās iegūtajiem produktiem vai savvaļā augošiem augiem (neizmantojot spirtu vai citu saražotos alkoholiskos dzērienus), turklāt nodrošinot, ka:

1) saražotā vīna vai raudzēto dzērienu kopējais apjoms nepārsniedz 15 000 litru kalendāra gadā;

2) absolūtā alkohola daudzums saražotajos pārējos alkoholiskajos dzērienos nepārsniedz 1000 litru kalendāra gadā;

3) saražotais starpproduktu kopējais apjoms nepārsniedz 1000 litru kalendāra gadā.

Pārējo alkoholisko dzērienu un starpproduktu uzskaitījums ir dots likuma "Par akcīzes nodokli" 3.panta piektajā un sestajā daļā, un tie ir – spirts, stiprie alkoholiskie dzērieni, liķieri, dažādi vīni, vermuti, sidri.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav ietekmes.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Saistošie noteikumi ļauj mazajām alkoholisko dzērienu darītavām saņemt atļauju vīna, raudzēto dzērienu, starpproduktu vai pārējo alkoholisko dzērienu ražošanai, tādējādi arī veikt attiecīgu saimniecisko darbību.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu noteiktajā kārtībā mazā alkoholisko dzērienu darītava pašvaldības iestādē "Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija" iesniedz iesniegumu, pievienojot dokumentus.

Saistošie noteikumi tiks nosūtīti izskatīšanai un atzinuma sniegšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai. Pēc pozitīva atzinuma saņemšanas tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un Liepājas pilsētas pašvaldības mājas lapā www.liepaja.lv.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas nav notikušas.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!