Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2017. gada 26. septembra noteikumi Nr. 586 "Grozījumi Ministru kabineta 2011. gada 19. oktobra noteikumos Nr. 808 "Noteikumi par materiāliem un izstrādājumiem, kas paredzēti saskarei ar pārtiku"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 28.09.2017., Nr. 193 https://www.vestnesis.lv/op/2017/193.12

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 587

Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 8. septembra noteikumos Nr. 1015 "Kārtība, kādā izsniedz speciālo atļauju (licenci) komercdarbībai zvejniecībā, kā arī maksā valsts nodevu par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu"

Vēl šajā numurā

28.09.2017., Nr. 193

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 586

Pieņemts: 26.09.2017.

OP numurs: 2017/193.12

2017/193.12
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 13 Pēdējās nedēļas laikā 22 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 586

Rīgā 2017. gada 26. septembrī (prot. Nr. 48 23. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2011. gada 19. oktobra noteikumos Nr. 808 "Noteikumi par materiāliem un izstrādājumiem, kas paredzēti saskarei ar pārtiku"

Izdoti saskaņā ar Pārtikas aprites uzraudzības likuma
10. panta pirmo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2011. gada 19. oktobra noteikumos Nr. 808 "Noteikumi par materiāliem un izstrādājumiem, kas paredzēti saskarei ar pārtiku" (Latvijas Vēstnesis, 2011, 168. nr.; 2012, 27. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 1.1 punktu šādā redakcijā:

"1.1 Noteikumi neattiecas uz materiāliem un izstrādājumiem, ko fiziskas personas ieved personīgajā bagāžā vai saņem starptautiskajā pasta sūtījumā un kas paredzēti personīgai lietošanai."

2. Svītrot 2.punktu.

3. Aizstāt 3. punktā vārdus "Pārtikas un veterinārajā dienestā (turpmāk – dienests)" ar vārdiem "valsts zinātniskajā institūtā "Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "BIOR"" (turpmāk – institūts)".

4. Izteikt 14. punktu šādā redakcijā:

"14. Šo noteikumu 13. punktā minētā prasība neattiecas uz reģenerētas celulozes plēves materiāliem un izstrādājumiem, kuri to īpašību dēļ ir tieši paredzēti saskarei ar pārtiku. Pārtikas un veterinārā dienesta (turpmāk – dienests) amatpersonas, ja nepieciešams, saskaņā ar Parlamenta un Padomes Regulas Nr. 1935/2004 16. panta 1. punktu pieprasa rakstisku deklarāciju par minētajiem materiāliem."

5. Izteikt 21. punktu šādā redakcijā:

"21. Svina un kadmija vai svina, vai kadmija daudzuma noteikšanai saskaņā ar šo noteikumu 4. pielikumu ņem četrus vienādas formas un lieluma keramikas izstrādājumus ar vienādu dekorējumu un glazējumu, sadalot tos attiecīgi divos paraugos: pirmais paraugs – viens izstrādājums, otrais paraugs – trīs izstrādājumi."

6. Papildināt noteikumus ar 21.1 un 21.2 punktu šādā redakcijā:

"21.1 Testēšanu sāk ar pirmo paraugu. Keramikas izstrādājums atbilst šo noteikumu prasībām, ja svina un kadmija vai svina, vai kadmija daudzums pirmajā paraugā nepārsniedz šo noteikumu 20. punktā minēto daudzumu. Šādā gadījumā otro paraugu papildus netestē.

21.2 Keramikas izstrādājums atbilst šo noteikumu prasībām arī tad, ja pirmajā paraugā pārsniegts šo noteikumu 20. punktā minētais daudzums, bet ne vairāk kā par 50 procentiem un papildus ir testēts otrais paraugs, kurā vidējais svina un kadmija vai svina, vai kadmija daudzums nepārsniedz šo noteikumu 20. punktā norādīto daudzumu un neviens no otro paraugu veidojošiem izstrādājumiem nepārsniedz šo noteikumu 20. punktā norādīto daudzumu vairāk kā par 50 procentiem."

7. Izteikt 23.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"23.4. apstiprinājumu "Keramikas izstrādājums atbilst prasībām, kas noteiktas Padomes 1984. gada 15. oktobra Direktīvā 84/500/EEK par dalībvalstu tiesību aktu tuvināšanu attiecībā uz keramikas izstrādājumiem, kuri paredzēti saskarei ar pārtikas produktiem, un Parlamenta un Padomes Regulā (EK) Nr. 1935/2004."

8. Izteikt 28. punktu šādā redakcijā:

"28. Gumijas vai elastomēru knupīšiem un mānekļiem visos tirdzniecības posmos, izņemot mazumtirdzniecību, pievieno rakstisku deklarāciju atbilstoši Parlamenta un Padomes Regulas Nr. 1935/2004 16. panta 1. punktam."

9. Papildināt 29. punktu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Mazumtirdzniecības uzņēmumu nav nepieciešams reģistrēt, ja tas materiālus un izstrādājumus izplatīšanai iepērk no dienestā reģistrētiem ražošanas vai vairumtirdzniecības uzņēmumiem."

10. Aizstāt 33. punktā vārdu "dienestā" ar vārdu "institūtā".

11. Izteikt 34. punktu šādā redakcijā:

"34. Institūts šo noteikumu 33. punktā minēto pieteikumu un tehnisko dokumentāciju nosūta Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādei. Pēc atzinuma saņemšanas no Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes institūts informē dienestu, nosūtot nepieciešamo informāciju."

12. Svītrot 38. punktā vārdus "izdarot par to atzīmi uzraudzības objektu reģistrā."

13. Izteikt 39. punktu šādā redakcijā:

"39. Ja nepieciešams, dienests ņem paraugus un nosūta tos uz institūtu laboratoriskiem izmeklējumiem. Ja tiek konstatēta materiālu un izstrādājumu neatbilstība šo noteikumu prasībām, uzņēmums sedz izdevumus par laboratoriskiem izmeklējumiem saskaņā ar normatīvajiem aktiem par institūta valsts pārvaldes uzdevumu ietvaros veikto darbību cenrādi."

14. Svītrot 40. punktā vārdus "un izdara atzīmi uzraudzības objektu reģistrā".

15. Izteikt 41.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"41.1. konstatē, ka iesniegtajos dokumentos ir norādīta nepilnīga vai nepatiesa informācija;".

16. Izteikt 42. punktu šādā redakcijā:

"42. Uzņēmums aptur šo noteikumu prasībām neatbilstošu materiālu un izstrādājumu izplatīšanu un nepieļauj to izmantošanu pārtikas apritē. Ja nav iespējams nodrošināt materiālu un izstrādājumu atbilstību, uzņēmums tos izņem no apgrozības un nodrošina to pārstrādi un izmantošanu ar pārtikas apriti nesaistītās darbības jomās vai iznīcināšanu atbilstoši normatīvajiem aktiem par darbībām ar atkritumiem. Izdevumus, kas saistīti ar neatbilstošu materiālu un izstrādājumu izņemšanu no apgrozības, pārstrādi un iznīcināšanu, sedz uzņēmums."

17. Svītrot 1. un 2. pielikumu.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!