Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2017. gada 19. septembra noteikumi Nr. 564 "Grozījumi Ministru kabineta 2000. gada 27. jūnija noteikumos Nr. 211 "Noteikumi par valsts profesionālās vidējās izglītības standartu un valsts arodizglītības standartu"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 21.09.2017., Nr. 188 https://www.vestnesis.lv/op/2017/188.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 565

Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 7. jūnija noteikumos Nr. 359 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" īstenošanas noteikumi"

Vēl šajā numurā

21.09.2017., Nr. 188

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 564

Pieņemts: 19.09.2017.

OP numurs: 2017/188.7

2017/188.7
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 15 Pēdējās nedēļas laikā 11 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 564

Rīgā 2017. gada 19. septembrī (prot. Nr. 47 16. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2000. gada 27. jūnija noteikumos  Nr. 211 "Noteikumi par valsts profesionālās vidējās izglītības standartu un valsts arodizglītības standartu"

Izdoti saskaņā ar
Izglītības likuma 14. panta 19. punktu un
Profesionālās izglītības likuma 23. panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2000. gada 27. jūnija noteikumos Nr. 211 "Noteikumi par valsts profesionālās vidējās izglītības standartu un valsts arodizglītības standartu" (Latvijas Vēstnesis, 2000, 244./246. nr.; 2004, 98. nr.; 2006, 138. nr.; 2008, 201. nr.; 2010, 144. nr.; 2016, 50. nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt noteikumu tekstā:

1.1. vārdus "profesionālie mācību priekšmeti" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "profesionālie mācību priekšmeti un moduļi" (attiecīgā locījumā);

1.2. vārdus "mācību kurss" (attiecīgā locījumā) ar vārdu "modulis" (attiecīgā locījumā).

2. Papildināt noteikumus ar 2.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.5. nodrošināt, ka pēc izglītības programmu apguves izglītojamie iegūst kompetences, kas ietver zināšanas, prasmes un attieksmes, ko nosaka profesiju standarti vai profesionālo kvalifikāciju prasības (ja profesijai nav nepieciešams izstrādāt atsevišķu profesiju standartu)."

3. Papildināt noteikumus ar 4.1 punktu šādā redakcijā:

"4.1 Profesionālās vidējās izglītības un arodizglītības programmas profesionālo saturu var apgūt klātienē darba vidē balstītās mācībās."

4. Izteikt 9. punktu šādā redakcijā:

"9. Profesionālo mācību priekšmetu un moduļu, praktisko mācību un kvalifikācijas prakses saturu atbilstoši iegūstamās profesionālās kvalifikācijas pamatprasībām un specifiskajām prasībām, kas nepieciešamas pienākumu un galveno darba uzdevumu veikšanai attiecīgajā profesijā, nosaka attiecīgie profesiju standarti vai profesionālo kvalifikāciju prasības (ja profesijai nav nepieciešams izstrādāt atsevišķu profesiju standartu) un izglītības programma."

5. Izteikt 11.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"11.3. izglītojamā zināšanām, prasmēm, attieksmēm un kompetencēm noteikto kritēriju atklātība un skaidrība. Atbilstoši izvirzītajiem izglītības programmu mērķiem un uzdevumiem, kā arī mācību priekšmetu mērķiem un uzdevumiem ir noteikts pamatprasību kopums iegūtās izglītības kvalitātes vērtēšanai. Mācību priekšmetu vai moduļu programmās tiek ietverts to obligātais saturs un pamatprasības izglītojamā sasniegumiem, kas ir pieejamas un izprotamas visiem mācību procesa dalībniekiem;".

6. Aizstāt 12. punkta ievaddaļā un 12.1. apakšpunktā vārdus "mācību priekšmeta" ar vārdiem "mācību priekšmeta un moduļa".

7. Izteikt 4. un 5. pielikumu šādā redakcijā:

"4. pielikums
Ministru kabineta
2000. gada 27. jūnija
noteikumiem Nr. 211

Prasības izglītojamam profesionālās vidējās izglītības programmu apguvē

Nr. p. k. Prasības izglītojamam Programmas apguves līmenis
1. Ir saņēmis galīgo vērtējumu – atzīmi, ne zemāku par "gandrīz viduvēji – 4", vai "ieskaitīts" visos programmas mācību priekšmetos un moduļos, praktiskajās mācībās un kvalifikācijas praksē;

ir nokārtojis profesionālās vidējās izglītības programmas valsts noslēguma pārbaudījumus – eksāmenus mācību priekšmetos, saņēmis tajos vērtējumu un nokārtojis profesionālās kvalifikācijas eksāmenu un saņēmis tajā vērtējumu – atzīmi, ne zemāku par "viduvēji – 5"

Ir apgūta
2. Ir saņēmis galīgo vērtējumu visos programmas mācību priekšmetos un moduļos, praktiskajās mācībās un kvalifikācijas praksē;

ir nokārtojis profesionālās vidējās izglītības programmas valsts noslēguma pārbaudījumu daļu – kvalifikācijas eksāmenu – un saņēmis tajā vērtējumu – atzīmi, ne zemāku par "viduvēji – 5"

Ir daļēji apgūta

5. pielikums
Ministru kabineta
2000. gada 27. jūnija
noteikumiem Nr. 211

Prasības izglītojamam arodizglītības programmu apguvē

Nr. p. k. Prasības izglītojamam Programmas apguves līmenis
1. Pēc pamatizglītības ieguves ir apguvis arodizglītības programmu un saņēmis galīgo vērtējumu visos programmas mācību priekšmetos un moduļos, praktiskajās mācībās un kvalifikācijas praksē;

ir nokārtojis arodizglītības programmas valsts noslēguma pārbaudījumu – profesionālās kvalifikācijas eksāmenu – un saņēmis tajā vērtējumu – atzīmi, ne zemāku par "viduvēji – 5"

Ir apgūta
2. Pēc vidējās izglītības ieguves ir daļēji apguvis arodizglītības programmu un saņēmis galīgo vērtējumu visos programmas profesionālajos mācību priekšmetos un moduļos, praktiskajās mācībās un kvalifikācijas praksē;

ir nokārtojis arodizglītības programmas valsts noslēguma pārbaudījumu – profesionālās kvalifikācijas eksāmenu – un saņēmis tajā vērtējumu – atzīmi, ne zemāku par "viduvēji 5"

Ir daļēji apgūta"

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!