Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2016. gada 12. maija lēmums Nr. 74 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Juglas jauda" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtību". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 16.05.2016., Nr. 93 https://www.vestnesis.lv/op/2016/93.12

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr. 75

Par pašvaldības akciju sabiedrības "Daugavpils siltumtīkli" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtību

Vēl šajā numurā

16.05.2016., Nr. 93

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 74

Pieņemts: 12.05.2016.

OP numurs: 2016/93.12

2016/93.12
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 6 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.74

Rīgā 2016.gada 12.maijā (prot. Nr.18, 1.p.)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Juglas jauda" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtību

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators), pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" (turpmāk – Likums) 6.panta otro daļu, pilda tai ar likumu nodotās funkcijas un savas kompetences ietvaros patstāvīgi pieņem lēmumus un izdod administratīvos aktus, kas ir saistoši konkrētiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem un lietotājiem.

Regulators konstatē

1. Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Juglas jauda", vienotais reģistrācijas numurs: 40003659385, juridiskā adrese: Mārkalnes iela 1a, Rīga, LV-1024 (turpmāk – SIA "Juglas jauda"), koģenerācijas stacijā Mārkalnes iela 1a, Rīgā, saražotās siltumenerģijas tarifi pie dabasgāzes diferencētajiem tirdzniecības gala tarifiem atkarībā no dabasgāzes tirdzniecības cenas tika noteikti ar Regulatora 2008.gada 1.oktobra lēmumu Nr.335 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Juglas jauda" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas un elektroenerģijas tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2008, nr.155) (turpmāk – Lēmums Nr.335). Ar Regulatora 2009.gada 1.aprīļa lēmumu Nr.67 "Par SIA "Juglas jauda" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas un elektroenerģijas tarifu piemērošanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2009, 54.nr.) (turpmāk – Lēmums Nr.67) tika noteikta Lēmumā Nr.335 apstiprināto tarifu piemērošanas kārtība, kurā zemākais piemērojamais tarifs ir pie dabasgāzes tirdzniecības cenas 156,52 EUR/tūkst.n.m3 un tai atbilstošā piemērojamā dabasgāzes tirdzniecības gala tarifa.

2. Regulators 2008.gada 24.jūlijā pieņēma lēmumu Nr.247 "Par akciju sabiedrības "Latvijas Gāze" dabasgāzes apgādes tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 114.nr.), ar kuru apstiprināja dabasgāzes diferencētos tirdzniecības gala tarifus lietotājiem atkarībā no dabasgāzes patēriņa apjoma gadā un dabasgāzes tirdzniecības cenām, sākot no 128,06 EUR/tūkst.n.m3.

3. AS "Latvijas Gāze" oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" (nr.89) 2016.gada 10.maijā ir publicējusi dabasgāzes tirdzniecības cenas 2016.gada maijam un prognozi 2016.gada jūnijam un jūlijam. Lietotājiem ar dabasgāzes patēriņu virs 25 tūkst.n.m3 gadā 2016.gada maijā piemērojami dabasgāzes diferencētie tirdzniecības gala tarifi pie dabasgāzes tirdzniecības cenas 149,40 EUR/tūkst.n.m3 un 2016.gada jūnijā, jūlijā varētu tikt piemēroti dabasgāzes diferencētie tirdzniecības gala tarifi pie dabasgāzes tirdzniecības cenas 149,40 EUR/tūkst.n.m3.

4. Saskaņā ar Regulatora 2010.gada 11.jūnija lēmuma Nr.1/10 "Koģenerācijas tarifu aprēķināšanas metodika" 42.punktu, ja prognozējamā dabasgāzes tirdzniecības cena un attiecīgais dabasgāzes tirdzniecības gala tarifs neiekļaujas Regulatora apstiprināto tarifu tabulā, komersants pēc Regulatora pieprasījuma iesniedz tarifu projektu vai Regulators nosaka tarifa piemērošanas kārtību atbilstoši piemērojamam dabasgāzes diferencētajam tirdzniecības gala tarifam.

5. SIA "Juglas jauda" koģenerācijas stacijā uzstādītā elektriskā jauda ir lielāka par četriem megavatiem un saražotās elektroenerģijas cenas noteikšanas kārtība noteikta Elektroenerģijas tirgus likuma 28.1 pantā.

6. Likuma 1.pants nosaka Likuma mērķi – nodrošināt iespēju saņemt nepārtrauktus, drošus un kvalitatīvus sabiedriskos pakalpojumus, kuru tarifi atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām, un Likuma 9.panta pirmās daļas 1.punkts nosaka Regulatora funkciju aizstāvēt lietotāju intereses un veicināt sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju attīstību.

7. SIA "Juglas jauda" pilnvarotais pārstāvis padomes sēdē uzturēja lūgumu noteikt tarifu piemērošanas kārtību.

Regulators secina

1. Regulators ir izvērtējis Lēmumā Nr.335 un Lēmumā Nr.67 noteikto tarifu piemērošanu un Regulatora rīcībā esošo informāciju par AS "Latvijas Gāze" dabasgāzes tirdzniecības cenu 2016.gada maijā un cenas prognozi 2016.gada jūnijam un jūlijam un secina, ka SIA "Juglas jauda" no 2016.gada maija nevarēs piemērot saražotās siltumenerģijas tarifu atbilstoši faktiskajai dabasgāzes tirdzniecības cenai un attiecīgi piemērojamam dabasgāzes diferencētajam tirdzniecības gala tarifam, jo Regulatora Lēmumā Nr.335 apstiprinātā un Lēmumā Nr.67 piemērojamā tarifu tabula neietver AS "Latvijas Gāze" dabasgāzes publicēto tirdzniecības cenu 2016.gada maijā un cenas prognozi 2016.gada jūnijam un jūlijam.

2. Ņemot vērā, ka SIA "Juglas jauda" koģenerācijas stacijā elektroenerģijas ražošana notiek atbilstoši Elektroenerģijas tirgus likuma 28.1 pantā noteiktai kārtībai, Regulatoram nav nepieciešams noteikt SIA "Juglas jauda" koģenerācijas stacijā saražotās elektroenerģijas tarifu piemērošanas kārtību.

3. Izvērtējot Administratīvā procesa likuma 66.pantā noteiktos lietderības apsvērumus attiecībā uz administratīvā akta nepieciešamību, lai sasniegtu tiesisku (leģitīmu) mērķi, un administratīvā akta piemērotību attiecīgā mērķa sasniegšanai, Regulators secina, ka šīs lietas ietvaros konstatētie fakti norāda uz administratīvā akta izdošanas nepieciešamību un pamatotību, lai SIA "Juglas jauda" varētu piemērot saražotās siltumenerģijas tarifus situācijā, kad AS "Latvijas Gāze" dabasgāzes tirdzniecības cena ir zemāka par Lēmumā Nr.335 un Lēmumā Nr.67 iekļauto cenu. Regulators secina, ka šis administratīvais akts ir nepieciešams, piemērots un vajadzīgs attiecīgā mērķa – nodrošināt iespēju saņemt sabiedriskos pakalpojumus par tarifiem, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām – sasniegšanai.

4. Ņemot vērā Likumā noteikto Regulatora funkciju – aizstāvēt lietotāju intereses un veicināt sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju attīstību, Regulatoram papildus Lēmumam Nr.67 jānosaka Lēmumā Nr.336 apstiprināto tarifu piemērošanas kārtība atbilstoši AS "Latvijas Gāze" publicētajam dabasgāzes diferencētajam tirdzniecības gala tarifam norēķinos par 2016.gada maiju un turpmākajiem mēnešiem. Savukārt sabiedrisko pakalpojumu lietotāju interesēs ir, lai sabiedriskā pakalpojuma sniedzējs – SIA "Juglas jauda" – norēķinos piemērotu saražotās siltumenerģijas tarifus atbilstoši attiecīgajā mēnesī piemērojamam AS "Latvijas Gāze" dabasgāzes tirdzniecības gala tarifam. Izdarot Administratīvā procesa likuma 66.pantā noteiktos lietderības apsvērumus attiecībā uz administratīvā procesa dalībnieku tiesību un interešu ierobežojumu, Regulators secina, ka šajā lēmumā noteiktā SIA "Juglas jauda" siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtība saistīta tikai ar AS "Latvijas Gāze" dabasgāzes tirdzniecības cenas samazināšanos, līdz ar to ar šo lēmumu netiek ierobežotas SIA "Juglas jauda" un lietotāju intereses.

5. Lai sasniegtu Likuma 1.pantā noteikto mērķi, izpildot Likuma 9.panta pirmās daļas 1.punktā noteikto funkciju, Regulators secina, ka ar Lēmumu Nr.335 apstiprinātie un ar Lēmumu Nr.67 piemērojamie SIA "Juglas jauda" koģenerācijas stacijā Mārkalnes iela 1a, Rīgā, saražotās siltumenerģijas tarifi ir piemērojami atbilstoši attiecīgajā mēnesī piemērojamam AS "Latvijas Gāze" dabasgāzes diferencētajam tirdzniecības gala tarifam.

6. Regulators, pieņemot šo lēmumu, vadās no privātpersonu (šajā gadījumā – SIA "Juglas jauda" sniegto sabiedrisko pakalpojumu lietotāju un SIA "Juglas jauda") tiesību un tiesisko interešu ievērošanas principa, to samērojot ar citiem Administratīvā procesa likumā nostiprinātajiem administratīvā procesa principiem, tai skaitā samērīguma principu. Regulatora ieskatā, šā administratīvā akta mērķi nav iespējams sasniegt ar citiem samērīgiem, ekonomiski un tiesiski pamatotiem līdzekļiem.

Saskaņā ar Regulatora 2010.gada 11.jūnija lēmuma Nr.1/10 "Koģenerācijas tarifu aprēķināšanas metodika" 42.punktu, pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 1.pantu, 6.panta otro daļu, 7.panta pirmo daļu, 9.panta pirmās daļas 1.punktu un Administratīvā procesa likuma 8.pantu, 13.pantu, 15.panta divpadsmito daļu, 57.pantu, 65.panta trešo daļu, 66.pantu,

padome nolemj:

uzdot SIA "Juglas jauda" norēķiniem par 2016.gada maiju un turpmāk, līdz jaunu SIA "Juglas jauda" siltumenerģijas tarifu apstiprināšanai, piemērot Regulatora apstiprinātos koģenerācijas stacijā Mārkalnes iela 1a, Rīgā, saražotās siltumenerģijas tarifus (Regulatora 2008.gada 1.oktobra lēmums Nr.335; Latvijas Vēstnesis, 2008, 155.nr., un Regulatora 2009.gada 1.aprīļa lēmums Nr.67; Latvijas Vēstnesis, 2009, 54.nr.) atbilstoši piemērojamam AS "Latvijas Gāze" dabasgāzes diferencētajam tirdzniecības gala tarifam atkarībā no dabasgāzes tirdzniecības cenas:

Dabasgāzes tirdzniecības cena
(EUR/tūkst.n.m3)
Dabasgāzes diferencētais tirdzniecības gala tarifs
(EUR/tūkst.n.m3)
Siltumenerģijas tarifs,
EUR/MWh
128,06 187,41 24,70
135,17 194,52 25,55
142,29 201,64 26,39
149,40 208,75 27,24

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētājs R.Irklis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!