Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Daugavpils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Daugavpils pilsētas domes 2016. gada 10. marta saistošie noteikumi Nr. 5 "Saistošie noteikumi par Daugavpils pilsētas teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 21.04.2016., Nr. 77 https://www.vestnesis.lv/op/2016/77.20

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 6

Saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību

Vēl šajā numurā

21.04.2016., Nr. 77

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Daugavpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 5

Pieņemts: 10.03.2016.

OP numurs: 2016/77.20

2016/77.20
RĪKI

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 5 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.5

Daugavpilī 2016.gada 10.martā (prot. Nr.5, 14.§)

2016.gada 15.aprīlī (precizēts)

Saistošie noteikumi par Daugavpils pilsētas teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu

APSTIPRINĀTI
ar Daugavpils pilsētas domes
2016.gada 10.marta sēdes lēmumu Nr.94,
ar 2016.gada 15.aprīļa sēdes lēmumu Nr.172 precizēts

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43.panta pirmās daļas 5.un 6.punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka kārtību, kādā kopjama Daugavpils pilsētas teritorija un uzturamas tajā esošās ēkas (būves).

2. Noteikumos lietotais termins:

publiska vieta – jebkura vieta, kas neatkarīgi no tās faktiskās izmantošanas vai īpašuma formas kalpo sabiedrības kopējo vajadzību un interešu nodrošināšanai un par maksu vai bez maksas ir pieejama ikvienai fiziskajai personai, kura nav attiecīgās vietas īpašnieks, tiesiskais valdītājs, turētājs, algots darbinieks vai cita persona, kuras atrašanās attiecīgajā vietā ir saistīta ar darba pienākumu izpildi, pasākuma organizēšanu vai saskaņā ar uzņēmuma līgumu.

II. Nekustamo īpašumu un tiem piegulošo publiskā lietošanā esošo teritoriju uzturēšana un kopšana

3. Nekustamā īpašuma īpašnieks vai faktiskais valdītājs nodrošina īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas – gājēju ietvju, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, grāvju, caurteku vai zālāju līdz brauktuves malai, bet, ja tādas nav, 5 metru attālumā no īpašuma robežas, – uzturēšanu un savlaicīgu kopšanu, ievērojot, ka:

3.1. zāle pļaujama pēc nepieciešamības, nepieļaujot zāliena augstumu virs 15 cm;

3.2. atkritumu, nokritušo lapu, nokaltušo augu un zaru savākšana veicama pēc nepieciešamības;

3.3. sniega un apledojuma laikā ietvju attīrīšana no sniega un kaisīšana ar tam paredzētiem pretslīdes materiāliem veicama līdz plkst. 8.00, bet dienas laikā sasniguša sniega notīrīšana un kaisīšana – līdz plkst. 22.00;

3.4. notīrītais sniegs novietojams vietās, kur tas netraucē gājēju un transporta kustību un piekļuvi ugunsdzēsības hidrantiem, neveidojot sniega krāvumus uz lietus ūdens uztvērēju aku restēm un sabiedriskā transporta pieturvietās.

4. Pašvaldībai piederošo infrastruktūras objektu, grāvju, caurteku un sabiedriskā transporta pieturvietu uzturēšanu tīrībā un kārtībā nodrošina pašvaldība.

5. Privātpersonai piederošā īpašuma (arī neapbūvēta zemesgabala) sanitāro tīrību un uzturēšanu kārtībā nodrošina nekustamā īpašuma īpašnieks vai faktiskais valdītājs.

6. Autostāvvietu kopšana nodrošināma atbilstoši noteikumu 3.1. – 3.4.apakšpunkta prasībām.

7. Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas teritorijas sakopšana veicama normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un ievērojot noteikumu 3.1. – 3.4.punktā noteiktās prasības.

8. Atvieglojumi īpašumam piegulošās teritorijas kopšanai tiek noteikti Daugavpils pilsētas domes noteikto sociālo pakalpojumu ietvaros.

9. Komunālās saimniecības pārvalde nodrošina:

9.1. bezmaksas kaisāmā materiāla (smilts/sāls maisījuma) pieejamību pilsētas teritorijā;

9.2. sagrābto nokritušo lapu, nokaltušo augu un zaru savākšanu speciāli tam paredzētos konteineros vai bezmaksas maisu izsniegšanu (pēc pieprasījuma);

9.3. notīrītā sniega un ledus izvešanu no publiskā lietošanā esošās teritorijas, ja tas traucē gājēju pārvietošanos un transportlīdzekļu kustību (tai skaitā iebraukšanu vai izbraukšanu).

10. Informāciju par bezmaksas kaisāmā materiāla pieejamību, konteineru atrašanās vietām un maisu izsniegšanas vietām izvieto Daugavpils pilsētas pašvaldības mājas lapā: www.daugavpils.lv un masu informācijas līdzekļos.

III. Prasības būvju uzturēšanai

11. Pilsētvides ainavas uzturēšanas prasības ēku (būvju) fasādēm un citām ārējām konstrukcijām (tai skaitā logu, durvju, balkonu, lodžiju, izkārtņu u.c. ārējo konstrukciju) paredz to uzturēšanu tādā tehniskajā un vizuālajā kārtībā, kas atbilst būves arhitektoniskajam veidolam, nedegradē vidi un nebojā apkārtesošo pilsētvides ainavu, netraucē uztvert kultūrvēsturiskos pieminekļus, neizjauc kultūrvēsturiskās vides tēlu un kultūrvēsturisko vērtību kopuma radīto noskaņu, tāpēc to īpašnieks vai faktiskais valdītājs:

11.1. nepieļauj ēku (būvju) fasādes un citu ārēju konstrukciju nokrišanu vai sabrukšanu;

11.2. nepieļauj būtiskus bojājumus ēku (būvju) sienu un jumtu konstrukcijās, lietusūdens novadīšanas sistēmu elementos, caurrūsējumu, detaļu neesamību, detaļu deformāciju vai līdzīgus bojājumus;

11.3. novērš plaisas ēku (būvju) konstrukcijās;

11.4. saskaņojot ar Pilsētplānošanas un būvniecības departamentu (turpmāk – Departaments) demontē funkcionalitāti zaudējušus būvju elementus, kas nav nesošās konstrukcijas un potenciāli neietekmē ēku (būvju) konstruktīvo noturību;

11.5. likvidē ēku (būvju) konstrukcijās vai uz arhitektoniskajiem elementiem augošus krūmus, kokus vai sūnas;

11.6. nepieļauj ēku (būvju) apdares materiālu plaisāšanu, nodrupšanu, koroziju, satrupēšanu, eroziju;

11.7. nodrošina fasāžu un citu ārējo konstrukciju savlaicīgu atjaunošanu un krāsošanu atbilstoši būves arhitektoniskajam veidolam un apkārt esošajai pilsētvides ainavai, iepriekš saskaņojot ar Departamentu;

12. Par ēkas (būves) uzturēšanu atbild nekustamā īpašuma īpašnieks vai faktiskais valdītājs, nodrošinot:

12.1. ēkas (būves) fasādes un citu ārējo konstrukciju tehniskā stāvokļa vai ārējā izskata atbilstību normatīvo aktu prasībām;

12.2. sniega un ledus (arī lāsteku) notīrīšanu no jumta, karnīzēm, balkoniem, lodžijām un dzegām, ūdens noteku caurulēm, kur tas apdraud garāmgājēju dzīvību un veselību, notīrīšanas laikā norobežojot bīstamo vietu vai veicot citus atbilstošus drošības pasākumus, kā arī ietves sakopšanu pēc notīrīšanas;

12.3. dekoratīvā pārsega atbilstību Departamentā saskaņotai skicei un kvalitātes stāvoklim, nepieciešamības gadījumā arī tā atjaunošanu.

13. Teritorijas uzturēšanas prasībām neatbilstošas ēkas (būves) tiek klasificētas sekojoši:

13.1. vidi degradējoša ēka (būve) – A kategorija – ir neapdzīvota vai saimnieciskajai darbībai neizmantota ēka (būve), kuras uzturēšanā ir konstatēta saistošo noteikumu 11.punktā noteikto prasību neievērošana, kā arī ēkas (būves), kurām veikta pilnīga vai daļēja konservācija, bet nav novērsta pilsētas ainavu bojājošā ietekme, tai skaitā nepabeigti būvniecības objekti;

13.2. cilvēku drošību apdraudoša ēka (būve) – B – kategorija ir ēka (būve) ar atklātām logu un durvju ailām, kas nav noslēgtas vai arī daļēji noslēgtas, tai skaitā nepabeigtās būvniecības objekti, ēkas (būves) avārijas un bīstamā tehniskā stāvoklī, ar nedrošām konstrukcijām, kuras var nokrist, apgāzties vai iebrukt;

13.3. sagruvusi ēka (būve) – C kategorija – ēka (būve) kurai stihiskas nelaimes, avārijas, personu darbības vai bezdarbības rezultātā daļēji vai pilnīgi sagrautas nesošās konstrukcijas, un kas nav izmantojama un/vai atjaunojama iepriekš paredzētajai funkcijai.

14. Uz ēkas (būves), kura ir klasificēta kā vidi degradējoša vai ainavu bojājoša, ne ilgāk kā līdz vienam gadam, var izvietot dekoratīvo pārsegu, tā skici iepriekš saskaņojot ar Departamentu.

IV. Saistošo noteikumu izpildes kontrole

15. Noteikumu izpildi kontrolē Daugavpils pilsētas pašvaldības policija un Departaments atbilstoši savai kompetencei.

V. Noslēguma jautājumi

16. Atzīt par spēku zaudējušiem Daugavpils pilsētas domes 2005.gada 10.novembra saistošos noteikumus Nr.13 "Daugavpils pilsētas teritorijas labiekārtošanas, uzturēšanas un aizsardzības noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 2005., Nr.207, 2006., Nr.162, 2008., Nr.59, 2011., Nr.71).

17. Noteikumi stājas spēkā 2016.gada 1.maijā.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs J.LāčplēsisDaugavpils pilsētas domes 2016.gada 10.marta saistošo noteikumu Nr.5 "Saistošie noteikumi par Daugavpils pilsētas teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 43.panta pirmās daļas 5. un 6.punktam, pašvaldība tiesīga izdot saistošos noteikumus par namu un to teritoriju un būvju uzturēšanu un par sanitārās tīrības uzturēšanu un īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas (gājēju ietves, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, grāvji, caurtekas vai zālāji līdz brauktuves malai) kopšanu.

Saskaņā ar Ministru kabineta 28.09.2010. noteikumu Nr.906 "Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi" 4.punktu, dzīvojamās mājas teritorijas sakopšanas darbi veicami pašvaldības saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā.

Saskaņā ar Ministru kabineta 19.08.2014. noteikumu Nr.500 "Vispārīgie būvnoteikumi" 158.2.apakšpunktu, būve ir jāsakārto, jāveic tās konservācija vai jānojauc, ja būves fasādes un citu ārējo konstrukciju tehniskais stāvoklis vai ārējais izskats neatbilst pilsētvides ainavas vai ainaviski vērtīgās teritorijas prasībām (būve ir vidi degradējoša vai bojā ainavu), kuras ir noteiktas pašvaldības saistošajos noteikumos par namu un to teritoriju un būvju uzturēšanu.

2. Īss projekta satura izklāsts Noteikumi nosaka kārtību, kādā kopjama Daugavpils pilsētas administratīvā teritorija un uzturamas tajā esošās būves, nodrošinot sanitāro tīrību, teritorijas sakoptību un vides aizsardzību.

Saistošo noteikumu 4.punkts paredz atvieglojumus īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas kopšanai.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Pašvaldības budžeta ietvaros.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Noteikumu kontroli nodrošinās Daugavpils pilsētas Pašvaldības policija un Domes Pilsētplānošanas un būvniecības departaments, atbilstoši savai kompetencei.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Saistošos noteikumus izstrādāja darba grupa, kurā tika iekļauti visu atbildīgo dienestu speciālisti.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs J.Lāčplēsis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!