Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2016. gada 29. marta noteikumi Nr. 193 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā "Inovācija"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 7.04.2016., Nr. 67 https://www.vestnesis.lv/op/2016/67.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 194

Grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 21. jūnija noteikumos Nr. 451 "Kārtība, kādā izsniedzami valsts atzīti profesionālo izglītību un profesionālo kvalifikāciju apliecinoši dokumenti un akreditētas profesionālās izglītības programmas daļas apguvi apliecinoši dokumenti"

Vēl šajā numurā

07.04.2016., Nr. 67

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 193

Pieņemts: 29.03.2016.

OP numurs: 2016/67.7

2016/67.7
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 13 Pēdējās nedēļas laikā 13 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 193

Rīgā 2016. gada 29. martā (prot. Nr. 15 24. §)

Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā "Inovācija"

Izdoti saskaņā ar Lauksaimniecības un lauku
attīstības likuma 5. panta ceturto daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu zvejniecības ilgtspējīgas attīstības pasākumā "Inovācija" un akvakultūras ilgtspējīgas attīstības pasākumā "Inovācija" (turpmāk – pasākums) saskaņā ar:

1.1. Eiropas Parlamenta un Padomes 2014. gada 15. maija Regulu (ES) Nr. 508/2014 par Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un ar ko atceļ Padomes Regulas (EK) Nr. 2328/2003, (EK) Nr. 861/2006, (EK) Nr. 1198/2006 un (EK) Nr. 791/2007 un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 1255/2011 (turpmāk – regula Nr. 508/2014);

1.2. Padomes 2013. gada 17. decembra Regulu (ES) Nr. 1303/2013, ar ko paredz kopīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu, Kohēzijas fondu, Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un vispārīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu, Kohēzijas fondu un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un atceļ Padomes Regulu (EK) Nr. 1083/2006 (turpmāk – regula Nr. 1303/2013);

1.3. Komisijas 2014. gada 17. decembra Deleģēto Regulu (ES) Nr. 2015/288, ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 508/2014 par Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu papildina attiecībā uz pieteikumu nepieņemamības laikposmu un tā sākuma un beigu dienu (turpmāk – regula Nr. 2015/288).

2. Šo noteikumu izpratnē inovācija ir process, kurā tiek izstrādāti ieviešanai jauni vai ievērojami uzlaboti produkti, aprīkojums, procesi un metodes vai tiek ievērojami uzlabotas to funkcionālās īpašības un paredzamais lietošanas veids (piemēram, būtiski mainīti tehniskie parametri, sastāvdaļas un materiāli, pievienotā programmatūra, lietotājam un videi draudzīgās īpašības), kā arī izpētītas inovatīvo produktu vai procesu tehniskās un ekonomiskās īstenošanas iespējas. Inovācija tehnoloģijā ietver būtiskas izmaiņas tehnoloģiskajā procesā, iekārtās un programmatūrā, lai ievērojami uzlabotu ražošanas procesu vai ražošanas metodes, un tās ieviešana nodrošina jaunu produktu ražošanu vai ražošanas procesa ievērojamu maiņu.

3. Pasākuma "Inovācija" mērķi ir:

3.1. inovācija zvejniecībā un zivju, vēžveidīgo un mīkstmiešu apstrādē, izstrādājot ieviešanai jaunus vai ievērojami uzlabotus produktus, aprīkojumu, procesus vai metodes;

3.2. inovācija akvakultūrā, tajā skaitā akvakultūras produkcijas apstrādē, izstrādājot ieviešanai jaunus vai ievērojami uzlabotus produktus vai procesus, lai ieviestu jaunas akvakultūras sugas ar labu tirgus potenciālu, tostarp izpētot inovatīvo produktu vai procesu tehniskās vai ekonomiskās īstenošanas iespējas.

4. Projektu iesniegumu pieņemšanu izsludina, projektu iesniegumus iesniedz, vērtē un atlasa, lēmumu pieņem un paziņo, atbalstu pieprasa, kā arī projektu uzraudzību veic un sankcijas piemēro saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014.–2020. gada plānošanas periodā.

II. Atbalsta saņemšanas nosacījumi

5. Atbalsta pretendents (turpmāk – pretendents) ir:

5.1. zinātniskā institūcija, kas reģistrēta Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā un kas projektu īsteno sadarbībā ar biedrību, kura vismaz gadu pirms projekta iesnieguma iesniegšanas ir reģistrēta saskaņā ar Biedrību un nodibinājumu likumu, ja vismaz trīs tās biedru komercdarbības joma pārsvarā ir zvejniecība, akvakultūra vai zivju, vēžveidīgo un mīkstmiešu pārstrāde un konservēšana;

5.2. komersants, zemnieku vai zvejnieku saimniecība, kas nodarbojas ar zvejniecību, akvakultūru vai zivju, vēžveidīgo un mīkstmiešu pārstrādi un konservēšanu un kas projektu īsteno sadarbībā ar zinātnisko institūciju, kura reģistrēta Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā;

5.3. biedrība, kas vismaz gadu pirms projekta iesnieguma iesniegšanas reģistrēta saskaņā ar Biedrību un nodibinājumu likumu, ja vismaz trīs tās biedru komercdarbības joma pārsvarā ir zvejniecība, akvakultūra vai zivju, vēžveidīgo un mīkstmiešu pārstrāde un konservēšana, un kas projektu īsteno sadarbībā ar zinātnisko institūciju, kura reģistrēta Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā.

6. Vienā projekta iesniegumā (1. pielikums) ietver vienu no šo noteikumu 3. punktā minētajiem mērķiem.

7. Pasākuma īstenošanas vieta ir Latvijas teritorija.

8. Nekustamais īpašums, kurā paredzēts īstenot projektu, ir atbalsta pretendenta īpašumā vai nomā, un to apliecina ieraksts zemesgrāmatā vai zemesgrāmatā reģistrēts ilgtermiņa nomas līgums, kurā minētais nomas termiņš nav īsāks par septiņiem gadiem no projekta iesnieguma iesniegšanas dienas, ja paredzēts būvēt, ierīkot, novietot vai pārbūvēt būves vai uzstādīt stacionāros pamatlīdzekļus.

9. Projekts tiek īstenots vismaz vienā no šādām jomām:

9.1. ietekmes uz vidi samazināšana;

9.2. ilgtspējīgas ražošanas metodes;

9.3. produktu pievienotā vērtība;

9.4. ražošanas procesu efektivitāte;

9.5. zvejas aprīkojums;

9.6. resursu ilgtspējīga izmantošana, tostarp energoefektivitāte ražošanas procesā;

9.7. jaunas, tirgū perspektīvas akvakultūras dzīvnieku sugas;

9.8. akvakultūras dzīvnieku labturība;

9.9. zivju miltu un zivju eļļas izmantošanas samazināšana akvakultūrā.

10. Pretendents visu projekta īstenošanas un uzraudzības laiku nodrošina projekta atbilstību pasākuma mērķim. Projekta īstenošanas laikā notiek projekta rezultātu testēšana.

11. Pretendents projekta iesniegumam pievieno biznesa plānu, kurā ietver informāciju par:

11.1. tirgus izpēti un analīzi;

11.2. konkurenci;

11.3. līdzšinējo pieredzi inovāciju izstrādē un ieviešanā;

11.4. plānoto inovāciju – īpašību, tehnisko parametru, kvalitātes, izmantošanas veidu un citu detaļu aprakstu;

11.5. projektā plānoto darbību rezultātu turpmāko izmantošanu praksē;

11.6. sadarbības partneriem un saistību ar citiem projektiem;

11.7. sasniedzamo rezultātu ietekmējošiem riska faktoriem ar to ietekmes un iestāšanās varbūtības vērtējumu.

12. Lauku atbalsta dienests projekta iesniegumus sarindo atbilstoši šo noteikumu 2. pielikumā minētajiem projektu atlases kritērijiem.

13. Pretendents projektu sāk īstenot sešu mēnešu laikā pēc dienas, kad stājies spēkā lēmums par projekta iesnieguma apstiprināšanu.

III. Publiskā finansējuma apmērs

14. Publiskā atbalsta apmērs:

14.1. publiskai zinātniskai institūcijai – 90 procentu no attiecināmajām izmaksām;

14.2. privātpersonu dibinātai zinātniskai institūcijai – 50 procentu no attiecināmajām izmaksām;

14.3. komersantam, zemnieku vai zvejnieku saimniecībai, kas atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo uzņēmumu definīcijai, – 50 procentu no attiecināmajām izmaksām;

14.4. biedrībai – 60 procentu no attiecināmajām izmaksām;

14.5. ražotāju organizācijai, kas atzīta saskaņā ar normatīvajiem aktiem par zvejas un akvakultūras produktu ražotāju grupu atzīšanas kritērijiem, darbības nosacījumiem un darbības kontroli, – 75 procenti no attiecināmajām izmaksām;

14.6. projektiem, kas ir saistīti ar piekrastes zvejniecību:

14.6.1. komersantam, zemnieku vai zvejnieku saimniecībai, kas atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo uzņēmumu definīcijai, – 80 procentu no attiecināmajām izmaksām;

14.6.2. biedrībai, kura ir reģistrēta saskaņā ar Biedrību un nodibinājumu likumu un kurā vismaz vienai trešdaļai tās biedru ir spēkā esoša Zemkopības ministrijas izsniegta speciālā atļauja (licence) komercdarbībai zvejniecībā Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņos, – 80 procentu no attiecināmajām izmaksām.

15. Viena projekta maksimālā attiecināmo izmaksu summa ir 700 000 euro.

16. Šajos noteikumos attiecināmajām izmaksām piešķirto atbalstu var apvienot ar citu atbalstu, nepārsniedzot regulas Nr. 508/2014 95. pantā noteikto atbalsta intensitāti.

17. Uzņēmuma atbilstību sīkā (mikro), mazā un vidējā uzņēmuma statusam Lauku atbalsta dienests nosaka saskaņā ar regulas Nr. 1303/2013 2. panta 28. punktu.

IV. Attiecināmās un neattiecināmās izmaksas

18. Pasākumā ir noteiktas šādas attiecināmās izmaksas:

18.1. telpu, instrumentu, iekārtu un to aprīkojuma nomas maksa uz noteiktu laikposmu, nepārsniedzot projekta īstenošanas termiņu, ciktāl tos izmanto šo noteikumu 3. punktā minētajiem mērķiem;

18.2. darba samaksa Darba likuma 59. panta izpratnē šo noteikumu 3. punktā minēto mērķu sasniegšanai, tajā skaitā projekta vadības izmaksas. Atlīdzība par darba veikšanu tiek noteikta samērīgi, ņemot vērā darba apjomu un specifiku un vidējo atalgojumu attiecīgajā institūcijā līdzīgos amatos nodarbinātajiem;

18.3. materiālu (piemēram, fizikālo, bioloģisko, ķīmisko un citu materiālu, reaktīvu, ķimikāliju, laboratorijas trauku, medikamentu pētniecībai), zinātniskās literatūras un mazvērtīgā inventāra iegādes izmaksas, tajā skaitā piegādes izmaksas, ciktāl tos izmanto šo noteikumu 3. punktā minētajiem mērķiem;

18.4. patentu un licenču amortizācijas izmaksas, ciktāl tos izmanto šo noteikumu 3. punktā minētajiem mērķiem, pamatojoties uz līgumiem ar trešajām personām;

18.5. to ārējo pakalpojumu izmaksas (piemēram, līgumpētījumi ar zinātniskajām institūcijām, produktu sertificēšanas pakalpojumi, licencēšanas pakalpojumi), kurus projekta īstenošanai projekta īstenotājs iepērk no trešajām personām, ja attiecīgie pakalpojumi tiek izmantoti tikai šo noteikumu 3. punktā minētajiem mērķiem;

18.6. komandējuma izmaksas saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi:

18.6.1. dienas nauda;

18.6.2. viesnīcas izdevumi, kas saistīti ar komandējumu;

18.6.3. ceļa (transporta) izdevumi (ekonomiskās klases sabiedriskā transporta izdevumi, vietējā sabiedriskā transporta izmaksas vai degvielas izmaksas, ja tiek izmantots personiskais vai dienesta automobilis), tajā skaitā par bagāžu;

18.7. projekta rezultātu testēšanas izmaksas;

18.8. publiskai zinātniskai institūcijai:

18.8.1. jaunas būvniecības, pārbūves, būves ierīkošanas (būvdarbi inženierbūves montāžai, ieguldīšanai vai novietošanai pamatnē vai būvē) un būves novietošanas (būvdarbi iepriekš izgatavotas būves salikšanai no gataviem elementiem paredzētajā novietnē, neizbūvējot pamatus vai pamatni dziļāk par 30 centimetriem) izmaksas, lai pielāgotu ēku vai telpu zinātniskajai darbībai un iekārtu vai aprīkojuma izmantošanai, tostarp nodrošinātu darba drošības, higiēnas, ugunsdrošības un vides aizsardzības prasību ievērošanu pētnieciskajā darbā, pamatojoties uz līgumiem ar trešajām personām, kas ir atbildīgas par darbu izpildi. Minētās izmaksas būvēm nepārsniedz 570 euro/m2 (būves grīdas platības viena kvadrātmetra izmaksas);

18.8.2. jaunu instrumentu, iekārtu vai pētniecības aprīkojuma iegādes izmaksas, kas tieši nodrošina projekta īstenošanas procesu;

18.9. vispārējās izmaksas, tajā skaitā arhitektu, inženieru un konsultantu honorāri un izdevumi par ekspertīzes, būvuzraudzības un autoruzraudzības pakalpojumiem, juridiskajiem pakalpojumiem un tehniski ekonomisko pamatojumu, kuras ir tieši saistītas ar projekta sagatavošanu vai īstenošanu un nepārsniedz septiņus procentus no pārējo šo noteikumu 18. punktā minēto attiecināmo izmaksu kopsummas, kā arī:

18.9.1. divus procentus no šo noteikumu 18.1., 18.2., 18.3., 18.4., 18.5., 18.6. un 18.7. apakšpunktā minētajām izmaksām;

18.9.2. septiņus procentus no šo noteikumu 18.8. apakšpunktā minētajām izmaksām.

19. Šo noteikumu 18. punktā minētajās izmaksās iekļauj arī vienreizējās izmaksas, kas saistītas ar iekārtu uzstādīšanu, lai nodrošinātu to atbilstošu darbību. Publisko finansējumu par minētajām iekārtām saņem tikai pēc to nodošanas ekspluatācijā un apliecinošu dokumentu iesniegšanas Lauku atbalsta dienestā.

20. Sadarbības partneris iesaistās pētniecības projekta īstenošanā ar tā valdījumā vai īpašumā esošu mantu, intelektuālo īpašumu, finansējumu vai cilvēkresursiem. Šādu ieguldījumu dēļ finansējuma saņēmējam ar sadarbības partneri nevar rasties tādas tiesiskās attiecības, no kurām izrietētu, ka šis darījums atbilst publiska iepirkuma līguma pazīmēm atbilstoši Publisko iepirkumu likumam vai Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumam vai ka darījumam jāpiemēro normatīvie akti par iepirkuma procedūru un tās piemērošanas kārtību pasūtītāja finansētiem projektiem.

21. Jaunas ēkas būvniecības izmaksas ir attiecināmas, ja ēka saskaņā ar normatīvajiem aktiem par būvju klasifikāciju tiek klasificēta kā zinātniskai pētniecībai paredzēta ēka.

22. Šo noteikumu 18.2. apakšpunktā minētās izmaksas ir attiecināmas, ja projektā iesaistītais zinātniskais darbinieks saņem atlīdzību, noslēdzot darba līgumu, un darba laika uzskaites tabulās ieraksta, cik stundu veltīts darbam projektā, norādot atsevišķi noslodzi, un cik stundu veltīts darbam, kas nav saistīts ar projektu. Darba laiks tiek noteikts saskaņā ar darba tiesiskās attiecības reglamentējošiem normatīvajiem aktiem, un pamatdarbā veicamie pienākumi nedublējas ar veicamajiem pienākumiem projektā.

23. Pasākumā ir noteiktas šādas neattiecināmās izmaksas:

23.1. procentu maksājumi, maksa par naudas pārskaitījumiem, valūtas maiņas komisijas maksājumi un valūtas kursa svārstību dēļ radušies zaudējumi;

23.2. naudas sodi, līgumsodi un tiesas prāvu izmaksas;

23.3. tādu apakšlīgumu slēgšana, kuri mākslīgi un nepamatoti palielina projekta izmaksas un kuros samaksa ir noteikta procentos no kopējām projekta izmaksām;

23.4. izmaksas, kas saistītas ar jebkuru piegādi, pakalpojumu vai darbu, par kuru nav īstenota atbilstoša iepirkuma procedūra saskaņā ar normatīvajiem aktiem par iepirkuma procedūras piemērošanu;

23.5. esošo būvju uzturēšanas izmaksas;

23.6. tehniskās apkopes, rezerves daļu un ekspluatācijas izdevumi;

23.7. nodokļi un nodevas, izņemot pievienotās vērtības nodokli tiem pretendentiem, kas nav reģistrēti kā pievienotās vērtības nodokļa maksātāji;

23.8. izmaksas, kas saistītas ar tādu iekārtu vai programmatūru aizstāšanu ar jaunām iekārtām vai programmatūrām, kuru parametri salīdzinājumā ar esošajiem neatšķiras un kuras nenodrošina izmaiņas produktā vai tehnoloģiskajā procesā ar racionalizāciju, modernizāciju vai diversifikāciju;

23.9. izmaksas, kas saistītas ar zveju iekšējos ūdeņos;

23.10. zivju, vēžveidīgo un mīkstmiešu iegādes izmaksas;

23.11. izmaksas, kas radušās pirms projekta iesnieguma iesniegšanas, izņemot šo noteikumu 18.9. apakšpunktā minētās izmaksas;

23.12. citas izmaksas, kas nav attiecināmas saskaņā ar regulu Nr. 508/2014, tajā skaitā regulas Nr. 508/2014 46. panta 3., 4. un 5. punktā minēto darbību izmaksas.

24. Par jaunu vai ievērojami uzlabotu produktu, iekārtu, aprīkojumu, procesu vai metodi neuzskata:

24.1. kādas ražošanas procesa daļas izmantošanas pārtraukšanu;

24.2. aizvietošanu vai ekstensīvu palielināšanu (izmantotajiem moduļiem identisku moduļu iegādi, nebūtiskus paplašinājumus, iekārtu un programmatūras atjauninājumus). Jaunām iekārtām vai paplašinājumiem jābūt ar būtiskiem specifikācijas uzlabojumiem;

24.3. komponentu cenu maiņas dēļ radušās izmaiņas (produkta vai aprīkojuma cenas vai ražošanas procesa vai metodes produktivitātes izmaiņas nav produktu inovācija);

24.4. ierastās vai regulārās izmaiņas, kas skar esošos produktus, aprīkojumu, ražošanas līnijas, ražošanas procesus, ražošanas metodes un citas operācijas darbības procesā;

24.5. dizaina izmaiņas, kas nemaina funkcijas, lietojumu vai tehniskās īpašības;

24.6. citu ražotāju produktu, iekārtu, aprīkojuma, procesu vai metožu tālākpārdošanu.

25. Izmaksas, kas pēc Lauku atbalsta dienesta novērtējuma pārsniedz vidējās izmaksas, un nepabeigto darbu izmaksas uzskata par neattiecināmajām izmaksām.

V. Pieteikšanās kārtība un iesniedzamie dokumenti

26. Lai pieteiktos atbalsta saņemšanai, pretendents saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014.–2020. gada plānošanas periodā Lauku atbalsta dienestā iesniedz šādus dokumentus:

26.1. projekta iesniegumu divos eksemplāros papīra formā un tā elektronisko kopiju ārējā datu nesējā, ja iesniegumu neiesniedz elektroniska dokumenta veidā saskaņā ar Elektronisko dokumentu likumu. Lauku atbalsta dienests vienu projekta iesnieguma papīra eksemplāru kopā ar apliecinājumu par projekta reģistrēšanu atdod pretendentam;

26.2. pretendenta deklarāciju saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014.–2020. gada plānošanas periodā;

26.3. kopā ar projekta iesniegumu vai sešu mēnešu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu – kredītiestādes, līzinga sabiedrības vai krājaizdevumu sabiedrības lēmumu par kredīta piešķiršanu, ja projekta īstenošanai tiks ņemts kredīts, vai dokumentus, kas pierāda naudas līdzekļu pieejamību, ja projekta īstenošanā pretendents plāno ieguldīt privātos (izņemot kredītu) naudas līdzekļus (neattiecas uz publisko zinātnisko institūciju);

26.4. iepirkuma procedūru apliecinošus dokumentus – iepirkuma priekšmeta tehnisko specifikāciju un visus iespējamo piegādātāju iesniegtos piedāvājumus – saskaņā ar normatīvajiem aktiem par iepirkuma procedūras piemērošanu;

26.5. par jaunas būvniecības, pārbūves, būves atjaunošanas, būves ierīkošanas un būves novietošanas projektiem atbilstoši plānotajai būvniecības iecerei un būvju grupai papildus iesniedz:

26.5.1. būvatļaujas kopiju (uzrādot oriģinālu) vai paskaidrojuma raksta vai apliecinājuma kartes kopiju (uzrādot oriģinālu) ar būvvaldes atzīmi par būvniecības ieceres akceptu;

26.5.2. būvprojektu, ja atbilstoši plānotajai būvniecības iecerei būvvalde pretendentam izsniegusi būvatļauju un izdarījusi tajā atzīmi par projektēšanas nosacījumu izpildi;

26.5.3. papildinātu būvatļaujas kopiju (uzrādot oriģinālu) ar būvvaldes atzīmi par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi – kopā ar projekta iesniegumu vai deviņu mēnešu laikā pēc tam, kad stājies spēkā lēmums par projekta iesnieguma apstiprināšanu;

26.5.4. būvniecības izmaksu tāmi, ja atbilstoši plānotajai būvniecības iecerei būvvalde pretendentam ir izsniegusi paskaidrojuma rakstu vai apliecinājuma karti;

26.5.5. iegādājoties būvmateriālus (ja būvvalde atbilstoši plānotajai būvniecības iecerei nav izsniegusi paskaidrojuma rakstu vai apliecinājuma karti), – būvprojektu vai tā kopiju (uzrādot oriģinālu) un būvatļauju ar būvvaldes atzīmi par projektēšanas nosacījumu izpildi;

26.6. tehnoloģiskā procesa aprakstu, skices, ja projektā paredzēta pārbūve vai stacionāro iekārtu uzstādīšana, un iekārtu izvietojuma shēmu;

26.7. Valsts vides dienesta reģionālās vides pārvaldes izsniegtu izziņu par to, kura piesārņojoša darbība tiks veikta, īstenojot projektu, un kuru atļauju – A vai B kategorijas piesārņojošas darbības atļauju vai C kategorijas piesārņojošas darbības apliecinājumu – pretendentam ir nepieciešams saņemt (ja šī prasība attiecas uz pretendentu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par piesārņojošo darbību veikšanu);

26.8. nomas līgumu, ja projektā norādītas šo noteikumu 18.1. apakšpunktā minētās attiecināmās izmaksas.

27. Papildus šo noteikumu 26. punktā minētajiem dokumentiem iesniedz:

27.1. šo noteikumu 5.1. apakšpunktā minētā zinātniskā institūcija:

27.1.1. zinātniskās institūcijas lēmumu par piedalīšanos projektā un visām saistībām, kas attiecas uz projekta īstenošanu, norādot projekta kopējās izmaksas un finansēšanas avotus;

27.1.2. līgumu ar šo noteikumu 5.1. apakšpunktā minēto biedrību par dalību projektā, tajā papildus iekļaujot vismaz informāciju par sadarbības mērķiem un principiem, projekta finanšu plūsmas nodrošināšanas kārtību, projekta risku sadalījumu un sankcijām, ja netiek izpildītas līgumā minētās saistības;

27.2. šo noteikumu 5.2. apakšpunktā minētais pretendents:

27.2.1. deklarāciju par komercsabiedrības atbilstību mazajai (sīkajai) vai vidējai komercsabiedrībai atbilstoši normatīvajiem aktiem par komercsabiedrību deklarēšanas kārtību atbilstoši mazajai (sīkajai) vai vidējai komercsabiedrībai;

27.2.2. līgumu ar zinātnisko institūciju, kas reģistrēta Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā, par dalību projektā, tajā papildus iekļaujot vismaz informāciju par sadarbības mērķiem un principiem, projekta finanšu plūsmas nodrošināšanas kārtību, projekta risku sadalījumu un sankcijām, ja netiek izpildītas līgumā minētās saistības;

27.3. šo noteikumu 5.3. apakšpunktā minētais pretendents:

27.3.1. biedrības statūtus;

27.3.2. biedrības valdes apstiprinātu lēmumu par projekta īstenošanu un visām saistībām, kas attiecas uz projekta īstenošanu, norādot projekta kopējās izmaksas un finansēšanas avotus;

27.3.3. līgumu ar zinātnisko institūciju, kas reģistrēta Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā, par dalību projektā, tajā papildus iekļaujot vismaz informāciju par sadarbības mērķiem un principiem, projekta finanšu plūsmas nodrošināšanas kārtību, projekta risku sadalījumu un sankcijām, ja netiek izpildītas līgumā minētās saistības.

28. Pretendējot uz finansējumu jaunai būvniecībai, pārbūvei, būves atjaunošanai, būves ierīkošanai, būves novietošanai, būvmateriālu vai stacionāro iekārtu un to aprīkojuma iegādei atbilstoši būvprojektā vai tehnoloģiskajā daļā norādītajam, šo noteikumu 26.5.1., 26.5.2., 26.5.4. un 26.5.5. apakšpunktā minētos būvniecības dokumentus, kā arī iepirkuma dokumentus, kas saistīti ar būvniecības izmaksām, iesniedz kopā ar projekta iesniegumu vai sešu mēnešu laikā pēc tam, kad stājies spēkā Lauku atbalsta dienesta lēmums par projekta iesnieguma apstiprināšanu, bet ne vēlāk kā piecu darbdienu laikā pēc iepirkuma procedūras pabeigšanas.

29. Šo noteikumu 26. punktā minēto dokumentu oriģinālus neuzrāda, ja projekta iesniegumu iesniedz elektroniska dokumenta veidā.

30. Ja šo noteikumu 26.3. apakšpunktā minētie dokumenti nav iesniegti kopā ar projekta iesniegumu, Lauku atbalsta dienests, pieņemot lēmumu par projekta iesnieguma apstiprināšanu, tajā iekļauj nosacījumu noteiktā termiņā iesniegt apliecinājumu par projekta īstenošanai pieejamiem finanšu resursiem. Ja minētie dokumenti noteiktajā termiņā netiek iesniegti, lēmums par projekta iesnieguma apstiprināšanu zaudē spēku.

31. Pasākumā konkrētu laikposmu nepiešķir atbalstu pretendentam, kuram ir pārkāpumi saskaņā ar regulas Nr. 508/2014 10. pantu un regulu Nr. 2015/288.

32. Projekta uzraudzības periods projekta īstenošanas laikā iegādātajiem pamatlīdzekļiem un veiktajiem būvniecības darbiem ir pieci gadi, un visā uzraudzības periodā tiek nodrošināta to uzturēšana un lietošana atbilstoši projekta mērķim.

33. Atbalsta saņēmējs kopā ar pēdējā maksājuma pieprasījumu iesniedz pārskatu par atbalsta saņēmēja saimnieciskās darbības rādītājiem (3. pielikums). Ja, īstenojot projektu, ir iegādāti pamatlīdzekļi un veikti būvniecības darbi, sākot ar nākamo gadu pēc projekta īstenošanas, visā projekta uzraudzības periodā katru gadu līdz 1. jūnijam Lauku atbalsta dienestā iesniedz pārskatu par iepriekšējo kalendāra gadu.

VI. Publiskā finansējuma pieprasīšanas papildu nosacījumi

34. Projektā iesaistītā zinātniskā institūcija nodrošina ar projektu saistītās aktuālās informācijas (informāciju par projekta uzsākšanu un projekta rezultātu apkopojumu) ievietošanu savā tīmekļvietnē.

35. Ja atbalsta saņēmējam, īstenojot projektu, ir bijušas šo noteikumu 18.2. apakšpunktā minētās izmaksas, tas kopā ar maksājuma pieprasījumu iesniedz:

35.1. darba laika uzskaites tabulu;

35.2. izziņu par attiecīgajā institūcijā līdzīgos amatos nodarbināto vidējo atalgojumu par darba laika uzskaites tabulās norādīto laika periodu.

36. Ja atbalsta saņēmējam, īstenojot projektu, ir bijušas šo noteikumu 18.6. apakšpunktā minētās izmaksas, tas kopā ar maksājuma pieprasījumu iesniedz komandējumu izdevumus apliecinošus dokumentus, ieskaitot sabiedriskā transportlīdzekļa biļeti, ja tiek izmantots sabiedriskais transports (lidmašīnai – iekāpšanas talonu), transporta ceļazīmi vai maršruta lapu, kurā norādīts maršruta mērķis.

37. Atbalsta saņēmējs kopā ar pēdējā maksājuma pieprasījumu iesniedz Lauku atbalsta dienestā projekta rezultātu (tostarp testēšanas) apkopojumu, ko apstiprinājusi projektā iesaistītās zinātniskās institūcijas zinātniskā padome.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

Zemkopības ministrijas iesniegtajā redakcijā

1. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 29. marta
noteikumiem Nr. 193

Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda
(EJZF)
pasākuma "Inovācija"
projekta iesniegums

Pretendents  
Klienta numurs  
Adrese korespondencei (adrese, pasta indekss)  
Projekta īstenošanas vieta (adrese, pasta indekss)  
Projekta vadītājs  
Kontakttālrunis, e-pasts  

Projekta nosaukums  
Projekta Nr.  

A. INFORMĀCIJA PAR PRETENDENTU PROJEKTA IESNIEGUMA IESNIEGŠANAS MĒNEŠA PIRMAJĀ DATUMĀ

A.1. Darbības apraksts

Pašreizējās darbības apraksts
 

 

A.2. Pretendentu raksturojošie rādītāji

Pēdējais noslēgtais gads  20__.gads
Pretendenta – fiziskas personas – dzimums (ja pretendents ir juridiska persona – tās dalībnieka dzimums, kuram uzņēmumā vai saimniecībā pieder vairāk par 51% pamatkapitāla daļu, vai – citos gadījumos – tā dalībnieka dzimums, kuram pieder visvairāk pamatkapitāla daļu) sieviete  
vīrietis  
Uzņēmuma lielums (sīkais, mazais, vidējiem vai lielais), ja attiecas  
Projektā iesaistītās, Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā reģistrētas zinātniskās institūcijas statuss:   Atzīmēt ar X atbilstošo atbildi
Publiska zinātniska institūcija  
Privātpersonu dibināta zinātniska institūcija  
Pretendenta pieredze

Atzīmēt ar X, ja atbilst

Ir iepriekšēja pieredze jaunu vai ievērojami uzlabotu produktu, procesu vai metožu, vai pārvaldības un organizācijas sistēmu izstrādāšanā  

A.3. Pretendenta ražošanas ēkas un būves, tehnika un iekārtas*

Ražošanas ēkas un būves, tehnika un iekārtas

Nosaukums, tehnikas un iekārtas marka vai modelis

Īpašumā, skaits

Nomā esošās, skaits

Izlaides vai izveidošanas gads

Jauda, ietilpība/ mērvienība

Ja tehnika vai iekārta tiks papildināta vai aizstāta, atzīmēt konkrēto

Ražošanas ēkas un būves          

X

         
         
         
         
         
         
         

Tehnika un iekārtas

           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
* Ja pretendenta īpašumā vai nomā esošo pamatlīdzekļu skaits ir ļoti liels, projekta iesnieguma pielikumā iespējams pievienot atsevišķu pamatlīdzekļu sarakstu.

A.4. Pretendenta saņemtais publiskais finansējums un/vai iesniegtie projektu iesniegumi citās iestādēs Eiropas Savienības fondu (ERAF u.c.) un valsts un pašvaldības finansētajos investīciju pasākumos

Līdz šī projekta iesnieguma iesniegšanas brīdim pretendents ir saņēmis publisko finansējumu un/vai ir iesniedzis projekta iesniegumu citiem Eiropas Savienības fondu un valsts un pašvaldības finansētajos investīcijas pasākumos  
 

A.4.1. Ja atbilde ir "Jā", lūdzu, sniegt informāciju par projektiem

Nr.p.k.

Fonda nosaukums, atbalsta institūcijas nosaukums Projekta nosaukums un projekta Nr. Projekta īstenošanas stadija (saņemts finansējums; projekts pašlaik tiek īstenots; projekts iesniegts vērtēšanai) Projekta īstenošanas laiks (mm/gggg) līdz (mm/gggg) Attiecināmo izmaksu summa (EUR) Publiskais finansējums (EUR) Vai projekta iesniegums ir saistīts ar vērtēšanai iesniegto projekta iesniegumu (Jā; Nē) Saistītā projekta saturiskā saistība
Eiropas Savienības finansētie projekti
                 
                 
                 
Citi projekti (valsts un pašvaldības finansētie projekti u.tml.)
                 
                 
                 

B. INFORMĀCIJA PAR PROJEKTU

B.1. Projekta mērķis (atzīmēt vienu no mērķiem):

Nr.p.k. Mērķis:

Atzīmēt ar X atbilstošo

1.

Inovācija zvejniecībā un zivju, vēžveidīgo un mīkstmiešu apstrādē, izstrādājot ieviešanai jaunus vai ievērojami uzlabotus produktus, aprīkojumu, procesus vai metodes  

2.

Inovācija akvakultūrā, tajā skaitā akvakultūras produkcijas apstrādē, izstrādājot ieviešanai jaunus vai ievērojami uzlabotus produktus vai procesus, lai ieviestu jaunas akvakultūras sugas ar labu tirgus potenciālu, tostarp izpētot inovatīvo produktu vai procesu tehniskās vai ekonomiskās īstenošanas iespējas.  

B.1.1. Projekta mērķa detalizēts apraksts

 

 

B.2. Projekta īstenošanas joma

Nr.p.k.

Projekta īstenošanas joma

Atzīmēt ar X vismaz vienu atbilstošo jomu

1. Ietekmes uz vidi samazināšana  
2. Ilgtspējīgas ražošanas metodes  
3. Produktu pievienotā vērtība  
4. Ražošanas procesu efektivitāte  
5. Zvejas aprīkojums  
6. Resursu ilgtspējīga izmantošana, tostarp energoefektivitāte ražošanas procesā  
7. Jaunas, tirgū perspektīvas akvakultūras dzīvnieku sugas  
8. Akvakultūras dzīvnieku labturība  
9. Zivju miltu un zivju eļļas izmantošanas samazināšana akvakultūrā  

B.3. Projektā plānotās attiecināmās darbības:

Nr.p.k. Lūdzu atzīmēt, kuras darbības saskaņā ar Regulas Nr.508/2014 26. un 47. pantu projektā tiks veiktas:

Atzīmēt ar X atbilstošās

Ja izvēlēts B.1. sadaļā mērķis Nr.1 (zvejniecība un zivju, vēžveidīgo un mīkstmiešu apstrāde), tiks veiktas darbības, lai:

1.

izstrādātu ieviešanai jaunus vai ievērojami uzlabotus produktus vai aprīkojumu

A1

 

2.

izstrādātu ieviešanai jaunus vai ievērojami uzlabotus procesus vai metodes

A2

 

Ja izvēlēts B.1. sadaļā mērķis Nr.2 (akvakultūra, tajā skaitā akvakultūras produkcijas apstrāde), tiks veiktas darbības, lai:

3.

izstrādātu ieviešanai jaunus vai ievērojami uzlabotus produktus vai procesus

B1

 

4.

ieviestu jaunas akvakultūras sugas ar labu tirgus potenciālu

B2

 

5.

izpētītu inovatīvo produktu vai procesu tehniskās vai ekonomiskās īstenošanas iespējas

C

 

B.4. Projekta apraksts

B.4.1. Projekta apraksts un sagaidāmie rezultāti
 

 

 

B.4.2. Projekta inovācijas apraksts
 

 

 

B.4.3. Katras attiecināmo izmaksu pozīcijas apraksts, norādot tās funkciju un nozīmi projektā
 

 

B.4.4. Projekta finansēšanas apraksts
 

 

 

B.4.5. To darbinieku skaits, kuri tiešā veidā gūst labumu no projekta
 

 

 

B.5. Projekta īstenošanas vieta

Projekta īstenošanas vietas kadastra numurs:
zemei (ja tiek veikta būvniecība, būves pārbūve ierīkošana vai novietošana, stacionāro iekārtu uzstādīšana vai tml.)  
būvēm, kurās tiek uzstādītas stacionārās iekārtas vai kurām tiek veikta pārbūve, ierīkošana u.c.  

B.6. Projekta inovācijas mērogs

Inovācija ir

Atzīmēt ar X atbilstošo

uzņēmuma mērogā  
nozares mērogā

 

B.7. Projekta inovācijas mērķis

Inovācija ir

Atzīmēt ar X atbilstošo

Pievienotās vērtības radīšana vietējai izejvielai  
Veicināt "zaļo ražošanu" – enerģijas efektīvu izmantošanu
izmešu, resursu patēriņa (neskaitot izejvielu), nevēlamās
nozvejas samazināšanu, kā arī izmetumu izskaušanu

 

B.8. Projekta iesnieguma kopējās un attiecināmās izmaksas

Izmaksu pozīcijas sadalījumā pa plānotajām projekta darbībām un projekta posmiem

mērvienība (m3/m2/gab/m/ kompl.)

Vienību skaits

Kopā izmaksas, EUR

Attiecināmās izmaksas, EUR

atbalsta intensitāte, %

Publiskais finansējums, EUR

Privātais finansējums, EUR

Maksājuma pieprasījuma iesniegšanas datums (DD.MM.GGGG.)

Izmaksu atbilstība darbībām
(A1,A2, B1, B2, C)*

ar PVN

bez PVN

1

2

3

4

5

6

7

8

9

   

1. Izdevumi par darbībām, kuru mērķis ir veicināt inovāciju zvejniecībā un zivju, vēžveidīgo un mīkstmiešu apstrādē

  - - -       - -    
  - - -     - - -    
  - - -     - - -    
  - - -     - - -    
kopā - - X - -  

2. Izdevumi par darbībām, kuru mērķis ir veicināt inovāciju akvakultūrā, tajā skaitā akvakultūras produkcijas apstrādē

  - - -     - - -    
  -           - -    
  - - -     - - -    
  - - -     - - -    
  - - -     - - -    
kopā - - X - -  
3. Vispārējās izmaksas
  - - -     - - -    
  - - -     - - -    
kopā - - X - -  
KOPĀ - - X - -  
* Norāda izdevumu pozīciju atbilstību izvēlētajām darbībām atbilstoši B.3. sadaļā norādītajai informācijai.

B.8.1. Projekta iesnieguma kopējās un attiecināmās izmaksas, ja tiek veikta jaunu pamatlīdzekļu iegāde vai būvniecības darbi (ja pretendents ir publiskā zinātniskā institūcija)

Izmaksu pozīcijas sadalījumā pa plānotajām projekta darbībām un projekta posmiem

mērvienība (m3/m2/gab/m/ kompl.)

Vienību skaits

Kopā izmaksas, EUR

Attiecināmās izmaksas, EUR

atbalsta intensitāte, %

Publiskais finansējums, EUR

Privātais finansējums, EUR

Maksājuma pieprasījuma iesniegšanas datums (DD.MM.GGGG.)

Izmaksu atbilstība darbībām
(A1,A2, B1, B2, C)*

ar PVN

bez PVN

1

2

3

4

5

6

7

8

9

   

1. Jaunu pamatlīdzekļu iegāde

  - - -       - -    
  - - -     - - -    
  - - -     - - -    
  - - -     - - -    
Pamatlīdzekļu iegādes izmaksas, kopā - - X - -  

2. Būves būvniecības, pārbūves, ierīkošanas un novietošanas izmaksas

  - - -     - - -    
  -           - -    
  - - -     - - -    
  - - -     - - -    
  - - -     - - -    
Būves būvniecības, pārbūves, ierīkošanas un novietošanas izmaksas, kopā - - X - -  
3. Vispārējās izmaksas
  - - -     - - -    
  - - -     - - -    
  - - -     - - -    
  - - -     - - -    
Vispārējās izmaksas, kopā - - X - -  
KOPĀ - - X - -
* Norāda izdevumu pozīciju atbilstību izvēlētajām darbībām atbilstoši B.3. sadaļā norādītajai informācijai.

B.9. Pārējās neattiecināmās izmaksas

Neattiecināmo izmaksu pozīcijas Summa, EUR
  -
  -
  -

KOPĀ

-

B.10. Projekta finansējums:

Projekta kopējā summa, EUR - Projekta attiecināmo izmaksu summa, EUR -

B.11. Informācija par zvejas kuģi, ja izvēlēts B.1. sadaļā mērķis Nr.1

Īpašnieks  
Nosaukums  
Reģistrācijas numurs  

B.12. Projekta ietekmes uz apkārtējo vidi apraksts

Projekta ietekmes uz apkārtējo vidi apraksts saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem par vides aizsardzību
 

 

 

C. PAVADDOKUMENTI

C.1. Iesniedzamie dokumenti:

Iesniedzamie dokumenti (ja veidlapu iesniedz saskaņā ar normatīvajos aktos par elektronisko dokumentu noformēšanu noteiktajām prasībām, arī pavaddokumenti iesniedzami atbilstoši minēto normatīvo aktu prasībām)

Aizpilda atbalsta pretendents

Atzīmēt ar X atbilstošo atbildi

Neattiecas

1.

Projekta iesnieguma pilns komplekts (2 eksemplāros) un elektroniskā versija ar biznesa plānu

oriģināli

 

 

 

2.

Pretendenta deklarācija saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014.–2020. gada plānošanas periodā

oriģināls

 

 

 

3.

Kredītiestādes, līzinga sabiedrības vai krājaizdevumu sabiedrības lēmumu par kredīta piešķiršanu, ja projekta īstenošanai tiks ņemts kredīts (neattiecas uz publisko zinātnisko institūciju) *

oriģināls

 

 

 

4.

Ja projekta īstenošanā atbalsta pretendents plāno ieguldīt privātos (izņemot kredītu) naudas līdzekļus – dokumenti, kas pierāda naudas līdzekļu pieejamību (neattiecas uz publisko zinātnisko institūciju) *

oriģināls

5.

Ilgtermiņa nomas līguma kopija, kas reģistrēta zemesgrāmatā vismaz uz septiņiem gadiem no projekta iesnieguma iesniegšanas dienas, par nekustamo īpašumu, kurā, īstenojot projektu, paredzēts uzstādīt stacionāros pamatlīdzekļus, ja īpašums tiek nomāts

kopija

6.

Nomas līguma kopija, ja projektā paredzēta telpu, instrumentu, iekārtu un to aprīkojuma noma

kopija

7.

Tehnoloģiskā procesa apraksts, skices, ja projektā paredzēta stacionāro iekārtu uzstādīšana, un iekārtu izvietojuma shēma

oriģināls/ kopija

8.

Valsts vides dienesta reģionālās vides pārvaldes izziņa par to, kura piesārņojoša darbība tiks veikta, īstenojot projektu, un kuru atļauju – A vai B kategorijas piesārņojošas darbības atļauju vai C kategorijas piesārņojošas darbības apliecinājumu – pretendentam ir nepieciešams saņemt, ja šī prasība attiecas uz pretendentu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par piesārņojošo darbību veikšanu

oriģināls

Ja atbalsta pretendents ir zinātniskā institūcija

9.

Zinātniskās institūcijas lēmums par piedalīšanos projektā un visām saistībām, kas attiecas uz projekta īstenošanu, norādot projekta kopējās izmaksas un finansēšanas avotus

oriģināls

10.

Līgums ar biedrību, kas vismaz gadu pirms projekta iesnieguma iesniegšanas reģistrēta saskaņā ar Biedrību un nodibinājumu likumu, ja vismaz trīs tās biedru komercdarbības joma pārsvarā ir zvejniecība, akvakultūra vai zivju, vēžveidīgo un mīkstmiešu pārstrāde un konservēšana, par dalību projektā, tajā papildus iekļaujot vismaz informāciju par sadarbības mērķiem un principiem, projekta finanšu plūsmas nodrošināšanas kārtību, projekta risku sadalījumu un sankcijām, ja netiek izpildītas līgumā minētās saistības

oriģināls

Ja atbalsta pretendents ir komersants, zemnieku vai zvejnieku saimniecība

11.

Deklarācija par komercsabiedrības atbilstību mazajai (sīkajai) vai vidējai komercsabiedrībai atbilstoši normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā komercsabiedrības deklarē savu atbilstību mazās (sīkās) un vidējās komercsabiedrības statusam, ja attiecas

oriģināls

12.

Līgums ar zinātnisko institūciju, kas reģistrēta Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā, par dalību projektā, tajā papildus iekļaujot vismaz informāciju par sadarbības mērķiem un principiem, projekta finanšu plūsmas nodrošināšanas kārtību, projekta risku sadalījumu un sankcijām, ja netiek izpildītas līgumā minētās saistības

oriģināls

Ja atbalsta pretendents ir biedrība

13.

Biedrības statūti

kopija

14.

Biedrības valdes apstiprināts lēmums par projekta īstenošanu un visām saistībām, kas attiecas uz projekta īstenošanu, norādot projekta kopējās izmaksas un finansēšanas avotus

oriģināls

15.

Līgums ar zinātnisko institūciju, kas reģistrēta Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā, par dalību projektā, tajā papildus iekļaujot vismaz informāciju par sadarbības mērķiem un principiem, projekta finanšu plūsmas nodrošināšanas kārtību, projekta risku sadalījumu un sankcijām, ja netiek izpildītas līgumā minētās saistības

oriģināls

     

Iepirkuma procedūru apliecinošie dokumenti, ja ir attiecināmas Latvijas Republikas normatīvo aktu prasības par iepirkuma procedūrām, kas piemērojamas pasūtītāja finansētiem projektiem**

16.

Iepirkuma priekšmeta tehniskā specifikācija

oriģināls

     

17.

Visi iesniegtie piedāvājumi no iespējamajiem piegādātājiem

kopijas

     

18.

Atbalsta pretendenta apraksts par piedāvājumu salīdzinājumu konkrētajai iegādei un informācija par aptaujātajiem komersantiem, kas apliecina noteiktās cenas objektivitāti***

oriģināls

     

Jaunas būvniecības, būves pārbūves, būves ierīkošanas un būves novietošanas projektiem

19.

Ilgtermiņa nomas līguma kopija, kas reģistrēta zemesgrāmatā vismaz uz deviņiem gadiem no projekta iesnieguma iesniegšanas dienas, par nekustamo īpašumu, kurā, īstenojot projektu, paredzēta jaunas būves būvniecība, būves pārbūve, būves ierīkošana, būves novietošana vai būves atjaunošana, ja īpašums tiek nomāts

kopija

     

20.

Būvatļauja ar būvvaldes atzīmi par būvniecības ieceres akceptu, ja iesniegšanas dienā nav apstiprināts tehniskais projekts

kopija

     

21.

Paskaidrojuma raksts/apliecinājuma karte ar būvvaldes atzīmi par būvniecības ieceres akceptu, izstrādāta atbilstoši būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem un attiecīgās pašvaldības saistošajiem noteikumiem

kopija

     

22.

Sagatavota būvniecības izmaksu tāme, ja atbilstoši plānotajai būvniecības iecerei būvvalde atbalsta pretendentam izsniegusi paskaidrojuma rakstu/apliecinājuma karti.

oriģināls

     

23.

Būvmateriālu iegādei – būvprojekts un būvatļauja ar būvvaldes atzīmes par projektēšanas nosacījumu izpildi, ja būvvalde atbilstoši plānotajai būvniecības iecerei nav izsniegusi paskaidrojuma rakstu/apliecinājuma karti

kopija

     

24.

Būvprojekts ar būvatļaujā izdarītu atzīmi par projektēšanas nosacījumu izpildi*

kopija

     

27.

Papildināta būvatļaujas kopija vai papildināta paskaidrojuma raksta/apliecinājuma kartes kopija ar būvvaldes atzīmi par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi****

kopija

     

Citi iesniegtie dokumenti

26.

         

Piezīmes.

* Var iesniegt 6 mēnešu laikā pēc tam, kad stājies spēkā Lauku atbalsta dienesta lēmums par projekta iesnieguma apstiprināšanu.

** Arhitektu, inženieru, konsultantu u.c. pakalpojumi ietilpst vispārējās izmaksās, un iepirkuma dokumentus par tiem iesniedz kopā ar projekta iesniegumu vai 6 mēnešu laikā pēc tam, kad stājies spēkā Lauku atbalsta dienesta lēmums par projekta iesnieguma apstiprināšanu (izņēmums ir būvmateriālu iegāde).

*** Saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014.–2020. gada plānošanas periodā.

**** Var iesniegt 9 mēnešu laikā pēc tam, kad stājies spēkā Lauku atbalsta dienesta lēmums par projekta iesnieguma apstiprināšanu.

Projekta iesniegums iesniegts    
 

(datums*)

 
Atbalsta pretendents  
 

(vārds, uzvārds, paraksts*)

Piezīme. *Dokumenta rekvizītus "datums" un "paraksts" neaizpilda, ja dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

2. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 29. marta
noteikumiem Nr. 193

Projektu atlases kritēriji pasākumā "Inovācija"

Nr.
p. k.

Kritēriju grupa

Kritērijs

Punktu skaits kritērijā

Maksimāli iespējamais punktu skaits

1. Inovācijas mērogs Inovācija ir nozares mērogā

15

15

Inovācija ir uzņēmuma mērogā

5

2. Atbalsta pretendentam ir iepriekšēja pieredze inovāciju izstrādāšanā

5

5

3. Inovācijas mērķis Inovācijas mērķis ir pievienotās vērtības radīšana vietējai izejvielai

10

20

Inovācijas mērķis ir veicināt "zaļo ražošanu" – enerģijas efektīvu izmantošanu, izmešu, resursu patēriņa (neskaitot izejvielu), nevēlamās nozvejas samazināšanu, kā arī izmetumu izskaušanu

10

Minimālais punktu skaits, lai pretendētu uz atbalstu, ir 15 punkti.

40

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

3. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 29. marta
noteikumiem Nr. 193

Pārskats par atbalsta saņēmēja saimnieciskās darbības rādītājiem pēc projekta īstenošanas Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda pasākumā "Inovācija"

1. VISPĀRĪGĀ INFORMĀCIJA

Projekta numurs, nosaukums  
Atbalsta saņēmējs – vārds, uzvārds/nosaukums  
LAD klienta numurs  
Pārskata iesniegšanas gads  

2. DARBASPĒKS

Darbinieku skaits, kuri tiešā veidā gūst labumu no projekta  

t. sk. vīrieši

 

t. sk. sievietes

 

3. PROJEKTA REZULTĀTU IZMANTOTĀJU SKAITS (ja atbalsta saņēmējs ir zinātniskā institūcija un projektā iegādāti pamatlīdzekļi vai veikti būvniecības darbi)

Uzņēmumi  
Biedrības  

 

 

Aizpilda vienu reizi un iesniedz kopā ar pēdējā maksājuma pieprasījumu

4. INOVATĪVĀS DARBĪBAS, KAS SEKMĒ "ZAĻO RAŽOŠANU"

Labumi videi, kas tika iegūti Jūsu uzņēmumā

Atzīmēt ar X atbilstošo, ja attiecas

samazināts materiālu vai ūdens patēriņš uz vienu saražoto vienību  
samazināts enerģijas patēriņš vai CO2 izmešu daudzums  
samazināts augsnes, ūdens un gaisa piesārņojums vai trokšņu līmenis  
daļa materiālu aizstāta ar mazāk piesārņojošiem vai mazāk bīstamiem aizvietotājiem  
daļa fosilās enerģijas aizstāta ar atjaunojamiem enerģijas avotiem  
atkritumu, ūdens vai materiālu atkārtota izmantošana pašu patēriņam vai pārdošanai  
nevēlamās nozvejas samazināšana  
izmetumu izskaušana  
Labumi videi, kas tika iegūti, kad gala patērētājs lietoja preci vai izmantoja pakalpojumu

Atzīmēt ar X atbilstošo, ja attiecas

samazināts enerģijas patēriņš vai CO2 izmešu daudzums  
samazināts gaisa, ūdens un augsnes piesārņojums vai trokšņu līmenis  
veicināta produktu otrreizējā izmantošana  
pagarināts produktu lietošanas ilgums, jo izmantoti izturīgāki materiāli  

5. INOVATĪVĀS DARBĪBAS MĒROGS

Vai projektā izstrādātā inovācija ir:

Atzīmēt ar X atbilstošo, ja attiecas

pirmā Latvijā  
pirmā Eiropas Savienībā  
pirmā pasaulē  

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!