Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jelgavas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jelgavas pilsētas domes 2016. gada 18. februāra saistošie noteikumi Nr. 16-8 "Par Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu dzīvojamo māju pieslēgšanai centralizētajai kanalizācijas sistēmai". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 2.03.2016., Nr. 43 https://www.vestnesis.lv/op/2016/43.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Krustpils novada domes saistošie noteikumi Nr. 2016/3

Par Krustpils novada domes saistošo noteikumu publicēšanas vietu

Vēl šajā numurā

02.03.2016., Nr. 43

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jelgavas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 16-8

Pieņemts: 18.02.2016.

OP numurs: 2016/43.9

2016/43.9
RĪKI

Jelgavas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.16-8

Jelgavā 2016.gada 18.februārī (prot. Nr.2/4)

Par Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu dzīvojamo māju pieslēgšanai centralizētajai kanalizācijas sistēmai

Izdoti saskaņā ar Ūdenssaimniecības pakalpojumu
likuma 6.panta sesto daļu

I. VISPĀRĪGIE JAUTĀJUMI

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka kārtību, kādā dzīvojamās mājas īpašnieks var pieteikties uz Jelgavas pilsētas pašvaldības (turpmāk – pašvaldība) līdzfinansējumu dzīvojamās mājas pieslēgšanai centralizētajai kanalizācijas sistēmai, līdzfinansējuma apmēru, piešķiršanas un saņemšanas kārtību.

2. Noteikumos lietotie termini:

2.1. iesniedzējs – dzīvojamās mājas īpašnieks vai dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopība;

2.2. pieslēgums – sadzīves kanalizācijas tīkla daļa no ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēja centralizētās kanalizācijas sistēmas līdz iesniedzēja īpašumā esošai kanalizācijas sistēmas daļai vai dzīvojamās mājas ārsienai.

3. Noteikumu mērķis ir veicināt dzīvojamo māju pieslēgumu centralizētajai kanalizācijas sistēmai izbūvi.

4. Pašvaldības līdzfinansējumu piešķir pieslēgumu izbūvei kārtējā kalendārajā gadā pašvaldības speciālajā budžetā paredzēto finanšu līdzekļu ietvaros.

5. Pašvaldības līdzfinansējumam nevar pieteikties, ja:

5.1. dzīvojamā mājā juridiskai personai pieder vairāk par 25% no dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašumiem;

5.2. pieslēguma izbūve ietver iekšējās sadzīves kanalizācijas sistēmas izbūvi.

II. PAŠVALDĪBAS LĪDZFINANSĒJUMA APMĒRS UN PAZIŅOJUMA PUBLICĒŠANA

6. Pašvaldības līdzfinansējums tiek piešķirts ne vairāk kā 50% no pieslēguma būvdarbu kopējām izmaksām, nepārsniedzot:

6.1. dzīvojamām mājām ar četriem vai vairāk dzīvokļu īpašumiem – 2 500,00 euro uz pieslēguma izbūvi;

6.2. pārējām dzīvojamām mājām – 1 000,00 euro uz pieslēguma izbūvi.

7. Paziņojumu par pieteikumu pieslēgumu izbūvei iesniegšanu SIA "JELGAVAS ŪDENS" publicē laikrakstā "Jelgavas Vēstnesis", pašvaldības interneta mājas lapā www.jelgava.lv un SIA "JELGAVAS ŪDENS" interneta mājas lapā www.ju.lv.

8. Paziņojumā norāda:

8.1. pieteikumu iesniegšanas termiņu;

8.2. pašvaldības līdzfinansējuma apmēru kalendārajā gadā.

III. PIETEIKUMA IESNIEGŠANAS KĀRTĪBA

9. Lai pieteiktos pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai, iesniedzējs paziņojumā norādītajā termiņā SIA "JELGAVAS ŪDENS" iesniedz pieteikumu, kas sastāv no šādiem dokumentiem:

9.1. iesnieguma (pielikums), kurā iesniedzējs:

9.1.1. norāda vēlamo pašvaldības līdzfinansējuma apmēru euro un procentos (%) no kopējām būvdarbu izmaksām;

9.1.2. apliecina, ka aptaujas rezultātā izvēlējies lētāko būvkomersantu;

9.1.3. norāda izvēlēto būvkomersantu (nosaukums, reģistrācijas numurs, būvkomersanta reģistrācijas numurs, atbildīgā būvdarbu vadītāja vārds, uzvārds, sertifikāta vai lēmuma numurs).

9.2. spēkā esošās Apliecinājuma kartes kopijas, uzrādot oriģinālu, par pieslēguma izbūvi ar Jelgavas pilsētas pašvaldības Būvvaldes (turpmāk – būvvalde) atzīmi par būvniecības ieceres akceptu. Apliecinājuma karte ir jāiesniedz papīra formā;

9.3. izvēlētā būvkomersanta sagatavotās būvdarbu izmaksu tāmes (turpmāk – tāme), kas ir spēkā vismaz divus mēnešus pēc pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām. Tāmē ir jābūt iekļautām visām izmaksām, kas ir nepieciešamas objekta nodošanai ekspluatācijā saskaņā ar Latvijas Republikas spēkā esošo normatīvo aktu prasībām. Tāme iesniedzama papīra formā.

10. Ja iesniedzējs ir daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopība, iesniegumam jāpievieno dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma (protokola) kopiju, uzrādot oriģinālu, kurā:

10.1. atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likuma prasībām pieņemts lēmums par pieslēguma izbūvi un būvdarbu finansēšanu;

10.2. norādīta pilnvarotā persona, kura ir tiesīga iesniegt pieteikumu un slēgt līgumu par pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanu.

11. Pieteikums jāiesniedz SIA "JELGAVAS ŪDENS" (Ūdensvada iela 4, Jelgava, LV-3001).

IV. PIETEIKUMU VĒRTĒŠANA UN PAŠVALDĪBAS LĪDZFINANSĒJUMA PIEŠĶIRŠANA

12. SIA "JELGAVAS ŪDENS" izveidotā komisija, kuras sastāvā ir pašvaldības pārstāvis, izvērtē pieteikumu atbilstību noteikumos noteiktajām prasībām. Būvdarbu izmaksu pamatotību Komisija izvērtē, ņemot vērā vidējās būvdarbu veikšanas izmaksas, kas noteiktas SIA "JELGAVAS ŪDENS" tirgus izpētes rezultātā, kas veikta ne ātrāk kā trīs mēnešus līdz pieteikumu iesniegšanas dienai. Komisijai ir tiesības nepieciešamības gadījumā pieprasīt iesniedzējam papildus informāciju.

13. Komisija, uzsākot pieteikumu vērtēšanu, sagatavo pieteikumu sarakstu šādā prioritārā secībā:

13.1. dzīvojamās mājas ar četriem vai vairāk dzīvokļu īpašumiem;

13.2. pārējās dzīvojamās mājās.

14. Ja pieprasītais kopējais pašvaldības līdzfinansējuma apmērs pārsniedz attiecīgajā kalendārajā gadā pašvaldības budžetā paredzētos līdzekļus, pieteikumi, ņemot vērā to prioritāti atbilstoši noteikumu 13.punktā norādītajai secībai, tiek vērtēti pēc šādiem kritērijiem:

14.1. vismazākais pašvaldības līdzfinansējuma apmērs pieslēguma izbūvei;

14.2. pieteikums, kurš iesniegts agrāk, ja vairākos pieteikumos uz pieslēguma izbūvi pieprasīts vienāds pašvaldības līdzfinansējuma apmērs.

15. Komisija pieņem lēmumu par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu un paziņo par to iesniedzējiem, nosūtot uz iesniegumos norādītajām korespondences adresēm.

16. Iesniedzējam vai viņa pilnvarotajai personai ne vēlāk kā 10 darba dienu laikā no uzaicinājuma paziņošanas dienas ir jānoslēdz līdzfinansējuma līgums ar SIA "JELGAVAS ŪDENS".

17. Komisija izvēlas nākamo iesniedzēju pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanai, ja:

17.1. iesniedzējs rakstveidā atsakās no pieteikuma realizācijas;

17.2. iesniedzējs norādītajā termiņā nav noslēdzis līdzfinansējuma līgumu.

V. PIESLĒGUMA IZBŪVE UN PAŠVALDĪBAS LĪDZFINANSĒJUMA SAŅEMŠANA

18. Pieslēguma izbūve jāveic ne vēlāk kā 3 mēnešu laikā no līdzfinansējuma līguma noslēgšanas dienas.

19. Iesniedzējam par saviem līdzekļiem jāizbūvē attiecīgās dzīvojamās mājas iekšējā sadzīves kanalizācijas sistēma līdz pieslēguma nodošanai ekspluatācijā un jāuzrāda SIA "JELGAVAS ŪDENS" pārstāvim.

20. Iesniedzējam pēc pieslēguma izbūves pabeigšanas, bet ne vēlāk kā līdz attiecīgā kalendārā gada 20.novembrim, SIA "JELGAVAS ŪDENS" jāiesniedz:

20.1. dokuments, kas apliecina pieslēguma izbūvi un nodošanu ekspluatācijā (Būvvaldes atzīme Apliecinājuma kartē par būvdarbu pabeigšanu);

20.2. izpildzīmējuma kopija;

20.3. iesniedzēja un būvkomersanta abpusēji parakstīto izpildīto būvdarbu un būvdarbu pieņemšanas - nodošanas aktu kopijas, uzrādot oriģinālus;

20.4. attiecīgās kredītiestādes apliecinātā maksājuma uzdevuma oriģinālu vai būvkomersanta izsniegto stingrās uzskaites kvīti, kas apliecina būvkomersanta izrakstītā rēķina apmaksu vismaz iesniedzēja apmaksājamās summas apmērā.

21. Gadījumā, ja būvdarbu izpildes rezultātā pieslēguma izbūves izmaksas ir zemākas, kādas tika aprēķinātas būvdarbu izmaksu tāmē un norādītas līdzfinansējuma līgumā, SIA "JELGAVAS ŪDENS" veic pašvaldības līdzfinansējuma pārrēķinu.

22. Gadījumā, ja būvdarbu izpildes rezultātā pieslēguma izbūves izmaksas ir augstākas, kādas tika aprēķinātas būvdarbu izmaksu tāmē un norādītas līdzfinansējuma līgumā, iesniedzējs sedz būvdarbu sadārdzinājuma starpību, un pašvaldības līdzfinansējuma apmērs netiek palielināts.

23. SIA "JELGAVAS ŪDENS" pēc noteikumu 20.punktā noteikto dokumentu saņemšanas un pēc tam, kad iesniedzējs noslēdzis līgumu ar SIA "JELGAVAS ŪDENS" par kanalizācijas pakalpojumiem, ieskaita līdzfinansējuma līgumā norādītajā iesniedzēja kontā pašvaldības līdzfinansējumu ne vēlāk kā līdz attiecīgā kalendārā gada 20.decembrim.

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš

 

Pielikums
Jelgavas pilsētas pašvaldības
2016.gada 18.februāra
saistošajiem noteikumiem Nr.16-8

IESNIEGUMS

Informācija par dzīvojamo māju un iesniedzēju
Iesniegumu iesniedz dzīvojamās mājas
__________________________________, Jelgavā, LV-_________, dzīvokļu īpašnieku kopība / īpašnieks (i).  

(adrese)

 

(atbilstošo pasvītrot)

 
Dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašumu skaits  
Juridiskai personai (ām) piederošo dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašumu skaits  

 

Informācija par iesniedzēju un/vai pilnvaroto personu
Iesniedzēja vai pilnvarotās personas vārds, uzvārds (fiziskai personai) vai nosaukums (juridiskai personai)  
Personas kods (fiziskai personai) vai vienotais reģistrācijas numurs (juridiskai personai)  
Deklarētā dzīvesvieta (fiziskai personai) vai Juridiskā adrese (juridiskai personai)  
Korespondences adrese:  
Kontaktpersonas vārds, uzvārds, tālruņa numurs, elektroniskā pasta adrese:  

 

Izvēlētais būvkomersants un būvdarbu izmaksas
Būvdarbu īstenošanas laiks:  
Izmaksu aprēķins:

Iesniedzēja finansējums
(norādīt summu euro un procentos)

Vēlamais pašvaldības līdzfinansējums
(norādīt summu euro un procentos)

Kopā
(norādīt summu euro)

Kopējās izmaksas:        
Pašvaldības līdzfinansējuma apmērs procentos:
Izvēlētais būvkomersants (nosaukums, vienotais reģistrācijas numurs, juridiskā adrese, būvkomersanta reģistrācijas numurs, atbildīgā būvdarbu vadītāja vārds, uzvārds, sertifikāta vai lēmuma numurs, kontaktpersona)  

 

Apliecinājums
Apliecinu, ka aptaujājot ______ (jānorāda skaits) būvkomersantus, saņemti ______ (jānorāda skaits) būvkomersantu piedāvājumi, no kuriem būvdarbu veikšanai ir izvēlēts lētākais piedāvājums.

Pieteikuma iesniedzējs vai pilnvarotā persona

   

(Juridiskai personai – nosaukums un paraksttiesīgās personas amats, vārds un uzvārds, fiziskai personai – vārds, uzvārds)

 

Personas paraksts _____________________________

 

Pievienotie dokumenti Lapu skaits
1. Pieslēguma izbūves darbu būvprojekta vai Apliecinājuma kartes kopija.  
2. Būvdarbu izmaksu tāme.  
3. Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma (protokola) kopija.  
4. (citi dokumenti, norāda iesniedzējs)  

 

Pieteikuma iesniegšanas datums 201__.gada ___.________

Pieteikuma iesniedzējs vai pilnvarotā persona

   

(Juridiskai personai – nosaukums un paraksttiesīgās personas amats, vārds un uzvārds, fiziskai personai – vārds, uzvārds)

 

Personas paraksts _____________________________

 

Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 18.februāra saistošo noteikumu Nr.16-8 "Par Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu dzīvojamo māju pieslēgšanai centralizētajai kanalizācijas sistēmai"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Īss projekta satura izklāsts 1.1. Saistošie noteikumi izdoti saskaņā ar Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma 6.panta sesto daļu, kas noteic, ka pašvaldība var izdot saistošos noteikumus par līdzfinansējumu nekustamā īpašuma pieslēgšanai centralizētajai ūdensapgādes vai centralizētajai kanalizācijas sistēmai, nosakot līdzfinansējuma apmēru un saņemšanas nosacījumus.

1.2. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā dzīvojamās mājas īpašnieks var pieteikties uz Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu dzīvojamo māju pieslēgšanai centralizētajai kanalizācijas sistēmai, līdzfinansējuma apmēru, piešķiršanas un saņemšanas kārtību.

1.3. Saistošie noteikumi paredz pašvaldības līdzfinansējumu ne vairāk kā 50% no pieslēguma būvdarbu kopējām izmaksām, nepārsniedzot:

1.3.1. dzīvojamām mājām ar četriem vai vairāk dzīvokļu īpašumiem – 2 500,00 euro uz pieslēguma izbūvi;

1.3.2. pārējām dzīvojamām mājām – 1 000,00 euro uz pieslēguma izbūvi.

2. Projekta nepieciešamības pamatojums Viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas organizēšana savā administratīvajā teritorijā, pašvaldības līdzfinansējums sekmēs dzīvojamo māju pieslēgšanos centralizētajai kanalizācijas sistēmai, attīstot pakalpojumu sniegšanā efektīvas, ekonomiskas un drošas tehnoloģijas, nodrošinot vides aizsardzību, samazinot vides piesārņojuma risku, tādējādi veicinot dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Pašvaldības speciālajā budžetā kārtējam gadam tiek iekļauti finanšu līdzekļi līdzfinansējumam atbilstoši pašvaldības budžeta iespējām.

2016. budžeta gadā piešķirtais finansējums ir 30 000 euro.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Projekts uzņēmējdarbības vidi neietekmē.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām SIA "JELGAVAS ŪDENS" izveidota komisija, kurā iekļauts Jelgavas pilsētas domes pārstāvis, izvērtē pieteikumus par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu dzīvojamās mājas īpašniekam pieslēguma centralizētajai kanalizācijas sistēmai izbūvei.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Saistošo noteikumu izstrādes procesā nav notikušas konsultācijas ar privātpersonām.

Ir saņemti vairāki iedzīvotāju priekšlikumi rast iespēju līdzfinansēt būvdarbu izmaksas.

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!