Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Daugavpils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Daugavpils pilsētas domes 2015. gada 28. decembra saistošie noteikumi Nr. 55 "Dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanas kārtība". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.02.2016., Nr. 30 https://www.vestnesis.lv/op/2016/30.11

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ropažu novada domes saistošie noteikumi Nr. 18

Par Ropažu novada domes saistošo noteikumu publicēšanas vietu

Vēl šajā numurā

12.02.2016., Nr. 30

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Daugavpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 55

Pieņemts: 28.12.2015.

OP numurs: 2016/30.11

2016/30.11
RĪKI

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.55

Daugavpilī 2015.gada 28.decembrī (prot. Nr.25, 9.§)

Dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanas kārtība

Izdoti saskaņā ar likuma "Par valsts un
pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju"
85.panta trešo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka kārtību:

1.1. kādā tiek ierosināta dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšana (turpmāk – zemes gabala pārskatīšana);

1.2. kādā tiek informēti zemes īpašnieki un privatizēto objektu īpašnieki (dzīvokļu īpašnieki) un noskaidrots viņu viedoklis, un pieņemts lēmums attiecībā uz zemes gabala pārskatīšanas uzsākšanu;

1.3. kādā tiek izvērtēti iesaistīto personu viedokļi, pārskatīta dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala platība un robežas, ņemot vērā arī situāciju attiecīgajā kvartālā, un pieņemts lēmums attiecībā uz zemes gabala pārskatīšanu.

2. Zemes gabala pārskatīšanas ierosinātājs:

2.1. privatizētā objekta īpašnieks (dzīvokļa īpašnieks), kuram dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamais zemes gabals nodots nomā uz 99 gadiem;

2.2. privatizētā objekta īpašnieks (dzīvokļa īpašnieks), ja dzīvojamai mājai noteiktais funkcionāli nepieciešamais zemes gabals pilnībā vai daļēji pieder citai fiziskajai vai juridiskajai personai;

2.3. dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala īpašnieks, kas nav privatizētā objekta īpašnieks.

3. Lēmumu par zemes gabala pārskatīšanas uzsākšanu un pārskatīšanas pabeigšanu pieņem Daugavpils pilsētas domes (turpmāk – Dome) Īpašuma komiteja.

II. Pārskatīšanas kārtība

4. Ierosinājums zemes gabala pārskatīšanai (turpmāk – Ierosinājums) iesniedzams Domes Īpašuma pārvaldīšanas departamentā, pievienojot dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu, kas pieņemts Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajā kārtībā.

5. Pēc ierosinājuma saņemšanas Domes Īpašuma pārvaldīšanas departaments kopā ar Domes Pilsētplānošanas un būvniecības departamentu sagatavo visu nepieciešamo kartogrāfisko materiālu un vienlaikus ar saņemto ierosinājumu, izvērtē arī citu dzīvojamām mājām funkcionāli nepieciešamo zemes gabalu pārskatīšanas nepieciešamību attiecīgā kvartāla robežās, kā arī pieprasa viedokli no valsts un pašvaldības iestādēm, dzīvojamās mājas pārvaldnieka.

6. Gadījumā, ja tiek konstatēts, ka nepieciešams pārskatīt arī citus attiecīgā kvartāla robežās esošajām dzīvojamām mājām funkcionāli nepieciešamos zemesgabalus, informē:

6.1. kvartāla robežās esošo dzīvojamo māju privatizēto objektu īpašniekus (dzīvokļu īpašniekus), izvietojot informāciju labi redzamā vietā pie attiecīgās dzīvojamās mājas un izliekot paziņojumu Domes telpās;

6.2. zemes īpašniekus, uz kuru īpašumā esošām zemēm atrodas attiecīgā kvartāla robežās esošās dzīvojamās mājas;

6.3. attiecīgā kvartāla robežās esošo citu dzīvojamo māju pārvaldniekus.

7. Lēmumu par zemes gabala pārskatīšanas uzsākšanu Īpašuma komiteja pieņem ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā no dienas, kad saņemts Ierosinājums. Šo lēmumu var pārsūdzēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

8. Lēmums par zemes gabala pārskatīšanas uzsākšanu publicējams Daugavpils pilsētas pašvaldības portālā www.daugavpils.lv

9. Zemes gabala pārskatīšana pabeidzama ne vēlāk kā divu gadu un sešu mēnešu laikā no dienas, kad lēmums par dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanas uzsākšanu kļuvis neapstrīdams.

10. Dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanas procesā dzīvokļu īpašnieki vai zemes gabala īpašnieks, Īpašuma komitejas noteiktajā termiņā tiesīgi izteikt apsvērumus. Domes Īpašuma pārvaldīšanas departaments apkopo saņemtos viedokļus un sagatavo izteikto viedokļu vērtējumu un kopā ar lēmuma projektu iesniedz lēmuma projektu par zemes gabala pārskatīšanu pieņemšanai Īpašuma komitejā.

11. Lēmumu attiecībā uz dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanu var pārsūdzēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

12. Lēmums attiecībā uz dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanu un apstiprinātais projekts publicējams Daugavpils pilsētas pašvaldības portālā www.daugavpils.lv.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs J.LāčplēsisDaugavpils pilsētas domes 2015.gada 28.decembra saistošo noteikumu Nr.55 "Dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanas kārtība"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Atbilstoši likuma "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" 85.panta trešajai daļai pašvaldība ar saistošajiem noteikumiem nosaka kārtību dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšanai
2. Īss projekta satura izklāsts Ar saistošajiem noteikumiem tiek noteikta kārtība:

1. kādā tiek ierosināta dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala pārskatīšana;

2. kādā tiek informēti zemes īpašnieki un privatizēto objektu īpašnieki (dzīvokļu īpašnieki) un noskaidrots viņu viedoklis un pieņemts lēmums attiecībā uz zemes gabala pārskatīšanas uzsākšanu;

3. kādā tiek izvērtēti iesaistīto personu viedokļi, pārskatīta dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala platība un robežas, ņemot vērā arī situāciju attiecīgajā kvartālā, un pieņemts lēmums attiecībā uz zemes gabala pārskatīšanu.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav attiecināms.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Noteikumu izpildi nodrošinās Daugavpils pilsētas domes Īpašumu komiteja.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav attiecināms.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs J.Lāčplēsis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!