Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jelgavas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jelgavas pilsētas domes 2016. gada 28. janvāra saistošie noteikumi Nr. 16-3 "Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 10.02.2016., Nr. 28 https://www.vestnesis.lv/op/2016/28.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jelgavas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 16-4

Grozījumi Jelgavas pilsētas pašvaldības 2014.gada 18.decembra saistošajos noteikumos Nr.14-25 "Trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšana Jelgavas pilsētas pašvaldībā"

Vēl šajā numurā

10.02.2016., Nr. 28

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jelgavas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 16-3

Pieņemts: 28.01.2016.

OP numurs: 2016/28.7

2016/28.7
RĪKI

Jelgavas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 4 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.16-3

Jelgavā 2016.gada 28.janvārī (prot. Nr.1/3)

Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība

Izdoti saskaņā ar Vispārējās izglītības likuma
26.panta pirmo daļu, Izglītības likuma 17.panta 2.4 daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka:

1.1. pirmsskolas vecuma bērnu (turpmāk – bērni) reģistrācijas un uzņemšanas kārtību Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs (turpmāk – pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes);

1.2. kārtību, kādā Jelgavas pilsētas pašvaldība (turpmāk – pašvaldība) sedz izmaksas Izglītības iestāžu reģistrā reģistrētai privātajai izglītības iestādei, kas nodrošina pirmsskolas izglītības programmas apguvi darbdienās (ne mazāk kā 12 stundas dienā) (turpmāk – privātā izglītības iestāde), par bērnu, kurš apgūst licencētu pirmsskolas izglītības programmu (turpmāk – pašvaldības atbalsts).

2. Pirmsskolas izglītības programmu bērni var apgūt:

2.1. pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē;

2.2. pašvaldības izglītības iestādē, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas (turpmāk – skola);

2.3. privātajā izglītības iestādē.

3. Bērns var pretendēt uz vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē arī tad, ja apgūst pirmsskolas izglītības programmu privātā izglītības iestādē vai skolā.

4. Pašvaldība finansē vai nodrošina pašvaldības atbalstu pirmsskolas izglītības pakalpojuma sniegšanai bērnam no pusotra gada vecuma līdz pamatizglītības ieguves uzsākšanai.

5. Vecāks vai bērna likumiskais pārstāvis (turpmāk – vecāks) pieteikumu vai iesniegumu, izņemot saistošo noteikumu 15., 23., 24. un 31.punktā noteiktajā gadījumā, var iesniegt:

5.1. personīgi – Jelgavas pilsētas domes administrācijā, Lielajā ielā 11, Jelgavā (turpmāk – domes administrācija);

5.2. elektroniski – mājas lapā internetā www.epakalpojumi.lv.

II. Bērnu reģistrācijas kārtība pirmsskolas izglītības apguvei pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs

6. Bērnu pirmsskolas izglītības programmas apguvei pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē vecāks var reģistrēt no bērna dzimšanas līdz pamatizglītības ieguves uzsākšanai.

7. Personīgi reģistrējot bērnu pirmsskolas izglītības apguvei pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, vecāks:

7.1. iesniedz pieteikumu (1.pielikums), norādot ne vairāk kā trīs vēlamās pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes prioritārā secībā un laiku (mācību gadu), no kura nepieciešama vieta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē;

7.2. uzrāda vecāka personu apliecinošu dokumentu. Bērna likumiskais pārstāvis papildus uzrāda dokumentu, kas dod viņam tiesības rīkoties bērna interesēs;

7.3. pārbauda izdrukātajā pieteikumā ierakstīto ziņu atbilstību, apstiprina to ar savu parakstu un saņem vienu pieteikuma eksemplāru.

8. Elektroniski reģistrējot bērnu pirmsskolas izglītības apguvei pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, vecāks reģistrējas mājas lapā internetā www.epakalpojumi.lv un aizpilda iesniegumu, norādot ne vairāk kā trīs vēlamās pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes prioritārā secībā un laiku (mācību gadu), no kura nepieciešama vieta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē.

9. Visi pieteikumi tiek reģistrēti pašvaldības bērnu reģistrā pirmsskolas izglītības apguvei (turpmāk – Reģistrs) pieteikumu iesniegšanas secībā.

10. Bērni, kuriem nav piešķirta vieta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē vecāka norādītajā vēlamajā mācību gadā, tiek automātiski pārreģistrēti uz nākamo mācību gadu, saglabājot pieteikumu reģistrācijas datumu. Sasniedzot obligātās pamatizglītības uzsākšanas vecumu, bērns tiek izslēgts no Reģistra.

11. Līdz vietas piešķiršanai pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē vecākam ir tiesības, iesniedzot iesniegumu (2.pielikums), mainīt pieteikumā norādīto informāciju par vēlamajām pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm un/vai laiku (mācību gadu), no kura bērnam nepieciešama vieta pirmsskolas izglītības apguvei pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, saglabājot pieteikuma reģistrācijas datumu, kā arī atsaukt pieteikumu, iesniedzot iesniegumu (3.pielikums).

III. Vietu piešķiršanas kārtība pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs

12. Vietu piešķiršanu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs nodrošina pašvaldības iestādes "Jelgavas izglītības pārvalde" (turpmāk – Izglītības pārvalde) izveidota pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu vietu sadales komisija (turpmāk – Komisija).

13. Pašvaldības finansēta pirmsskolas izglītības programmas apguve bērnam tiek nodrošināta tikai vienā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē vai skolā.

14. Komisija, atbilstoši pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs uzņemamo bērnu skaitam un vecumam (dzimšanas gadam), piešķir vietas šādā secībā:

14.1. bērniem, kuru vecākam Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktas sociālās garantijas vai tiesības bērnu iekārtot pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē ārpus kārtas;

14.2. bērniem, kuriem ar pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu noteikta bērna vajadzībām atbilstoša izglītības programmas apguve;

14.3. bērniem, kuru reģistrēšana Reģistrā ir veikta novēloti objektīvu apstākļu dēļ (piemēram, ar bāriņtiesas lēmumu uz laiku no ģimenēm izņemti bērni, kuri ievietoti bērnu sociālās aprūpes iestādē, aizbildniecībā pieņemti bērni);

14.4. daudzbērnu ģimeņu bērniem, ja bērnam dzīvesvieta ir deklarēta Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā (daudzbērnu ģimene saistošo noteikumu izpratnē ir ģimene, kurā ir trīs vai vairāk bērnu);

14.5. dvīņiem vai vairāk vienās dzemdībās dzimušiem bērniem, ja bērnam dzīvesvieta deklarēta Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā;

14.6. bērnam, kura brālis (-ļi) vai māsa (-as) apmeklē konkrēto pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi, ja bērnam dzīvesvieta deklarēta Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā;

14.7. Jelgavas pilsētas administratīvās teritorijas ārstniecības iestādēs praktizējošo ārstniecības personu bērniem;

14.8. pašvaldības izglītības iestāžu pedagogu bērniem uz vecāka darba tiesisko attiecību nodibināšanas laiku;

14.9. konkrētās pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes darbinieku bērniem uz vecāka darba tiesisko attiecību nodibināšanas laiku;

14.10. bērniem, kuru dzīvesvieta deklarēta Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā, pieteikumu reģistrācijas secībā, atbilstoši vecāka norādītajai vēlamajai pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādei;

14.11. pārējiem bērniem pieteikumu reģistrācijas secībā, ja Reģistrā vairs nav neviena aktuāla pieteikuma par bērnu, kura dzīvesvieta deklarēta Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā.

15. Saistošo noteikumu 14.1.–14.9.punktā noteiktajā gadījumā, vecākam personīgi jāiesniedz Izglītības pārvaldē iesniegums (4.pielikums). Saistošo noteikumu 14.1., 14.3. un 14.7. punktā noteiktajā gadījumā iesniegumam jāpievieno dokumenti, kas apliecina minētajos punktos noteikto faktu.

16. Piešķirot vietu, tiek ievērota vecāka norādītā informācija par vēlamajām pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm. Ja tas nav iespējams, Komisija var piešķirt bērnam vietu citā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē.

17. Ievērojot pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē paredzēto bērnu skaitu un vecuma grupu, Komisijai ir tiesības izvērtēt un lemt par vietas piešķiršanu citā gadā dzimušajam bērnam.

18. Komisija, saskaņā ar pieteikumā norādīto informāciju, rakstiski paziņo vecākam par vietas piešķiršanu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē. Paziņojumā norāda pieteikšanās termiņu, ne īsāku par 14 dienām no Komisijas lēmuma pieņemšanas dienas, un pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē iesniedzamos dokumentus.

19. Ja vecāks paziņojumā par vietas piešķiršanu norādītajā termiņā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē nav iesniedzis saistošo noteikumu 23.punktā noteiktos dokumentus, vai saistošo noteikumu 20.punktā noteiktajā kārtībā nav atteicies no piešķirtās vietas, Komisija pieņem lēmumu un rakstiski paziņo vecākam par bērna izslēgšanu no Reģistra.

20. Ja vecāks atsakās (5.pielikums) no piešķirtās vietas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, kas pieteikumā:

20.1. ir norādīta kā viena no vēlamajām, bērns tiek izslēgts no Reģistra. Vecākam ir tiesības iesniegt jaunu pieteikumu bērna reģistrācijai pirmsskolas izglītības apguvei pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē;

20.2. nav norādīta kā viena no vēlamajām, bērnam tiek saglabāta vieta Reģistrā, atbilstoši pieteikuma reģistrācijas datumam, līdz brīdim, kamēr tiek piešķirta vieta kādā no norādītajām vēlamajām pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm.

21. Izglītības pārvalde nodrošina Reģistra publisko pieejamību mājas lapā internetā www.epakalpojumi.lv un publicē informāciju par Komisijas lēmumiem Izglītības pārvaldes mājas lapā internetā www.jip.jelgava.lv.

IV. Bērna uzņemšanas un atskaitīšanas kārtība pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs

22. Bērna uzņemšana pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē notiek saskaņā ar Komisijas lēmumu par vietas piešķiršanu.

23. Lai uzņemtu bērnu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, vecāks attiecīgās iestādes vadītājam personīgi iesniedz šādus dokumentus:

23.1. iesniegumu (6.pielikums);

23.2. bērna dzimšanas apliecības kopiju, uzrādot oriģinālu;

23.3. pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu, ja bērns apgūs speciālās pirmsskolas izglītības programmu.

24. Nepieciešamības gadījumā vecāks Izglītības pārvaldē var iesniegt iesniegumu (7.pielikums) par vietas maiņu pirmsskolas izglītības programmas apguvei bērnam no vienas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes uz citu. Iesniegumi tiek reģistrēti iesniegšanas secībā un Komisija iespēju robežās nodrošina vietas maiņu.

25. Ja bērns mācību gada laikā neapmeklē pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi ilgāk nekā vienu mēnesi pēc kārtas bez attaisnojoša iemesla, tad bērnu var atskaitīt no pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes.

26. Ja bērns mācību gada laikā, pamatojoties uz ārsta izziņu, nepieciešamās ilgstošas ārstēšanās dēļ neapmeklē pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi laika posmā, kas nav ilgāks par trīs mēnešiem pēc kārtas, vieta bērnam pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē tiek saglabāta.

27. Izglītības pārvaldei ir tiesības pārtraukt pedagoģisko procesu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs. Pedagoģiskā procesa pārtraukuma laikā nepieciešamības gadījumā bērniem nodrošina vietu citās pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs.

28. Pirmsskolas izglītības programmas apgūšanai skolā vecāks bērnus reģistrē attiecīgajā skolā. Bērnu uzņemšana un atskaitīšana no skolas notiek saskaņā ar spēkā esošiem vispārējo izglītību reglamentējošiem normatīvajiem aktiem.

V. Pašvaldības atbalsta piešķiršanas kārtība pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanai bērnam privātajā izglītības iestādē

29. Pašvaldības atbalsta apmēru noteikt 139,00 euro mēnesī (viena bērna vidējo izmaksu mēnesī pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs aprēķins – 8.pielikumā).

30. Pašvaldības atbalstu piešķir, pamatojoties uz vecāka iesniegumu (9.pielikums).

31. Ja bērns, kura dzīvesvieta un viena vecāka dzīvesvieta deklarēta Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā, apgūst pirmsskolas izglītības programmu citas pašvaldības teritorijā reģistrētā privātā izglītības iestādē, tad iesniegumu par pašvaldības atbalsta piešķiršanu vecāks iesniedz Izglītības pārvaldē.

32. Pašvaldības atbalstu piešķir, ja pastāv visi turpmāk minētie nosacījumi:

32.1. bērnam un vienam vecākam dzīvesvieta ir deklarēta Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā;

32.2. bērns ir sasniedzis pusotra gada vecumu;

32.3. bērnam nav nodrošināts pašvaldības finansēts pirmsskolas izglītības pakalpojums;

32.4. ir noslēgts sadarbības līgums par pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanu starp Izglītības pārvaldi un privāto izglītības iestādi;

32.5. ir noslēgts līgums par pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanu bērnam starp vecāku, Izglītības pārvaldi un privāto izglītības iestādi;

32.6. bērns ir uzņemts privātajā izglītības iestādē un reģistrēts Valsts izglītības informācijas sistēmā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

33. Pašvaldības atbalsts netiek piešķirts par dienām, kad bērns bez attaisnojoša iemesla neapmeklē privāto izglītības iestādi. Šādā gadījumā pašvaldības atbalstu aprēķina proporcionāli dienu skaitam, kad bērns ir apmeklējis privāto izglītības iestādi. Par attaisnojošu iemeslu saistošo noteikumu izpratnē uzskatāma bērna prombūtne veselības stāvokļa dēļ, ko apliecina ārsta izziņa, vai citi gadījumi, par kuriem vecāks rakstiski informējis privāto izglītības iestādi pirms plānotās prombūtnes, kas kopumā nav ilgāka par 60 kalendāra dienām kalendāra gada laikā.

34. Pašvaldības atbalsta piešķiršana tiek pārtraukta un līgums par pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanu tiek izbeigts, ja:

34.1. bērns tiek uzņemts pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē;

34.2. bērnam un vienam vecākam dzīvesvieta vairs nav deklarēta Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā;

34.3. bērns tiek atskaitīts no privātās izglītības iestādes;

34.4. privātā izglītības iestāde ir likvidēta vai tās darbība ir pārtraukta;

34.5. citos normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos.

35. Ja vecāks atsakās no piešķirtās vietas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, kurā viņa bērns ir reģistrēts uzņemšanai, un bērns turpina apgūt pirmsskolas izglītības programmu privātajā izglītības iestādē, pašvaldība turpina sniegt pašvaldības atbalstu.

VI. Lēmumu pieņemšanas un apstrīdēšanas kārtība

36. Saistošo noteikumu 10., 14., 16., 17., 19. un 24.punktā noteiktajos gadījumos lēmumu pieņem Komisija.

37. Saistošo noteikumu 23., 25. un 26.punktā noteiktajos gadījumos lēmumu pieņem pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes vadītājs.

38. Saistošo noteikumu 27., 32., 33., un 34.punktā noteiktajos gadījumos lēmumu pieņem Izglītības pārvalde.

39. Komisijas, Izglītības pārvaldes un pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja pieņemtos lēmumus un faktisko rīcību var apstrīdēt Jelgavas pilsētas domē Administratīvā procesa likuma noteiktajā kārtībā.

VII. Noslēguma jautājumi

40. Līgumi par pirmsskolas izglītības nodrošināšanu starp vecāku, Izglītības pārvaldi un privāto izglītības iestādi, kas noslēgti pirms saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienas, saglabā savu juridisko spēku.

41. Saistošo noteikumu 29.punktā noteiktais pašvaldības atbalsts piemērojams ar 2016.gada 1.janvāri.

42. Ar saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienu atzīt par spēku zaudējušiem Jelgavas pilsētas pašvaldības 2014.gada 27.marta saistošos noteikumus Nr.14-4 "Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība".

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš

 


1.pielikums
Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra
saistošajiem noteikumiem Nr.16-3

Vecāka vai bērna likumiskā pārstāvja vārds,
uzvārds  
Deklarētās dzīvesvietas adrese, indekss,
tālrunis  
Vēlos saņemt informāciju elektroniski
e-pasts:  

PIETEIKUMS

Lūdzu reģistrēt    
  bērna vārds, uzvārds  
Personas kods: _____________ - _____________
Deklarētās dzīvesvietas adrese    

pirmsskolas izglītības programmas apguvei Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē:

Pirmsskolas izglītības iestāde
(Ar ciparu atzīmēt ne vairāk kā trīs vēlamās izglītības iestādes prioritārā secībā)
Adrese
"Gaismiņa" Vaļņu iela 5, Jelgava
"Kamolītis" Meiju ceļš 31, Jelgava
"Kāpēcīši" Ganību iela 66, Jelgava
"Ķipari" Pulkveža Brieža iela 23A, Jelgava
"Lācītis" Māras iela 2, Jelgava
"Pasaciņa" Aspazijas iela 18, Jelgava
"Rotaļa" Lāčplēša iela 5, Jelgava
"Sprīdītis" Tērvetes iela 6, Jelgava
"Vārpiņa" Kronvalda iela 22, Jelgava
"Zemenīte" Blaumaņa iela 14, Jelgava
"Zīļuks" Skautu iela 1A, Jelgava

Vieta pirmsskolas izglītības iestādē nepieciešama _______________ no mācību gada.

Esmu informēts, ka:

• jebkuru pieteikumā minēto ziņu izmaiņu gadījumā par to jāziņo personīgi vai elektroniski;

• reģistrācija pirmsskolas izglītības programmas apguvei negarantē vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē.

Piekrītu pieteikumā norādīto datu apstrādei saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra saistošo noteikumu Nr.16-3 "Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība" nosacījumiem.

Jelgavā

Datums _____/_____/______

Paraksts, atšifrējums _________________________________________

Informācijai – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Jelgavas izglītības pārvalde" galvenais speciālists pirmsskolas izglītības jautājumos: 63012465, mājas lapa: www.jip.jelgava.lv

 

2.pielikums
Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra
saistošajiem noteikumiem Nr.16-3

Vecāka vai bērna likumiskā pārstāvja vārds, uzvārds
Deklarētās dzīvesvietas adrese, indekss,
tālrunis
Vēlos saņemt informāciju elektroniski
e-pasts:

iesniegums izmaiņām pašvaldības bērnu reģistrā pirmsskolas izglītības programmas apguvei

Lūdzu veikt izmaiņas pieteikumā Nr.______________________________________

Vēlamā Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde:

Pirmsskolas izglītības iestāde
(Ar ciparu atzīmēt ne vairāk kā trīs vēlamās izglītības iestādes prioritārā secībā)
Adrese
"Gaismiņa" Vaļņu iela 5, Jelgava
"Kamolītis" Meiju ceļš 31, Jelgava
"Kāpēcīši" Ganību iela 66, Jelgava
"Ķipari" Pulkveža Brieža iela 23A, Jelgava
"Lācītis" Māras iela 2, Jelgava
"Pasaciņa" Aspazijas iela 18, Jelgava
"Rotaļa" Lāčplēša iela 5, Jelgava
"Sprīdītis" Tērvetes iela 6, Jelgava
"Vārpiņa" Kronvalda iela 22, Jelgava
"Zemenīte" Blaumaņa iela 14, Jelgava
"Zīļuks" Skautu iela 1A, Jelgava

Vieta pirmsskolas izglītības iestādē nepieciešama _____________ no mācību gada.

Esmu informēts, ka :

• jebkuru pieteikumā minēto ziņu izmaiņu gadījumā par to jāziņo personīgi vai elektroniski;

• reģistrācija pirmsskolas izglītības programmas apguvei negarantē vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē.

Piekrītu pieteikumā norādīto datu apstrādei saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra saistošo noteikumu Nr.16-3 "Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība" nosacījumiem.

Jelgavā

Datums _____/_____/______

Paraksts, atšifrējums _________________________________________

Informācijai – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Jelgavas izglītības pārvalde" galvenais speciālists pirmsskolas izglītības jautājumos: 63012465, mājas lapa: www.jip.jelgava.lv.

 

3.pielikums
Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra
saistošajiem noteikumiem Nr.16-3

Vecāka vai bērna likumiskā pārstāvja vārds, uzvārds  
Deklarētās dzīvesvietas adrese, indekss, tālrunis  

Iesniegums pieteikuma atsaukšanai pašvaldības bērnu reģistrā pirmsskolas izglītības programmas apguvei

Lūdzu atsaukt pieteikumu Nr. __________________________

par  
  bērna vārds, uzvārds

personas kods:_____________ - _____________

reģistrāciju pirmsskolas izglītības programmas apguvei Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē.

Piekrītu pieteikumā norādīto datu apstrādei saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra saistošajiem noteikumiem Nr.16-3 "Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība".

Jelgavā

Datums ______/_____/_____________

Paraksts, atšifrējums __________________________

 

4.pielikums
Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra
saistošajiem noteikumiem Nr.16-3

Vecāka vai bērna likumiskā pārstāvja vārds, uzvārds  
Deklarētās dzīvesvietas adrese, indekss, tālrunis  
Vēlos saņemt informāciju elektroniski  e-pasts:  

IESNIEGUMS vietas piešķiršanai pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē ārpus kārtas

Lūdzu piešķirt vietu ārpus kārtas pirmsskolas izglītības programmas apguvei Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē

iestādes nosaukums
bērna vārds, uzvārds

personas kods ______________ - ____________________
deklarētās dzīvesvietas adrese
Pamatojums –

Piekrītu pieteikumā norādīto datu apstrādei saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra saistošajiem noteikumiem Nr.16-3 "Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība".

Jelgavā

Datums _____/_____/_______________

Paraksts, atšifrējums ____________________________________

Informācijai – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Jelgavas izglītības pārvalde" galvenais speciālists pirmsskolas izglītības jautājumos 63012465, mājas lapa www.jip.jelgava.lv.

 

5.pielikums
Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra
saistošajiem noteikumiem Nr.16-3

Vecāka vai bērna likumiskā pārstāvja vārds, uzvārds  
Deklarētās dzīvesvietas adrese, indekss, tālrunis  
Vēlos saņemt informāciju elektroniski  e-pasts:  

atteikums no piešķirtās vietas
pirmsskolas izglītības programmas apguvei pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē

Atsakos no  
  bērna vārds, uzvārds

personas kods: _____________ - _____________
deklarētās dzīvesvietas adrese  

,

piešķirtās vietas pirmsskolas izglītības programmas apguvei pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē
 
iestādes nosaukums

  Vieta piešķirta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, kas ir norādīta kā viena no vēlamajām

  Vieta piešķirta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, kas nav norādīta kā vēlamā

Piekrītu pieteikumā norādīto datu apstrādei saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra saistošajiem noteikumiem Nr.16-3 "Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība".

Jelgavā

Datums _______/______/___________

Paraksts, atšifrējums __________________________________________________

 

6.pielikums
Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra
saistošajiem noteikumiem Nr.16-3

  Jelgavas pilsētas pašvaldības  
  pirmsskolas izglītības iestādes  
    iestādes nosaukums
  vadītājam  
    vārds, uzvārds

Vecāka vai bērna likumiskā pārstāvja vārds, uzvārds  
Deklarētās dzīvesvietas adrese, indekss, tālrunis  

Iesniegums
bērna uzņemšanai pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē

Lūdzu uzņemt  
  bērna vārds, uzvārds

personas kods __________________ - _________________

deklarētās dzīvesvietas adrese, indekss  

pirmsskolas izglītības programmas apguvei no _______ gada _______________ .

Jelgavā

Datums _____/_____/_______________

Paraksts, atšifrējums ____________________________________

 

7.pielikums
Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra
saistošajiem noteikumiem Nr.16-3

Vecāka vai bērna likumiskā pārstāvja vārds, uzvārds  
Deklarētās dzīvesvietas adrese, indekss, tālrunis  
Vēlos saņemt informāciju elektroniski  e-pasts:  

Iesniegums
vietas maiņai no vienas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes uz citu

Lūdzu mainīt vietu pirmsskolas izglītības programmas apguvei

  ,
(bērna vārds, uzvārds)  

personas kods _________________ - _________________

bērna deklarētā dzīvesvieta –  

no pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes "_____________________"
iestādes nosaukums
uz  
pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi "_____________________".
iestādes nosaukums
   

Jelgavā

Datums _____/_____/_______________

Paraksts, atšifrējums ____________________________________

 

8.pielikums
Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra
saistošajiem noteikumiem Nr.16-3

Viena bērna vidējo izmaksu aprēķins
Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs 2015.budžeta gadā

Ekonomiskās klasifikācijas kods Budžeta izdevumi Vidējais rādītājs
1.0. Pašvaldības izdevumi norēķiniem 342 331,55
1100 Atalgojums (izņemot mērķdotāciju) 181 139,98
1200 Darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, sociāla rakstura pabalsti un kompensācijas (izņemot VSAOI kā mērķdotāciju) 49 714,63
2100 Iekšzemes komandējumi (izņemot no ES fondiem) 1,56
2200 Pakalpojumu samaksa 71 550,81
2210 Pasta, telefona un citi sakaru pakalpojumi 1 017,38
2220 Izdevumi par komunālajiem pakalpojumiem 36 964,48
2230 Iestādes administratīvie izdevumi un ar iestādes darbības nodrošināšanu saistītie izdevumi 619,08
2240 Remontdarbi un iestāžu uzturēšanas pakalpojumi 31 945,77
2250 Informācijas tehnoloģiju pakalpojumi 187,64
2260 Īres un nomas maksa 816,46
2300 Krājumi, materiāli, energoresursi, preces, biroja preces un inventārs, kurus neuzskaita pamatkapitāla veidošanā 20 803,02
2310 Biroja preces un inventārs 7 741,70
2340 Zāles, medicīniskās ierīces, medicīniskie instrumenti 379,78
2350 Kārtējā remonta un iestāžu uzturēšanas materiāli 7 670,42
2360 Valsts un pašvaldību aprūpē un apgādē esošo personu uzturēšanas izdevumi (izņemot EKK 2363) 480,07
2370 Mācību līdzekļi un materiāli (izņemot valsts budžeta dotācijas) 4 531,05
2400 Izdevumi periodikas iegādei 174,20
  Pamatlīdzekļu nolietojums 18 947,35
  Bērnu skaits Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs savstarpējiem norēķiniem uz 04.01.2016. 204
Viena bērna izmaksas 12 mēnešos, euro 1 664
Viena bērna izmaksas mēnesī, euro 138,69

 

9.pielikums
Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra
saistošajiem noteikumiem Nr.16-3

Vecāka vai bērna likumiskā pārstāvja vārds, uzvārds  
Deklarētās dzīvesvietas adrese, indekss, tālrunis  
Vēlos saņemt informāciju elektroniski  e-pasts:  

IESNIEGUMS pašvaldības atbalsta saņemšanai pirmsskolas
izglītības programmas apguvei privātajā izglītības iestādē

Lūdzu reģistrēt  
  bērna vārds, uzvārds

personas kods: _____________ - _____________

deklarētās dzīvesvietas adrese   ,

Jelgavas pilsētas pašvaldības atbalsta saņemšanai pirmsskolas izglītības programmas apguvei privātajā izglītības iestādē.

Informācija par privāto izglītības iestādi:

Iestādes nosaukums

 

adrese

Datums, no kura bērns apmeklē privāto izglītības iestādi ___________/________/______________

Piekrītu pieteikumā norādīto datu apstrādei saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra saistošajiem noteikumiem Nr.16-3 "Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība".

Jelgavā

Datums _______/______/___________

Paraksts, atšifrējums __________________________

Informācijai – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Jelgavas izglītības pārvalde" galvenais speciālists pirmsskolas izglītības jautājumos: 63012465, mājas lapa: www.jip.jelgava.lv.

 


Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra saistošo noteikumu Nr.16-3 "Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts Jelgavas pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.janvāra saistošie noteikumi Nr.16-3 "Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība" (turpmāk – Saistošie noteikumi) nosaka kārtību, kādā Jelgavas pilsētā bērni no pusotra gada vecuma tiek reģistrēti pirmsskolas izglītības apguvei, vietu piešķiršanas secību un bērnu uzņemšanas un atskaitīšanas nosacījumus Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs. Saistošie noteikumi nosaka arī pašvaldības atbalsta apmēru un piešķiršanas kārtību, ja bērns apgūst pirmsskolas izglītības programmu privātā izglītības iestādē.
2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums 2015.gada 11.decembrī spēkā stājās grozījumi Izglītības likuma 14., 16., 17. un 47.pantā. Izglītības likuma 17.pants tika papildināts ar 2.2, 2.3 un 2.4 daļu, no kuru redakcijas izriet pašvaldības pienākums aprēķināt pašvaldības atbalstu atbilstoši Ministru kabineta 2015.gada 8.decembra noteikumos Nr.709 "Noteikumi par izmaksu noteikšanas metodiku un kārtību, kādā pašvaldība atbilstoši tās noteiktajām vidējām izmaksām sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātai izglītības iestādei" (turpmāk – MK noteikumi Nr.709) noteiktajai metodikai, noteikt kārtību pašvaldības atbalsta piešķiršanai, kā arī turpināt sniegt pašvaldības atbalstu bērnam, kura vecāks vai likumiskais pārstāvis ir atteicies no piešķirtās vietas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē un bērns turpina apgūt pirmsskolas izglītības programmu privātā izglītības iestādē.

MK noteikumu Nr.709 5.punkts nosaka, ka pašvaldības atbalsts par vienu bērnu tiek noteikts tādā apmērā, kas atbilst bērna deklarētās dzīvesvietas pašvaldībā noteiktajām vienam izglītojamam nepieciešamajām vidējām izmaksām pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs pirmsskolas izglītības programmas īstenošanai. Pašvaldības atbalsts aprēķināts saskaņā ar MK noteikumos Nr.709 noteikto metodiku. Izglītības likuma 17.panta 2.4 daļa paredz, ka pašvaldība var noteikt lielāku pašvaldības atbalsta apmēru atbilstoši pašvaldības budžeta iespējām.

Ņemot vērā iepriekš norādītos normatīvos aktus, Saistošajos noteikumos iekļauts pašvaldības atbalsta apmērs, kā arī pašvaldības atbalsta veidojošās izmaksu pozīcijas (viena bērna vidējās izmaksas mēnesī pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē).

Tāpat pašvaldības atbalsta piešķiršanas nosacījumos papildus iekļauts nosacījums, ka pašvaldības atbalsts piešķirams, ja bērna un viena vecāka vai likumiskā pārstāvja dzīvesvieta ir deklarēta Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Ņemot vērā minētos grozījumus normatīvajos aktos, Saistošie noteikumi izstrādāti jaunā redakcijā.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu Saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Jelgavas izglītības pārvalde" sniegto informāciju, 2015.gadā 388 bērni, kas apguva pirmsskolas izglītības programmu privātā izglītības iestādē, saņēma uzaicinājumu uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi. No tiem 142 atteicās no piešķirtās vietas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē un turpināja izglītoties privātā izglītības iestādē. Lai pašvaldība turpinātu sniegt pašvaldības atbalstu, vecāki vai likumiskie pārstāvji bērnus atkārtoti reģistrēja Jelgavas pilsētas pašvaldības bērnu reģistrā pirmsskolas izglītības apguvei. Saskaņā ar 2014.gada 27.marta saistošajiem noteikumiem "Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība" pašvaldība pārtrauca sniegt pašvaldības atbalstu, ja vecāks vai likumiskais pārstāvis atteicās no piedāvātās vēlamās vietas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, ja pēc minētā atteikuma konkrētajā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē saglabājas brīva vieta. Šobrīd saskaņā ar spēkā esošiem grozījumiem Izglītības likumā, pašvaldības atbalsts ir jāturpina sniegt neatkarīgi no tā, ir vai nav brīva vieta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē.

Saskaņā ar pašvaldības provizoriskajiem rādītājiem par viena bērna nepieciešamajām vidējām izmaksām pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs primsskolas izglītības programmas apguvei un MK noteikumos Nr.709 noteikto metodiku, pašvaldības atbalsta piešķiršana Izglītības likuma 17.panta 2.1 un 2.3 daļas gadījumā var radīt papildu izmaksas pašvaldības budžetam.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Saistošo noteikumu īstenošanas rezultātā tiks veicināta uzņēmējdarbības attīstība Jelgavas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā, nodrošinot pirmsskolas izglītības pakalpojumu.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Pašvaldības atbildīgajam darbiniekam, kas veic bērnu un bērnu vecāka un likumiskā pārstāvja datu apstrādi par vietu piešķiršanu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, turpmāk būs jāpārbauda ne tikai bērna deklarētā dzīvesvieta, bet arī viena vecāka vai likumiskā pārstāvja deklarētā dzīvesvieta. Taču, ņemot vērā Izglītības likuma 17.panta 2.3 daļu, kas nosaka pašvaldības atbalsta sniegšanas turpināšanu, atbildīgajam darbiniekam nebūs atkārtoti jāapstrādā dati, kā tas tika veikts iepriekš pirms šo grozījumu spēkā stāšanās. Ņemot vērā minēto, pašvaldība paredz, ka šādi tiks efektīvi un lietderīgi izmantoti pašvaldības finansiālie, laika un personāla resursi.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Pašvaldība organizēja vairākas tikšanās ar Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā reģistrēto privāto izglītības iestāžu vadītājiem, kuru laikā tika uzklausīti priekšlikumi sadarbības pilnveidošanai, kā arī tika uzklausīti bērnu vecāki un likumiskie pārstāvji bērna interešu nodrošināšanai un vecāku tiesību respektēšanai pirmsskolas izglītības pakalpojuma izvēlē.

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!