Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2016. gada 13. septembra noteikumi Nr. 604 "Kārtība, kādā piena ražotājiem piešķir Eiropas Savienības atbalstu par piena ražošanas samazināšanu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 14.09.2016., Nr. 178 https://www.vestnesis.lv/op/2016/178.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidenta rīkojums Nr. 288

Par atvaļinājuma piešķiršanu Rihardam Kozlovskim

Vēl šajā numurā

14.09.2016., Nr. 178

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 604

Pieņemts: 13.09.2016.

OP numurs: 2016/178.2

2016/178.2
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 18 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 604

Rīgā 2016. gada 13. septembrī (prot. Nr. 45 25. §)

Kārtība, kādā piena ražotājiem piešķir Eiropas Savienības atbalstu par piena ražošanas samazināšanu

Izdoti saskaņā ar Lauksaimniecības un lauku attīstības likuma
5. panta ceturto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā piena ražotājiem piešķir Eiropas Savienības atbalstu par piena ražošanas samazināšanu (turpmāk – atbalsts).

2. Atbalstu piešķir saskaņā ar Komisijas 2016. gada 8. septembra Deleģēto regulu (ES) Nr. 2016/1612, ar ko paredz atbalstu piena ražošanas samazinājumam (turpmāk – regula Nr. 2016/1612).

3. Atbalstu administrē Lauku atbalsta dienests (turpmāk – dienests).

4. Uz regulas Nr. 2016/1612 1. panta 1. punktā minēto piena piegādi attiecina pienu, ko piena ražotājs piegādā Ministru kabineta 2011. gada 1. novembra noteikumu Nr. 841 "Kārtība, kādā tiek vākta un apkopota informācija par lauksaimniecības produktu cenām un tirdzniecības apjomiem noteiktā pārskata periodā" 4.1 1. vai 4.1 2.3. apakšpunktā minētajam pirmajam pircējam (turpmāk – pircējs). Piena apjomā var ieskaitīt arī to piena daudzumu, ko references periodā pircējam piegādājis piena ražotāja pirmās pakāpes radinieks, ja tas līdz 2016. gada 31. jūlijam atbilstoši normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības un akvakultūras dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanu, kā arī lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanu piena ražotājam nodevis savā saimniecībā reģistrētos liellopu sugas dzīvniekus un neturpina savā saimniecībā turēt liellopus, kā arī nepiesakās atbalstam.

5. Uz atbalstu var pieteikties piena ražotājs (turpmāk – atbalsta pretendents), kas pēc Lauksaimniecības datu centra apkopotās informācijas par piena ražotāju piegādāto piena daudzumu pircējam atbilst regulas Nr. 2016/1612 1. panta 2. punkta nosacījumiem un kas ir reģistrēts vienotajā zemkopības nozares informācijas sistēmā saskaņā ar normatīvajiem aktiem par vienoto zemkopības nozares informācijas sistēmu.

6. Atbalsta pretendents dienesta elektroniskajā pieteikšanās sistēmā, izmantojot dienesta sagatavoto veidlapu, kurā ietverti šo noteikumu pielikumā minētie apliecinājumi, regulā Nr. 2016/1612 noteiktajā termiņā iesniedz:

6.1. iesniegumu par piena ražošanas samazināšanu atbilstoši regulas Nr. 2016/1612 2. panta 3. punktam;

6.2. atbalsta izmaksas pieprasījumu par piena ražošanas samazināšanu atbilstoši regulas Nr. 2016/1612 5. panta 2. un 3. punktam.

7. Par regulas Nr. 2016/1612 2. panta 3. punkta "b" un "c" apakšpunktā minētajiem dokumentiem uzskatāms atbalsta pretendenta iesniegums par piena ražošanas samazināšanu, kurā norādītas atbalsta pretendenta veiktās piena piegādes saskaņā ar Lauksaimniecības datu centra rīcībā esošo informāciju, vai tam pievienotās atbalsta pretendenta rīcībā esošu piena piegādes apliecinošu dokumentu kopijas.

8. Par regulas Nr. 2016/1612 5. panta 3. punkta "b" apakšpunktā minētajiem dokumentiem uzskatāms atbalsta pretendenta atbalsta izmaksas pieprasījums par piena ražošanas samazināšanu, kurā norādītas atbalsta pretendenta veiktās piena piegādes saskaņā ar Lauksaimniecības datu centra rīcībā esošo informāciju, vai tam pievienotās atbalsta pretendenta rīcībā esošu piena piegādes apliecinošu dokumentu kopijas.

9. Atbalsta pretendents izmaiņas iesniegumā par ražošanas samazināšanu var veikt, ievērojot regulas Nr. 2016/1612 2. panta 2. punkta trešajā daļā noteiktos termiņus.

10. Dienests uzsāk šo noteikumu 6.2. apakšpunktā minēto pieprasījumu pieņemšanu attiecīgajam regulas Nr. 2016/1612 2. panta 2. punkta trešajā daļā noteiktajam samazināšanas periodam ne vēlāk kā tā mēneša divdesmitajā datumā, kas seko attiecīgā samazināšanas perioda pēdējam mēnesim.

11. Dienests veic administratīvās pārbaudes un pieņem lēmumu:

11.1. pieņemt vai noraidīt iesniegumu par piena ražošanas samazināšanu saskaņā ar regulas Nr. 2016/1612 2. panta 3. un 4. punktu;

11.2. pieņemt vai noraidīt atbalsta izmaksas pieprasījumu par piena ražošanas samazināšanu saskaņā ar regulas Nr. 2016/1612 5. panta 3. punktu.

12. Lauksaimniecības datu centrs saskaņā ar regulas Nr. 2016/1612 5. panta 4. punktu izlases veidā veic pārbaudes atbalsta pretendenta saimniecībās, pārbaudot ne mazāk kā piecus procentus no kopējā atbalsta pretendentu skaita. Par veiktajām kontrolēm Lauksaimniecības datu centrs sagatavo ziņojumu un iesniedz to dienestā.

13. Dienests, pamatojoties uz atbalsta izmaksas pieprasījumu par piena ražošanas samazināšanu, saskaņā ar regulas Nr. 2016/1612 5. panta 4. un 5. punktu pieņem lēmumu par atbalsta piešķiršanu un izmaksā atbalstu, ievērojot regulas Nr. 2016/1612 5. panta 4. un 6. punktā noteiktos termiņus.

14. Dienests līdz 2017. gada 30. maijam iesniedz Zemkopības ministrijā regulas Nr. 2016/1612 7. pantā minēto informāciju.

15. Zemkopības ministrija regulas Nr. 2016/1612 7. pantā minēto informāciju iesniedz Eiropas Komisijā.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Zemkopības ministra vietā –
satiksmes ministrs Uldis Augulis

 

Pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 13. septembra
noteikumiem Nr. 604

Atbalsta pretendenta apliecinājums

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem par Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtību piena ražotājiem par piena ražošanas samazināšanu:

1) apliecinu, ka informācija, kas iegūta no Lauksaimniecības datu centra svaigpiena pirmo pircēju reģistra par norādītajām piena piegādēm pircējam, ir patiesa un piegādes veiktas Latvijas teritorijā vai citā Eiropas Savienības dalībvalstī reģistrētam pirmajam pircējam (saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā tiek vākta un apkopota informācija par lauksaimniecības produktu cenām un tirdzniecības apjomiem noteiktā pārskata periodā);

2) gadījumā, ja nepiekrītu piena piegāžu informācijai, kas iegūta no Lauksaimniecības datu centra, apliecinu, ka esmu norādījis korektus un precīzus datus par veiktajām piena piegādēm un iesniegumam par piena ražošanas samazināšanu vai atbalsta izmaksas pieprasījumam par piena ražošanas samazināšanu pielikumā esmu pievienojis šīs piegādes apliecinošu dokumentu kopijas;

3) apņemos veikt uzskaiti par saimniecībā saražoto pienu un tā izlietojumu un atļaut Lauku atbalsta dienesta, Lauksaimniecības datu centra un Eiropas Savienības audita pārstāvjiem veikt pārbaudes saimniecībā un pēc pieprasījuma uzrādīt apliecinošos dokumentus, kā arī atļaut veikt padziļinātu grāmatvedības pārbaudi;

4) apņemos atmaksāt jebkuru neattaisnoti saņemtu atbalsta summu;

5) apņemos ar atbalstu saistīto dokumentāciju vai tās atvasinājumus uzglabāt piecus gadus pēc atbalsta saņemšanas un uzrādīt pēc Lauku atbalsta dienesta pieprasījuma;

6) piekrītu, ka visa informācija saistībā ar manu iesniegumu par piena ražošanas samazināšanu un atbalsta izmaksas pieprasījumu par piena ražošanas samazināšanu tiek paziņota man, izmantojot Lauku atbalsta dienesta elektroniskās pieteikšanās sistēmu.

Zemkopības ministra vietā –
satiksmes ministrs Uldis Augulis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!