Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2016. gada 30. augusta noteikumi Nr. 582 "Tiesu ekspertu padomes nolikums". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 1.09.2016., Nr. 169 https://www.vestnesis.lv/op/2016/169.10

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 583

Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 3. septembra noteikumos Nr. 739 "Ieslodzījuma vietu pārvaldes maksas pakalpojumu cenrādis"

Vēl šajā numurā

01.09.2016., Nr. 169

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 582

Pieņemts: 30.08.2016.

OP numurs: 2016/169.10

2016/169.10
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 11 Pēdējās nedēļas laikā 10 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 582

Rīgā 2016. gada 30. augustā (prot. Nr. 43 17. §)

Tiesu ekspertu padomes nolikums

Izdoti saskaņā ar Tiesu ekspertu likuma
19. panta trešo daļu

I. Vispārīgais jautājums

1. Noteikumi nosaka Tiesu ekspertu padomes (turpmāk – padome) darba organizācijas un lēmumu pieņemšanas kārtību, padomes funkcijas un uzdevumus.

II. Padomes funkcijas un uzdevumi

2. Padome veic Tiesu ekspertu likumā noteiktās funkcijas, kā arī rūpējas par tiesu ekspertu profesijas prestižu.

3. Lai nodrošinātu funkciju izpildi, padome veic Tiesu ekspertu likumā noteiktos uzdevumus, kā arī:

3.1. organizē tiesu ekspertu kandidātu apmācības programmas izstrādi;

3.2. sadarbojoties ar nozares speciālistiem, izstrādā metodiskos norādījumus tiesu ekspertīžu jomā un apstiprina tos;

3.3. apkopo un sniedz priekšlikumus par metožu pilnveidošanu tiesu ekspertīžu iestādei vai iestādei, kurā strādā valsts tiesu eksperts, vai privātajam tiesu ekspertam;

3.4. apkopo un sniedz statistikas datus par tiesu ekspertu darbību;

3.5. sniedz nepieciešamo informāciju tiesu ekspertīžu iestādēm un ministrijām, kuru padotībā šīs iestādes atrodas;

3.6. īsteno citus normatīvajos aktos noteiktos uzdevumus.

III. Padomes darba organizācija

4. Padomes darbu vada padomes priekšsēdētājs. Padomes priekšsēdētājs bez īpaša pilnvarojuma pārstāv padomi. Padomes priekšsēdētājs var pilnvarot citus padomes locekļus pārstāvēt padomi.

5. Padomes priekšsēdētāja prombūtnes laikā viņa pienākumus veic padomes priekšsēdētāja vietnieks. Padomes priekšsēdētāja vietnieku ieceļ tieslietu ministrs.

6. Padomes locekļi par darbību padomē atlīdzību nesaņem.

7. Padomes darbu nodrošina Tiesu administrācija.

8. Padomes priekšsēdētājs sasauc padomes sēdes.

9. Kārtējās padomes sēdes sasauc ne retāk kā reizi trijos mēnešos. Par kārtējo padomes sēdi padomes locekļiem rakstiski paziņo ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms sēdes.

10. Padomes ārkārtas sēdes sasaukšanu var pieprasīt ne mazāk kā trīs padomes locekļi. Par ārkārtas sēdi padomes locekļiem rakstiski paziņo ne vēlāk kā vienu darbdienu pirms sēdes.

11. Padomes sēdes ir slēgtas. Ar padomes locekļu atklātu balsojumu (ar vienkāršu balsu vairākumu) padomes sēdē var piedalīties citas personas.

12. Padome ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās vairāk nekā puse no padomes locekļiem. Ja padome sasauktajā padomes sēdē nav lemttiesīga, nākamo sēdi sasauc mēneša laikā.

13. Padome lēmumus pieņem ar balsu vairākumu, atklāti balsojot. Katram padomes loceklim ir viena balss. Ja balsu skaits sadalās vienādi, izšķirošā ir padomes priekšsēdētāja balss.

14. Padomes loceklis balsojumā nepiedalās, ja, padomes loceklim pieņemot lēmumu, rodas interešu konflikts vai ir citi apstākļi, kas rada pamatotas šaubas par viņa objektivitāti. Šādos gadījumos padomes loceklis par minētajiem apstākļiem paziņo padomei, un padome pieņem lēmumu, ka attiecīgais padomes loceklis nepiedalās balsojumā.

15. Padomes sēdes protokolē. Protokolā norāda sēdē izskatāmo jautājumu apspriešanas gaitu un padomes pieņemtos lēmumus. Padomes sekretārs sagatavo padomes sēdes protokolu un triju darbdienu laikā pēc padomes sēdes nosūta to sēdes dalībniekiem saskaņošanai.

16. Ja padomes sēdes dalībniekam ir iebildumi pret protokolu vai priekšlikumi, tos triju darbdienu laikā pēc protokola saņemšanas nosūta padomes sekretāram. Pēc iebildumu vai priekšlikumu saņemšanas padomes sekretārs triju darbdienu laikā nosūta padomes locekļiem saskaņošanai precizēto protokolu. Ja pēc precizētā protokola saņemšanas padomes sēdes dalībnieki triju darbdienu laikā nosūta padomes sekretāram jaunus iebildumus vai priekšlikumus, tos pievieno protokolam kā pielikumu. Ja iebildumi vai priekšlikumi noteiktajā termiņā nav saņemti, protokols uzskatāms par saskaņotu.

17. Padomes sēdes protokolu paraksta padomes priekšsēdētājs un sekretārs. Protokola oriģinālu glabā padomē.

18. Padomei, izskatot jautājumus, kas skar tiesu ekspertu, ir tiesības pieprasīt nepieciešamās ziņas un uzaicināt tiesu ekspertu mutvārdu paskaidrojumu sniegšanai vai sniegt rakstveida paskaidrojumus. Ja tiesu eksperts padomes noteiktajā termiņā nesniedz rakstveida paskaidrojumus vai neierodas uz padomes sēdi bez attaisnojoša iemesla, padome izskata jautājumu un pieņem lēmumu, pamatojoties uz noskaidrotajiem apstākļiem un tās rīcībā esošajām ziņām.

IV. Padomes lēmuma pieņemšana rakstveida procedūrā

19. Padome var pieņemt lēmumu rakstveida procedūrā.

20. Padomes sekretārs sagatavo un nosūta padomes locekļiem jautājuma būtības izklāstu, lēmumprojektu un lēmuma pieņemšanai nepieciešamos dokumentus.

21. Ja kāds no padomes locekļiem iebilst pret rakstveida procedūru konkrētā jautājuma izskatīšanā, sasauc padomes sēdi.

22. Padomes loceklis piecu darbdienu laikā nosūta padomes sekretāram savu viedokli par lēmumprojektu, izsakot iebildumus vai priekšlikumus, ja tādi ir.

23. Pēc iebildumu vai priekšlikumu saņemšanas un to apkopošanas padomes locekļiem nosūta precizētu lēmumprojektu.

24. Padomes locekļi divu darbdienu laikā elektroniski nosūta padomes sekretāram savu balsojumu par precizēto lēmumprojektu vai iebildumus pret to. Ja ir saņemti iebildumi pret precizēto lēmumprojektu, turpmāka jautājuma izskatīšana notiek klātienē šo noteikumu III nodaļā noteiktajā kārtībā.

25. Padomes rakstveida procedūrā pieņemto lēmumu paraksta padomes priekšsēdētājs.

26. Padomes sekretārs piecu darbdienu laikā nosūta padomes locekļiem un pārstāvjiem ar padomdevēja tiesībām rakstveida procedūrā pieņemto lēmumu.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!

"latvijas vēstneša" lietotāju aptauja

Cienījamais Vestnesis.lv lietotāj!


Aicinām Jūs izteikt viedokli par vietnes - oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" - saturu, ērtumu un pilnveides iespējām.


Aptauja ilgs līdz 25. oktobrim