• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2016. gada 5. jūlija noteikumi Nr. 440 "Kārtība, kādā sniedz un apstrādā informāciju par tabakas izstrādājumiem, augu smēķēšanas produktiem, elektroniskajām cigaretēm un to uzpildes flakoniem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.07.2016., Nr. 132 https://www.vestnesis.lv/op/2016/132.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr. 382

Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" un apropriācijas palielināšanu

Vēl šajā numurā

12.07.2016., Nr. 132

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 440

Pieņemts: 05.07.2016.

OP numurs: 2016/132.1

2016/132.1
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 21 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 440

Rīgā 2016. gada 5. jūlijā (prot. Nr. 33 17. §)

Kārtība, kādā sniedz un apstrādā informāciju par tabakas izstrādājumiem, augu smēķēšanas produktiem, elektroniskajām cigaretēm un to uzpildes flakoniem

Izdoti saskaņā ar Tabakas izstrādājumu,
augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču
un to šķidrumu aprites likuma
5. panta otro daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka:

1.1. informācijas apjomu, kas sniedzama par tirgū laistajiem tabakas izstrādājumiem, elektroniskajām cigaretēm, uzpildes flakoniem un augu smēķēšanas produktiem;

1.2. informācijas apjomu, kas sniedzama par tabakas izstrādājumiem, augu smēķēšanas produktiem, elektroniskajām cigaretēm, uzpildes flakoniem un jaunieviestiem tabakas izstrādājumiem, kurus plānots laist tirgū vai kuriem tiek mainīts sastāvs;

1.3. kārtību, kādā tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko cigarešu un uzpildes flakonu un jaunieviestu tabakas izstrādājumu ražotāji un importētāji sniedz informāciju Veselības inspekcijai;

1.4. kārtību, kādā Veselības inspekcija uzglabā, apstrādā, analizē un publicē no tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko cigarešu un to uzpildes flakonu un jaunieviestu tabakas izstrādājumu ražotājiem un importētājiem saņemto informāciju.

2. Par šajos noteikumos minētās informācijas savlaicīgu un precīzu sniegšanu ir atbildīgs attiecīgā izstrādājuma ražotājs, ja tas veic komercdarbību Eiropas Savienībā un Eiropas Ekonomikas zonā. Ja attiecīgā izstrādājuma ražotājs veic komercdarbību ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas un attiecīgā izstrādājuma importētājs veic komercdarbību Eiropas Savienībā un Eiropas Ekonomikas zonā, par pieprasītās informācijas sniegšanu ir atbildīgs attiecīgā izstrādājuma importētājs. Ja attiecīgā izstrādājuma ražotājs un importētājs komercdarbību veic ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas, par šajos noteikumos minētās informācijas sniegšanu atbildīgs ražotājs un importētājs.

II. Par tabakas izstrādājumiem sniedzamā informācija

3. Tabakas izstrādājumu ražotāji un importētāji Veselības inspekcijai par katru tabakas izstrādājuma zīmolu un veidu iesniedz šādu informāciju:

3.1. sarakstu, kurā norādītas visas tabakas izstrādājuma ražošanā izmantotās sastāvdaļas un to daudzums atbilstoši katras tabakas izstrādājumā iekļautās sastāvdaļas svaram dilstošā secībā. Par sarakstā norādītajām sastāvdaļām papildus iesniedzama šāda informācija:

3.1.1. paziņojums, kurā izklāstīti iemesli sastāvdaļu iekļaušanai tabakas izstrādājumā;

3.1.2. sastāvdaļu statuss, tostarp informācija par to, vai sastāvdaļas ir reģistrētas saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2006. gada 18. decembra Regulu Nr. 1907/2006, kas attiecas uz ķimikāliju reģistrēšanu, vērtēšanu, licencēšanu un ierobežošanu (REACH), un ar kuru izveido Eiropas Ķimikāliju aģentūru, groza Direktīvu 1999/45/EK un atceļ Padomes Regulu Nr. 793/93 un Komisijas Regulu Nr. 1488/94, kā arī Padomes Direktīvu 76/769/EEK un Komisijas Direktīvu 91/155/EEK, Direktīvu 93/67/EEK, Direktīvu 93/105/EK un Direktīvu 2000/21/EK, kā arī to klasifikāciju saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 16. decembra Regulu Nr. 1272/2008 par vielu un maisījumu klasificēšanu, marķēšanu un iepakošanu un ar ko groza un atceļ Direktīvas 67/548/EEK un 1999/45/EK un groza Regulu Nr. 1907/2006;

3.1.3. toksikoloģiskie dati par sastāvdaļām dedzinātā vai nededzinātā veidā, jo īpaši norādot to ietekmi uz patērētāju veselību un ņemot vērā visas to atkarību izraisošās īpašības;

3.2. attiecībā uz cigaretēm un tinamo tabaku – tehnisku dokumentu, kurā ir ietverts vispārējs izmantoto piedevu un to īpašību izklāsts;

3.3. darvas, nikotīna un oglekļa monoksīda emisiju līmeņus;

3.4. informāciju par tādām emisijām, kas nav darvas, nikotīna un oglekļa monoksīda emisijas, un to līmeņiem, ja šāda informācija ir pieejama, kā arī izmantotajām šādu emisiju mērīšanas metodēm.

4. Papildus šo noteikumu 3. punktā minētajai informācijai tabakas izstrādājumu ražotāji un importētāji Veselības inspekcijai sniedz:

4.1. pieejamos pētījumus par tirgus izpēti un izvēlēm dažādās patērētāju grupās, tai skaitā jauniešu un regulāru smēķētāju vidū, attiecībā uz sastāvdaļām un emisijām;

4.2. jebkādus tirgus izpētes kopsavilkumus, kas veikti pirms jaunu tabakas izstrādājumu tirdzniecības uzsākšanas.

5. Tabakas izstrādājumu ražotāji un importētāji katru gadu informē Veselības inspekciju par pārdošanas apjomiem iepriekšējā gadā, norādot tos par katru tabakas izstrādājuma zīmolu un veidu (gabalos vai kilogramos).

6. Ik reizi, kad tabakas izstrādājuma sastāvs tiek mainīts tā, ka tas var ietekmēt šo noteikumu 3. un 4. punktā minēto informāciju, tabakas izstrādājuma ražotāji un importētāji par to informē Veselības inspekciju.

7. Šo noteikumu 3. un 4. punktā minēto informāciju iesniedz pirms jauna tabakas izstrādājuma laišanas tirgū, kā arī pirms tāda tabakas izstrādājuma laišanas tirgū, kura sastāvs ir mainīts.

8. Ražotāji un importētāji, iesniedzot šo noteikumu 3. un 4. punktā minēto informāciju, norāda, kuru informāciju tie uzskata par komercnoslēpumu vai citādi konfidenciālu informāciju, un pēc Veselības inspekcijas pieprasījuma pienācīgi pamato savus apgalvojumus.

9. Veselības inspekcijai ir tiesības pieprasīt ražotājiem vai importētājiem veikt pētījumus, lai novērtētu tabakas izstrādājumā iekļauto sastāvdaļu iedarbību uz veselību, ņemot vērā to toksicitāti un spēju izraisīt atkarību.

III. Pastiprinātas ziņošanas pienākums par cigaretēm un tinamo tabaku

10. Cigarešu un tinamās tabakas ražotāji un importētāji par cigaretēm un tinamo tabaku, kuru sastāvā ir šo noteikumu 1. pielikumā minētās piedevas, veic salīdzinošos pētījumus par katru piedevu. Šajos pētījumos pārbauda:

10.1. vai piedeva attiecīgos izstrādājumus padara toksiskus vai palielina to spēju izraisīt atkarību un vai tā rezultātā ievērojami vai izmērāmi palielinās attiecīgo izstrādājumu toksicitāte vai spēja izraisīt atkarību;

10.2. vai piedeva rada raksturīgu aromātu;

10.3. vai piedeva sekmē nikotīna ieelpošanu vai uzņemšanu organismā;

10.4. vai piedeva izraisa tādu vielu rašanos, kam piemīt kancerogēnas, mutagēnas un reproduktīvai sistēmai toksiskas īpašības un kuras, sasniedzot noteiktu daudzumu, ievērojami vai izmērāmi palielina attiecīgā izstrādājuma kancerogēnās, mutagēnās un reproduktīvai sistēmai toksiskas īpašības.

11. Šo noteikumu 10. punktā minētajos pētījumos ņem vērā, kādam nolūkam attiecīgais izstrādājums ir paredzēts, un pārbauda emisijas, kas rodas sadegšanas procesā, kurā ir iesaistīta attiecīgā piedeva, kā arī pārbauda piedevas mijiedarbību ar citām attiecīgajā izstrādājumā esošajām sastāvdaļām.

12. Ražotāji vai importētāji, kas cigaretēs vai tinamajā tabakā izmanto vienu un to pašu šo noteikumu 1. pielikumā minēto piedevu, var veikt kopīgu pētījumu, ja attiecīgā piedeva tiek izmantota salīdzināmā izstrādājuma sastāvā.

13. Ražotāji vai importētāji sagatavo ziņojumu par veikto salīdzinošo pētījumu rezultātiem. Ziņojumā ietver kopsavilkumu, kā arī salīdzinošo pārskatu, kurā apkopota pieejamā zinātniskā literatūra par minēto piedevu un apkopoti veikto pētījumu dati par piedevas ietekmi.

14. Ne vēlāk kā 18 mēnešus pēc dienas, kad attiecīgā piedeva ir iekļauta šo noteikumu 1. pielikumā ietvertajā sarakstā, ražotāji vai importētāji šo noteikumu 13. punktā minēto ziņojumu iesniedz Eiropas Komisijā un tā kopiju – Veselības inspekcijā. Veselības inspekcija var ražotājiem vai importētājiem pieprasīt ziņojumā iekļaut papildu informāciju par attiecīgo piedevu.

15. Veselības inspekcija var pieprasīt zinātniskajai iestādei veikt šo noteikumu 13. punktā minētā ziņojuma salīdzinošo izvērtēšanu, it īpaši attiecībā uz tā pilnīgumu, metodoloģiju un secinājumiem. Par izvērtējumu ražotāji un importētāji veic samaksu attiecīgajai zinātniskajai iestādei.

16. Ražotāji un importētāji, iesniedzot Veselības inspekcijai šo noteikumu 13. punktā minēto ziņojumu, norāda, kura ziņojumā iekļautā informācija uzskatāma par komercnoslēpumu.

17. No šajos noteikumos noteiktā pienākuma veikt salīdzinošus pētījumus un sagatavot ziņojumu ar šo pētījumu rezultātiem atbrīvoti mazie un vidējie uzņēmumi, ja ziņojumu par attiecīgo piedevu jau ir sagatavojis cits ražotājs vai importētājs.

IV. Par elektroniskajām cigaretēm un uzpildes flakoniem sniedzamā informācija

18. Elektronisko cigarešu un uzpildes flakonu ražotāji un importētāji iesniedz Veselības inspekcijā paziņojumu par elektroniskajām cigaretēm un uzpildes flakoniem, kurus plāno laist tirgū. Paziņojumu iesniedz sešus mēnešus pirms elektroniskās cigaretes vai uzpildes flakona paredzētās laišanas tirgū, kā arī ik reizi, kad elektroniskās cigaretes vai uzpildes flakona sastāvs tiek būtiski mainīts. Atkarībā no tā, vai izstrādājums ir elektroniskā cigarete vai uzpildes flakons, paziņojumā ietver šādu informāciju:

18.1. ražotājs, atbildīgā juridiskā vai fiziskā persona Eiropas Savienībā un importētājs Eiropas Savienībā, kā arī kontaktinformācija;

18.2. attiecīgā izstrādājuma sastāvdaļu un emisiju saraksts un daudzumi katram zīmolam un veidam;

18.3. izstrādājuma sastāvdaļu un emisiju toksikoloģiskie dati (tai skaitā tad, ja tās ir uzkarsētas), iekļaujot informāciju par sastāvdaļu un emisiju ietekmi uz patērētāju veselību, ja tās tiek ieelpotas, un ņemot vērā to iespējamo pieradumu izraisošo ietekmi;

18.4. informācija par nikotīna devām un uzņemšanu organismā normālos vai paredzamos lietošanas apstākļos;

18.5. izstrādājuma sastāvdaļu, tostarp elektroniskās cigaretes vai uzpildes flakona atveres un uzpildes mehānisma apraksts;

18.6. ražošanas procesa apraksts, tostarp informācija par sērijveida ražošanu, un deklarācija, ka attiecīgā izstrādājuma ražošanas procesā ir nodrošināta tā atbilstība normatīvajiem aktiem;

18.7. deklarācija par to, ka ražotājs un importētājs uzņemas pilnu atbildību par tirgū laistā izstrādājuma kvalitāti un drošību, lietojot to normālos vai saprātīgi paredzamos apstākļos.

19. Ja Veselības inspekcija konstatē, ka saskaņā ar šo noteikumu 18. punktu sniegtā informācija nav pilnīga, tai ir tiesības pieprasīt attiecīgā izstrādājuma ražotājam vai importētājam papildināt sniegto informāciju.

20. Elektronisko cigarešu un uzpildes flakonu ražotāji un importētāji katru gadu Veselības inspekcijā par iepriekšējo gadu iesniedz:

20.1. informāciju par katra elektroniskās cigaretes vai uzpildes flakona zīmola un veida pārdošanas apjomiem;

20.2. informāciju par to, kādām elektroniskajām cigaretēm vai uzpildes flakoniem priekšroku dod dažādas patērētāju grupas, tostarp jaunieši un nesmēķētāji, norādot arī galvenos izstrādājumu lietotāju tipus;

20.3. informāciju par elektronisko cigarešu un uzpildes flakonu pārdošanas veidiem;

20.4. kopsavilkumus par tirgus pētījumiem, kas veikti par šo noteikumu 20.1., 20.2. un 20.3. apakšpunktā minēto informāciju, pievienojot tulkojumu angļu valodā.

21. Iesniedzot šajos noteikumos prasīto informāciju, elektronisko cigarešu un uzpildes flakonu ražotāji un importētāji norāda, kuru informāciju tie uzskata par komercnoslēpumu vai citādi konfidenciālu informāciju, un pēc pieprasījuma pienācīgi pamato savus apgalvojumus.

V. Par augu smēķēšanas produktiem sniedzamā informācija

22. Ražotāji un importētāji pirms jauna augu smēķēšanas produkta laišanas tirgū Veselības inspekcijai iesniedz visu to sastāvdaļu sarakstu, ko lieto attiecīgā augu smēķēšanas produkta ražošanā, norādot to daudzumu katram augu smēķēšanas produkta zīmolam un veidam.

23. Ja augu smēķēšanas produkta sastāvs tiek mainīts tā, ka tas ietekmē šo noteikumu 22. punktā minēto informāciju, augu smēķēšanas produkta ražotāji un importētāji par to informē Veselības inspekciju. Informāciju iesniedz, pirms augu smēķēšanas produkts, kura sastāvs ir mainīts, tiek laists tirgū.

24. Augu smēķēšanas produktu ražotāji un importētāji, iesniedzot Veselības inspekcijā šo noteikumu 22. un 23. punktā minēto informāciju, norāda, kura informācija ir uzskatāma par komercnoslēpumu.

VI. Par jaunieviestiem tabakas izstrādājumiem sniedzamā informācija

25. Ražotāji un importētāji sešus mēnešus pirms jaunieviesta tabakas izstrādājuma paredzētās laišanas tirgū iesniedz Veselības inspekcijā attiecīgu paziņojumu. Paziņojumā iekļauj:

25.1. jaunieviestā tabakas izstrādājuma sīku aprakstu;

25.2. jaunieviestā tabakas izstrādājuma lietošanas pamācību;

25.3. informāciju par jaunieviestā tabakas izstrādājuma sastāvdaļām un emisijām saskaņā ar šo noteikumu 3. punktu;

25.4. pieejamos zinātniskos pētījumus par jaunieviestā tabakas izstrādājuma toksicitāti, spēju izraisīt atkarību un piesaistīt uzmanību, jo īpaši attiecībā uz tā sastāvdaļām un emisijām;

25.5. pieejamos pētījumus, pētījumu kopsavilkumus un tirgus izpēti par dažādu patērētāju grupu, tostarp jauniešu un regulāro smēķētāju, izvēli;

25.6. citu pieejamu atbilstošu informāciju, tai skaitā jaunieviestā tabakas izstrādājuma riska un ieguvumu analīzi, tā paredzamo ietekmi uz tabakas izstrādājumu lietošanas pārtraukšanu un uzsākšanu un prognozes par patērētāju viedokli.

26. Jaunieviestu tabakas izstrādājumu ražotāji un importētāji iesniedz Veselības inspekcijā jebkādu jaunu vai atjauninātu informāciju par pētījumiem vai tirgus izpēti un citu informāciju, kas minēta šo noteikumu 25.4., 25.5. un 25.6. apakšpunktā.

27. Veselības inspekcijai ir tiesības prasīt, lai jaunieviestā tabakas izstrādājuma ražotāji vai importētāji veiktu papildu testus vai iesniegtu papildu informāciju par jaunieviesto tabakas izstrādājumu, par kuru tiek iesniegts paziņojums.

VII. Kārtība, kādā tabakas izstrādājumu (tai skaitā jaunieviestu tabakas izstrādājumu), augu smēķēšanas produktu, elektronisko cigarešu un uzpildes flakonu ražotāji un importētāji sniedz informāciju

28. Šajos noteikumos minēto informāciju par tabakas izstrādājumiem, augu smēķēšanas produktiem, kā arī jaunieviestiem tabakas izstrādājumiem ražotāji un importētāji Veselības inspekcijai sniedz šo noteikumu 2. pielikumā noteiktajā formā, izmantojot datu iesniegšanai paredzēto kopīgo elektronisko ievades portālu (turpmāk – portāls).

29. Šajos noteikumos minēto informāciju par elektroniskajām cigaretēm un uzpildes flakoniem, tostarp par izmaiņām un izņemšanu no tirgus, elektronisko cigarešu un uzpildes flakonu ražotāji un importētāji Veselības inspekcijai sniedz šo noteikumu 3. pielikumā noteiktajā formā, izmantojot portālu.

30. Ražotājs vai importētājs pirms informācijas pirmreizējās iesniegšanas portālā pieprasa iesniedzēja identifikācijas numuru, ko ģenerē portāla operators. Ražotājs vai importētājs pēc pieprasījuma portālā ielādē dokumentu, kurā ir komersanta identifikācijas dati un apliecinājums par darbības jomu saskaņā ar tās valsts tiesību aktiem, kurā tiek veikta komercdarbība. Turpmākajai informācijas sniegšanai un turpmākajā sarakstē izmanto vienu un to pašu iesniedzēja identifikācijas numuru.

31. Ražotājs vai importētājs katram izstrādājumam, par kuru ziņo, piešķir izstrādājuma identifikācijas numuru. Pamatojoties uz šo noteikumu 30. punktā minēto iesniedzēja identifikācijas numuru, izstrādājuma identifikācijas numurs tabakas izstrādājumiem tiek veidots, lietojot burtu kombināciju "TP-ID", bet elektroniskajām cigaretēm un uzpildes flakoniem – "EC-ID".

32. Iesniedzot informāciju par izstrādājumiem ar vienādu sastāvu un dizainu, ražotāji un importētāji, cik iespējams, izmanto vienu un to pašu izstrādājuma identifikācijas numuru, jo īpaši gadījumos, ja datus iesniedz dažādi koncerna dalībnieki. Šo nosacījumu piemēro neatkarīgi no zīmola un zīmola paveida, kā arī neatkarīgi no tā, cik valstīs izstrādājumi laisti tirgū. Ja ražotājs vai importētājs nevar nodrošināt, ka izstrādājumiem ar vienādu sastāvu un dizainu tiek izmantoti vienādi izstrādājumu identifikācijas numuri, iespēju robežās norāda vismaz izstrādājumiem piešķirtos atšķirīgos izstrādājumu identifikācijas numurus.

VIII. Informācijas apstrādes, uzglabāšanas un publicēšanas kārtība

33. Atbilstoši šiem noteikumiem portālā iesniegto ražotāju un importētāju informāciju Veselības inspekcija uzglabā Eiropas Komisijas nacionālajā datu repozitorijā, nodrošinot, ka:

33.1. informācija ir pieejama Eiropas Komisijai un citām Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīm;

33.2. apstrādājot komercnoslēpumu un citu konfidenciālu informāciju, tiek ievērota konfidencialitāte.

34. Informāciju, ko atbilstoši šo noteikumu 3.1., 3.3., 3.4. apakšpunktam un 10., 18. un 22. punktam iesnieguši ražotāji un importētāji, Veselības inspekcija publicē savā tīmekļvietnē. Informāciju, ko ražotāji un importētāji ir norādījuši kā komercnoslēpumu, nepublicē.

35. Šo noteikumu izpratnē par konfidenciālu informāciju vai komercnoslēpumu netiek uzskatīta šāda informācija, kas iesniegta par tabakas izstrādājumiem:

35.1. tabakas izstrādājumu sastāvā iekļautās piedevas, kas nav aromatizētāji, un to daudzums;

35.2. tabakas izstrādājumu sastāvā iekļautās sastāvdaļas, kas nav piedevas un kuru daudzums pārsniedz 0,5 % no tabakas izstrādājuma vienības kopējā svara, un to daudzums;

35.3. cigarešu un tinamās tabakas sastāvā iekļautie aromatizētāji, kuru daudzums pārsniedz 0,1 % no tabakas izstrādājuma vienības kopējā svara, un to daudzums;

35.4. pīpju tabakas, cigāru, cigarillu, bezdūmu tabakas izstrādājumu un visu pārējo tabakas izstrādājumu sastāvā iekļautie aromatizētāji, kuru daudzums pārsniedz 0,5 % no tabakas izstrādājuma vienības kopējā svara, un to daudzums;

35.5. pētījumi un dati, kas iesniegti saskaņā ar šo noteikumu 3.1.3., 3.2. un 3.4. apakšpunktu, kā arī 9. punktu, jo īpaši par toksicitāti un spēju izraisīt atkarību. Ja šie pētījumi ir saistīti ar konkrētiem zīmoliem, noņem tiešas un netiešas atsauces uz zīmolu un iesniedz rediģēto versiju.

36. Šo noteikumu izpratnē par konfidenciālu informāciju vai komercnoslēpumu netiek uzskatīta šāda informācija, kas iesniegta par elektroniskajām cigaretēm un uzpildes flakoniem:

36.1. sastāvdaļas, ko lieto tādos daudzumos, kas pārsniedz 0,1 % no šķidruma galīgā sastāva;

36.2. pētījumi un dati, kas iesniegti saskaņā ar šo noteikumu 18. punktu, jo īpaši par toksicitāti un spēju izraisīt atkarību. Ja šie pētījumi ir saistīti ar konkrētiem zīmoliem, noņem tiešas un netiešas atsauces uz zīmoliem un iesniedz rediģēto versiju.

IX. Noslēguma jautājumi

37. Par tabakas izstrādājumiem, kas laisti tirgū līdz 2016. gada 20. maijam, šo noteikumu 3. un 4. punktā minēto informāciju iesniedz līdz 2016. gada 20. novembrim.

38. Par elektroniskajām cigaretēm un uzpildes flakoniem, kas laisti tirgū līdz 2016. gada 20. maijam, šo noteikumu 18. punktā minēto informāciju iesniedz līdz 2016. gada 20. novembrim.

39. Šo noteikumu 13. un 14. punktā minētais pienākums sagatavot un iesniegt ziņojumu par šo noteikumu 1. pielikumā minētajām piedevām piemērojams ar 2017. gada 1. janvāri.

40. Šo noteikumu 5. punktā minēto informāciju tabakas izstrādājumu ražotāji un importētāji pirmo reizi sniedz 2016. gadā par pārdošanas apjomiem 2015. gadā.

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no Eiropas Parlamenta un Padomes 2014. gada 3. aprīļa Direktīvas 2014/40/ES par dalībvalstu normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu attiecībā uz tabakas un saistīto izstrādājumu ražošanu, noformēšanu un pārdošanu un ar ko atceļ Direktīvu 2001/37/EK.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Veselības ministre Anda Čakša

1. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 5. jūlija
noteikumiem Nr. 440

To cigaretēs un tinamajā tabakā izmantoto piedevu prioritārais saraksts, uz kurām attiecas pastiprinātas ziņošanas pienākums

Nr.
p.k.

Piedeva

Ķīmiskā formula (ja pieejama)

Ķīmiskās vielas numurs ķīmisko vielu reģistrā (CAS numurs(-i)), kas attiecas uz vielu (saraksts nav pilnīgs)

1.

Ceratonijas pupas   9000-40-2,
84961-45-5

2.

Kakao   84649-99-0,
84649-99-3,
95009-22-6,
8002-31-1

3.

Diacetils C4H6O2 431–03–8

4.

Grieķu sierāboliņš   68990-15-8,
977018-53-3,
84625-40-1

5.

Vīģes   90028-74-3

6.

Geraniols C10H18O 106-24-1,
8000-46-2

7.

Glicerīns C3H8O3 56-81-5

8.

Gvajakols C6H4(OH)(OCH3) 90-05-1

9.

Guāra sveķi   9000-30-0

10.

Lakricas sakne   68916-91-6

11.

Maltols C6H6O3 118-71–8

12.

Mentols C10H20O 2216-51-5,
15356-60-2,
89-78-1,
1490-04-6,
8006-90-4,
68606-97-3,
84696-51-5,
8008-79-5

13.

Propilēnglikols C3H8O2 57-55-6

14.

Sorbīts C6H14O6 50-70-4

15.

Titāna dioksīds TiO2 13463-67-7,
1317-70-0

Veselības ministre Anda Čakša

2. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 5. jūlija
noteikumiem Nr. 440

Elektroniskā veidlapa informācijas iesniegšanai par tabakas izstrādājumiem

1. Lauku apraksts

1.1. Visi lauki, kas elektroniskajā veidlapā informācijas iesniegšanai par tabakas izstrādājumiem (turpmāk – vienotā veidlapa) apzīmēti ar "O", ir obligāti aizpildāmi.

1.2. Lauki, kas vienotajā veidlapā apzīmēti ar "F", kļūst obligāti aizpildāmi, ja tiek atlasīta konkrēta atbilde no iepriekšējiem mainīgajiem.

1.3. Programmatūras sistēma automātiski ģenerē laukus "AUTO".

1.4. Attiecībā uz laukiem, kuros atbilde jāatlasa no saraksta, vienotajā veidlapā tiks sniegtas atbilstošas atsauces tabulas, ko uzturēs un publicēs Eiropas Komisijas tīmekļvietnē.

2. Par iesniegtajiem datiem atbildīgā ražotāja vai importētāja (turpmāk – iesniedzējs) raksturlielumi

Datu lauks #

Datu lauks

Apraksts

Ziņošana

Iesniedzējs uzskata informāciju par konfidenciālu

  Iesniedzēja_ID Iesniedzēja identifikācijas numurs (turpmāk – iesniedzēja ID), ko piešķir saskaņā ar šo noteikumu 30. punktu O  
  Iesniedzēja_nosaukums Iesniedzēja oficiālais nosaukums dalībvalsts līmenī, kas saistīts ar pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk – PVN) maksātāja numuru O  
  Iesniedzējs_MVU Norāde par to, vai iesniedzējs vai tā mātes uzņēmums (ja tāds ir) ir mazais vai vidējais uzņēmums O  
  Iesniedzēja_PVN_maksātāja numurs Iesniedzēja PVN maksātāja numurs O  
  Iesniedzēja_kategorija Norāde par to, vai iesniedzējs ir ražotājs vai importētājs O  
  Iesniedzēja_adrese Iesniedzēja adrese O  
  Iesniedzēja_valsts Iesniedzēja juridiskās adreses/domicila valsts O  
  Iesniedzēja_tālruņa_numurs Iesniedzēja uzņēmuma tālruņa numurs O  
  Iesniedzēja_e-pasts Iesniedzēja uzņēmuma e-pasta adrese O  
  Iesniedzējam_ir_mātesuzņēmums Izdariet lodziņā atzīmi, ja iesniedzējam ir mātes uzņēmums O  
  Iesniedzējam_ir_saistīts uzņēmums Izdariet lodziņā atzīmi, ja iesniedzējam ir saistīts uzņēmums O  
  Iesniedzējs_norīkojis_ ievadītāju Izdariet lodziņā atzīmi, ja iesniedzējs ir norīkojis trešo pusi iesniegt datus tā vārdā ("datu ievadītājs") O  

2.1. Iesniedzēja mātes uzņēmuma raksturlielumi

Par mātes uzņēmumu sniedz šādu informāciju: iesniedzēja ID (ja tāds ir), oficiālais nosaukums, adrese, valsts, uzņēmuma tālruņa numurs un uzņēmuma e-pasta adrese.

2.2. Iesniedzēja saistītā uzņēmuma raksturlielumi

Par katru saistīto uzņēmumu sniedz šādu informāciju: iesniedzēja ID (ja tāds ir), oficiālais nosaukums, adrese, valsts, uzņēmuma tālruņa numurs un uzņēmuma e-pasta adrese.

2.3. Datu ievadītājs, kas ziņo iesniedzēja vārdā

Par datu ievadītāju sniedz šādu informāciju: iesniedzēja ID (ja tāds ir), oficiālais nosaukums, adrese, valsts, uzņēmuma tālruņa numurs un uzņēmuma e-pasta adrese.

3. Izstrādājuma informācijas iesniegšana un tās apraksts

A daļa

Datu lauks #

Datu lauks

Apraksts

Ziņošana

Iesniedzējs uzskata informāciju par konfidenciālu

  Iesniegšanas_veids Informācijas par izstrādājumu sniegšanas veids O  
  Iesniegšanas_sākuma_datums Iesniegšanas datums tiek aizpildīts automātiski, kad tiek iesniegta informācija par izstrādājumu AUTO  
  Izstrādājuma ID (TP-ID) Izstrādājuma identifikācijas numurs (TP-ID), kam sistēmā ir šāds formāts: "iesniedzēja ID-gads-izstrādājuma numurs" (NNNNN-NN-NNNNN), kur:

"iesniedzēja ID" ir iesniedzēja ID numurs (sk. 2. punktu);

"gads" ir gads, kurā pirmo reizi iesniegti dati par izstrādājumu (sastāv no diviem cipariem);

"izstrādājuma numurs" ir numurs, ko iesniedzējs piešķir izstrādājumam, pirmo reizi iesniedzot datus

O  
  Zināms_cits_izstrādājuma_ID Norāde par to, vai iesniedzējs zina par citu(-iem) izstrādājumu(-iem) ar tādu pašu sastāvu un dizainu, kas tiek tirgots(-i) Eiropas Savienībā, izmantojot atšķirīgu TP-ID O  
  Cits_izstrādājuma_ID Norādīt izstrādājuma(-u) ar tādu pašu sastāvu un dizainu TP-ID. Ja iesniedzējam nav zināms(-i) izstrādājuma(-u) TP-ID, norādīt vismaz pilnīgu(-us) zīmolu(-us) un zīmola(-u) paveidu(-us), kā arī dalībvalsti(-is), kurā(-ās) izstrādājums ir laists tirgū F  
  Zināms_izstrādājums_ar_vienādu_sastāvu Norāde par to, vai iesniedzējs zina par citu(-iem) izstrādājumu(-iem) ar tādām pašām sastāvdaļu proporcijām tabakas maisījuma sastāvā O  
  Citi_izstrādājumi_ar_vienādu_sastāvu Norādīt izstrādājuma(-u) ar tādām pašām sastāvdaļu proporcijām tabakas maisījuma sastāvā TP-ID. Ja iesniedzējam nav zināms(-i) izstrādājuma(-u) TP-ID, norādīt vismaz pilnīgu(-us) zīmolu(-us) un zīmola(-u) paveidu(-us), kā arī dalībvalsti(-is), kurā(-ās) izstrādājums ir laists tirgū F  
  Izstrādājuma_veids Attiecīgā tabakas izstrādājuma veids O  
  Izstrādājuma_garums Izstrādājuma vienības vidējais garums milimetros F  
  Izstrādājuma_diametrs Izstrādājuma vienības vidējais diametrs (mērīts maksimālā diametra punktā) milimetros F  
  Izstrādājuma_svars Vienas izstrādājuma vienības svars miligramos, ieskaitot mitrumu (neiesaiņotas tabakas viena vienība ir viens grams) O  
  Tabakas_svars_izstrādājumā Kopējais tabakas svars vienā izstrādājuma vienībā miligramos O  
  Izstrādājuma_ražotāja_identifikācija Ja iesniedzējs nav ražotājs, norāda izstrādājuma ražotāja(-u) uzņēmuma(-u) oficiālo(-os) nosaukumu(-us), tostarp kontaktinformāciju (par katru ražotāju jāiesniedz šāda informācija: iesniedzēja ID numurs, ja tāds ir, oficiālais nosaukums, adrese, valsts, uzņēmuma tālruņa numurs un uzņēmuma e-pasta adrese) F  
  Izstrādājuma_filtrs Norāde par to, vai izstrādājumā ir filtrs F  
  Izstrādājuma_filtra_garums Izstrādājuma filtra garums milimetros F  
  Izstrādājuma_ražošanas_ražotnes_adrese Attiecībā uz katru ražotāju norāda tās(-o) ražotnes(-ņu) adresi(-es), kur ražošana ir pabeigta O  
  Izstrādājuma_tehniskais_dokuments Tehnisks dokuments, kurā ietverts vispārīgs izmantoto piedevu un to īpašību apraksts F
  Izstrādājuma_tirgus_izpētes_dokumenti Datu iesniedzējam pieejamie pētījumi par tirgus izpēti un izvēlēm dažādās patērētāju grupās, tostarp jauniešu un regulāru smēķētāju vidū, attiecībā uz sastāvdaļām un emisijām, kā arī jebkādi tirgus izpētes kopsavilkumi, kas veikti pirms jaunu tabakas izstrādājumu tirdzniecības uzsākšanas. Jāatjaunina, ja kļūst pieejami jauni dati O  

B daļa

Ja izstrādājumus piedāvā pārdošanai dažādos formātos vai ja vienu un to pašu izstrādājumu piedāvā pārdošanai vairākās dalībvalstīs, par katru formātu un katru dalībvalsti norāda šādus mainīgos:

Datu lauks #

Datu lauks

Apraksts

Ziņošana

Iesniedzējs uzskata informāciju par konfidenciālu

  Izstrādājuma_zīmols Zīmols, ar kuru izstrādājumu tirgo tajā dalībvalstī, kurai tiek iesniegta informācija O  
  Izstrādājuma_zīmola_paveids Izstrādājuma zīmola paveids (ja ir), ar kuru to tirgo dalībvalstī, kurai tiek iesniegta informācija O  
  Izstrādājuma_tirgū laišanas_datums Datums, kurā iesniedzējs plāno laist tirgū izstrādājumu vai ir laidis tirgū izstrādājumu O  
  Norāde_par_izstrādājuma_izņemšanu no tirgus Norāde par to, ka iesniedzējs plāno izņemt izstrādājumu no tirgus vai ir izņēmis izstrādājumu no tirgus O  
  Izstrādājuma_izņemšanas no tirgus_datums Datums, kurā iesniedzējs plāno izstrādājumu izņemt no tirgus vai ir izņēmis izstrādājumu no tirgus F  
  Iesniedzēja_izstrādājuma_numurs Iesniedzēja iekšēji izmantotais izstrādājuma ID numurs O

Atsevišķs iesniedzējs vismaz vienu no šiem numuriem izmanto konsekventi attiecībā uz visiem tā iesniegumiem

 
  Izstrādājuma_UPC_numurs Izstrādājuma universālais produkta kods (UPC-12)  
  Izstrādājuma_EAN_numurs Izstrādājuma Eiropas artikuls (EAN-13 vai EAN-8)  
  Izstrādājuma_GTIN_numurs Izstrādājuma globālais tirdzniecības identifikācijas numurs (GTIN)  
  Izstrādājuma_SKU_numurs Izstrādājuma noliktavas vienības (NV) numurs(-i) (SKU)  
  Izstrādājuma_tirgus_valsts Dalībvalsts, kurai sniedz turpmāk minēto informāciju par izstrādājumu O  
  Izstrādājuma_iepakojuma_veids Izstrādājuma iepakojuma veids O  
  Izstrādājumu skaits_iepakojuma_vienībā Atsevišķu izstrādājuma vienību skaits iepakojuma vienībā O  
  Iepakojuma_vienības_neto_svars Vienas iepakojuma vienības neto svars gramos F  
  Izstrādājuma_pārdošanas_apjoms Informācija par izstrādājuma gada pārdošanas apjomiem katrā dalībvalstī, kas jāziņo katru gadu, norādot izstrādājuma vienības vai neiesaiņotas tabakas kilogramus O  
  Citi_izstrādājuma_tirgus_dati Iesniedzējam pieejamie papildu dati par tirgu. Jāatjauno, ja kļūst pieejami jauni dati F  

4. Sastāvdaļu apraksts: tabaka

Par katru izstrādājumā izmantoto tabakas sastāvdaļu norāda turpmāk minētos mainīgos katrai lapu žāvēšanas metodes, lapu veida un tabakas auga daļas veida kombinācijai.

Datu lauks #

Datu lauks

Apraksts

Ziņošana

Iesniedzējs uzskata informāciju par konfidenciālu

  Tabakas_daļas_veids Tabakas auga daļas veids (sk. termina "tabaka" skaidrojumu Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā) O  
  Cits_tabakas_daļas_veids Ja "cits", norādīt tabakas auga daļas veida nosaukumu F  
  Tabakas_daļas_apraksta_dokuments Vispārīgs apraksts par apstrādātās auga daļas veidu receptē. Aprakstā sniedz detalizētu informāciju par apstrādātās tabakas kvantitatīvo un kvalitatīvo sastāvu F  
  Apstrādātās_tabakas_daļas_piegādātājs Par katru piegādātāju norāda uzņēmuma(-u) oficiālo(-os) nosaukumu(-us), tostarp kontaktinformāciju. Par katru piegādātāju sniedz šādu informāciju: iesniedzēja ID (ja ir), oficiālais nosaukums, adrese, valsts, uzņēmuma tālruņa numurs un uzņēmuma e-pasta adrese F  
  Tabakas_lapas_veids Izmantotais tabakas lapas veids O  
  Cits_tabakas_lapas_veids Ja "cits" vai "nav konkretizēts", norādīt tabakas lapas veida nosaukumu vai aprakstu F  
  Tabakas_lapas_žāvēšanas_metode Tabakas lapu žāvēšanai izmantotā metode O  
  Cita_tabakas_lapas_žāvēšanas_metode Ja "cits", norādīt izmantotās žāvēšanas metodes nosaukumu vai aprakstu F  
  Tabakas_daudzums Svars izstrādājuma vienībā miligramos O  

5. Sastāvdaļu apraksts: piedevas un citas vielas vai elementi

Datu lauks #

Datu lauks

Apraksts

Ziņošana

Iesniedzējs uzskata informāciju par konfidenciālu

  Sastāvdaļas_kategorija Izstrādājuma daļas kategorija (piemēram, filtrs, papīrs un citas) O  
  Cita_sastāvdaļas_kategorija Ja "cita", norādīt izstrādājuma daļas kategoriju F  
  Sastāvdaļas_nosaukums Sastāvdaļas ķīmiskais nosaukums O  
  Sastāvdaļas_CAS Informatīvā ķīmijas dienesta (Chemical Abstracts Service) (turpmāk – CAS) numurs O  
  Sastāvdaļas_papildu_CAS Papildu CAS numuri, ja nepieciešams F  
  Sastāvdaļas_FEMA_numurs Aromatizētāju un ekstraktu ražotāju apvienības (Flavour and Extract Manufacturers Association) (turpmāk – FEMA) numurs (ja ir) F

Ja nav CAS numura, jānorāda vismaz viens no šiem četriem numuriem. Ja ir norādīts vairāk nekā viens numurs, minētie numuri jānorāda pēc svarīguma, proti, FEMA>piedeva>FL>EC

 
  Sastāvdaļas_piedevas_numurs Ja sastāvdaļa ir pārtikas piedeva – pārtikas piedevas "E numurs", kas noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 16. decembra Regulas Nr. 1333/2008 par pārtikas piedevām II un III pielikumā  
  Sastāvdaļas_FL_numurs Eiropas Aromatizētāju (FL) numurs (ja ir), kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 16. decembra Regulas Nr. 1334/2008 par aromatizētājiem un dažām pārtikas sastāvdaļām ar aromatizētāju īpašībām izmantošanai pārtikā un uz tās un par grozījumiem Padomes Regulā (EEK) Nr. 1601/91, Regulās (EK) Nr. 2232/96 un (EK) Nr. 110/2008 un Direktīvā 2000/13/EK I pielikumā  
  Sastāvdaļas_EC_numurs Eiropas Kopienas numurs (EC), ja ir  
  Svārstīgs_sastāvdaļas_daudzums Norāde par to, vai sastāvdaļas daudzums ražojuma partijās svārstās O  
  Sastāvdaļas_daudzums_pēc_receptes Saskaņā ar recepti pievienotās sastāvdaļas standarta svars miligramos vienā izstrādājuma vienībā O  
  Sastāvdaļa_pēc_receptes_Diapazona_minimālais_līmenis Norāde par sastāvdaļas minimālo svaru miligramos vienā izstrādājuma vienībā saskaņā ar recepti, ja tiek deklarēts svārstīgs daudzums, lai pielāgotos tabakas lapu dabiskajām variācijām F  
  Sastāvdaļa_pēc_receptes_Diapazona_maksimālais_līmenis Norāde par sastāvdaļas maksimālo svaru miligramos vienā izstrādājuma vienībā saskaņā ar recepti, ja tiek deklarēts svārstīgs daudzums, lai pielāgotos tabakas lapu dabiskajām variācijām F  
  Sastāvdaļas_aprēķinātais_vidējais_daudzums Sastāvdaļas svars miligramos, kas faktiski pievienots katrai izstrādājuma vienībai pārskata periodā (aprēķināts kā minētās sastāvdaļas vidējā statistiskā vērtība attiecībā uz daudzumiem, kas pievienoti katrai saražotajai standarta partijai) F  
  Sastāvdaļas_aprēķinātā_SN Statistiski aprēķināta standarta novirze no sastāvdaļas vidējā daudzuma, kas pievienots katrai izstrādājuma vienībai katrā standarta partijā F  
  Sastāvdaļas_mērījumu skaits Vērā ņemtais mērījumu skaits F  
  Sastāvdaļas_funkcija Sastāvdaļas funkcija(-as) O  
  Cita_sastāvdaļas_funkcija Ja "cita", norādīt sastāvdaļas funkciju F  
  Sastāvdaļa_ir_prioritāra_piedeva Norāde par to, vai sastāvdaļa ietilpst šo noteikumu 1. pielikumā iekļauto piedevu sarakstā O  
  Sastāvdaļa_ir_prioritāra_piedeva_dokumentācija Ziņojuma(-u) kopijas, kas ietver kopsavilkumu, kā arī izsmeļošu pārskatu, kurā apkopota pieejamā zinātniskā literatūra par minēto piedevu un kurā ir apkopoti iekšējie dati par piedevas ietekmi F  
  Nesadedzinātas_sastāvdaļas_statuss Norāde par to, vai par sastāvdaļu nesadedzinātā veidā ir zināma informācija par jebkāda veida toksicitāti un vai tai piemīt kancerogēnas, mutagēnas vai reprodukcijai toksiskas īpašības O  
  Sastāvdaļas_REACH_reģistrācija Sastāvdaļas reģistrācijas numurs saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2006. gada 18. decembra Regulu Nr. 1907/2006, kas attiecas uz ķimikāliju reģistrēšanu, vērtēšanu, licencēšanu un ierobežošanu (REACH), un ar kuru izveido Eiropas Ķimikāliju aģentūru, groza Direktīvu 1999/45/EK un atceļ Padomes Regulu (EEK) Nr. 793/93 un Komisijas Regulu (EK) Nr. 1488/94, kā arī Padomes Direktīvu 76/769/EEK un Komisijas Direktīvu 91/155/EEK, Direktīvu 93/67/EEK, Direktīvu 93/105/EK un Direktīvu 2000/21/EK, ja ir O  
  Norāde_par_sastāvdaļas_CLP_klasifikāciju Norāde par to, vai viela ir klasificēta saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 16. decembra Regulu Nr. 1272/2008 par vielu un maisījumu klasificēšanu, marķēšanu un iepakošanu un ar ko groza un atceļ Direktīvas 67/548/EEK un 1999/45/EK un groza Regulu (EK) un ir iekļauta klasifikācijas un marķējuma sarakstā O  
  Sastāvdaļas_CLP_klasifikācija Sastāvdaļas klasifikācija saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 16. decembra Regulu Nr. 1272/2008 par vielu un maisījumu klasificēšanu, marķēšanu un iepakošanu un ar ko groza un atceļ Direktīvas 67/548/EEK un 1999/45/EK un groza Regulu (EK) un ir iekļauta klasifikācijas un marķējuma sarakstā F  
  Sastāvdaļas_toksikoloģiskie_dati Vielas toksikoloģisko datu pieejamība, to vērtējot atsevišķi vai kā maisījuma daļu. Katrā gadījumā norādīt, vai toksikoloģiskie dati attiecas uz vielu dedzinātā vai nededzinātā veidā O  
  Sastāvdaļas_emisiju_toksicitāte Pētījumu pieejamība par emisiju ķīmisko uzbūvi un/vai toksiskumu F/O  
  Sastāvdaļas_toksicitāte_KMR Pētījumu pieejamība par sastāvdaļas kancerogenitāti, mutagenitāti vai reproduktīvo toksicitāti (turpmāk – KMR) F/O  
  Sastāvdaļas_kardiopulmonārā_toksicitāte In vitro un in vivo pārbaužu pieejamība, lai novērtētu sastāvdaļas toksikoloģisko iedarbību uz sirdi, asinsvadiem un elpceļiem F/O  
  Sastāvdaļas_toksicitāte_un_atkarību izraisoša ietekme Analīzes pieejamība par sastāvdaļas iespējamo atkarību izraisošo ietekmi F/O  
  Citi dati_par_sastāvdaļas_toksicitāti Jebkuru citu iepriekš nenorādītu toksikoloģisko datu pieejamība F/O  
  Dokumentācija_par_sastāvdaļas_toksicitāti/atkarību izraisošo ietekmi Augšupielādēt iepriekšējos sešos datu laukos norādītos pieejamos pētījumus (sastāvdaļu toksikoloģiskie dati, emisijas, KMR, kardiopulmonārie dati, atkarība, citi) F/O  

6. Darvas, nikotīna un tvana gāzes emisijas un citas emisijas

Postenis #

Datu lauks

Piezīmes

Ziņošana

Iesniedzējs uzskata informāciju par konfidenciālu

  Darvas_emisijas Darvas saturs saskaņā ar standartu LVS ISO 4387:2007 "Cigaretes. Mitrā dūmu kondensāta un beznikotīna sausā dūmu kondensāta noteikšana, izmantojot parasto analītisko izsmēķēšanas aparatūru" ar mērījumu precizitāti, kas noteikta saskaņā ar standartu LVS ISO 8243:2013 "Cigaretes. Paraugu ņemšana" F  
  Nikotīna_emisijas Nikotīna saturs saskaņā ar standartu LVS ISO 10315:2013 "Cigaretes. Nikotīna satura noteikšana dūmu kondensātos. Gāzhromatogrāfiskā metode" ar mērījumu precizitāti, kas noteikta saskaņā ar standartu LVS ISO 8243:2013 "Cigaretes. Paraugu ņemšana" F  
  Tvana gāzes_emisijas Tvana gāzes saturs saskaņā ar standartu LVS ISO 8454+A1:2011 "Cigaretes. Tvana gāzes satura noteikšana cigarešu dūmu gāzveida fāzē. NDIR metode" ar mērījumu precizitāti, kas noteikta saskaņā ar standartu LVS ISO 8243:2013 "Cigaretes. Paraugu ņemšana" F  
  TNCO_emisijas_mērošās_laboratorijas Laboratorijas(-u) identifikācija, kurā(-ās) mērītas darvas, nikotīna un tvana gāzes emisijas F  
  Citas_mērītas_emisijas Norāde par to, vai ir mērītas citas emisijas (par katru mērīto citu emisiju ir jāaizpilda visi šīs sadaļas datu lauki, kas sākas ar "Citu_emisiju_") O  
  Citu_emisiju_mērīšanas_metodes Citas emisijas novērtēšanā izmantoto mērīšanas metožu apraksts F  
  Citu_emisiju_nosaukumi Citas izstrādājuma testēšanas laikā radītās emisijas ķīmiskais nosaukums F  
  Citu_emisiju_CAS Citas emisijas CAS numurs F  
  Citu_emisiju_IUPAC Ja nav CAS numura, norādīt citas emisijas Starptautiskās Teorētiskās un lietišķās ķīmijas savienības (IUPAC) nosaukumu F  
  Citu_emisiju_daudzums Citas izstrādājuma lietošanas procesā radītās emisijas daudzums, pamatojoties uz izmantoto mērījumu metodi F  
  Citu_emisiju_vienības Citas emisijas mērīšanas vienība F  

7. Specifiska informācija par cigaretēm ("O" un "F" šajā sadaļā attiecas tikai uz cigaretēm)

Datu lauks #

Datu lauks

Apraksts

Ziņošana

Iesniedzējs uzskata informāciju par konfidenciālu

  Cigaretes_ar_raksturīgu_aromātu Cigarešu klasifikācija par izstrādājumiem, kam piemīt raksturīgs aromāts, kā minēts Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likuma pārejas noteikumu 4. punktā O  
  Cigaretes_filtra_ventilācija Filtra kopējā ventilācija (0–100 %) O  
  Cigaretes_filtra_spiediena_kritums_ar_aizvērtu atveri Spiediena kritums ar aizvērtām ventilācijas atverēm (mmH2O) O  
  Cigaretes_filtra_spiediena_kritums_ar_atvērtu atveri Spiediena kritums ar atvērtām ventilācijas atverēm (mmH2O) O  

8. Specifiska informācija par bezdūmu tabakas izstrādājumiem (košļājamā tabaka, šņaucamā tabaka un orālai lietošanai paredzētā tabaka) ("O" un "F" šajā sadaļā attiecas tikai uz bezdūmu tabakas izstrādājumiem)

Postenis #

Datu lauks

Apraksts

Ziņošana

Iesniedzējs uzskata informāciju par konfidenciālu

  Bezdūmu_pH Izstrādājuma pH O  
  Bezdūmu_izstrādājuma_nikotīna_saturs Izstrādājuma kopējais nikotīna saturs vienā ražojuma vienībā O  

9. Specifiska informācija par tinamo tabaku un pīpju tabaku ("O" un "F" šajā sadaļā attiecas tikai uz tinamo tabaku un pīpju tabaku)

Datu lauks

Datu lauks

Apraksts

Ziņošana

Iesniedzējs uzskata informāciju par konfidenciālu

  Tinamās/pīpju tabakas_kopējais_nikotīna_saturs Nefasēta izstrādājuma kopējais nikotīna saturs vienā ražojuma vienībā O  

Veselības ministre Anda Čakša

3. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 5. jūlija
noteikumiem Nr. 440

Elektroniskā veidlapa informācijas iesniegšanai par elektroniskajām cigaretēm un uzpildes flakoniem

1. Lauku apraksts

1.1. Visi lauki, kas elektroniskajā veidlapā informācijas iesniegšanai par elektroniskajām cigaretēm un uzpildes flakoniem apzīmēti ar "O", ir obligāti aizpildāmi.

1.2. Aizpildāmie filtra "F" lauki kļūst obligāti aizpildāmi, ja tiek atlasīta konkrēta atbilde no iepriekšējiem mainīgajiem.

1.3. Programmatūras sistēma automātiski ģenerē laukus "AUTO".

1.4. Attiecībā uz laukiem, kuros atbilde jāatlasa no saraksta, tiks sniegtas atbilstošas atsauces tabulas, ko uzturēs un publicēs Eiropas Komisijas tīmekļvietnē.

2. Par iesniegtajiem datiem atbildīgā ražotāja vai importētāja (turpmāk – iesniedzējs) raksturlielumi

Datu lauks #

Datu lauks

Apraksts

Ziņošana

Iesniedzējs uzskata informāciju par konfidenciālu

  Iesniedzēja_ID Iesniedzēja identifikācijas numurs (turpmāk – iesniedzēja ID), ko piešķir saskaņā ar šo noteikumu 30. punktu O  
  Iesniedzēja_nosaukums Iesniedzēja oficiālais nosaukums dalībvalsts līmenī, kas saistīts ar pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk – PVN) maksātāja numuru O  
  Iesniedzējs_MVU Norāde par to, vai iesniedzējs vai tā mātes uzņēmums (ja tāds ir) ir mazais vai vidējais uzņēmums O  
  Iesniedzēja_PVN_maksātāja_numurs Iesniedzēja PVN maksātāja numurs O  
  Iesniedzēja_kategorija Norāde par to, vai iesniedzējs ir ražotājs vai importētājs O  
  Iesniedzēja_adrese Iesniedzēja adrese O  
  Iesniedzēja_valsts Iesniedzēja juridiskās adreses/domicila valsts O  
  Iesniedzēja_tālruņa_numurs Iesniedzēja uzņēmuma tālruņa numurs O  
  Iesniedzēja_e-pasts Iesniedzēja uzņēmuma e-pasta adrese O  
  Iesniedzējam_ir_mātesuzņēmums Izdariet lodziņā atzīmi, ja iesniedzējam ir mātes uzņēmums O  
  Iesniedzējam_ir_saistīts_uzņēmums Izdariet lodziņā atzīmi, ja iesniedzējam ir saistīts uzņēmums O  
  Iesniedzējs_norīkojis_ievadītāju Izdariet lodziņā atzīmi, ja iesniedzējs ir norīkojis trešo pusi iesniegt datus tā vārdā ("datu ievadītājs") O  

2.1. Iesniedzēja mātes uzņēmuma raksturlielumi

Par mātes uzņēmumu sniedz šādu informāciju: iesniedzēja ID (ja tāds ir), oficiālais nosaukums, adrese, valsts, uzņēmuma tālruņa numurs un uzņēmuma e-pasta adrese.

2.2. Iesniedzēja saistītā uzņēmuma raksturlielumi

Par katru saistīto uzņēmumu sniedz šādu informāciju: iesniedzēja ID (ja tāds ir), oficiālais nosaukums, adrese, valsts, uzņēmuma tālruņa numurs un uzņēmuma e-pasta adrese.

2.3. Datu ievadītājs, kas ziņo iesniedzēja vārdā

Par datu ievadītāju sniedz šādu informāciju: iesniedzēja ID (ja tāds ir), oficiālais nosaukums, adrese, valsts, uzņēmuma tālruņa numurs un uzņēmuma e-pasta adrese.

3. Izstrādājuma informācijas sniegšana un tās apraksts

A daļa

Datu lauks #

Datu lauks

Apraksts

Ziņošana

Iesniedzējs uzskata informāciju par konfidenciālu

  Iesniegšanas_veids Izstrādājuma informācijas sniegšanas veids O  
  Iesniegšanas_sākuma_datums Iesniegšanas datumu automātiski aizpilda sistēma, kad lietotājs iesniedz informāciju par izstrādājumu AUTO  
  Izstrādājuma_ID (EC-ID) EC-ID ir izstrādājuma identifikācijas numurs, kam sistēmā ir šāds formāts "iesniedzēja ID-gads-izstrādājuma numurs" (NNNNN-NN-NNNNN), kur:

"iesniedzēja ID" ir iesniedzēja ID numurs (sk. 2. punktu);

"gads" ir gads, kurā pirmo reizi iesniegti dati par izstrādājumu (divi cipari);

"izstrādājuma numurs" ir numurs, ko iesniedzējs piešķir izstrādājumam, pirmo reizi iesniedzot datus

O  
  Zināms_cits_izstrādājuma_ID Norāde par to, vai pieteikuma iesniedzējs zina par citu(-iem) izstrādājumu(-iem) ar tādu pašu sastāvu un dizainu, kas tiek tirgots(-i) ES, izmantojot atšķirīgu EC-ID O  
  Cits_izstrādājuma_ID Norādīt izstrādājuma(-u) ar tādu pašu sastāvu un dizainu EC-ID. Ja iesniedzējam nav zināms(-i) izstrādājuma(-u) EC-ID, norādīt vismaz pilnu(-us) zīmolu(-us) un zīmola(-u) paveidu(-us), kā arī dalībvalsti(-is), kurā(-ās) izstrādājums ir laists tirgū F  
  Zināms_izstrādājums_ar_vienādu_sastāvu Norāde par to, vai iesniedzējs zina par citu(-iem) izstrādājumu(-iem) ar tādu pašu nikotīnu saturoša šķidruma (turpmāk – e-šķidrums) sastāvu, bet atšķirīgu dizainu O  
  Citi_izstrādājumi_ar_vienādu_sastāvu Sniegt to izstrādājumu EC-ID sarakstu, kam ir vienāds e-šķidruma sastāvs, bet atšķirīgs dizains. Ja iesniedzējam nav zināms(-i) izstrādājuma(-u) EC-ID, norādīt vismaz zīmolu(-us) un zīmola(-u) paveidu(-us), kā arī dalībvalsti(-is), kurā(-ās) izstrādājums ir laists tirgū F  
  Izstrādājuma_veids Attiecīgā izstrādājuma veids O  
  E-šķidruma_svars_izstrādājumā Kopējais e-šķidruma svars vienā izstrādājuma vienībā miligramos F  
  E-šķidruma_tilpums_izstrādājumā Kopējais e-šķidruma tilpums vienā izstrādājuma vienībā mililitros F  
  Izstrādājuma_ražotāja_identifikācija Ja iesniedzējs nav ražotājs, norāda izstrādājuma ražotāja(-u) uzņēmuma(-u) oficiālo(-os) nosaukumu(-us), tostarp kontaktinformāciju (par katru ražotāju jāsniedz šāda informācija: ID numurs, ja tāds ir, oficiālais nosaukums, adrese, valsts, uzņēmuma tālruņa numurs un uzņēmuma e-pasta adrese) F  
  Izstrādājuma_ražošanas_ražotnes_adrese Attiecībā uz katru ražotāju norāda tās(to) ražotnes(-ņu) adresi(-es), kur ražošana ir pabeigta O  
  Izstrādājuma_CLP_klasifikācija Vispārējā izstrādājuma klasifikācija (tostarp marķējuma elementi) vielu maisījumu kategorijā, pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 16. decembra Regulu (EK) Nr. 1272/2008 par vielu un maisījumu klasificēšanu, marķēšanu un iepakošanu un ar ko groza un atceļ Direktīvas 67/548/EEK un 1999/45/EK un groza Regulu (EK) Nr. 1907/2006 un saskaņā ar aprakstu Rokasgrāmatā par klasificēšanas, marķēšanas un iepakošanas kritēriju piemērošanu F  

B daļa

Ja izstrādājumus piedāvā pārdošanai dažādos formātos vai vienu un to pašu izstrādājumu piedāvā pārdošanai vairākās dalībvalstīs, par katru formātu un katru dalībvalsti sniedz šādu informāciju:

Datu lauks #

Datu lauks

Apraksts

Ziņošana

Iesniedzējs uzskata informāciju par konfidenciālu

  Izstrādājuma_zīmolvārds Zīmols, ar kuru izstrādājumu laiž tirgū dalībvalstī, kurai tiek iesniegta informācija O  
  Izstrādājuma_zīmolvārds_zīmolvārda paveids Izstrādājuma zīmola paveids (ja ir), ar kuru izstrādājumu tirgo dalībvalstī, kurai tiek iesniegta informācija O  
  Izstrādājuma_tirgū laišanas_datums Datums, kurā iesniedzējs plāno izstrādājumu laist tirgū vai ir laidis izstrādājumu tirgū O  
  Norāde_par_izstrādājuma_izņemšanu no tirgus Norāde par to, ka iesniedzējs plāno izstrādājumu izņemt no tirgus vai ir izņēmis izstrādājumu no tirgus O  
  Izstrādājuma_izņemšanas no tirgus_datums Datums, kurā iesniedzējs plāno izstrādājumu izņemt no tirgus vai ir izņēmis izstrādājumu no tirgus F  
  Iesniedzēja_izstrādājuma_numurs Iesniedzēja iekšēji izmantotais ID numurs O

Atsevišķs iesniedzējs vismaz vienu no šiem numuriem izmanto konsekventi attiecībā uz visiem tā iesniegumiem

 
  Izstrādājuma_UPC_numurs Izstrādājuma universālais produkta kods (UPC-12)  
  Izstrādājuma_EAN_numurs Izstrādājuma Eiropas artikuls (EAN-13 vai EAN-8)  
  Izstrādājuma_GTIN_numurs Izstrādājuma globālais tirdzniecības identifikācijas numurs (GTIN)  
  Izstrādājuma_SKU_numurs Izstrādājuma noliktavas vienības (NV) numurs(-i) (SKU)  
  Izstrādājuma_tirgus_valsts Dalībvalsts, kurai sniedz informāciju par izstrādājumu O  
  Izstrādājumu skaits_iepakojuma_vienībā Atsevišķu vienību skaits iepakojuma vienībā O  

4. Izstrādājumā iekļauto sastāvdaļu apraksts

Par katru izstrādājumā izmantoto sastāvdaļu norāda šajā iedaļā minētos mainīgos ("O" un "F" šajā iedaļā attiecas tikai uz attiecīgajiem izstrādājumu veidiem). Attiecībā uz izstrādājumiem, kuri satur vairāk nekā vienu vienību ar sastāvdaļām, par katru šo vienību norāda turpmāk minētos mainīgos.

Datu lauks #

Datu lauks

Apraksts

Ziņošana

Iesniedzējs uzskata informāciju par konfidenciālu

  Sastāvdaļas_nosaukums Sastāvdaļas ķīmiskais nosaukums O  
  Sastāvdaļas_CAS Informatīvā ķīmijas dienesta (Chemical Abstracts Service) numurs (turpmāk – CAS) O  
  Sastāvdaļas_papildu_CAS Papildu CAS numuri, ja nepieciešams F  
  Sastāvdaļas_FEMA_numurs Aromatizētāju un ekstraktu ražotāju apvienības (Flavour and Extract Manufacturers Association) (turpmāk – FEMA) numurs, ja ir F

Ja nav CAS numura, norāda vismaz vienu no šiem četriem numuriem. Ja ir norādīts vairāk nekā viens numurs, minētos numurus norāda pēc svarīguma, proti, FEMA>piedeva>FL>EC

 
  Sastāvdaļas_piedevas_numurs Ja sastāvdaļa ir pārtikas piedeva – pārtikas piedevas "E numurs", kas noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 16. decembra Regulas Nr. 1333/2008 par pārtikas piedevām II un III pielikumā  
  Sastāvdaļas_FL_numurs Eiropas Aromatizētāju (FL) numurs (ja ir), kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 16. decembra Regulas Nr. 1334/2008 par aromatizētājiem un dažām pārtikas sastāvdaļām ar aromatizētāju īpašībām izmantošanai pārtikā un uz tās un par grozījumiem Padomes Regulā (EEK) Nr. 1601/91, Regulās (EK) Nr. 2232/96 un (EK) Nr. 110/2008 un Direktīvā 2000/13/EK I pielikumā  
  Sastāvdaļas_EC_numurs Eiropas Kopienas numurs (EC), ja ir  
  Sastāvdaļas_funkcija Sastāvdaļas funkcija(-as) O  
  Cita_sastāvdaļas_funkcija Ja "cita", norādīt sastāvdaļas funkciju F  
  Receptē_paredzētais_sastāvdaļas_daudzums Saskaņā ar recepti pievienotās sastāvdaļas svars vienā izstrādājuma vienībā miligramos O  
  Neiztvaicētas_sastāvdaļas_statuss Norāde par to, vai par sastāvdaļu neiztvaicētā veidā ir zināma informācija par jebkāda veida toksicitāti un vai tai piemīt kancerogēnas, mutagēnas vai reprodukcijai toksiskas īpašības O  
  Sastāvdaļas_REACH_reģistrācija Reģistrācijas numurs saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2006. gada 18. decembra Regulu Nr. 1907/2006, kas attiecas uz ķimikāliju reģistrēšanu, vērtēšanu, licencēšanu un ierobežošanu (REACH), un ar kuru izveido Eiropas Ķimikāliju aģentūru, groza Direktīvu 1999/45/EK un atceļ Padomes Regulu (EEK) Nr. 793/93 un Komisijas Regulu (EK) Nr. 1488/94, kā arī Padomes Direktīvu 76/769/EEK un Komisijas Direktīvu 91/155/EEK, Direktīvu 93/67/EEK, Direktīvu 93/105/EK un Direktīvu 2000/21/EK, ja ir O  
  Norāde_par_sastāvdaļas_CLP_klasifikāciju Norāde par to, vai viela ir klasificēta saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 16. decembra Regulu (EK) Nr. 1272/2008 par vielu un maisījumu klasificēšanu, marķēšanu un iepakošanu, ar ko groza un atceļ Direktīvas 67/548/EEK un 1999/45/EK ungroza Regulu Nr. 1907/2007, un ir iekļauta klasifikācijas un marķējuma sarakstā O  
  Sastāvdaļas_CLP_klasifikācija Sastāvdaļas klasifikācija saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 16. decembra Regulu Nr. 1272/2008 par vielu un maisījumu klasificēšanu, marķēšanu un iepakošanu un ar ko groza un atceļ Direktīvas 67/548/EEK un 1999/45/EK un groza Regulu Nr. 1907/2007 F  
  Sastāvdaļas_toksikoloģiskie_dati Vielas toksikoloģisko datu pieejamība, to vērtējot atsevišķi vai kā maisījuma daļu. Katrā gadījumā norādīt, vai toksikoloģiskie dati attiecas uz vielu uzkarsētā vai neuzkarsētā veidā O  
  Sastāvdaļas_emisiju_toksicitāte Pētījumu pieejamība par emisiju ķīmisko uzbūvi un/vai toksicitāti F/O  
  Sastāvdaļas_toksicitāte_KMR Pētījumu pieejamība par sastāvdaļas kancerogenitāti, mutagenitāti vai reproduktīvo toksicitāti (turpmāk – KMR) F/O  
  Sastāvdaļas_kardiopulmonārā_toksicitāte In vitro un in vivo pārbaužu pieejamība, lai novērtētu sastāvdaļas toksikoloģisko iedarbību uz sirdi, asinsvadiem un elpceļiem F/O  
  Sastāvdaļas_toksicitāte_un_atkarību izraisoša ietekme Izvērtējuma par sastāvdaļas iespējamo atkarību izraisošo ietekmi pieejamība F/O  
  Citi dati_par_sastāvdaļas_toksicitāti Jebkuru citu iepriekš nenorādītu toksikoloģisko datu pieejamība F/O  
  Dokumentācija_par_sastāvdaļas_toksicitāti/atkarību izraisošo ietekmi Augšupielādēt iepriekšējos sešos datu laukos norādītos pieejamos pētījumus (sastāvdaļu toksikoloģiskie dati, emisijas, KMR, kardiopulmonārie dati, atkarību izraisoša ietekme, citi) F/O  

5. Emisijas

Ja tiek mērītas vairākas emisijas, turpmākajās sadaļās minētos mainīgos norāda par katru atsevišķo emisiju. Attiecībā uz izstrādājumiem, kuri satur vairāk nekā vienu vienību vai vairāk nekā vienu elektroniskās cigaretes vai uzpildes flakona kombināciju, par katru šo vienību vai kombināciju norāda turpmāk minētos mainīgos.

Datu lauks #

Datu lauks

Apraksts

Ziņošana

Iesniedzējs uzskata informāciju par konfidenciālu

  Emisiju_testā_izmantotā_izstrādājuma_EC-ID Ja izstrādājuma lietošanai ir nepieciešams(-i) papildu izstrādājums(-i), norāda minētā(-o) papildu izstrādājuma(-u), kurš(-i) izmantots(-i) testu veikšanai, EC-ID. Ja iesniedzējam nav zināms(-i) papildu izstrādājuma(-u) EC-ID, norāda vismaz zīmolu(-us) un zīmola(-u) paveidu(-us), kā arī dalībvalsti(-is), kurā(-ās) izstrādājums ir laists tirgū F  
  Izstrādājumu_kombinācijas_emisijas Attiecībā uz izstrādājumiem, kuri satur vairāk nekā vienu vienību vai vairāk nekā vienu elektroniskās cigaretes vai uzpildes flakona kombināciju, norāda tās vienības vai kombinācijas specifikāciju, kura izmantota emisiju mērīšanai F  
  Emisiju_mērīšanas_metodes_apraksts Emisiju novērtēšanā izmantoto mērīšanas metožu apraksts, tostarp atsauce uz attiecīgo apstiprināto standartu, ja pieejams O  
  Emisijas_nosaukums Izstrādājuma testēšanas laikā radītās emisijas nosaukums O  
  Emisiju_CAS Emisiju CAS numurs F  
  Emisiju_IUPAC Ja nav CAS numura, norādīt emisiju Starptautiskās Teorētiskās un lietišķās ķīmijas savienības (turpmāk – IUPAC) nosaukumu F  
  Emisiju_daudzums Izstrādājuma lietošanas procesā radīto emisiju daudzums, pamatojoties uz izmantoto mērījumu metodi O  
  Emisiju_vienības Emisijas mērīšanas vienība F  

6. Izstrādājuma dizains

Datu lauks #

Datu lauks

Apraksts

Ziņošana par elektroniskajām cigaretēm

Iesniedzējs uzskata informāciju par konfidenciālu

Ziņošana par uzpildes flakoniem

Iesniedzējs uzskata informāciju par konfidenciālu

  E-cigaretes_apraksts Izstrādājuma apraksts, lai atvieglotu produkta unikālo identifikāciju, tostarp apraksts par visām vienībām un atsevišķajām daļām (sastāvdaļas, e-šķidrums) O   O  
  E-cigaretes_šķidruma_tilpums/tilpība Tilpums vai ietilpība mililitros (attiecībā uz ierīcēm norāda rezervuāra izmēru, attiecībā uz kapsulām/kapsulām ar iztvaicētāju vai uzpildes flakoniem – faktisko tilpumu, tos laižot tirgū) O   O  
  E-cigaretes_nikotīna_koncentrācija Nikotīna koncentrācija, mg/ml F   O  
  E-cigaretes_akumulatora_veids Akumulatora veida apraksts F   Neattiecas  
  E-cigaretes_akumulatora_veida_kapacitāte Norādes par akumulatora elektrisko tilpību, mAh F   Neattiecas  
  E-cigaretes_volti/vati_regulējami Norāde par to, vai elektroniskās cigaretes spriegums/jauda ir regulējams(-a) O   Neattiecas  
  E-cigaretes_spriegums Ja elektroniskās cigaretes spriegums nav regulējams, norāda nominālo spriegumu. Ja elektroniskās cigaretes spriegums ir regulējams, norāda ieteicamo spriegumu F   Neattiecas  
  E-cigaretes_sprieguma_zemākais_diapazons Zemākais iespējamais spriegums F   Neattiecas  
  E-cigaretes_sprieguma_augstākais_diapazons Augstākais iespējamais spriegums F   Neattiecas  
  E-cigaretes_jauda vatos Ja elektroniskās cigaretes jauda nav regulējama, norāda nominālo jaudu vatos. Ja elektroniskās cigaretes jauda ir regulējama, norāda ieteicamo jaudu vatos F   Neattiecas  
  E-cigaretes_jauda vatos_zemākais_diapazons Mazākā iespējamā jauda vatos F   Neattiecas  
  E-cigaretes_jauda vatos_augstākais_diapazons Lielākā iespējamā jauda vatos F   Neattiecas  
  E-cigaretes_gaisa plūsmas_regulēšana Norāde par to, vai elektroniskās cigaretes gaisa plūsma ir regulējama O   Neattiecas  
  E-cigaretes_degļa_nomaiņa Norāde par to, vai patērētājs var regulēt vai pārveidot vai aizstāt degli O   Neattiecas  
  E-cigaretes_mikroprocesors Norāde par to, vai elektroniskajā cigaretē ir iebūvēts mikroprocesors O   Neattiecas  
  E-cigaretes_sildelementa_sastāvs Tvaicētāja stieples (sildelementa) ķīmiskais sastāvs O   Neattiecas  
  Dokumentācija_par_e-cigaretes_nikotīna_devu/uzņemšanu Apraksts par mērījumu metodēm, kas izmantotas, lai novērtētu vienmērīgu dozēšanu un nikotīna uzņemšanu, tostarp atsauce uz attiecīgo apstiprināto standartu, ja tas ir pieejams. Apraksts par novērtējuma rezultātiem O   O  
  E-cigaretes_ražošanas_dokumentācija Apraksts par gala izstrādājuma ražošanas procesu, tostarp sērijveida ražošanu O   O  
  E-cigaretes_ražošanas_atbilstība Apliecinājums, ka ražošanas process nodrošina atbilstību (tostarp (bet ne tikai) sērijveida ražošanā) O   O  
  E-cigaretes_kvalitāte_drošība Paziņojums par to, ka ražotājs un importētājs uzņemas pilnīgu atbildību par izstrādājuma kvalitāti un drošību, izstrādājumu laižot tirgū un lietojot normālos vai saprātīgi paredzamos apstākļos O   O  
  Dokumentācija_par_e-cigaretes_atvēršanu/uzpildīšanu Apraksts par atvēršanas un iepildīšanas mehānismu, ja pieejams F   O  

Veselības ministre Anda Čakša

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!