• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2016. gada 21. jūnija noteikumi Nr. 384 "Meža inventarizācijas un Meža valsts reģistra informācijas aprites noteikumi". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 28.06.2016., Nr. 122 https://www.vestnesis.lv/op/2016/122.3

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 385

Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 5. oktobra noteikumos Nr. 928 "Kārtība, kādā dibināmi valsts institūciju un pašvaldību apbalvojumi"

Vēl šajā numurā

28.06.2016., Nr. 122

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 384

Pieņemts: 21.06.2016.

OP numurs: 2016/122.3

2016/122.3
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 15 Pēdējās nedēļas laikā 37 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 384

Rīgā 2016. gada 21. jūnijā (prot. Nr. 30 25. §)

Meža inventarizācijas un Meža valsts reģistra informācijas aprites noteikumi

Izdoti saskaņā ar Meža likuma
34. panta pirmo daļu

I. Vispārīgais jautājums

1. Noteikumi nosaka:

1.1. meža inventarizācijas saturu un kārtību, kā arī gadījumus, kad veicama atkārtota meža inventarizācija;

1.2. Meža valsts reģistra uzturēšanas un meža inventarizācijas datu aktualizācijas kārtību;

1.3. informāciju, ko meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs sniedz Valsts meža dienestam, un šīs informācijas sniegšanas kārtību.

II. Meža inventarizācijas saturs un kārtība

2. Lai uzsāktu meža inventarizāciju, meža inventarizācijas veicējs izmanto šādu informāciju par inventarizējamo meža īpašumu vai tiesisko valdījumu:

2.1. aktuālos Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas kadastra teksta un kadastra kartes datus, kurus meža inventarizācijas veicējs saņem no Valsts zemes dienesta standartizētā formā atbilstoši normatīvajiem aktiem zemes ierīcības projekta izstrādes jomā;

2.2. no īpašnieka vai tiesiskā valdītāja saņemtu aktuālo Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrēto zemes vienības situācijas plānu vai apvienoto zemes robežu, situācijas un apgrūtinājumu plānu, vai zemes robežu plānu, ja tajā attēlotas zemes lietošanas veidu kontūras;

2.3. no Dabas datu pārvaldības sistēmas "OZOLS" iegūtu aktuālo informāciju par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām un mikroliegumiem, īpaši aizsargājamiem biotopiem un īpaši aizsargājamo sugu dzīvotnēm;

2.4. no valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" saņemtus aktuālos Meliorācijas kadastra datus par zemes vienības meliorācijas sistēmām;

2.5. no attiecīgās vietējās pašvaldības saņemtu vai no Teritorijas attīstības plānošanas informācijas sistēmas (TAPIS) iegūtu teritorijas attīstības plānošanas dokumentos ietverto informāciju;

2.6. Meža valsts reģistra datus – meža inventarizācijas datu nogabalu raksturojošo rādītāju izdrukas vai meža inventarizācijas ģeogrāfiskos un tekstuālos datus, ko var saņemt no Valsts meža dienesta, iesniedzot pieprasījumu ierobežotas pieejamības informācijas iegūšanai atbilstoši normatīvajiem aktiem ierobežotas pieejamības informācijas jomā.

3. Meža inventarizāciju veic, ja zemes vienības robežstigas un robežzīmes meža zemē ir identificējamas apvidū.

4. Ja Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas kadastra teksta datos ir atzīme par zemes robežu neatbilstību, meža inventarizācijas veicējs pārliecinās, vai atzīme attiecas uz zemes robežposmu, kas robežojas ar meža zemi. Ja atzīme attiecas uz meža zemes robežposmu, meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs vēršas pie zemes kadastrālajā uzmērīšanā sertificētas personas zemes robežu neatbilstības novēršanai. Meža inventarizācija ir veicama pēc zemes vienības robežu neatbilstības novēršanas normatīvajos aktos zemes kadastrālās uzmērīšanas jomā noteiktajā kārtībā. Meža inventarizāciju var veikt arī tad, ja atbilstoši zemes kadastrālajā uzmērīšanā sertificētas personas vai Valsts zemes dienesta sagatavotajam aktam zemes robežu neatbilstības iemesls ir starpgabalu veidošanās starp zemes vienībām (neinventarizējot starpgabalu). Ja atzīme neattiecas uz zemes robežposmu, kas robežojas ar meža zemi, vai ja zemes robežu neatbilstības iemesls ir starpgabalu veidošanās starp zemes vienībām, meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs iesniegumam meža inventarizācijas datu reģistrēšanai Meža valsts reģistrā (1. pielikums) pievieno zemes kadastrālajā uzmērīšanā sertificētas personas vai Valsts zemes dienesta sagatavotā akta kopiju par robežu neatbilstību.

5. Ņemot vērā esošo kvartālstigu tīklu un dabiskās robežas, meža zemi var sadalīt kvartālos.

6. Meža inventarizācijas veicējs meža zemi sadala inventarizācijas pamatvienībās – nogabalos, ja:

6.1. meža, purva, lauces, pārplūstoša klajuma, rekultivācijas zemes, kokmateriālu krautuves vietas, rekreācijas platības meža zemes veidi meža apsaimniekošanā (2. pielikums) klasificējami kā dažādi vai kā vienādi, bet nav savstarpēji telpiski saistīti;

6.2. nogabals nodalāms saskaņā ar šo noteikumu 3. pielikumā doto parametru nosacījumiem;

6.3. nogabals nodalāms saskaņā ar plānotu koku ciršanu tajās zemes vienībās, par kurām meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs meža inventarizācijas datus Valsts meža dienestā iesniedz tiešsaistē saskaņā ar šo noteikumu 49.2.2. apakšpunktu.

7. Nogabalu šķērsojošie meža infrastruktūras objekti nav par pamatu nogabala sadalīšanai.

8. Meža inventarizācijas veicējs nosaka autoceļu platumu un Meliorācijas kadastra informācijas sistēmā reģistrētu grāvju platumu, iegūstot to no šo noteikumu 2. punktā minētās informācijas vai uzmērot dabā. Minētos objektus attēlo kā līnijas, pie līnijas norādot attiecīgā objekta platumu.

9. Meža infrastruktūras objektu – kvartālstigu, mineralizēto joslu, dabisko brauktuvju un meliorācijas kadastrā nereģistrētu grāvju – platību iekļauj šķērsojošā un piegulošā nogabala meža platībā.

10. Meža inventarizācijas veicējs zemes vienībā, kurai Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā ir piešķirts kadastra apzīmējums, inventarizē visu Meža likuma 3. panta pirmajā daļā minēto zemi vai – starpinventarizācijas periodā – atsevišķus nogabalus saskaņā ar šo noteikumu 37. punktu.

11. Meža inventarizācijā nodalāmo nogabalu minimālā platība ir 0,1 hektārs, izņemot pilsētu un ciemu teritorijas, kurās minimālā nogabala platība nav noteikta, vai gadījumus, kad Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā zemes vienībai ir reģistrēta mazāka meža platība vai meža platība ir mazāka par 0,1 hektāru un nav telpiski saistīta ar citu meža zemes platību konkrētajā zemes vienībā.

12. Meža zemi saskaņā ar šo noteikumu 3. pielikumā doto parametru nosacījumiem var nenodalīt atsevišķā nogabalā, ja nogabala platība ir mazāka par 0,3 hektāriem. Šo nosacījumu nepiemēro, ja katram nogabalam ir noteikti atšķirīgi apsaimniekošanas ierobežojumi. Atsevišķā nogabalā nenodala par 0,3 hektāriem mazāku ekoloģisko koku grupu, kas saglabāta saskaņā ar normatīvajiem aktiem par koku ciršanu mežā.

13. Meža inventarizācijas veicējs katram nogabalam zemes vienībā vai kvartālā piešķir numuru un par katru nogabalu iegūst un apkopo informāciju saskaņā ar šo noteikumu 4. pielikuma 1. tabulā noteiktajiem nogabalu raksturojošajiem rādītājiem, nepārsniedzot pieļaujamo novirzi un ievērojot attiecīgo noteiktību.

14. Ja mežaudzes valdošās koku sugas vecums salīdzinājumā ar Meža valsts reģistra datiem nepārsniedz šo noteikumu 4. pielikuma 1. tabulā noteikto pieļaujamo novirzi, meža inventarizācijas veicējs neprecizē mežaudzes valdošās koku sugas vecumu. Šo nosacījumu nepiemēro, ja mežaudzes valdošās koku sugas vecumu nosaka atbilstoši šo noteikumu 5. pielikumā minētajai metodei un Valsts meža dienestā iesniedz mežaudzes valdošās koku sugas vecuma mērījumus.

15. Ja mežaudzes valdošās koku sugas vecums salīdzinājumā ar aktuālajiem Meža valsts reģistra datiem pārsniedz šo noteikumu 4. pielikuma 1. tabulā noteikto pieļaujamo parametra novirzi, meža inventarizācijas veicējs to precizē.

16. Šo noteikumu 14. punktā minēto valdošās koku sugas vecumu var precizēt, neiesniedzot mērījumus Valsts meža dienestā, ja:

16.1. mežaudzē ir mainījusies valdošā koku suga;

16.2. mežaudzē valdošā koku suga ir baltalksnis, blīgzna, vītols;

16.3. mežaudze ir jaunaudze atbilstoši Meža likuma 1. panta 15. punktā noteiktajai definīcijai;

16.4. mežaudze atbilstoši Meža valsts reģistra datiem ir sasniegusi galvenās cirtes vecumu;

16.5. mežaudzes valdošās koku sugas vecums ir mazāks nekā Meža valsts reģistrā uzrādītais.

17. Inventarizējamās zemes vienības meža zemes nogabalu izvietojumu meža inventarizācijas veicējs attēlo kartē – meža zemju plānā.

18. Šo noteikumu 17. punktā minēto meža zemes plānu meža inventarizācijas veicējs izgatavo uz Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas kadastra kartes pamata, izmantojot šo noteikumu 2.1. un 2.2. apakšpunktā noteikto informāciju.

19. Ja zemes vienībai Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā nav reģistrēts zemes robežu plāns, meža inventarizācijas veicējs, meža inventarizācijas laikā sagatavojot inventarizējamā meža īpašuma vai tiesiskā valdījuma meža zemes plānu, izmanto iepriekšējā meža inventarizācijā izgatavoto meža zemes plānu.

20. Papīra dokumenta formā meža zemes plāna kartogrāfiskā materiāla mērogs ir ne mazāks kā 1 : 10 000. Elektroniskā veidā objektu precizitāte atbilst mērogam, kas nav mazāks par 1 : 10 000.

21. Meža zemes plānu elektroniskā veidā sagatavo šādi:

21.1. Latvijas 1992. gada ģeodēzisko koordinātu sistēmā, kas izteikta kā Merkatora transversālās projekcijas plaknes koordinātas (LKS-92 TM);

21.2. ģeoreferencētu atbilstoši zemes vienību robežu attēlojumam Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas kadastra kartē;

21.3. kartes objektus un to atribūtu informāciju – atbilstoši šo noteikumu 24. punktā minētajiem klasifikatoriem, struktūrai un formātiem.

22. Meža inventarizācijas veicējs nogabala aprakstā saglabā šādu informāciju:

22.1. atjaunotās vai ieaudzētas mežaudzes sēklu vai stādu izcelsmes sertifikāta numuru;

22.2. atjaunotās vai ieaudzētas mežaudzes meža reproduktīva materiāla ieguves avota numuru;

22.3. meža reproduktīvā materiāla ieguves avota numuru;

22.4. par plantāciju mežu;

22.5. pēdējās izlases cirtes gadu;

22.6. par jaunaudžu kopšanas cirtes izpildi;

22.7. par izsniegtu atļauju izveidot iežogotu meža zemes platību dzīvnieku turēšanai un audzēšanai nebrīvē;

22.8. par kompensējamo mežaudzi atmežošanas izraisīto negatīvo seku dēļ.

23. Meža inventarizācijas veicējs nogabala aprakstā saglabā (ja nepieciešams, to precizējot) šādu informāciju:

23.1. par valsts aizsargājamiem kultūras pieminekļiem, mežaparkiem, mežiem pilsētu teritorijās, vides un dabas resursu aizsargjoslām, bioloģiski nozīmīgiem meža struktūras elementiem – mežaudzēm ezeru salās, mežaudzēm purvu salās, meža puduriem, mežaudzēm ūdensteču un ūdenstilpju palienēs, ģeoloģiskiem un ģeomorfoloģiskiem veidojumiem (gravām, kritenēm, noslīdeņiem, iežu atsegumiem), avotiem, avoksnājiem un bioloģiski vērtīgām mežaudzēm (īpaši aizsargājamiem meža iecirkņiem);

23.2. gadu, kad atjaunotā vai ieaudzētā mežaudze atzīta par atjaunotu vai ieaudzētu;

23.3. mežaudzes izcelšanās veidu (dabiski, sējot vai stādot);

23.4. par atzarošanas izpildi.

24. Valsts meža dienests iestādes tīmekļvietnē www.vmd.gov.lv publicē meža inventarizācijas datu sagatavošanas nosacījumus (klasifikatorus, struktūras, formātus), eksportējamo datu failu struktūru un ar Zemkopības ministriju saskaņotu kārtību un algoritmus mežaudzes sekundāro parametru aprēķināšanai un aktualizācijai.

25. Pēc meža inventarizācijas pabeigšanas meža inventarizācijas veicējs sagatavo un nodod meža īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam:

25.1. iesniegumu meža inventarizācijas datu reģistrēšanai Meža valsts reģistrā (1. pielikums);

25.2. nogabalu raksturojošos rādītājus:

25.2.1. atbilstoši šo noteikumu 6. pielikumam (šo informāciju var nesagatavot, ja meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs par to, ka viņam tā nav nepieciešama, ir informējis meža inventarizācijas veicēju);

25.2.2. atbilstoši šo noteikumu 24. punktā minētajiem klasifikatoriem, struktūrai un formātiem;

25.3. meža zemes plānu atbilstoši šo noteikumu 21. punktam;

25.4. paziņojumu par zemes lietošanas veida izmaiņām (7. pielikums), ja meža inventarizācijas veicējs konstatē, ka zemes lietošanas veida "mežs" faktiskā platība inventarizējamā zemes vienībā vairāk nekā par 10 procentiem atšķiras no Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētajiem datiem. Paziņojumā zemes lietošanas veida "mežs" platību aprēķina, izmantojot Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas kadastra teksta datos norādīto zemes vienības kopējo platību.

26. Meža inventarizācijas veicējs šo noteikumu 25.2.2. un 25.3. apakšpunktā minēto informāciju nosūta Valsts meža dienestam elektroniskā formā uz Valsts meža dienesta struktūrvienības e-pasta adresi. Šo nosacījumu nepiemēro, ja meža īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam ir šo noteikumu 49.2.2. apakšpunktā minētās tiesības. Valsts meža dienests saņemto informāciju izskata pēc šo noteikumu 25.1. apakšpunktā minētā iesnieguma saņemšanas no meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja.

27. Sešu mēnešu laikā no inventarizācijas lietas sagatavošanas datuma meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs šo noteikumu 25.1. apakšpunktā minēto iesniegumu iesniedz Valsts meža dienestā. Meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs, kam ir šo noteikumu 49.2.2. apakšpunktā minētās tiesības, šo noteikumu 25. punktā minēto informāciju (izņemot šo noteikumu 25.2.1. apakšpunktā minēto informāciju) Valsts meža dienestā iesniedz tiešsaistē.

28. Ja nav iesniegti visi šo noteikumu 25. punktā minētie dokumenti (izņemot šo noteikumu 25.2.1. apakšpunktā minēto informāciju) vai tie neatbilst šo noteikumu 24. punktā minētajām prasībām, vai inventarizācijas datos ir skaidri redzama tehniska kļūda, Valsts meža dienests meža īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam un meža inventarizācijas veicējam uz e-pasta adresi, kas norādīta sertificēšanas institūcijas tīmekļvietnē publicētajā meža inventarizācijas jomā sertificēto personu reģistrā, nosūta pieprasījumu trūkstošās informācijas iesniegšanai un norāda termiņu, kas nav īsāks par 10 darbdienām. Ja Valsts meža dienests pieprasīto informāciju nesaņem norādītajā termiņā, tas pieņem lēmumu par inventarizācijas datu reģistrācijas atteikumu.

29. Valsts meža dienests mēneša laikā pēc šo noteikumu 25.1. apakšpunktā minētā iesnieguma saņemšanas to izvērtē un pieņem lēmumu par meža inventarizācijas datu reģistrēšanu Meža valsts reģistrā vai par reģistrācijas atteikumu, ja iesniegtie meža inventarizācijas dati neatbilst šo noteikumu prasībām.

30. Atsakot meža inventarizācijas datu reģistrēšanu:

30.1. Valsts meža dienests pamato atteikuma iemeslu, norādot neatbilstības. Ja iesniegtie meža inventarizācijas dati par mežaudzes vecumu, augstumu un šķērslaukumu neatbilst situācijai dabā, mērījumus veic atbilstoši šo noteikumu 5. pielikumam;

30.2. lēmumu par meža inventarizācijas datu reģistrācijas atteikumu meža īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam paziņo Paziņošanas likumā noteiktajā kārtībā;

30.3. Valsts meža dienests informāciju par atteikumu reģistrēt meža inventarizācijas datus Meža valsts reģistrā un atteikuma pamatojumu nosūta meža inventarizācijas veicējam un tai sertifikācijas institūcijai, kura atbilstoši normatīvajiem aktiem par meža inventarizācijas veicēju sertifikāciju un sertificēto personu darbības uzraudzību meža inventarizācijas veicējam ir izsniegusi sertifikātu. Informāciju meža inventarizācijas veicējam paziņo tūlīt pēc tam, kad pieņemts lēmums par atteikumu reģistrēt meža inventarizācijas datus, bet sertifikācijas institūcijai – tad, kad lēmums kļuvis neapstrīdams.

31. Valsts meža dienesta lēmumu var apstrīdēt un pārsūdzēt Valsts meža dienesta likuma 10. pantā noteiktajā kārtībā.

32. Lēmumu par meža inventarizācijas datu reģistrēšanu Meža valsts reģistrā paziņo, to publicējot Valsts meža dienesta tīmekļvietnē www.vmd.gov.lv un norādot:

32.1. administratīvo teritoriju, kurā atrodas zemes vienība;

32.2. zemes vienību kadastra apzīmējumus;

32.3. lēmuma pieņemšanas datumu.

33. Ja meža īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam ir šo noteikumu 49.2. apakšpunktā minētās tiesības, lēmumu par meža inventarizācijas reģistrēšanu Meža valsts reģistrā vai par reģistrācijas atteikumu paziņo tiešsaistē.

34. Atkārtota meža inventarizācija pirms Meža likumā noteiktā termiņa ir obligāta:

34.1. ja tiek izgatavots jauns zemes vienības zemes robežu un situācijas plāns un zemes vienībā tiek apvienota vai sadalīta meža zeme, izņemot gadījumu, ja dati tiek aktualizēti saskaņā ar šo noteikumu 49.2.2. apakšpunktu vai ja Valsts meža dienests aktualizē meža inventarizācijas datus pēc tam, kad meža zemes apvienošanu vai sadalīšanu ir ierosinājusi valsts tiešās pārvaldes iestāde sabiedrības vajadzībām;

34.2. ja pārtraukta dzīvnieku turēšana iežogotā meža platībā, kas izveidota dzīvnieku turēšanai nebrīvē atbilstoši normatīvajiem aktiem par meža apsaimniekošanu.

35. Ja, sadalot vai apvienojot zemes vienības, nav nepieciešama atkārtota meža inventarizācija saskaņā ar šo noteikumu 34.1. apakšpunktu, meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja pienākums ir informēt Valsts meža dienestu par zemes vienības kadastra apzīmējuma maiņu.

36. Informāciju par atsevišķi no meža esošu platību, kas Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā ir reģistrēta kā mežs un atbilst meža definīcijai Meža likuma izpratnē, bet ir mazāka par 0,5 hektāriem, saglabā Meža valsts reģistrā.

37. Ja meža inventarizācijas laikā inventarizēti tikai atsevišķi nogabali, inventarizācijas datus sagatavo atbilstoši šo noteikumu 25. punktam sadalījumā pa zemes vienībām, norādot nogabalus, kuros veikta meža inventarizācija, un šīs inventarizācijas gadu. Pārējiem nogabaliem saglabā Meža valsts reģistrā esošos datus, tostarp inventarizācijas gadu. Meža inventarizācijas datus iesniedz Valsts meža dienestā atbilstoši šo noteikumu 26. un 27. punktam.

III. Meža valsts reģistra uzturēšanas un meža inventarizācijas datu aktualizācijas kārtība

38. Meža valsts reģistra pārzinis ir Valsts meža dienests, un tas nodrošina meža apsaimniekošanu un izmantošanu un medības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanas uzraudzību un meža ugunsdzēsības funkcijas izpildi, uzrauga tirgus dalībniekus, kas laiž tirgū kokmateriālus un koka izstrādājumus, kā arī uzrauga tirgotājus un pārraudzības organizācijas, veicot šādus uzdevumus:

38.1. reģistrē un uztur Meža valsts reģistrā šādu informāciju:

38.1.1. šo noteikumu 25.2.2. un 25.3. apakšpunktā minētos meža inventarizācijas datus;

38.1.2. iesniegumos par plānoto mežsaimniecisko darbību sniegto informāciju;

38.1.3. pārskatos par veikto mežsaimniecisko darbību sniegto informāciju;

38.1.4. Valsts meža dienesta pārbaudēs iegūto informāciju:

38.1.4.1. ja konstatēts, ka Meža valsts reģistrā iekļauta neprecīza informācija, kas pārsniedz šo noteikumu 4. pielikuma 1. tabulā noteiktās pieļaujamās novirzes;

38.1.4.2. ja pirms lēmuma pieņemšanas par apliecinājuma izsniegšanu vai atteikumu izsniegt apliecinājumu Valsts meža dienests ir veicis mērījumus saskaņā ar šo noteikumu 5. pielikumā minēto metodiku mežaudzes augstuma, šķērslaukuma vai caurmēra precizēšanai gadījumos, kad Meža valsts reģistra dati no situācijas dabā atšķiras mazāk par šo noteikumu 4. pielikuma 1. tabulā noteikto pieļaujamo novirzi un iegūtie rezultāti ietekmē lēmuma pieņemšanu;

38.1.4.3. ja Dabas aizsardzības pārvalde ir iesniegusi iesniegumu Meža valsts reģistra datu precizēšanai;

38.1.4.4. ja meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs ir iesniedzis iesniegumu to Meža valsts reģistra datu precizēšanai, kuru atšķirība no situācijas apvidū pārsniedz šo noteikumu 4. pielikuma 1. tabulā noteikto pieļaujamo novirzi;

38.1.4.5. ja meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs ir iesniedzis iesniegumu Meža valsts reģistra datu mainīšanai ar pievienotiem mērījumiem atbilstoši šo noteikumu 5. pielikumā minētajai metodikai mežaudzes augstuma vai šķērslaukuma precizēšanai gadījumos, kad Meža valsts reģistra datu atšķirība no situācijas dabā ir mazāka par šo noteikumu 4. pielikuma 1. tabulā noteikto pieļaujamo novirzi;

38.1.5. šo noteikumu 22. un 23. punktā minēto informāciju;

38.1.6. no meža nogabaliem atsevišķi nodalītu ģeogrāfisko informāciju par:

38.1.6.1. ģenētisko resursu mežaudzēm;

38.1.6.2. sēklu ieguves plantācijām;

38.1.6.3. iežogotām meža platībām, kas tiek izveidotas dzīvnieku turēšanai un audzēšanai nebrīvē;

38.1.6.4. zinātniskās izpētes objektiem;

38.1.7. informāciju, kas reģistrējama un uzturama saskaņā ar citiem normatīvajiem aktiem meža apsaimniekošanas, meža uguns apsardzības un medību jomā;

38.2. katru gadu aktualizē meža inventarizācijas datus, izmantojot šo noteikumu 24. punktā minētos algoritmus.

39. Valsts meža dienests nodrošina un uztur elektronisko vidi, kas atbalsta:

39.1. šo noteikumu 38.1. apakšpunktā minētās informācijas reģistrēšanu, apstrādi, glabāšanu, aktualizāciju un pieejamību;

39.2. automatizētu informācijas apmaiņu starp institūcijām šo noteikumu 38. punktā minēto funkciju izpildei;

39.3. piekļuvi Meža valsts reģistra aktuālajiem datiem tiešsaistē atbilstoši šo noteikumu 49. punktam.

40. Valsts meža dienests, izmantojot šo noteikumu 38.1.1. un 38.1.4. apakšpunktā minēto informāciju, aprēķina šādus nogabalu aprakstošos sekundāros rādītājus:

40.1. autoceļu platību un meliorācijas kadastrā reģistrētu grāvju platību. Šo objektu aprēķināto platību pievieno šķērsojamā nogabala informācijai sadalījumā pa meža infrastruktūras objektu veidiem – autoceļu platība nogabalā un meliorācijas kadastrā reģistrētu grāvju platība nogabalā, neiekļaujot to šķērsojamā vai piegulošā nogabala meža platībā;

40.2. nogabala platību atbilstoši meža inventarizācijas veicēja iesniegto meža zemes nogabalu izvietojumam meža zemju plānā;

40.3. šo noteikumu 4. pielikuma 1. tabulas 13. piezīmei atbilstošos rādītājus.

41. Ja, pamatojoties uz šo noteikumu 38.1.4.1., 38.1.4.2. un 38.1.4.3. apakšpunktā minētajiem pārbaužu rezultātiem, Valsts meža dienests pieņem lēmumu izdarīt izmaiņas Meža valsts reģistra datos, Valsts meža dienests lēmumu paziņo meža īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam Paziņošanas likumā noteiktajā kārtībā. Valsts meža dienesta lēmumu var apstrīdēt un pārsūdzēt Valsts meža dienesta likuma 10. pantā noteiktajā kārtībā.

42. Meža valsts reģistra datu pārbaude pēc šo noteikumu 38.1.4.4. un 38.1.4.5. apakšpunktā minētā iesnieguma saņemšanas ir maksas pakalpojums saskaņā ar Valsts meža dienesta maksas pakalpojumu cenrādi. Meža inventarizācijas datu pārbaude un izmaiņu izdarīšana Meža valsts reģistrā nav maksas pakalpojums, ja pārbaude notiek saistībā ar administratīvo procesu, kas ierosināts uz cita iesnieguma pamata ar tam pievienotu cirsmas skici vai mērījumiem atbilstoši šo noteikumu 5. pielikumam.

43. Valsts meža dienests bez maksas no Valsts zemes dienesta saņem Meža valsts reģistra uzturēšanai nepieciešamo aktuālo informāciju no Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas.

44. Ja ir mainījusies zemes lietošanas veida "mežs" platība un tā atšķiras no Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētajiem datiem vairāk nekā par 10 procentiem, Valsts meža dienests pēc informācijas izvērtēšanas sagatavo un nosūta Valsts zemes dienestam paziņojumu par zemes lietošanas veida izmaiņām (7. pielikums). Paziņojumā zemes lietošanas veida "mežs" platību aprēķina, izmantojot Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas kadastra teksta datos norādīto zemes vienības kopējo platību. Ja Valsts meža dienests zemes lietošanas veida "mežs" platības izmaiņas konstatē starpinventarizācijas periodā, par to informē meža īpašnieku vai tiesisko valdītāju.

45. Meža valsts reģistra dati ir uzglabājami līdz jaunas meža inventarizācijas pievienošanai. Pēc tam kad Valsts meža dienests ir pieņēmis lēmumu par meža inventarizācijas datu reģistrēšanu Meža valsts reģistrā, Valsts meža dienests Meža valsts reģistrā meža inventarizācijas informāciju nomaina pret jauno informāciju, iepriekš reģistrētas meža inventarizācijas datus saglabājot Meža valsts reģistra arhīvā.

46. Platību no Meža valsts reģistra izslēdz, Meža valsts reģistra arhīvā saglabājot vēsturisko informāciju par veikto darbību, ja platību atmežo, pamatojoties uz kompetentās institūcijas izdotu administratīvo aktu, kas zemes īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam piešķir tiesības mežā veikt būvniecību vai iegūt derīgos izrakteņus, ierīkot lauksaimniecībā izmantojamo zemi vai atjaunot īpaši aizsargājamo biotopu vai īpaši aizsargājamās sugas dzīvotni, ja iesniegts šo noteikumu 53. punktā minētais pārskats par koku ciršanas pabeigšanu (ja koku ciršana bija nepieciešama) un atlīdzināta atmežošanas kompensācija atbilstoši normatīvajiem aktiem par atmežošanas kompensācijas noteikšanas kritērijiem, aprēķināšanas un atlīdzināšanas kārtību.

47. Šo noteikumu 46. punktā minēto nosacījumu nepiemēro un platību no Meža valsts reģistra neizslēdz, ja atmežošana bijusi nepieciešama derīgo izrakteņu ieguvei un derīgo izrakteņu ieguves projekts paredz, ka pēc derīgo izrakteņu ieguves pabeigšanas vietu rekultivēs, sagatavojot to mežsaimniecībai.

48. Valsts meža dienests nodrošina:

48.1. Meža valsts reģistrā ievietotās informācijas pastāvīgu glabāšanu elektroniskā veidā, kā arī iespēju iegūt informāciju par notikušajām izmaiņām un izdarītajiem grozījumiem;

48.2. Meža valsts reģistra informācijas izsniegšanu bez maksas elektroniskā veidā un papīra dokumenta formā pēc meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja pieprasījuma reizi gadā par konkrētā meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja mežu. Ja informācija sagatavota elektroniska dokumenta formā atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu, informāciju papīra dokumenta veidā nesagatavo.

49. Valsts meža dienests meža īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam nodrošina šādu piekļuvi Meža valsts reģistra aktuālajiem datiem tiešsaistē:

49.1. bezmaksas piekļuves tiesības skatīšanās režīmā;

49.2. saskaņā ar Valsts meža dienesta maksas pakalpojumu cenrādi:

49.2.1. piekļuves tiesības ar iesniegumu, paziņojumu un pārskatu iesniegšanas iespējām;

49.2.2. Meža valsts reģistra datu lietošanas tiesības informācijas sistēmā ar iespēju iesniegt iesniegumus, paziņojumus, pārskatus un meža inventarizācijas datus, kā arī mainīt Meža valsts reģistra datus – mainīt nogabala numuru, platību un konfigurāciju un sadalīt nogabalus saimnieciskās darbības vai zemes vienību sadalīšanas vai apvienošanas dēļ, neveicot meža inventarizāciju.

IV. Meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja sniedzamā informācija un šīs informācijas sniegšanas kārtība Valsts meža dienestam

50. Meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs Valsts meža dienestā iesniedz pārskatus par veiktu mežsaimniecisko darbību, norādot šādu vispārīgu informāciju:

50.1. iesniedzēja vārdu, uzvārdu, personas kodu un deklarētās dzīvesvietas adresi (fiziskai personai) vai nosaukumu, reģistrācijas numuru un juridisko adresi (juridiskai personai);

50.2. ja iesniedzējs nav meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs, – pilnvarotās personas vārdu, uzvārdu, personas kodu, pilnvaras numuru, izdošanas datumu un iestādi, kas izdevusi pilnvaru;

50.3. īpašuma vai tiesiskā valdījuma nosaukumu un zemes vienības kadastra apzīmējumu.

51. Pārskatus par veikto mežsaimniecisko darbību Valsts meža dienestā var iesniegt:

51.1. klātienē;

51.2. nosūtot pa pastu;

51.3. elektroniska dokumenta formā atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu;

51.4. tiešsaistē Meža valsts reģistrā, ja meža īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam ir šo noteikumu 49.2. apakšpunktā minētās tiesības.

52. Ja pārskatā minētā informācija atbilst šo noteikumu 50., 53., 56., 57. un 58. punkta un veikto mežsaimniecisko darbību reglamentējošo normatīvo aktu prasībām vai situācijai dabā, Valsts meža dienests pievieno to Meža valsts reģistram, neizdodot administratīvo aktu. Valsts meža dienests lēmumu par atteikšanos pievienot pārskatā minēto informāciju Meža valsts reģistram pieņem mēneša laikā no pārskata saņemšanas dienas, ja pārskatā norādītā informācija neatbilst šo noteikumu 50., 53., 56., 57. un 58. punkta un veikto mežsaimniecisko darbību reglamentējošo normatīvo aktu prasībām vai situācijai dabā. Lēmumu paziņo Paziņošanas likumā noteiktajā kārtībā. Valsts meža dienesta lēmumu var apstrīdēt un pārsūdzēt Valsts meža dienesta likuma 10. pantā noteiktajā kārtībā.

53. Pārskatā par koku ciršanu, ja koki cirsti mežā, papildus šo noteikumu 50. punktā noteiktajām ziņām norāda šādu informāciju:

53.1. ja koki cirsti saskaņā ar apliecinājumu – kvartāla numuru, nogabala numuru, cirsmas numuru, faktisko cirtes izpildes veidu, faktiski izcirsto platību (ha), faktiski izcirsto koksnes apjomu (m3) un apjoma noteikšanas veidu (augošu koku uzmērīšana, sagatavotu kokmateriālu uzmērīšana vai izcirstā apjoma norāde pēc inventarizācijas datiem), cirtes izpildes statusu (pabeigta vai tiek turpināta) un apliecinājuma numuru;

53.2. ja koki cirsti bez apliecinājuma un iegūti kokmateriāli tālākai realizācijai vai pašpatēriņam iegūto kokmateriālu apjoms ir lielāks par 10 kubikmetriem:

53.2.1. cērtot kokus saskaņā ar Meža likuma 12. panta pirmās daļas 1. un 2. punktu, – kvartāla numuru, nogabala numuru, faktisko cirtes izpildes veidu, faktiski izcirsto platību (ha), faktiski izcirsto koksnes apjomu (m3) un apjoma noteikšanas veidu (augošu koku uzmērīšana, sagatavotu kokmateriālu uzmērīšana vai izcirstā apjoma norāde pēc inventarizācijas datiem);

53.2.2. cērtot sausos un vēja gāztos kokus saskaņā ar Meža likuma 12. panta pirmās daļas 3., 4. un 5. punktu, – kvartāla numuru, nogabala numuru, nocirsto koku dominējošo (pēc krājas) sugu un izcirsto koksnes apjomu (m3);

53.2.3. cērtot kokus elektrisko tīklu gaisvadu līniju aizsargjoslās ārpus gaisvadu elektrolīniju trasēm Aizsargjoslu likuma 61. panta 10.1 daļas 4. punktā noteiktajā kārtībā, – kvartāla numuru, nogabala numuru, nocirsto koku dominējošo (pēc krājas) sugu un izcirsto koksnes apjomu (m3), kā arī platību (ha), ja mežaudzes šķērslaukums samazināts zem kritiskā šķērslaukuma;

53.2.4. plantāciju mežā normatīvajos aktos par meža atjaunošanu, meža ieaudzēšanu un plantāciju mežiem noteiktajā kārtībā – kvartāla numuru, nogabala numuru, izcirsto koksnes apjomu (m3), platību (ha), pievienojot meža zemes plāna kopiju ar tajā attēlotu izcirsto platību, ja plantāciju mežs cirsts daļā nogabala;

54. Pārskatā par koku ciršanu, ja koki cirsti purvā, laucē, pārplūstošā klajumā vai meža infrastruktūras objektā normatīvajos aktos par koku ciršanu ārpus meža noteiktajā kārtībā, papildus šo noteikumu 50. punktā noteiktajām ziņām norāda kvartāla numuru, nogabala numuru, nocirsto koku dominējošo (pēc krājas) sugu un izcirsto koksnes apjomu (m3).

55. Lai kontroles institūcijām apliecinātu mežā nocirstās koksnes izcelsmi, meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs var aizpildīt nocirstās koksnes izcelsmes apliecinājumu (8. pielikums), ja apliecinājums nav bijis nepieciešams.

56. Pārskatā par jaunaudžu kopšanu papildus šo noteikumu 50. punktā noteiktajām ziņām par mežaudzi pēc tās kopšanas norāda kvartāla numuru, nogabala numuru, valdošo koku sugu, vidējo koku augstumu (koku augstuma gradāciju – līdz 1,9 metriem, no 2,0 līdz 10,0 metriem vai virs 10,0 metriem), vidējo koku skaitu (atzīmi par koku skaita atbilstību normatīvajos aktos par meža atjaunošanu, meža ieaudzēšanu un plantāciju mežiem noteiktajām prasībām), izkopto platību (ha), atzaroto platību (ha) un atzaroto koku sugu, ja koki atzaroti. Ja iegūta koksne tālākai izmantošanai, norāda pārskatā par koku ciršanu noteikto informāciju. Vidējo koku augstumu nenorāda lapu kokiem, kas nav vecāki par 10 gadiem, un skuju kokiem, kas nav vecāki par 20 gadiem.

57. Pārskatā par meža atjaunošanu papildus šo noteikumu 50. punktā noteiktajām ziņām norāda kvartāla numuru, nogabala numuru, atjaunoto platību (ha), valdošo koku sugu, vidējo koku augstumu (koku augstuma gradāciju – līdz 1,9 metriem vai no 2,0 līdz 10,0 metriem), vidējo koku skaitu (atzīmi par koku skaita atbilstību normatīvajos aktos par meža atjaunošanu, meža ieaudzēšanu un plantāciju mežiem noteiktajām prasībām) un galveno atjaunošanas veidu (sējot, stādot vai dabiski atjaunojot). Papildus var norādīt koku vecumu (dabiski atjaunotām platībām). Vidējo koku augstumu nenorāda lapu kokiem, kas nav vecāki par 10 gadiem, un skuju kokiem, kas nav vecāki par 20 gadiem. Par sējot vai stādot atjaunotu mežu papildus norāda:

57.1. meža reproduktīvā materiāla ieguves avota nosaukumu, reģistrācijas numuru un saskaņojuma datumu meža reproduktīvā materiāla ieguvei, ja atjaunošanā izmantots pašiegūts vai no pašiegūtā izaudzēts (līdz 10 000 gabaliem gadā) meža reproduktīvais materiāls;

57.2. meža reproduktīvā materiāla izcelsmes sertifikāta numuru, ja atjaunošanā izmantots sertificēts materiāls, tostarp pašizaudzēts no sertificēta materiāla;

57.3. meža reproduktīvā materiāla izcelsmes sertifikāta vai cita ražotājvalsts oficiālās iestādes izsniegta izcelsmi apliecinoša dokumenta numuru un izdošanas datumu, ja meža reproduktīvā materiāla ieguves avots ir reģistrēts citā valstī un reproduktīvā materiāla ievešanai ir saņemta ievešanas atļauja (no trešajām valstīm) vai ir izsniegts atzinums par tā piemērotību meža atjaunošanai Latvijā (citās Eiropas Savienības dalībvalstīs reģistrētajiem ieguves avotiem).

58. Pārskatā par meža ieaudzēšanu papildus šo noteikumu 50. punktā noteiktajām ziņām norāda ieaudzēto platību (ha), valdošo koku sugu, koku vecumu (dabiski ieaugušām platībām), vidējo koku augstumu (koku augstuma gradāciju – līdz 1,9 metriem vai no 2,0 līdz 10,0 metriem), vidējo koku skaitu (atzīmi par koku skaita atbilstību normatīvajos aktos par meža atjaunošanu, meža ieaudzēšanu un plantāciju mežiem noteiktajām prasībām), galveno ieaudzēšanas veidu (sējot, stādot vai dabiski ieaudzējot) un atzīmi par plantāciju mežu, kā arī pievieno zemes robežu plāna vai situācijas plāna kopiju ar atzīmētu ieaudzēto platību. Ja mežs ieaudzēts meliorētās platībās, norāda valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" izdoto tehnisko noteikumu numuru un izdošanas datumu. Par sējot vai stādot ieaudzētu mežu papildus norāda:

58.1. meža reproduktīvā materiāla ieguves avota nosaukumu, reģistrācijas numuru un saskaņojuma datumu meža reproduktīvā materiāla ieguvei, ja ieaudzēšanā izmantots pašiegūts vai no pašiegūtā izaudzēts (līdz 10 000 gabaliem gadā) meža reproduktīvais materiāls;

58.2. meža reproduktīvā materiāla izcelsmes sertifikāta numuru, ja atjaunošanā izmantots sertificēts materiāls, tostarp pašizaudzēts no sertificēta materiāla;

58.3. meža reproduktīvā materiāla izcelsmes sertifikāta vai cita ražotājvalsts oficiālās iestādes izsniegta izcelsmi apliecinoša dokumenta numuru un izdošanas datumu, ja meža reproduktīvā materiāla ieguves avots ir reģistrēts citā valstī un reproduktīvā materiāla ievešanai ir saņemta ievešanas atļauja (no trešajām valstīm) vai ir izsniegts atzinums par tā piemērotību meža ieaudzēšanai Latvijā (citās Eiropas Savienības dalībvalstīs reģistrētajiem ieguves avotiem).

59. Šo noteikumu 58. punktā minēto pārskatu iesniedz par tādas mežaudzes ieaudzēšanu, kuras augstums nepārsniedz 10 metru, un pārskatā minēto informāciju pielīdzina ieaudzētas mežaudzes inventarizācijas datiem.

60. Ja mežs atjaunots vai ieaudzēts sējot vai stādot un atjaunošanā vai ieaudzēšanā izmantots sertificēts vai citas valsts reģistrēta ieguves avota materiāls, pārskatam par meža atjaunošanu un pārskatam par meža ieaudzēšanu pievieno meža reproduktīvā materiāla iegādi apliecinošu dokumentu kopijas. Iegādi apliecinošus dokumentus neuzrāda, ja sertificētais materiāls ir pašizaudzēts.

61. Ja nogabalu raksturojošie rādītāji dabā atbilst normatīvajos aktos par meža atjaunošanu, meža ieaudzēšanu un plantāciju mežiem noteiktajiem atjaunošanas kritērijiem, meža inventarizācijas datus pielīdzina pārskatā par meža atjaunošanu norādāmajai informācijai, bet šo noteikumu 60. punktā minētajā gadījumā pievieno arī meža reproduktīvā materiāla iegādi apliecinošu dokumentu kopijas.

62. Ja mežaudze ieaudzēta sējot vai stādot, bet nav reģistrēta Meža valsts reģistrā un nogabalu raksturojošie rādītāji dabā atbilst normatīvajos aktos par meža atjaunošanu, meža ieaudzēšanu un plantāciju mežiem noteiktajiem ieaudzētas mežaudzes vai plantāciju meža ieaudzēšanas kritērijiem un prasībām, kā arī ja meža ieaudzēšana nav pretrunā ar meliorācijas sistēmu ekspluatāciju un uzturēšanu regulējošajiem normatīvajiem aktiem, meža inventarizācijas dati pielīdzināmi pārskatā par meža ieaudzēšanu norādāmajai informācijai.

63. Ja mežaudze ieaudzēta dabiski, bet nav reģistrēta Meža valsts reģistrā, meža inventarizācijas dati pielīdzināmi pārskatā par meža ieaudzēšanu norādāmajai informācijai.

V. Noslēguma jautājumi

64. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2013. gada 12. februāra noteikumus Nr. 88 "Meža inventarizācijas un Meža valsts reģistra informācijas aprites noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 2013, 45., 189., 228. nr.).

65. Ja meža zemes lietošanas veids mainīts saskaņā ar normatīvajiem aktiem par meža zemes transformāciju, bet nekustamā īpašuma objektu raksturojošie dati (zemes lietošanas veids) Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā nav aktualizēti, Valsts meža dienests, pamatojoties uz Ministru kabineta 2004. gada 28. septembra noteikumos Nr. 806 "Meža zemes transformācijas noteikumi" minētajā kārtībā sastādītu administratīvo aktu par transformējamās meža zemes atbilstību transformācijas atļaujā norādītajam zemes lietošanas veidam, attiecīgo platību no Meža valsts reģistra izslēdz un nosūta Valsts zemes dienestam paziņojumu par zemes lietošanas veida izmaiņām (7. pielikums), par šo darbību informējot meža īpašnieku vai tiesisko valdītāju.

66. Meža inventarizācijas lietas, kas sagatavotas pirms šo noteikumu spēkā stāšanās dienas, ir derīgas iesniegšanai Valsts meža dienestā sešus mēnešus pēc šo noteikumu spēkā stāšanās dienas.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

1. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 21. jūnija
noteikumiem Nr. 384

Iesniegums meža inventarizācijas datu reģistrēšanai Meža valsts reģistrā

1. Īpašums vai tiesiskais valdījums  
 

(nosaukums un kadastra numurs)

 
 
2. Meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs  
 

(fiziskas personas vārds, uzvārds un personas kods

 

vai juridiskas personas nosaukums un reģistrācijas numurs)

 

(fiziskas personas deklarētā adrese vai juridiskas personas juridiskā adrese)

 

(e-pasta adrese)

3. Zemes vienība, kurā veikta inventarizācija

Zemes vienības kadastra apzīmējums

Meža zemes platība (ha)

Meža platība (ha)

     

 

4. Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas aktuālā kadastra teksta un aktuālās kadastra kartes datu saņemšanas datums1  

 

5. Valsts meža dienesta struktūrvienība  
 

(virsmežniecība, virsmežniecības nodaļa)

 

6. Meža inventarizācijas veicējs  
 

(vārds, uzvārds, paraksts2)

 

(sertifikāta numurs)

 

7. Inventarizācijas lietas sagatavošanas datums  

 

8. Lūdzu reģistrēt Meža valsts reģistrā meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja
 

(fiziskas personas vārds, uzvārds vai juridiskas personas nosaukums un reģistrācijas numurs)

meža inventarizācijas datus:  
 

(īpašuma vai tiesiskā valdījuma nosaukums un zemes vienību kadastra numuri)

Iesniegtie pielikumi (vajadzīgo atzīmēt ar X):

paziņojums par zemes lietošanas veida izmaiņām (7. pielikums2), ja meža inventarizācijas veicējs ir konstatējis, ka zemes lietošanas veida "mežs" faktiskā platība inventarizējamās zemes vienībā vairāk nekā par 10 procentiem atšķiras no Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētajiem datiem

elektronisko datu datnes (var nepievienot, ja meža inventarizācijas veicējs tās ir nosūtījis Valsts meža dienestam atbilstoši noteikumu 26. punktam2)

pilnvara, ja iesniegumu iesniedz meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja pilnvarota persona

akta kopija par robežu neatbilstību, ja zemes vienībai Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas kadastra teksta datos ir reģistrēta atzīme par zemes robežu neatbilstību

Esmu informēts, ka, pamatojoties uz meža inventarizācijas datiem, pēc paziņojuma par zemes lietošanas veida izmaiņām (7. pielikums2) iesniegšanas Valsts zemes dienestā tiks aktualizētas zemes lietošanas veidu platības Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā.

     

(datums3)

   
     

(meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja vārds, uzvārds)

 

(paraksts3)

Piezīmes.

1Derīgs divus gadus pēc saņemšanas.

2 Ministru kabineta 2016. gada 21. jūnija noteikumi Nr. 384 "Meža inventarizācijas un Meža valsts reģistra informācijas aprites noteikumi".

3Neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

2. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 21. jūnija
noteikumiem Nr. 384

Meža zemes veidi meža apsaimniekošanā un to atbilstība zemes lietošanas veidam

Nr.
p. k.

Meža zemes grupa

Kods

Meža zemes veids meža apsaimniekošanā

Zemes lietošanas veids

Kartes objekts

1. Mežs
1.1. Mežs 10 mežaudze mežs poligons
1.2. Mežs 12 iznīkusi mežaudze1 mežs poligons
1.3. Mežs 14 izcirtums mežs poligons
1.4. Mežs 16 sēklu ieguves plantācija mežs poligons
2. Purvs
2.1. Purvs 21 sūnu purvs2 purvs poligons
2.2. Purvs 22 zāļu purvs3 purvs poligons
2.3. Purvs 23 pārejas purvs4 purvs poligons
3. Lauce
3.1. Lauce 31 meža lauce5 pārējā zeme poligons
3.2. Lauce 32 meža dzīvnieku barošanas lauce6 pārējā zeme poligons
3.3. Lauce 33 virsājs7 pārējā zeme poligons
3.4. Lauce 34 smiltājs8 pārējā zeme poligons
4. Pārplūstošs klajums
4.1. Pārplūstošs klajums 41 pārplūstošs klajums9 pārējā zeme poligons
4.2. Pārplūstošs klajums 42 bebru applūdinājums10 pārējā zeme poligons
5. Meža zeme, uz kuras atrodas meža infrastruktūras objekti
5.1. Autoceļš 51 Autoceļš11 zeme zem ceļiem līnija
5.2. Stiga, dabiska brauktuve
5.2.1. Stiga, dabiska brauktuve 521 kvartālstiga12 mežs līnija
5.2.2. Stiga, dabiska brauktuve 522 mineralizēta josla mežs līnija
5.2.3. Stiga, dabiska brauktuve 523 dabiska brauktuve mežs līnija
5.3. Meža meliorācijas objekti13
5.3.1. Meža meliorācijas objekti 531 meliorācijas kadastrā nereģistrēts grāvis mežs līnija
5.3.2. Meža meliorācijas objekti 532 meliorācijas kadastrā reģistrēts grāvis zeme zem ūdeņiem līnija
5.4. Citi meža infrastruktūras objekti
5.4.1. Meža infrastruktūras objekti 542 rekultivācijas zeme14 pārējā zeme poligons
5.4.2. Meža infrastruktūras objekti 543 kokmateriālu krautuves vieta15 mežs poligons
5.4.3. Meža infrastruktūras objekti 544 rekreācijas platība16 mežs poligons

Piezīmes.

1 Iznīkusi mežaudze – mežaudze, kuras šķērslaukums biotisku, abiotisku vai antropogēnas izcelsmes faktoru ietekmē samazinājies zem kritiskā šķērslaukuma vērtības un kuras turpmāka apmierinoša attīstība nav iespējama.

2 Sūnu purvs – purva ekosistēma, kas minerālvielas un ūdeni saņem galvenokārt no atmosfēras nokrišņiem. Zemsedzē dominē dažādas sfagnu (Sphagnaceae) dzimtas sugas.

3 Zāļu purvs – purva ekosistēma, kas minerālvielas un ūdeni saņem galvenokārt no gruntsūdeņiem. Zemsedzē dominē dažādas grīšļu (Cyperaceae) dzimtas sugas.

4 Pārejas purvs – purva ekosistēma, kas minerālvielas un ūdeni saņem gan no gruntsūdeņiem, gan no atmosfēras nokrišņiem. Zemsedzē dominē dažādas grīšļu un sfagnu dzimtu sugas.

5 Meža lauce – mežā dabisku faktoru ietekmē izveidojusies atklāta platība, kuras veģetācijā dominē lakstaugi un sīkkrūmi.

6 Meža dzīvnieku barošanas lauce – mežā dabisku faktoru ietekmē izveidojusies atklāta platība, kura tiek apstrādāta, lai audzētu lauksaimniecisko produkciju meža dzīvnieku piebarošanai.

7 Virsājs – mežā ietilpstoša atklāta platība, kuras veģetācijā dominē virši (Ericaceae).

8 Smiltājs – mežā ietilpstoša atklāta platība ar neizteiktu augsnes organiskās daļas slāni un veģetāciju, nepietiekamu mitruma un barības vielu daudzumu.

9 Pārplūstošs klajums – platība, kurā, atkārtoti veidojoties paaugstinātam virsūdeņu līmenim, nav iespējama mežaudzes attīstība.

10 Bebru applūdinājums – meža zeme, kura bebru (Castor fiber) darbības dēļ ir pārplūdusi un kurā nav iespējama mežaudzes attīstība.

11Autoceļa platumu nosaka, ietverot ceļa zemes nodalījuma joslas platību.

12 Kvartālstiga – no apauguma attīrīta stiga (ne platāka par pieciem metriem), kas norāda meža kvartālu ārējo robežu.

13 Meliorācijas kadastrā reģistrētu grāvju un regulētu ūdensteču platībā ietver to uzturēšanai nepieciešamo zemes platību (atbērtni un bermu).

14 Rekultivācijas zeme – platība, kurā īstenots vai saskaņā ar normatīvajiem aktiem par atmežošanas kompensāciju noteikšanu tiks īstenots melioratīvu, kultūrtehnisku vai agrotehnisku pasākumu komplekss degradētas augšņu segas atjaunošanai, lai novērstu saimnieciskās darbības dēļ radušos bojājumus un padarītu to derīgu izmantošanai mežsaimniecībā vai citām vajadzībām.

15 Kokmateriālu krautuves vieta – ilglaicīgai lietošanai pie ceļa ierīkota kokmateriālu pagaidu uzglabāšanas vieta.

16 Rekreācijas platība – atpūtas vieta mežā, kuras platība pārsniedz 0,1 ha, cietā seguma takas.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

3. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 21. jūnija
noteikumiem Nr. 384

Meža sadalīšana nogabalos

I. Parametri meža sadalīšanai nogabalos

1. tabula

Nr. p. k.

Parametrs

Nosacījumi

1. Konkrēti meža apsaimniekošanas ierobežojumi Daļai platības normatīvajos aktos noteikti apsaimniekošanas ierobežojumi, izņemot:

a) par 20 metriem šaurākas vides un dabas resursu aizsardzības aizsargjoslas;

b) bioloģiski nozīmīgus meža struktūras elementus, kuru platība ir mazāka par 0,1 hektāru;

c) īpaši aizsargājamo dabas teritoriju ārējās un zonējumu robežas;

d) mikroliegumu robežas un mikroliegumu buferzonu robežas

2. Mežaudzes sastāvs Atšķirīga valdošā koku suga mežaudzē.

Valdošās koku sugas īpatsvars mežaudzē atšķiras vairāk nekā par 20 %:

a) no krājas, ja valdošās koku sugas koku vidējais augstums1 Hvid. > 12 m vai vidējais caurmērs2 Dvid. > 10 cm;

b) no koku skaita, ja valdošās koku sugas koku vidējais augstums1 Hvid. < 12 m vai vidējais caurmērs2 D vid. < 10 cm.

Pārējo koku sugu īpatsvars atšķiras vairāk nekā par 30 %

3. Mežaudzes vecums Mežaudzes valdošās koku sugas vidējais vecums atšķiras parastajai priedei, parastajai eglei, lapeglei, parastajam ozolam, parastajam osim, vīksnai, gobai, parastajai kļavai, dižskābardim, skābardim, duglāzijai, balteglei, valriekstam, zirgkastaņai, citām priedēm, citām eglēm, citiem ozoliem, citām kļavām un citiem ošiem vairāk nekā par 20 gadiem, apsei, bērzam, melnalksnim, parastajai liepai, citām liepām, saldajam ķirsim, mežābelei, meža bumbierei, papelei – vairāk nekā par 10 gadiem, bet baltalksnim, vītolam, pīlādzim – vairāk nekā par pieciem gadiem
4. Meža tips Klasificējams kā dažāds
5. Valdošās koku sugas bonitāte3 Klasificējama kā dažāda
6. Mežaudzes biezība4 Faktiskā un normālā šķērslaukuma5 vai faktiskā un normālā koku skaita6 attiecību starpība pārsniedz 2/10

Piezīmes.

1 Hvid. – mežaudzes valdošās koku sugas koku vidējais augstums.

2 Dvid. – mežaudzes valdošās koku sugas koku vidējais caurmērs.

3 Bonitāte – mežaudzes ražību raksturojošs rādītājs, ko nosaka atkarībā no valdošās koku sugas koku augstuma noteiktā vecumā.

4 Mežaudzes biezība – faktiskā koku skaita attiecība pret normālo koku skaitu vai faktiskā šķērslaukuma attiecība pret normālo šķērslaukumu.

5 Normālais šķērslaukums (m2/ha) – šķērslaukuma skaitliskā vērtība pilnas biezības (biezība 1,0) mežaudzēs.

6 Normālais koku skaits (gab./ha) – koku skaita skaitliskā vērtība pilnas biezības (biezība 1,0) mežaudzēs.

II. Mežaudzes normālais šķērslaukums atkarībā no valdošās koku sugas koku vidējā augstuma (m2/ha)

2. tabula

Nr.
p. k.

Vidējais augstums (m)

Valdošā koku suga

priede

egle un citi skuju koki, izņemot priedi

bērzs, liepa

apse, melnalksnis, baltalksnis, pīlādzis un citi šajā tabulā neminēti lapu koki

ozols, vīksna, goba, kļava, dižskābardis, skābardis

osis

1.

10

27

22

16

19

18

13

2.

11

28

23

17

20

19

15

3.

12

29

25

18

21

20

16

4.

13

30

26

19

23

21

18

5.

14

31

27

20

24

22

19

6.

15

32

28

21

25

23

20

7.

16

32

29

22

26

24

21

8.

17

33

30

23

27

25

22

9.

18

33

31

24

28

26

23

10.

19

34

32

25

29

27

24

11.

20

34

33

26

30

28

24

12.

21

35

34

27

31

29

25

13.

22

35

35

28

32

30

25

14.

23

36

36

28

34

31

26

15.

24

36

37

29

35

32

26

16.

25

36

38

30

36

33

27

17.

26

37

39

31

37

34

27

18.

27

37

40

32

38

35

28

19.

28

37

41

32

39

35

28

20.

29

38

41

33

40

36

28

21.

30

38

42

34

41

37

29

22.

31

38

43

35

42

38

23.

32

38

44

35

42

38

24.

33

38

45

36

43

39

25.

34

39

46

37

44

39

26.

35

39

47

38

45

40

III. Mežaudzes koku normālais skaits atkarībā no valdošās koku sugas koku vidējā augstuma (gab./ha)

3. tabula

Nr.
p. k.

Koku vidējais augstums (m)

Valdošā koku suga

priede

egle un citi skuju koki, izņemot priedi

bērzs, liepa

apse, melnalksnis, baltalksnis, pīlādzis un citi šajā tabulā neminēti lapu koki

ozols, vīksna, goba, kļava, dižskābardis, skābardis

1.

līdz 6

4000

3200

3200

3200

2000

2.

7

3800

3200

3200

3000

2000

3.

8

3600

3000

3000

2800

1800

4.

9

3400

3000

3000

2600

1800

5.

10

3000

3000

3000

2400

1600

6.

11

2800

2800

2600

2200

1600

7.

12

2600

2800

2400

2000

1600

IV. Mežaudzes valdošās koku sugas bonitāte atkarībā no valdošās koku sugas koku vidējā augstuma un vecuma (mežaudzēs, kurās valdošā koku suga ir priede, egle vai citi skuju koki, ozols, osis, vīksna, goba, kļava, dižskābardis un skābardis)

4. tabula

Nr.
p. k.

Vecums (gadi)

Bonitāte

Ia

I

II

III

IV

V

V

Augstums (m)

1. 21 10 9–8 7 6–5 4–3 2–1 0
2. 22 11 10–9 8–7 6–5 4–3 2 1
3. 23 11 10–9 8–7 6 5–4 3–2 1
4. 24 12 11–10 9–8 7–6 5–4 3–2 1
5. 25 12 11–10 9–8 7–6 5–4 3–2 1
6. 26 13 12–11 10–9 8–7 6–4 3–2 1
7. 27 13 12–11 10–9 8–7 6–5 4–3 2
8. 28 13 12–11 10–9 8–7 6–5 4–3 2
9. 29 14 13–12 11–10 9–7 6–5 4–3 2
10. 30 14 13–12 11–10 9–8 7–6 5–3 2
11. 31 15 14–13 12–10 9–8 7–6 5–4 3
12. 32 15 14–13 12–11 10–8 7–6 5–4 3
13. 33 16 15–13 12–11 10–9 8–6 5–4 3
14. 34 16 15–14 13–11 10–9 8–7 6–4 3
15. 35 16 15–14 13–12 11–9 8–7 6–4 3
16. 36 17 16–14 13–12 11–9 8–7 6–5 4
17. 37 17 16–15 14–12 11–10 9–7 6–5 4
18. 38 18 17–15 14–12 11–10 9–7 6–5 4
19. 39 18 17–15 14–13 12–10 9–8 7–5 4
20. 40 18 17–16 15–13 12–10 9–8 7–5 4
21. 41 19 18–16 15–13 12–11 10–8 7–5 4
22. 42 19 18–16 15–14 13–11 10–8 7–6 5
23. 43 19 18–17 16–14 13–11 10–9 8–6 5
24. 44 20 19–17 16–14 13–11 10–9 8–6 5
25. 45 20 19–17 16–14 13–12 11–9 8–6 5
26. 46 20 19–18 17–15 14–12 11–9 8–6 5
27. 47 21 20–18 17–15 14–12 11–9 8–7 6
28. 48 21 20–18 17–15 14–12 11–10 9–7 6
29. 49 21 20–18 17–15 14–13 12–10 9–7 6
30. 50 22 21–19 18–16 15–13 12–10 9–7 6
31. 51 22 21–19 18–16 15–13 12–10 9–7 6
32. 52 22 21–19 18–16 15–13 12–10 9–7 6
33. 53 22 21–19 18–16 15–13 12–10 9–7 6
34. 54 23 22–20 19–17 16–14 13–11 10–8 7
35. 55 23 22–20 19–17 16–14 13–11 10–8 7
36. 56 23 22–20 19–17 16–14 13–11 10–8 7
37. 57 23 22–20 19–17 16–14 13–11 10–8 7
38. 58 24 23–21 20–17 16–14 13–11 10–8 7
39. 59 24 23–21 20–18 17–15 14–11 10–8 7
40. 60 24 23–21 20–18 17–15 14–12 11–8 7
41. 61 24 23–21 20–18 17–15 14–12 11–9 8
42. 62 25 24–21 20–18 17–15 14–12 11–9 8
43. 63 25 24–22 21–18 17–15 14–12 11–9 8
44. 64 25 24–22 21–19 18–15 14–12 11–9 8
45. 65 25 24–22 21–19 18–16 15–12 11–9 8
46. 66 26 25–22 21–19 18–16 15–12 11–9 8
47. 67 26 25–22 21–19 18–16 15–13 12–9 8
48. 68 26 25–23 22–19 18–16 15–13 12–9 8
49. 69 26 25–23 22–20 19–16 15–13 12–10 9
50. 70 26 25–23 22–20 19–16 15–13 12–10 9
51. 71 27 26–23 22–20 19–17 16–13 12–10 9
52. 72 27 26–23 22–20 19–17 16–13 12–10 9
53. 73 27 26–24 23–20 19–17 16–13 12–10 9
54. 74 27 26–24 23–20 19–17 16–14 13–10 9
55. 75 27 26–24 23–21 20–17 16–14 13–10 9
56. 76 28 27–24 23–21 20–17 16–14 13–10 9
57. 77 28 27–24 23–21 20–17 16–14 13–10 9
58. 78 28 27–24 23–21 20–17 16–14 13–10 9
59. 79 28 27–25 24–21 20–18 17–14 13–11 10
60. 80 28 27–25 24–21 20–18 17–14 13–11 10
61. 81 28 27–25 24–21 20–18 17–14 13–11 10
62. 82 29 28–25 24–22 21–18 17–14 13–11 10
63. 83 29 28–25 24–22 21–18 17–15 14–11 10
64. 84 29 28–25 24–22 21–18 17–15 14–11 10
65. 85 29 28–26 25–22 21–18 17–15 14–11 10
66. 86 29 28–26 25–22 21–18 17–15 14–11 10
67. 87 29 28–26 25–22 21–19 18–15 14–11 10
68. 88 30 29–26 25–22 21–19 18–15 14–11 10
69. 89 30 29–26 25–22 21–19 18–15 14–11 10
70. 90 30 29–26 25–23 22–19 18–15 14–12 11
71. 91 30 29–26 25–23 22–19 18–15 14–12 11
72. 92 30 29–27 26–23 22–19 18–15 14–12 11
73. 93 30 29–27 26–23 22–19 18–15 14–12 11
74. 94 30 29–27 26–23 22–19 18–16 15–12 11
75. 95 31 30–27 26–23 22–19 18–16 15–12 11
76. 96 31 30–27 26–23 22–20 19–16 15–12 11
77. 97 31 30–27 26–23 22–20 19–16 15–12 11
78. 98 31 30–27 26–23 22–20 19–16 15–12 11
79. 99 31 30–27 26–24 23–20 19–16 15–12 11
80. 100 31 30–27 26–24 23–20 19–16 15–12 11
81. 101 31 30–28 27–24 23–20 19–16 15–12 11
82. 102 32 31–28 27–24 23–20 19–16 15–12 11
83. 103 32 31–28 27–24 23–20 19–16 15–12 11
84. 104 32 31–28 27–24 23–20 19–16 15–13 12
85. 105 32 31–28 27–24 23–20 19–16 15–13 12
86. 106 32 31–28 27–24 23–20 19–17 16–13 12
87. 107 32 31–28 27–24 23–21 20–17 16–13 12
88. 108 32 31–28 27–24 23–21 20–17 16–13 12
89. 109 32 31–28 27–25 24–21 20–17 16–13 12
90. 110 32 31–29 28–25 24–21 20–17 16–13 12
91. 111 33 32–29 28–25 24–21 20–17 16–13 12
92. 112 33 32–29 28–25 24–21 20–17 16–13 12
93. 113 33 32–29 28–25 24–21 20–17 16–13 12
94. 114 33 32–29 28–25 24–21 20–17 16–13 12
95. 115 33 32–29 28–25 24–21 20–17 16–13 12
96. 116 33 32–29 28–25 24–21 20–17 16–13 12
97. 117 33 32–29 28–25 24–21 20–17 16–13 12
98. 118 33 32–29 28–25 24–21 20–17 16–13 12
99. 119 33 32–29 28–25 24–21 20–17 16–13 12
100. 120 33 32–29 28–25 24–21 20–17 16–13 12
101. 121 34 33–30 29–26 25–22 21–18 17–14 13
102. 122 34 33–30 29–26 25–22 21–18 17–14 13
103. 123 34 33–30 29–26 25–22 21–18 17–14 13
104. 124 34 33–30 29–26 25–22 21–18 17–14 13
105. 125 34 33–30 29–26 25–22 21–18 17–14 13
106. 126 34 33–30 29–26 25–22 21–18 17–14 13
107. 127 34 33–30 29–26 25–22 21–18 17–14 13
108. 128 34 33–30 29–26 25–22 21–18 17–14 13
109. 129 34 33–30 29–26 25–22 21–18 17–14 13
110. 130 34 33–30 29–26 25–22 21–18 17–14 13
111. 131 34 33–30 29–26 25–22 21–18 17–14 13
112. 132 35 34–30 29–26 25–22 21–18 17–14 13
113. 133 35 34–30 29–26 25–22 21–18 17–14 13
114. 134 35 34–31 30–26 25–22 21–18 17–14 13
115. 135 35 34–31 30–27 26–22 21–18 17–14 13
116. 136 35 34–31 30–27 26–22 21–18 17–14 13
117. 137 35 34–31 30–27 26–22 21–18 17–14 13
118. 138 35 34–31 30–27 26–23 22–18 17–14 13
119. 139 35 34–31 30–27 26–23 22–18 17–14 13
120. 140 35 34–31 30–27 26–23 22–18 17–14 13
121. 141 35 34–31 30–27 26–23 22–19 18–14 13
122. 142 35 34–31 30–27 26–23 22–19 18–14 13
123. 143 35 34–31 30–27 26–23 22–19 18–14 13
124. 144 35 34–31 30–27 26–23 22–19 18–14 13
125. 145 35 34–31 30–27 26–23 22–19 18–15 14
126. 146 36 35–31 30–27 26–23 22–19 18–15 14
127. 147 36 35–31 30–27 26–23 22–19 18–15 14
128. 148 36 35–31 30–27 26–23 22–19 18–15 14
129. 149 36 35–32 31–27 26–23 22–19 18–15 14
130. 150 36 35–32 31–27 26–23 22–19 18–15 14
131. 151 36 35–32 31–27 26–23 22–19 18–15 14
132. 152 36 35–32 31–27 26–23 22–19 18–15 14
133. 153 36 35–32 31–27 26–23 22–19 18–15 14
134. 154 36 35–32 31–28 27–23 22–19 18–15 14
135. 155 36 35–32 31–28 27–23 22–19 18–15 14
136. 156 36 35–32 31–28 27–23 22–19 18–15 14
137. 157 36 35–32 31–28 27–23 22–19 18–15 14
138. 158 36 35–32 31–28 27–23 22–19 18–15 14
139. 159 36 35–32 31–28 27–23 22–19 18–15 14
140. 160 36 35–32 31–28 27–24 23–19 18–15 14

V. Mežaudzes valdošās koku sugas bonitāte atkarībā no valdošās koku sugas koku vidējā augstuma un vecuma (mežaudzēs, kurās valdošā koku suga ir bērzs, liepa, apse, melnalksnis, vītols, papele un blīgzna)

5. tabula

Nr.
p.k.

Vecums (gadi)

Bonitāte

Ia

I

II

III

IV

V

Va

Augstums (m)

1. 11 8 7 6 5 4 3 2
2. 12 9 8–7 6 5 4 3 2
3. 13 9 8 7 6–5 4 3 2
4. 14 10 9 8–7 6 5 4–3 2
5. 15 11 10–9 8 7–6 5 4–3 2
6. 16 11 10 9–8 7 6–5 4 3
7. 17 12 11–10 9 8–7 6–5 4 3
8. 18 12 11 10–9 8–7 6 5–4 3
9. 19 13 12–11 10 9–8 7–6 5–4 3
10. 20 14 13–12 11–10 9–8 7–6 5–5 4
11. 21 14 13–12 11–10 9–8 7–7 6–5 4
12. 22 15 14–13 12–11 10–9 8–7 6–5 4
13. 23 15 14–13 12–11 10–9 8–7 6–5 4
14. 24 16 15–14 13–12 11–9 8–7 6–5 4
15. 25 16 15–14 13–12 11–10 9–8 7–5 4
16. 26 17 16–14 13–12 11–10 9–8 7–6 5
17. 27 17 16–15 14–13 12–10 9–8 7–6 5
18. 28 18 17–15 14–13 12–11 10–8 7–6 5
19. 29 18 17–16 15–13 12–11 10–8 7–6 5
20. 30 18 17–16 15–14 13–11 10–9 8–6 5
21. 31 19 18–16 15–14 13–11 10–9 8–6 5
22. 32 19 18–17 16–14 13–12 11–9 8–7 6
23. 33 20 19–17 16–14 13–12 11–9 8–7 6
24. 34 20 19–17 16–15 14–12 11–9 8–7 6
25. 35 20 19–18 17–15 14–12 11–10 9–7 6
26. 36 21 20–18 17–15 14–13 12–10 9–7 6
27. 37 21 20–18 17–16 15–13 12–10 9–7 6
28. 38 21 20–19 18–16 15–13 12–10 9–7 6
29. 39 22 21–19 18–16 15–13 12–10 9–8 7
30. 40 22 21–19 18–16 15–13 12–11 10–8 7
31. 41 22 21–19 18–17 16–14 13–11 10–8 7
32. 42 23 22–20 19–17 16–14 13–11 10–8 7
33. 43 23 22–20 19–17 16–14 13–11 10–8 7
34. 44 23 22–20 19–17 16–14 13–11 10–8 7
35. 45 23 22–20 19–17 16–14 13–11 10–8 7
36. 46 24 23–21 20–18 17–15 14–11 10–8 7
37. 47 24 23–21 20–18 17–15 14–12 11–9 8
38. 48 24 23–21 20–18 17–15 14–12 11–9 8
39. 49 24 23–21 20–18 17–15 14–12 11–9 8
40. 50 25 24–22 21–18 17–15 14–12 11–9 8
41. 51 25 24–22 21–19 18–15 14–12 11–9 8
42. 52 25 24–22 21–19 18–16 15–12 11–9 8
43. 53 25 24–22 21–19 18–16 15–12 11–9 8
44. 54 26 25–22 21–19 18–16 15–13 12–9 8
45. 55 26 25–23 22–19 18–16 15–13 12–9 8
46. 56 26 25–23 22–19 18–16 15–13 12–10 9
47. 57 26 25–23 22–20 19–16 15–13 12–10 9
48. 58 26 25–23 22–20 19–16 15–13 12–10 9
49. 59 27 26–23 22–20 19–17 16–13 12–10 9
50. 60 27 26–23 22–20 19–17 16–13 12–10 9
51. 61 27 26–24 23–20 19–17 16–13 12–10 9
52. 62 27 26–24 23–20 19–17 16–14 13–10 9
53. 63 27 26–24 23–21 20–17 16–14 13–10 9
54. 64 28 27–24 23–21 20–17 16–14 13–10 9
55. 65 28 27–24 23–21 20–17 16–14 13–11 10
56. 66 28 27–24 23–21 20–18 17–14 13–11 10
57. 67 28 27–25 24–21 20–18 17–14 13–11 10
58. 68 28 27–25 24–21 20–18 17–14 13–11 10
59. 69 28 27–25 24–21 20–18 17–14 13–11 10
60. 70 29 28–25 24–22 21–18 17–15 14–11 10
61. 71 29 28–25 24–22 21–18 17–15 14–11 10
62. 72 29 28–25 24–22 21–18 17–15 14–11 10
63. 73 29 28–25 24–22 21–18 17–15 14–11 10
64. 74 29 28–26 25–22 21–18 17–15 14–11 10
65. 75 29 28–26 25–22 21–19 18–15 14–11 10
66. 76 29 28–26 25–22 21–19 18–15 14–12 11
67. 77 30 29–26 25–22 21–19 18–15 14–12 11
68. 78 30 29–26 25–23 22–19 18–15 14–12 11
69. 79 30 29–26 25–23 22–19 18–15 14–12 11
70. 80 30 29–26 25–23 22–19 18–15 14–12 11
71. 81 30 29–26 25–23 22–19 18–16 15–12 11
72. 82 30 29–27 26–23 22–19 18–16 15–12 11
73. 83 30 29–27 26–23 22–19 18–16 15–12 11
74. 84 30 29–27 26–23 22–20 19–16 15–12 11
75. 85 31 30–27 26–23 22–20 19–16 15–12 11
76. 86 31 30–27 26–23 22–20 19–16 15–12 11
77. 87 31 30–27 26–23 22–20 19–16 15–12 11
78. 88 31 30–27 26–24 23–20 19–16 15–13 12
79. 89 31 30–27 26–24 23–20 19–16 15–13 12
80. 90 31 30–27 26–24 23–20 19–16 15–13 12
81. 91 31 30–28 27–24 23–20 19–16 15–13 12
82. 92 31 30–28 27–24 23–20 19–17 16–13 12
83. 93 31 30–28 27–24 23–20 19–17 16–13 12
84. 94 32 31–28 27–24 23–20 19–17 16–13 12
85. 95 32 31–28 27–24 23–21 20–17 16–13 12
86. 96 32 31–28 27–24 23–21 20–17 16–13 12
87. 97 32 31–28 27–24 23–21 20–17 16–13 12
88. 98 32 31–28 27–24 23–21 20–17 16–13 12
89. 99 32 31–28 27–25 24–21 20–17 16–13 12
90. 100 32 31–28 27–25 24–21 20–17 16–13 12
91. 101 32 31–28 27–25 24–21 20–17 16–14 13
92. 102 32 31–29 28–25 24–21 20–17 16–14 13
93. 103 32 31–29 28–25 24–21 20–17 16–14 13
94. 104 32 31–29 28–25 24–21 20–17 16–14 13
95. 105 33 32–29 28–25 24–21 20–18 17–14 13
96. 106 33 32–29 28–25 24–21 20–18 17–14 13
97. 107 33 32–29 28–25 24–21 20–18 17–14 13
98. 108 33 32–29 28–25 24–22 21–18 17–14 13
99. 109 33 32–29 28–25 24–22 21–18 17–14 13
100. 110 33 32–29 28–25 24–22 21–18 17–14 13
101. 111 33 32–29 28–25 24–22 21–18 17–14 13
102. 112 33 32–29 28–26 25–22 21–18 17–14 13
103. 113 33 32–29 28–26 25–22 21–18 17–14 13
104. 114 33 32–29 28–26 25–22 21–18 17–14 13
105. 115 33 32–30 29–26 25–22 21–18 17–14 13
106. 116 33 32–30 29–26 25–22 21–18 17–15 14
107. 117 33 32–30 29–26 25–22 21–18 17–15 14
108. 118 33 32–30 29–26 25–22 21–18 17–15 14
109. 119 34 33–30 29–26 25–22 21–19 18–15 14
110. 120 34 33–30 29–26 25–22 21–19 18–15 14
111. 121 34 33–30 29–26 25–22 21–19 18–15 14
112. 122 34 33–30 29–26 25–22 21–19 18–15 14
113. 123 34 33–30 29–26 25–23 22–19 18–15 14
114. 124 34 33–30 29–26 25–23 22–19 18–15 14
115. 125 34 33–30 29–26 25–23 22–19 18–15 14
116. 126 34 33–30 29–26 25–23 22–19 18–15 14
117. 127 34 33–30 29–27 26–23 22–19 18–15 14
118. 128 34 33–30 29–27 26–23 22–19 18–15 14
119. 129 34 33–30 29–27 26–23 22–19 18–15 14
120. 130 34 33–30 29–27 26–23 22–19 18–15 14
121. 131 34 33–30 29–27 26–23 22–19 18–16 15
122. 132 34 33–31 30–27 26–23 22–19 18–16 15
123. 133 34 33–31 30–27 26–23 22–19 18–16 15
124. 134 34 33–31 30–27 26–23 22–19 18–16 15
125. 135 34 33–31 30–27 26–23 22–19 18–16 15
126. 136 34 33–31 30–27 26–23 22–20 19–16 15
127. 137 35 34–31 30–27 26–23 22–20 19–16 15
128. 138 35 34–31 30–27 26–23 22–20 19–16 15
129. 139 35 34–31 30–27 26–23 22–20 19–16 15
130. 140 35 34–31 30–27 26–23 22–20 19–16 15
131. 141 35 34–31 30–27 26–24 23–20 19–16 15
132. 142 35 34–31 30–27 26–24 23–20 19–16 15
133. 143 35 34–31 30–27 26–24 23–20 19–16 15
134. 144 35 34–31 30–27 26–24 23–20 19–16 15
135. 145 35 34–31 30–27 26–24 23–20 19–16 15
136. 146 35 34–31 30–27 26–24 23–20 19–16 15
137. 147 35 34–31 30–28 27–24 23–20 19–16 15
138. 148 35 34–31 30–28 27–24 23–20 19–17 16
139. 149 35 34–31 30–28 27–24 23–20 19–17 16
140. 150 35 34–31 30–28 27–24 23–20 19–17 16
141. 151 35 34–31 30–28 27–24 23–20 19–17 16
142. 152 35 34–31 30–28 27–24 23–20 19–17 16
143. 153 35 34–31 30–28 27–24 23–20 19–17 16
144. 154 35 34–32 31–28 27–24 23–21 20–17 16
145. 155 35 34–32 31–28 27–24 23–21 20–17 16
146. 156 35 34–32 31–28 27–24 23–21 20–17 16
147. 157 35 34–32 31–28 27–24 23–21 20–17 16
148. 158 35 34–32 31–28 27–24 23–21 20–17 16
149. 159 35 34–32 31–28 27–24 23–21 20–17 16
150. 160 35 34–32 31–28 27–24 23–21 20–17 16
151. 161 35 34–32 31–28 27–24 23–21 20–17 16

VI. Mežaudzes valdošās koku sugas bonitāte atkarībā no valdošās koku sugas koku vidējā augstuma un vecuma (mežaudzēs, kurās valdošā koku suga ir baltalksnis un pīlādzis)

6. tabula

Nr.
p. k.

Vecums (gadi)

Bonitāte

Ia

I

II

III

IV

V

Va

Augstums (m)

1. 6 5 4 3 3 2 1
2. 7 5 4 3 3 2 1 1
3. 8 6 5 4 3 3 2 1
4. 9 6 5 5 4 3 2 1
5. 10 7 6 5 4 3 2 1
6. 11 8 7 6 5 4 3 2
7. 12 9 8–7 6 5 4 3 2
8. 13 9 8 7 6–5 4 3 2
9. 14 10 9 8–7 6 5 4–3 2
10. 15 11 10–9 8 7–6 5 4–3 2
11. 16 11 10 9–8 7 6–5 4 3
12. 17 12 11–10 9 8–7 6–5 4 3
13. 18 12 11 10–9 8–7 6 5–4 3
14. 19 13 12–11 10 9–8 7–6 5–4 3
15. 20 14 13–12 11–10 9–8 7–6 5 4
16. 21 14 13–12 11–10 9–8 7 6–5 4
17. 22 15 14–13 12–11 10–9 8–7 6–5 4
18. 23 15 14–13 12–11 10–9 8–7 6–5 4
19. 24 16 15–14 13–12 11–9 8–7 6–5 4
20. 25 16 15–14 13–12 11–10 9–8 7–5 4
21. 26 17 16–14 13–12 11–10 9–8 7–6 5
22. 27 17 16–15 14–13 12–10 9–8 7–6 5
23. 28 18 17–15 14–13 12–11 10–8 7–6 5
24. 29 18 17–16 15–13 12–11 10–8 7–6 5
25. 30 18 17–16 15–14 13–11 10–9 8–6 5
26. 31 19 18–16 15–14 13–11 10–9 8–6 5
27. 32 19 18–17 16–14 13–12 11–9 8–7 6
28. 33 20 19–17 16–14 13–12 11–9 8–7 6
29. 34 20 19–17 16–15 14–12 11–9 8–7 6
30. 35 20 19–18 17–15 14–12 11–10 9–7 6
31. 36 21 20–18 17–15 14–13 12–10 9–7 6
32. 37 21 20–18 17–16 15–13 12–10 9–7 6
33. 38 21 20–19 18–16 15–13 12–10 9–7 6
34. 39 22 21–19 18–16 15–13 12–10 9–8 7
35. 40 22 21–19 18–16 15–13 12–11 10–8 7
36. 41 22 21–19 18–17 16–14 13–11 10–8 7
37. 42 23 22–20 19–17 16–14 13–11 10–8 7
38. 43 23 22–20 19–17 16–14 13–11 10–8 7
39. 44 23 22–20 19–17 16–14 13–11 10–8 7
40. 45 23 22–20 19–17 16–14 13–11 10–8 7
41. 46 24 23–21 20–18 17–15 14–11 10–8 7
42. 47 24 23–21 20–18 17–15 14–12 11–9 8
43. 48 24 23–21 20–18 17–15 14–12 11–9 8
44. 49 24 23–21 20–18 17–15 14–12 11–9 8
45. 50 25 24–22 21–18 17–15 14–12 11–9 8
46. 51 25 24–22 21–19 18–15 14–12 11–9 8
47. 52 25 24–22 21–19 18–16 15–12 11–9 8
48. 53 25 24–22 21–19 18–16 15–12 11–9 8
49. 54 26 25–22 21–19 18–16 15–13 12–9 8
50. 55 26 25–23 22–19 18–16 15–13 12–9 8
51. 56 26 25–23 22–19 18–16 15–13 12–10 9
52. 57 26 25–23 22–20 19–16 15–13 12–10 9
53. 58 26 25–23 22–20 19–16 15–13 12–10 9
54. 59 27 26–23 22–20 19–17 16–13 12–10 9
55. 60 27 26–23 22–20 19–17 16–13 12–10 9
56. 61 27 26–24 23–20 19–17 16–13 12–10 9
57. 62 27 26–24 23–20 19–17 16–14 13–10 9
58. 63 27 26–24 23–21 20–17 16–14 13–10 9
59. 64 28 27–24 23–21 20–17 16–14 13–10 9
60. 65 28 27–24 23–21 20–17 16–14 13–11 10
61. 66 28 27–24 23–21 20–18 17–14 13–11 10
62. 67 28 27–25 24–21 20–18 17–14 13–11 10
63. 68 28 27–25 24–21 20–18 17–14 13–11 10
64. 69 28 27–25 24–21 20–18 17–14 13–11 10
65. 70 29 28–25 24–22 21–18 17–15 14–11 10
66. 71 29 28–25 24–22 21–18 17–15 14–11 10
67. 72 29 28–25 24–22 21–18 17–15 14–11 10
68. 73 29 28–25 24–22 21–18 17–15 14–11 10
69. 74 29 28–26 25–22 21–18 17–15 14–11 10
70. 75 29 28–26 25–22 21–19 18–15 14–11 10
71. 76 29 28–26 25–22 21–19 18–15 14–12 11
72. 77 30 29–26 25–22 21–19 18–15 14–12 11
73. 78 30 29–26 25–23 22–19 18–15 14–12 11
74. 79 30 29–26 25–23 22–19 18–15 14–12 11
75. 80 30 29–26 25–23 22–19 18–15 14–12 11
76. 81 30 29–26 25–23 22–19 18–16 15–12 11
77. 82 30 29–27 26–23 22–19 18–16 15–12 11
78. 83 30 29–27 26–23 22–19 18–16 15–12 11
79. 84 30 29–27 26–23 22–20 19–16 15–12 11
80. 85 31 30–27 26–23 22–20 19–16 15–12 11
81. 86 31 30–27 26–23 22–20 19–16 15–12 11
82. 87 31 30–27 26–23 22–20 19–16 15–12 11
83. 88 31 30–27 26–24 23–20 19–16 15–13 12
84. 89 31 30–27 26–24 23–20 19–16 15–13 12
85. 90 31 30–27 26–24 23–20 19–16 15–13 12
86. 91 31 30–28 27–24 23–20 19–16 15–13 12
87. 92 31 30–28 27–24 23–20 19–17 16–13 12
88. 93 31 30–28 27–24 23–20 19–17 16–13 12
89. 94 32 31–28 27–24 23–20 19–17 16–13 12
90. 95 32 31–28 27–24 23–21 20–17 16–13 12
91. 96 32 31–28 27–24 23–21 20–17 16–13 12
92. 97 32 31–28 27–24 23–21 20–17 16–13 12
93. 98 32 31–28 27–24 23–21 20–17 16–13 12
94. 99 32 31–28 27–25 24–21 20–17 16–13 12
95. 100 32 31–28 27–25 24–21 20–17 16–13 12
96. 101 32 31–28 27–25 24–21 20–17 16–14 13
97. 102 32 31–29 28–25 24–21 20–17 16–14 13
98. 103 32 31–29 28–25 24–21 20–17 16–14 13
99. 104 32 31–29 28–25 24–21 20–17 16–14 13
100. 105 33 32–29 28–25 24–21 20–18 17–14 13
101. 106 33 32–29 28–25 24–21 20–18 17–14 13
102. 107 33 32–29 28–25 24–21 20–18 17–14 13
103. 108 33 32–29 28–25 24–22 21–18 17–14 13
104. 109 33 32–29 28–25 24–22 21–18 17–14 13
105. 110 33 32–29 28–25 24–22 21–18 17–14 13
106. 111 33 32–29 28–25 24–22 21–18 17–14 13
107. 112 33 32–29 28–26 25–22 21–18 17–14 13
108. 113 33 32–29 28–26 25–22 21–18 17–14 13
109. 114 33 32–29 28–26 25–22 21–18 17–14 13
110. 115 33 32–30 29–26 25–22 21–18 17–14 13
111. 116 33 32–30 29–26 25–22 21–18 17–15 14
112. 117 33 32–30 29–26 25–22 21–18 17–15 14
113. 118 33 32–30 29–26 25–22 21–18 17–15 14
114. 119 34 33–30 29–26 25–22 21–19 18–15 14
115. 120 34 33–30 29–26 25–22 21–19 18–15 14
116. 121 34 33–30 29–26 25–22 21–19 18–15 14
117. 122 34 32–30 29–26 25–22 21–19 18–15 14
118. 123 34 33–30 29–26 25–23 22–19 18–15 14
119. 124 34 33–30 29–26 25–23 22–19 18–15 14
120. 125 34 33–30 29–26 25–23 22–19 18–15 14
121. 126 34 33–30 29–26 25–23 22–19 18–15 14
122. 127 34 33–30 29–27 26–23 22–19 18–15 14
123. 128 34 33–30 29–27 26–23 22–19 18–15 14
124. 129 34 33–30 29–27 26–23 22–19 18–15 14
125. 130 34 33–30 29–27 26–23 22–19 18–15 14
126. 131 34 33–30 29–27 26–23 22–19 18–16 15
127. 132 34 33–31 30–27 26–23 22–19 18–16 15
128. 133 34 33–31 30–27 26–23 22–19 18–16 15
129. 134 34 33–31 30–27 26–23 22–19 18–16 15
130. 135 34 33–31 30–27 26–23 22–19 18–16 15
131. 136 34 33–31 30–27 26–23 22–20 19–16 15

VII. Mežaudzes bonitāte1 atkarībā no valdošās koku sugas un meža tipa2, 3

7. tabula

Nr.
p. k.

Meža tips

Parastā priede, lapegle un citas priedes

Parastā egle un citas egles

Bērzs un liepa

Melnalksnis

Apse un papele

Baltalksnis, vītols, pīlādzis, blīgzna un citi šajā tabulā neminēti lapu koki

Ozols

Osis, goba, vīksna, dižskābardis, skābardis, kļava

1. Sils IV V IV V V V V V
2. Mētrājs III IV III V V V V V
3. Lāns II III II V V V V V
4. Damaksnis I II II II II II III II
5. Vēris V I I II I I II II
6. Gārša V I I II I I II I
7. Grīnis V V V V V V V V
8. Slapjais mētrājs IV V III V V V V V
9. Slapjais damaksnis III IV II II II II III II
10. Slapjais vēris V III I II I I II II
11. Slapjā gārša V II II I II II II I
12. Purvājs V V V V V V V V
13. Niedrājs IV IV IV III V V V V
14. Dumbrājs III III III II II II V II
15. Liekņa V II II I I I V I
16. Viršu ārenis IV V IV V V V V V
17. Mētru ārenis III III III V V V V V
18. Šaurlapju ārenis II II II II II II III II
19. Platlapju ārenis V I I I I I II I
20. Viršu kūdrenis III III III V V V V V
21. Mētru kūdrenis II III II V V V V V
22. Šaurlapju kūdrenis I II I II I I III II
23. Platlapju kūdrenis V I I I I I II I

Piezīmes.

1  I bonitātē ietver arī Ia un augstākas bonitātes, V bonitātē ietver arī Va un zemākas bonitātes.

2  Mežaudzes bonitāti atkarībā no valdošās koku sugas un meža tipa nosaka mežaudzēm, kuru valdošās koku sugas vecums nav sasniedzis 21 gadu (mežaudzēs, kuru valdošā koku suga ir priede, egle vai citi skuju koki, ozols, osis, vīksna, goba, kļava, dižskābardis, skābardis) vai 11 gadus (mežaudzes, kuru valdošā koku suga ir bērzs, liepa, apse, melnalksnis, vītols, papele, blīgzna), vai sešus gadus (mežaudzes, kuru valdošā koku suga ir baltalksnis, pīlādzis), kā arī izcirtumos (valdošo koku sugu nosakot atbilstoši informācijai par iepriekšējo mežaudzi).

3 Tabulai ir informatīvs raksturs.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

4. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 21. jūnija
noteikumiem Nr. 384

Meža inventarizācijai izmantojamie rādītāji

I. Nogabalu raksturojošie rādītāji

1. tabula

Nr.
p. k.

Rādītājs

Mērvienība

Noteiktība

Pieļaujamā novirze

1. Nogabala platība12

ha

pilsētu un ciemu teritorijās – 0,01 ha, ārpus pilsētu un ciemu teritorijām – 0,1 ha1 n = 0,25 x √(S), kur
n – pieļaujamā novirze,
S – nogabala platība
2. Meža tips (2. tabula) meža tipa kods atbilstoši klasifikatoram

x

blakus esošais meža tips meža tipu grupā
3. Koku sugas (koku sugām, kuru krājas vai koku skaita īpatsvars mežaudzē pārsniedz 5 %, bet ne vairāk kā piecas koku sugas pirmajā mežaudzes stāvā un trīs koku sugas otrajā mežaudzes stāvā, atsevišķi pa stāviem2)3, 4 koku sugas kods atbilstoši klasifikatoram

x

x

3.1. vecums
3.1.1. līdz 40 gadiem5

gadi

1

+/– 5

3.1.2. 41 gads un vairāk

gadi

1

+/– 10

3.2. vidējais augstums
3.2.1. lapu kokiem, kas nav vecāki par 10 gadiem, un skuju kokiem, kas nav vecāki par 20 gadiem6, 7

m

augstums atbilstoši klasifikatoram

x

3.2.2. lapu kokiem, kas vecāki par 10 gadiem, un skuju kokiem, kas vecāki par 20 gadiem

m

1 m

+/– 10 %

3.3. vidējais caurmērs
3.3.1. lapu kokiem, kas nav vecāki par 10 gadiem, un skuju kokiem, kas nav vecāki par 20 gadiem7,8

cm

caurmērs atbilstoši klasifikatoram

x

3.3.2. lapu kokiem, kas vecāki par 10 gadiem, un skuju kokiem, kas vecāki par 20 gadiem7

cm

1 cm

x

3.4. šķērslaukums9, ja valdošās koku sugas koku vidējais augstums10 Hvid. > 12 m vai vidējais caurmērs11 Dvid. > 10 cm
3.4.1. jaunaudzēs

m2/ha

1 m2

+/– 20 %

3.4.2. pārējās attiecīgā vecuma audzēs līdz 30 m2/ha

m2/ha

1 m2

10 %, bet ne mazāk par +/– 2 m2/ha

3.4.3. pārējās attiecīgā vecuma audzēs virs 30 m2/ha

m2/ha

1 m2

+/– 20 %

3.5. koku skaits12, ja valdošās koku sugas koku vidējais augstums10 Hvid. < 12 m vai vidējais caurmērs11 Dvid. < 10 cm

gab./ha

100 gab./ha

+/– 20 %

3.6. krāja7, 13

m3/ha

1

x

3.7. sastāva koeficients mežaudzes formulā7, 13

x

1

x

4. Koku suga (koku sugām, kuru īpatsvars mežaudzē ir 5 % un mazāks, bet ne vairāk kā trīs koku sugas)7 koku sugas kods atbilstoši klasifikatoram

x

x

4.1. vecums

gadi

1

x

4.2. koksnes apjoms

m3

kopējā apjoma (m3) grupa atbilstoši klasifikatoram

x

5. Koki (pa sugām), kuri saglabāti no iepriekšējās mežaudzes un kuru kopējais šķērslaukums ir mazāks par kritisko šķērslaukumu (ne vairāk kā trīs koku sugas)7

m3

1

x

6. Mežaudzes biezība pa stāviem7, 13

x

0,1

x

7. Aprēķinātā mežaudzes krāja (tai skaitā pirmā un otrā stāva koku krāja un koki, kas saglabāti no iepriekšējās mežaudzes)7, 13

m3

x

x

8. Aprēķinātais mežaudzes šķērslaukums7, 13

m2/ha

x

x

9. Valdošās koku sugas bonitāte7,13

x

x

x

10. Atmirušās koksnes apjoms7

m3

kopējā apjoma (m3) grupa atbilstoši klasifikatoram

x

11. Mežaudzes izcelšanās veids7

x

sējot vai stādot vai dabiska

x

12. Bojātā koku suga un bojājuma veids7

x

kods atbilstoši klasifikatoram

x

Piezīmes.

1 Ja inventarizējamās zemes vienības robežas uzmērītas instrumentāli, nogabalu un kopējo zemes lietošanas kategorijas "mežs" platību gan pilsētu un ciemu teritorijās, gan ārpus tām var noteikt ar 0,01 ha noteiktību.

2 Mežaudzes stāvs – koku kopa, kuras augstumu atšķirības no koku vidējā augstuma nepārsniedz 20 %. Meža inventarizācijā otro stāvu izdala, ja tā koku vidējais augstums ir vismaz par 21 % mazāks nekā pirmā stāva koku vidējais augstums, bet nav mazāks par sešiem metriem.

3 Vienas koku sugas izdalīšana vairākas reizes pieļaujama jaunaudzēs un mežaudzēs, kurā konkrētās koku sugas vecuma atšķirība priedei, eglei, lapeglei, ozolam, osim, vīksnai, gobai, kļavai ir 20 gadu vai vairāk, bet pārējām koku sugām – 10 gadu vai vairāk.

4 Stādītām vai sētām lapu koku mežaudzēm, kas jaunākas par 5 gadiem, un stādītām vai sētām skuju koku mežaudzēm, kas jaunākas par 10 gadiem, saglabā Meža valsts reģistrā esošo informāciju, ja stādītās vai sētās koku sugas koku skaits nav mazāks par Ministru kabineta 2012. gada 18. decembra noteikumu Nr. 935 "Noteikumi par koku ciršanu mežā" 2. pielikumā noteikto skaitu.

5 Vecumu lapu kokiem, kas nav vecāki par 10 gadiem, un skuju kokiem, kas nav vecāki par 20 gadiem, pieļaujams noteikt tikai valdošajai koku sugai.

6 Koku augstumu dabā nenosaka, bet reģistrē vērtību atbilstoši šā pielikuma 4. tabulai.

7 Rādītāja noteikšanai nav ierobežota pieļaujamā novirze.

8 Caurmēru dabā nenosaka, bet reģistrē vērtību atbilstoši šā pielikuma 5. tabulai.

9 To koku sugu šķērslaukumu, kuru īpatsvars mežaudzē ir 5 % un mazāks, proporcionāli pieskaita mežaudzi veidojošo koku sugu šķērslaukumam.

10 Hvid. – mežaudzes valdošās koku sugas vidējais augstums.

11 Dvid. – mežaudzes valdošās koku sugas vidējais caurmērs.

12 To sugu koku skaitu, kuru īpatsvars mežaudzē ir 5 % un mazāks, proporcionāli pieskaita mežaudzi veidojošo koku sugu koku skaitam.

13 Rādītājus, pamatojoties uz iesniegtajiem datiem, aprēķina Valsts meža dienests.

II. Meža tipi

2. tabula

Nr.
p. k.

Meža tipu grupa

Meža tips

Simbols

1. Mežaudzes sausās minerālaugsnēs
1.1. sils Sl
1.2. mētrājs Mr
1.3. lāns Ln
1.4. damaksnis Dm
1.5. vēris Vr
1.6. gārša Gr
2. Mežaudzes slapjās minerālaugsnēs
2.1. grīnis Gs
2.2. slapjais mētrājs Mrs
2.3. slapjais damaksnis Dms
2.4. slapjais vēris Vrs
2.5. slapjā gārša Grs
3. Mežaudzes slapjās kūdras augsnēs
3.1. purvājs Pv
3.2. niedrājs Nd
3.3. dumbrājs Db
3.4. liekņa Lk
4. Mežaudzes nosusinātās minerālaugsnēs
4.1. viršu ārenis Av
4.2. mētru ārenis Am
4.3. šaurlapju ārenis As
4.4. platlapju ārenis Ap
5. Mežaudzes nosusinātās kūdras augsnēs
5.1.   viršu kūdrenis Kv
5.2.   mētru kūdrenis Km
5.3.   šaurlapju kūdrenis Ks
5.4.   platlapju kūdrenis Kp

III. Nogabalu raksturojošās īpatnības

3. tabula

Nr.
p. k.

Īpatnība

1. Īpaši aizsargājama dabas teritorija – dabas piemineklis1
2. Valsts aizsargājamais kultūras piemineklis1
3. Aizsargjosla gar virszemes ūdensobjektiem un purviem, kura šaurāka par 20 metriem
4. Purva sala1
5. Ūdensteces vai ūdenstilpes paliene1
6. Grava, kritene, noslīdenis, iežu atsegums1
7. Avots, avoksnājs1
8. Meža infrastruktūras objekts1
8.1. Ūdens ņemšanas vieta2
8.2. Rekreācijas objekts1, 3
8.3. Ugunsnovērošanas tornis
8.4. Citas saskaņā ar klasifikatoru, kas publicēts Valsts meža dienesta tīmekļvietnē

Piezīmes.

1 Objekts, kura aizņemtā platība ir mazāka par 0,1 hektāru.

2 Ūdens ņemšanas vieta – meža ugunsgrēku dzēšanai paredzēta ūdens ņemšanas vieta.

3 Rekreācijas objekts – piemēram, īpaši ierīkota telšu un atpūtas vieta, informācijas zīmes un norādes, mazās arhitektūras formas.

IV. Vidējā augstuma augšanas gaita līdz piecu gadu krūšaugstuma vecumam atkarībā no bonitātes

4. tabula

Koku suga

Bonitāte

Faktiskais vecums

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Priede

Ia

0,5 1,1 1,6 2,1 2,6 3,2 3,7 4,2 4,7 5,2 5,8 6,3 6,8 7,3 7,8 8,4 8,9 9,4 9,9 10,4

I

0,4 0,8 1,1 1,5 1,9 2,3 2,7 3,0 3,4 3,8 4,2 4,6 4,9 5,3 5,7 6,1 6,5 6,8 7,2 7,6

II

0,3 0,5 0,8 1,1 1,3 1,6 1,8 2,1 2,4 2,6 2,9 3,2 3,4 3,7 3,9 4,2 4,5 4,7 5,0 5,3

III

0,2 0,4 0,6 0,8 1,0 1,2 1,3 1,5 1,7 1,9 2,1 2,9 2,5 2,7 2,9 3,1 3,3 3,4 3,6 3,8

IV

0,1 0,3 0,4 0,5 0,7 0,8 1,0 1,1 1,2 1,4 1,5 1,6 1,8 1,9 2,0 2,2 2,3 2,4 2,6 2,7

V

0,1 0,2 0,3 0,4 0,5 0,6 0,6 0,7 0,8 0,9 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 1,5 1,6 1,6 1,7 1,8

Va

0,1 0,1 0,2 0,3 0,3 0,4 0,5 0,5 0,6 0,7 0,7 0,8 0,9 0,9 1,0 1,1 1,1 1,2 1,2 1,3

Egle

Ia

0,3 0,7 1,0 1,4 1,7 2,0 2,4 2,7 3,0 3,4 3,7 4,0 4,4 4,7 5,0 5,4 5,7 6,0 6,4 6,7

I

0,2 0,5 0,7 0,9 1,1 1,4 1,6 1,8 2,1 2,3 2,5 2,7 3,0 3,2 3,4 3,7 3,9 4,1 4,3 4,6

II

0,2 0,3 0,5 0,7 0,8 1,0 1,2 1,3 1,5 1,7 1,8 2,0 2,2 2,3 2,5 2,6 2,8 3,0 3,1 3,3

III

0,1 0,3 0,4 0,5 0,6 0,8 0,9 1,0 1,1 1,3 1,4 1,5 1,6 1,8 1,9 2,0 2,1 2,3 2,4 2,5

IV

0,1 0,2 0,3 0,4 0,5 0,6 0,7 0,8 0,9 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 1,5 1,6 1,7 1,8 1,9 2,0

V

0,1 0,2 0,2 0,3 0,4 0,5 0,5 0,6 0,7 0,7 0,8 0,9 1,0 1,0 1,1 1,2 1,3 1,3 1,4 1,5

Va

0,1 0,1 0,2 0,2 0,3 0,4 0,4 0,5 0,5 0,6 0,6 0,7 0,8 0,8 0,9 0,9 1,0 1,0 1,1 1,2

Bērzs

Ia

0,5 1,1 1,6 2,2 2,7 3,3 3,8 4,3 4,9 5,4                    

I

0,4 0,9 1,3 1,8 2,2 2,6 3,1 3,5 3,9 4,4                    

II

0,3 0,7 1,0 1,3 1,6 2,0 2,3 2,6 2,9 3,3                    

III

0,3 0,6 0,8 1,1 1,4 1,7 1,9 2,2 2,5 2,8                    

IV

0,2 0,4 0,6 0,9 1,1 1,3 1,5 1,7 1,9 2,1                    

V

0,2 0,4 0,6 0,7 0,9 1,1 1,3 1,5 1,7 1,9                    

Va

0,2 0,3 0,5 0,7 0,8 1,0 1,1 1,3 1,5 1,6                    

Melnalksnis

Ia

0,6 1,3 1,9 2,5 3,2 3,8 4,4 5,0 5,7 6,3                    

I

0,5 1,0 1,5 2,0 2,6 3,1 3,6 4,1 4,6 5,1                    

II

0,4 0,8 1,1 1,5 1,9 2,3 2,6 3,0 3,4 3,8                    

III

0,3 0,6 0,9 1,3 1,6 1,9 2,2 2,5 2,8 3,1                    

IV

0,2 0,5 0,7 1,0 1,2 1,4 1,7 1,9 2,2 2,4                    

V

0,2 0,4 0,6 0,8 1,0 1,2 1,4 1,6 1,8 2,0                    

Va

0,2 0,4 0,5 0,7 0,9 1,0 1,2 1,4 1,6 1,7                    

Apse

Ia

0,7 1,4 2,2 2,9 3,6 4,3 5,0 5,8 6,5 7,2                    

I

0,6 1,2 1,8 2,4 3,0 3,6 4,2 4,8 5,4 6,0                    

II

0,5 1,0 1,5 2,0 2,5 3,0 3,5 4,0 4,5 5,0                    

III

0,4 0,9 1,3 1,7 2,1 2,5 3,0 3,4 3,8 4,2                    

IV

0,4 0,7 1,1 1,4 1,8 2,1 2,5 2,9 3,2 3,6                    

V

0,3 0,6 0,9 1,2 1,5 1,8 2,1 2,4 2,7 3,0                    

Va

0,3 0,5 0,8 1,0 1,3 1,5 1,8 2,0 2,3 2,5                    

Baltalksnis

Ia

0,7 1,4 2,1 2,8 3,5 4,2 4,9 5,6 6,3 7,0                    

I

0,6 1,2 1,8 2,4 3,0 3,6 4,2 4,8 5,4 6,0                    

II

0,5 1,0 1,5 2,0 2,5 3,0 3,6 4,1 4,6 5,1                    

III

0,4 0,9 1,3 1,7 2,1 2,6 3,0 3,4 3,9 4,3                    

IV

0,4 0,7 1,1 1,4 1,8 2,2 2,5 2,9 3,2 3,6                    

V

0,3 0,6 0,9 1,2 1,5 1,8 2,1 2,4 2,7 3,0                    

Va

0,2 0,5 0,7 1,0 1,2 1,4 1,7 1,9 2,2 2,4                    

V. Vidējais caurmērs atkarībā no bonitātes

5. tabula

Koku suga

Bonitāte

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Priede

Ia 0,7 1,3 2,0 2,6 3,3 3,9 4,6 5,3 5,9 6,6 7,2 7,9 8,5 9,2 9,8 10,5 11,1 11,8 12,4 13,1
I 0,5 1,0 1,4 1,9 2,4 2,9 3,3 3,8 4,3 4,8 5,2 5,7 6,2 6,7 7,1 7,6 8,1 8,6 9,0 9,5
II 0,3 0,7 1,0 1,3 1,7 2,0 2,3 2,6 3,0 3,3 3,6 4,0 4,3 4,6 4,9 5,3 5,6 5,9 6,2 6,6
III 0,2 0,5 0,7 1,0 1,2 1,4 1,7 1,9 2,2 2,4 2,6 3,7 3,1 3,4 3,6 3,8 4,1 4,3 4,5 4,8
IV 0,2 0,3 0,5 0,7 0,9 1,0 1,2 1,4 1,5 1,7 1,9 2,0 2,2 2,4 2,5 2,7 2,9 3,1 3,2 3,4
V 0,1 0,2 0,3 0,5 0,6 0,7 0,8 0,9 1,0 1,1 1,3 1,4 1,5 1,6 1,7 1,8 1,9 2,1 2,2 2,3
Va 0,1 0,2 0,3 0,3 0,4 0,5 0,6 0,7 0,7 0,8 0,9 1,0 1,1 1,2 1,2 1,3 1,4 1,5 1,6 1,6

Egle

Ia 0,4 0,8 1,3 1,7 2,1 2,5 3,0 3,4 3,8 4,2 4,6 5,1 5,5 5,9 6,3 6,7 7,1 7,5 7,9 8,4
I 0,3 0,6 0,9 1,1 1,4 1,7 2,0 2,3 2,6 2,9 3,1 3,4 3,7 4,0 4,3 4,6 4,9 5,1 5,4 5,7
II 0,2 0,4 0,6 0,8 1,0 1,2 1,5 1,7 1,9 2,1 2,3 2,5 2,7 2,9 3,1 3,3 3,5 3,7 3,9 4,1
III 0,2 0,3 0,5 0,6 0,8 1,0 1,1 1,3 1,4 1,6 1,7 1,9 2,1 2,2 2,4 2,5 2,7 2,8 3,0 3,2
IV 0,1 0,3 0,4 0,5 0,6 0,8 0,9 1,0 1,1 1,3 1,4 1,5 1,6 1,8 1,9 2,0 2,1 2,3 2,4 2,5
V 0,1 0,2 0,3 0,4 0,5 0,6 0,7 0,7 0,8 0,9 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 1,5 1,6 1,7 1,8 1,9
Va 0,1 0,2 0,2 0,3 0,4 0,4 0,5 0,6 0,7 0,7 0,8 0,9 0,9 1,0 1,1 1,2 1,2 1,3 1,4 1,5

Bērzs

Ia 0,7 1,4 2,0 2,7 3,4 4,1 4,8 5,4 6,1 6,8                    
I 0,6 1,1 1,6 2,2 2,7 3,3 3,8 4,4 4,9 5,5                    
II 0,4 0,8 1,2 1,6 2,0 2,4 2,9 3,3 3,7 4,1                    
III 0,4 0,7 1,0 1,4 1,7 2,1 2,4 2,8 3,1 3,5                    
IV 0,3 0,5 0,8 1,1 1,3 1,6 1,9 2,1 2,4 2,7                    
V 0,2 0,5 0,7 0,9 1,2 1,4 1,6 1,9 2,1 2,3                    
Va 0,2 0,4 0,6 0,8 1,0 1,2 1,4 1,6 1,8 2,0                    

Melnalksnis

Ia 0,8 1,6 2,4 3,2 3,9 4,7 5,5 6,3 7,1 7,9                    
I 0,6 1,3 1,9 2,6 3,2 3,8 4,5 5,1 5,7 6,4                    
II 0,5 0,9 1,4 1,9 2,4 2,8 3,3 3,8 4,2 4,7                    
III 0,4 0,8 1,2 1,6 2,0 2,4 2,8 3,2 3,5 3,9                    
IV 0,3 0,6 0,9 1,2 1,5 1,8 2,1 2,4 2,7 3,0                    
V 0,3 0,5 0,8 1,0 1,3 1,5 1,8 2,0 2,3 2,5                    
Va 0,2 0,4 0,7 0,9 1,1 1,3 1,5 1,7 1,9 2,2                    

Apse

Ia 0,9 1,8 2,7 3,6 4,5 5,4 6,3 7,2 8,1 9,0                    
I 0,8 1,5 2,2 3,0 3,7 4,5 5,2 6,0 6,7 7,5                    
II 0,6 1,3 1,9 2,5 3,1 3,8 4,4 5,0 5,6 6,3                    
III 0,5 1,1 1,6 2,1 2,6 3,2 3,7 4,2 4,8 5,3                    
IV 0,5 0,9 1,3 1,8 2,2 2,7 3,1 3,6 4,0 4,4                    
V 0,4 0,8 1,1 1,5 1,9 2,3 2,6 3,0 3,4 3,8                    
Va 0,3 0,6 1,0 1,3 1,6 1,9 2,2 2,5 2,9 3,2                    

Baltalksnis

Ia 0,9 1,7 2,6 3,5 4,4 5,2 6,1 7,0 7,9 8,7                    
I 0,8 1,5 2,2 3,0 3,7 4,5 5,2 6,0 6,7 7,5                    
II 0,6 1,3 1,9 2,5 3,2 3,8 4,4 5,1 5,7 6,4                    
III 0,5 1,1 1,6 2,1 2,7 3,2 3,8 4,3 4,8 5,4                    
IV 0,5 0,9 1,3 1,8 2,2 2,7 3,1 3,6 4,0 4,5                    
V 0,4 0,7 1,1 1,5 1,9 2,2 2,6 3,0 3,3 3,7                    
Va 0,3 0,6 0,9 1,2 1,5 1,8 2,1 2,4 2,7 3,0                    

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

5. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 21. jūnija
noteikumiem Nr. 384

Nogabalu raksturojošo rādītāju uzmērīšanas metodika

I. Minimālais mērījumu punktu skaits atkarībā no nogabala platības

Nr. p. k.

Nogabala platība (ha)

Mērījumu punktu skaits

1.

< 1,0

4

2.

1,1–2,0

6

3.

2,1–3,0

7

4.

3,1–4,0

9

5.

4,1–5,0

11

6.

5,1–6,0

12

7.

6,1–7,0

13

8.

7,1–8,0

14

9.

8,1–10,0

15

10.

10,1–15,0

16

11.

> 15,0

17

II. Mērījumu metodika

1. Atkarībā no attiecīgā nogabala platības ierīko noteiktu mērījumu punktu skaitu.

2. Mērījumu punktus izvieto vienmērīgi uz nogabala garākās diagonāles.

3. Ja nogabalam ir neregulāra konfigurācija un mērījumu punktus nav iespējams izvietot uz nogabala garākās diagonāles, tos izvieto vienmērīgi visā nogabalā.

4. Ierīkojot mērījumu punktus, nodrošina, lai vienā mērījumu punktā uzmērāmie koki netiktu ietverti citā mērījumu punktā.

5. Ja mērījumu punkts apvidū iekrīt mežaudzei neraksturīgā vietā (piemēram, purvā, tērcē, laucē, uz ceļa, tehnoloģiskajā koridorā) vai tuvāk par 10 metriem no mežmalas, to ierīko ārpus šīs platības pēc iespējas tuvāk diagonālei.

6. Mežaudzes vecuma noteikšanai:

6.1. katrā mērījumu punktā veic valdošās koku sugas četru pirmā stāva koku vecuma mērījumus, ar Preslera pieauguma svārpstu izdarot urbumu kokā celma augstumā koku vecuma noteikšanai tā, lai uz serdeņiem būtu redzama serde;

6.2. ja uzskaites koks ir trupes bojāts tādā pakāpē, ka nav iespējams veikt visu gadskārtu uzskaiti, uzskaites koku aizstāj ar tuvāko derīgo;

6.3. mežaudzes valdošās koku sugas vecumu aprēķina kā vidējo aritmētisko vērtību no visiem veiktajiem koku vecuma mērījumiem, pieskaitot piecus gadus.

7. Mežaudzes vidējā augstuma noteikšanai:

7.1. katrā mērījumu punktā veic trīs koku augstuma mērījumus ar augstuma mērīšanas ierīci (ar 1 m precizitāti);

7.2. koka augstumu mēra no vietas, no kuras precīzi saskatāma koka galotne;

7.3. ja koks aug slīpi, augstuma mērījumu veikšanai attālumu nosaka no vietas, kas atrodas perpendikulāri galotnei uz zemes. Augstumu mēra no vietas, pret kuru vērsts koka slīpums. Ja iespējams izvēlēties atbilstošu uzskaites koku, slīpu koku augstumu nemēra;

7.4. mežaudzes vidējo augstumu aprēķina kā vidējo aritmētisko vērtību no visiem veiktajiem koku augstuma mērījumiem.

8. Uzmērītos kokus atzīmē mežaudzē.

9. Mežaudzes šķērslaukumu nosaka saskaņā ar Ministru kabineta 2012. gada 18. decembra noteikumu Nr. 935 "Noteikumi par koku ciršanu mežā" 3., 4. un 5. punktā noteikto metodiku.

10. Mežaudzes valdošās koku sugas vidējo caurmēru nosaka saskaņā ar Ministru kabineta 2012. gada 18. decembra noteikumu Nr. 935 "Noteikumi par koku ciršanu mežā" 12. un 13. punktā noteikto metodiku.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

6. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 21. jūnija
noteikumiem Nr. 384

Nogabalu raksturojošie rādītāji

Nogabals

Nogabala1
I un II stāva apraksts (mežaudzes sastāvs2)

Valdošā koku suga

Mežaudze

Inventarizācijas gads

numurs

platība (ha)

meža zemes veids meža apsaimniekošanā

meža tips

bonitāte

vidējais augstums

vidējais caurmērs

vecums

biezība

šķērslaukums (m2/ha)

koku skaits
(gab./ha)

krāja (m3/ha)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

                           

Piezīmes.

1 Par katru nogabalu papildus norāda:

1) nogabalu raksturojošās īpatnības (Ministru kabineta 2016. gada 21. jūnija noteikumu Nr. 384 "Meža inventarizācijas un Meža valsts reģistra informācijas aprites noteikumi" 3. pielikuma 3. tabula);

2) Ministru kabineta 2016. gada 21. jūnija noteikumu Nr. 384 "Meža inventarizācijas un Meža valsts reģistra informācijas aprites noteikumi" 22. un 23. punktā minēto informāciju;

3) informatīvu norādi par to, ka uz nogabalu attiecas Dabas datu pārvaldības sistēmā "OZOLS" reģistrētā informācija par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām un to funkcionālajām zonām, mikroliegumiem un to buferzonām.

2 Veidojot mežaudzes sastāvu, pirmo norāda valdošo koku sugu. Ja vairākām koku sugām ir vienāda krāja, pirmo norāda to koku sugu, kurai ir lielāks galvenās cirtes vecums.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

7. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 21. jūnija
noteikumiem Nr. 384

Paziņojums par zemes lietošanas veida izmaiņām

Iesniegšanai Valsts zemes dienesta    
   

(struktūrvienībā)

 

  virsmežniecība   virsmežniecības nodaļa
       

 

Zemes īpašnieks vai tiesiskais valdītājs    
   

(vārds, uzvārds/nosaukums)

     
Personas kods/reģistrācijas numurs    
     
Īpašuma vai tiesiskā valdījuma nosaukums    
     
Īpašuma vai tiesiskā valdījuma kadastra numurs    

 

Zemes vienības kadastra apzīmējums

   

Zemes lietošanas veids ar izmaiņām1, ha (+/–)

Aramzeme Augļu dārzs Pļava Ganības Mežs Krūmājs Purvs Zeme zem ūdeņiem Zeme zem zivju dīķiem Zeme zem ēkām un pagalmiem Zeme zem ceļiem Pārējā zeme

1

2

3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 

Dati pirms izmaiņām

                       

Zemes lietošanas veida izmaiņas (+/–) ha

                       

Dati pēc izmaiņām

                       

 

Zemes lietošanas veida izmaiņu pamatojums  

 

Izmaiņas konstatēja meža inventarizācijas veicējs2              
 

(datums3)

 

(paraksts3)

   

(vārds, uzvārds)

 
Izmaiņas konstatēja/ pārbaudīja VMD amatpersona              
 

(datums3)

 

(paraksts3)

   

(amats, vārds, uzvārds)

 

Piezīmes.

1 Zemes vienības kopējā platība (zemes lietošanas veidiem atbilstošo platību summa) atbilst Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas kadastra teksta datos norādītajai zemes vienības platībai.

2 Aizpilda, ja izmaiņas konstatē meža inventarizācijas veicējs.

3 Dokumenta rekvizītus "datums" un "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

8. pielikums
Ministru kabineta
2016. gada 21. jūnija
noteikumiem Nr. 384

Mežā nocirstās koksnes izcelsmes apliecinājums

Īpašnieks vai tiesiskais valdītājs:

Fiziskai personai –

vārds, uzvārds  
personas kods  
dzīvesvietas adrese  
Juridiskai personai – nosaukums  
reģistrācijas numurs  
juridiskā adrese  
Saimniecības nosaukums  
Administratīvā teritorija  

Apliecinu, ka 20___. gadā savā īpašumā vai tiesiskajā valdījumā esošajā mežā, kur apliecinājums nav bijis nepieciešams, esmu cirtis kokus šādā apjomā:

Zemes vienības kadastra apzīmējums

Kvartāls, nogabals

Nocirstās koksnes apjoms

Pārdotās koksnes apjoms

Papildu informācija

         
         
         

Apliecinu, ka sniegtās ziņas ir patiesas.

         

(datums*)

 

(vārds, uzvārds)

 

(paraksts*)

Piezīme. * Neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!