Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Kultūras ministrija
Kultūras ministrija publicē:
  • rīkojumus par grozījumiem Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Objekts iegūst vai zaudē valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statusu pēc rīkojuma publicēšanas;
  • paziņojumus par ģerboņa reģistrāciju un ģerboņa aprakstu un attēlu. Tas notiek septiņu dienu laikā no ģerboņa reģistrācijas dienas, kad pieņemts lēmums par tā reģistrāciju.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Kultūras ministrijas 2016. gada 25. maija rīkojums Nr. 2.5-1-123 "Grozījums Kultūras ministrijas 1998.gada 29.oktobra rīkojumā Nr.128 "Par Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstu"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 7.06.2016., Nr. 109 https://www.vestnesis.lv/op/2016/109.8

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Konkurences padomes lēmums Nr. 14

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Vēl šajā numurā

07.06.2016., Nr. 109

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Kultūras ministrija

Veids: rīkojums

Numurs: 2.5-1-123

Pieņemts: 25.05.2016.

OP numurs: 2016/109.8

2016/109.8
RĪKI

Kultūras ministrijas rīkojumi: Šajā laidienā 4 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Kultūras ministrijas rīkojums Nr.2.5-1-123

Rīgā 2016.gada 25.maijā

Grozījums Kultūras ministrijas 1998.gada 29.oktobra rīkojumā Nr.128 "Par Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstu"

Izdots saskaņā ar Ministru kabineta
2003.gada 29.aprīļa noteikumu Nr.241
"Kultūras ministrijas nolikums" 9.11.punktu

Pamatojoties uz likuma "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" 14. panta otro daļu un Ministru kabineta 2003. gada 26. augusta noteikumu Nr.473 "Kārtība, kādā kultūras pieminekļi iekļaujami valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā un izslēdzami no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta" (turpmāk – Noteikumi Nr.473) 9. punktu un izvērtējot Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (turpmāk – Inspekcija) iesniegto Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta (turpmāk – Pieminekļu saraksts) grozījumu projektu, Kultūras ministrija ir konstatējusi:

1. Inspekcija ir iesniegusi Kultūras ministrijā rīkojuma projektu par Virspilskunga tiesas nama, kas atrodas Kuldīgas novadā, Kuldīgā, Baznīcas ielā 34 (būves kadastra apzīmējums 6201 006 0074 001) (turpmāk – Objekts), iekļaušanu Pieminekļu sarakstā. Rīkojuma projektam pievienoti šādi dokumenti:

1.1. izraksts no Inspekcijas Kultūras pieminekļu uzskaites komisijas 2014. gada 19. septembra sanāksmes protokola Nr.04-6.6/16 un 2015. gada 23. oktobra sanāksmes protokola Nr.04-6.6/17;

1.2. informācija par Objekta nosaukumu;

1.3. informācija par Objekta atrašanās vietu;

1.4. Objekta atrašanās vietas shēma topogrāfiskajā plānā;

1.5. Objekta apraksts;

1.6. Objekta fotofiksācijas materiāli;

1.7. ziņas par Objekta īpašnieku;

1.8. pamatojums Objekta iekļaušanai Pieminekļu sarakstā.

2. Noteikumu Nr.473 2. punktā noteiktajā kārtībā Inspekcijā saņemts īpašnieces Inas Celitānes priekšlikums iekļaut Objektu Pieminekļu sarakstā. Saskaņā ar Noteikumu Nr.473 3. punktu Inspekcijā izvērtēta Objekta atbilstība kultūras pieminekļa statusam un pieņemts lēmums ierosināt iekļaut Objektu Pieminekļu sarakstā. Tā kā priekšlikums par Objekta iekļaušanu Pieminekļu sarakstā saņemts no Inas Celitānes, uzskatāms, ka Ina Celitāne ir paudusi savu pozitīvo attieksmi likuma "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" 14. panta pirmajā daļā noteiktajā kārtībā, kā arī ir noskaidrots viņas viedoklis saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 62. panta pirmo daļu. Saskaņā ar likuma "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" 14. panta pirmo daļu un Administratīvā procesa likuma 62. panta pirmo daļu Objekta īpašnieki – Undīne Celitāne, Juris Jaunzems, Atis Jēkabsons, Zaiga Ikere, SIA "STĀRĶIS UN CO" ar 2015. gada 19. novembra vēstuli Nr.04-06.2/2839 informēti par ierosinājumu. Īpašnieku iebildumi par priekšlikumu nav saņemti.

Gundars Vectīrelis, p.k.******-***** ir pretendents uz nekustamo īpašumu Baznīcas ielā 34-4, Kuldīgā, Kuldīgas novadā, pamatojoties uz 2013. gada 21. janvāra Izsoles aktu Nr.1 par maksātnespējīgā Jura Jaunzema p.k.******-***** nekustamo īpašumu Baznīcas ielā 34-4, Kuldīgā, Kuldīgas novadā. Gundars Vectīrelis nav informēts par ierosinājumu, jo nav reģistrēts Zemesgrāmatā kā Kuldīgas novada, Kuldīga, Baznīcas ielas 34-4 īpašnieks.

3. Saskaņā ar likuma "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" 1. pantu kultūras pieminekļi ir kultūrvēsturiskā mantojuma daļa – kultūrvēsturiskas ainavas un atsevišķas teritorijas, kā arī atsevišķi kapi, ēku grupas un atsevišķas ēkas, mākslas darbi, iekārtas un priekšmeti, kuriem ir vēsturiska, zinātniska, mākslinieciska vai citāda kultūras vērtība un kuru saglabāšana nākamajām paaudzēm atbilst Latvijas valsts un tautas, kā arī starptautiskajām interesēm. Saskaņā ar Ministru kabineta 2003. gada 26. augusta noteikumu Nr.474 "Noteikumi par kultūras pieminekļu uzskaiti, aizsardzību, izmantošanu, restaurāciju un vidi degradējoša objekta statusa piešķiršanu" (turpmāk – Noteikumi Nr.474) 4.2. punkta un 7.3. punkta noteikto Pieminekļu sarakstā kā valsts nozīmes arhitektūras pieminekli var iekļaut šādus objektus: arhitektūras un pilsētbūvniecības pieminekļi – pilsētu vēsturiskie centri, ciemi, dārzi, parki, kultūrvēsturiskās ainavas, muižu apbūve, tautas celtniecības objekti, ēkas un konstrukcijas, iekārtas un priekšmeti, ieskaitot to detaļas un rotājumus, kas ir starptautiski vai nacionāli nozīmīgi vēsturisko stilu piemēri, ievērojamu arhitektu darbi vai reti sastopamu tipu celtnes, kā arī būves, ēkas un to konstrukcijas, ieskaitot to detaļas un rotājumus, kas ir starptautiski vai nacionāli nozīmīgi stilu paraugi, ievērojamu arhitektu darbi vai reti sastopamu tipu celtnes (vecākas par 50 gadiem).

4. Objekta kultūrvēsturiskā vērtība atbilst Noteikumu Nr.474 4.2. un 7.3. punktā noteiktajiem kritērijiem. Objekts ir norādīts 1797. gada sastādītajā Kuldīgas pilsētas kartē. Objekts ir pilnībā saglabājis oriģinālo pamatbūvapjomu, fasāžu arhitektonisko kompozīciju, apdari, oriģinālos būvmateriālus un būvelementus, saglabājusies plānojuma pamatstruktūra, kā arī liels skaits kultūrvēsturiski vērtīgu būvgaldniecības izstrādājumu (logi, durvis, kāpnes, grīdas, u.c.) un interjera apdares elementi, kas ietver sevī būtiskas sava laika liecības. Objektam ir ļoti augsta autentiskuma pakāpe (pēc Kuldīgas vēsturiskā centra apbūves inventarizācijas datiem – apjoms un jumta forma – 100%, apdare – 85%, dekors un detaļas – 85%, būvgaldniecība – 50%). Objekta arhitektoniski izteiksmīgais apjoms Alekšupītes krasta apbūvē ir neatņemama Kuldīgas centra pilsētainavas sastāvdaļa. Sākotnējās funkcijas dēļ tipoloģiski unikāls Objekts, vērtīgs kā nozīmīga kultūrvēsturiska liecība par Kurzemes iedzīvotāju saimniecisko un sabiedrisko dzīvi 18.gs.

Objekta saglabājamās vērtības: apjoma telpiskais risinājums pilsētainavā, fasāžu arhitektoniski dekoratīvais risinājums un apdare, vēsturiskās būvkonstrukcijas un būvgaldniecības izstrādājumi, plānojuma pamatstruktūra, saglabājušies vēsturiskā interjera dekoratīvās apdares fragmenti.

5. Pamatojoties uz likuma "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" 14. panta otro daļu un Noteikumu Nr.473 9. punktu, kā arī uz iepriekš minēto konstatējumu, Kultūras ministrija nolemj:

izdarīt ar Kultūras ministrijas 1998. gada 29. oktobra rīkojuma Nr.128 "Par valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstu" 2. punktu apstiprinātajā Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā grozījumus un iekļaut Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā šādu objektu:

9163 Valsts
nozīmes
Arhitektūra Virspilskunga tiesas nams Kuldīgas novads, Kuldīga, Baznīcas iela 34 18.gs. b., 19.gs. II cet.

6. Lēmuma pamatojums: likuma "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" 1. pants un 14. panta otrā daļa, Administratīvā procesa likuma 13. pants, 62. panta pirmā daļa, 66. panta pirmā daļa, Ministru kabineta 2003. gada 26. augusta noteikumu Nr.474 "Noteikumi par kultūras pieminekļu uzskaiti, aizsardzību, izmantošanu, restaurāciju un vidi degradējoša objekta statusa piešķiršanu" 4.2. un 7.3. punkts, Ministru kabineta 2003. gada 26. augusta noteikumu Nr.473 "Kārtība, kādā kultūras pieminekļi iekļaujami valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā un izslēdzami no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta" 3., 5. un 9. punkts, Ministru kabineta 2003. gada 29. aprīļa noteikumu Nr.241 "Kultūras ministrijas nolikums" 9.11. punkts.

7. Rīkojums stājas spēkā nākamajā darba dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Mēneša laikā no šī rīkojuma spēkā stāšanās to var pārsūdzēt saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76. panta otro daļu un 188. panta pirmo daļu Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu namā (Lielā iela 4, Liepāja, LV–3401).

Kultūras ministre D.Melbārde

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!