• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Slimību profilakses un kontroles centrs
Slimību profilakses un kontroles centrs publicē lēmumus par aizlieguma noteikšanu jaunām psihoaktīvām vielām, kas nav iekļautas Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru sarakstos un par kurām ir iegūta informācija no Eiropas Agrīnās brīdināšanas sistēmas vai saņemts tiesu ekspertīžu iestādes atzinums. Lēmums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Slimību profilakses un kontroles centra 2015. gada 18. maija lēmums Nr. 4 "Par aizlieguma noteikšanu vielai CUMYL-5F-P7AICA un tās saturošiem izstrādājumiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 19.05.2015., Nr. 96 https://www.vestnesis.lv/op/2015/96.10

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.5

Liepājas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas noteikumi

Vēl šajā numurā

19.05.2015., Nr. 96

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Slimību profilakses un kontroles centrs

Veids: lēmums

Numurs: 4

Pieņemts: 18.05.2015.

OP numurs: 2015/96.10

2015/96.10
RĪKI

Slimību profilakses un kontroles centra lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Slimību profilakses un kontroles centra lēmums Nr.4

Rīgā 2015.gada 18.maijā

Par aizlieguma noteikšanu vielai CUMYL-5F-P7AICA un tās saturošiem izstrādājumiem

Lēmums adresēts fiziskām un juridiskām personām, kuras izgatavo, iegādājas, glabā, pārvadā, pārsūta vai izplata vielu 1-(5-fluoropentyl)-N-(2-phenylpropan-2-yl)-7-azaindole-3-carboxamide, jeb CUMYL-5F-P7AICA (turpmāk – viela CUMYL-5F-P7AICA).

Agrīnās brīdināšanas sistēmā saņemts ziņojums par Slovēnijā reģistrētu vielas CUMYL-5F-P7AICA izņemšanas gadījumu 2014.gada decembrī un 2015.gada janvārī. Izņemti attiecīgi 5000 un 7000 grami baltas pulverveida vielas.

Viela CUMYL-5F-P7AICA ir sintētisks kanabinoīds, kas strukturāli līdzīgs sintētiskajam kanabinoīdam CUMYL-5FPICA, kas Latvijā jau tiek kontrolēts. Vielas CUMYL-5F-P7AICA un tās saturošu izstrādājumu lietošana var radīt nopietnu kaitējumu personas veselībai, bīstamību dzīvībai, kā arī apdraudējumu sabiedrības drošībai kopumā.

Tāpat, atskaitot zinātniskos pētījumus, nav norāžu par vielas CUMYL-5F-P7AICA izmantošanu rūpniecībā vai saimnieciskajā darbībā, kā arī nav zināmas vispāratzītas vai apstiprinātas vielas ārstnieciskās vērtības vai pielietojums.

Ņemot vērā minēto, Slimību profilakses un kontroles centrs, pamatojoties uz Administratīvā procesa likuma 55.panta 2.punktu, 62.panta otrās daļas 1.punktu, 63.panta pirmās daļas 2.punktu un likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4.panta otro daļu, nolemj uz laiku līdz 2016.gada 18.maijam aizliegt vielas CUMYL-5F-P7AICA un tās saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai izplatīšanu.

Atbilstoši likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4.panta trešajai daļai šajā lēmumā minētā viela CUMYL-5F-P7AICA un to saturošie izstrādājumi fiziskām un juridiskām personām triju darbdienu laikā no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas jānodod Valsts policijai.

Ar šo lēmumu fiziskās un juridiskās personas tiek brīdinātas par lēmuma piespiedu izpildi.

Ja fiziskā vai juridiskā persona triju darbadienu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas nenodod Valsts policijai vielu CUMYL-5F-P7AICA vai tās saturošus izstrādājumus, Valsts policija vai izmeklēšanas iestāde vielu CUMYL-5F-P7AICA vai tās saturošus izstrādājumus saskaņā ar likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4.panta ceturto daļu izņem.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 364.panta pirmo daļu administratīvā akta piespiedu izpildes izmaksas uzliek adresātam.

Atbilstoši likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4.panta otrajai daļai šis lēmums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Šo lēmumu var apstrīdēt mēneša laikā no šā lēmuma spēkā stāšanās dienas Veselības ministrijā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Lēmuma pārsūdzēšana neaptur tā izpildi.

Slimību profilakses un kontroles centra direktore I.Šmate

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!