Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Pārtikas un veterinārais dienests
Valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors publicē rīkojumus par karantīnas teritorijas noteikšanu un rīkojumus par karantīnas atcelšanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Pārtikas un veterinārā dienesta 2015. gada 6. marta rīkojums Nr. 38 "Par Āfrikas cūku mēra skarto savvaļas cūku karantīnas teritorijas noteikšanu Limbažu novada Katvaru, Umurgas un Limbažu pagastos un Limbažu pilsētā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 9.03.2015., Nr. 48 https://www.vestnesis.lv/op/2015/48.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

09.03.2015., Nr. 48

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Pārtikas un veterinārais dienests

Veids: rīkojums

Numurs: 38

Pieņemts: 06.03.2015.

OP numurs: 2015/48.5

2015/48.5
RĪKI

Pārtikas un veterinārā dienesta rīkojumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojums Nr.38

Rīgā 2015.gada 6.martā

Par Āfrikas cūku mēra skarto savvaļas cūku karantīnas teritorijas noteikšanu Limbažu novada Katvaru, Umurgas un Limbažu pagastos un Limbažu pilsētā

Sakarā ar to, ka tika konstatēta savvaļas cūkas saslimšana ar Āfrikas cūku mēri (Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" 2015. gada 5. marta testēšanas pārskats Nr. DZ-2015-V-13704.01) Limbažu novada, Umurgas pagastā, pamatojoties uz Ministru kabineta 2004. gada 17. februāra noteikumu Nr. 83 "Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība" (turpmāk tekstā – Noteikumi) 65. punktu, X nodaļu, EK Lēmumu 2003/422/EK, kas apstiprina Āfrikas cūku mēra diagnostikas rokasgrāmatu, nosaku:

1. Āfrikas cūku mēra (turpmāk tekstā – ĀCM) savvaļas cūku karantīnas teritoriju, kurā ietilpst šādas administratīvās teritorijas: Limbažu novada Katvaru, Umurgas un Limbažu pagasti un Limbažu pilsēta, (turpmāk – karantīnas teritorija).

2. Aizliegts no novietnēm, kas atrodas karantīnas teritorijā, izvest cūkas (t.sk. nebrīvē audzētas savvaļas cūkas) bez Pārtikas un veterinārā dienesta (turpmāk tekstā – PVD) valsts veterinārā inspektora izsniegtas atļaujas.

3. Aizliegts no novietnēm, kas atrodas karantīnas teritorijā, izvest uz citu Latvijas teritoriju, kā arī Eiropas Savienības dalībvalsti un trešajām valstīm cūku spermu, olšūnas vai embrijus.

4. Aizliegts no karantīnas teritorijas izvest cūkgaļas produkciju (svaiga cūkgaļa, cūkgaļas izstrādājumi un produkti, kas satur cūkgaļu) izņemot, ja tiek izpildītas Noteikumu 71.12 punktā minētās prasības.

5. Visām personām, kuras karantīnas teritorijā ir atradušas mirušas savvaļas cūkas vai to ķermeņa daļas, nekavējoties informēt PVD.

6. Aizliegts veikt eviscerāciju, ādas novilkšanu vai to sadalīšanu, kā arī paraugu noņemšanu karantīnas teritorijā nomedītajām un atrastajām mirušajām savvaļas cūkām bez saskaņošanas ar PVD Ziemeļpierīgas pārvaldes inspektoru un neievērojot viņa sniegtos norādījumus.

7. Medniekiem karantīnas teritorijā:

7.1. informēt par visām nomedītajām un atrastajām mirušajām savvaļas cūkām PVD Ziemeļpierīgas pārvaldes inspektoru, kurš organizē paraugu noņemšanu un nomedīto savvaļas cūku ķermeņu identificēšanu.

7.2. nodrošināt identificētu nomedīto savvaļas cūku ķermeņu (ar ādu, galvu un diafragmu) un subproduktu uzglabāšanu līdz laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanai;

7.3. nodrošināt savvaļas cūku ķermeņu, trofeju un subproduktu iznīcināšanu saskaņā ar veterinārā inspektora norādījumiem, pēc pozitīvo ĀCM laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanas;

7.4. pēc negatīvo ĀCM laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanas:

7.4.1. svaigu savvaļas cūku gaļu ir atļauts izmantot savā uzturā paredzētu produktu iegūšanai, neizvedot to no karantīnas teritorijas vai

7.4.2. savvaļas cūkas ķermeni (ar ādu, diafragmu un galvu) ir atļauts nosūtīt uz atzītu medījumu apstrādes uzņēmumu ar PVD izsniegtu atļauju. Iegūto savvaļas cūkas liemeni ir atļauts nosūtīt ar PVD izsniegtu atļauju gaļas produktu iegūšanai uz atzītiem gaļas pārstrādes uzņēmumiem. Savvaļas cūkas āda, citas trofejas un pārtikā neizmantojamie savvaļas cūkas izcelsmes blakusprodukti ir jāiznīcina saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Eiropas Padomes (EK) Regulu Nr. 1069/2009 (21.10.2009.), ar ko nosaka veselības aizsardzības noteikumus attiecībā uz dzīvnieku izcelsmes blakusproduktiem un atvasinātajiem produktiem, kuri nav paredzēti cilvēku patēriņam, ar ko atceļ Regulu (EK) 1774/2002 prasībām.

8. Aizliegts laist pārtikas apritē galapatērētājiem un piegādāt mazumtirdzniecības uzņēmumiem (veikali, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi, tirgus tirdzniecības vietas) svaigu savvaļas cūku gaļu (t.sk. sadalītu savvaļas cūkas gaļu, maltu savvaļas cūkas gaļu, savvaļas cūkas gaļas izstrādājumus), kas iegūta karantīnas teritorijā.

9. Savvaļas cūku gaļas produktus (piemēram, desas, cīsiņi, kūpinājumi, konservi, dabiski fermentēti produkti u.tml.) ir atļauts laist pārtikas apritē ar PVD izsniegtu atļauju, ja tiek izpildīti visi zemāk uzskaitītie nosacījumi:

9.1. savvaļas cūkas ir izmeklētas uz ĀCM un ir iegūti negatīvi laboratorisko izmeklējumu rezultāti;

9.2. savvaļas cūku ķermeņu apstrāde (ādas novilkšana, diafragmas izņemšana, galvas atdalīšana utt.) ir veikta atzītā medījumu apstrādes uzņēmumā (nodrošināta pēckaušanas veterinārā ekspertīze un marķēšana ar rombveida veselības marķējumu);

9.3. savvaļas cūkas gaļas produkti ir skaidri identificējami un marķēti ar rombveida identifikācijas marķējumu, un pavaddokumentā ir papildus norāde, ka to izcelsme ir no ĀCM skartās teritorijas, un atļauts izplatīt tikai Latvijas teritorijā.

10. Aizliegts novietnē ienest nošautu vai atrastu mirušu savvaļas cūku ķermeņus vai to daļas vai to līķus, medību trofejas vai jebkādu citu inficētu materiālu vai priekšmetu (piemēram, medību apģērbs, apavi, medību inventārs utt.), kas var būt infekcijas izplatītājs.

11. Izvest no karantīnas teritorijas aizliegts savvaļas cūku izcelsmes pārtikā neizmantojamos blakusproduktus (līķus, ādas, galvas, trofejas, iekšējos orgānus u.c.).

12. Visām tām personām, kurām ir bijusi saskare ar savvaļas cūkām, veikt higiēnas pasākumus (piemēram, roku mazgāšana, apģērba maiņa, apavu dezinfekcija, utt.) ĀCM ierosinātāja izplatīšanās samazināšanai.

13. Cūku īpašniekiem vai turētājiem:

13.1. pie novietņu ieejām vai izejām novietot ar piemērotiem dezinfekcijas šķīdumiem piesūcinātus paklājus;

13.2. turēt visus dzīvniekus tikai to atrašanās vietās vai izolēt citā, savvaļas cūkām nepieejamā vietā;

13.3. nodrošināt apstākļus, kas ierobežotu savvaļas cūku piekļūšanu materiāliem vai priekšmetiem (lopbarība, novietnes inventārs utt.), kuri var nonākt saskarē ar mājas cūkām;

14. Personām, kuras skar šajā rīkojumā noteiktie pienākumi, sadarboties un nodrošināt noteiktajās teritorijās iespēju PVD inspektoriem veikt uzraudzību un citus nepieciešamos pasākumus, nekavējoties pēc PVD inspektora pieprasījuma.

15. Publicēt šo rīkojumu oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

16. Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

17. Kontroli par rīkojuma izpildi paturu sev.

Pielikumā: ĀCM savvaļas cūku karantīnas (inficētā) teritorija.

Valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors M.Balodis1.pielikums
Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora
2015.gada 6.marta rīkojumam Nr.38

ĀCM savvaļas cūku karantīnas (inficētā) teritorija

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!