Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2015. gada 24. februāra noteikumi Nr. 103 "Bezdarbnieka un darba meklētāja statusa piešķiršanas kārtība un statusa piešķiršanai nepieciešamie dokumenti". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 27.02.2015., Nr. 41 https://www.vestnesis.lv/op/2015/41.8

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.93

Grozījums Ministru kabineta 2006.gada 22.augusta rīkojumā Nr.625 "Par operacionālās programmas "Uzņēmējdarbība un inovācijas" projektu"

Vēl šajā numurā

27.02.2015., Nr. 41

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 103

Pieņemts: 24.02.2015.

OP numurs: 2015/41.8

2015/41.8
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 14 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.103

Rīgā 2015.gada 24.februārī (prot. Nr.10 18.§)

Bezdarbnieka un darba meklētāja statusa piešķiršanas kārtība un statusa piešķiršanai nepieciešamie dokumenti

Izdoti saskaņā ar Bezdarbnieku un darba meklētāju
atbalsta likuma 4.panta ceturto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Nodarbinātības valsts aģentūra (turpmāk – aģentūra) piešķir personai bezdarbnieka un darba meklētāja statusu, kā arī statusa piešķiršanai nepieciešamos dokumentus.

2. Lai pieteiktos bezdarbnieka vai darba meklētāja statusam, persona jebkurā aģentūras filiālē iesniedz iesniegumu attiecīgā statusa piešķiršanai (var izmantot aģentūras tīmekļa vietnē (www.nva.gov.lv) ievietoto veidlapu). Iesniegumā persona:

2.1. norāda šādas ziņas:

2.1.1. vārds, uzvārds;

2.1.2. personas kods;

2.1.3. tālrunis, adrese, elektroniskā pasta adrese vai cits saziņas veids;

2.2. apliecina atbilstību Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā (turpmāk – likums) noteiktajiem bezdarbnieka statusa vai darba meklētāja statusa iegūšanas nosacījumiem.

3. Ja iesniegumu bezdarbnieka statusa piešķiršanai vai iesniegumu darba meklētāja statusa piešķiršanai aģentūrā iesniedz, personīgi ierodoties aģentūras filiālē, persona:

3.1. uzrāda šādus dokumentus:

3.1.1. personu apliecinošu dokumentu vai ceļošanas dokumentu;

3.1.2. dokumentu, kas apliecina personas uzturēšanās tiesības Latvijas Republikā, ja saskaņā ar ārzemnieku uzturēšanos Latvijas Republikā regulējošajiem normatīvajiem aktiem šādam dokumentam jābūt personas rīcībā;

3.1.3. atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa Regulai (EK) Nr. 883/2004 par sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinēšanu un Eiropas Parlamenta un Padomes 2009. gada 16. septembra Regulai (EK) Nr. 987/2009, ar ko nosaka īstenošanas kārtību Regulai (EK) Nr. 883/2004 par sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinēšanu, citā Eiropas Savienības dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai Šveices Konfederācijā izsniegtu dokumentu U 2 "Bezdarbnieka pabalsta tiesību saglabāšana", kas apliecina personas tiesības saņemt attiecīgās valsts piešķirto bezdarbnieka pabalstu, ja persona šādu dokumentu ir saņēmusi;

3.2. sniedz ziņas par izglītību, valsts valodas prasmes pakāpi, iepriekšējo darba pieredzi, ziņas par invaliditāti vai funkcionāliem traucējumiem un citas ziņas, kas nepieciešamas, lai aģentūra varētu iesaistīt personu konkrētām personu grupām paredzētajos aktīvajos nodarbinātības vai preventīvajos bezdarba samazināšanas pasākumos, kas veicinātu personas iekļūšanu vai atgriešanos darba tirgū.

4. Ja persona aģentūrā iesniegusi ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu bezdarbnieka statusa piešķiršanai vai darba meklētāja statusa piešķiršanai vai nosūtījusi to pa pastu, aģentūra pēc personas iesnieguma saņemšanas nosaka dienu, kad personai jāierodas aģentūrā, lai viņu varētu iesaistīt tai piemērotos aktīvajos nodarbinātības vai preventīvajos bezdarba samazināšanas pasākumos. Ierodoties aģentūrā, persona uzrāda šo noteikumu 3.1. apakšpunktā minētos dokumentus un sniedz šo noteikumu 3.2. apakšpunktā minētās ziņas.

5. Pēc tam kad saņemts iesniegums bezdarbnieka statusa vai darba meklētāja statusa piešķiršanai un pārbaudīti dokumenti, aģentūra reģistrē personu Bezdarbnieku uzskaites un reģistrēto vakanču informācijas sistēmā (turpmāk – informācijas sistēma) un ievada informācijas sistēmā šādas ziņas par personu:

5.1. vārds, uzvārds, personas kods (ja to piešķīrusi Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde), valstiskā piederība un tās veids, deklarētā dzīvesvietas adrese, tālrunis, elektroniskā pasta adrese vai cits saziņas veids, reģistrēšanas datums;

5.2. šo noteikumu 3.2. apakšpunktā minētās ziņas.

6. Citu nepieciešamo informāciju bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa piešķiršanai aģentūra iegūst un personas sniegto ziņu patiesumu pārbauda, izmantojot valsts informācijas sistēmās esošās ziņas.

7. Pēc tam kad ir izvērtēta personas atbilstība bezdarbnieka vai darba meklētāja statusam, aģentūra pieņem lēmumu par bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa piešķiršanu vai par atteikumu to piešķirt un attiecīgo lēmumu paziņo personai, kā arī informācijas sistēmā ievada šādas ziņas:

7.1. reģistrēšanās datums aģentūrā;

7.2. lēmums par bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa piešķiršanu vai par atteikumu piešķirt bezdarbnieka vai darba meklētāja statusu.

8. Ja pieņemts lēmums par bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa piešķiršanu, aģentūra iepazīstina bezdarbnieku vai darba meklētāju ar viņa tiesībām un pienākumiem un papildus šo noteikumu 5. un 7. punktā minētajām ziņām ievada informācijas sistēmā ziņas par bezdarbnieka vai darba meklētāja izteiktajām vēlmēm par dalību aktīvajos nodarbinātības pasākumos un preventīvajos bezdarba samazināšanas pasākumos, ņemot vērā profilēšanas rezultātus, kā arī plānoto bezdarbnieka iesaistīšanu pasākumos atbilstoši individuālajam darba meklēšanas plānam, kā arī aģentūras un personas savstarpējām saistībām.

9. Pēc aktuālās informācijas saņemšanas no Valsts ieņēmumu dienesta aģentūra pārbauda, vai personas sniegtās ziņas par atbilstību pazīmei "nestrādā" (nav uzskatāma par darba ņēmēju saskaņā ar likumu "Par valsts sociālo apdrošināšanu") ir patiesas. Ja ziņas ir patiesas, aģentūra astoņu darbdienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par bezdarbnieka statusa piešķiršanu par to informē Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru atbilstoši noslēgtajam sadarbības līgumam.

10. Atkārtoti ierodoties aģentūrā, bezdarbnieks vai darba meklētājs uzrāda šo noteikumu 3.1.1. vai 3.1.2. apakšpunktā minētos dokumentus un aģentūra, ja nepieciešams, informācijas sistēmā ievada ziņas par lēmumiem, kas saistīti ar bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa zaudēšanu vai tā iegūšanu no jauna, aģentūras apmeklējumiem, saņemtajiem pakalpojumiem, papildus izteiktajām vēlmēm par dalību aktīvajos nodarbinātības pasākumos un preventīvajos bezdarba samazināšanas pasākumos, kā arī bezdarbnieka individuālajā darba meklēšanas plānā ietverto papildu informāciju.

11. Ja persona zaudējusi bezdarbnieka vai darba meklētāja statusu likumā minēto iemeslu dēļ, kas pēc statusa zaudēšanas noteiktos gadījumos paredz aizliegumu noteiktu laiku reģistrēties bezdarbnieka vai darba meklētāja statusā, pēc likumā noteiktā termiņa izbeigšanās persona no jauna iesniedz aģentūrā šo noteikumu 2. punktā minēto iesniegumu bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa iegūšanai, kā arī uzrāda šo noteikumu 3.1. apakšpunktā minētos dokumentus un aģentūra no jauna piešķir bezdarbnieka vai darba meklētāja statusu, kā arī ievada informācijas sistēmā šajos noteikumos minētās ziņas.

12. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2007. gada 18. decembra noteikumus Nr. 891 "Bezdarbnieka un darba meklētāja statusa piešķiršanas kārtība un statusa piešķiršanai nepieciešamie dokumenti" (Latvijas Vēstnesis, 2007, 205. nr.).

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Labklājības ministrs Uldis Augulis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!