• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rīgas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektors publicē rīkojumus par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2015. gada 27. janvāra saistošie noteikumi Nr. 135 "Par alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības laika un vietas ierobežojumiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 20.02.2015., Nr. 36 https://www.vestnesis.lv/op/2015/36.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.5

Daugavpils pilsētas pašvaldības materiālais atbalsts mazaizsargātajām personām

Vēl šajā numurā

20.02.2015., Nr. 36

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 135

Pieņemts: 27.01.2015.

OP numurs: 2015/36.5

2015/36.5
RĪKI

Rīgas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 9 Visi

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.135

Rīgā 2015.gada 27.janvārī (prot. Nr.48, 8.§)

Par alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības laika un vietas ierobežojumiem

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43.panta pirmās daļas 3.punktu

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek ierobežots alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības laiks, ja alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecība tiek veikta vietā, kur tirdzniecības zālē tirdzniecības vieta iekārtota alkoholisko dzērienu tirdzniecībai gan neatvērtā veidā, gan izlejamā veidā patērēšanai uz vietas.

2. No plkst. 22.00 līdz plkst. 8.00 ir aizliegta alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecība izlejamā veidā patērēšanai uz vietas tirdzniecības zālē, kurai nav nodrošināta atsevišķa ieeja un kas nav konstruktīvi atdalīta no telpas, kur iespējams iegādāties alkoholiskos dzērienus  promnešanai. Par konstruktīvi atdalītu telpu saistošo noteikumu izpratnē ir uzskatāma telpu grupa, kas ir fiksēta kadastrālās uzmērīšanas (tehniskās inventarizācijas) lietā.

3. Saistošo noteikumu izpildi kontrolē Rīgas pašvaldības policija saskaņā ar likumu "Par policiju".

4. Izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas par saistošo noteikumu prasību neievērošanu un uzlikt administratīvo sodu ir tiesīgas Rīgas pašvaldības policijas amatpersonas atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktajai kompetencei.

5. Saistošie noteikumi publicējami oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un stājas spēkā 2016.gada 1.janvārī.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 


Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2015.gada 27.janvāra saistošajiem noteikumiem Nr.135 "Par alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības laika un vietas ierobežojumiem"

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā publiskās vietās tiek ierobežots alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības laiks un vieta.

Saistošo noteikumu mērķis ir uzlabot dzīves apstākļus Rīgas pilsētas iedzīvotājiem vietās, kur tiek tirgoti alkoholiskie dzērieni, kā arī nodrošināt vienādus nosacījumus uzņēmējdarbības jomā.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Gadījumos, ja tiek iekārtots veikals alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai, Alkoholisko dzērienu aprites likuma 6.panta pirmās daļas 5.punktā paredzēts, ka no plkst. 22.00 līdz plkst. 8.00 alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecība ir aizliegta, savukārt tad, ja šajā veikalā tiek iekārtota vieta (kafetērija), kur alkoholiskie dzērieni tiek pārdoti izlejamā veidā, tad minētajai darbības vietai nav noteikti darba laika ierobežojumi. Tādējādi netiek sasniegts sākotnējais mērķis ierobežot alkoholisko dzērienu tirdzniecību pēc plkst. 22.00.

Ar Ministru kabineta 2012.gada 19.decembra rīkojumu Nr.614 tika apstiprināts Alkoholisko dzērienu patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas rīcības plāns 2012.–2014.gadam. Viens no šī plāna mērķiem ir sekmēt alkoholisko dzērienu kaitējuma mazināšanu sabiedrības veselībai, ierobežojot alkoholisko dzērienu piedāvājumu.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2014.gada 30.septembra sēdē izskatītajā un akceptētajā projektā "Sabiedrības veselības pamatnostādnes 2014.–2020.gadam" norādītajiem datiem 2012.gadā vidēji viens Latvijas iedzīvotājs patērēja 8,8 litrus reģistrētā absolūtā alkohola jeb 10,3 litrus, rēķinot uz 15 gadus veciem un vecākiem iedzīvotājiem. Laikā no 2007.gada līdz 2010.gadam reģistrētā absolūtā alkohola patēriņš samazinājās, bet nākamajos divos gados bija vērojams neliels alkohola patēriņa pieaugums.

Pēc Rīgas pašvaldības policijas sniegtās informācijas 2013.gada laikā un 2014.gadā no 1.janvāra līdz 18.septembrim Rīgas pašvaldības policijas redzeslokā nonāca 86 tirdzniecības objekti, kuros pārdoti alkoholiskie dzērieni. Par šo objektu darbību tika saņemti policijas izsaukumi un 695 sūdzības. Pēc iedzīvotāju atkārtoti sniegtās informācijas šīs tirdzniecības vietas tika apsekotas vēl 200 reižu. 2013. un 2014.gada laikā saņemti 520 izsaukumi, kas saistīti ar naktsmiera traucējumiem, kopumā konstatējot 261 administratīvo pārkāpumu. Iedzīvotāju naktsmieru traucēja gan tirdzniecības vietās skaļi atskaņota mūzika, gan klientu pārlieku skaļā uzvedība.

Lai novērstu konstatēto tendenci palielināties alkoholisko dzērienu patēriņam un tādējādi arī nekārtības, kas pasliktina sadzīves apstākļus pilsētas iedzīvotājiem, nepieciešams ierobežot alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību vietās, kur alkoholiskie dzērieni tiek tirgoti promnešanai un vienlaicīgi arī patērēšanai uz vietas.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu

Neietekmē.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Zināmā mērā tiks ierobežota atsevišķu komersantu saimnieciskā darbība, toties šādi tiks sakārtota uzņēmējdarbības vide un radīti godīgi nosacījumi visiem uzņēmējiem.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Neietekmē.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

2014.gada 25.septembrī notika Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēde, kurā piedalījās arī pilsētas iedzīvotāji, kas ikdienā saskaras ar šādu tirdzniecības vietu darbību un no tā izrietošajām sekām.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!