Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ventspils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ventspils pilsētas domes 2013. gada 25. janvāra saistošie noteikumi Nr. 4 "Par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites kārtību Ventspils pilsētā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 19.02.2015., Nr. 35 https://www.vestnesis.lv/op/2015/35.17

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ventspils pilsētas domes lēmums Nr.13

Par saistošo noteikumu Nr.4 "Par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites kārtību Ventspils pilsētā" apstiprināšanu

Vēl šajā numurā

19.02.2015., Nr. 35

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ventspils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 4

Pieņemts: 25.01.2013.

OP numurs: 2015/35.17

2015/35.17
RĪKI

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.4

Ventspilī 2013.gada 25.janvārī

Par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites kārtību Ventspils pilsētā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43.panta pirmās daļas 13.punktu,
Ģeotelpiskās informācijas likuma
6.pantu, 13.panta sesto, septīto un astoto daļu
un 26.panta trešo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā notiek augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas un informācijas par aizsargjoslām izsniegšana, pieņemšana, pārbaude un reģistrēšana.

2. Noteikumi ir obligāti visām juridiskām un fiziskām personām, kas Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā veic:

2.1. inženierkomunikāciju vai būvju (tai skaitā ceļu inženierbūvju) būvniecību (projektēšana un būvdarbi) un ekspluatāciju;

2.2. ģeodēziskos, topogrāfiskos, kadastrālās uzmērīšanas un zemes ierīcības darbus.

3. Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas pieņemšanu, pārbaudi un uzkrāšanu mērogā 1:500, kā arī mērniecībai nepieciešamo datu izsniegšanu realizē un koordinē Ventspils pilsētas pašvaldība, vai privātpersona, vai cita publiska persona, kurai Ventspils pilsētas pašvaldība šādu pārvaldes uzdevumu ir deleģējusi, Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktajā kārtībā slēdzot deleģējuma līgumu (turpmāk – Datubāzes turētājs), kurai ir tiesības par pakalpojumiem saņemt samaksu saskaņā ar pašvaldības apstiprinātiem izcenojumiem par informācijas izsniegšanu, pieņemšanu, pārbaudi, ievadīšanu datu planšetēs un reģistrēšanu.

II. Noteikumos lietotie termini

4. Topogrāfiskās informācijas datu bāze (vienotā digitālā karte) – strukturēts pārbaudītas topogrāfiskās informācijas apkopojums Latvijas topogrāfisko karšu 1993.gada sistēmas (TKS-93) planšetēs. Datubāzes pamats ir digitālie topogrāfiskie plāni ar mēroga 1:500 noteiktību un ar esošām inženierkomunikācijām.

5. Datu bāzes uzturēšana – sistemātiska datu reģistrēšana, datu datorizēta uzglabāšana, regulāra kopiju veidošana un uzglabāšana uz cita digitālās informācijas nesēja, informācijas aktualizēšana un pakalpojumu sniegšana datu bāzes lietotājiem.

6. LKS 92 koordinātu sistēma – Latvijā vispārpieņemta ģeodēzisko koordinātu sistēma, lai raksturotu punktu koordinēto stāvokli, kas ieviesta un lietojama Latvijas Republikas teritorijā visiem mērījumiem kopš 1992.gada.

7. Baltijas augstumu sistēma – Latvijā pieņemta un lietojama Baltijas 1977.gada normālo augstumu sistēma, ar kuru nosaka augstumus virs Baltijas jūras līmeņa, attiecībā pret pieņemta punkta augstumu.

8. Topogrāfiskais plāns – lokāla ģeogrāfiskā apgabala ģeotelpiskās informācijas attēlojums plaknē ar noteikta veida apzīmējumiem vizuāli uztveramā formā.

9. Izpildmērījums – topogrāfiskā informācija par būvi vai inženierkomunikāciju, kas iegūta tās būvniecības (būvdarbi t.sk. demontāža) laikā, ievērojot šajos noteikumos noteiktās prasības.

10. Augstas detalizācijas topogrāfiskā informācija – tāda ģeotelpiskā informācija, kuras mēroga noteiktība ir 1:500 un lielāka.

III. Papildu prasības ģeodēzisko darbu veikšanai

11. Ventspils pilsētas pašvaldībā būvprojektus un tehniskās shēmas saskaņo vai akceptē Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa (turpmāk – APN). Būvprojektiem vai tehniskām shēmām, jābūt izstrādātām uz ģeodēziskajos darbos sertificētās personas izstrādāta topogrāfiskā plāna, kas ievadīts topogrāfiskajā informācijas datu bāzē (vienotajā digitālajā kartē) (turpmāk – Datubāze). Datubāzē reģistrētā topogrāfiskā plāna oriģināla kopija jāiekļauj būvprojekta vai tehniskās shēmas sastāvā.

12. Topogrāfiskais plāns nav nepieciešams šādos gadījumos:

12.1. avārijas remontdarbu gadījumā;

12.2. uzstādot pagaidu būves vai reklāmas (zemes darbi līdz 0,3 m dziļumam);

12.3. veicot lokālus darbus laukumā, kura platība nepārsniedz 4 m2, un inženiertīklu pievadu izbūvei mazstāvu dzīvojamās un savrupmāju apbūves teritorijās;

12.4. ēku renovācijai un rekonstrukcijai, ja tās rezultātā neizmainās to apbūves laukums;

12.5. ja Datubāzē par konkrēto teritoriju nav nepieciešamo datu vai tie ir nepilnīgi, APN šo noteikumu 12.2. un 12.3.punktu gadījumos ir tiesīga pieprasīt topogrāfisko plānu.

13. Ja, veicot būvdarbus vai rakšanas darbus, tiek atrastas topogrāfiskajā plānā neuzrādītas vai vietai neatbilstošas komunikācijas, būvdarbu veicējam ir jānodrošina to uzmērīšana un jāuzrāda izpildmērījumā vai topogrāfiskajā uzmērījumā.

Šajā punktā noteikto informāciju, par topogrāfiskajā plānā neuzrādītajām vai vietai neatbilstošajām komunikācijām, persona, kas saņēmusi atļauju veikt būvdarbus vai rakšanas darbus, nekavējoties iesniedz Datubāzes turētājam reģistrēšanai Datubāzē.

14. No jauna izbūvētās inženierkomunikācijas jāuzmēra pirms tranšejas (būvbedres) aizbēršanas. Izbūvēto būvju un transporta būvju, inženierkomunikāciju uzmērīšanu (pirms vaļējās tranšejas (būvbedres) aizbēršanas) organizē persona, kas saņēmusi atļauju (atļauju par tiesībām veikt būvdarbus un/vai būvatļauju) konkrēta darba veikšanai.

15. Ja būvdarbu laikā inženierkomunikācijas tiek demontētas, pārtraukta to darbība vai arī tiek konstatēta plānos uzrādītu inženierkomunikāciju neesamība dabā, būvdarbu veicējam ir jānodrošina jaunās situācijas atspoguļošana izpildmērījumā, kas jāiesniedz Datubāzes turētājam reģistrēšanai Datubāzē vienlaicīgi ar jauno komunikāciju izpildmērījumiem.

16. Objektu pieņemšana ekspluatācijā nenotiek, ja uz izpildmērījuma nav Datubāzes turētāja apliecinājuma par objekta topogrāfiskā materiāla reģistrēšanu Datubāzē.

17. Saskaņojot mērniecības darbu izpildītāju iesniegto topogrāfisko vai izpildmērījumu plānu, inženiertīklu turētāju pienākums ir pārbaudīt inženierkomunikāciju uzmērījuma un attēlojuma atbilstību to rīcībā esošajiem datiem, bet nepieciešamības gadījumā kopā ar mērniecības darbu izpildītāju veikt komunikāciju apsekošanu un meklēšanu dabā.

Inženiertīklu turētāji (pārvaldītāji, ekspluatētāji) ir atbildīgi par inženierkomunikāciju attēlojuma pareizību to izsniegtajos datos, apliecinot to ar atbildīgās personas parakstu uz mērniecības darbu izpildītāja iesniegtā topogrāfiskā vai izpildmērījuma plāna.

18. Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā visi mērniecības darbi jāveic, balstoties uz Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā esošajiem vietējā ģeodēziskā tīkla punktiem (poligonometrijas un nivelēšanas tīkla punktiem). Informāciju par vietējiem ģeodēziskā tīkla punktiem bezmaksas var saņemt APN Jūras ielā 36, Ventspilī un/vai pie Datubāzes turētāja.

19. Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas savietošanai vienotajā Datubāzē Datubāzes turētājs pieņem tikai ģeodēziskajos darbos sertificēto personu topogrāfiskos, ģeodēziskos uzmērījumus, tai skaitā izpilduzmērījumus un būvasu nospraušanas aktus, kas sagatavoti digitālā formā, Autodesk datorizētās projektēšanas *.dwg formātā, atbilstoši Ministru Kabineta 24.04.2012. noteikumu Nr.281 "Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas un tās centrālās datubāzes noteikumi" prasībām.

IV. Datu izsniegšanas, aktualizēšanas un reģistrācijas kārtība

20. Datubāzes turētājs pēc ģeodēziskos darbos vai zemes kadastrālajā mērniecībā sertificētās personas pieprasījuma saņemšanas izsniedz šādu, savā rīcībā esošu, informāciju:

20.1. datubāzē glabāto augstas detalizācijas topogrāfisko informāciju par pieprasīto teritoriju;

20.2. ielu sarkano līniju un teritorijas plānojuma aizsargjoslu kartes failu.

21. Pieprasītos datus Datubāzes turētājs izsūta uz pieprasītāja norādīto e-pasta adresi, vai iekopē pieprasītāja elektroniskajā datu nesējā divu darba dienu laikā no pieprasījuma saņemšanas dienas.

22. Mērniecības darbu izpildītājam pirms topogrāfiskā plāna iesniegšanas Datubāzes turētājam, tie jāsaskaņo ar uzmērītajā teritorijā esošo inženiertīklu turētājiem un tiem inženiertīklu turētājiem, kas norādīti Datubāzes turētāja tīmekļa vietnē.

23. Pirms izpildmērījumu iesniegšanas Datubāzes turētājam, mērniecības darbu izpildītājam tie jāsaskaņo atbilstoši Ventspils pilsētas saistošajos teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos noteiktajam, ar būvdarbu vadītāju, būvuzraugu, attiecīgo inženiertīklu turētāju un APN tīklu inženieri Jūras iela 36, Ventspilī.

24. Veicot iesniegtā uzmērījuma izvērtēšanu, Datubāzes turētājs izvērtē attēlotās informācijas atbilstību valstī noteiktajiem normatīvajiem aktiem un šo noteikumu prasībām, kā arī atbilstību tās rīcībā esošajai Datubāzei.

25. Ja ir iesniegts topogrāfiskais plāns, tad Datubāzes turētājs pārliecinās, vai ir saņemti saskaņojumi no visu uzmērītajā teritorijā esošo inženierkomunikāciju turētājiem. Ja ir iesniegts izpildmērījums, tad Datubāzes turētājs pārliecinās vai ir saņemti visi nepieciešamie skaņojumi, atbilstoši 23.punktā noteiktajam.

26. Strīdus gadījumos vai ja objektu attēlojums iesniegtajā plānā atšķiras no Datubāzē esošās informācijas, Datubāzes turētājs ir tiesīgs pasūtīt citai ģeodēziskajos darbos sertificētai personai veikt kontrolmērījumus, lai veiktu neatkarīgu pārbaudi.

27. Ja izvērtēšanas rezultātā ir konstatētas neatbilstības, Datubāzes turētājs elektroniski nosūta mērniecības darbu izpildītājam informāciju par pieļautajām kļūdām un nepilnībām. Mērniecības darbu izpildītāja pienākums ir tās novērst samērīgā termiņā, un izlaboto plānu elektroniskā veidā iesniegt atkārtotai pārbaudei.

28. Ja iesniegtajā topogrāfiskajā plānā vai izpilduzmērījumā tiek konstatēts profesionālo darbību reglamentēto normatīvo aktu pārkāpums, vai regulāri pieļautas vienas un tās pašas kļūdas, Datubāzes turētājs ziņo par šiem pārkāpumiem Ventspils pilsētas domei un sertifikācijas birojam, kurā ir sertificējusies attiecīgā persona, kas izstrādājusi topogrāfisko plānu vai izpilduzmērījumu.

29. Ja izvērtēšanas rezultātā nav konstatētas kļūdas, nepilnības un normatīvo aktu pārkāpums, Datubāzes turētājs reģistrē iesniegto darbu, par ko veic ierakstu reģistrā un nosūta mērniecības darbu veicējam reģistrēto plānu ar reģistrācijas numuru.

V. Datubāzes datu avoti un datu izmantošana

30. Datubāzes datu avoti ir:

30.1. ģeodēziskos darbos sertificēto personu izstrādātie topogrāfiskie plāni;

30.2. ģeodēziskos darbos sertificēto personu izstrādātie izpildmērījumu plāni;

30.3. datu sinhronizācijas (ar inženierkomunikāciju turētājiem) rezultātā iegūtie dati par inženierkomunikāciju novietojumu, ja to precizitāte ir atbilstoša Datubāzes mērogam.

31. Datubāzē uzkrātos datus izmanto:

31.1. pašvaldība, tai noteikto funkciju un uzdevumu izpildei (bez maksas);

31.2. pašvaldības struktūrvienības un pašvaldības kapitālsabiedrības, noteikto funkciju un uzdevumu izpildei (bez maksas);

31.3. mērniecības darbu izpildītāji, izpildot konkrētu pasūtījumu par ko iesniedz pieprasījumu Datubāzes turētājam.

VI. Noslēguma jautājumi

32. Noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja
1.vietnieks infrastruktūras jautājumos J.Vītoliņš

 

 

Saistošo noteikumu Nr.4 "Par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites kārtību Ventspils pilsētā"
paskaidrojuma raksts

Sadaļa

Informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likuma 6. pantu, 13. panta sesto, septīto un astoto daļu un 26. panta trešo daļu pašvaldība, lai nodrošinātu savu funkciju un uzdevumu izpildi, atbilstoši Ministru kabineta noteiktajai augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas specifikācijai, par savu administratīvo teritoriju izveido un uztur augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas datubāzi, kā arī nodrošina datubāzes sadarbspēju ar centrālo datubāzi Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.
2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā notiks augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas un informācijas par aizsargjoslām izsniegšana, pieņemšana, pārbaude un reģistrēšana.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Tā kā šie noteikumi detalizē Ventspils pilsētas saistošajos teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos noteikto, tiešu ietekmi uz pašvaldības budžetu šie saistošie noteikumi neradīs.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Noteikumi būs obligāti visām juridiskām un fiziskām personām, kas Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā veic:
1. inženierkomunikāciju vai būvju (tai skaitā ceļu inženierbūvju) būvniecību (projektēšana un būvdarbi) un ekspluatāciju;
2. ģeodēziskos, topogrāfiskos, kadastrālās uzmērīšanas un zemes ierīcības darbus.
5. Informācija par administratīvām procedūrām Šo noteikumu izpildi Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā realizēs un koordinēs Ventspils pilsētas pašvaldība, vai privātpersona, vai cita publiska persona, kam Ventspils pilsētas pašvaldība šādu pārvaldes uzdevumu būs deleģējusi.
6. Informācija par sabiedrisko apspriešanu, saskaņošanu un konsultācijām ar privātpersonām Saistošie noteikumi tika skatīti:
– Ventspils pilsētas domes Likumības komisijā 2012. gada 29. novembrī;
– Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijā 2012. gada 5. decembrī.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja
1.vietnieks infrastruktūras jautājumos J.Vītoliņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!