• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2015. gada 12. februāra lēmums Nr. 1/3 "Vispārējās atļaujas noteikumu pārkāpumu novēršanas noteikumi elektronisko sakaru nozarē". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 17.02.2015., Nr. 33 https://www.vestnesis.lv/op/2015/33.6

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr.1/4

Vispārējās atļaujas noteikumu pārkāpumu novēršanas noteikumi pasta nozarē

Vēl šajā numurā

17.02.2015., Nr. 33

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 1/3

Pieņemts: 12.02.2015.

OP numurs: 2015/33.6

2015/33.6
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.1/3

Rīgā 2015.gada 12.februārī (prot. Nr.5, 2.p.)

Vispārējās atļaujas noteikumu pārkāpumu novēršanas noteikumi elektronisko sakaru nozarē

Izdoti saskaņā ar Elektronisko sakaru likuma
33.panta pirmo daļu

1. Vispārējās atļaujas noteikumu pārkāpumu novēršanas noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka kārtību, kādā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) īsteno elektronisko sakaru komersanta (turpmāk – komersants) vispārējās atļaujas noteikumu pārkāpumu (turpmāk – pārkāpums) novēršanu, elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanas vai elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanas pārtraukšanu pārkāpumu gadījumā.

2. Ja Regulators konstatē komersanta darbībā pārkāpumu elektronisko sakaru nozarē, Regulators Paziņošanas likumā noteiktajā kārtībā nosūta komersantam brīdinājuma vēstuli, kurā norāda:

2.1. konstatēto pārkāpumu;

2.2. pienākumu veikt efektīvus pasākumus, lai novērstu konstatēto pārkāpumu (turpmāk - pasākums);

2.3. ieteicamos pasākumus;

2.4. termiņu komersanta paskaidrojuma sniegšanai par konstatēto pārkāpumu un pasākumu veikšanu;

2.5. termiņu konstatētā pārkāpuma novēršanai un pasākuma veikšanai.

3. Regulators ar brīdinājuma vēstuli, kuru paziņo ar Regulatora darbinieka vai ziņneša starpniecību, nosaka nekavējošu konstatētā pārkāpuma novēršanas un pasākuma veikšanas termiņu komersantam, ja pasākumu var tehniski veikt nekavējoties un ir vismaz viens no šādiem nosacījumiem:

3.1. konstatētais pārkāpums būtiski skar sabiedrības intereses;

3.2. konstatētais pārkāpums aizskar galalietotāja tiesības;

3.3. pastāv apstākļi, pie kuriem ir nepieciešams steidzami novērst konstatēto pārkāpumu.

4. Regulators, neievērojot šajos noteikumos noteikto kārtību, pieņem lēmumu par pagaidu pasākumiem, kas ir jāveic ne ilgāk kā trīs mēnešu laikā, ja konstatētais pārkāpums rada tūlītējus draudus sabiedrības drošībai vai var radīt būtisku kaitējumu citiem elektronisko sakaru komersantiem vai lietotājiem. Regulators pagaidu pasākumu izpildes termiņu var pagarināt vēl uz trīs mēnešiem, ja konstatētais pārkāpums pamatotu iemeslu dēļ nav novērsts pilnībā.

5. Ja komersants nenovērš Regulatora konstatēto pārkāpumu Regulatora brīdinājuma vēstulē noteiktajā termiņā, Regulators uzsāk lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā.

6. Ja komersants nenovērš gada laikā atkārtoti izdarītu līdzīgu pārkāpumu (turpmāk – atkārtots pārkāpums) Regulatora brīdinājuma vēstulē noteiktajā termiņā, Regulators:

6.1. uzsāk lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā;

6.2. nosūta komersantam vēstuli, kurā norāda konstatēto atkārtoto pārkāpumu, uzliek par pienākumu novērst atkārtoto pārkāpumu, nosaka termiņu, līdz kuram ir jānovērš konstatētais atkārtotais pārkāpums un brīdina komersantu, ja tas nenovērsīs konstatēto atkārtoto pārkāpumu, Regulators var komersantam uz laiku līdz pieciem gadiem pārtraukt komersanta darbību elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanā un elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā, atņemot šim komersantam tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu.

7. Ja šo noteikumu 6.2.apakšpunktā minētajā vēstulē noteiktajā termiņā komersants nenovērš konstatēto atkārtoto pārkāpumu, Regulators lemj par komersanta darbības elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanā un elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā pārtraukšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, atņemot šim komersantam tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu.

8. Regulators ar šo noteikumu 7.punktā minēto lēmumu nosaka komersantam pienākumu:

8.1. nekavējoties informēt galalietotājus par komersanta darbības pārtraukšanu elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanā un elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā un tiesību atņemšanu sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu;

8.2. mēneša laikā pēc šo noteikumu 8.1.apakšpunktā noteiktā pienākuma izpildes nodrošināt galalietotājam numura saglabāšanas pakalpojumu, ja šī komersanta galalietotājs to pieprasa.

9. Regulators pēc šo noteikumu 7.punktā minētā lēmuma pieņemšanas izslēdz no elektronisko sakaru komersantu saraksta komersantu, kuram ir pārtraukta darbība elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanā un elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā un ir atņemtas tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu.

10. Regulators mājaslapā internetā www.sprk.gov.lv publicē paziņojumu par komersantiem, kuriem ar Regulatora lēmumu ir pārtraukta darbība elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanā un elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā un atņemtas tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu, kā arī norāda darbības pārtraukšanas termiņu.

11. Regulators lemj par komersantam piešķirto ierobežoto resursu lietošanas tiesību anulēšanu, ja komersantam ar Regulatora lēmumu ir pārtraukta darbība elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanā un elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā un atņemtas tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu.

12. Ja komersants, kuram ar Regulatora lēmumu ir pārtraukta darbība elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanā un elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā un atņemtas tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu, nosūta Regulatoram jaunu elektronisko sakaru komersanta reģistrācijas paziņojumu darbības pārtraukšanas termiņā, Regulators šo paziņojumu neizskata un nosūta komersantam vēstuli, kurā norāda atteikuma iemeslus.

13. Atzīt par spēku zaudējušu Regulatora 2010.gada 25.augusta lēmumu Nr.1/14 "Noteikumi par vispārējās atļaujas noteikumu pārkāpumiem elektronisko sakaru nozarē" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 138. nr.; 2011, 97. nr.).

14. Noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Informatīvā atsauce uz Eiropas Savienības direktīvām

Šajos noteikumos ir iekļautas tiesību normas, kas izriet no šādām Eiropas Savienības direktīvām:

1) Eiropas Parlamenta un Padomes 2002.gada 7.marta Direktīvas 2002/20/EK par elektronisko komunikāciju tīklu un pakalpojumu atļaušanu (atļauju izsniegšanas direktīva);

2) Eiropas Parlamenta un Padomes 2009.gada 25.novembra Direktīvas 2009/140/EK, ar ko izdara grozījumus Direktīvā 2002/21/EK par kopējiem reglamentējošiem noteikumiem attiecībā uz elektronisko komunikāciju tīkliem un pakalpojumiem, Direktīvā 2002/19/EK par piekļuvi elektronisko komunikāciju tīkliem un ar tiem saistītām iekārtām un to savstarpēju savienojumu un Direktīvā 2002/20/EK par elektronisko komunikāciju tīklu un pakalpojumu atļaušanu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētājs V.Lokenbahs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!