Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumi Nr. 787 "Valsts zemes dienesta maksas pakalpojumu cenrādis un samaksas kārtība". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 29.12.2015., Nr. 253 https://www.vestnesis.lv/op/2015/253.16

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 788

Grozījums Ministru kabineta 2007. gada 19. jūnija noteikumos Nr. 405 "Putnu gripas uzliesmojuma likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība"

Vēl šajā numurā

29.12.2015., Nr. 253

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 787

Pieņemts: 22.12.2015.

OP numurs: 2015/253.16

2015/253.16
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 18 Pēdējās nedēļas laikā 14 Visi

Šī publikācija ir precizēta.
Precizējums: OP 2016/6.4

Ministru kabineta noteikumi Nr. 787

Rīgā 2015. gada 22. decembrī (prot. Nr. 68 63. §)

Valsts zemes dienesta maksas pakalpojumu cenrādis un samaksas kārtība

Izdoti saskaņā ar Likuma par budžeta un finanšu vadību
5. panta devīto daļu, Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma
99. un 101. pantu, Administratīvo teritoriju un
apdzīvoto vietu likuma 17. panta piektās daļas 3. punktu,
Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas likuma
12. panta trešo daļu un Ģeotelpiskās informācijas likuma
26. panta desmito daļu

1. Noteikumi nosaka Valsts zemes dienesta sniegto maksas pakalpojumu cenrādi (pielikums) (turpmāk – cenrādis) un kārtību, kādā persona maksā par šādiem Valsts zemes dienesta sniegtajiem maksas pakalpojumiem (turpmāk – pakalpojums):

1.1. nekustamā īpašuma objekta vai zemes vienības daļas noteikšana un nekustamā īpašuma veidošana;

1.2. kadastra objekta un kadastra datu reģistrācija un Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma 57. panta 1. un 1.punktā minēto kadastra datu aktualizācija;

1.3. kadastra informācijas sagatavošana un izsniegšana personai par tās kadastra objektu (izņemot Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma 85. pantā minēto gadījumu);

1.4. kadastra informācijas sagatavošana, izmantošana un pieejamības nodrošināšana (izņemot Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma 98. pantā minētos gadījumus), kā arī statistiskās un analītiskās informācijas sagatavošana, izmantojot kadastra informāciju;

1.5. Valsts adrešu reģistra datu izsniegšana;

1.6. Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas datu sagatavošana un izsniegšana;

1.7. augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas sagatavošana un izsniegšana.

2. Persona par pakalpojumu maksā saskaņā ar cenrādi, izņemot normatīvajos aktos noteiktos gadījumus, kad pakalpojuma sniegšana ir bez maksas.

3. Valsts zemes dienests viena pasūtījuma ietvaros sniedz vienu vai vairākus pakalpojumus atbilstoši personas pieprasījumam.

4. Ja persona vēlas saņemt pakalpojumu divas reizes īsākā termiņā, nekā noteikts attiecīgajos normatīvajos aktos, un tas ir tehniski iespējams, cenai par pakalpojumu piemēro koeficientu divi. Cenrāža VII nodaļā minētos pakalpojumus nesniedz īsākā termiņā.

5. Ja Valsts zemes dienests pakalpojuma sniegšanu organizē gan elektroniskā veidā, gan klātienē vai pa pastu un persona pakalpojumu pieprasa, tai skaitā dokumentus iesniedz, un saņem elektroniskā veidā, Valsts zemes dienests par elektronisko pakalpojumu piemēro desmit procentu cenas samazinājumu.

6. Ja Valsts zemes dienests pakalpojuma sniegšanu organizē tikai elektroniskā veidā un persona pakalpojumu pieprasa vai saņem klātienē, Valsts zemes dienests piemēro papildu maksu par apkalpošanu klātienē saskaņā ar cenrādi.

7. Maksu par pakalpojumu veido:

7.1. viena cenrādī norādītā cena;

7.2. vairāku cenrādī norādīto cenu summa;

7.3. vairāku cenrādī norādīto pakalpojuma elementu cenas un daudzuma reizinājumu summa.

8. Pirms pakalpojuma izpildes uzsākšanas persona saskaņā ar Valsts zemes dienesta sagatavoto rēķinu samaksā priekšapmaksu pilnā apmērā, izņemot:

8.1. būves kadastrālās uzmērīšanas pakalpojumus, par kuriem persona maksā priekšapmaksu 50 procentu apmērā no prognozētās maksas;

8.2. ja maksu par pakalpojumu veido saskaņā ar šo noteikumu 7.3. apakšpunktu un, pieņemot pakalpojumu, nav iespējams aprēķināt pakalpojuma kopējo maksu. Šādā gadījumā persona maksā priekšapmaksu cenrādī norādītās pakalpojuma elementa vienas mērvienības cenas apmērā, izņemot būves kadastrālās uzmērīšanas pakalpojumus.

9. Ja maksu par pakalpojumu veido saskaņā ar šo noteikumu 7.3. apakšpunktu, Valsts zemes dienests sagatavo tāmi un tāmes summu iekļauj rēķinā.

10. Paredzētās maksas apmērs, ko aprēķina priekšapmaksas veikšanai, var atšķirties no pasūtījuma tāmes summas, kas aprēķināta atbilstoši faktiski izpildīto darbu apjomam.

11. Valsts zemes dienests pakalpojuma izpildi uzsāk nākamajā darbdienā pēc pieprasījuma saņemšanas, ja ir veikta šo noteikumu 8. punktā minētā priekšapmaksa un maksājums Ministru kabineta noteiktajā kārtībā ir atzīts par saņemtu valsts budžetā.

12. Ja šo noteikumu 8. punktā minētā priekšapmaksa nav samaksāta 30 kalendāra dienu laikā pēc rēķina izrakstīšanas, uzskatāms, ka persona ir atteikusies no pakalpojuma un pasūtījums ir anulēts.

13. Valsts zemes dienests par sniegto pakalpojumu izraksta un izsniedz personai rēķinu.

14. Persona Valsts zemes dienesta izrakstīto rēķinu samaksā 15 kalendāra dienu laikā pēc tā izrakstīšanas.

15. Par pakalpojumu persona norēķinās:

15.1. ar tādas maksājumu iestādes starpniecību, kurai ir tiesības sniegt maksājumu pakalpojumus Maksājumu pakalpojumu likuma izpratnē;

15.2. ar maksājumu karti maksājumu karšu pieņemšanas terminālī Valsts zemes dienestā;

15.3. izmantojot tiešsaistes maksājuma pakalpojumu Valsts zemes dienesta datu izplatīšanas portālā.

16. Maksājuma iekasēšanas izdevumus sedz persona.

17. Ja persona nav samaksājusi rēķinu norādītajā termiņā, Valsts zemes dienestam ir tiesības datus par personu nodot parāda piedziņas pakalpojuma sniedzējam.

18. Ja nav ierosināta tiesvedība par pakalpojuma maksas apmēru, pamatotību vai aprēķinu pareizību, izpildīto pakalpojumu persona saņem pēc tam, kad par to izrakstītie rēķini, kā arī par citiem personai sniegtajiem pakalpojumiem izrakstītie rēķini, kuriem iestājies samaksas termiņš, ir samaksāti pilnā apmērā un šie maksājumi Ministru kabineta noteiktajā kārtībā ir atzīti par saņemtiem valsts budžetā.

19. Ja ir ierosināta tiesvedība par pakalpojuma maksas apmēru, pamatotību vai aprēķinu pareizību, izpildīto pakalpojumu persona saņem pēc tam, kad stājies spēkā tiesas spriedums un persona ir samaksājusi atbilstoši tiesas spriedumā noteiktajam un maksājumi Ministru kabineta noteiktajā kārtībā ir atzīti par saņemtiem valsts budžetā.

20. Valsts zemes dienests pakalpojuma izpildi var pārtraukt:

20.1. normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā;

20.2. personai rakstiski atsakoties no pakalpojuma.

21. Pārtraucot pakalpojuma izpildi, Valsts zemes dienests sagatavo tāmi un no saņemtās pakalpojuma priekšapmaksas summas sedz izmaksas par darbiem, kas veikti līdz pakalpojuma izpildes pārtraukšanai, šādā kārtībā:

21.1. ja saņemtā priekšapmaksa nesedz izpildīto darbu izmaksas, Valsts zemes dienests izraksta personai rēķinu 15 kalendāra dienu laikā pēc pakalpojuma pārtraukšanas. Persona rēķinu samaksā 15 kalendāra dienu laikā pēc tā izrakstīšanas;

21.2. ja saņemtā priekšapmaksa pārsniedz izpildīto darbu izmaksas, Valsts zemes dienests informē personu par aprēķināto starpību un atmaksā to šo noteikumu 23. punktā noteiktajā kārtībā.

22. Ja pakalpojums nav izpildīts noteiktajā termiņā no Valsts zemes dienesta atkarīgu apstākļu dēļ, personai ir tiesības rakstiski atteikties no pakalpojuma. Ja persona atsakās no pakalpojuma, Valsts zemes dienests pārtrauc pakalpojuma izpildi un atmaksā personas samaksāto naudas summu pilnā apmērā šo noteikumu 23. punktā noteiktajā kārtībā.

23. Šo noteikumu 21.2. apakšpunktā un 22. punktā minētajā gadījumā persona Valsts zemes dienestam iesniedz iesniegumu, kurā norādīti dati par personu (fiziskai personai – vārds, uzvārds un personas kods vai identifikācijas kods, juridiskai personai – nosaukums un reģistrācijas numurs), bankas rekvizīti un konta numurs. Valsts zemes dienests ne vēlāk kā 45 kalendāra dienu laikā no personas iesnieguma saņemšanas dienas atmaksā personai attiecīgo naudas summu, veicot pārskaitījumu ar kredītiestādes starpniecību.

24. Personai un Valsts zemes dienestam rakstiski vienojoties, var nepiemērot šo noteikumu 8., 12., 14., 18., 19., 20., 21. un 22. punkta nosacījumus.

25. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2011. gada 11. janvāra noteikumus Nr. 20 "Valsts zemes dienesta sniegto maksas pakalpojumu samaksas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2011, 8. nr.) un Ministru kabineta 2013. gada 17. septembra noteikumus Nr. 896 "Valsts zemes dienesta maksas pakalpojumu cenrādis" (Latvijas Vēstnesis, 2013, 193. nr.).

26. Maksa par pakalpojumu, kas pieprasīts līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, ir aprēķināma atbilstoši pakalpojuma maksai, kāda tā bija pieprasīšanas dienā.

27. Noteikumi stājas spēkā 2016. gada 11. janvārī.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs


 

Pielikums
Ministru kabineta
2015. gada 22. decembra
noteikumiem Nr. 787

Valsts zemes dienesta maksas pakalpojumu cenrādis

Nr. p. k. Pakalpojuma nosaukums Mērvienība Cena bez PVN (euro) PVN (euro)1 Cena ar PVN (euro)
I. Būvju un telpu grupu kadastrālā uzmērīšana
1. Ēkas, telpu grupas kadastrālā uzmērīšana2, 3
1.1. sākotnējo datu un dokumentu sagatavošana viens īpašums 42,00 0,00 42,00
1.2. ēkas kadastrālā uzmērīšana, bet ne mazāk kā 25,90 euro par ēku4 viens apbūves laukuma kvadrātmetrs 0,17 0,00 0,17
1.3. telpas kadastrālā uzmērīšana, bet ne mazāk kā 5,00 euro un ne vairāk kā 252,90 euro par telpu4 viens kopējās platības kvadrātmetrs 1,09 0,00 1,09
1.4. nereģistrētas ēkas konstatēšana un attiecīgas informācijas attēlošana apbūves plānā viena ēka 7,85 0,00 7,85
1.5. zemes zem ēkām un pagalmiem noteikšana un norādīšana apbūves plānā viena zemes vienība 15,15 0,00 15,15
2. Lineāras inženierbūves kadastrālā uzmērīšana2, 3
2.1. sākotnējo datu un dokumentu sagatavošana viens pasūtījums 62,00 0,00 62,00
2.2. lineāras inženierbūves kadastrālā uzmērīšana viens kilometrs/
1000 kvadrātmetru5
21,10 0,00 21,10
2.3. otrās un katras nākamās inženierbūves daļas kadastrālā uzmērīšana (papildus 2.2. apakšpunktā minētajai cenai) viena daļa 4,10 0,00 4,10
2.4. telpas kadastrālā uzmērīšana, bet ne mazāk kā 5,00 euro un ne vairāk kā 252,90 euro par telpu4 viens kopējās platības kvadrātmetrs 1,09 0,00 1,09
3. Punktveida inženierbūves kadastrālā uzmērīšana2, 3
3.1. sākotnējo datu un dokumentu sagatavošana viens pasūtījums 42,00 0,00 42,00
3.2. punktveida inženierbūves kadastrālā uzmērīšana viena inženierbūve 15,60 0,00 15,60
3.3. otrās un katras nākamās inženierbūves daļas kadastrālā uzmērīšana (papildus 3.2. apakšpunktā minētajai cenai) viena daļa 4,10 0,00 4,10
3.4. telpas kadastrālā uzmērīšana, bet ne mazāk kā 5,00 euro un ne vairāk kā 252,90 euro par telpu4 viens kopējās platības kvadrātmetrs 1,09 0,00 1,09
4. Būves nolietojuma noteikšana2, 3, 6 
4.1. ēkām ar kopējo būvtilpumu līdz 1000 kubikmetriem vienas zemes vienības ietvaros ēkas ar kopējo būvtilpumu līdz 1000 kubikmetriem 34,35 0,00 34,35
4.2. ēkām ar kopējo būvtilpumu no 1001 līdz 5000 kubikmetriem vienas zemes vienības ietvaros ēkas ar kopējo būvtilpumu no 1001 līdz 5000 kubikmetriem 80,50 0,00 80,50
5. Būves neesības konstatēšana un attiecīgas informācijas attēlošana apbūves plānā (papildus 1., 2. vai 3. punktā minētajai cenai) viena būve 7,95 0,00 7,95
II. Datu reģistrācija un aktualizācija Kadastra informācijas sistēmā
6. Kadastra objekta datu reģistrācija un aktualizācija
6.1. jauna kadastra objekta datu reģistrācija, reģistrācijas atteikums vai kadastra datu aktualizācija pēc kadastrālās uzmērīšanas vai aktualizācijas atteikums (nekustamais īpašums, zemes vienība, zemes vienības daļa, būve vai telpu grupa) viens kadastra objekts 30,00 0,00 30,00
6.2. par 21. un katru nākamo telpu vienā telpu grupā (papildus 6.1. apakšpunktā minētajai cenai) viena telpa 0,52 0,00 0,52
7. Kadastra datu aktualizācija, tai skaitā ieraksta par būves vai telpu grupas dzēšanu, neveicot kadastrālo uzmērīšanu, vai aktualizācijas atteikums viena veida datu aktualizācija par vienu kadastra objektu 9,25 0,00 9,25
III. Kadastra informācijas sistēmas datu izsniegšana
8. Tipveida kadastra informācija7 viens dokuments 7,00 0,00 7,00
9. Dati informācijas blokos par kadastra objektu atbilstoši personas pieprasījumam8 viens dokuments par vienu kadastra objektu 13,45 0,00 13,45
10. Informācija no kadastra telpiskajiem datiem par zemesgabaliem, uz kuriem atrodas publiskās lietošanas infrastruktūras objekti
10.1. līdz 300 metriem viens objekts 19,70 0,00 19,70
10.2. par katriem nākamajiem 100 metriem (papildus 10.1. apakšpunktā minētajai cenai) viens objekts 4,50 0,00 4,50
11. Zemes kadastrālās uzmērīšanas telpiskie dati vektordatu formātā galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam viena zemes vienība 4,95 0,00 4,95
12. Vienreizēja Nekustamā īpašuma tirgus datubāzes datu nodošana (standartkopa ar datiem par vienu kalendāra gadu) galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam viena standartkopa vienā pieprasījumā 60,00 0,00 60,00
13. Regulāra Nekustamā īpašuma tirgus datubāzes datu nodošana abonēšanas režīmā galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam
13.1. maksa mēnesī viens mēnesis 34,15 0,00 34,15
13.2. standartkopa ar datiem par vienu kalendāra gadu viena standartkopa vienā pieprasījumā 9,00 0,00 9,00
14. Kadastra statistiskās informācijas sagatavošana vai kadastra teksta datu atlase galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam
14.1. datu atlases sagatavošana par vienu pieprasījumu9 viena stunda 38,80 0,00 38,80
14.2. dati par kadastra objektu (papildus 14.1. apakšpunktā minētajai cenai) viens kadastra objekts 0,07 0,00 0,07
15. Kadastra karte vektordatu formātā galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam, vienreizējs pieprasījums
15.1. par pieprasījumā norādītajām zemes vienībām viena zemes vienība 5,10 0,00 5,10
15.2. par pieprasījumā norādīto kadastra grupu viena kadastra grupa 42,50 0,00 42,50
16. Kadastra karte vektordatu formātā galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam, slēdzot līgumu vismaz uz gadu par regulāru datu atjaunošanu10
16.1. kadastra kartes informācija, ja kadastra objekti un to skaits gada laikā nemainās un pārsniedz 3000 viena zemes vienība gadā 0,20 0,00 0,20
16.2. kadastra kartes informācija, ja kadastra grupu skaits pārsniedz četras kadastra grupas un gada laikā nemainās viena kadastra grupa gadā 47,50 0,00 47,50
16.3. kadastra karte par visu Latvijas Republikas teritoriju viens gads 185 000,00 0,00 185 000,00
17. Kadastra teksta datu abonēšana, izmantojot tīmekļa pakalpes galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam (XML formātā)
17.1. tīmekļa pakalpes abonēšana viens mēnesis 31,30 0,00 31,30
17.2. pamatdatu kopa pieprasījums par vienu objektu 1,30 0,00 1,30
17.3. paplašinātā datu kopa pieprasījums par vienu objektu 2,85 0,00 2,85
17.4. datu kopa par kadastra subjektam reģistrētajiem nekustamajiem īpašumiem, pieprasījums līdz 1000 nekustamajiem īpašumiem par katriem 25 īpašumiem 6,70 0,00 6,70
17.5. datu kopa par kadastra subjektam reģistrētajiem nekustamajiem īpašumiem, pieprasījums virs 1000 nekustamajiem īpašumiem (papildus 17.4. apakšpunktā minētajai cenai) par katriem nākamajiem 1000 īpašumiem 6,70 0,00 6,70
18. Kadastra objekta atrašanās vietas (X, Y koordinātas) noteikšanas tīmekļa pakalpe galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam11 viens mēnesis 31,30 0,00 31,30
19. Kadastra karte, izmantojot tīmekļa pakalpes
19.1. kadastra kartes dati galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam par Latvijas Republikas teritoriju (WMS, ArcGIS) pieslēgumi diennaktī 23,00 0,00 23,00
viens mēnesis 170,75 0,00 170,75
19.2. kadastra kartes dati galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam par Latvijas Republikas teritoriju vektordatu formātā (WFS) viens mēnesis 12 000,00 0,00 12 000,00
19.3. kadastrālo vērtību bāzes zonējumi (tai skaitā administratīvo robežu dati) galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam par Latvijas Republikas teritoriju (WMS, ArcGIS) pieslēgumi diennaktī 5,70 0,00 5,70
viens mēnesis 31,30 0,00 31,30
IV. Valsts adrešu reģistra informācijas sistēmas datu izsniegšana
20. Valsts adrešu reģistra telpiskie dati (tai skaitā administratīvo robežu dati) galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam par Latvijas Republikas teritoriju (WMS, ArcGIS) pieslēgumi diennaktī 5,70 0,00 5,70
viens mēnesis 117,00 0,00 117,00
21. Valsts adrešu reģistra teksta un telpiskie dati par Latvijas Republikas teritoriju galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam viens pieprasījums 650,00 0,00 650,00
22. Valsts adrešu reģistra teksta un telpiskie dati galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam par Latvijas Republikas teritoriju viens mēnesis 400,00 0,00 400,00
23. Valsts adrešu reģistra datu replikācija galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam viens mēnesis 860,00 0,00 860,00
24. Valsts adrešu reģistra teksta dati ar ēku X,Y koordinātām teksta pierakstā galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam, izmantojot tīmekļa pakalpi viens mēnesis 185,00 0,00 185,00
25. Administratīvo robežu karte galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam par Latvijas Republikas teritoriju vektordatu formātā viens pieprasījums 170,75 0,00 170,75
26. Administratīvo robežu karte galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam par Latvijas Republikas teritoriju vektordatu formātā (WFS) pieslēgumi diennaktī 5,70 0,00 5,70
viens mēnesis 85,80 0,00 85,80
27. Administratīvo robežu karte savietojumā ar citu iestāžu ģeotelpiskajiem datiem galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam par Latvijas Republikas teritoriju ar tīmekļa pakalpi (WMS) viens mēnesis 85,80 0,00 85,80
V. Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas centrālās datubāzes datu izsniegšana
28. Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas vienreizēja izsniegšana galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam viena planšete 6,80 0,00 6,80
29. Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas regulāra izsniegšana galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam
29.1. maksa par vienu planšeti gadā, ja planšetu skaits gadā nav mazāks par 50 un nemainās10 viena planšete 6,15 0,00 6,15
29.2. maksa par visu Latvijas Republikas teritoriju gadā planšetu kopa par Latvijas Republikas teritoriju 75 000,00 0,00 75 000,00
30. Augstas detalizācijas topogrāfiskā informācija galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam par Latvijas Republikas teritoriju (WMS) pieslēgumi diennaktī 23,00 0,00 23,00
viens mēnesis 170,75 0,00 170,75
VI. Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas datu izsniegšana
31. Apgrūtināto teritoriju, apgrūtināto objektu un to robežu informācija galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam par Latvijas Republikas teritoriju (WMS) pieslēgumi diennaktī 23,00 0,00 23,00
viens mēnesis 170,75 0,00 170,75
VII. Elektroniskie pakalpojumi informācijas izsniegšanas portālos
32. Vienreizēja datu pārlūkošana un lejupielāde
32.1. kadastra teksta dati viens īpašums 2,85 0,00 2,85
32.2. apgrūtināto teritoriju, apgrūtināto objektu un to robežu tematiskās kartes pārlūkošana12 viena diennakts 2,50 0,00 2,50
32.3. vēsturiskās kadastrālās vērtības pārlūkošana13 viena kadastrālā vērtība 1,00 0,00 1,00
32.4. kadastra datu atlases rīka izmantošana12 viena diennakts 4,00 0,00 4,00
32.5. kadastra datu lejupielāde, izmantojot datu atlases rīku galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam13 viens pieprasījums 15,00 0,00 15,00
32.6. nekustamā īpašuma tirgus datu lejupielāde tiešsaistes režīmā galalietotājam vai pakalpojumu sniedzējam13 viena standartkopa vienā pieprasījumā 9,00 0,00 9,00
32.7. kadastra kartes lejupielāde vektordatu formātā galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam13 viena zemes vienība 2,60 0,00 2,60
viena kadastra grupa 30,00 0,00 30,00
32.8. Valsts zemes dienesta ģeotelpiskās informācijas pārlūkošana savietojumā ar citu iestāžu ģeotelpiskajiem datiem13 pieprasījums līdz vienai stundai 3,30 0,00 3,30
32.9. adrešu karte vektordatu formātā par vienu administratīvo teritoriju galalietotājam un pakalpojumu sniedzējam13 viens pieprasījums 85,80 0,00 85,80
33. Datu pārlūkošana portālā kadastrs.lv, noslēdzot abonēšanas līgumu
33.1. portāla abonēšana mēnesī (pirmais lietotājs) viens mēnesis 55,30 0,00 55,30
33.2. portāla abonēšana mēnesī (katrs nākamais līguma lietotājs) viens mēnesis 9,25 0,00 9,25
33.3. kadastra teksta datu pārlūkošana par nekustamo īpašumu vai kadastra subjektam reģistrēto nekustamo īpašumu uzskaitījumu viena vienība 1,00 0,00 1,00
viens mēnesis 162,50 0,00 162,50
33.4. citas Valsts zemes dienesta ģeotelpiskās informācijas pārlūkošana viens datu slānis mēnesī 18,50 0,00 18,50
34. Informācija sertificētām personām normatīvajos aktos noteikto uzdevumu veikšanai
34.1. portāla kadastrs.lv abonēšana mēnesī (viens līguma lietotājs) viens mēnesis 7,10 0,00 7,10
34.2. portāla kadastrs.lv abonēšana mēnesī (katrs nākamais līguma lietotājs) viens mēnesis 2,85 0,00 2,85
34.3. kadastra teksta un ģeotelpiskie dati zemes kadastrālajai uzmērīšanai un arhīva dokumenti standartizētā formā par uzmērāmo objektu un par robežojošām zemes vienībām viena zemes vienība 25,00 0,00 25,00
34.4. kadastra teksta un ģeotelpiskie dati zemes kadastrālajai uzmērīšanai standartizētā formā par uzmērāmo objektu viena zemes vienība 10,70 0,00 10,70
34.5. kadastra teksta un ģeotelpiskie dati zemes kadastrālajai uzmērīšanai standartizētā formā par uzmērāmo objektu un arhīva dokumenti standartizētā formā par uzmērāmo objektu viena zemes vienība 15,00 0,00 15,00
34.6. kadastra teksta dati zemes ierīcības projektam, meža inventarizācijas veikšanai, detālplānojumam vai projektētājiem viena zemes vienība 7,70 0,00 7,70
34.7. kadastra karte normatīvajos aktos noteikto uzdevumu veikšanai, bet ne vairāk kā 30,00 euro par zemes vienībām vienas kadastra grupas ietvaros viena zemes vienība 3,00 0,00 3,00
VIII. Atzinumi, saskaņojumi un lēmumi
35. Cita veida Valsts zemes dienesta atzinums vai saskaņojums viens atzinums 40,30 0,00 40,30
36. Speciālās vērtības aprēķināšana viena vērtība 33,35 0,00 33,35
37. Lēmums zemes reformas ietvaros14        
37.1. vienam lietotājam viens lēmums 27,75 0,00 27,75
37.2. katram nākamajam lietotājam, ja ir kopīpašums (koplietojums) (papildus 37.1. apakšpunktā minētajai cenai), bet ne vairāk kā 170,74 euro par lēmuma sagatavošanu viens lēmums 7,10 0,00 7,10
38. Kadastra dokumenta atbilstības pārbaude attiecībā pret kadastra datiem viens dokuments 9,25 0,00 9,25
39. Reģistrācijai Kadastra informācijas sistēmā iesniegto ziņu pārbaude apvidū viens pieprasījums 60,00 0,00 60,00
IX. Citi pakalpojumi
40. Elektroniskā pakalpojuma pasūtīšana vai saņemšana klātienē viens pieprasījums 4,30 0,00 4,30
41. Izraksta vai noraksta sagatavošana (tai skaitā caurauklošana, numurēšana un apliecināšana) viens dokuments 14,15 0,00 14,15
42. Kadastrālās uzmērīšanas lietas vai tās papildu oriģināla eksemplāra sagatavošana vienas būves vai telpu grupas lieta 15,00 0,00 15,00
43. Informācija par vienu pieprasījuma objektu no informācijas sistēmām un arhīva dokumentiem viens dokuments 13,45 0,00 13,45
44. Arhīva dokumenta kopijas sagatavošana un izsniegšana viens dokuments 3,00 0,00 3,00
viena lieta 15,00 0,00 15,00
45. Zemes robežu vai apvienotā zemes robežu, situācijas un apgrūtinājuma plāna sagatavošana no arhīva dokumentiem viens dokuments par vienu zemes vienību 38,80 0,00 38,80
46. Speciāla datu atlase un apstrāde (tai skaitā programmēšanas laiks un datu atlasīšanas procesa ilgums, datu noformēšana un apstrāde) par vienu pieprasījumu9 viena stunda 38,80 0,00 38,80
47. Datu elektroniskā apstrāde un sagatavošana digitālā formā9 viena stunda 19,70 0,00 19,70
48. Speciālista konsultācija par arhīva lietā esošiem dokumentiem viens pieprasījums 7,45 0,00 7,45
49. Dalības maksa par piedalīšanos Valsts zemes dienesta organizētajos semināros viens dalībnieks 29,00 0,00 29,00
50. Informācijas izsniegšanas nodrošināšana15
50.1. informācijas ierakstīšana Valsts zemes dienesta elektronisko datu nesējā viens informācijas nesējs 4,30 0,00 4,30
50.2. pasta sūtījuma noformēšana16 viens pasta sūtījums 1,45 0,00 1,45
50.3. kopiju caurauklošana, numurēšana, apliecināšana viens caurauklots dokuments 4,25 0,00 4,25
50.4. dokumenta, tai skaitā kopijas, apliecināšana viens apliecinājums 1,85 0,00 1,85
51. Speciālista izbraukums uz objektu, kas atrodas tālāk par 45 kilometriem no Valsts zemes dienesta reģionālās nodaļas biroja17 viens izbraukums 11,70 0,00 11,70
52. Valsts zemes dienesta transporta izmantošana viens kilometrs 0,47 0,00 0,47

Piezīmes.

1. Pievienotās vērtības nodokli nepiemēro saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 3. panta astoto daļu.

2. Ieskaitot apvidus darbus, kas veido 40 % no tāmes summas.

3. Papildus pakalpojuma cenai piemēro šā pielikuma 6. vai 7. punktā minēto cenu par kadastra objekta reģistrāciju un kadastra datu aktualizāciju Kadastra informācijas sistēmā, šā pielikuma 42. punktā minēto cenu par kadastrālās uzmērīšanas lietas izgatavošanu, šā pielikuma 51. punktā minēto cenu par speciālista izbraukumu uz objektu, kas atrodas tālāk par 45 kilometriem no Valsts zemes dienesta reģionālās nodaļas biroja, un šā pielikuma 52. punktā minēto cenu par Valsts zemes dienesta transporta izmantošanu pakalpojuma izpildei.

4. Par kontrolmērījumu veikšanu objektā pēc klienta pieprasījuma vai normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos cena noteikta 50 % apmērā no šajā punktā minētās cenas.

5. Piemēro kadastrālās vērtības aprēķināšanai paredzēto inženierbūves tipa mērvienību (kvadrātmetrs vai kilometrs).

6. Būvei ar būvtilpumu, kas lielāks par 5000 kubikmetriem, par nolietojuma noteikšanu daļai, kas pārsniedz 5000 kubikmetrus, papildus piemēro maksu saskaņā ar attiecīgo šā pielikuma 4. punkta apakšpunktu.

7. Informācija tiek sagatavota no informācijas sistēmas bez paraksta.

8. Pakalpojumu sniedz, ja pakalpojuma pieprasītājs informāciju vēlas saņemt atšķirīgā informācijas bloku komplektācijā, kas neatbilst Valsts zemes dienestā noteiktajai tipveida informācijas bloku komplektācijai.

9. Maksa tiek piemērota par pilnām stundām. Minimālais informācijas sagatavošanas laiks ir viena stunda.

10. Ja gada abonēšanas periods jāpagarina par laiku no viena līdz 11 mēnešiem, maksu aprēķina proporcionāli to mēnešu skaitam, par cik tiek pagarināts abonēšanas periods.

11. Maksu par pakalpojumu nepiemēro, ja pakalpojumu izmanto kopā ar šā pielikuma 19.1. apakšpunktā minēto pakalpojumu.

12. Cenu nepiemēro, ja tiek slēgts portāla kadastrs.lv abonēšanas līgums saskaņā ar šā pielikuma 33.1. un 33.2. apakšpunktu.

13. Abonēšanas līguma ietvaros papildus šā pielikuma 33. un 34. punktā minētajām cenām piemēro šajā punktā minēto cenu.

14. Lēmums par īpašumtiesību atjaunošanu, nodošanu īpašumā par samaksu, zemes izpirkšanu un īpašumtiesību atjaunošanu (lauku teritorijās). Ja attiecīgais nekustamais īpašums ir kopīpašumā (koplietojumā), lēmuma oriģināls tiek sagatavots katram īpašniekam (lietotājam).

15. Informācijas izsniegšanu Valsts zemes dienests nodrošina tikai kopā ar valsts pārvaldes funkciju izpildei noteikto pakalpojumu, ja klients norādījis šajā punktā minēto pakalpojuma izsniegšanas veidu.

16. Pakalpojuma cenai papildus pieskaita maksu par sagatavoto dokumentu vai citu materiālu nosūtīšanu pakalpojuma pieprasītājam saskaņā ar pasta sūtījumu piegādātāja izcenojumiem.

17. Maksu par pakalpojumu piemēro arī tad, ja jāveic atkārtots izbraukums uz objektu no Valsts zemes dienesta neatkarīgu apstākļu dēļ vai tiek izmantots klienta transports, izbraucot uz objektu.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!