Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rīgas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektors publicē rīkojumus par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2015. gada 13. oktobra saistošie noteikumi Nr. 171 "Vieglo taksometru pārvadājumu licencēšanas un pašvaldības nodevas par vieglo taksometru iebraukšanu īpaša režīma zonā saistošie noteikumi". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 14.12.2015., Nr. 244 (5562) https://www.vestnesis.lv/op/2015/244.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 179

Grozījumi Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra saistošajos noteikumos Nr.171 "Vieglo taksometru pārvadājumu licencēšanas un pašvaldības nodevas par vieglo taksometru iebraukšanu īpaša režīma zonā saistošie noteikumi"

Vēl šajā numurā

14.12.2015., Nr. 244 (5562)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 171

Pieņemts: 13.10.2015.

OP numurs: 2015/244.9

2015/244.9
RĪKI

Rīgas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.171

Rīgā 2015.gada 13.oktobrī (prot. Nr.62, 5.§)

Vieglo taksometru pārvadājumu licencēšanas un pašvaldības nodevas par vieglo taksometru iebraukšanu īpaša režīma zonā saistošie noteikumi

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
44.panta 4.punktu, Autopārvadājumu likuma
35.panta pirmo un astoto daļu,
likuma "Par nodokļiem un nodevām"
12.panta pirmās daļas 6.punktu
un Ministru kabineta 2005.gada 28.jūnija
noteikumu Nr.480 "Noteikumi par kārtību,
kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldības nodevas"
11.punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā Rīgas pilsētas pašvaldībā izsniedz speciālās atļaujas (licences) un licences kartītes pasažieru pārvadāšanai ar vieglajiem taksometriem Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, un prasības, kas jāizpilda, lai saņemtu speciālo atļauju (licenci) un licences kartīti;

1.2. kārtību, kādā izsniedz speciālās atļaujas (licences) un licences kartītes dublikātu;

1.3. prasības, kas jāpilda speciālās atļaujas (licences) darbības laikā;

1.4. kārtību, kādā speciālās atļaujas (licences) un licences kartītes darbība tiek apturēta uz laiku vai anulēta;

1.5. pašvaldības atšķirības zīmi un tās izvietojumu ārpusē uz vieglā taksometra virsbūves;

1.6. kārtību, kādā izsniedz un anulē speciālo atļauju vieglo taksometru iebraukšanai īpaša režīma zonā – Vecrīgā un pašvaldības nodevu par vieglo taksometru iebraukšanu īpaša režīma zonā.

2. Lēmumu par speciālās atļaujas (licences) pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem (vieglo taksometru) Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā (1.pielikums; turpmāk – licence) izsniegšanu, darbības apturēšanu uz laiku vai anulēšanu, kā arī licences nosacījumu (tarifu plāna) pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem (vieglo taksometru) Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā (2.pielikums; turpmāk – tarifu plāns) saskaņošanu pieņem Rīgas domes izveidota komisija (turpmāk – Komisija).

3. Licences kartīti pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem (vieglo taksometru) Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā (3.pielikums; turpmāk – licences kartīte) izsniedz, tās darbību uz laiku aptur vai anulē Rīgas domes Satiksmes departaments (turpmāk – Departaments).

4. Komisijas izdotos administratīvos aktus vai faktisko rīcību privātpersona var apstrīdēt pie Rīgas domes priekšsēdētāja.

5. Licence nedod pārvadātājam tiesības veikt pasažieru pārvadājumus ar vieglajiem taksometriem Rīgas pilsētas īpaša režīma zonā – Vecrīgā (turpmāk – Vecrīga), kas noteikta Rīgas teritorijas plānojumā.

II. Prasības licences saņemšanai un licences izsniegšana

6. Licenci izsniedz uz trīs gadiem, ja pārvadātājs atbilst šajos saistošajos noteikumos noteiktajām prasībām licences saņemšanai.

7. Lai saņemtu licenci, pārvadātājam jāatbilst šādām prasībām:

7.1. pārvadātājam nav Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu parāda, kura kopsumma pārsniedz likuma "Par nodokļiem un nodevām" 18.panta pirmās daļas 8.punktā noteikto nodokļu (nodevu) parāda kopsummu, no kuras sākot nodokļu administrācija nodrošina publisku informācijas pieejamību;

7.2. pārvadātājam, kā arī pārvadātāja likumiskajiem pārstāvjiem nav nenomaksātu administratīvo sodu autopārvadājumu jomā;

7.3. pārvadātājam nav pasludināts maksātnespējas process, viņš neatrodas likvidācijas procesā, kā arī viņa saimnieciskā darbība nav apturēta vai pārtraukta;

7.4. attiecībā uz pārvadātāju Rīgas pilsētas pašvaldībā pēdējā gada laikā nav pieņemts lēmums par licences anulēšanu, izņemot gadījumus, kad licence tika anulēta, pamatojoties uz šo saistošo noteikumu 38.punktā minētajiem iemesliem.

8. Lai saņemtu licenci, pārvadātājs iesniedz Komisijai:

8.1. noteikta parauga rakstveida pieteikumu licences pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem (vieglo taksometru) Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā saņemšanai (4.pielikums; turpmāk – pieteikums licences saņemšanai);

8.2. pilnvaru, kas apliecina personas pārstāvības (paraksta) tiesības parakstīt pieteikumu licences saņemšanai un citus Komisijai adresētos dokumentus.

9. Pārvadātājam ir tiesības pašam iesniegt Komisijai dokumentus, kas apliecina 7.punktā minēto informāciju. Šie dokumenti ir derīgi iesniegšanai Komisijā viena mēneša laikā no to izsniegšanas dienas.

10. Komisija viena mēneša laikā no dienas, kad iesniegts pieteikums licences saņemšanai, izvērtējot pārvadātāja atbilstību šo saistošo noteikumu prasībām, pieņem lēmumu par licences izsniegšanu vai lēmumu par atteikumu izsniegt licenci, ja nav iesniegti visi nepieciešamie dokumenti vai pārvadātājs neatbilst šo saistošo noteikumu prasībām.

11. Departaments, pamatojoties uz Komisijas lēmumu par licences izsniegšanu, piecu darba dienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas noformē un pēc dokumenta, kas apliecina maksas par licences izsniegšanu pastāvīgās daļas samaksu, iesniegšanas Departamentā izsniedz pārvadātājam licenci. Licences derīguma termiņš tiek skaitīts no licences izsniegšanas datuma vai no nākamās dienas pēc iepriekš izsniegtās licences termiņa izbeigšanās dienas.

12. Ja ir notikušas izmaiņas pārvadātāja rekvizītos (pārvadātāja nosaukuma, komercdarbības formas, pārvadātāja juridiskās adreses maiņa), pārvadātājs 15 dienu laikā pēc izmaiņām rekvizītos iesniedz Departamentā iesniegumu un informācijas maiņu apliecinošu dokumentu kopijas (saņemot licenci, uzrāda dokumentu oriģinālus).

13. Šo saistošo noteikumu 12.punktā minētajos gadījumos Departaments piecu darba dienu laikā no iesnieguma saņemšanas noformē un izsniedz pārvadātājam jaunu licenci. Savukārt pārvadātājam ir jānodod Departamentā iepriekš izsniegtā licence.

14. Lai mainītu tarifu plānu, pārvadātājs iesniedz Komisijai noteikta parauga rakstveida paziņojumu par izmaiņām licences nosacījumos (tarifu plānā) pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem (vieglo taksometru) Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā (5.pielikums; turpmāk – paziņojums par izmaiņām tarifu plānā). Komisija viena mēneša laikā no dienas, kad iesniegts pieteikums licences saņemšanai, izvērtējot tarifu plāna atbilstību normatīvo aktu prasībām, pieņem lēmumu par tarifu plāna saskaņošanu. Departaments, pamatojoties uz Komisijas lēmumu, piecu darba dienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas noformē un izsniedz pārvadātājam jaunu tarifu plānu. Savukārt pārvadātājam ir jānodod Departamentā iepriekš izsniegtais tarifu plāns.

15. Departaments izskata iesniegumu par licences dublikāta izsniegšanu un piecu darba dienu laikā no iesnieguma saņemšanas noformē, un pēc dokumenta, kas apliecina pašvaldības noteiktās maksas par licences dublikāta izsniegšanu samaksu, iesniegšanas Departamentā izsniedz pārvadātājam licences dublikātu.

16. Pārvadātājs, kuram ir derīga licence, iesniedz 8.punktā minēto pieteikumu licences saņemšanai un dokumentus jaunas licences saņemšanai ne ātrāk kā divus mēnešus un ne vēlāk kā vienu mēnesi pirms licences derīguma termiņa beigām.

17. Komisijas lēmums par licences izsniegšanu, kā arī par tarifu plāna saskaņošanu tiek paziņots trīs darba dienu laikā no Komisijas lēmuma pieņemšanas dienas, publicējot to Departamenta tīmekļa vietnē www.rdsd.lv. Komisijas lēmums par atteikumu izsniegt licenci tiek paziņots atbilstoši Paziņošanas likumam.

III. Licences kartītes izsniegšanas kārtība

18. Pēc Komisijas lēmuma par licences izsniegšanu pārvadātājam pieņemšanas Departaments izsniedz licences kartīti uz katru transportlīdzekli, kas tiek izmantots pasažieru pārvadājumu veikšanai ar vieglajiem taksometriem. Licences kartīte apliecina, ka pārvadātājs kā transportlīdzekļa īpašnieks vai turētājs ir šajos saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā saņēmis licenci vieglo taksometru pārvadājumu veikšanai.

19. Licences kartīti transportlīdzeklim izsniedz uz laiku:

19.1. līdz vienam gadam, ja transportlīdzeklis ir vecāks par trīs gadiem;

19.2. līdz trīs gadiem, ja transportlīdzeklis ir jaunāks par trīs gadiem, bet ne ilgāk kā līdz licences derīguma termiņa beigām un/vai transportlīdzekļa nomas vai patapinājuma līguma termiņa beigām, ja pārvadātājs nav transportlīdzekļa īpašnieks vai turētājs.

20. Lai saņemtu licences kartīti, pārvadātājs iesniedz Departamentā noteikta parauga rakstveida licences kartītes pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem (vieglo taksometru) Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā pieteikumu (6.pielikums; turpmāk – pieteikums licences kartītes piešķiršanai), kam pievienoti šādi dokumenti:

20.1. transportlīdzekļa nomas, patapinājuma vai līzinga līguma kopija (uzrādot dokumenta oriģinālu), ja pārvadātājs nav transportlīdzekļa īpašnieks vai turētājs;

20.2. transportlīdzekļa pārdevēja apliecinājums par transportlīdzekļa piegādi, ja pasažieru pārvadājumos ar vieglo taksometru tiek plānots izmantot jaunu, iepriekš Latvijā nereģistrētu transportlīdzekli.

21. Pieteikumu licences kartītes piešķiršanai pārvadātājs var iesniegt vienlaicīgi ar pieteikumu licences saņemšanai vai atsevišķi licences darbības laikā.

22. Lai pieņemtu lēmumu par licences kartītes piešķiršanu, Departaments normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā pārbauda transportlīdzekļa reģistrācijas datus transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā, kā arī pārliecinās par transportlīdzekļa valsts tehniskās apskates datiem. Transportlīdzeklim jāatbilst šādām prasībām:

22.1. transportlīdzeklim ir veikta valsts tehniskā apskate atbilstoši prasībām, kādas normatīvajos aktos ir noteiktas vieglajiem taksometriem;

22.2. transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā par transportlīdzekli nav reģistrēts neapmaksāts naudas sods, kā arī transportlīdzeklis nav ticis izmantots autopārvadājumu noteikumu pārkāpumā, par kuru uzliktais sods nav samaksāts;

22.3. par transportlīdzekli Rīgas pilsētas pašvaldībā pēdējā gada laikā nav pieņemts lēmums par licences kartītes anulēšanu sakarā ar šo saistošo noteikumu pārkāpumu.

23. Departaments viena mēneša laikā no pieteikuma licences kartītes piešķiršanai saņemšanas, izvērtējot transportlīdzekļa atbilstību šo saistošo noteikumu prasībām, pieņem lēmumu par licences kartītes piešķiršanu vai lēmumu par atteikumu piešķirt licences kartīti, ja netiek iesniegti 20.punktā minētie dokumenti vai transportlīdzeklis neatbilst 22.punktā minētajiem nosacījumiem. Lēmums par licences kartītes piešķiršanu tiek paziņots pārvadātājam uz vietas Departamentā.

24. Viena mēneša laikā no Departamenta lēmuma par licences kartītes piešķiršanu paziņošanas dienas pārvadātājam ir pienākums pilnībā aprīkot transportlīdzekli atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Šajā laikā ir aizliegts izmantot transportlīdzekli pasažieru komercpārvadājumiem, izņemot gadījumus, kad uz šo transportlīdzekli šajos saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā ir izsniegta licences kartīte.

25. Licences kartīti, pamatojoties uz Departamenta lēmumu par licences kartītes piešķiršanu, izsniedz Departamentā trīs darba dienu laikā no pārvadātāja pieteikuma licences kartītes izsniegšanai (7.pielikums) saņemšanas, ja ir izpildīti visi šie nosacījumi:

25.1. pārvadātājs ir uzrādījis dokumentu, kas apliecina pašvaldības noteiktās maksas par licences izsniegšanu mainīgās daļas samaksu par katru pieteikumā licences kartītes izsniegšanai norādīto pārvadātāja pasažieru komercpārvadāšanai izmantojamo transportlīdzekli atbilstoši pieteikumā licences kartītes izsniegšanai norādītajam termiņam;

25.2. transportlīdzeklim ir veikta valsts tehniskā apskate atbilstoši prasībām, kādas normatīvajos aktos ir noteiktas vieglajiem taksometriem;

25.3. transportlīdzeklis ir aprīkots atbilstoši normatīvo aktu prasībām, t.sk. ir ievērotas prasības par pašvaldības vieglā taksometra atšķirības zīmi (emblēmu) (8.pielikums) un tās izvietojumu uz vieglā taksometra virsbūves;

25.4. pārvadātājs ir iesniedzis, pievienojot pieteikumam par licences kartītes izsniegšanu, vieglā taksometra skaitītāja tehniskās pases ar derīgu verifikācijas atzīmi un atzīmi par skaitītāja reģistrēšanu Valsts ieņēmumu dienestā kopiju (uzrādot dokumenta oriģinālu);

25.5. transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā par transportlīdzekli nav reģistrēts neapmaksāts naudas sods, kā arī transportlīdzeklis nav izmantots autopārvadājumu noteikumu pārkāpumā, par kuru uzliktais naudas sods nav samaksāts.

26. Pārvadātājs ir tiesīgs izņemt licences kartīti transportlīdzeklim uz visu Departamenta lēmumā par licences kartītes piešķiršanu noteikto laika periodu vai vienam vai vairākiem mēnešiem atsevišķi, bet ne ilgāk kā līdz normatīvajos aktos noteiktajam termiņam, kāds norādīts atļaujā piedalīties ceļu satiksmē pasažieru pārvadājumiem.

27. Ja pārvadātājs vienā reizē nav izņēmis licences kartīti transportlīdzeklim uz visu Departamenta lēmumā par licences kartītes piešķiršanu noteikto laika periodu, bet ir izņēmis licences kartīti vienam vai vairākiem mēnešiem atsevišķi, atkārtoti vēršoties ar pieteikumu licences kartītes izsniegšanai transportlīdzeklim, uz kuru jau iepriekš bijusi izsniegta licences kartīte, pārvadātājam ir jāiesniedz Departamentā:

27.1. pieteikums licences kartītes izsniegšanai;

27.2. dokuments, kas apliecina pašvaldības noteiktās maksas par licences izsniegšanu mainīgās daļas samaksu par katru pieteikumā licences kartītes izsniegšanai norādīto pārvadātāja pasažieru komercpārvadājumiem izmantojamo transportlīdzekli atbilstoši pieteikumā licences kartītes izsniegšanai norādītajam termiņam;

27.3. dokuments, kas apliecina, ka konkrētajam transportlīdzeklim normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir veikta valsts tehniskā apskate atbilstoši prasībām, kādas normatīvajos aktos ir noteiktas vieglajiem taksometriem.

28. Departaments trīs darba dienu laikā no iesnieguma saņemšanas izskata iesniegumu par licences kartītes dublikāta izsniegšanu un noformē, un pēc dokumenta, kas apliecina pašvaldības noteiktās maksas par licences kartītes dublikāta izsniegšanu samaksu, iesniegšanas Departamentā izsniedz pārvadātājam licences kartītes dublikātu.

29. Ja licences kartīte tiek mainīta 12.punktā minētajos gadījumos, Departaments trīs darba dienu laikā pēc pārvadātāja pieteikuma licences kartītes izsniegšanai saņemšanas izsniedz jaunu licences kartīti, bet ne ātrāk kā 13.punktā noteiktajā kārtībā ir izsniegta jauna licence. Savukārt pārvadātājam ir jānodod Departamentā iepriekš izsniegtā licences kartīte.

IV. Prasības, kas jāpilda licences darbības laikā

30. Pārvadātājam jānodrošina satiksmes drošības un citu normatīvajos aktos noteikto prasību ievērošana autopārvadājumu jomā.

31. Pārvadātājam ir pienākums nodrošināt iespēju vieglajos taksometros, norēķinoties par pārvadātāja sniegtajiem pakalpojumiem, veikt bezskaidras naudas norēķinus ar bankas maksājumu kartēm.

32. Pārvadātājam jānodrošina Komisijas saskaņotā tarifu plāna ievērošana, kā arī VI nodaļas prasību par vieglo taksometru iebraukšanu Vecrīgā ievērošana.

33. Šo saistošo noteikumu 24.punktā noteiktajā laikā periodā transportlīdzekļa vadītājam papildus citiem dokumentiem, kas noteikti normatīvajos aktos par ceļu satiksmi un autopārvadājumiem, transportlīdzeklī ir jābūt Departamenta lēmumam par licences kartītes piešķiršanu uz attiecīgo transportlīdzekli, kas ir jāuzrāda pēc attiecīgi pilnvarotas kontroles iestādes amatpersonas pirmā pieprasījuma, izņemot gadījumus, kad uz šo transportlīdzekli šajos saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā ir izsniegta licences kartīte.

V. Licences un licences kartītes darbības apturēšana uz laiku un anulēšana

34. Ja konstatēta pārvadātāja neatbilstība šo saistošo noteikumu prasībām vai konstatēti citu normatīvajos aktos noteikto prasību, kas attiecas uz autopārvadājumiem, pārkāpumi, Komisija izskata jautājumu par licences darbības apturēšanu uz laiku vai anulēšanu.

35. Izvērtējot pārkāpuma smagumu, kā arī citus apstākļus, licences darbību var apturēt uz laiku:

35.1. līdz trīs mēnešiem, ja pārvadātājs ir veicis pārvadājumus bez noteiktā kārtībā izsniegtas licences kartītes vai pārkāpis taksometra skaitītāja lietošanas noteikumus, vai arī citas šo saistošo noteikumu vai citu normatīvo aktu prasības autopārvadājumu un ceļu satiksmes drošības jomā;

35.2. līdz Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu parāda samaksai vai šī parāda samaksas grafika saskaņošanai ar Valsts ieņēmumu dienestu.

36. Ja aptur pārvadātāja licences darbību, uz Komisijas lēmumā norādīto termiņu tiek apturēta arī visu izsniegto licences kartīšu darbība.

37. Izvērtējot pārkāpuma smagumu, kā arī citus apstākļus, licenci var anulēt, ja:

37.1. pārvadātājs sniedzis nepatiesas ziņas licences saņemšanai;

37.2. pārvadātājs neievēro normatīvo aktu prasības nodokļu jomā;

37.3. pārvadātājs atkārtoti gada laikā ir veicis pārvadājumus bez noteiktā kārtībā izsniegtas licences kartītes vai pārkāpis taksometra skaitītāja lietošanas noteikumus;

37.4. pārvadātājs atkārtoti gada laikā ir pārkāpis šo saistošo noteikumu vai citu normatīvo aktu prasības autopārvadājumu un ceļu satiksmes drošības jomā;

37.5. pārvadātājam ir pasludināts maksātnespējas process, uzsākts likvidācijas process vai apturēta tā saimnieciskā darbība;

37.6. pārvadātājs neatbilst šajos saistošajos noteikumos noteiktajām prasībām licences saņemšanai.

38. Komisija anulē licenci, ja:

38.1. to pieprasa pārvadātājs, iesniedzot pieteikumu licences pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem (vieglo taksometru) Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā anulēšanai (9.pielikums; turpmāk – pieteikums licences anulēšanai);

38.2. pārvadātājs sešu mēnešu laikā nav izņēmis piešķirto licenci.

39. Pārvadātājam, kuram anulēta licence, Departaments anulē visas izsniegtās licences kartītes.

40. Izvērtējot pārkāpuma smagumu, kā arī citus apstākļus, Departaments var apturēt uz konkrētu transportlīdzekli izsniegtās licences kartītes darbību uz laiku līdz trīs mēnešiem, ja pārvadātājs:

40.1. veic pārvadājumus ar transportlīdzekli, kuram nav atļauts piedalīties ceļu satiksmē;

40.2. normatīvajos aktos noteiktajā termiņā nav samaksājis tam uzlikto administratīvo sodu par normatīvo aktu prasību autopārvadājumu un ceļu satiksmes drošības jomā pārkāpumu, kas izdarīts ar konkrēto transportlīdzekli.

41. Izvērtējot pārkāpuma smagumu, kā arī citus apstākļus, Departaments var anulēt uz konkrēto transportlīdzekli izsniegto licences kartīti, ja:

41.1. pārvadātājs sniedzis nepatiesas ziņas licences kartītes saņemšanai;

41.2. pārvadātājs veicis pārvadājumus bez noteiktā kārtībā izsniegtas licences kartītes vai pārkāpis taksometra skaitītāja lietošanas noteikumus;

41.3. pārvadātājs atkārtoti gada laikā ar konkrēto transportlīdzekli ir pārkāpis šo saistošo noteikumu vai citu normatīvo aktu prasības autopārvadājumu un ceļu satiksmes drošības jomā.

42. Departaments anulē pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem (vieglo taksometru) Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā uz konkrēto transportlīdzekli izsniegto licences kartīti, ja:

42.1. to pieprasa pārvadātājs, iesniedzot pieteikumu licences kartītes pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem (vieglo taksometru) Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā anulēšanai (10.pielikums; turpmāk – pieteikums licences kartītes anulēšanai);

42.2. pārvadātājs trīs mēnešu laikā nav izņēmis licences kartīti;

42.3. ir beidzies transportlīdzekļa patapinājuma vai nomas līguma darbības termiņš;

42.4. pēc transportlīdzekļu valsts reģistra datiem transportlīdzeklim ir mainīta vieglā taksometra numura zīme pret vispārējas izmantošanas valsts reģistrācijas numura zīmi vai transportlīdzeklis noņemts no uzskaites.

43. Komisijas un Departamenta lēmums par licences un licences kartītes darbības apturēšanu uz laiku vai anulēšanu tiek paziņots atbilstoši Paziņošanas likumam.

44. Pārvadātājs 15 dienu laikā pēc Komisijas un/vai Departamenta lēmuma par licences vai licences kartītes darbības apturēšanu uz laiku vai par licences vai licences kartītes anulēšanu stāšanās spēkā nodod licenci un/vai licences kartīti Departamentā. Ja pārvadātājs licenci vai licences kartīti nenodod šajā punktā minētajā termiņā, Komisija var anulēt licenci.

45. Pēc licences vai licences kartītes darbības apturēšanas termiņa izbeigšanās Komisija vai Departaments, pamatojoties uz pārvadātāja pieteikumu, izsniedz jaunu licenci vai licences kartīti, ja pārvadātājs novērsis iemeslus, kuru dēļ licences vai licences kartītes darbība tika apturēta uz laiku.

VI. Kārtība, kādā izsniedz un anulē speciālo atļauju vieglo taksometru iebraukšanai Vecrīgā

46. Lai veiktu pasažieru pārvadājumus ar vieglajiem taksometriem Vecrīgā, pārvadātājam ir jāsaņem speciālā atļauja vieglo taksometru iebraukšanai Vecrīgā (turpmāk – atļauja).

47. Lēmumu par atļaujas piešķiršanu vai anulēšanu pieņem Departaments. Atļauju piešķir uz licences darbības laiku.

48. Lai saņemtu atļauju, pārvadātājs iesniedz Departamentā noteikta parauga rakstveida pieteikumu speciālās atļaujas vieglo taksometru (vieglā taksometra) iebraukšanai Vecrīgā saņemšanai (11.pielikums; turpmāk – pieteikums speciālās atļaujas saņemšanai), kā arī dokumentu, kas apliecina pašvaldības nodevas par atļaujas piešķiršanu samaksu. Pieteikumu speciālās atļaujas saņemšanai pārvadātājs var iesniegt vienlaicīgi ar pieteikumu licences saņemšanai vai atsevišķi licences darbības laikā.

49. Departaments viena mēneša laikā pēc 48.punktā minēto dokumentu saņemšanas, bet ne ātrāk kā Komisija ir pieņēmusi lēmumu par licences izsniegšanu, pieņem lēmumu par atļaujas piešķiršanu vai lēmumu par atteikumu piešķirt atļauju. Departaments pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt atļauju pārvadātājam, ja pēdējā gada laikā pārvadātājam piešķirtā atļauja ir anulēta.

50. Departamenta lēmums par atļaujas piešķiršanu tiek paziņots trīs darba dienu laikā no Departamenta lēmuma pieņemšanas dienas, publicējot to Departamenta tīmekļa vietnē www.rdsd.lv.

51. Izvērtējot pārkāpuma smagumu, kā arī citus apstākļus, Departaments var anulēt pārvadātājam piešķirto atļauju, ja pārvadātājs:

51.1. veic pārvadājumus ar transportlīdzekli, kuram nav atļauts piedalīties ceļu satiksmē;

51.2. veic pārvadājumus bez licences kartītes vai pārkāpj taksometra skaitītāja lietošanas noteikumus;

51.3. atkārtoti gada laikā ir pārkāpis šo saistošo noteikumu vai citu normatīvo aktu prasības autopārvadājumu un ceļu satiksmes drošības jomā;

51.4. normatīvajos aktos noteiktajā termiņā nav samaksājis uzlikto administratīvo sodu par normatīvo aktu prasību autopārvadājumu un ceļu satiksmes drošības jomā pārkāpumu.

52. Departamenta lēmums par atteikumu piešķirt atļauju, kā arī par atļaujas anulēšanu tiek paziņots pārvadātājam atbilstoši Paziņošanas likumam. Informācija par anulētajām atļaujām tiek publicēta Departamenta tīmekļa vietnē www.rdsd.lv.

53. Ja Departaments pieņem 52.punktā minēto lēmumu, pārvadātājs pieteikumu atļaujas saņemšanai atkārtoti var iesniegt ne ātrāk kā 12 mēnešus pēc lēmuma pieņemšanas.

VII. Pašvaldības nodeva par vieglo taksometru iebraukšanu Vecrīgā

54. Pašvaldības nodevas par vieglo taksometru iebraukšanu Vecrīgā (turpmāk – nodeva) maksātājs ir pārvadātājs, kurš Rīgas pilsētas pašvaldībā ir saņēmis licenci un vēlas veikt pasažieru pārvadāšanu ar vieglajiem taksometriem Vecrīgā.

55. Nodevas likme pārvadātājam vieglo taksometru iebraukšanai Vecrīgā ir 300 euro gadā.

56. Nodeva jāsamaksā pirms atļaujas piešķiršanas, un atļaujā piešķirto tiesību neizmantošanas gadījumā samaksātā pašvaldības nodeva netiek atmaksāta.

57. Ja pārvadātājam piešķirtā atļauja tiek anulēta, nodeva pārvadātājam netiek atmaksāta.

58. Nodeva par iebraukšanu Vecrīgā iemaksājama Rīgas pilsētas pašvaldības budžetā, un to izlieto Vecrīgas ceļu infrastruktūras attīstībai.

59. Veicot nodevas maksājumu, personai maksājuma uzdevumā jānorāda šāda informācija:

59.1. vārds, uzvārds (juridiskai personai – nosaukums);

59.2. personas kods (juridiskai personai – reģistrācijas numurs Uzņēmumu reģistrā (komercreģistrā));

59.3. maksājuma mērķis (pašvaldības nodeva par iebraukšanu Vecrīgā). Ja maksātājs ir attiecīgās personas pārstāvis, maksājuma mērķī norāda personu, kuras labā tiek iemaksāta pašvaldības nodeva.

60. Nodevu atmaksā tad, ja Departaments pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt atļauju pārvadātājam. Nodevu atmaksā no Rīgas pilsētas pašvaldības budžeta līdzekļiem viena mēneša laikā pēc attiecīga iesnieguma iesniegšanas Departamentā.

61. Iesniegumā par nodevas atmaksu personai jānorāda:

61.1. iestāde, kurai adresēts iesniegums;

61.2. personas dati (fiziskai personai – vārds, uzvārds, personas kods un deklarētās dzīvesvietas adrese, juridiskai personai – nosaukums, reģistrācijas numurs Uzņēmumu reģistrā (komercreģistrā) un juridiskā adrese);

61.3. pārstāvības pamatojums, ja iesniegumu iesniedz attiecīgās personas pārstāvis (iesniegumam jāpievieno normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā apliecinātas attiecīgas pilnvaras vai pārstāvības tiesības apliecinoša dokumenta kopija);

61.4. maksājuma uzdevuma dati (maksājuma datums, konta numurs, uz kuru veikts pārskaitījums, maksājuma mērķis);

61.5. kredītiestādes nosaukums un konta numurs, uz kuru veikt pārskaitījumu;

61.6. iesnieguma iesniegšanas datums.

62. Nodevu atmaksā, ja iesniegums iesniegts viena gada laikā no dienas, kad stājies spēkā Departamenta lēmums par atteikumu piešķirt atļauju.

VIII. Administratīvā atbildība par saistošo noteikumu pārkāpšanu un sodu uzlikšanas kārtība

63. Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienests kontrolē šo saistošo noteikumu prasību izpildi, sastāda administratīvā pārkāpuma protokolus un uzliek administratīvos sodus par šo saistošo noteikumu pārkāpšanu.

64. Par šo saistošo noteikumu 46.punkta pārkāpšanu uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 50 euro, bet pārvadātājam – 350 euro.

65. Par šo saistošo noteikumu (izņemot 64.punktu) pārkāpšanu uzliek naudas sodu 150 euro.

IX. Noslēguma jautājumi

66. Saistošo noteikumu 8.pielikums stājas spēkā 2015.gada 1.decembrī.

67. Atzīt par spēku zaudējušiem Rīgas domes 2004.gada 11.maija saistošos noteikumus Nr.62 "Pasažieru pārvadājumu ar vieglajiem taksometriem licencēšanas noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 2004, Nr.82; 2005, Nr.199; 2009, Nr.115; 2013, Nr.217), izņemot paraugu Nr.9, kas ir spēkā līdz 2015.gada 30.novembrim.

 

68. Licences un licences kartītes pasažieru pārvadāšanai ar vieglajiem taksometriem, kas pārvadātājam izsniegtas līdz šo saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienai, darbība ir spēkā līdz tajās norādītā termiņa beigām.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

1.pielikums
Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra
saistošajiem noteikumiem Nr.171

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

2.pielikums
Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra
saistošajiem noteikumiem Nr.171

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

3.pielikums
Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra
saistošajiem noteikumiem Nr.171

1.puse

2.puse

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

4.pielikums
Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra
saistošajiem noteikumiem Nr.171

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

5.pielikums
Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra
saistošajiem noteikumiem Nr.171

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

6.pielikums
Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra
saistošajiem noteikumiem Nr.171

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

7.pielikums
Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra
saistošajiem noteikumiem Nr.171

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

8.pielikums
Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra
saistošajiem noteikumiem Nr.171

PAŠVALDĪBAS VIEGLĀ TAKSOMETRA ATŠĶIRĪBAS ZĪME (EMBLĒMA)

Pašvaldības vieglā taksometra atšķirības zīme (emblēma) ir uzlīme, kuras izmēri (milimetros) ir norādīti zīmējumā. Uzlīmes pamata laukumā, kas ir baltā krāsā (pēc starptautiskās Pantone krāsu skalas balta WhiteC), ar melniem (pēc starptautiskās Pantone krāsu skalas Pantone black) burtiem Times New Roman fontā tiek norādīts pārvadātāja nosaukums un tālruņa numurs (simbolu augstums ne mazāks par 25 mm). Uzlīmes pamata laukuma apmalojums ir zilā krāsā (pēc starptautiskās Pantone krāsu skalas zila Pantone 285C).

Uzlīmes uzraksts "RĪGA" ir baltā krāsā (pēc starptautiskās Pantone krāsu skalas balta WhiteC), Times New Roman fontā (simbolu augstums 35 mm), pamata laukums uzrakstam "RĪGA" un apmalojums ir zilā krāsā (pēc starptautiskās Pantone krāsu skalas zila Pantone 285C).

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

9.pielikums
Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra
saistošajiem noteikumiem Nr.171

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

10.pielikums
Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra
saistošajiem noteikumiem Nr.171

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

11.pielikums
Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra
saistošajiem noteikumiem Nr.171

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra saistošajiem noteikumiem Nr.171 "Vieglo taksometru pārvadājumu licencēšanas un pašvaldības nodevas par vieglo taksometru iebraukšanu īpaša režīma zonā saistošie noteikumi"

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Saistošie noteikumi "Vieglo taksometru pārvadājumu licencēšanas un pašvaldības nodevas par vieglo taksometru iebraukšanu īpaša režīma zonā saistošie noteikumi" (turpmāk – saistošie noteikumi) nosaka:

1) kārtību, kādā Rīgas pilsētas pašvaldībā izsniedz speciālās atļaujas (licences) un licences kartītes pasažieru pārvadāšanai ar vieglajiem taksometriem Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, un prasības, kas jāizpilda, lai saņemtu speciālo atļauju (licenci) un licences kartīti;

2) prasības, kas jāpilda speciālās atļaujas (licences) darbības laikā;

3) kārtību, kādā izsniedz un anulē speciālo atļauju vieglo taksometru iebraukšanai īpaša režīma zonā – Vecrīgā, un pašvaldības nodevu par vieglo taksometru iebraukšanu īpaša režīma zonā;

4) kārtību, kādā speciālās atļaujas (licences) un licences kartītes tiek anulētas vai to darbība tiek apturēta uz laiku;

5) kārtību, kādā izsniedz speciālās atļaujas (licences) un licences kartītes dublikātu;

6) pašvaldības atšķirības zīmi (emblēmu) un tās izvietojumu ārpusē uz vieglā taksometra virsbūves.

Saistošie noteikumi paredz, ka lēmumu par speciālās atļaujas (licences) pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā (turpmāk – licence) izsniegšanu, apturēšanu uz laiku vai anulēšanu, kā arī licences nosacījumu (turpmāk – tarifu plāns) saskaņošanu pieņem Rīgas domes izveidota komisija (turpmāk – Komisija). Savukārt licences kartīti pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā (turpmāk – licences kartīte) izsniedz, uz laiku aptur tās darbību vai anulē Rīgas domes Satiksmes departaments.

Saistošie noteikumi paredz, ka licence nedod pārvadātājam tiesības veikt pasažieru pārvadājumus ar vieglajiem taksometriem Rīgas pilsētas īpaša režīma zonā – Vecrīgā (turpmāk – Vecrīga), kas noteikta Rīgas pilsētas teritorijas plānojumā. Lai veiktu pasažieru pārvadājumus ar vieglajiem taksometriem Vecrīgā, pārvadātājam ir jāsaņem speciālā atļauja vieglo taksometru iebraukšanai Vecrīgā (turpmāk – atļauja). Lēmumu par atļaujas piešķiršanu vai anulēšanu pieņem Rīgas domes Satiksmes departaments. Atļauju piešķir uz licences darbības laiku. Pieteikumu atļaujas piešķiršanai pārvadātājs var iesniegt vienlaicīgi ar pieteikumu licences saņemšanai vai atsevišķi licences darbības laikā.

Par vieglo taksometru iebraukšanu Vecrīgā ir maksājama pašvaldības nodeva (turpmāk – nodeva). Nodevas maksātājs ir pārvadātājs, kurš Rīgas pilsētas pašvaldībā ir saņēmis licenci vieglo taksometru pārvadājumu veikšanai un vēlas veikt pasažieru pārvadāšanu ar vieglajiem taksometriem Vecrīgā.

Nodevas likme pārvadātājam vieglo taksometru iebraukšanai Vecrīgā ir 300 euro gadā.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Saskaņā ar Autopārvadājumu likuma 35.panta pirmo daļu pasažieru pārvadājumus ar vieglo taksometru drīkst veikt tikai tad, ja pārvadātājs ir saņēmis speciālo atļauju (licenci), ko izsniedz pašvaldība. Tā apstiprina licencēšanas noteikumus un vieglo taksometru stāvvietu izvietojumu, kā arī nosaka pašvaldības atšķirības zīmi (emblēmu) un tās izvietojumu ārpusē uz vieglā taksometra virsbūves. Līdz šim minētos jautājumus regulē Rīgas domes 2004.gada 11.maija saistošie noteikumi Nr.62 "Pasažieru pārvadājumu ar vieglajiem taksometriem licencēšanas noteikumi" (turpmāk – saistošie noteikumi Nr.62), taču saistošajos noteikumos Nr.62 ietvertais tiesiskais regulējums ir novecojis un nav pietiekams, lai nodrošinātu efektīvu vieglo taksometru licencēšanas procesu un vieglo taksometru pārvadājumu pakalpojumu kvalitāti Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā. Tādēļ ir nepieciešams grozīt spēkā esošo tiesisko regulējumu par pasažieru pārvadājumu ar vieglajiem taksometriem licencēšanu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā. Ņemot vērā to, ka nepieciešamo grozījumu normu apjoms pārsniegtu pusi no saistošo noteikumu Nr.62 normu apjoma, saskaņā ar Ministru kabineta 2009.gada 3.februāra noteikumu Nr.108 "Normatīvo aktu projektu sagatavošanas noteikumi" 140.punktu ir sagatavoti šie saistošie noteikumi. Teritorijas attīstības plānošanas likuma 23.panta otrā daļa paredz, ka vietējās pašvaldības teritorijas plānojumā nosaka funkcionālo zonējumu, publisko infrastruktūru, reglamentē teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus, kā arī citus teritorijas izmantošanas nosacījumus un aprobežojumus. Saskaņā ar Rīgas domes 2006.gada 7.februāra saistošo noteikumu Nr.38 "Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi" (turpmāk – Plānojums) (ar 2013.gada 18.jūnija grozījumiem ar saistošajiem noteikumiem Nr.220), kas ir daļa no Rīgas vēsturiskā centra (turpmāk – RVC) un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojuma, 433.punktu, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldības nodevas, Plānojums nosaka un grafiskās daļas plānā "RVC un tā aizsardzības zonas satiksmes infrastruktūras attīstības plāns" attēlotas transportlīdzekļu iebraukšanas īpašā režīma zonas. Tās ir:

1) Vecrīga, kur pašvaldība var noteikt transporta satiksmes ierobežojumus un nodevas, lai nodrošinātu Vecrīgā īpaši aizsargājamās kultūrvēsturiskās teritorijas un kultūras pieminekļu aizsardzību, ceļu satiksmes drošības un vides kvalitātes uzlabošanu;

2) RVC, kur pašvaldība perspektīvā var noteikt transporta satiksmes ierobežojumus un nodevas, lai nodrošinātu teritorijas vides kvalitātes, ceļu satiksmes drošības uzlabošanu, īpaši aizsargājamās kultūrvēsturiskās teritorijas un kultūras pieminekļu aizsardzību.

Plānojuma 434.punktā ir noteikts, ka transporta satiksmes ierobežojumus īpašā režīma zonās regulē atsevišķi Rīgas domes saistošie noteikumi. Pamatojoties uz minētajām tiesību normām, saistošie noteikumi nosaka ierobežojumus vieglo taksometru satiksmei (pārvadājumiem) Vecrīgā.

Pamatojoties uz likuma "Par nodokļiem un nodevām" 12.panta pirmās daļas 6.punktu, kas nosaka, ka vietējās pašvaldības domei ir tiesības Ministru kabineta noteikumos noteiktajā kārtībā savā administratīvajā teritorijā uzlikt pašvaldības nodevu par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonās, kā arī pamatojoties uz Ministru kabineta 2005.gada 28.jūnija noteikumu Nr.480 "Noteikumi par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas" 11.punktu, kas nosaka, ka nodevas par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonās, kuras ir noteiktas attiecīgās pašvaldības teritorijas plānojumā ceļu satiksmes drošības uzlabošanai, sabiedrības veselības, sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai, kā arī dabas, īpaši aizsargājamo kultūrvēsturisko teritoriju un kultūras pieminekļu aizsardzībai, pašvaldība ir tiesīga uzlikt personām, kuru transportlīdzekļi iebrauc attiecīgajā īpaša režīma zonā, saistošajos noteikumos ir noteikta pašvaldības nodeva par vieglo taksometru iebraukšanu Vecrīgā.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu

Ņemot vērā to, ka par vieglo taksometru iebraukšanu Vecrīgā ir maksājama nodeva, tiek prognozēts pašvaldības ieņēmumu pieaugums.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Saistošie noteikumi izstrādāti, lai sekmētu uzņēmējdarbību Rīgas pilsētā, samazinātu administratīvo slogu un veicinātu godīgu konkurenci.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Ir paredzētas izmaiņas esošajās administratīvajās procedūrās:

1) licences kartītes pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā turpmāk izsniegs, uz laiku apturēs vai anulēs Rīgas domes Satiksmes departaments;

2) lai veiktu pasažieru pārvadājumus ar vieglajiem taksometriem Vecrīgā, pārvadātājam būs jāsaņem speciālā atļauja vieglo taksometru iebraukšanai Vecrīgā. Lēmumu par atļaujas piešķiršanu vai anulēšanu pieņems Rīgas domes Satiksmes departaments.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Konsultācijas ar privātpersonām par saistošajiem noteikumiem nav veiktas.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!