Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2015. gada 3. decembra lēmums Nr. 1/18 "Noteikumi par numerācijas lietošanas tiesībām". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 8.12.2015., Nr. 240 https://www.vestnesis.lv/op/2015/240.18

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr. 1/19

Numura saglabāšanas pakalpojuma nodrošināšanas noteikumi

Vēl šajā numurā

08.12.2015., Nr. 240

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 1/18

Pieņemts: 03.12.2015.

OP numurs: 2015/240.18

2015/240.18
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 5 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.1/18

Rīgā 2015.gada 3.decembrī (prot. Nr.37, 9.p.)

Noteikumi par numerācijas lietošanas tiesībām

Izdoti saskaņā ar Elektronisko sakaru likuma 47.panta pirmo
un trešo daļu un likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu
regulatoriem" 25.panta pirmo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi par numerācijas lietošanas tiesībām (turpmāk – noteikumi) nosaka kārtību un termiņu, kādā elektronisko sakaru komersants (turpmāk – komersants) iesniedz Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (turpmāk – Regulators) pieprasījumu numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanai, pagarināšanai vai anulēšanai un kādā Regulators piešķir, pagarina, anulē vai tālāknodod numerācijas lietošanas tiesības.

2. Komersants, lai saņemtu, pagarinātu vai anulētu numerācijas lietošanas tiesības, Regulatorā iesniedz precīzi un pilnībā aizpildītu rakstveida pieprasījuma oriģinālu par numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanu (1.pielikums), numerācijas lietošanas tiesību termiņa pagarināšanu (2.pielikums) vai numerācijas lietošanas tiesību anulēšanu (3.pielikums).

3. Komersanta iesniegtā pieprasījuma saņemšanas diena ir diena, kad Regulatorā ir reģistrēts komersanta pieprasījums, kas iesniegts atbilstoši šo noteikumu 2.punktā noteiktajām prasībām un satur visu šo noteikumu 1., 2. vai 3.pielikumā noteikto informāciju.

4. Regulatoram ir tiesības pieprasīt komersantam precizēt šo noteikumu 2.punktā noteiktajā pieprasījumā iekļauto informāciju, lai objektīvi varētu izlemt jautājumu par numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanu, pagarināšanu vai anulēšanu.

5. Regulators var rīkot konkursu vai izsoli numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanai pēc pieprasījuma par numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanu saņemšanas vai pēc savas iniciatīvas, nesaņemot iepriekš minēto pieprasījumu, saskaņā ar Regulatora izstrādātu un apstiprinātu nolikumu.

6. Konkursa vai izsoles rezultātā iegūtās numerācijas lietošanas tiesības Regulators piešķir konkursa vai izsoles uzvarētājam saskaņā ar normatīvajiem aktiem.

II. Numerācijas lietošanas tiesību piešķiršana

7. Regulators piešķir numerācijas lietošanas tiesības saskaņā ar nacionālo numerācijas plānu brīvo numuru robežās.

8. Komersants numerācijas lietošanas tiesības izmanto tikai saskaņā ar nacionālajā numerācijas plānā noteikto numerācijas izmantošanas mērķi.

9. Regulators piešķir komersantam numerācijas lietošanas tiesības uz publiskā fiksētā telefonu tīkla numuriem šādā kārtībā:

9.1. vienu bloku pa 100 (simts) numuriem, ja komersants numerācijas lietošanas tiesības uz publiskā fiksētā telefonu tīkla numuriem pieprasa pirmo reizi un nevēlas saņemt 9.2.apakšpunktā minētajā apjomā;

9.2. blokos pa 1000 (viens tūkstotis) numuriem.

10. Regulators piešķir numerācijas lietošanas tiesības uz publiskā mobilā telefonu tīkla numuriem komersantam, kurš tos lietos publiskajā mobilajā elektronisko sakaru tīklā, izmantojot Latvijas Republikas radiofrekvenču spektru (turpmāk – mobilais tīkls). Ja komersantam nav sava mobilā tīkla, komersants pieprasījumam par numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanu pievieno tā komersanta piekrišanu, kura mobilajā tīklā lietos publisko mobilo telefonu tīkla numurus.

11. Regulators pēc komersanta pieprasījuma piešķir komersantam numerācijas lietošanas tiesības uz publiskā mobilā telefonu tīkla numuriem blokos pa 10 000 (desmit tūkstoši) numuriem.

12. Regulators pēc savas iniciatīvas šo noteikumu 13.punktā un 27.2.apakšpunktā noteiktajā gadījumā var piešķirt komersantam numerācijas lietošanas tiesības uz publiskā mobilā telefonu tīkla numuriem blokos pa 1 000 (viens tūkstotis) numuru.

13. Komersants, kuram ir piešķirtas numerācijas lietošanas tiesības uz publiskā mobilā telefonu tīkla numuru nepilnu šo noteikumu 11.punktā noteikto bloku un kuram ir nepieciešamas jaunas numerācijas lietošanas tiesības uz publiskā mobilā telefonu tīkla numuriem, pieprasa numerācijas lietošanas tiesības, ja tās nav piešķirtas citam komersantam, uz atlikušajiem publiskā mobilā telefonu tīkla numuriem blokā. Komersants pieprasījumā par numerācijas lietošanas tiesībām norāda, kādos termiņos un kā tiks izmantotas pieprasītās numerācijas lietošanas tiesības.

14. Regulators piešķir komersantam numerācijas lietošanas tiesības uz šādu pakalpojuma numuru:

14.1. bezmaksas izsaukuma pakalpojuma numuru;

14.2. dalītās samaksas pakalpojuma numuru;

14.3. papildu samaksas pakalpojuma numuru;

14.4. citu veidu pakalpojumu numuru.

15. Regulators piešķir komersantam numerācijas lietošanas tiesības uz ne vairāk kā vienu īso kodu operatora izvēles pakalpojumu sniegšanai.

16. Regulators piešķir komersantam numerācijas lietošanas tiesības uz šādu īso numuru:

16.1. uzziņu dienesta pakalpojuma sniegšanai;

16.2. operatoru pakalpojumu sniegšanai;

16.3. operatoru pakalpojumu sniegšanai (16XX) (turpmāk – pakalpojumu kods).

17. Regulators var piešķirt numerācijas lietošanas tiesības uz vienādiem pakalpojumu kodiem vairākiem komersantiem. Numerācijas lietošanas tiesības uz vienu konkrētu pakalpojumu kodu Regulators piešķir tikai vienam komersantam, izmantošanai tikai viena konkrēta publiskā telefonu tīkla ietvaros. Ja komersantam nav sava publiskā telefonu tīkla, komersants pieprasījumam par numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanu uz pakalpojuma kodu pievieno tā komersanta piekrišanu, kura publiskajā telefonu tīklā lietos konkrēta pakalpojumu kodu.

18. Regulators, pēc tam, kad Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" ir publicējusi to numuru sarakstu, kuri rezervēti saskaņotajiem pakalpojumus ar sociālo vērtību, kā arī to lietošanas nosacījumus atbilstoši nacionālajam numerācijas plānam, piešķir numerācijas lietošanas tiesības uz īsajiem numuriem 116XXX.

19. Regulators piešķir komersantam numerācijas lietošanas tiesības uz identifikācijas kodu:

19.1. starptautisko signalizācijas punktu kodu;

19.2. nacionālo signalizācijas punktu kodu;

19.3. ne vairāk kā vienu operatora publisko mobilo telefonu tīkla kodu katram publiskā mobilā telefona tīkla operatoram, kurš nodrošina mobilo tīklu;

19.4. ne vairāk kā vienu datu pārraides tīkla identifikācijas kodu katram mobilā tīkla operatoram, kurš nodrošina datu pārraidi savā mobilajā tīklā.

20. Regulators piešķir komersantam numerācijas lietošanas tiesības uz noteiktu vai nenoteiktu laiku. Regulators numerācijas lietošanas tiesības piešķir uz noteiktu laiku, ja normatīvajos aktos attiecīgajiem numuriem ir noteikti ierobežojumi.

21. Regulators, piešķirot numerācijas lietošanas tiesības, var noteikt komersantam specifiskus numerācijas lietošanas tiesību lietošanas nosacījumus.

22. Regulators var atteikt piešķirt komersantam numerācijas lietošanas tiesības, ja izpildās vismaz viens no šādiem nosacījumiem:

22.1. komersants attiecībā uz komercdarbību elektronisko sakaru nozarē ir pārkāpis normatīvos aktus vai Regulatora pieņemto lēmumu vai izdoto administratīvo aktu vai pārkāpums nav novērsts Regulatora vai citas elektronisko sakaru nozari pārvaldošās institūcijas noteiktajā termiņā;

22.2. komersants nav daļēji vai pilnīgi izpildījis Regulatora noteiktos specifiskos lietošanas tiesību nosacījumus;

22.3. komersanta darbībā Regulators konstatējis krāpniecību, kas veikta, izmantojot numerāciju, vai nepareizu numerācijas izmantošanu;

22.4. individuālais komersants, ārvalsts komersanta filiāles pārstāvis vai komercsabiedrības dalībnieks, akcionārs, biedrs, padomes vai valdes loceklis vai prokūrists ir bijis tāda komersanta – kapitālsabiedrības – padomes vai valdes loceklis vai prokūrists, personālsabiedrības pārstāvēttiesīgais biedrs, ārvalsts komersanta filiāles pārstāvis vai individuālais komersants, kura darbībā Regulators konstatējis krāpniecību, kas veikta, izmantojot numerāciju, vai nepareizu numerācijas izmantošanu;

22.5. komersants iepriekš piešķirtās numerācijas lietošanas tiesības uz tāda paša veida numuriem, kā tas pieprasa pieprasījumā par numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanu, izmanto mazāk par:

22.5.1. 100%, ja komersantam ir piešķirtas numerācijas lietošanas tiesības uz vienu vai diviem numuriem;

22.5.2. 30%, ja komersantam ir piešķirtas numerācijas lietošanas tiesības uz trīs vai vairāk numuriem.

III. Numerācijas lietošanas tiesību  termiņa pagarināšana

23. Regulators numerācijas lietošanas tiesības, kuras komersantam piešķirtas uz noteiktu laiku, pēc to termiņa beigām var pagarināt uz noteiktu vai nenoteiktu laiku. Regulators numerācijas lietošanas tiesību termiņu pagarina uz noteiktu laiku, ja normatīvajos aktos attiecīgajiem numuriem ir noteikti ierobežojumi.

24. Komersants, lai pagarinātu numerācijas lietošanas tiesību termiņu, Regulatorā iesniedz šo noteikumu 2.punktā noteikto pieprasījumu par numerācijas lietošanas tiesību termiņa pagarināšanu ne vēlāk kā 30 dienas pirms numerācijas lietošanas tiesību termiņa beigām.

25. Regulators var atteikt pagarināt numerācijas lietošanas tiesību termiņu šādos gadījumos:

25.1. ir mainījies nacionālajā numerācijas plānā noteiktais numerācijas lietošanas mērķis vai komersants nenodrošina numerācijas izmantošanu atbilstoši nacionālajam numerācijas plānam;

25.2. komersanta darbībā Regulators konstatējis krāpniecību, kas veikta, izmantojot numerāciju, vai nepareizu numerācijas izmantošanu;

25.3. komersants nav daļēji vai pilnīgi izpildījis Regulatora noteiktos specifiskos lietošanas tiesību nosacījumus;

25.4. komersants attiecībā uz komercdarbību elektronisko sakaru nozarē ir pārkāpis normatīvos aktus vai Regulatora pieņemtos lēmumus un izdotos administratīvos aktus un pārkāpums nav novērsts Regulatora vai citas elektronisko sakaru nozari pārvaldošās institūcijas noteiktajā termiņā.

IV. Numerācijas lietošanas tiesību anulēšana

26. Komersants, lai anulētu numerācijas lietošanas tiesības, Regulatorā iesniedz šo noteikumu 2.punktā noteikto pieprasījumu par numerācijas lietošanas tiesību anulēšanu vismaz 30 dienas pirms komersants pārstāj izmantot numerācijas lietošanas tiesības.

27. Ja komersants pieprasa anulēt vai Regulators pēc savas iniciatīvas anulē komersantam piešķirtās numerācijas lietošanas tiesības uz nacionālo numuru, kuru numura saglabāšanas pakalpojuma kārtībā izmanto cita komersanta publisko telefona tīklā (turpmāk – Saglabātais numurs), Regulators tās piešķir:

27.1. komersantam, kurš ir iesniedzis pieprasījumu par numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanu uz Saglabātajiem numuriem;

27.2. ja nav iesniegts pieprasījums par numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanu uz Saglabātajiem numuriem, tad – komersantam, uz kura publisko telefonu tīklu Saglabātais numurs ir pārvietots. Ja Saglabātie numuri ir pārvietoti uz vairāku komersantu publisko telefonu tīkliem, tad numerācijas lietošanas tiesības uz Saglabātajiem numuriem piešķir tam komersantam, uz kura publisko telefonu tīklu ir visvairāk pārvietoti Saglabātie numuri. Ja Saglabātie numuri vienādā skaitā ir pārvietoti uz vairāku komersantu publisko telefonu tīkliem, numerācijas lietošanas tiesības uz Saglabātajiem numuriem piešķir komersantam, uz kura publisko telefonu tīklu ir veikta pēdējā Saglabātā numura pārvietošana, t.i., laika ziņā nodrošināts pēdējais numura saglabāšanas pakalpojums.

28. Regulators pēc komersanta pieprasījuma vai savas iniciatīvas anulē numerācijas lietošanas tiesības uz publiskā fiksētā telefonu tīkla numuriem blokos pa 100 (simts) numuriem.

29. Regulators pēc komersanta pieprasījuma anulē numerācijas lietošanas tiesības uz publiskā mobilā telefonu tīkla numuriem blokos pa 10 000 (desmit tūkstoši) numuriem.

30. Regulators pēc savas iniciatīvas var anulēt numerācijas lietošanas tiesības uz publiskā mobilā telefonu tīkla numuriem blokos pa 1 000 (viens tūkstotis) numuru.

31. Regulators pēc komersanta pieprasījuma vai savas iniciatīvas anulē numerācijas lietošanas tiesības uz pakalpojumu numuriem:

31.1. bezmaksas izsaukuma pakalpojuma numuru;

31.2. dalītās samaksas pakalpojuma numuru;

31.3. papildu samaksas pakalpojuma numuru;

31.4. citu veidu pakalpojumu numuru.

32. Regulators pēc komersanta pieprasījuma vai savas iniciatīvas anulē numerācijas lietošanas tiesības uz īso numuru, īso kodu un identifikācijas kodu.

33. Regulators pēc savas iniciatīvas anulē komersantam piešķirtās numerācijas lietošanas tiesības, ja izpildās vismaz viens no šiem nosacījumiem:

33.1. saskaņā ar normatīvajiem aktiem komersants ir izslēgts no elektronisko sakaru komersantu saraksta;

33.2. komersants attiecībā uz komercdarbību elektronisko sakaru nozarē ir pārkāpis normatīvos aktus vai Regulatora pieņemtos lēmumus un izdotos administratīvos aktus un pārkāpums nav novērsts Regulatora vai citas elektronisko sakaru nozari pārvaldošās institūcijas noteiktajā termiņā;

33.3. ir mainījies nacionālajā numerācijas plānā noteiktais numerācijas lietošanas mērķis vai komersants nenodrošina numerācijas izmantošanu atbilstoši nacionālajam numerācijas plānam;

33.4. komersanta darbībā Regulators konstatējis krāpniecību, kas veikta, izmantojot numerāciju, vai nepareizu numerācijas izmantošanu;

33.5. komersants sešu mēnešu laikā no numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanas brīža nav uzsācis izmantot tam piešķirtās numerācijas lietošanas tiesības uz identifikācijas kodu, ja vien Regulators nav noteicis citu numerācijas lietošanas tiesību uzsākšanas termiņu;

33.6. komersantam ar Regulatora lēmumu ir pārtraukta darbība elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanā un elektronisko sakaru tīklu nodrošināšanā un atņemtas tiesības sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus un nodrošināt elektronisko sakaru tīklu;

33.7. komersants nav izpildījis šo noteikumu 36., 38., 39. un 40.punktā noteikto;

33.8. komersants nav ievērojis šo noteikumu 35.punktā noteikto;

33.9. komersants nav daļēji vai pilnīgi izpildījis Regulatora noteiktos specifiskos lietošanas tiesību nosacījumus;

33.10. numerācijas lietošanas tiesības uz numuriem izmanto trešā persona bez komersanta, kuram konkrētās numerācijas lietošanas tiesības ir piešķirtas, piekrišanas;

33.11. komersants sešu mēnešu laikā no numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanas vai Regulatora noteiktajā termiņā nav uzsācis numerācijas lietošanas tiesību uz nacionālo numuru izmantošanu vismaz šādā apjomā:

33.11.1. 100%, ja komersantam ir piešķirtas numerācijas lietošanas tiesības uz vienu vai diviem numuriem;

33.11.2. 30%, ja komersantam ir piešķirtas numerācijas lietošanas tiesības uz trīs vai vairāk numuriem.

34. Ja Regulators lēmumu par numerācijas lietošanas tiesību anulēšanu pieņem saskaņā ar šo noteikumu 33.punktu, citi komersanti pārtrauc izsaukumu maršrutēšanu uz anulētajiem numuriem piecu darba dienu laikā pēc attiecīgās informācijas publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

V. Numerācijas lietošanas tiesību tālāknodošana

35. Komersants var tālāknodot citam komersantam Regulatora piešķirtās numerācijas lietošanas tiesības uz numuriem, kas nav nodoti lietošanā galalietotājiem. Komersants, kurš numerācijas lietošanas tiesības ir saņēmis tālāknodošanas kārtībā, tās vairs nevar tālāknodot citam komersantam.

36. Komersants Regulatora piešķirtās numerācijas lietošanas tiesības tālāknodod uz tādu termiņu, kas nepārsniedz Regulatora noteikto numerācijas lietošanas tiesību termiņu.

37. Komersants, kuram ir piešķirtas numerācijas lietošanas tiesības, slēdz ar komersantu, kuram ir paredzēts tālāknodot numerācijas lietošanas tiesības, rakstveida līgumu par numerācijas lietošanas tiesību tālāknodošanu, kurā nosaka tālāknodotās numerācijas izmantošanas nosacījumus.

38. Komersants, kuram Regulators ir piešķīris numerācijas lietošanas tiesības, 10 dienu laikā pēc šo noteikumu 37.punktā noteiktā līguma noslēgšanas rakstveidā iesniedz informāciju Regulatoram par:

38.1. komersantu, kuram paredzēts tālāknodot numerācijas lietošanas tiesības;

38.2. tālāknododamajām numerācijas lietošanas tiesībām, precīzi norādot numuru, numuru diapazonu, īso numuru, īso kodu vai identifikācijas kodu;

38.3. termiņu, uz kādu lietošanas tiesības ir paredzēts tālāknodot attiecīgajam komersantam.

39. Komersants, iesniedzot Regulatoram šo noteikumu 38.punktā noteikto informāciju, pievieno komersanta, kuram tas ir paredzējis tālāknodot numerācijas lietošanas tiesības, rakstveida apliecinājuma oriģinālu par numerācijas lietošanas tiesību saņemšanu tālāknodošanas kārtībā.

40. Tālāknodošanas rezultātā iegūtās numerācijas lietošanas tiesības komersants izmanto tikai saskaņā ar nacionālajā numerācijas plānā noteiktajiem numerācijas lietošanas mērķiem.

41. Par tālāknododamo numerācijas lietošanas tiesību izmantošanu atbilstoši nacionālajam numerācijas plānam, numura saglabāšanas pakalpojuma nodrošināšanu un citu saistību izpildi atbild komersants, kuram Regulators ir piešķīris numerācijas lietošanas tiesības.

42. Ja komersants atsakās no tam tālāknodotajām numerācijas lietošanas tiesībām, tas rakstveidā vienojas ar komersantu, kuram Regulators ir piešķīris numerācijas lietošanas tiesības, par šo noteikumu 37.punktā noteiktā līguma izbeigšanu.

43. Komersants, kuram Regulators ir piešķīris numerācijas lietošanas tiesības, 10 dienu laikā no šo noteikumu 37.punktā noteiktā līguma izbeigšanas par to rakstveidā paziņo Regulatoram.

VI. Noslēguma jautājumi

44. Atzīt par spēku zaudējušu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2011.gada 16.jūnija lēmumu Nr.1/5 "Noteikumi par numerācijas lietošanas tiesībām" (Latvijas Vēstnesis, 2011, 97.nr.; 2013, 21.nr.; 2014, 39., 245.nr.).

45. Šie noteikumi stājas spēkā 2016.gada 1.janvārī.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētāja p.i. padomes loceklis G.Zeltiņš

 

1.pielikums
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
2015.gada 3.decembra lēmumam Nr.1/18

Pieprasījums par numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanu

1. Informācija par elektronisko sakaru komersantu:

1.1. Elektronisko sakaru komersanta nosaukums

1.2. Vienotais reģistrācijas numurs

   

2. Nepieciešamās numerācijas lietošanas tiesības (norādīt tikai to numerāciju, uz kuru lūdz piešķirt numerācijas lietošanas tiesības):

2.1. Nacionālie numuri:

Nr.p.k.

Numerācijas veids

Pieprasīto numuru skaits

Numerācijas diapazons**

1

2

3

4

1.

Publiskā fiksētā telefonu tīkla numuri*    

2.

Publiskā mobilā telefonu tīkla numuri    

3.

Bezmaksas izsaukuma pakalpojuma numuri    

4.

Dalītās samaksas pakalpojuma numuri    

5.

Papildu samaksas pakalpojuma numuri    

6.

Citu veidu pakalpojumu numuri    

* ja elektronisko sakaru komersants numerācijas lietošanas tiesības uz publiskā fiksētā telefonu tīkla numuriem pieprasa pirmo reizi, elektronisko sakaru komersants var pieprasīt vienu bloku pa 100 (simts) numuriem vai blokos pa 1000 (viens tūkstotis) numuriem.

** aizpilda, ja elektronisko sakaru komersants vēlas saņemt numerācijas lietošanas tiesības uz nacionālajiem numuriem konkrētā numerācijas diapazonā.

2.2. Īsie kodi un numuri:

Nr.p.k.

Īsā koda veids

Pieprasīto kodu skaits

Īsais kods***

1

2

3

4

1.

Operatora izvēles pakalpojuma sniegšanai    

2.

Uzziņu dienesta pakalpojuma sniegšanai    

3.

Operatoru pakalpojumu sniegšanai    

4.

Operatoru pakalpojumu sniegšanai (16XX)    

5.

Eiropas Savienības elektronisko sakaru saskaņoto pakalpojumu ar sociālo vērtību sniegšanai (116(XXX))    

*** aizpilda, ja elektronisko sakaru komersants vēlas saņemt konkrētu īso kodu.

2.3. Identifikācijas kodi:

Nr.p.k.

Identifikācijas koda veids

Pieprasīto

kodu skaits

Identifikācijas kods****

Starptautiskā signalizācijas punktu koda unikālais vārds

1

2

3

4

5

1.

Starptautiskais signalizācijas punktu kods      

2.

Nacionālais signalizācijas punktu kods    

-

3.

Operatora publisko mobilo telefonu tīklu kods    

-

4.

Datu pārraides tīklu identifikācijas kods    

-

**** aizpilda, ja elektronisko sakaru komersants vēlas saņemt konkrētu identifikācijas kodu.

3. Numerācijas lietošanas tiesību pieprasījuma pamatojums (norādīt, kādam mērķim un kādiem pakalpojumiem pieprasītās numerācijas lietošanas tiesības tiks izmantotas un kādā termiņā plāno uzsākt numerācijas lietošanas tiesību izmantošanu):

 
 
 
 

4. Apraksts, kādā veidā tehniski tiks nodrošināta pieprasīto numerācijas lietošanas tiesību izmantošana (aizpilda elektronisko sakaru komersants, kuram nav sava elektronisko sakaru tīkla, var pievienot shēmu):

 
 
 
 

5. Elektronisko sakaru komersants, kura publiskajā mobilajā telefonu tīklā, izmantojot Latvijas Republikas radiofrekvenču spektru, tiks lietoti publiskā mobilā telefona tīkla numuri.

 

6. Ja elektronisko sakaru komersantam nav sava publiskā mobilā telefonu tīkla, elektronisko sakaru komersants pieprasījumam pievieno tā elektronisko sakaru komersanta piekrišanu, kura publiskajā mobilajā telefonu tīklā, izmantojot Latvijas Republikas radiofrekvenču spektru, izmantos publisko mobilo telefonu tīklu numurus.

 

7. Ja elektronisko sakaru komersantam pirmo reizi pieprasa numerācijas lietošanas tiesības, elektronisko sakaru komersants norāda komersanta kontaktpersonu saistībā ar krāpniecības jautājumu risināšanu:

7.1. vārds, uzvārds ______________________

7.2. tālrunis ______________________

7.3. elektroniskā pasta adrese ______________________

8. Apliecinu, ka individuālais komersants, ārvalsts komersanta filiāles pārstāvis vai komercsabiedrības dalībnieks, akcionārs, biedrs, padomes vai valdes loceklis vai prokūrists nav bijis tāda elektronisko sakaru komersanta – kapitālsabiedrības – padomes vai valdes loceklis vai prokūrists, personālsabiedrības pārstāvēttiesīgais biedrs, ārvalsts komersanta filiāles pārstāvis vai individuālais komersants, kura darbībā Regulators konstatējis krāpniecību, kas veikta izmantojot numerāciju, vai nepareizu numerācijas izmantošanu.

Apliecinu, ka sniegtā informācija ir patiesa, un apzinos, ka par nepatiesas informācijas sniegšanu atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 158.3 pantam varu tikt saukts pie normatīvajos aktos noteiktās atbildības.

 

Datums _________________

Persona, kura tiesīga pārstāvēt komersantu

   
 

/paraksts un tā atšifrējums/

   

/sagatavotāja vārds, uzvārds/

 

Tālrunis______________

Elektroniskā pasta adrese _______________

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes
priekšsēdētāja p.i. padomes loceklis G.Zeltiņš

 

2.pielikums
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
2015.gada 3.decembra lēmumam Nr.1/18

Pieprasījums par numerācijas lietošanas tiesību termiņa pagarināšanu

1. Informācija par elektronisko sakaru komersantu:

1.1. Elektronisko sakaru komersanta nosaukums

1.2. Vienotais reģistrācijas numurs

   

2. Informācija par pagarināmajiem numerācijas resursiem:

2.1. Nacionālie numuri:

Nr.p.k.

Numerācijas veids

Pieprasīto numuru skaits

Numerācijas diapazons

1

2

3

4

1.

Publiskā fiksētā telefonu tīkla numuri    

2.

Publiskā mobilā telefonu tīkla numuri    

3.

Bezmaksas izsaukuma pakalpojuma numuri    

4.

Dalītās samaksas pakalpojuma numuri    

5.

Papildu samaksas pakalpojuma numuri    

6.

Citu veidu pakalpojumu numuri    

2.2. Īsie kodi un numuri:

Nr.p.k.

Īsā koda veids

Pieprasīto kodu skaits

Īsais kods

1

2

3

4

1.

Operatora izvēles pakalpojuma sniegšanai    

2.

Uzziņu dienesta pakalpojuma sniegšanai    

3.

Operatoru pakalpojumu sniegšanai    

4.

Operatoru pakalpojumu sniegšanai (16XX)    

5.

Eiropas Savienības elektronisko sakaru saskaņoto pakalpojumu ar sociālo vērtību sniegšanai (116(XXX))    

2.3. Identifikācijas kodi:

Nr.p.k.

Identifikācijas koda veids

Pieprasīto kodu skaits

Identifikācijas kods

Starptautiskā signalizācijas punktu koda unikālais vārds

1

2

3

4

5

1.

Starptautiskais signalizācijas punktu kods      

2.

Nacionālais signalizācijas punktu kods    

-

3.

Operatora publisko mobilo telefonu tīklu kods    

-

4.

Datu pārraides tīklu identifikācijas kods    

-

3. Numerācijas lietošanas tiesību termiņa pagarinājuma pamatojums:

 
 
 
 

 

Datums _________________

Persona, kura tiesīga pārstāvēt komersantu

   
 

/paraksts un tā atšifrējums/

   

/sagatavotāja vārds, uzvārds/

 

Tālrunis______________

Elektroniskā pasta adrese _______________

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētāja p.i. padomes loceklis G.Zeltiņš

 

3.pielikums
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
2015.gada 3.decembra lēmumam Nr.1/18

Pieprasījums par numerācijas lietošanas tiesību anulēšanu

1. Informācija par elektronisko sakaru komersantu:

1.1. Elektronisko sakaru komersanta nosaukums

1.2. Vienotais reģistrācijas numurs

   

2. Informācija par anulējamajiem numerācijas resursiem:

2.1. Nacionālie numuri:

Nr.p.k.

Numerācijas veids

Pieprasīto numuru skaits

Numerācijas diapazons

1

2

3

4

1.

Publiskā fiksētā telefonu tīkla numuri    

2.

Publiskā mobilā telefonu tīkla numuri    

3.

Bezmaksas izsaukuma pakalpojuma numuri    

4.

Dalītās samaksas pakalpojuma numuri    

5.

Papildu samaksas pakalpojuma numuri    

6.

Citu veidu pakalpojumu numuri    

2.2. Īsie kodi un numuri:

Nr.p.k.

Īsā koda veids

Pieprasīto kodu skaits

Īsais kods

1

2

3

4

1.

Operatora izvēles pakalpojuma sniegšanai    

2.

Uzziņu dienesta pakalpojuma sniegšanai    

3.

Operatoru pakalpojumu sniegšanai    

4.

Operatoru pakalpojumu sniegšanai (16XX)    

5.

Eiropas Savienības elektronisko sakaru saskaņoto pakalpojumu ar sociālo vērtību sniegšanai (116(XXX))    

2.3. Identifikācijas kodi:

Nr.p.k.

Identifikācijas koda veids

Pieprasīto kodu skaits

Identifikācijas kods

Starptautiskā signalizācijas punktu koda unikālais vārds

1

2

3

4

5

1.

Starptautiskais signalizācijas punktu kods      

2.

Nacionālais signalizācijas punktu kods    

-

3.

Operatora publisko mobilo telefonu tīklu kods    

-

4.

Datu pārraides tīklu identifikācijas kods    

-

3. Numerācijas lietošanas tiesību anulēšanas datums _________________________

Piezīme: Saskaņā ar šo noteikumu 26.punktu elektronisko sakaru komersants, lai anulētu numerācijas lietošanas tiesības, Regulatorā iesniedz pieprasījumu par numerācijas lietošanas tiesību anulēšanu vismaz 30 dienas pirms elektronisko sakaru komersants pārstāj izmantot numerācijas lietošanas tiesības.

4. Informācija par numerācijas lietošanas tiesību pārtraukšanas izmantošanu:

4.1. vai lietotājs, kurš izmantoja numuru, ir informēts par elektronisko sakaru pakalpojumu pārtraukšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā:

 

4.2. kad un kādā veidā lietotājs ir informēts par elektronisko sakaru pakalpojumu pārtraukšanu:

 

5. Apliecinu, ka sniegtā informācija ir patiesa un apzinos, ka par nepatiesas informācijas sniegšanu atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 1583.pantam varu tikt saukts pie normatīvajos aktos noteiktās atbildības.

 

Datums _________________

Persona, kura tiesīga pārstāvēt komersantu

   
 

/paraksts un tā atšifrējums/

   

/sagatavotāja vārds, uzvārds/

 

Tālrunis______________

Elektroniskā pasta adrese _______________

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētāja p.i. padomes loceklis G.Zeltiņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!