Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ventspils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ventspils pilsētas domes 2015. gada 11. septembra saistošie noteikumi Nr. 5 "Par grozījumiem Ventspils pilsētas domes 2014.gada 12.septembra saistošajos noteikumos Nr.8 "Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību Ventspils pilsētas pašvaldībā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 16.10.2015., Nr. 203 https://www.vestnesis.lv/op/2015/203.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

16.10.2015., Nr. 203

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ventspils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 5

Pieņemts: 11.09.2015.

OP numurs: 2015/203.9

2015/203.9
RĪKI

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.5

Ventspilī 2015.gada 11.septembrī (prot. Nr.13, 6.§)

Par grozījumiem Ventspils pilsētas domes 2014.gada 12.septembra saistošajos noteikumos Nr.8 "Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību Ventspils pilsētas pašvaldībā"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli"
1.panta otrās daļas 9.1 punktu, 2.panta 8.1 daļu,
3.panta 1.4 daļu un 9.panta otro daļu

Izdarīt Ventspils pilsētas domes 2014.gada 12.septembra saistošajos noteikumos Nr.8 "Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību Ventspils pilsētas pašvaldībā" šādus grozījumus:

1. Izteikt saistošo noteikumu 9.punktu šādā redakcijā:

"9. Nekustamā īpašuma nodokli par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju (tās daļu), kas ierakstīta zemesgrāmatā uz pašvaldības vārda, un pašvaldībai piederošo vai piekritīgo zemi, uz kuras šī māja atrodas, maksā pašvaldības daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas (tās daļu), dzīvokļu īrnieki, kuriem īres līgumi slēgti ar pašvaldību."

2. Papildināt saistošos noteikumus ar jaunu 12.punktu šādā redakcijā:

"12. Grozījumi šo saistošo noteikumu 9.punktā stājas spēkā 2016.gada 1.janvārī."

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja
1.vietnieks infrastruktūras jautājumos J.Vītoliņš

 


Saistošo noteikumu Nr.5 "Par grozījumiem Ventspils pilsētas domes 2014.gada 12.septembra saistošajos noteikumos Nr.8 "Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību Ventspils pilsētas pašvaldībā"
paskaidrojuma raksts

Sadaļa Informācija
1. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums Saistošo noteikumu projekts sagatavots, pamatojoties uz likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 2.panta 8.1 daļu, kas dod pašvaldībai tiesības noteikt nodokļa maksātājus par daudzdzīvokļu dzīvojamo mājām (tās daļām), kas ierakstītas zemesgrāmatā uz pašvaldības vārda, un pašvaldībai piederošo vai piekritīgo zemi, uz kuras šīs mājas atrodas.
2. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts Saistošie noteikumi paredz grozīt 2014.gada 12.septembrī izdotos saistošos noteikumus Nr.8 "Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību Ventspils pilsētas pašvaldībā", nosakot, ka nekustamā īpašuma nodokli par daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām (to daļām), kas ierakstītas zemesgrāmatā uz pašvaldības vārda, un pašvaldībai piederošo vai piekritīgo zemi, uz kuras šī māja atrodas, ar 2016.gada 1.janvāri maksās šo īpašumu (dzīvokļu) īrnieki, ar kuriem pašvaldībai ir noslēgts īres līgums.

Līdz šim pašvaldības dzīvokļu īrnieki (apt.2664 personas), nekustamā īpašuma nodokli (par mājokli) maksāja papildus noteiktajai īres maksai šo īpašumu valdītājam PSIA "Ventspils nekustamie īpašumi", kas attiecīgi nodrošināja nodokļa maksājumu veikšanu pašvaldības budžetā.

3. Informācija par plānoto saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu Prognozēts administratīvo izmaksu pieaugums apt.900 EUR gadā, kas nepieciešams nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu u.c. dokumentācijas sagatavošanai un nosūtīšanai pašvaldības dzīvojamo telpu īrniekiem (apt. 2664 personām).
4. Informācija par plānoto saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošie noteikumi izskatīti Ventspils pilsētas domes Ekonomikas un budžeta komisijā (02.09.2015.), Likumības komisijā (02.09.2015.) un Finanšu komitejā (04.09.2015.) un apstiprināti Ventspils pilsētas domes sēdē (11.09.2015.).

Noteikumi nosūtīti LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (atzinuma saņemšanai) un tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", laikrakstā "Ventas Balss" un Ventspils pilsētas portālā www.ventspils.lv.

Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Ventspils pilsētas domes Finanšu nodaļa.

Papildus informāciju par noteikumiem var iegūt, vēršoties Ventspils pilsētas domes Finanšu nodaļā (Jūras ielā 36, Ventspils, tālr.63601152, e-pasts: finanses@ventspils.lv)

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja
1.vietnieks infrastruktūras jautājumos J.Vītoliņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!