Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2015. gada 29. septembra noteikumi Nr. 557 "De minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtība lauksaimniecības nozarē". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.10.2015., Nr. 199 https://www.vestnesis.lv/op/2015/199.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.558

De minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtība zvejniecības un akvakultūras nozarē

Vēl šajā numurā

12.10.2015., Nr. 199

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 557

Pieņemts: 29.09.2015.

OP numurs: 2015/199.1

2015/199.1
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 14 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 557

Rīgā 2015. gada 29. septembrī (prot. Nr. 51 35. §)

De minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtība lauksaimniecības nozarē

Izdoti saskaņā ar Lauksaimniecības un
lauku attīstības likuma 5. panta septīto daļu

1. Noteikumi nosaka de minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtību lauksaimniecības nozarē saskaņā ar Komisijas 2013. gada 18. decembra Regulu (ES) Nr. 1408/2013 par Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. un 108. panta piemērošanu de minimis atbalstam lauksaimniecības nozarē (turpmāk – Komisijas regula Nr. 1408/2013).

2. Lai saņemtu de minimis atbalstu saskaņā ar Komisijas regulas Nr. 1408/2013 3., 4. un 5. panta nosacījumiem, atbalsta pretendents iesniedz atbalsta sniedzējam iesniegumu de minimis atbalsta saņemšanai (1. pielikums) (turpmāk – iesniegums). Iesniegumā norāda de minimis atbalsta pretendenta kārtējā gadā un iepriekšējos divos fiskālajos gados saņemto de minimis atbalstu neatkarīgi no atbalsta sniegšanas veida un atbalsta sniedzēja. De minimis atbalsta kumulēšanas gadījumā de minimis atbalsta pretendents sniedz informāciju arī par citu konkrētajam projektam saņemto atbalstu tām pašām attiecināmajām izmaksām. Ja de minimis atbalsta pretendents iepriekš de minimis atbalstu nav saņēmis, tas attiecīgo informāciju norāda iesniegumā.

3. Iesniegumu atbalsta pretendents iesniedz papīra dokumenta formā vai elektroniski. Ja iesniegums no de minimis atbalsta pretendenta saņemts papīra dokumenta formā, atbalsta sniedzējs Lauku atbalsta dienestā iesniedz minētā iesnieguma kopiju.

4. Ja pēdējo triju fiskālo gadu periodā ir notikusi de minimis atbalsta pretendenta apvienošanās, sadalīšana vai iegāde, aizpildot iesniegumu, norāda šādu informāciju:

4.1. katram apvienošanā iesaistītajam uzņēmumam iepriekš piešķirto de minimis atbalsta apmēru;

4.2. katram sadalīšanā iesaistītajam jaunajam uzņēmumam iepriekš piešķirto de minimis atbalsta apmēru, bet, ja šo nosacījumu nav iespējams izpildīt, atbalsta apmēru norāda proporcionāli, ņemot vērā katra jaunā uzņēmuma pašu kapitāla bilances vērtību sadali faktiskajā datumā;

4.3. iepriekš piešķirto de minimis atbalsta apmēru tādam uzņēmumam, kas ir iegādāts pēdējo triju gadu laikā (norāda iegādes datumu).

5. Piešķiramā atbalsta apmēra izvērtējumā atbalsta sniedzējs ņem vērā saņemto de minimis atbalstu viena vienota uzņēmuma līmenī saskaņā ar Komisijas regulas Nr. 1408/2013 2. panta 2. punktā sniegto viena vienota uzņēmuma definīciju.

6. Atbalsta sniedzējs pirms de minimis atbalsta piešķiršanas izvērtē, vai pēdējo triju fiskālo gadu periodā ir bijusi de minimis atbalsta pretendenta apvienošanās, sadalīšana vai iegāde.

7. Atbalsta sniedzējs šo noteikumu 6. punktā minētajos gadījumos ievēro Komisijas regulas Nr. 1408/2013 3. panta 8. un 9. punktā ietvertos nosacījumus.

8. De minimis atbalsta apmērs nedrīkst pārsniegt Komisijas regulas Nr. 1408/2013 3. panta 2. un 3. punktā noteikto summu.

9. Kumulējot de minimis atbalstu ar citu de minimis atbalstu, jāievēro Komisijas regulas Nr. 1408/2013 5. panta 1. un 2. punktā noteiktās prasības.

10. Lauku atbalsta dienests atbilstoši Komisijas regulas Nr. 1408/2013 6. panta 4. punktam reģistrē, uzglabā un apkopo informāciju par piešķirto de minimis atbalstu.

11. Lai piešķirtais de minimis atbalsts nepārsniegtu Komisijas regulas Nr. 1408/2013 3. panta 2. un 3. punktā noteikto summu vai Komisijas regulas Nr. 1408/2013 5. panta 3. punktā noteiktajā atbalsta kumulēšanas gadījumā nepārsniegtu attiecīgo maksimālo atbalsta intensitāti vai atbalsta summu, atbalsta sniedzējs lūdz Lauku atbalsta dienestam informāciju par de minimis atbalsta pretendenta kārtējā gadā un iepriekšējos divos fiskālajos gados saņemto de minimis atbalstu un informāciju par plānoto de minimis atbalstu.

12. Lauku atbalsta dienests mēneša laikā izvērtē, vai plānotais atbalsts nepārsniegs Komisijas regulas Nr. 1408/2013 3. panta 2. un 3. punktā noteikto pieļaujamo de minimis atbalsta apmēru vai Komisijas regulas Nr. 1408/2013 5. panta 3. punktā noteiktajā atbalsta kumulēšanas gadījumā nepārsniegs attiecīgo maksimālo atbalsta intensitāti vai atbalsta summu. Ja minētais apmērs nav pārsniegts, Lauku atbalsta dienests rakstiski informē atbalsta sniedzēju par to, ka plānoto atbalstu ir atļauts sniegt saskaņā ar Komisijas regulas Nr. 1408/2013 nosacījumiem, un norāda pamatojumu.

13. Ja Lauku atbalsta dienests konstatē, ka plānotais de minimis atbalsts pārsniedz Komisijas regulas Nr. 1408/2013 3. panta 2. un 3. punktā noteikto de minimis atbalsta apmēru vai Komisijas regulas Nr. 1408/2013 5. panta 3. punktā noteiktajā atbalsta kumulēšanas gadījumā pārsniegs attiecīgo maksimālo atbalsta intensitāti vai atbalsta summu, tas rakstiski informē atbalsta sniedzēju un atbalstu nepiešķir.

14. Atbalsta sniedzējs, pamatojoties uz de minimis atbalsta pretendenta iesniegumā norādīto informāciju un Lauku atbalsta dienesta iesniegto informāciju, nosaka piešķiramā de minimis atbalsta apmēru un aizpilda uzskaites veidlapu de minimis atbalsta piešķiršanai (2. pielikums) (turpmāk – uzskaites veidlapa).

15. Uzskaites veidlapā atbalsta sniedzējs norāda atbalsta summu, kādu piešķir konkrētajam de minimis atbalsta pretendentam.

16. Atbalsta sniedzējs lēmumā par de minimis atbalsta piešķiršanu norāda, ka atbalsts tiek piešķirts saskaņā ar Komisijas regulu Nr. 1408/2013.

17. Atbalsta sniedzējs uzskaites veidlapu var sagatavot papīra dokumenta formā trijos eksemplāros vai elektroniski. Ja attiecīgo uzskaites veidlapu sagatavo papīra dokumenta formā, vienu eksemplāru glabā atbalsta sniedzējs, otru – de minimis atbalsta pretendents, bet trešo nosūta Lauku atbalsta dienestam. Ja atbalsta sniedzējs ir Lauku atbalsta dienests, tas piešķiramā de minimis atbalsta uzskaites veidlapu aizpilda divos eksemplāros, no kuriem vienu eksemplāru saglabā atbalsta pretendents un otru – Lauku atbalsta dienests.

18. De minimis atbalsta pretendents iesniegumu un uzskaites veidlapu glabā 10 gadus no dienas, kad tam piešķirts de minimis atbalsts.

19. De minimis atbalsta sniedzējs saņemtos iesniegumus un uzskaites veidlapas glabā 10 gadus no dienas, kad saskaņā ar atbalsta programmu ir piešķirts pēdējais atbalsts.

20. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2014. gada 17. jūnija noteikumus Nr. 318 "Lauksaimniecības nozarē piešķiramā de minimis atbalsta administrēšanas un uzraudzības kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2014, 121. nr.).

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 


1. pielikums
Ministru kabineta
2015. gada 29. septembra
noteikumiem Nr. 557

Iesniegums de minimis atbalsta saņemšanai

1. Informācija par de minimis atbalsta pretendentu

1.1. Vispārīgā informācija

Juridiskās personas nosaukums vai fiziskās personas vārds, uzvārds  
Reģistrācijas numurs (juridiskai personai) vai personas kods (fiziskai personai)  
Tālruņa numurs  
Faksa numurs  
E-pasta adrese  
Lauku atbalsta dienesta klienta reģistrācijas numurs  

1.2. Informācija par de minimis atbalsta pretendenta atbilstību viena vienota uzņēmuma definīcijai atbilstoši Komisijas regulas Nr. 1408/2013 2. panta 2. punktam, ietverot visus uzņēmumus, kuri veic saimniecisko darbību un starp kuriem pastāv vismaz viena no šādām attiecībām:

Atbilstība vismaz vienam no turpmāk minētajiem kritērijiem1 (atbilstošo atzīmēt ar X):
   de minimis atbalsta pretendentam ir akcionāru vai dalībnieku balsstiesību vairākums citā uzņēmumā;

 citam uzņēmumam ir akcionāru vai dalībnieku balsstiesību vairākums de minimis atbalsta pretendenta uzņēmumā;

 de minimis atbalsta pretendentam ir tiesības iecelt vai atlaist cita uzņēmuma pārvaldes, vadības vai uzraudzības struktūras locekļu vairākumu;

 citam uzņēmumam ir tiesības iecelt vai atlaist vadības vai uzraudzības struktūras locekļu vairākumu de minimis atbalsta pretendenta uzņēmumā;

 de minimis atbalsta pretendentam ir tiesības īstenot dominējošo ietekmi pār citu uzņēmumu saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ar šo uzņēmumu, vai saskaņā ar tā dibināšanas līguma klauzulu vai statūtiem;

 citam uzņēmumam ir tiesības īstenot dominējošo ietekmi pār de minimis atbalsta pretendentu saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ar de minimis atbalsta pretendentu, vai saskaņā ar tā dibināšanas līguma klauzulu vai statūtiem;

 de minimis atbalsta pretendents, kas ir cita uzņēmuma akcionārs vai dalībnieks, vienpersoniski kontrolē akcionāru un dalībnieku vairākuma balsstiesības minētajā uzņēmumā saskaņā ar vienošanos, kas panākta ar pārējiem minētā uzņēmuma akcionāriem vai dalībniekiem;

 cits uzņēmums, kas ir de minimis atbalsta pretendenta akcionārs vai dalībnieks, vienpersoniski kontrolē akcionāru un dalībnieku vairākuma balsstiesības de minimis atbalsta pretendenta uzņēmumā saskaņā ar vienošanos, kas panākta ar pārējiem de minimis atbalsta pretendenta akcionāriem vai dalībniekiem;

 de minimis atbalsta pretendents neatbilst nevienam no iepriekš minētajiem kritērijiem.

 
 
 

1.3. Informācija par notikušajām izmaiņām de minimis atbalsta pretendenta statusā

Notikušās izmaiņas (atbilstošo atzīmēt ar X) Notikušo izmaiņu datums2
 Izmaiņas de minimis atbalsta pretendenta statusā pēdējo triju gadu laikā nav bijušas.

 Apvienots pēdējo triju gadu laikā.

 Iegādāts pēdējo triju gadu laikā.

 Sadalīts pēdējo triju gadu laikā.

(datums) (mēnesis) (gads)

2. Informācija par de minimis atbalsta pretendenta kārtējā gadā un iepriekšējos divos fiskālajos gados saņemto atbalstu, kā arī plānoto atbalstu viena vienota uzņēmuma līmenī

2.1. Informācija par de minimis atbalsta pretendenta kārtējā gadā un iepriekšējos divos fiskālajos gados saņemto de minimis atbalstu, kas piešķirts saskaņā ar Komisijas 2006. gada 15. decembra Regulu Nr. 1998/2006, Komisijas 2007. gada 24. jūlija Regulu Nr. 875/2007, Komisijas 2007. gada 20. decembra Regulu Nr. 1535/2007, Komisijas 2012. gada 25. aprīļa Regulu Nr. 360/2012, Komisijas 2013. gada 18. decembra Regulu Nr. 1408/2013, Komisijas 2014. gada 27. jūnija Regulu Nr. 717/2014 (Komisijas Regulas Nr. 1407/2013 5. panta 1. punkts) un Komisijas 2013. gada 18. decembra Regulu Nr. 1407/2013 (Komisijas Regulas Nr. 1407/2013 3. panta 2. un 3. punkts):

Datums, mēnesis, gads, kad pieņemts lēmums
(vai cits dokuments) par de minimis atbalsta piešķiršanu
Uzņēmuma nosaukums3 Atbalsta sniedzējs Atbalsta veids
(piemēram, subsīdija, aizdevums, galvojums u. tml.)

Piešķirtā atbalsta summa (euro)4 Bruto subsīdijas ekvivalents (euro) Eiropas Savienības regulējums5, saskaņā ar kuru piešķirts atbalsts

2.2. Informācija par valsts atbalstu, ko de minimis atbalsta pretendents saņēmis par konkrēto projektu tām pašām attiecināmajām izmaksām no citas atbalsta programmas vai individuālā projekta:

Datums, mēnesis, gads, kad pieņemts lēmums (vai cits dokuments) par atbalsta sniegšanu Atbalsta sniedzējs Atbalsta sniegšanas tiesiskais pamatojums Atbalsta veids (piemēram, subsīdija, aizdevums, galvojums u. tml.) Kopējā attiecināmo izmaksu summa (euro) Tām pašām attiecināmajām izmaksām jau saņemtā summa
(euro)

Bruto subsīdijas ekvivalents (euro) Atbalsta intensitāte (%)

2.3. Informācija par valsts atbalstu, ko de minimis atbalsta pretendents plāno saņemt par konkrēto projektu tām pašām attiecināmajām izmaksām no citas atbalsta programmas vai individuālā projekta:

Datums, mēnesis, gads, kad iesniegts iesniegums par atbalsta sniegšanu Atbalsta sniedzējs Atbalsta sniegšanas tiesiskais pamatojums Atbalsta veids (piemēram, subsīdija, aizdevums, galvojums u. tml.) Kopējā attiecināmo izmaksu summa (euro) Tām pašām attiecināmajām izmaksām jau saņemtā summa
(euro)

Bruto subsīdijas ekvivalents (euro) Atbalsta intensitāte (%)

3. Apliecinājums

Apstiprinu, ka sniegtā informācija ir pilnīga un patiesa.

Atbildīgā persona

         
         
  (vārds, uzvārds)

  (paraksts6)

 
         
  (amats)   (datums6)  
        Z. v.6

Piezīmes.

1 Uzņēmumi, kuriem kādas no minētajām attiecībām pastāv ar vienas vai vairāku citu juridisku vai fizisku personu starpniecību, arī ir uzskatāmi par vienu vienotu uzņēmumu.

Aili aizpilda, ja de minimis atbalsta pretendenta statusā pēdējo triju gadu laikā ir notikušas izmaiņas, t. i., tas ir apvienots, iegādāts vai sadalīts.

3 Aili aizpilda, ja de minimis atbalsta pretendents atbilst viena vienota uzņēmuma definīcijai un (vai) tas ir apvienots, iegādāts vai sadalīts.

4 Ja de minimis atbalsta pretendents ir sadalīts un atbalsta summu nav iespējams noteikt katram jaunajam uzņēmumam, to norāda proporcionāli, ņemot vērā katra jaunā uzņēmuma pašu kapitāla bilances vērtību sadali faktiskajā datumā.

5 Norāda atbilstošo de minimis atbalsta regulējumu, t. i., Komisijas 2006. gada 15. decembra Regulu Nr. 1998/2006, Komisijas 2007. gada 24. jūlija Regulu Nr. 875/2007, Komisijas 2007. gada 20. decembra Regulu Nr. 1535/2007, Komisijas 2012. gada 25. aprīļa Regulu Nr. 360/2012, Komisijas 2013. gada 18. decembra Regulu Nr. 1407/2013, Komisijas 2013. gada 18. decembra Regulu Nr. 1408/2013 un Komisijas 2014. gada 27. jūnija Regulu Nr. 717/2014.

6 Dokumenta rekvizītus "paraksts", "datums" un "zīmoga vieta" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 


2. pielikums
Ministru kabineta
2015. gada 29. septembra
noteikumiem Nr. 557

Uzskaites veidlapa de minimis atbalsta piešķiršanai

Juridiskās personas nosaukums vai fiziskās personas vārds, uzvārds  
Adrese  
Reģistrācijas numurs (juridiskai personai) vai
personas kods (fiziskai personai)
 
Tālruņa numurs   Faksa numurs  
E-pasta adrese  

1. Informācija par de minimis atbalsta pretendenta kārtējā gadā un iepriekšējos divos fiskālajos gados saņemto de minimis atbalstu:

Gads Bruto subsīdijas ekvivalents (euro)
Kopā

2. Saskaņā ar Komisijas 2013. gada 18. decembra Regulu (EK) Nr. 1408/2013 par Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. un 108. panta piemērošanu de minimis atbalstam lauksaimniecības nozarē (OV L 352, 24/12/2013, 9.–17. lpp.) de minimis atbalstu var piešķirt ____________ euro apmērā (Ministru kabineta 2015. gada 29. septembra noteikumu Nr. 557 "De minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtība lauksaimniecības nozarē" 14. punkts).

3. Ar      

Nr.

 
  (institūcijas nosaukums)   (dokumenta nosaukums)    

ir piešķirts de minimis atbalsts __________________ euro apmērā (Ministru kabineta 2015. gada 29. septembra noteikumu Nr. 557 "De minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtība lauksaimniecības nozarē" 15. punkts).

         
(vieta)   (datums*)   (paraksts*)

Z.v.*

Atbalsta sniedzēja juridiskā adrese  
   

Tālruņa numurs   Faksa numurs   E-pasta adrese  

Piezīme. * Dokumenta rekvizītus "paraksts", "datums" un "zīmoga vieta" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!