Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2015. gada 8. septembra noteikumi Nr. 515 "Grozījumi Ministru kabineta 1999. gada 19. janvāra noteikumos Nr. 20 "Dzīvojamās mājas privatizācijai nepieciešamo dokumentu sagatavošanas noteikumi"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 11.09.2015., Nr. 178 https://www.vestnesis.lv/op/2015/178.12

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.517

Kārtība, kādā ziņo par konstatētajām neatbilstībām un atgūst neatbilstoši veiktos izdevumus Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda ieviešanā 2014.–2020. gada plānošanas periodā

Vēl šajā numurā

11.09.2015., Nr. 178

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 515

Pieņemts: 08.09.2015.

OP numurs: 2015/178.12

2015/178.12
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 9 Pēdējās nedēļas laikā 25 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 515

Rīgā 2015. gada 8. septembrī (prot. Nr. 45 88. §)

Grozījumi Ministru kabineta 1999. gada 19. janvāra noteikumos Nr. 20 "Dzīvojamās mājas privatizācijai nepieciešamo dokumentu sagatavošanas noteikumi"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par valsts un pašvaldību
dzīvojamo māju privatizāciju" 26. un 42. pantu 

Izdarīt Ministru kabineta 1999. gada 19. janvāra noteikumos Nr. 20 "Dzīvojamās mājas privatizācijai nepieciešamo dokumentu sagatavošanas noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 1999, 17./18. nr.; 2004, 85. nr.; 2009, 69., 116. nr.; 2013, 192. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 3. punktu šādā redakcijā:

"3. Dzīvojamās mājas sagatavošana privatizācijai uzsākama ar tai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala projekta izstrādi, ievērojot valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktos pamatprincipus."

2. Svītrot 4. un 5. punktu.

3. Izteikt 6. punktu šādā redakcijā:

"6. Privatizācijas komisija vai tās pilnvarota persona, vai valsts akciju sabiedrība "Privatizācijas aģentūra" pēc privatizējamai dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala noteikšanas pasūta privatizējamās dzīvojamās mājas kadastrālo uzmērīšanu."

4. Svītrot 7., 8., 9. un 10. punktu.

5. Aizstāt 14. punktā vārdu "uzņēmējsabiedrību" ar vārdu "kapitālsabiedrību".

6. Izteikt 15. punktu šādā redakcijā:

"15. Privatizācijas objekts dabā atbilst Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētajiem būves vai telpu grupas kadastrālās uzmērīšanas datiem. Ja privatizācijas komisija vai tās pilnvarota persona, vai valsts akciju sabiedrība "Privatizācijas aģentūra", apsekojot privatizējamā objektā esošās telpas, atklāj neatbilstību Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētajiem būves vai telpu grupas kadastrālās uzmērīšanas datiem, privatizācijas objektu privatizē tikai pēc tam, kad novērsta attiecīgā neatbilstība, veicot būves vai telpu grupas kadastrālo uzmērīšanu."

7. Aizstāt 16. punktā vārdu "inventarizāciju" ar vārdiem "būves vai telpu grupas kadastrālo uzmērīšanu".

8. Izteikt 19. punktu šādā redakcijā:

"19. Lēmumā par dzīvojamās mājas privatizācijas uzsākšanu nosaka privatizācijas uzsākšanas dienu – ne agrāk kā 10 dienas pēc lēmuma pieņemšanas. Par pieņemto lēmumu privatizācijas komisija informē Valsts zemes dienestu, un Valsts zemes dienests 10 dienu laikā iesniedz privatizācijas komisijā informāciju par konkrētajā privatizējamajā mājā esošo Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrēto dzīvokļu, mākslinieku darbnīcu un neapdzīvojamo telpu īpašniekiem, norādot apgrūtinājumus, kas reģistrēti attiecībā uz šiem īpašumiem. Valsts zemes dienests saskaņā ar likuma "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" 73.panta devīto daļu līdz dzīvokļa īpašuma ierakstīšanai zemesgrāmatā pārtrauc reģistrēt darījumus ar attiecīgajiem īpašumiem, izņemot ķīlas tiesības (hipotēkas) un atzīmes par normatīvajos aktos noteiktajiem īpašuma tiesību aprobežojumiem."

9. Svītrot 21. punktu.

10. Aizstāt 27. punktā vārdus "soda izciešanas vietas" ar vārdiem "brīvības atņemšanas vietas".

11. Izteikt 29. punktu šādā redakcijā:

"29. Privatizācijas komisijas lēmumā par pirkuma līguma slēgšanu vai vienošanos par objekta nodošanu īpašumā bez atlīdzības norāda:

29.1. privatizācijas objektu, tā adresi un kadastra apzīmējumu;

29.2. ar attiecīgo objektu funkcionāli saistītās privatizējamās telpas un būves un to kadastra apzīmējumus;

29.3. privatizācijas objektā ietilpstošā mājas kopīpašuma un privatizējamās zemes domājamo daļu, norādot kadastra apzīmējumu;

29.4. personas, kuras privatizē attiecīgo objektu, un attiecīgās domājamās daļas;

29.5. pirkuma maksu euro un sertifikātos;

29.6. maksāšanas kārtību, ja objektu pērk uz nomaksu;

29.7. apgrūtinājumus, kas reģistrēti Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā attiecībā uz dzīvokļiem, neapdzīvojamām telpām un mākslinieku darbnīcām, kas iegūtas īpašumā līdz dzīvojamās mājas privatizācijai;

29.8. pienākumu, veicot samaksu par privatizācijas objektu, maksājuma uzdevumā norādīt privatizācijas subjekta vārdu, uzvārdu, personas kodu un attiecīgā privatizācijas objekta kadastra apzīmējumu."

12. Svītrot 30., 33. un 34. punktu.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!