Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rīgas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektors publicē rīkojumus par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2015. gada 28. jūlija saistošie noteikumi Nr. 160 "Grozījums Rīgas domes 2012.gada 28.februāra saistošajos noteikumos Nr.165 "Par Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta lietošanu"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 3.09.2015., Nr. 172 https://www.vestnesis.lv/op/2015/172.28

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

03.09.2015., Nr. 172

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 160

Pieņemts: 28.07.2015.

OP numurs: 2015/172.28

2015/172.28
RĪKI

Rīgas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.160

Rīgā 2015.gada 28.jūlijā (prot. Nr.58, 5.§)

Grozījums Rīgas domes 2012.gada 28.februāra saistošajos noteikumos Nr.165 "Par Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta lietošanu"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.panta pirmās daļas
8.punktu, Ministru kabineta 2012.gada 28.augusta noteikumu Nr.599
"Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un
izmantošanas kārtība" 35. un 68.punktu

Izdarīt Rīgas domes 2012.gada 28.februāra saistošajos noteikumos Nr.165 "Par Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta lietošanu" (Latvijas Vēstnesis, 2012, Nr.37; 2013, Nr.16) šādus grozījumus:

1. Papildināt saistošo noteikumu izdošanas tiesisko pamatojumu aiz skaitļa un vārda "8.punktu," ar vārdiem un skaitli "Sabiedriskā transporta pakalpojumu likuma 13.panta četrpadsmito daļu,".

2. Papildināt saistošos noteikumus ar 33.2 punktu šādā redakcijā:

"33.2 Rīgas domes saistošajos noteikumos par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā noteiktajos gadījumos, kad pasažieri Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā ir tiesīgi braukt bez maksas (23. un 24.jūnijā, 18.novembrī, 31.decembrī, 1.janvārī un tradicionālo Rīgas pilsētas svētku laikā (augusta sestdienā, svētdienā), kā arī īpašos apstākļos), sabiedriskā transporta pakalpojumi Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā, izņemot paaugstināta servisa pārvadājumos, tiek izmantoti bez biļetes, Rīgas pilsētas pašvaldībai publicējot par to informāciju Rīgas pilsētas pašvaldības portālā www.riga.lv un citos plašsaziņas līdzekļos."

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 


Paskaidrojuma rakstss
Rīgas domes 2015.gada 28.jūlija saistošajiem noteikumiem Nr.160 "Grozījums Rīgas domes 2012.gada 28.februāra saistošajos noteikumos Nr.165 "Par Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta lietošanu""

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Saistošie noteikumi "Grozījumi Rīgas domes 2012.gada 28.februāra saistošajos noteikumos Nr.165 "Par Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta lietošanu"" (turpmāk – saistošie noteikumi) sagatavoti, pamatojoties uz likuma "Par pašvaldībām" 43.panta pirmās daļas 8.punktu un Sabiedriskā transporta pakalpojumu likuma 13.panta četrpadsmito daļu.

Saistošajos noteikumos paredzēts, ka Rīgas domes saistošajos noteikumos par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā noteiktajos gadījumos, kad pasažieri Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā ir tiesīgi braukt bez maksas (23. un 24.jūnijā, 18.novembrī, 31.decembrī, 1.janvārī un tradicionālo Rīgas pilsētas svētku laikā (augusta sestdienā, svētdienā), kā arī īpašos apstākļos), Rīgas pilsētas pašvaldība var paredzēt īslaicīgu izņēmumu no Rīgas domes 2012.gada 28.februāra saistošo noteikumu Nr.165 "Par Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta lietošanu" (turpmāk – saistošie noteikumi Nr.165) 9.punktā paredzētās kārtības par pasažiera braukšanas tiesībām sabiedriskajā transportā. Informācija par izņēmuma gadījumos piemērojamiem nosacījumiem publicējama Rīgas pilsētas pašvaldības portālā www.riga.lv un citos plašsaziņas līdzekļos.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Saskaņā ar Ministru kabineta 2012.gada 28.augusta noteikumu Nr.599 "Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtībā" (turpmāk – MK noteikumi Nr.599) 19.punktu pasažiera braukšanas tiesības sabiedriskajā transportlīdzeklī apliecina biļete. Elektroniski vai pa tālruni iegādātajām biļetēm braukšanas tiesības sabiedriskajā transportlīdzeklī apliecina autorizācijas vai rezervācijas kods. Savukārt MK noteikumu Nr.599 22.punkts nosaka – ja pasažieris braukšanai sabiedriskajā transportlīdzeklī izmanto biļeti ar braukšanas maksas atvieglojumu, pasažiera pienākums ir uzrādīt pārbaudei šo noteikumu 3.punktā minētajām personām biļeti kopā ar normatīvajos aktos par pasažieru kategorijām, kuras ir tiesīgas izmantot braukšanas maksas atvieglojumus, noteiktu dokumentu, kas apliecina pasažiera tiesības uz braukšanas maksas atvieglojumu.

2013.gada 11.decembrī stājās spēkā likums "Grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā", saskaņā ar kuru Sabiedriskā transporta pakalpojumu likuma 13.pants ir papildināts ar četrpadsmito daļu, kas nosaka, ka pasūtītājs, ņemot vērā īpašus apstākļus (piemēram, svētku un svinamās dienas, pasažieru plūsmu, laika apstākļus u.c.), var noteikt īslaicīgu izņēmumu no šajā likumā un citos normatīvajos aktos paredzētās sabiedriskā transporta pakalpojumu izmantošanas kārtības.

Saskaņā ar saistošo noteikumu Nr.165 9.punktā noteikto kārtību pasažiera braukšanas tiesības sabiedriskajā transportlīdzeklī apliecina biļete vai cits braukšanas tiesības apliecinošs dokuments, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem pasažierim dod tiesības lietot sabiedrisko transportlīdzekli bez maksas. Tas nozīme, ka pašlaik Rīgas pilsētas pašvaldības noteiktā sabiedriskā transporta lietošanas kārtība nedod iespēju izņēmuma gadījumā braukt sabiedriskajā transportlīdzeklī bez biļetes vai cita braukšanas tiesības apliecinoša dokumenta. Ņemot vērā to, ka īpašos apstākļos (piemēram, masu pasākumi, svētku un svinamās dienas, laika apstākļi, avārijas u.c.) pašvaldībai var rasties nepieciešamība īslaicīgi noteikt izņēmumus no vispārējās sabiedriskā transporta lietošanas kārtības, lai, piemēram, atrisinātu satiksmes problēmas, ārkārtas situācijās veiktu iedzīvotāju glābšanas darbus un citos gadījumos, kad biļešu izsniegšana objektīvu apsvērumu dēļ nav iespējama, ir nepieciešams papildināt saistošos noteikumus Nr.165 ar nosacījumu, ka svētku dienās un citos īpašos apstākļos sabiedriskā transporta pakalpojumi Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā, izņemot paaugstināta servisa pārvadājumos, tiek izmantoti bez biļetes.

Saistošajos noteikumos ir atsauce uz Rīgas domes 2010.gada 24.augusta saistošajiem noteikumiem Nr.89 "Par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā", jo īpašie apstākļi (piemēram, masu pasākumi, svētku un svinamās dienas, laika apstākļi, avārijas u.c.) ir gadījumi, kad pašvaldība pēc būtības, izmantojot Sabiedriskā transporta pakalpojumu likuma 14.panta trešajā daļā noteiktās tiesības, nosaka braukšanas maksas atvieglojumus savā administratīvajā teritorijā.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu

Nav ietekmes uz pašvaldības budžetu.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Nav ietekmes uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Nav ietekmes uz administratīvajām procedūrām.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Konsultācijas ar privātpersonām par saistošajiem noteikumiem nav veiktas.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!