Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2015. gada 25. augusta noteikumi Nr. 490 "Noteikumi par valsts drošības iestāžu izdienas pensijas saņēmēja apliecību". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 31.08.2015., Nr. 169 https://www.vestnesis.lv/op/2015/169.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.491

Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 17. decembra noteikumos Nr. 1524 "Noteikumi par valsts atbalstu lauksaimniecībai"

Vēl šajā numurā

31.08.2015., Nr. 169

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 490

Pieņemts: 25.08.2015.

OP numurs: 2015/169.4

2015/169.4
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 6 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 490

Rīgā 2015. gada 25. augustā (prot. Nr. 41 15. §)

Noteikumi par valsts drošības iestāžu izdienas pensijas saņēmēja apliecību

Izdoti saskaņā ar Valsts drošības iestāžu amatpersonu
izdienas pensiju likuma 15. panta otro daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā personai, kurai piešķirta izdienas pensija saskaņā ar Valsts drošības iestāžu amatpersonu izdienas pensiju likumu (turpmāk – persona), izsniedz izdienas pensijas saņēmēja apliecību (turpmāk – apliecība), kā arī nosaka apliecības anulēšanas kārtību un apliecības paraugu.

2. Apliecību izsniedz valsts drošības iestāde, no kuras persona atvaļināta no dienesta vai atbrīvota no darba, pamatojoties uz lēmumu, ar kuru personai piešķirta izdienas pensija.

3. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras slepenības režīma struktūrvienība 10 darbdienu laikā pēc tam, kad pieņemts lēmums par izdienas pensijas piešķiršanu personai, kura atvaļināta no dienesta vai atbrīvota no darba Drošības policijā, informē par to Drošības policiju.

4. Lai saņemtu apliecību, persona vai tās pilnvarotais pārstāvis iesniedz attiecīgajā valsts drošības iestādē iesniegumu. Iesniegumam pievieno:

4.1. personas fotogrāfiju, kas atbilst normatīvajos aktos par personu apliecinošiem dokumentiem personas attēlam noteiktajām prasībām;

4.2. pilnvarojuma dokumentu, ja apliecību pieprasa personas pilnvarotais pārstāvis.

5. Apliecību izsniedz atkārtoti, ja iepriekš izsniegtā apliecība ir nozaudēta, kļuvusi lietošanai nederīga, prettiesiski atņemta vai ir mainījušies personas dati vai izskats.

6. Lai apliecību saņemtu atkārtoti, persona vai tās pilnvarotais pārstāvis iesniedz attiecīgajā valsts drošības iestādē iesniegumu. Iesniegumā norāda pamatojumu apliecības izsniegšanai atkārtoti, kā arī atbilstoši šo noteikumu 4.1. un 4.2. apakšpunktam pievieno fotogrāfiju un dokumentu (ja nepieciešams).

7. Iesniedzot šo noteikumu 4. vai 6. punktā minēto iesniegumu, persona vai tās pilnvarotais pārstāvis norāda turpmākajai saziņai vēlamāko veidu (tālruņa numuru, elektroniskā pasta adresi vai deklarētās dzīvesvietas adresi).

8. Apliecība ir laminēta, uz apdrukātas pamatnes izgatavota noteiktas formas karte ar hologrāfisku aizsardzību. Apliecības paraugs ir noteikts šo noteikumu pielikumā.

9. Persona vai tās pilnvarotais pārstāvis, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, piecu darbdienu laikā pēc šo noteikumu 4. vai 6. punktā minēto dokumentu iesniegšanas saņem apliecību attiecīgajā valsts drošības iestādē. Ja persona dokumentus apliecības saņemšanai iesniegusi klātienē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, pēc personas vai tās pilnvarotā pārstāvja pieprasījuma apliecību nosūta pa pastu ierakstītā vēstulē.

10. Apliecību izsniedz bez maksas.

11. Personām izsniegtās apliecības reģistrē attiecīgajā valsts drošības iestādē izveidotā izdienas pensijas saņēmēju apliecību žurnālā (turpmāk – žurnāls).

12. Par apliecības saņemšanu tās saņēmējs parakstās žurnālā. Nosūtot apliecību ierakstītā pasta sūtījumā, žurnālā ieraksta pasta sūtījuma datumu un numuru.

13. Žurnāla lapas numurē, caurauklo un apzīmogo ar attiecīgās institūcijas noteikto zīmogu.

14. Apliecības derīguma termiņš ir līdz dienai, kad persona sasniedz likuma "Par valsts pensijām" 11. panta pirmajā daļā noteikto vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu.

15. Valsts drošības iestāde apliecību anulē, izdarot attiecīgu ierakstu žurnālā, ja:

15.1. persona zaudējusi tiesības uz izdienas pensiju;

15.2. apliecība nozaudēta, kļuvusi lietošanai nederīga, prettiesiski atņemta vai mainījušies personas dati vai izskats.

16. Izdienas pensijas saņēmēju apliecības, kas izsniegtas līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai personām, kurām izdienas pensijas izmaksā saskaņā ar Satversmes aizsardzības biroja amatpersonu izdienas pensiju likumu, ir derīgas arī pēc šo noteikumu spēkā stāšanās.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis

 

 

Pielikums
Ministru kabineta
2015. gada 25. augusta
noteikumiem Nr. 490

Izdienas pensijas saņēmēja apliecības paraugs

1. Izdienas pensijas saņēmēja apliecības garums ir 85,47–85,72 mm, platums – 53,92–54,03 mm.

2. Izdienas pensijas saņēmēja apliecības priekšpusē (aversā) ir šāda informācija (1. att.):

2.1. valsts drošības iestādes emblēma;

2.2. dokumenta nosaukums – Izdienas pensijas saņēmēja apliecība;

2.3. apliecības septiņzīmju kārtas numurs;

2.4. personas vārds (vārdi);

2.5. personas uzvārds;

2.6. personas kods;

2.7. personas fotogrāfija.

1. att. Izdienas pensijas saņēmēja apliecības priekšpuse (averss)

3. Izdienas pensijas saņēmēja apliecības aizsardzībai uz fotogrāfijas kreisā apakšējā stūra uzlīmēta apaļa (17 mm diametrā) pašsabrūkoša divu plānu hologramma, kuras pirmajā plānā ir iestrādāts uzraksts "Izdienas pensijas saņēmēja apliecība", otrajā plānā – Latvijas Republikas valsts ģerbonis.

4. Izdienas pensijas saņēmēja apliecības otrā pusē (reversā) ir šāda informācija (2. att.):

4.1. apliecības izsniedzēja nosaukums;

4.2. apliecības izsniegšanas datums.

2. att. Izdienas pensijas saņēmēja apliecības otra puse (reverss)

5. Kreisajā apakšējā stūrī ir karstspiedes tehnikā iestrādāta kvadrātveida (20 x 20 mm) divu plānu hologramma, kuras pirmajā plānā ir iestrādāts uzraksts "Izdienas pensijas saņēmēja apliecība", otrajā plānā – Latvijas Republikas valsts ģerbonis.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!