Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Konkurences padome
Konkurences padome publicē pieņemtos lēmumus par tirgus dalībnieku apvienošanos, par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, par tirgus dalībnieku paziņoto vienošanos, par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu u.c.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Konkurences padomes 2015. gada 2. jūlija lēmums Nr. 29 "Par tirgus dalībnieku apvienošanos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 22.07.2015., Nr. 141 (5459) https://www.vestnesis.lv/op/2015/141.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Konkurences padomes lēmums Nr.30

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Vēl šajā numurā

22.07.2015., Nr. 141 (5459)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Konkurences padome

Veids: lēmums

Numurs: 29

Pieņemts: 02.07.2015.

OP numurs: 2015/141.2

2015/141.2
RĪKI

Konkurences padomes lēmumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Konkurences padomes lēmums Nr.29

Lēmuma publiskojamā versija

Rīgā 2015.gada 2.jūlijā (prot. Nr.29, 2.§)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr.1248/15/7.2.2/6

Par MCI.PrivateVentures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty ar apakšfondu MCI.Techventures 1.0 izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA "Pigu Latvia"

1 Konkurences padome (turpmāk – KP) 12.06.2015. saņēma apvienošanās ziņojumu (turpmāk – Ziņojums), kurā paredzēts, ka MCI.PrivateVentures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty un apakšfonds MCI.Techventures 1.0 (turpmāk – MCI) iegūst Lietuvā reģistrētā uzņēmuma UAB "Pigu" 51% kapitāla daļu, tādējādi iegūstot arī izšķirošu ieteikmi pār SIA "Pigu Latvia" (turpmāk – Pigu Latvia), noslēdzot akciju pirkuma līgumu.

2 Saskaņā ar Ziņojumā norādīto apvienošanās dalībnieku kopējais neto apgrozījums Latvijas teritorijā pārsniedz Konkurences likuma (turpmāk – KL) 15.panta otrajā daļā noteikto slieksni 35 572 000 euro un nevienam no apvienošanās dalībniekiem apgrozījums nav bijis mazāks par KL 15.panta otrajā prim daļā noteikto 2 134 000 euro apmēru, līdz ar to konkrētā apvienošanās ir paziņojama KP.

3 Iepazīstoties ar Ziņojumā sniegto informāciju, KP secināja, ka ir izpildītas Ministru kabineta 2008.gada 29.septembra noteikumu Nr.800 "Kārtība, kādā iesniedz un izskata pilno un saīsināto ziņojumu par tirgus dalībnieku apvienošanos" prasības (turpmāk – Noteikumi Nr.800). Atbilstoši Noteikumu Nr.800 4.punktam par pilna Ziņojuma iesniegšanas dienu ir uzskatāms 12.06.2015.

4 MCI ir Polijas Republikā reģistrēta investīciju sabiedrība ar reģistrācijas Nr.RFi 347, tās juridiskā adrese – Varšava, ul. Emilii Plater 53.

5 Pigu Latvia ir Latvijas Republikas komercreģistrā reģistrēta sabiedrība ar ierobežotu atbildību ar vienoto reģistrācijas Nr.43603025092, tās juridiskā adrese – Ģertrūdes iela 94A, Rīga.

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

1. Apvienošanās dalībnieki

6 MCI 100% kapitāla daļu pieder MCI Fund Management Sp.z o.o., bet MCI Fund Management Sp.z o.o. 100% kapitāla daļu pieder MCI Managment S.A.

7 MCI Managment S.A. 51,9% kapitāla daļu pieder Alternative Investment Partners Sp.z o.o., kuru kontrolē fiziska persona T.C. (pieder 99,84% kapitāla daļās).

8 MCI darbība ietver sabiedrību pārvaldību un investīciju attīstību sabiedrībās. MCI kapitālu iegulda jaunos un perspektīvos uzņēmumos, kas nodarbojas ar informācijas tehnoloģijām, programmatūru izstrādi, digitālo reklāmu un izklaidi, kā arī preču tirdzniecību interneta vidē. MCI galvenokārt investē Polijā, Čehijā, Vācijā, Krievijā, kā arī citās Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs.

9 MCI tieši neveic saimniecisko darbību Latvijas teritorijā, bet tai pieder 61,52% kapitāla daļu ABC DATA S.A., kurai ir tieša izšķiroša ietekme (pieder 100% kapitāla daļu) UAB "ABC Data Lietuva" (turpmāk – ABC Data Lietuva), kura veic saimniecisku darbību Latvijas teritorijā.

10 Apvienošanās darījuma izvērtēšanai nav nepieciešama visu iepriekš minēto MCI grupā ietilpstošo sabiedrību padziļināta darbības analīze, līdz ar to tiek apskatīta tikai ABC Data Lietuva darbība, kura veic saimniecisku darbību Latvijas teritorijā.

11 ABC Data Lietuva nodarbojas ar datortehnikas un mājsaimniecības elektronikas preču vairumtirdzniecību. ABC Data Lietuva veic šādu preču grupu tirdzniecību:

1) datortehnika un tās piederumi, programmatūra, perifērijas iekārtas;

2) televizori, video un audio tehnika,

3) GPS iekārtas,

4) stacionārie telefoni,

5) tīklu iekārtas.

12 Pigu Latvia 100% kapitāla daļas pieder Lietuvas Republikā reģistrētai UAB "Pigu", kuras darbības veidi Lietuvā ir mājsaimniecības preču, datoru, foto un video tehnikas, elektronikas, smaržu, aksesuāru, sporta un atpūtas preču, mēbeļu un preču mājas remontam mazumtirdzniecība caur savu internetveikalu Pigu.lt.

13 Saskaņā ar Ziņojumā minēto informāciju Pigu Latvia darbības veidi ir plaša patēriņa preču mazumtirdzniecība, izplatot preces interneta vietnē 220.lv. Pigu Latvia veic šādu preču grupu tirdzniecību:

1) kosmētika, smaržas un mode,

2) datortehnika un tās piederumi, programmatūra, perifērijas iekārtas,

3) aktīvas atpūtas preces,

4) mēbeles,

5) televizori, video un audio tehnika,

6) mobilie telefoni,

7) sporta preces un uzturs,

8) sadzīves tehnika,

9) preces bērniem, rotaļlietas,

10) preces dārzam un automašīnām.

2. Apvienošanās veids

14 27.05.2015. tika noslēgts akciju pirkuma līgums starp MCI un UAB "Pigu" īpašniekiem par kontrolpaketes iegādi. Pēc darījuma noslēgšanas MCI iegūs izšķirošu ietekmi (piederēs 51% kapitāla daļās) pār UAB "Pigu", līdz ar to MCI iegūs arī izšķirošu ietekmi pār Pigu Latvia.

15 Saskaņā ar KL 15.panta pirmās daļas 3.punktā noteikto "tirgus dalībnieku apvienošanās ir [..] tāds stāvoklis, kad [..] viens vai vairāki tirgus dalībnieki iegūst tiešu vai netiešu izšķirošu ietekmi pār citu tirgus dalībnieku vai citiem tirgus dalībniekiem."

16 Ņemot vērā minēto, paziņotā apvienošanās ir uzskatāma par apvienošanos KL 15.panta pirmās daļas 3.punkta izpratnē, vienam tirgus dalībniekam iegūstot izšķirošu ietekmi pār citu tirgus dalībnieku.

3. Apvienošanās ietekmes uz tirgu vērtējums

17 Saskaņā ar KL 1.panta 4.punktu "konkrētais tirgus – konkrētās preces tirgus, kas izvērtēts saistībā ar konkrēto ģeogrāfisko tirgu". Saskaņā ar KL 1.panta 5.punktu "konkrētās preces tirgus – noteiktas preces tirgus, kurā ietverts arī to preču kopums, kuras var aizstāt ar šo noteikto preci konkrētajā ģeogrāfiskajā tirgū, ņemot vērā pieprasījuma un piedāvājuma aizstājamības faktoru, preču pazīmes un lietošanas īpašības".

18 Atbilstoši Noteikumu 2.punktam apvienošanās rezultātā ietekmētais tirgus ir:

1) konkrētais tirgus, kurā darbojas apvienošanā iesaistītie tirgus dalībnieki;

2) ar konkrēto tirgu, kurā darbojas viens no apvienošanā iesaistītiem tirgus dalībniekiem, vertikāli saistīts tirgus, kurā darbojas cits apvienošanā iesaistīts tirgus dalībnieks.

19 Saskaņā ar Ziņojumā ietverto informāciju apvienošanās dalībnieki darbojas vertikāli saistītos tirgos, proti, ABC Data Lietuva darbojas datortehnikas piederumu un mājsaimniecības elektronikas vairumtirdzniecības tirgū, savukārt, Pigu Latvija darbojas datortehnikas piederumu un mājsaimniecības elektronikas mazumtirdzniecības tirgū.

20 Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem1, abu tirgus dalībnieku tirgus daļa pēc apgrozījuma vertikāli saistītajos datortehnikas piederumu un mājsaimniecības elektronikas vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības tirgos Latvijas teritorijā 2013.gadā2 ir neliela:

1) ABC Data Lietuva tirgus daļa datortehnikas piederumu un mājsaimniecības elektronikas vairumtirdzniecībā bija apmēram (*) [<1] %;

2) Pigu Latvia tirgus daļa datortehnikas piederumu un mājsaimniecības elektronikas mazumtirdzniecībā bija apmēram (*) [1-5] %.

21 Ņemot vērā to, ka abi apvienošanās dalībnieki nedarbojas vienā konkrētajā tirgū, kā arī to nelielās tirgus daļas vertikāli saistītajos tirgos, KP ieskatā paziņotā apvienošanās nevar būtiski samazināt konkurencei nevienā no vertikāli saistītajiem tirgiem. Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā Latvijas teritorijā nerodas un nenostiprinās dominējošais stāvoklis un nevar tikt būtiski samazināta konkurence.

22 Saskaņā ar KL 16.panta trešo daļu KP aizliedz apvienošanos, kuras rezultātā rodas vai nostiprinās dominējošais stāvoklis vai var tikt būtiski samazināta konkurence jebkurā konkrētajā tirgū. KL 16.panta ceturtā daļa nosaka, ka, ja paziņotā tirgus dalībnieku apvienošanās neizraisa šā panta trešajā daļā minētās sekas, KP pieņem lēmumu, ar kuru atļauj apvienošanos.

Ņemot vērā iepriekš minēto un pamatojoties uz Konkurences likuma 8.panta pirmās daļas 5.punktu, 15.panta pirmās daļas 3.punktu, otrās daļas 1.punktu un 16.panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma:

atļaut apvienošanos, MCI.PrivateVentures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty ar apakšfondu MCI.Techventures 1.0 iegūstot UAB "Pigu" 51% kapitāla daļu, tādējādi iegūstot izšķirošu ietekmi pār SIA "Pigu Latvia".

Saskaņā ar Konkurences likuma 8.panta otro daļu Konkurences padomes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.


(*) – Ierobežotas pieejamības informācija

1 Centrālās statistikas pārvaldes mājaslapa, sadaļa "Statistikas datubāzes (Tirdzniecība un pakalpojumi)". Pieejams: http://www.csb.gov.lv/

2 2014.gada dati Centrālās statistikas pārvaldes mājaslapā par datortehnikas piederumu un mājsaimniecības elektronikas vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības tirgiem nav pieejami, līdz ar to tika izmantoti 2013.gada provizoriskie dati.

Konkurences padomes priekšsēdētāja p.i. J.Račko

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!