Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2015. gada 9. jūnija noteikumi Nr. 290 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā "Zvejas ostas un izkraušanas vietas"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 30.06.2015., Nr. 124 https://www.vestnesis.lv/op/2015/124.12

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.291

Noteikumi par biodrošības pasākumu kopumu dzīvnieku turēšanas vietām

Vēl šajā numurā

30.06.2015., Nr. 124

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 290

Pieņemts: 09.06.2015.

OP numurs: 2015/124.12

2015/124.12
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 14 Pēdējās nedēļas laikā 34 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.290

Rīgā 2015.gada 9.jūnijā (prot. Nr.28 13.§)

Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā "Zvejas ostas un izkraušanas vietas"

Izdoti saskaņā ar Lauksaimniecības un lauku attīstības likuma
5.panta ceturto daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā zivsaimniecības attīstības pasākumā "Zvejas ostas un izkraušanas vietas" (turpmāk – pasākums) saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2014. gada 15. maija Regulu (ES) Nr. 508/2014 par Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un ar ko atceļ Padomes Regulas (EK) Nr. 2328/2003, (EK) Nr. 861/2006, (EK) Nr. 1198/2006 un (EK) Nr. 791/2007 un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 1255/2011 (turpmāk – regula Nr. 508/2014) un Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 17. decembra Regulu (ES) Nr. 1303/2013, ar ko paredz kopīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu, Kohēzijas fondu, Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un vispārīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu, Kohēzijas fondu un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un atceļ Padomes Regulu (EK) Nr. 1083/2006 (turpmāk – regula Nr. 1303/2013).

2. Pasākuma mērķis saskaņā ar regulas Nr. 508/2014 43. pantu ir zvejas ostu un zvejas produktu izkraušanas vietu infrastruktūras uzlabošana zvejnieku vajadzībām, lai paaugstinātu izkrauto zvejas produktu kvalitāti, pastiprinātu kontroli un izsekojamību, palielinātu energoefektivitāti, veicinātu vides aizsardzību un uzlabotu zvejnieku drošību un darba apstākļus.

3. Pasākuma īstenošanas vieta ir esošās zvejas ostas vai Pārtikas un veterinārajā dienestā reģistrētās zvejas produktu izkraušanas vietas Latvijas teritorijā, ja vien tās neatrodas iekšējos ūdeņos. Šo noteikumu izpratnē zvejas osta ir osta vai tās daļa, ko izmanto zvejniecībai.

4. Pasākumam nav komerciāla rakstura.

5. Projektu iesniegumu pieņemšanu izsludina, projektu iesniegumus iesniedz, vērtē un atlasa, lēmumu pieņem un paziņo, atbalstu pieprasa, kā arī projekta uzraudzību veic un sankcijas piemēro saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014.–2020. gada plānošanas periodā.

6. Attiecīgajā projektu iesniegumu pieņemšanas kārtā atbalsta pretendents (turpmāk – pretendents) iesniedz ne vairāk kā vienu projekta iesniegumu.

II. Atbalsta saņemšanas nosacījumi

7. Pretendents ir:

7.1. biedrība, kura reģistrēta saskaņā ar Biedrību un nodibinājumu likumu un kurā vismaz trim biedriem komercdarbības joma pārsvarā ir zvejniecība;

7.2. ostas pārvalde.

8. Nekustamais īpašums, kurā paredzēts īstenot projektu, ir pretendenta īpašumā vai nomā (to apliecina ieraksts zemesgrāmatā vai zemesgrāmatā reģistrēts ilgtermiņa nomas līgums, kurā minētais nomas termiņš nav īsāks par septiņiem gadiem no projekta iesnieguma iesniegšanas dienas), vai valdījumā, ja ostas pārvalde projektu īsteno uz valsts vai pašvaldības īpašumā esošas zemes ostas teritorijā.

9. Pretendents visā projekta īstenošanas un uzraudzības laikā izpilda šādus publiskā finansējuma saņemšanas nosacījumus:

9.1. nodrošina projekta atbilstību pasākuma mērķim;

9.2. neaizvieto esošos pamatlīdzekļus.

10. Par pamatlīdzekļu aizvietošanu projektā neuzskata:

10.1. jaunbūvi, būves pārbūvi, ierīkošanu, novietošanu un atjaunošanu;

10.2. tāda pamatlīdzekļa iegādi, kura jauda, ražība vai celtspēja ir vismaz par 25 procentiem lielāka nekā nolietotā pamatlīdzekļa ražošanas jauda, ražība vai celtspēja;

10.3. pamatlīdzekļa iegādi papildus pamatlīdzekļiem, kas ir vecāki par 10 gadiem;

10.4. tāda pamatlīdzekļa iegādi, kurš būtiski maina ražošanas vai tehnoloģiju raksturu.

11. Šo noteikumu izpratnē ar būves atjaunošanu saistītās izmaksas ir attiecināmas, ja būve tehniski vai funkcionāli tiek uzlabota tā, lai palielinātu ēku energoefektivitāti un telpas pārveidotu vai pielāgotu ražošanas vajadzībām, nemainot būves apjomu vai nesošo elementu nestspēju. Pēc projekta īstenošanas būves atjaunošanas izmaksas iekļauj pamatlīdzekļa vērtībā (kapitalizē).

12. Ja, sarindojot projektu iesniegumus atbilstoši šo noteikumu 1. pielikumā minētajiem projektu atlases kritērijiem, to atlasē punktu skaits ir vienāds, priekšroka saņemt publisko finansējumu ir pretendentam, kam iepriekšējā kalendāra gadā ir bijuši lielāki zivju izkrāvumi (tonnas) ostā.

13. Pretendents projektu sāk īstenot sešu mēnešu laikā pēc dienas, kad stājies spēkā lēmums par projekta iesnieguma apstiprināšanu, bet, ja projektā paredzēta būvju būvniecība, pārbūve, atjaunošana, ierīkošana vai novietošana, – deviņu mēnešu laikā pēc dienas, kad stājies spēkā lēmums par projekta apstiprināšanu.

14. Šo noteikumu 13. punkta prasību uzskata par izpildītu, ja ir izpildīts viens no šādiem nosacījumiem:

14.1. pretendents Lauku atbalsta dienestā ir iesniedzis papildinātu būvatļaujas kopiju (uzrādot oriģinālu) ar būvvaldes atzīmi par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi;

14.2. pretendents ir iegādājies vismaz vienu no projektā paredzētajiem pamatlīdzekļiem, kura vērtība veido vismaz 10 procentu no paredzētās pamatlīdzekļu iegādes summas;

14.3. pretendents projekta iesniegumā ietverto attiecināmo izmaksu ietvaros ir noslēdzis līgumu ar piegādātāju vai pakalpojuma sniedzēju un samaksājis avansu vismaz 20 procentu apmērā no paredzētās summas.

15. Ja projekta kopējās attiecināmās izmaksas pārsniedz vienu miljonu euro, pēc projekta īstenošanas no tā netiek gūti neto ienākumi regulas Nr. 1303/2013 61. panta 1. punkta izpratnē.

16. Visu projektu uzraudzības periods pēc to īstenošanas ir pieci gadi.

III. Publiskā finansējuma apmērs

17. Publiskā finansējuma apmērs:

17.1. biedrībai, kas nav zvejas produktu ražotāju organizācija, ir 60 procenti no attiecināmajām izmaksām saskaņā ar regulas Nr. 508/2014 95. panta 1. un 4. apakšpunktu;

17.2. biedrībai, kas ir zvejas produktu ražotāju organizācija, ir 75 procenti no attiecināmajām izmaksām saskaņā ar regulas Nr. 508/2014 95. panta 1. un 4. apakšpunktu;

17.3. ostas pārvaldei ir 90 procenti no attiecināmajām izmaksām saskaņā ar regulas Nr. 508/2014 95. panta 3. apakšpunktu.

18. Publiskā finansējuma apmērs vispārējām izmaksām, kas ir tieši saistītas ar projekta sagatavošanu vai īstenošanu, ir 50 procenti.

19. 2014.–2020. plānošanas periodā kopējā attiecināmo izmaksu summa pasākumā vienam pretendentam nepārsniedz četrus miljonus euro.

IV. Attiecināmās un neattiecināmās izmaksas

20. Publiskais finansējums tiek piešķirts tikai par projekta iesniegumā ietvertajām šajos noteikumos minētajām attiecināmajām izmaksām.

21. Pasākumā ir noteiktas šādas attiecināmās izmaksas:

21.1. jaunas būvniecības, būves ierīkošanas (būvdarbi inženierbūves montāžai, ieguldīšanai vai novietošanai pamatnē vai būvē) un novietošanas (būvdarbi iepriekš izgatavotas būves salikšanai no gataviem elementiem paredzētajā novietnē, neizbūvējot pamatus vai pamatni dziļāk par 30 centimetriem) izmaksas, tostarp būves pielāgošanas izmaksas atjaunojamo energoresursu izmantošanai, energoefektivitātes uzlabošanai vai vides aizsardzības veicināšanai, arī apsardzes un caurlaides telpu ierīkošanai, apsardzes signalizācijas un videonovērošanas sistēmu ierīkošanai, teritorijas labiekārtošanai (teritorijas asfaltēšanai vai cita klājuma ieklāšanai, žoga izbūvei, zāliena un ārējā apgaismojuma ierīkošanai), pamatojoties uz līgumiem ar trešajām personām, kas ir atbildīgas par darbu veikšanu, nepārsniedzot šo noteikumu 2. pielikumā minētās izmaksas, par:

21.1.1. izkrauto zvejas produktu šķirotavu;

21.1.2. izkrauto zvejas produktu atvēsinātavu zvejas produktu uzglabāšanai temperatūrā, kas nav zemāka par –2 ºC;

21.1.3. noliktavu vai nojumi zivju izkraušanas aprīkojuma vai zvejas aprīkojuma glabāšanai;

21.1.4. saldētu zvejas produktu uzglabāšanas kameru zvejas produktu uzglabāšanai temperatūrā, kas nav augstāka par –18 ºC;

21.2. būves pārbūves un atjaunošanas izmaksas, tostarp būves pielāgošanas izmaksas atjaunojamo energoresursu izmantošanai, energoefektivitātes uzlabošanai vai vides aizsardzības veicināšanai, arī apsardzes un caurlaides telpu ierīkošanai, apsardzes signalizācijas un videonovērošanas sistēmu ierīkošanai, teritorijas labiekārtošanai (teritorijas asfaltēšanai vai cita klājuma ieklāšanai, žoga izbūvei, zāliena un ārējā apgaismojuma ierīkošanai), pamatojoties uz līgumiem ar trešajām personām, kas ir atbildīgas par darbu veikšanu, nepārsniedzot šo noteikumu 2. pielikumā minētās izmaksas, par:

21.2.1. būvi, kas paredzēta zvejas produktu izkraušanai, tostarp laipu un slīpsliedņu būvi un vinču uzstādīšanu;

21.2.2. zvejas produktu šķirotavu;

21.2.3. atvēsinātavu izkrauto zivju uzglabāšanai temperatūrā, kas nav zemāka par –2 ºC;

21.2.4. noliktavu vai nojumi zivju izkraušanas aprīkojuma vai zvejas aprīkojuma glabāšanai;

21.2.5. kameru saldētu zvejas produktu uzglabāšanai temperatūrā, kas nav augstāka par –18 ºC;

21.2.6. zvejniekiem nepieciešamo infrastruktūru;

21.3. jaunas tehnikas, iekārtu un aprīkojuma iegādes un uzstādīšanas izmaksas atbilstoši projekta mērķim:

21.3.1. dzeramā ūdens apgādei, notekūdeņu savākšanai un aizvadīšanai, kā arī elektropadevei;

21.3.2. zvejas produktu kontrolei un izsekojamībai, tostarp par aprīkojumu zvejas darbību datorizētai pārvaldībai;

21.3.3. atjaunojamo energoresursu izmantošanai;

21.3.4. kravu celšanai un kraušanai;

21.3.5. zivju šķirošanai;

21.3.6. zvejas produktu taras mazgāšanai;

21.3.7. zvejas produktu taras iegādes apmaiņas servisam;

21.3.8. zvejas produktiem paredzētā ledus izgatavošanai un uzglabāšanai;

21.3.9. zivju atvēsināšanai, lai nodrošinātu to uzglabāšanu temperatūrā, kas nav zemāka par –2 ºC;

21.3.10. zvejas produktu blakusproduktu un atkritumu glabāšanai un apsaimniekošanai;

21.4. jaunu būvmateriālu iegādes izmaksas, kas saistītas ar šo noteikumu 21.1. un 21.2. apakšpunktā minētajām būvēm, pamatojoties uz tādu būvprojektu ar būvatļaujā izdarītu atzīmi par projektēšanas nosacījumu izpildi, kurš iesniegts kopā ar projekta iesniegumu vai pretendenta sastādītu tāmi, ja būvvalde pretendentam izsniegusi paskaidrojuma rakstu/apliecinājuma karti;

21.5. ja pretendents ir biedrība – pievienotās vērtības nodoklis, ja to nav tiesību atskaitīt no valsts budžetā maksājamās nodokļa summas kā priekšnodokli atbilstoši normatīvajiem aktiem par pievienotās vērtības nodokli;

21.6. vispārējās izmaksas, tajā skaitā arhitektu, inženieru un konsultantu honorāri, ekspertīzes, būvuzraudzības un autoruzraudzības pakalpojumu un juridisko pakalpojumu (izņemot šo noteikumu 28.2. apakšpunktā minētās tiesu prāvas) izmaksas, tehniski ekonomiskā pamatojuma, kā arī patentu un licenču saņemšanas izmaksas, energoefektivitātes audita izmaksas, kas ir tieši saistītas ar projekta sagatavošanu vai īstenošanu un nepārsniedz septiņus procentus no pārējo šajā punktā minēto attiecināmo izmaksu kopsummas, tai skaitā:

21.6.1. divus procentus – no šo noteikumu 21.3. apakšpunktā minētajām izmaksām;

21.6.2. septiņus procentus – no šo noteikumu 21.1., 21.2. un 21.4. apakšpunktā minētajām izmaksām.

22. Šo noteikumu 21. punktā minētajās izmaksās iekļauj arī vienreizējas iekārtu uzstādīšanas izmaksas to darbības nodrošināšanai. Ja pretendents neparedz publisko finansējumu iekārtu uzstādīšanai, tās uzstāda un nodod ekspluatācijā atbilstoši normatīvajiem aktiem par iekārtu uzstādīšanas un lietošanas kārtību. Publisko finansējumu par minētajām iekārtām saņem tikai pēc to nodošanas ekspluatācijā un apliecinošu dokumentu iesniegšanas Lauku atbalsta dienestā.

23. Jaunu būvju būvniecībai vai esošu būvju pārbūvei maksimālās uz atbilstošo būvju tipu attiecināmās izmaksas, no kurām aprēķina publisko finansējumu, ir noteiktas šo noteikumu 2. pielikumā.

24. Maksimālo attiecināmo izmaksu publiskā finansējuma aprēķinā ietver visas ar objekta būvniecību saistītās izmaksas, tai skaitā iekšējo un ārējo ūdensvadu, iekšējās un ārējās kanalizācijas, iekšējās un ārējās elektroapgādes, ventilācijas un apkures sistēmas izmaksas, kā arī šo noteikumu 27. punktā minētās izmaksas.

25. Ja projektā paredzētās jaunās būvniecības vai pārbūves izmaksas atbilstošajam būves tipam pārsniedz noteiktās maksimālās attiecināmās izmaksas un tās ir nepieciešamas projekta mērķu sasniegšanai, projekta iesniegumu nenoraida, ja izmaksu starpību pilnībā sedz pretendents.

26. Attiecināmas ir tikai tās būvprojekta tāmes pozīcijas un būvmateriāli, kas ir tiešā veidā saistīti ar atbilstošā pasākuma mērķa sasniegšanu.

27. Par attiecināmām uzskata šādas tieši ar ražošanu nesaistītas izmaksas, ja to summa nepārsniedz 10 procentus no pārējo projektā iekļauto attiecināmo izmaksu pozīciju kopsummas:

27.1. administratīvo telpu būvniecības, pārbūves, ierīkošanas, novietošanas un atjaunošanas izmaksas;

27.2. palīgtelpu ierīkošanas izmaksas, ja projekta iesniegumā ir izskaidrota to funkcionālā izmantošana;

27.3. personāla atpūtas telpu un citu telpu ierīkošanas izmaksas.

28. Pasākumā ir noteiktas šādas neattiecināmās izmaksas:

28.1. procentu maksājumi, maksa par naudas pārskaitījumiem, valūtas maiņas komisijas maksājumi un valūtas kursa svārstību dēļ radušies zaudējumi;

28.2. naudas sodi, līgumsodi un tiesas prāvu izmaksas;

28.3. tādu apakšlīgumu slēgšana, kuri mākslīgi un nepamatoti palielina projekta izmaksas un kuros samaksa ir noteikta procentos no kopējām projekta izmaksām;

28.4. izmaksas, kas saistītas ar jebkuru piegādi, pakalpojumu vai darbu, par kuru nav organizēta atbilstoša iepirkuma procedūra saskaņā ar normatīvajiem aktiem par iepirkuma procedūras piemērošanu;

28.5. esošo būvju uzturēšanas izmaksas;

28.6. tehniskās apkopes, rezerves daļu un ekspluatācijas izdevumi;

28.7. atlīdzība personālam;

28.8. nodokļi un nodevas (izņemot pievienotās vērtības nodokli tiem pretendentiem, kas nav reģistrēti kā pievienotās vērtības nodokļa maksātāji);

28.9. vispārīgas nozīmes transportlīdzekļu izmaksas;

28.10. izmaksas, kas radušās pirms projekta iesnieguma iesniegšanas (izņemot šo noteikumu 21.6. apakšpunktā minētās izmaksas);

28.11. molu būvniecības, pārbūves, atjaunošanas, ierīkošanas un novietošanas izmaksas;

28.12. jaunu piestātņu būvniecības izmaksas;

28.13. zvejas produktu apstrādei paredzētu būvju būvniecības, pārbūves, atjaunošanas, ierīkošanas un novietošanas izmaksas un zvejas produktu apstrādei paredzētas tehnikas, iekārtu un aprīkojuma iegādes un to uzstādīšanas izmaksas;

28.14. citas izmaksas, kas nav attiecināmas saskaņā ar regulu Nr. 508/2014.

29. Izmaksas, kas pēc Lauku atbalsta dienesta novērtējuma pārsniedz vidējās izmaksas, un nepabeigto darbu izmaksas uzskata par neattiecināmām.

V. Pieteikšanās kārtība un iesniedzamie dokumenti

30. Lai pieteiktos atbalsta saņemšanai, pretendents saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014.–2020. gada plānošanas periodā Lauku atbalsta dienestā iesniedz šādus dokumentus:

30.1. projekta iesniegumu (3. pielikums) divos eksemplāros papīra formā un tā elektronisko kopiju ārējā datu nesējā, ja projekta iesniegumu neiesniedz elektroniska dokumenta veidā saskaņā ar Elektronisko dokumentu likumu. Lauku atbalsta dienests vienu projekta iesnieguma eksemplāru kopā ar apliecinājumu par projekta iesnieguma reģistrēšanu atdod pretendentam;

30.2. pretendenta deklarāciju saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014.–2020. gada plānošanas periodā;

30.3. ilgtermiņa nomas līgumu (kopiju, uzrādot oriģinālu), kurš reģistrēts zemesgrāmatā un kurā norādītais nomas termiņš nav īsāks par septiņiem gadiem no projekta iesnieguma iesniegšanas dienas, izņemot šo noteikumu 30.5. un 31.1. apakšpunktā minētos gadījumus;

30.4. iepirkuma procedūru apliecinošus dokumentus – iepirkuma priekšmeta tehnisko specifikāciju un visus iespējamo piegādātāju iesniegtos piedāvājumus saskaņā ar normatīvajiem aktiem par iepirkuma procedūras piemērošanu;

30.5. dokumentu, kas saskaņā ar likumu "Par ostām" apliecina zemes nodošanu ostas pārvaldes valdījumā (apliecinātu kopiju, uzrādot oriģinālu), ja projektu uz valsts vai pašvaldības īpašumā esošas zemes ostas teritorijā īsteno ostas pārvalde un iegādājas pamatlīdzekļus.

31. Par jaunas būvniecības, būves atjaunošanas, ierīkošanas, novietošanas un pārbūves projektiem atbilstoši plānotajai būvniecības iecerei un būvju grupai līdz ar šo noteikumu 30. punktā minētajiem dokumentiem iesniedz arī:

31.1. dokumentu, kas saskaņā ar likumu "Par ostām" apliecina zemes nodošanu ostas pārvaldes valdījumā (apliecinātu kopiju, uzrādot oriģinālu), ja projektu uz valsts vai pašvaldības īpašumā esošas zemes ostas teritorijā īsteno ostas pārvalde;

31.2. būvatļaujas kopiju (uzrādot oriģinālu) vai paskaidrojuma raksta vai apliecinājuma kartes kopiju (uzrādot oriģinālu) ar būvvaldes atzīmi par būvniecības ieceres akceptu;

31.3. būvprojekta kopiju (uzrādot oriģinālu), ja atbilstoši plānotajai būvniecības iecerei būvvalde pretendentam ir izsniegusi būvatļauju ar atzīmi par projektēšanas nosacījumu izpildi;

31.4. papildinātu būvatļaujas kopiju (uzrādot oriģinālu) ar būvvaldes atzīmi par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi – kopā ar projekta iesniegumu vai deviņu mēnešu laikā pēc dienas, kad stājies spēkā Lauku atbalsta dienesta lēmums par projekta iesnieguma apstiprināšanu;

31.5. sagatavotu būvniecības izmaksu tāmi, ja atbilstoši plānotajai būvniecības iecerei būvvalde pretendentam ir izsniegusi paskaidrojuma rakstu vai apliecinājuma karti;

31.6. iegādājoties būvmateriālus (ja būvvalde atbilstoši plānotajai būvniecības iecerei nav izsniegusi paskaidrojuma rakstu vai apliecinājuma karti) – būvprojekta kopiju (uzrādot oriģinālu) un būvatļaujas kopiju (uzrādot oriģinālu) ar būvvaldes atzīmi par projektēšanas nosacījumu izpildi;

31.7. tehnoloģiskā procesa aprakstu, skices, iekārtu izvietojuma shēmu – ja paredzēts uzstādīt iekārtas un tas attiecas uz pretendentu;

31.8. ja pretendents ir biedrība:

31.8.1. biedrības statūtu kopiju (uzrāda oriģinālu);

31.8.2. biedrības valdes apstiprinātu lēmumu par piedalīšanos projektā un visu ar projekta īstenošanu saistīto saistību uzņemšanos (norādot projekta kopējās izmaksas, priekšfinansēšanas avotus, kā arī aizņēmuma izņemšanas laika grafiku, ja tā līdzekļus aizņemas);

31.9. ja pretendents ir ostas pārvalde:

31.9.1. projekta īstenošanas saskaņojumu ar vismaz vienu zvejas produktu ražotāju organizāciju, kuras biedri izkrauj zivis attiecīgajā zvejas ostā, vai ar biedrību, kura vismaz piecus gadus pirms projekta īstenošanas saskaņošanas ir reģistrēta atbilstoši Biedrību un nodibinājumu likumam un kurā vismaz piecu biedru komercdarbības joma ir zivju, vēžveidīgo un mīkstmiešu pārstrāde un konservēšana, un kuras biedri būs projekta īstenošanas rezultātā ieguldīto investīciju lietotāji;

31.9.2. ostas pārvaldes lēmumu par piedalīšanos projektā un visu ar projektu īstenošanu saistīto saistību uzņemšanos (norādot projekta kopējās izmaksas, priekšfinansēšanas avotus, kā arī aizņēmuma izņemšanas laika grafiku, ja tā līdzekļus aizņemas);

31.10. sertificēta speciālista izsniegtu spēkā esošu ēkas energosertifikātu (kopiju, uzrādot oriģinālu) ar tam pievienotu pārskatu par ekonomiski pamatotiem energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem – ja investīcijas paredzētas energoefektivitātes palielināšanai.

32. Pretendējot uz finansējumu jaunai būvniecībai, būves atjaunošanai, ierīkošanai, novietošanai un pārbūvei, kā arī būvprojektā vai tehnoloģiskajā daļā norādīto būvmateriālu vai iekārtu un to aprīkojuma iegādei, šo noteikumu 31.1., 31.2., 31.3., 31.5. un 31.6. apakšpunktā minētos būvniecības dokumentus, kā arī iepirkuma dokumentus, kas saistīti ar būvniecības izmaksām, iesniedz kopā ar projekta iesniegumu vai sešu mēnešu laikā pēc dienas, kad stājies spēkā Lauku atbalsta dienesta lēmums par projekta iesnieguma apstiprināšanu, bet ne vēlāk kā piecu darbdienu laikā pēc iepirkuma procedūras pabeigšanas.

33. Šo noteikumu 30. un 31. punktā minēto dokumentu oriģinālus neuzrāda, ja projekta iesniegumu iesniedz elektroniska dokumenta veidā vai Lauku atbalsta dienesta Elektroniskās pieteikšanās sistēmā.

34. Atbalsta saņēmējs, sākot ar nākamo gadu pēc projekta īstenošanas, visā projekta uzraudzības periodā katru gadu līdz 1. jūnijam iesniedz Lauku atbalsta dienestā pārskatu par atbalsta saņēmēja saimnieciskās darbības rādītājiem par iepriekšējo kalendāra gadu (4. pielikums).

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs


 

1.pielikums
Ministru kabineta
2015.gada 9.jūnija
noteikumiem Nr.290

Projektu atlases kritēriji pasākumā "Zvejas ostas un izkraušanas vietas"

Nr.p. k. Kritēriju grupa

Kritērijs Punktu skaits kritērijā Maksimālais punktu skaits
1. Attiecināmās izmaksas, kas sekmē horizontālo prioritāti "Ilgtspējīga attīstība" Izmaksas notekūdeņu savākšanai, attīrīšanai un aizvadīšanai, kā arī atkritumu glabāšanai un apsaimniekošanai Attiecība pret kopējām projekta attiecināmajām izmaksām 1 punkts par katru 1 % 15
Izmaksas atjaunojamo energoresursu izmantošanai zvejnieku vajadzībām 1 punkts par katru 1 % 10
Izmaksas energoefektivitāti uzlabojošiem pasākumiem, kas ir saskaņā ar spēkā esošā ēkas energoefektivitātes sertifikāta pārskatu 10 10
2. Projekta mērķis Kontroles un izsekojamības nodrošināšana 15 15
3. Atbalsta pretendents Biedrība 10 10
4. Projektā paredzēta būvniecība Būvprojekts ar būvatļaujā izdarītu atzīmi par projektēšanas nosacījumu izpildi ir iesniegts kopā ar projekta iesniegumu 10 10
Būvatļauja vai paskaidrojuma raksts/apliecinājuma karte ar būvvaldes atzīmi par būvniecības ieceres akceptu ir iesniegta kopā ar projekta iesniegumu 5
5. Zivju izkrāvumi ostā Iepriekšējā kalendāra gadā ostā izkrauto zivju īpatsvars Latvijas ostās izkrautajā zivju apjomā* 5 punkti par katru 1 % 30
Minimālais punktu skaits, lai pretendētu uz atbalstu, ir 15 punkti. 100

Piezīme. * Saskaņā ar Latvijas zivsaimniecības integrētās kontroles un informācijas sistēmas datiem. Ja pēc projektu iesniegumu sarindošanas atbilstoši atlases kritērijiem vairāki pretendenti iegūst vienādu punktu skaitu, priekšroka saņemt publisko finansējumu ir pretendentam, kam iepriekšējā kalendāra gadā bijuši lielāki zivju izkrāvumi (tonnas) ostā.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 


2.pielikums
Ministru kabineta
2015.gada 9.jūnija
noteikumiem Nr.290

Maksimālās attiecināmās izmaksas publiskā finansējuma aprēķināšanai galvenajiem būvju tipiem jaunas būvniecības un pārbūves projektos

Nr. p. k. Būvju tips Mērvienība Jaunbūvei un pārbūvei par kopējo būves platību (bez PVN)
1. Noliktava, šķirotava

euro/m3

60,00
2. Atvēsinātava zvejas produktu uzglabāšanai temperatūrā, kas tuva ledus kušanas temperatūrai

euro/m3

130,00
3. Nojume (bez sienas apšuvuma, vārtiem un logiem)

euro/m2*

163,00
4. Kamera (saldētava) saldētu zvejas produktu uzglabāšanai temperatūrā, kas vienāda ar –18 ºC vai zemāka

euro/m3

175,00

Piezīme. * Kopējās būves grīdas platības kvadrātmetra izmaksas (euro).

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 


3.pielikums
Ministru kabineta
2015.gada 9.jūnija
nnoteikumiem Nr.290

Projekta iesnieguma veidlapa

 

Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds
(EJZF)

Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014.–2020. gadam pasākums
"Zvejas ostas un izkraušanas vietas"

Pretendents  
Klienta numurs  
Adrese korespondencei (adrese, pasta indekss)  
Projekta īstenošanas vieta (adrese)  
Projekta vadītājs  
Kontakttālrunis, e-pasts  

Projekta nosaukums  
Projekta Nr.  

A. INFORMĀCIJA PAR PRETENDENTU PROJEKTA IESNIEGUMA IESNIEGŠANAS MĒNEŠA PIRMAJĀ DATUMĀ

A.1. Darbības apraksts

Ja atbalsta pretendents ir biedrība:
Pašreizējās darbības apraksts, tostarp biedru darbība

 
Sadarbība ar partneriem un saistība ar citiem projektiem

 
Ja atbalsta pretendents ir biedrība vai ostas pārvalde:
Nozares analīze, tostarp ostas darbības apraksts un nākotnes perspektīvas saistībā ar zivsaimniecību, ostas infrastruktūra un tehniskais nodrošinājums  
Stipro un vājo pušu, iespēju un draudu analīze

 

A.2. Pretendentu raksturojošie rādītāji

Ja atbalsta pretendents ir biedrība:
Biedri projekta iesnieguma iesniegšanas brīdī skaits

 
Biedri, kuru komercdarbības joma galvenokārt ir zvejniecība skaits  
Biedrības biedru izkrautais zvejas produktu apjoms ostā, kurā veic investīcijas Pēdējais noslēgtais
______.gads

tonnas  
Biedrības biedru izkrauto zvejas produktu vērtība ostā, kurā veic investīcijas Pēdējais noslēgtais
______.gads

euro

 
Ja atbalsta pretendents ir ostas pārvalde:
Kopējais zvejas produktu izkrāvuma apjoms ostā, kurā veic investīcijas Pēdējais noslēgtais
______.gads

tonnas  
Kopējā izkrauto zvejas produktu vērtība ostā, kurā veic investīcijas Pēdējais noslēgtais
______.gads

euro

 

A.3. Informācija par pretendentu

Amatpersonas vārds, uzvārds Amats Pārstāvības/ paraksttiesības (ir, nav)

A.4. Pretendenta ražošanas ēkas un būves, tehnika un iekārtas (ostas teritorijā)

Ražošanas ēkas un būves, tehnika un iekārtas*
Nr. p. k.   Nosaukums, tehnikas un iekārtas marka vai modelis Īpašumā, skaits Nomā esošās, skaits Izlaides vai izveidošanas gads Jauda, ietilpība/ mērvienība Ja tehnika vai iekārta tiks papildināta vai aizstāta, atzīmēt atbilstošo
  Ražošanas ēkas un būves  
 
 
 
 
 
 
 
  Tehnika un iekārtas

 

 
   
   
   
   
   
   
   
* Ja pretendenta īpašumā vai nomā esošo pamatlīdzekļu skaits ir ļoti liels, projekta iesnieguma pielikumā iespējams pievienot atsevišķu pamatlīdzekļu sarakstu.

A.5. Pretendenta saņemtais publiskais finansējums un/vai iesniegtie projektu iesniegumi citās iestādēs Eiropas Savienības fondu (ELFLA, ERAF u.c.) un valsts un pašvaldības finansētajos atbalsta pasākumos

Līdz šī projekta iesnieguma iesniegšanas brīdim pretendents ir saņēmis publisko finansējumu un/vai ir iesniedzis projekta iesniegumu citos Eiropas Savienības fondu un valsts un pašvaldības finansētajos atbalsta pasākumos

 

 

A.5.1. Ja atbilde ir "Jā", lūdzu sniegt informāciju par projektiem:

Nr. p. k. Fonda nosaukums, iestādes nosaukums Projekta nosaukums un projekta Nr. Projekta īstenošanas stadija (saņemts finansējums; projekts pašlaik tiek īstenots; projekts iesniegts vērtēšanai) Projekta īstenošanas laiks (mm/gggg) – (mm/gggg) Attiecināmo izmaksu summa (euro) Publiskais finansējums (euro) Vai projekta iesniegums ir saistīts ar vērtēšanai iesniegto projekta iesniegumu (Jā; Nē)

Saistītā projekta saturiskā saistība
Eiropas Savienības finansētie projekti
Citi projekti (valsts un pašvaldības finansētie projekti u.tml.)

B. INFORMĀCIJA PAR PROJEKTU

B.1. Projektā plānotās attiecināmās darbības:

Lūdzu atzīmēt, kuras darbības projektā paredzētas
Zvejas kuģu piestātņu un zvejas produktu izkraušanas vietu pārbūve, atjaunošana vai ierīkošana, tostarp jaunu iekārtu, tehnikas un aprīkojuma iegāde un uzstādīšana  
Zvejas kuģu inventāra, zvejas aprīkojuma uzglabāšanas vietu būve, pārbūve, novietošana, atjaunošana vai ierīkošana, tostarp jaunu iekārtu, tehnikas un aprīkojuma iegāde un uzstādīšana  
Izkrauto zvejas produktu uzglabāšanas apstākļu uzlabošana  
Izkrauto zvejas produktu kvalitātes paaugstināšana  
Izkrauto zvejas produktu kontroles un izsekojamības palielināšana  
Atjaunojamo energoresursu izmantošana  
Energoefektivitātes palielināšana  
Vides aizsardzības veicināšana  
Zvejnieku drošības un darba apstākļu uzlabošana  

B.2. Projekta apraksts

B.2.1. Katras attiecināmo izmaksu pozīcijas apraksts, norādot tās funkciju un nozīmi projektā
B.2.2. Projekta īstenošanai nepieciešamie finanšu resursi un to pamatojums
B.2.3. Projekta īstenošanas shēma
B.2.4. Sadarbība ar galvenajiem sadarbības partneriem (arī projekta saistība ar pretendenta saimniecisko darbību)
B.2.5. Projekta īstenošanas termiņi (sadalījumā pa posmiem)

B.3. Projekta īstenošanas vieta

Lūdzu atzīmēt projektā plānotā mērķa īstenošanas vietu
Zvejas osta, izņemot zvejas produktu izkraušanas vietu  
Zvejas produktu izkraušanas vieta  
Piestātne  

B.3.1. Projekta īstenošanas vietas kadastra numurs:

Zemei (ja tiek veikta jauna būvniecība, būves pārbūve, atjaunošana, novietošana vai ierīkošana, iekārtu uzstādīšana)  
Būvēm, kurās tiek uzstādītas iekārtas, vai notiek būves pārbūve, atjaunošana, novietošana vai ierīkošana  
Piestātnei  
Zvejas produktu izkraušanas vietai  

B.4. Sasniedzamie rādītāji

Nr.p. k. Sasniedzamais rādītājs (izvēlēties projektā plānotajai darbībai atbilstošus rādītājus) Mērvienība Pēdējā noslēgtajā gadā pirms projekta iesniegšanas Gadā pēc projekta īstenošanas
_______.gads _______.gads
1. Piestātņu platība m2    
2. Piestātņu garums m    
3. Izkraušanas vietu platība m2    
4. Zvejas kuģu inventāra, zvejas aprīkojuma uzglabāšanas vietu platība m2    
5. Saldētu zvejas produktu uzglabāšanas kameru ietilpība m3    
6. Izkrauto zvejas produktu šķirotavu platība m2    
7. Izkrauto zvejas produktu atvēsinātavu platība m2    
8. Primārās enerģijas gala patēriņš kwh    
9. To zvejnieku skaits, kuri gūst labumu no īstenotā projekta skaits    
10. Citu ostas lietotāju vai citu darba ņēmēju skaits, kuri gūst labumu no īstenotā projekta skaits    

B.5. Projekta laikā plānots iegādāties šādus pamatlīdzekļus:

Nr.p. k.

Nosaukums, modelis vai marka

Skaits Ja pamatlīdzeklis papildina vai aizstāj esošos pamatlīdzekļus, norādīt pamatlīdzekļu vienības Nr. no A.4.tabulas (ja attiecas) Jauda, ražība, celtspēja, ietilpība/ mērvienība Jauda, ražība, celtspēja % pret aizstājamo vienību/vienībām (ja piemērojams)
Pamatlīdzeklis, kas aizstās esošos pamatlīdzekļus (jaudai, ražībai vai celtspējai jābūt vismaz par 25 % lielākai)
         
Pamatlīdzeklis, kas papildina esošos pamatlīdzekļus, kuri ir vecāki par 10 gadiem
Pamatlīdzeklis, kas būtiski mainīs ražošanas vai tehnoloģijas raksturu
Tehnika vai aprīkojums, kas papildina esošos pamatlīdzekļus

B.6. Projekta iesnieguma kopējās un attiecināmās izmaksas

Kopējās izmaksas

Attiecināmās izmaksas*

Izmaksu pozīcijas sadalījumā pa plānotajām projekta darbībām un projekta posmiem Mērvienība
(m2/ m3/m/ gab.)
Vienību skaits Kopā izmaksas, euro Attiecināmās izmaksas, euro* Atbalsta intensitāte (%) Publiskais finansējums, euro Privātais finansējums, euro Maksājuma pieprasījuma iesniegšanas datums
(dd.mm.gggg.)

ar PVN bez PVN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1. Jaunu ražošanas pamatlīdzekļu (tehnikas, iekārtu un aprīkojuma, t.sk. datoru programmatūru) iegāde
 
 
Jaunu ražošanas pamatlīdzekļu iegādes izmaksas, kopā
2. Jaunas būves būvniecības, būves pārbūves, ierīkošanas, novietošanas un atjaunošanas izmaksas
 
  
Jaunbūves, pārbūves, ierīkošanas, novietošanas un atjaunošanas izmaksas, kopā  
3. Būvmateriālu iegāde
   
 
Būvniecības materiālu iegādes izmaksas, kopā  
4. Vispārējās izmaksas
   
 
Vispārējās izmaksas, kopā  
KOPĀ
Piezīme. * Attiecināmās izmaksas norāda ar PVN, ja atbalsta pretendents ir biedrība un PVN nav tiesību atskaitīt no valsts budžetā maksājamās nodokļa summas kā priekšnodokli normatīvajos aktos par pievienotās vērtības nodokli noteiktajā kārtībā.

B.7. Pārējās neattiecināmās izmaksas

Neattiecināmo izmaksu pozīcijas Summa, euro
 
   
   
   
KOPĀ

B.8. Projekta finansējums

Projekta kopējā summa, euro   Projekta attiecināmo izmaksu summa, euro  

B.9. Projekta kopējo izmaksu priekšfinansēšanas avoti

Finanšu resursu avots Summa, euro
1. Atbalsta pretendenta pašu finanšu resursi  
2. Aizņēmumi  
3. Citi līdzekļi  
KOPĀ  

B.10. Projekta ietekmes uz apkārtējo vidi apraksts

Projekta ietekmes uz apkārtējo vidi apraksts saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem par vides aizsardzību

C. PAVADDOKUMENTI

C.1. Iesniedzamie dokumenti:

Iesniedzamie dokumenti (ja veidlapu iesniedz saskaņā ar normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu, arī pavaddokumenti iesniedzami atbilstoši minēto normatīvo aktu prasībām) Aizpilda atbalsta pretendents
Atbilstošo atzīmēt ar X Lapu skaits
Neattiecas
1. Projekta iesnieguma pilns komplekts (2 eksemplāros) un elektroniskā versija
(neattiecas, ja iesniegumu iesniedz saskaņā ar normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu)
oriģināls        
2. Pretendenta deklarācija saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014.–2020. gada plānošanas periodā oriģināls        
3. Tehnoloģiskā procesa apraksts, skices, iekārtu izvietojuma shēma, ja paredzēta iekārtu uzstādīšana (ja attiecas) oriģināls        
Ja atbalsta pretendents ir biedrība (tostarp zvejas produktu ražotāju organizācija)
4. Biedrības statūti kopija, uzrādot oriģinālu1        
5. Biedrības valdes apstiprināts lēmums par piedalīšanos projektā un visu ar projekta īstenošanu saistīto saistību uzņemšanos (norādot projekta kopējās izmaksas, priekšfinansēšanas avotus un aizņēmuma izņemšanas laika grafiku, ja tiek ņemts aizņēmums) oriģināls        
Ja atbalsta pretendents ir ostas pārvalde
6. Ostas pārvaldes lēmums par piedalīšanos projektā un visu ar projekta īstenošanu saistīto saistību uzņemšanos (norādot projekta kopējās izmaksas, priekšfinansēšanas avotus un aizņēmuma izņemšanas laika grafiku, ja tiek ņemts aizņēmums) oriģināls        
7. Projekta īstenošanas saskaņojums ar zvejas produktu ražotāju organizāciju vai ar biedrību, kura vismaz piecus gadus pirms projekta īstenošanas saskaņošanas ir reģistrēta saskaņā ar Biedrību un nodibinājumu likumu un kurā vismaz piecu biedru komercdarbības joma ir zivju, vēžveidīgo un mīkstmiešu pārstrāde un konservēšana oriģināls        
8. Iegādājoties pamatlīdzekļus, ja projektu īsteno uz valsts vai pašvaldības īpašumā esošas zemes ostas teritorijā, – dokuments, kas saskaņā ar likumu "Par ostām" apliecina zemes nodošanu atbalsta pretendenta valdījumā kopija, uzrādot oriģinālu1        
Jaunas būvniecības, būves pārbūves un būves atjaunošanas projektiem
9. Ilgtermiņa nomas līguma kopija, kas reģistrēta zemesgrāmatā vismaz uz septiņiem gadiem no projekta iesnieguma iesniegšanas dienas, par nekustamo īpašumu, kurā, īstenojot projektu, paredzēts uzstādīt pamatlīdzekļus, ja īpašums tiek nomāts kopija, uzrādot oriģinālu1        
10. Ja atbalsta pretendents ir ostas pārvalde, kas projektu īsteno uz valsts vai pašvaldības īpašumā esošas zemes ostas teritorijā, – dokuments, kas saskaņā ar likumu "Par ostām" apliecina zemes nodošanu atbalsta pretendenta valdījumā kopija, uzrādot oriģinālu1        
11. Būvatļauja ar būvvaldes atzīmi par būvniecības ieceres akceptu, ja iesniegšanas dienā nav apstiprināts tehniskais projekts kopija, uzrādot oriģinālu1        
12. Paskaidrojuma raksts/apliecinājuma karte ar būvvaldes atzīmi par būvniecības ieceres akceptu, kura izstrādāta atbilstoši būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem un attiecīgās pašvaldības saistošajiem noteikumiem kopija, uzrādot oriģinālu1        
13. Sagatavota būvniecības izmaksu tāme, ja atbilstoši plānotajai būvniecības iecerei būvvalde atbalsta pretendentam izsniegusi paskaidrojuma rakstu/apliecinājuma karti oriģināls        
14. Būvmateriālu iegādei – būvprojekts un būvatļauja ar būvvaldes atzīmi par projektēšanas nosacījumu izpildi, ja būvvalde atbilstoši plānotajai būvniecības iecerei nav izsniegusi paskaidrojuma rakstu/apliecinājuma karti kopija, uzrādot oriģinālu1        
15. Būvprojekts ar atzīmi būvatļaujā par projektēšanas nosacījumu izpildi2 kopija, uzrādot oriģinālu1        
16. Papildināta būvatļauja ar būvvaldes atzīmi par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi3 kopija, uzrādot oriģinālu1        
Iepirkuma procedūru apliecinošie dokumenti, ja ir jāpiemēro Latvijas Republikas normatīvie akti par iepirkuma procedūrām, kas piemērojamas pasūtītāja finansētiem projektiem4
17. Iepirkuma priekšmeta tehniskā specifikācija oriģināls        
18. Visi iesniegtie piedāvājumi no iespējamajiem piegādātājiem kopija, uzrādot oriģinālu1        
19. Pretendenta apraksts par piedāvājumu salīdzinājumu konkrētajai iegādei, informācija par aptaujātajiem komersantiem, kas apliecina noteiktās cenas objektivitāti5 oriģināls        
Ja investīcijas paredzētas energoefektivitātes palielināšanai
20. Sertificēta speciālista izsniegts spēkā esošs ēkas energosertifikāts ar pievienotu pārskatu par ekonomiski pamatotiem energoefektivitāti uzlabojošiem pasākumiem kopija, uzrādot oriģinālu1        
 Citi iesniegtie dokumenti
 
 
 

Iesniegto dokumentu un lapu skaits kopā:

   

Piezīmes.

Iesniedzot dokumenta kopiju, atbalsta pretendents apliecina tās atbilstību oriģinālam (uz dokumenta atzīme "Kopija atbilst oriģinālam", paraksts, paraksta atšifrējums, datums).

Var iesniegt sešu mēnešu laikā pēc tam, kad stājies spēkā Lauku atbalsta dienesta lēmums par projekta iesnieguma apstiprināšanu.

Var iesniegt deviņu mēnešu laikā pēc tam, kad stājies spēkā Lauku atbalsta dienesta lēmums par projekta iesnieguma apstiprināšanu.

Arhitektu, inženieru, konsultantu u.c. pakalpojumi ietilpst vispārējās izmaksās, un iepirkuma dokumentus par tiem iesniedz kopā ar projekta iesniegumu vai sešu mēnešu laikā pēc Lauku atbalsta dienesta lēmuma par projekta iesnieguma apstiprināšanu stāšanās spēkā (izņēmums ir būvmateriālu iegāde).

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014.–2020. gada plānošanas periodā.

Projekta iesniegums iesniegts    
  (datums6)  

Atbalsta pretendents  
  (vārds, uzvārds, paraksts6)

Piezīme. Dokumenta rekvizītus "datums" un "paraksts" neaizpilda, ja dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 


4.pielikums
Ministru kabineta
2015.gada 9.jūnija
noteikumiem Nr.290

Pārskats par atbalsta saņēmēja saimnieciskās darbības rādītājiem pēc projekta īstenošanas Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda pasākumā "Zvejas ostas un izkraušanas vietas"

Projekta numurs, nosaukums

 
       
Atbalsta saņēmējs – vārds, uzvārds/nosaukums

 
   
LAD klienta numurs  

I. To labuma guvēju skaits, kas izmanto attiecīgā projekta investīciju objektu, un gūtie neto ienākumi

Nr. p. k.

Rādītāja apraksts Mērvienība Gadā pēc projekta īstenošanas Vērtība
1. Zivsaimniecības komersantu vai saimnieciskās darbības veicēju skaits skaits ______. gads  
2. Citu ostas lietotāju vai citu darba ņēmēju skaits skaits ______. gads  
3. Neto ienākumi, kas gūti pēc attiecīgā projekta īstenošanas

euro

______. gads  

II. Informācija par zvejas produktiem

Rādītāja apraksts Mērvienība Gadā pēc projekta īstenošanas Vērtība
Ostā izkrautais zvejas produktu apjoms1 tonnas

______. gads  

Piezīme. Biedrība norāda savu biedru zivju izkrāvumu apjomu. Ostas pārvalde norāda kopējo zivju izkrāvumu apjomu attiecīgajā ostā.

Apliecinu, ka sniegtā informācija ir patiesa.

Atbalsta saņēmējs  
  (vārds, uzvārds un paraksts2)

Pārskats iesniegts2 _____. gada __.___________________

Piezīme. Dokumenta rekvizītus "Pārskats iesniegts" un "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!