Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Liepājas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2013. gada 12. decembra saistošie noteikumi Nr. 52 "Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Liepājas pilsētā 2014.gadā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 18.02.2014., Nr. 35 (5095) https://www.vestnesis.lv/op/2014/35.10

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

18.02.2014., Nr. 35 (5095)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 52

Pieņemts: 12.12.2013.

OP numurs: 2014/35.10

2014/35.10
RĪKI

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.52

Liepājā 2013.gada 12.decembrī (prot. Nr.15, 1.§)

Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Liepājas pilsētā 2014.gadā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli"
5.panta pirmo, 1.1, trešo un ceturto daļu

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus atsevišķām nodokļu maksātāju kategorijām.

2. Nekustamā īpašuma nodokļa maksātāja (turpmāk – nodokļa maksātājs) atbilstību šo saistošo noteikumu nosacījumiem izvērtē un lēmumu par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu pieņem Liepājas pilsētas pašvaldības Nodokļu administrācija (turpmāk – Nodokļu administrācija).

3. Bērns šo saistošo noteikumu izpratnē ir persona līdz 18 gadu vecumam, bet ja tā turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē, tad līdz dienai, kad persona sasniedz 20 gadu vecumu vai stājas laulībā.

4. Saistošie noteikumi stājas spēkā likumā "Par pašvaldībām" noteiktajā kārtībā – nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

5. Atvieglojumus taksācijas gadam nosaka nodokļa, kas aprēķināts saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 3.panta prasībām, maksātājiem:

5.1. 70% apmērā personām, kurām ar Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "LIEPĀJAS PILSĒTAS DOMES SOCIĀLAIS DIENESTS" (turpmāk – Sociālais dienests) lēmumu piešķirts maznodrošinātas personas vai ģimenes statuss;

5.2. 50% apmērā personām, kuru aprūpē taksācijas gada 1.janvārī ir trīs vai vairāk bērni (arī aizbildnībā esoši vai audžuģimenē ievietoti bērni) un, ja personai vai tās laulātajam šajā objektā ir deklarētā dzīvesvieta kopā ar vismaz trim no minētajiem bērniem (atvieglojumu piemēro arī gadījumos, ja nekustamā īpašuma īpašnieks ir kāds no šajā apakšpunktā minētajiem bērniem);

5.3. atvieglojumi no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas 90% apmērā piešķirami kapitālsabiedrībām, kurās Liepājas pilsētas pašvaldībai piederošo kapitāla daļu skaits ir ne mazāks kā 50% no pamatkapitāla, par pašvaldības īpašumā esošajām vai no citām personām nomātām ēkām un zemi, kas tiek izmantotas pašvaldības deleģēto uzdevumu sporta jomā realizēšanai.

6. Par bērniem, kuru vecums ir 18 un vairāk gadi (līdz tas sasniedz 20 gadu vecumu vai stājas laulībā), nodokļa atvieglojumu saņemšanai par kārtējo taksācijas gadu jāiesniedz Nodokļu administrācijai rakstisks iesniegums.

Iesniegumam jāpievieno izziņa no mācību iestādes, kas apliecina, ka bērns mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē.

Par bērniem, kuri iegūst izglītību Liepājas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs, izziņu nav nepieciešams iesniegt, informācija tiks iegūta no Liepājas pilsētas pašvaldības rīcībā esošo informācijas sistēmu datiem.

7. Personai, kurai saskaņā ar šo saistošo noteikumu 5.1.apakšpunkta nosacījumiem ir tiesības uz nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem, Nodokļu administrācija piešķir atvieglojumus par to periodu, kurā nodokļu maksātājs atbilst maznodrošinātas personas vai ģimenes statusam, balstoties uz Sociālā dienesta datiem par personas atbilstību šo saistošo noteikumu nosacījumiem.

8. Ja personai, kurai saskaņā ar šo saistošo noteikumu 5.1.apakšpunktu ir piešķirti nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi, ar Sociālā dienesta lēmumu tiek anulēts maznodrošinātās personas vai ģimenes statuss, Nodokļu administrācija anulē piešķirtos nodokļa atvieglojumus ar nākamo mēnesi pēc maznodrošinātās personas vai ģimenes statusa anulēšanas.

9. Nodokļu atvieglojumus 5.3.apakšpunktā minētajam nodokļu maksātājam piešķir par taksācijas gadu, ja ir noslēgts deleģēšanas līgums ar Liepājas pilsētas pašvaldību.

10. Ja personai ir tiesības saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus uz likuma un saistošo noteikumu pamata, Nodokļu administrācija piešķir atvieglojumus atbilstoši vienam, personai vislabvēlīgākajam, nosacījumam.

11. Par atvieglojumu piešķiršanu Nodokļu administrācija paziņo nodokļa maksātājam nosūtot administratīvo aktu – nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu.

12. Nodokļu administrācijai ir tiesības pārbaudīt datus par nodokļa maksātāju, izmantojot Liepājas pilsētas pašvaldībai pieejamās datu bāzes.

13. Nodokļa maksātājs, saņemot Nodokļu administrācijas nosūtīto nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu, var:

13.1. apstrīdēt nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu, vēršoties pie Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja;

13.2. Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja lēmumu pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.SesksSaistošo noteikumu "Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Liepājas pilsētā 2014.gadā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Likuma "Par pašvaldībām" 14.panta pirmās daļas 3.punkts nosaka, ka savu funkciju izpildes nodrošināšanai likumā noteiktajos gadījumos pašvaldība var izdot saistošos noteikumus.

Likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 5.panta ceturtā daļa paredz, ka pašvaldība var izdot saistošus noteikumus, kuros paredzēti atvieglojumi atsevišķām nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju kategorijām 25%; 50%; 70% vai 90% apmērā.

Likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 5.panta pirmās daļas 1.apakšpunkts paredz, ka pašvaldība piešķir nodokļa atvieglojumu nodokļa maksātājiem, kuriem tā ir piešķīrusi trūcīgas vai maznodrošinātas personas vai ģimenes statusu, trūcīgām personām 90% apmērā no aprēķinātās nodokļa summas un maznodrošinātām personām – līdz 90% no aprēķinātās nodokļa summas par to periodu, kurā nodokļa maksātājs atbilst trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusam, attiecībā uz šā likuma 3.panta pirmās daļas 2.punktā un 1.2daļā minētajiem nekustamā īpašuma nodokļa objektiem un tiem piekritīgo zemi.

Pašvaldībai ir jānosaka nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu likme personām, kurām piešķirts maznodrošinātas personas (ģimenes) statuss.

Nosakot nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus, pašvaldība ir ievērojusi likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 3.1panta pirmās daļas 1., 2. un 3.punktā (redakcijā uz 2013.gada 1.janvāri) noteiktos principus. Atvieglojumi tiek piešķirti nodokļa maksātāju kategorijai – maznodrošinātām personām. Atvieglojumu piemērošana nepalielina nodokļu ieņēmumus, administrēšanai nav nepieciešami ievērojami izdevumi, jo informācija no Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests" (turpmāk – Sociālais dienests) par maznodrošinātas personas statusu jau tiek saņemta elektroniski. Prognozējam, ka 2014.gadā piešķirtie atvieglojumi maznodrošinātām personām samazinās prognozētos budžeta ieņēmumus ne vairāk kā par Ls 39330 (55962 euro).

No 2013.gada 1.janvāra stājās spēkā grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli", kas paredz nodokļa atvieglojumu piešķiršanu jaunai nodokļu maksātāju kategorijai – daudzbērnu ģimenēm (personām, kuru aprūpē ir 3 un vairāk bērni vecumā līdz 18 gadiem).

Faktiski lielākā daļa bērnu 18 gadu vecumā vēl turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādēs. Tādēļ šie saistošie noteikumi nosaka vecuma slieksni – līdz bērns sasniedz 20 gadu vecumu vai stājas laulībā. Atvieglojumus ir tiesīgi pieprasīt arī pašvaldības dzīvokļu īrnieki, par ko ir saņemts Finanšu ministrijas skaidrojums (2013.gada 15.februāra vēstule Nr.4-13/971).

Nosakot nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus, pašvaldība ir ievērojusi likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 3.1panta pirmās daļas 1., 2. un 3.punktā (redakcijā uz 2013.gada 1.janvāri) noteiktos principus.

2. Īss projekta satura izklāsts 1. Pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka nodokļa atvieglojumus piemēros par īpašumu, tātad par zemi un ēkām, nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem, kuriem ar Sociālā dienesta lēmumu piešķirts maznodrošinātas personas (ģimenes) statuss. Maznodrošinātām personām paredzēti atvieglojumi 70% apmērā. Maznodrošinātas personas (ģimenes) statuss tiek piešķirts, pamatojoties uz Liepājas pilsētas domes 2010.gada 18.februāra saistošajiem noteikumiem Nr.5 "PAR ĢIMENES VAI ATSEVIŠĶI DZĪVOJOŠAS PERSONAS ATZĪŠANU PAR MAZNODROŠINĀTU LIEPĀJAS PAŠVALDĪBĀ", kuri stājās spēkā 2010.gada 31.martā.

2. Saistošo noteikumu projektā paredzēts, ka nodokļa atvieglojumus 50% apmērā piemēros nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem – personām, kuru aprūpē ir 3 un vairāk bērni (līdz bērns sasniedz 20 gadu vecumu vai stājas laulībā) par īpašumu (zemi un ēkām), kas ir minēto personu deklarētā dzīvesvieta.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Līdz 2013.gada 1.decembrim nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi piešķirti 3436 maznodrošinātām personām, kopā Ls 39330 (55962 euro).

Prognozējam, ka 2014.gadā piešķirtie atvieglojumi nebūs vairāk, jo nedaudz samazinās kadastrālās vērtības. Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi tiks piemēroti tikai par to periodu, kurā nodokļa maksātājs atbilst maznodrošinātas personas statusam un ne visām maznodrošinātām personām ir īpašumi.

Līdz 2013.gada 1.decembrim ir piešķirti atvieglojumi 117 daudzbērnu ģimenēm Ls 3622 (5154 EUR). Prognozējam, ka 2014.gadā atvieglojumu summa pieaugs, jo atvieglojumi tiks piešķirti automātiski, veicot Nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinu.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošie noteikumi tiks nosūtīti izskatīšanai un apstiprināšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, pēc tam tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un mājaslapā. Pēc saistošo noteikumu spēkā stāšanās Liepājas pilsētas pašvaldības Nodokļu administrācija saņems informāciju no Sociālā dienesta par personām, kurām ar Sociālā dienesta lēmumu piešķirts maznodrošinātas personas (ģimenes) statuss. Pēc informācijas saņemšanas tiks pieņemti pašvaldības nodokļu administrācijas lēmumi par atvieglojumu piešķiršanu nekustamā īpašuma Nodokļa maksātājiem un veikti nekustamā īpašuma nodokļa pārrēķini. Nodokļa maksātājiem pašiem domē iesniegumi par atvieglojumu piemērošanu nav jāiesniedz.

Personām ar 3 un vairāk bērniem (no 18 gadiem līdz 20 gadu vecuma sasniegšanai), kuras atbilst saistošajos noteikumos noteiktajām prasībām, nodokļa atvieglojumu saņemšanai jāiesniedz rakstisks iesniegums Liepājas pilsētas pašvaldības Nodokļu administrācijai, nepieciešamības gadījumā pievienojot dokumentus, kas apliecina, ka persona turpina mācības.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas nav notikušas.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!