Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2014. gada 4. februāra noteikumi Nr. 73 "Valsts atbalsta piešķiršanas kārtība vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā, kā arī to ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes datu izvērtēšanai". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 18.02.2014., Nr. 35 https://www.vestnesis.lv/op/2014/35.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.91

Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 17.augusta noteikumos Nr.775 "Noteikumi par augstāko virsnieku militārajām dienesta pakāpēm atbilstošajiem amatiem"

Vēl šajā numurā

18.02.2014., Nr. 35

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 73

Pieņemts: 04.02.2014.

OP numurs: 2014/35.1

2014/35.1
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 20 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.73

Rīgā 2014.gada 4.februārī (prot. Nr.7 23.§)

Valsts atbalsta piešķiršanas kārtība vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā, kā arī to ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes datu izvērtēšanai

Izdoti saskaņā ar Lauksaimniecības un lauku attīstības likuma
5.panta ceturto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir valsts atbalstu vaislas sivēnmāšu, piena šķirņu slaucamo govju, gaļas šķirņu zīdītājgovju, teļu, piena šķirņu slaucamo kazu, vaislas aitu māšu un tīršķirnes vaislas ķēvju ierakstīšanai ciltsgrāmatā, kā arī to ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes datu izvērtēšanai (turpmāk – atbalsts).

2. Atbalstu sniedz saskaņā ar Komisijas 2006. gada 15. decembra Regulu (EK) Nr. 1857/2006 par Līguma 87. un 88. panta piemērošanu attiecībā uz maziem un vidējiem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar lauksaimniecības produktu ražošanu, un grozījumiem Regulā (EK) Nr. 70/2001 (Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis, 2006. gada 16. decembris, L 358).

3. Atbalsta mērķis ir sekmēt ciltsdarbu cūkkopības, piensaimniecības, gaļas liellopu audzēšanas, kazkopības, aitkopības un zirgkopības nozarē, mērķtiecīgi izmantojot augstvērtīgas vaislas sivēnmātes, piena šķirņu slaucamās govis un kazas, vaislas aitu mātes, vaislas ķēves, gaļas šķirņu zīdītājgovis un teles (turpmāk – vaislas dzīvnieks), lai saglabātu un uzlabotu to genotipu un veicinātu ģenētiski augstvērtīgu jaundzīvnieku ataudzēšanu ganāmpulkos.

4. Kopējais atbalsta apmērs ir 24 013 347 euro, no tiem:

4.1. ar ciltsgrāmatas izveidošanu un uzturēšanu saistīto administratīvo izmaksu segšanai, kā arī vaislas dzīvnieku ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes datu izvērtēšanai paredzēti:

4.1.1. vaislas sivēnmātēm – 6 453 890 euro;

4.1.2. piena šķirņu slaucamajām govīm (tostarp pirmpienēm) – 14 933 595 euro;

4.1.3. gaļas šķirņu zīdītājgovīm un telēm, kas vecākas par 18 mēnešiem, – 1 968 993 euro;

4.1.4. piena šķirņu slaucamajām kazām (tostarp pirmpienēm) – 71 919 euro;

4.1.5. vaislas aitu mātēm – 542 114 euro;

4.2. ar ciltsgrāmatas izveidošanu un uzturēšanu saistīto administratīvo izmaksu segšanai, kā arī tīršķirnes vaislas ķēvju ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un novērtēšanai pēc pēcnācējiem – 42 836 euro.

5. Pakalpojums ietver:

5.1. ar ciltsgrāmatas izveidošanu un uzturēšanu saistīto administratīvo izmaksu segšanu;

5.2. to izmaksu segšanu, kas saistītas ar ģenētiskās kvalitātes noteikšanu, produktivitātes izvērtēšanu atbilstoši normatīvajiem aktiem par dzīvnieku pārraudzību un konkrētās nozares ciltsdarba programmā noteiktajiem produktivitātes rādītājiem un ciltsgrāmatas kārtošanas prasībām.

6. Uz atbalstu par pakalpojuma sniegšanu var pretendēt komersants, biedrība, nodibinājums vai kooperatīvā sabiedrība (turpmāk – pretendents), ja ir ievēroti šādi nosacījumi:

6.1. pretendentam ir piešķirts šķirnes dzīvnieku audzētāju organizācijas statuss atbilstoši normatīvajiem aktiem par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju organizāciju atbilstības kritērijiem un šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju organizācijas statusa piešķiršanu, un pēc šā statusa piešķiršanas pretendents ciltsdarba jomā darbojas vismaz vienu gadu;

6.2. pretendents kārto lauksaimniecības dzīvnieku ciltsgrāmatu atbilstoši normatīvajiem aktiem par ciltsgrāmatas kārtošanu;

6.3. pretendents sniedz pakalpojumu:

6.3.1. ganāmpulkā, kurš ir reģistrēts un kura lauksaimniecības dzīvnieki un novietne ir reģistrēti atbilstoši normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanu, kā arī lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanu (turpmāk – pārraudzības ganāmpulks);

6.3.2. saimniecībā, kurai ir piešķirts šķirnes dzīvnieku audzēšanas saimniecības statuss atbilstoši normatīvajiem aktiem par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības atbilstības kritērijiem un šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusa piešķiršanu un anulēšanu (turpmāk – šķirnes saimniecība);

6.3.3. attiecībā uz vaislas dzīvnieku, kas vismaz gadu atrodas pārraudzībā (izņemot pirmpieni, kurai nav aprēķināti standarta laktācijas dati un kura piensaimniecības nozarē nav vecāka par četriem gadiem, bet kazkopības nozarē nav jaunāka par 15 mēnešiem un vecāka par četriem gadiem) atbilstoši normatīvajiem aktiem par dzīvnieku pārraudzību, ja par to Lauksaimniecības datu centrs (turpmāk – datu centrs) pēdējā noslēgtajā pārraudzības gadā nav anulējis pārraudzības datus.

7. Pretendents atbalstu par pakalpojuma sniegšanu cūkkopības nozarē saņem:

7.1. kā vienreizēju maksājumu 348,60 euro apmērā (tai skaitā administratīvās izmaksas 1,28 euro apmērā) par tādas vecvecāku un vecvecvecāku sivēnmātes ģenētiskās kvalitātes noteikšanu un produktivitātes novērtēšanu, kas atražo vaislas jauncūkas (dzīvnieks novērtēts pēc pienības, eksterjera, auglības un selekcionējamo pazīmju ģenētiskās vērtības ar indeksu vismaz 110), bet:

7.1.1. ne vairāk par 60 procentiem no katrā šķirnes saimniecībā esošajām vaislas sivēnmātēm (pēc stāvokļa 2014. gada 1. martā);

7.1.2. ne vairāk par 40 procentiem no katrā pārraudzības ganāmpulkā esošajām vaislas sivēnmātēm, ja:

7.1.2.1. pārraudzības ganāmpulkā ir vairāk nekā deviņas vaislas sivēnmātes (pēc stāvokļa 2014. gada 1. martā);

7.1.2.2. iepriekšējā pārraudzības gadā no vaislas sivēnmātes atšķirto sivēnu skaits metienā vidēji pārraudzības ganāmpulkā ir 8,5 sivēni;

7.2. ja datu centrā reizi mēnesī ir iesniegts cūku kustības kopsavilkums atbilstoši normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanu un lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanu un iepriekšējā gada pārraudzības rezultāti par ganāmpulku atbilstoši normatīvajiem aktiem par cūku pārraudzību un to apliecina datu centra atzīme par saņemšanu vai pasta zīmogs par nosūtīšanu.

8. Šo noteikumu 7. punktā minēto atbalstu piešķir par pārraudzības ganāmpulkā esošām Latvijas baltās šķirnes sivēnmātēm, kurām atbilstoši normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības lauku attīstības atbalsta piešķiršanu vides un lauku ainavas uzlabošanai ir izsniegts atzinums par atbilstību Latvijas baltajai šķirnei.

9. Pretendents atbalstu par pakalpojuma sniegšanu piensaimniecības nozarē, lai pārraudzībā esošajai piena šķirņu slaucamai govij (izņemot gaļas šķirnes, gaļas šķirņu krustojumu, piena–gaļas šķirņu krustojumu un nezināmas izcelsmes dzīvniekus) noteiktu ģenētisko kvalitāti un izvērtētu produktivitāti, saņem:

9.1. kā vienreizēju maksājumu 139,44 euro apmērā (tai skaitā administratīvās izmaksas 0,71 euro apmērā) par pārraudzībā esošu piena šķirņu slaucamo govi (tostarp pirmpieni), kurai pēdējās noslēgtās standarta laktācijas (240–305 dienas) izslaukums ir no 5000 līdz 6999 kilogramiem;

9.2. kā vienreizēju maksājumu 167,90 euro apmērā (tai skaitā administratīvās izmaksas 0,71 euro apmērā) par pārraudzībā esošu piena šķirņu slaucamo govi, kurai pēdējās noslēgtās standarta laktācijas (240–305 dienas) izslaukums ir vismaz 7000 kilogramu.

10. Pretendentam šo noteikumu 9. punktā minēto atbalstu piešķir, ja pārraudzības ganāmpulkā pēc stāvokļa 2014. gada 1. martā ir vairāk nekā piecas slaucamas govis un piena šķirņu slaucamajai govij pēdējās noslēgtās standarta laktācijas dati ir izmantojami ciltsdarbā. Pirmpienei noslēgtās standarta laktācijas dati nav nepieciešami, bet ciltsdarbā ir izmantojami individuālās piena kontroles rādītāji saskaņā ar normatīvajiem aktiem par govju pārraudzību.

11. Šo noteikumu 9.2. apakšpunktā minēto atbalstu piešķir par pārraudzības ganāmpulkā esošām Latvijas brūnās un Latvijas zilās šķirnes slaucamām govīm, kurām atbilstoši normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības lauku attīstības atbalsta piešķiršanu vides un lauku ainavas uzlabošanai ir izsniegts atzinums par slaucamās govs atbilstību Latvijas brūnās vai Latvijas zilās šķirnes prasībām.

12. Pretendents atbalstu par pakalpojuma sniegšanu gaļas liellopu audzēšanas nozarē saņem:

12.1. kā vienreizēju maksājumu 192,09 euro apmērā (tai skaitā administratīvās izmaksas 1,28 euro apmērā) par šķirnes saimniecībā pārraudzībā esošas gaļas šķirņu ciltsgrāmatā ierakstītas tīršķirnes zīdītājgovs ģenētiskās kvalitātes noteikšanu un produktivitātes izvērtēšanu;

12.2. kā vienreizēju maksājumu 140,86 euro apmērā (tai skaitā administratīvās izmaksas 1,28 euro apmērā), lai zīdītājgovju pārraudzības ganāmpulkā noteiktu ģenētisko kvalitāti un izvērtētu produktivitāti gaļas šķirņu tīršķirnes zīdītājgovij un tīršķirnes telei (dzīvniekam, kam vienas šķirnes asinība sasniedz vismaz 87,5 procentus vai kas ir divu tīršķirnes specializēto gaļas šķirņu dzīvnieku krustojums), ja tā ir vecāka par 18 mēnešiem;

12.3. kā vienreizēju maksājumu 86,80 euro apmērā (tai skaitā administratīvās izmaksas 1,28 euro apmērā), lai zīdītājgovju pārraudzības ganāmpulkā noteiktu ģenētisko kvalitāti un izvērtētu produktivitāti vismaz otrās pakāpes krustojuma gaļas šķirņu zīdītājgovij un telei (dzīvniekam, kas iegūts, krustojot Latvijā audzētu piena šķirņu govi ar specializēto gaļas šķirņu bulli, un kam gaļas šķirņu īpatsvars asinībā sasniedz vismaz 75 procentus), ja tā ir vecāka par 18 mēnešiem.

13. Šo noteikumu 12. punktā minēto atbalstu piešķir:

13.1. ja šķirnes saimniecībā vai pārraudzības ganāmpulkā pēc stāvokļa 2014. gada 1. jūlijā ir vairāk nekā piecas zīdītājgovis vai teles, kas vecākas par 18 mēnešiem;

13.2. ja par šo noteikumu 12.2. un 12.3. apakšpunktā minētajām pārraudzībā esošajām govīm ganāmpulka īpašnieks datu centrā ir iesniedzis normatīvajos aktos par gaļas liellopu pārraudzību noteikto informāciju vaislas dzīvnieku ģenētiskās kvalitātes noteikšanai.

14. Pretendents atbalstu par pakalpojuma sniegšanu kazkopības nozarē saņem kā vienreizēju maksājumu 78,26 euro apmērā (tai skaitā administratīvās izmaksas 1,28 euro apmērā), lai pārraudzībā esošajai (pēc stāvokļa 2014. gada 1. augustā) piena šķirņu slaucamajai kazai (izņemot gaļas šķirnes, gaļas šķirņu krustojumu un nezināmas izcelsmes dzīvnieku) noteiktu ģenētisko kvalitāti un izvērtētu produktivitāti, ja:

14.1. pēdējās noslēgtās laktācijas (240–305 dienas) izslaukums ir vismaz 400 kilogramu;

14.2. pēdējās noslēgtās laktācijas dati ir izmantojami ciltsdarbā. Pirmpienei noslēgtās laktācijas dati nav nepieciešami, bet ciltsdarbā ir izmantojami individuālās piena kontroles rādītāji saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kazu pārraudzību.

15. Aitkopības nozarē, ja šķirnes saimniecībā vai pārraudzības ganāmpulkā pēc stāvokļa 2014. gada 1. jūlijā ir vairāk nekā 29 vaislas aitu mātes, pretendents atbalstu par pakalpojuma sniegšanu saņem:

15.1. par šķirnes saimniecībā esošas vaislas aitu mātes ģenētiskās kvalitātes noteikšanu un produktivitātes izvērtēšanu;

15.2. par pārraudzības ganāmpulkā esošas vaislas aitu mātes produktivitātes izvērtēšanu;

15.3. par vaislas aitu māšu skrepi genotipa noteikšanu un izcelsmes noteikšanu ar DNS analīzi.

16. Pretendents atbalstu par pakalpojuma sniegšanu zirgkopības nozarē saņem, lai noteiktu pārraudzības ganāmpulkā esošās tīršķirnes vaislas ķēves un ciltsgrāmatā ierakstītas tīršķirnes vaislas ķēves ģenētisko kvalitāti un novērtētu tās pēc pēcnācējiem.

17. Lai pieteiktos atbalsta saņemšanai, pretendents līdz 2014. gada 1. martam Lauku atbalsta dienestā (turpmāk – dienests) iesniedz plānoto pakalpojuma izdevumu tāmi. Pretendents, kas darbojas zirgkopības nozarē, tāmei pievieno to pārraudzības ganāmpulku sarakstu, kuros plānots sniegt pakalpojumu.

18. Dienests izvērtē pretendenta iesniegtās izdevumu tāmes atbilstību šo noteikumu prasībām un triju nedēļu laikā pēc tās saņemšanas pieņem lēmumu par pretendenta izdevumu tāmes apstiprināšanu vai noraidīšanu. Ja šo noteikumu 17. punktā minētā izdevumu tāme tiek apstiprināta, dienests ar pretendentu slēdz līgumu. Līgumā paredz pušu saistības, norēķinu kārtību un priekšapmaksu:

18.1. cūkkopības, piensaimniecības, gaļas liellopu audzēšanas un kazkopības nozarē – līdz 75 procentiem no plānotajām administratīvajām izmaksām;

18.2. aitkopības un zirgkopības nozarē – līdz 90 procentiem no plānotās atbalsta maksājumu summas.

19. Pretendents mēneša laikā pēc šo noteikumu 18. punktā minētā līguma noslēgšanas slēdz līgumu ar šķirnes saimniecību vai pārraudzības ganāmpulka īpašnieku par vaislas dzīvnieku ciltsdokumentācijas sagatavošanu. Līgumā paredz termiņu, kādā šķirnes saimniecības vai pārraudzības ganāmpulka īpašnieks iesniedz pretendentam šo noteikumu prasībām atbilstošus vaislas dzīvnieku sarakstus, kuros norādīti to produktivitātes dati, lai noteiktu vaislas dzīvnieku ģenētisko kvalitāti un izvērtētu to produktivitātes datus.

20. Lai saņemtu atbalstu, pretendents papīra dokumenta formā (pievienojot vai nosūtot elektronisko versiju) vai elektroniska dokumenta veidā (ja attiecīgais dokuments sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu) iesniedz dienestā šādus dokumentus:

20.1. cūkkopības nozarē:

20.1.1. pārskatu par tādas vecvecāku un vecvecvecāku sivēnmātes sagatavošanu ierakstīšanai ciltsgrāmatā, kas atražo vaislas jauncūkas, kā arī tās novērtēšanu pēc pienības, eksterjera, auglības un selekcionējamo pazīmju ģenētiskās vērtības ar indeksu 110 un vairāk (1. pielikums) – līdz 2014. gada 1. maijam;

20.1.2. samaksu apliecinošo dokumentu kopijas par administratīvajiem izdevumiem saskaņā ar šo noteikumu 17. punktā minēto izdevumu tāmi – līdz 2014. gada 1. novembrim;

20.2. piensaimniecības nozarē:

20.2.1. ierakstīšanai ciltsgrāmatā sagatavotu vai ciltsgrāmatā ierakstītu šo noteikumu 9. punktā minētajām prasībām atbilstošu piena šķirņu slaucamo govju pārraudzības ganāmpulku īpašnieku sarakstu (2. pielikums) – līdz 2014. gada 1. maijam;

20.2.2. samaksu apliecinošo dokumentu kopijas par administratīvajiem izdevumiem saskaņā ar šo noteikumu 17. punktā minēto izdevumu tāmi – līdz 2014. gada 1. novembrim;

20.3. gaļas liellopu audzēšanas nozarē:

20.3.1. ierakstīšanai ciltsgrāmatā sagatavotu un ciltsgrāmatā ierakstītu šo noteikumu 12. punktā minētajām prasībām atbilstošu zīdītājgovju šķirnes saimniecību un pārraudzības ganāmpulku īpašnieku sarakstu (3. pielikums) – līdz 2014. gada 1. septembrim;

20.3.2. samaksu apliecinošo dokumentu kopijas par administratīvajiem izdevumiem saskaņā ar šo noteikumu 17. punktā minēto izdevumu tāmi – līdz 2014. gada 1. novembrim;

20.4. kazkopības nozarē:

20.4.1. ierakstīšanai ciltsgrāmatā sagatavotu vai ciltsgrāmatā ierakstītu šo noteikumu 14. punktā minētajām prasībām atbilstošu piena šķirņu slaucamo kazu pārraudzības ganāmpulku īpašnieku sarakstu (4. pielikums) – līdz 2014. gada 1. septembrim;

20.4.2. samaksu apliecinošo dokumentu kopijas par administratīvajiem izdevumiem saskaņā ar šo noteikumu 17. punktā minēto izdevumu tāmi – līdz 2014. gada 1. novembrim;

20.5. aitkopības nozarē:

20.5.1. pārskatu par ierakstīšanai ciltsgrāmatā sagatavotu un ciltsgrāmatā ierakstītu šķirnes saimniecībā esošu vaislas aitu māšu ģenētiskās kvalitātes noteikšanu un produktivitātes izvērtēšanu, kā arī par pārraudzības ganāmpulkā esošo vaislas aitu māšu produktivitātes izvērtēšanu (5. pielikums) – līdz 2014. gada 1. septembrim;

20.5.2. samaksu apliecinošo dokumentu kopijas saskaņā ar šo noteikumu 17. punktā minēto izdevumu tāmi – līdz 2014. gada 20. decembrim;

20.6. zirgkopības nozarē:

20.6.1. pārskatu par ierakstīšanai ciltsgrāmatā sagatavotu un ciltsgrāmatā ierakstītu pārraudzības ganāmpulkā esošo tīršķirnes vaislas ķēvju ģenētiskās kvalitātes noteikšanu un novērtēšanu pēc pēcnācējiem (6. pielikums) – līdz 2014. gada 1. oktobrim;

20.6.2. samaksu apliecinošo dokumentu kopijas saskaņā ar šo noteikumu 17. punktā minēto izdevumu tāmi – līdz 2014. gada 1. novembrim.

21. Ja atbalsta saņemšanai vienā nozarē ir vairāki pretendenti un šo noteikumu 20. punktā minētajos sarakstos vai pārskatos tie norāda vienu un to pašu apsekoto pārraudzības ganāmpulku, atbalstu par konkrēto ganāmpulku nepiešķir. Ja pretendents sniedzis nepatiesu informāciju vai pārkāpis šo noteikumu 6. punktā minētās prasības, dienests mēneša laikā pēc pārkāpuma konstatēšanas atbilstoši normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā administrē Eiropas Lauksaimniecības garantiju fondu, Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai un Eiropas Zivsaimniecības fondu, kā arī valsts un Eiropas Savienības atbalstu lauksaimniecībai, lauku un zivsaimniecības attīstībai, pieprasa atbalsta atmaksu.

22. Dienests mēneša laikā pēc šo noteikumu 20. punktā minēto dokumentu saņemšanas izvērtē to atbilstību šo noteikumu prasībām un pieņem lēmumu par atbalsta piešķiršanu vai par atteikumu piešķirt atbalstu.

23. Atbalstu izmaksā, nepārsniedzot šo noteikumu 4. punktā katram atbalsta pasākumam paredzēto finansējuma apmēru. Ja atbalsta pieprasījums pārsniedz piešķirto finansējuma apmēru, dienests veic norēķinus, proporcionāli samazinot šo noteikumu 7., 9., 12. un 14. punktā minēto atbalsta apmēru par vienu dzīvnieku.

24. Šo noteikumu 18. un 22. punktā minēto lēmumu pretendents var apstrīdēt vai pārsūdzēt Lauku atbalsta dienesta likumā noteiktajā kārtībā.

25. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2012. gada 17. janvāra noteikumus Nr. 64 "Kārtība, kādā piešķir valsts atbalstu vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā, kā arī to ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes datu izvērtēšanai" (Latvijas Vēstnesis, 2012, 20., 70., 177., 197. nr.; 2013, 52., 109. nr.).

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

 

1.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 4.februāra
noteikumiem Nr.73

_______. gada pārskats par vaislas sivēnmāšu sagatavošanu ierakstīšanai ciltsgrāmatā, to ģenētiskās kvalitātes noteikšanu un produktivitātes datu izvērtēšanu

Lauku atbalsta dienestam

Iesniedzējs  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, tālruņa numurs, e-pasta adrese)

(juridiskās personas firma (nosaukums), reģistrācijas numurs)

Lauku atbalsta dienesta klienta reģistrācijas numurs  

Ganāmpulka reģistrācijas numurs

Ganāmpulka īpašnieka nosaukums (juridiskās personas firma (nosaukums), fiziskās personas vārds, uzvārds)

Reģistrācijas numurs (juridiskai personai)/personas kods (fiziskai personai)

Sivēnmāšu kopējais skaits ganāmpulkā

Sivēnmāšu skaits ar selekcijas indeksu 110 un vairāk

Atbalstāmo sivēnmāšu skaits – 60 % no kopējā sivēnmāšu skaita

Atbalstāmo sivēnmāšu skaits – 40 % no kopējā sivēnmāšu skaita

Atbalstāmo sivēnmāšu skaits

               
               
Kopā par sivēnmātēm (euro)

Iesniedzējs   Datums*  
 

(vārds, uzvārds, paraksts*)

   

Pieņēma  
 

(Lauku atbalsta dienesta pārstāvja amats, vārds, uzvārds, paraksts, datums)**

Piezīmes.
1. * Dokumenta rekvizītus "paraksts" un "datums" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
2. ** Neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

 

2.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 4.februāra
noteikumiem Nr.73

_______. gada pārskats par ganāmpulku īpašniekiem, kuriem pieder ciltsgrāmatā ierakstītas vai ierakstīšanai ciltsgrāmatā sagatavotas piena šķirņu slaucamās govis, kam noteikta ģenētiskā kvalitāte un izvērtēti produktivitātes dati

Lauku atbalsta dienestam

Iesniedzējs  
 

(vārds, uzvārds, tālruņa numurs, e-pasta adrese)

Lauku atbalsta dienesta klienta reģistrācijas numurs  

Ganāmpulka reģistrācijas numurs

Ganāmpulka īpašnieks (juridiskās personas firma (nosaukums)/fiziskās personas vārds, uzvārds)

Reģistrācijas numurs (juridiskai personai)/personas kods (fiziskai personai)

     
     
     

Iesniedzējs   Datums*  
 

(vārds, uzvārds, paraksts*)

   

Pieņēma  
 

(Lauku atbalsta dienesta pārstāvja amats, vārds, uzvārds, paraksts, datums)**

Piezīmes.
1. * Dokumenta rekvizītus "paraksts" un "datums" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
2. ** Neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

 

3.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 4.februāra
noteikumiem Nr.73

_______. gada pārskats par ganāmpulku īpašniekiem, kuriem pieder ciltsgrāmatā ierakstītas vai ierakstīšanai ciltsgrāmatā sagatavotas gaļas šķirņu zīdītājgovis un teles, kam noteikta ģenētiskā kvalitāte un izvērtēti produktivitātes dati

Lauku atbalsta dienestam

Iesniedzējs  
 

(vārds, uzvārds, tālruņa numurs, e-pasta adrese)

Lauku atbalsta dienesta klienta reģistrācijas numurs  

Ganāmpulka reģistrācijas numurs

Ganāmpulka īpašnieks (juridiskās personas firma (nosaukums)/fiziskās personas vārds, uzvārds)

Reģistrācijas numurs (juridiskai personai)/personas kods (fiziskai personai)

     
     
     

Iesniedzējs   Datums*  
 

(vārds, uzvārds, paraksts*)

   

Pieņēma  
 

(Lauku atbalsta dienesta pārstāvja amats, vārds, uzvārds, paraksts, datums)**

Piezīmes.
1. * Dokumenta rekvizītus "paraksts" un "datums" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
2. ** Neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

 

4.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 4.februāra
noteikumiem Nr.73

_______. gada pārskats par ganāmpulku īpašniekiem, kuriem pieder ciltsgrāmatā ierakstītas vai ierakstīšanai ciltsgrāmatā sagatavotas piena šķirņu slaucamās kazas, kam noteikta ģenētiskā kvalitāte un izvērtēti produktivitātes dati

Lauku atbalsta dienestam

Iesniedzējs  
 

(vārds, uzvārds, tālruņa numurs, e-pasta adrese)

Lauku atbalsta dienesta klienta reģistrācijas numurs  

Ganāmpulka reģistrācijas numurs

Ganāmpulka īpašnieks (juridiskās personas firma (nosaukums)/fiziskās personas vārds, uzvārds)

Reģistrācijas numurs (juridiskai personai)/personas kods (fiziskai personai)

     
     
     

Iesniedzējs   Datums*  
 

(vārds, uzvārds, paraksts*)

   

Pieņēma  
 

(Lauku atbalsta dienesta pārstāvja amats, vārds, uzvārds, paraksts, datums)**

Piezīmes.
1. * Dokumenta rekvizītus "paraksts" un "datums" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
2. ** Neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

 

5.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 4.februāra
noteikumiem Nr.73

_______. gada pārskats par ganāmpulku īpašniekiem, kuriem pieder ciltsgrāmatā ierakstītas vai ierakstīšanai ciltsgrāmatā sagatavotas vaislas aitu mātes, kam noteikta ģenētiskā kvalitāte vai izvērtēti produktivitātes dati

Lauku atbalsta dienestam

Iesniedzējs  
 

(vārds, uzvārds, tālruņa numurs, e-pasta adrese)

Lauku atbalsta dienesta klienta reģistrācijas numurs  

Ganāmpulka reģistrācijas numurs

Ganāmpulka īpašnieks (juridiskās personas firma (nosaukums), fiziskās personas vārds, uzvārds)

Reģistrācijas numurs (juridiskai personai)/personas kods (fiziskai personai)

Aitu māšu skaits šķirnes saimniecībā

Aitu māšu skaits pārraudzības ganāmpulkā

         
         
         

Iesniedzējs   Datums*  
 

(vārds, uzvārds, paraksts*)

   

Pieņēma  
 

(Lauku atbalsta dienesta pārstāvja amats, vārds, uzvārds, paraksts, datums)**

Piezīmes.
1. * Dokumenta rekvizītus "paraksts" un "datums" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
2. ** Neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

 

 

6.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 4.februāra
noteikumiem Nr.73

_______. gada pārskats par ganāmpulku īpašniekiem, kuriem pieder ciltsgrāmatā ierakstītas vai ierakstīšanai ciltsgrāmatā sagatavotas tīršķirnes vaislas ķēves, kam noteiktas darbspējas, ģenētiskā kvalitāte un kas novērtētas pēc pēcnācējiem

Lauku atbalsta dienestam

Iesniedzējs  
 

(vārds, uzvārds, tālruņa numurs, e-pasta adrese)

Lauku atbalsta dienesta klienta reģistrācijas numurs  

Ganāmpulka reģistrācijas numurs

Ganāmpulka īpašnieks (juridiskās personas firma (nosaukums), fiziskās personas vārds, uzvārds)

Reģistrācijas numurs (juridiskai personai)/personas kods (fiziskai personai)

Ķēves identifikācijas numurs

       
       
       

Iesniedzējs   Datums*  
 

(vārds, uzvārds, paraksts*)

   

Pieņēma  
 

(Lauku atbalsta dienesta pārstāvja amats, vārds, uzvārds, paraksts, datums)**

Piezīmes.
1. * Dokumenta rekvizītus "paraksts" un "datums" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
2. ** Neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!