Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2014. gada 2. decembra noteikumi Nr. 740 "De minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtība un uzskaites veidlapu paraugi". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 17.12.2014., Nr. 251 https://www.vestnesis.lv/op/2014/251.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.741

De minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtība komercsabiedrībām, kuras sniedz pakalpojumus ar vispārēju tautsaimniecisku nozīmi, un uzskaites veidlapu paraugi

Vēl šajā numurā

17.12.2014., Nr. 251

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 740

Pieņemts: 02.12.2014.

OP numurs: 2014/251.9

2014/251.9
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 17 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.740

Rīgā 2014.gada 2.decembrī (prot. Nr.66 12.§)

De minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtība un uzskaites veidlapu paraugi

Izdoti saskaņā ar Komercdarbības atbalsta kontroles likuma
12.panta 5.punktu

1. Noteikumi nosaka de minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtību, kā arī apstiprina šādu de minimis atbalsta uzskaites veidlapu paraugus:

1.1. uzskaites veidlapa par sniedzamo informāciju de minimis atbalsta piešķiršanai (1. pielikums);

1.2. uzskaites veidlapa par de minimis atbalsta piešķiršanu (2. pielikums).

2. Komercsabiedrība, kura vēlas saņemt de minimis atbalstu saskaņā ar Komisijas 2013. gada 18. decembra Regulas (EK) Nr. 1407/2013 par Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. un 108. panta piemērošanu de minimis atbalstam (turpmāk – Komisijas regula Nr. 1407/2013) 3., 4. un 5. panta nosacījumiem (turpmāk – de minimis atbalsta pretendents), atbalsta sniedzējam kopā ar iesniegumu atbalsta saņemšanai iesniedz uzskaites veidlapu par sniedzamo informāciju de minimis atbalsta piešķiršanai (1. pielikums). Veidlapā norāda de minimis atbalsta pretendenta kārtējā gadā un iepriekšējos divos fiskālajos gados saņemto de minimis atbalstu. De minimis atbalsta kumulēšanas gadījumā de minimis atbalsta pretendents sniedz informāciju arī par citu konkrētajam projektam saņemto komercdarbības atbalstu tām pašām attiecināmajām izmaksām. Uzskaites veidlapu iesniedz papīra dokumenta formā vai elektroniski, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

3. De minimis atbalsta pretendents uzskaites veidlapā par sniedzamo informāciju de minimis atbalsta piešķiršanai (1. pielikums) norāda iepriekš saņemto de minimis atbalstu neatkarīgi no atbalsta sniegšanas veida un atbalsta sniedzēja. Ja de minimis atbalsta pretendents iepriekš de minimis atbalstu nav saņēmis, tas attiecīgo informāciju norāda iesniegumā atbalsta saņemšanai.

4. Šo noteikumu 6. punktā minētajos gadījumos de minimis atbalsta pretendents, aizpildot uzskaites veidlapu par sniedzamo informāciju de minimis atbalsta piešķiršanai (1. pielikums), norāda šādu informāciju:

4.1. katrai apvienošanā iesaistītajai komercsabiedrībai iepriekš piešķirto de minimis atbalsta apmēru;

4.2. katrai sadalīšanā iesaistītajai jaunajai komercsabiedrībai iepriekš piešķirto de minimis atbalsta apmēru, bet, ja šo nosacījumu nav iespējams izpildīt, to norāda proporcionāli, ņemot vērā katras jaunās komercsabiedrības pašu kapitāla bilances vērtību sadali faktiskajā datumā;

4.3. iepriekš piešķirto de minimis atbalsta apmēru tādai komercsabiedrībai, kas ir iegādāta pēdējo triju gadu laikā (norāda iegādes datumu).

5. Izvērtējot piešķiramā atbalsta apmēru, atbalsta sniedzējs vērtē saņemto de minimis atbalstu vienas vienotas komercsabiedrības līmenī (1. pielikums), kas par tādu ir uzskatāma atbilstoši Komisijas regulas Nr. 1407/2013 2. panta 2. punktā norādītajai definīcijai.

6. Atbalsta sniedzējs pirms de minimis atbalsta piešķiršanas izvērtē, vai ir bijusi de minimis atbalsta pretendenta apvienošanās, sadalīšana vai iegāde pēdējo triju fiskālo gadu periodā.

7. Atbalsta sniedzējs šo noteikumu 6. punktā minētajos gadījumos ievēro Komisijas regulas Nr. 1407/2013 3. panta 8. un 9. punktā ietvertos nosacījumus.

8. De minimis atbalsta apmērs nedrīkst pārsniegt Komisijas regulas Nr. 1407/2013 3. panta 2. punktā noteikto summu. Šo nosacījumu piemēro arī komercdarbības atbalsta kumulēšanas gadījumos, kas noteikti Komisijas regulas Nr. 1407/2013 5. pantā (1. pielikums).

9. Atbalsta sniedzējs, pamatojoties uz de minimis atbalsta pretendenta iesniegtajās uzskaites veidlapās norādīto informāciju de minimis atbalsta piešķiršanai, nosaka piešķiramā de minimis atbalsta apmēru un aizpilda uzskaites veidlapu par de minimis atbalsta piešķiršanu (2. pielikums).

10. Uzskaites veidlapā par de minimis atbalsta piešķiršanu (2. pielikums) atbalsta sniedzējs norāda atbalsta summu, kādu piešķir konkrētajam de minimis atbalsta pretendentam.

11. Ja atbalsta sniedzējs konstatē, ka saskaņā ar de minimis atbalsta pretendenta iesniegto informāciju plānotais atbalsts pārsniegs Komisijas regulas Nr. 1407/2013 3. panta 2. punktā noteikto de minimis atbalsta apmēru vai Komisijas regulas Nr. 1407/2013 5. panta 2. punktā noteiktajā atbalsta kumulēšanas gadījumā pārsniegs attiecīgo maksimālo atbalsta intensitāti vai atbalsta summu, tas pirms lēmuma pieņemšanas par atbalsta piešķiršanu iesniedz Finanšu ministrijā no de minimis atbalsta pretendenta saņemto uzskaites veidlapu par sniedzamo informāciju de minimis atbalsta piešķiršanai (1. pielikums) un informāciju par plānoto de minimis atbalstu.

12. Ja uzskaites veidlapa no de minimis atbalsta pretendenta saņemta papīra formā, atbalsta sniedzējs Finanšu ministrijā iesniedz minētās uzskaites veidlapas kopiju.

13. Ja Finanšu ministrija konstatē, ka plānotais atbalsts pārsniegs Komisijas regulas Nr. 1407/2013 3. panta 2. punktā noteikto de minimis atbalsta apmēru vai Komisijas regulas Nr. 1407/2013 5. panta 2. punktā noteiktajā atbalsta kumulēšanas gadījumā pārsniegs attiecīgo maksimālo atbalsta intensitāti vai atbalsta summu, tā informē atbalsta sniedzēju, ka tam Komercdarbības atbalsta kontroles likumā noteiktajā kārtībā jāiesniedz Finanšu ministrijā izvērtēšanai individuālā atbalsta projekta paziņojums.

14. Ja Finanšu ministrija konstatē, ka plānotais atbalsts nepārsniegs Komisijas regulas Nr. 1407/2013 3. panta 2. punktā noteikto pieļaujamo de minimis atbalsta apmēru vai Komisijas regulas Nr. 1407/2013 5. panta 2. punktā noteiktajā atbalsta kumulēšanas gadījumā nepārsniegs attiecīgo maksimālo atbalsta intensitāti vai atbalsta summu, tā informē atbalsta sniedzēju, ka plānoto atbalstu ir atļauts sniegt saskaņā ar Komisijas regulas Nr. 1407/2013 nosacījumiem (norāda pamatojumu).

15. Atbalsta sniedzējs lēmumā par de minimis atbalsta piešķiršanu norāda, ka atbalsts tiek piešķirts saskaņā ar Komisijas regulu Nr. 1407/2013.

16. Atbalsta sniedzējs uzskaites veidlapu par de minimis atbalsta piešķiršanu (2. pielikums) var sagatavot papīra dokumenta formā divos eksemplāros vai elektroniski. Ja attiecīgo uzskaites veidlapu sagatavo papīra dokumenta formā, vienu eksemplāru glabā pie atbalsta sniedzēja, bet otru – pie de minimis atbalsta pretendenta.

17. De minimis atbalsta pretendents uzskaites veidlapas par sniedzamo informāciju de minimis atbalsta piešķiršanai (1. pielikums) un uzskaites veidlapas par de minimis atbalsta piešķiršanu (2. pielikums) glabā 10 gadus no dienas, kad tam piešķirts de minimis atbalsts.

18. Individuālā atbalsta sniedzējs individuālā atbalsta piešķiršanas gadījumā uzskaites veidlapas par sniedzamo informāciju de minimis atbalsta piešķiršanai (1. pielikums) un uzskaites veidlapas par de minimis atbalsta piešķiršanu (2. pielikums) glabā 10 gadus no dienas, kad konkrētajam de minimis atbalsta pretendentam šāds atbalsts piešķirts. Ja de minimis atbalsts sniegts atbalsta programmas ietvaros, atbalsta sniedzējs saņemtās uzskaites veidlapas par sniedzamo informāciju de minimis atbalsta piešķiršanai (1. pielikums) un uzskaites veidlapas par de minimis atbalsta piešķiršanu (2. pielikums) glabā 10 gadus no dienas, kad atbalsta programmas ietvaros piešķirts pēdējais atbalsts.

19. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2014. gada 17. jūnija noteikumus Nr. 313 "Noteikumi par de minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtību un uzskaites veidlapu paraugiem" (Latvijas Vēstnesis, 2014, 122. nr.).

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Finanšu ministrs Jānis Reirs1.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 2.decembra
noteikumiem Nr.740

Uzskaites veidlapa par sniedzamo informāciju de minimis atbalsta piešķiršanai

1. Informācija par de minimis atbalsta pretendentu

1.1. Vispārīga informācija

Nosaukums
Reģistrācijas numurs
Uzņēmumu reģistrā (Komercreģistrā)
Tālrunis
Fakss
E-pasta adrese

1.2. Informācija par de minimis atbalsta pretendenta atbilstību vienas vienotas komercsabiedrības definīcijai

Atbilstība vismaz vienam no turpmāk minētajiem kritērijiem1 (atbilstošo atzīmēt ar X):
   de minimis atbalsta pretendentam ir akcionāru vai dalībnieku balsstiesību vairākums citā komercsabiedrībā
 de minimis atbalsta pretendentam ir tiesības iecelt vai atlaist citas komercsabiedrības pārvaldes, vadības vai uzraudzības struktūras locekļu vairākumu
 de minimis atbalsta pretendentam ir tiesības īstenot dominējošo ietekmi pār citu komercsabiedrību saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ar šo komercsabiedrību, vai saskaņā ar tās dibināšanas līguma klauzulu vai statūtiem
   de minimis atbalsta pretendents, kas ir citas komercsabiedrības akcionārs vai dalībnieks, vienpersoniski kontrolē akcionāru un dalībnieku vairākuma balsstiesības minētajā komercsabiedrībā saskaņā ar vienošanos, kas panākta ar pārējiem minētās komercsabiedrības akcionāriem vai dalībniekiem

de minimis atbalsta pretendents neatbilst nevienam no iepriekš minētajiem kritērijiem

1.3. Informācija par notikušajām de minimis atbalsta pretendenta izmaiņām

Notikušās izmaiņas (atbilstošo atzīmēt ar X): Notikušo izmaiņu datums2
 izmaiņas de minimis atbalsta pretendentam pēdējo triju gadu laikā nav notikušas

 apvienots pēdējo triju gadu laikā

 iegādāts pēdējo triju gadu laikā

 sadalīts pēdējo triju gadu laikā

 
         
(datums)   (mēnesis)   (gads)

2. Informācija par de minimis atbalsta pretendenta kārtējā gadā un iepriekšējos divos fiskālajos gados saņemto atbalstu

2.1. Informācija par de minimis atbalsta pretendenta kārtējā gadā un iepriekšējos divos fiskālajos gados saņemto de minimis atbalstu, kas piešķirts saskaņā ar Komisijas 2006. gada 15. decembra Regulu Nr. 1998/2006, Komisijas 2012. gada 25. aprīļa Regulu Nr. 360/2012, Komisijas 2013. gada 18. decembra Regulu Nr. 1408/2013, Komisijas 2014. gada 27. jūnija Regulu Nr. 717/2014 (Komisijas Regulas Nr. 1407/2013 5. panta 1. punkts) un Komisijas 2013. gada 18. decembra Regulu Nr. 1407/2013 (Komisijas Regulas Nr. 1407/2013 3. panta 2. un 3. punkts):

Datums, mēnesis, gads, kad pieņemts lēmums
(vai cits dokuments) par de minimis atbalsta piešķiršanu
Komercsabiedrības nosaukums3 Atbalsta sniedzējs Atbalsta veids (piemēram, subsīdija, aizdevums, galvojums
u. tml.)

Piešķirtā atbalsta summa (euro)4 Bruto subsīdijas ekvivalents (euro) Eiropas Savienības regulējums5, saskaņā ar kuru atbalsts piešķirts
             

2.2. Informācija par valsts atbalstu, ko de minimis atbalsta pretendents saņēmis konkrētajam projektam tām pašām attiecināmajām izmaksām citas atbalsta programmas vai individuālā projekta ietvaros:

Datums, mēnesis, gads, kad pieņemts lēmums
(vai cits dokuments) par atbalsta sniegšanu
Atbalsta sniedzējs Atbalsta sniegšanas tiesiskais pamatojums Atbalsta veids (piemēram, subsīdija, aizdevums, galvojums u. tml.) Kopējā attiecināmo izmaksu summa (euro) Tām pašām attiecināmajām izmaksām jau saņemtā summa

(euro)
Bruto subsīdijas ekvivalents (euro) Atbalsta intensitāte (%)
               

3. Apliecinājums

Apliecinu, ka sniegtā informācija ir pilnīga un patiesa.

Atbildīgā persona

     
(vārds, uzvārds)   (paraksts6)
     
     
(amats)   (datums)

Z. v.6

Piezīmes.

Komercsabiedrības, kurām kādas no minētajām attiecībām pastāv ar vienas vai vairāku citu komercsabiedrību starpniecību, arī ir uzskatāmas par vienu vienotu komercsabiedrību.

2 Aili aizpilda, ja de minimis atbalsta pretendentam pēdējo triju gadu laikā ir notikušas izmaiņas – tas ir apvienots, iegādāts vai sadalīts.

3 Aili aizpilda, ja de minimis atbalsta pretendents atbilst vienas vienotas komercsabiedrības definīcijai un/vai tas ir apvienots, iegādāts vai sadalīts.

4 Ja de minimis atbalsta pretendents ir sadalīts un atbalsta summu nav iespējams noteikt katrai jaunajai komercsabiedrībai, to norāda proporcionāli, ņemot vērā katras jaunās komercsabiedrības pašu kapitāla bilances vērtību sadali faktiskajā datumā.

5 Norāda atbilstošo de minimis atbalsta regulējumu, t. i., Komisijas 2006. gada 15. decembra Regulu Nr. 1998/2006, Komisijas 2012. gada 25. aprīļa Regulu Nr. 360/2012, Komisijas 2013. gada 18. decembra Regulu Nr. 1407/2013, Komisijas 2013. gada 18. decembra Regulu Nr. 1408/2013 un Komisijas 2014. gada 27. jūnija Regulu Nr. 717/2014.

6 Dokumenta rekvizītus "paraksts" un "zīmoga vieta (Z. v.)" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Finanšu ministrs Jānis Reirs2.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 2.decembra
noteikumiem Nr.740

Uzskaites veidlapa par de minimis atbalsta piešķiršanu

Komercsabiedrības
(de minimis atbalsta pretendenta) nosaukums
 
Adrese  
Reģistrācijas numurs Uzņēmumu reģistrā (Komercreģistrā)  
Tālrunis   Fakss  

1. Informācija par de minimis atbalsta pretendenta kārtējā gadā un iepriekšējos divos fiskālajos gados saņemto de minimis atbalstu:

Gads Bruto subsīdijas ekvivalents (euro)
   
   
   
Kopā  

2. Saskaņā ar Komisijas 2013. gada 18. decembra Regulu (EK) Nr. 1407/2013 par Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. un 108. panta piemērošanu de minimis atbalstam (OV L 352, 24/12/2013., 1.–8. lpp.) de minimis atbalstu var piešķirt ____________________ euro apmērā (Ministru kabineta 2014. gada 2. decembra noteikumu Nr. 740 "De minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtība un uzskaites veidlapu paraugi" 9. punkts).

3. Ar       Nr.  
  (institūcijas nosaukums)   (dokumenta nosaukums)    

ir piešķirts de minimis atbalsts _____________________ euro apmērā (Ministru kabineta 2014. gada 2. decembra noteikumu Nr. 740 "De minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtība un uzskaites veidlapu paraugi" 10. punkts).

         
(vieta)   (datums*)   (paraksts*)

Z. v.*

Atbalsta sniedzēja juridiskā adrese  
    
           
Tālrunis   Fakss   E-pasta adrese  

Piezīme. * Dokumenta rekvizītus "paraksts", "datums" un "zīmoga vieta (Z. v.)" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Finanšu ministrs Jānis Reirs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!