Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Satversmes tiesa
Oficiālajā izdevumā publicē Satversmes tiesas:
  • spriedumus (ne vēlāk kā piecu dienu laikā pēc to pieņemšanas);
  • lēmumus par tiesvedības izbeigšanu (ne vēlāk kā piecu dienu laikā pēc to pieņemšanas);
  • tiesnešu atsevišķās domas (ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc Satversmes tiesas sprieduma pieņemšanas);
  • informāciju par lietas ierosināšanu;
  • informāciju par tiesas sēdes laiku un vietu, ja lietu izskata tiesas sēdē ar lietas dalībnieku piedalīšanos.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Satversmes tiesas 2014. gada 3. decembra lēmums "Par tiesas sēdes datuma pārcelšanu lietā Nr.2014-03-01". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 5.12.2014., Nr. 243 https://www.vestnesis.lv/op/2014/243.21

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts meža dienesta informācija

Par mikroliegumu izveidošanu

Vēl šajā numurā

05.12.2014., Nr. 243

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Satversmes tiesa

Veids: lēmums

Pieņemts: 03.12.2014.

OP numurs: 2014/243.21

2014/243.21
RĪKI

Satversmes tiesas lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Satversmes tiesas lēmums

Rīgā 2014.gada 3.decembrī

Par tiesas sēdes datuma pārcelšanu lietā Nr.2014-03-01

Latvijas Republikas Satversmes tiesa šādā sastāvā: rīcības sēdes priekšsēdētājs Aldis Laviņš, tiesneši Kristīne Krūma, Gunārs Kusiņš, Uldis Ķinis un Sanita Osipova,

rīcības sēdē izskatījusi Satversmes tiesas priekšsēdētāja 2014. gada 1. decembra rīkojumu Nr. RS-16 par rīcības sēdes sasaukšanu lietā Nr. 2014-03-01 "Par Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likuma 15. panta pirmās daļas, ciktāl tā nepieļauj vēlētāju apvienībām iesniegt kandidātu sarakstus novados, kuru iedzīvotāju skaits ir lielāks par 5 000, un republikas pilsētās, atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 91. un 101. pantam" (turpmāk – lieta Nr. 2014-03-01),

konstatēja:

1. Satversmes tiesa šādā sastāvā: tiesas sēdes priekšsēdētājs Aldis Laviņš, tiesneši Kaspars Balodis, Kristīne Krūma, Gunārs Kusiņš, Uldis Ķinis un Sanita Osipova, izskatot lietu Nr. 2014-03-01 tiesas sēdē ar lietas dalībnieku piedalīšanos, 2014. gada 24. novembrī pieņēma lēmumu izziņot tiesas sēdes pārtraukumu un turpināt tiesas sēdi 2014. gada 9. decembrī plkst. 10.00.

2. Tiesneši Kaspars Balodis un Kristīne Krūma objektīvu apstākļu dēļ nevarēs piedalīties tiesas sēdē 2014. gada 9. decembrī.

Satversmes tiesa secināja:

3. Saskaņā ar Satversmes tiesas likuma 25. panta pirmo daļu lietu Nr. 2014-03-01 Satversmes tiesa izskata pilnā sastāvā. Ja Satversmes tiesa lietu izskata pilnā sastāvā, tajā ir visi Satversmes tiesas tiesneši, kurus veselības stāvoklis vai citi objektīvi apstākļi nekavē piedalīties tiesas sēdē. Tiesas sastāvā šajā gadījumā nedrīkst būt mazāk par pieciem Satversmes tiesas tiesnešiem.

Līdz ar to 2014. gada 9. decembrī nav iespējams turpināt tiesas sēdi lietā Nr. 2014-03-01 un Satversmes tiesai ir jālemj par tiesas sēdes datuma pārcelšanu.

4. Atbilstoši Satversmes tiesas likuma 28. panta pirmajai daļai tiesas sēdes gaitā Satversmes tiesa pieņem lēmumus, apspriežoties uz vietas vai apspriežu istabā. Nedz Satversmes tiesas likums, nedz Satversmes tiesas reglaments nenosaka kārtību, kādā Satversmes tiesa pieņem lēmumus lietā, kura tiek izskatīta atklātā tiesas sēdē ar lietas dalībnieku piedalīšanos, ja starp tiesas sēdēm izziņots pārtraukums. Saskaņā ar Satversmes tiesas likuma 26. panta pirmo daļu Satversmes tiesas likumā un Satversmes tiesas reglamentā neregulētus procesuālus jautājumus izlemj Satversmes tiesa.

Tiesas sēdes pārtraukumā var rasties apstākļi, kas ietekmē tiesas sēdes norisi un liedz turpināt tiesas sēdi iepriekš noteiktajā laikā. Konstatējot šādus apstākļus, Satversmes tiesai, ievērojot procesuālās ekonomijas principu, būtu savlaicīgi jālemj par to, kā nodrošināt lietas virzību. Tādējādi šādā situācijā ir lietderīgi pieņemt lēmumu jau tiesas sēdes pārtraukuma laikā. Ņemot vērā to, ka tiesas sēdē ir izziņots pārtraukums, minētais lēmums pieņemams rīcības sēdē.

Tā kā Satversmes tiesai savlaicīgi kļuvis zināms, ka objektīvu apstākļu dēļ nav iespējams turpināt tiesas sēdi lietā Nr. 2014-03-01 2014. gada 9. decembrī, Satversmes tiesai ir pamats nekavējoties izlemt jautājumu par tiesas sēdes pārcelšanu.

Pamatojoties uz procesuālās ekonomijas principu, kā arī Satversmes tiesas likuma 26. panta pirmo daļu un Satversmes tiesas reglamenta XIV nodaļu, Satversmes tiesa

nolēma:

1. Jautājumus, kas saistīti ar lietas virzību, laikā, kad tiesas sēdē izsludināts pārtraukums, Satversmes tiesa var izlemt rīcības sēdē.

2. Turpināt tiesas sēdi lietā Nr. 2014-03-01 "Par Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likuma 15. panta pirmās daļas, ciktāl tā nepieļauj vēlētāju apvienībām iesniegt kandidātu sarakstus novados, kuru iedzīvotāju skaits ir lielāks par 5 000, un republikas pilsētās, atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 91. un 101. pantam" 2014. gada 16. decembrī plkst. 10.00 Satversmes tiesas sēžu zālē (Rīgā, Jura Alunāna ielā 1).

3. Nekavējoties nosūtīt lietas dalībniekiem un pieaicinātajām personām šā lēmuma kopiju.

4. Nosūtīt šo lēmumu publicēšanai oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

5. Publicēt šo lēmumu Satversmes tiesas mājaslapā internetā.

Lēmums nav pārsūdzams.

Rīcības sēdes priekšsēdētājs A.Laviņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!