Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rīgas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektors publicē rīkojumus par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2014. gada 4. novembra saistošie noteikumi Nr. 121 "Grozījumi Rīgas domes 2011.gada 18.janvāra saistošajos noteikumos Nr.109 "Par pašvaldības nodevu par tirdzniecību publiskās vietās Rīgā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 14.11.2014., Nr. 227 (5287) https://www.vestnesis.lv/op/2014/227.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ordeņu kapitula paziņojums Nr.13

Par Viestura ordeņa piešķiršanu

Vēl šajā numurā

14.11.2014., Nr. 227 (5287)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 121

Pieņemts: 04.11.2014.

OP numurs: 2014/227.7

2014/227.7
RĪKI

Rīgas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.121

Rīgā 2014.gada 4.novembrī (prot. Nr.41, 6.§)

Grozījumi Rīgas domes 2011.gada 18.janvāra saistošajos noteikumos Nr.109 "Par pašvaldības nodevu par tirdzniecību publiskās vietās Rīgā"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par nodokļiem un nodevām"
12.panta pirmās daļas 4.punktu un Ministru kabineta
2005.gada 28.jūnija noteikumu Nr.480 "Noteikumi par kārtību,
kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldības nodevas" 3. un 9.punktu

1. Izdarīt Rīgas domes 2011.gada 18.janvāra saistošajos noteikumos Nr.109 "Par pašvaldības nodevu par tirdzniecību publiskās vietās Rīgā" (Latvijas Vēstnesis, 2011, Nr.22, Nr.110; 2013, Nr.92, Nr.170; 2014, Nr.120) šādus grozījumus:

1.1. papildināt 4.punktu ar 4.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"4.3. 2 euro dienā, ja tiesības organizēt Ziemassvētku gadatirgu tā norises vietā iegūtas Rīgas pilsētas pašvaldības rīkota konkursa rezultātā.";

1.2. izteikt 7.4.apakšpunktu šādā redakcijā:

"7.4. ja tiesības veikt tirdzniecību uz pašvaldības īpašumā esošas zemes iegūtas izsoles kārtībā vai izsoles kārtībā Rīgas pilsētas pašvaldības rīkota konkursa ietvaros; atbrīvojums no nodevas ir atbilstošs nosolītajai summai konkrētās izsoles ietvaros."

2. Saistošie noteikumi publicējami oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2014.gada 4.novembra saistošajiem noteikumiem Nr.121 "Grozījumi Rīgas domes 2011.gada 18.janvāra saistošajos noteikumos Nr.109 "Par pašvaldības nodevu par tirdzniecību publiskās vietās Rīgā""

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Saistošajos noteikumos noteikta pašvaldības nodevas likme par ielu tirdzniecību Ziemassvētku laikā, ja tiesības organizēt Ziemassvētku gadatirgu iegūtas Rīgas pilsētas pašvaldības izsludināta konkursa rezultātā. Precizēta 7.4.apakšpunkta redakcija, kas paredz atbrīvojumu no pašvaldības nodevas izsoles gadījumā.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Organizējot konkursu par tiesībām iekārtot Ziemassvētku gadatirgu uz pašvaldības īpašumā esošas zemes, konkursā noteikto maksu nepieciešams piesaistīt konkrētai likmei, proti, pašvaldības nodevai par tirdzniecību publiskās vietās. Iepriekšējo konkursu noteikumi neparedzēja tiešu piesaisti konkrētai pašvaldības nodevai, tas nav korekti. Konkursa uzvarētājiem tiek izvirzītas paaugstinātas prasības kultūras programmas nodrošināšanai, obligātai darbībai noteiktā laika periodā, tirdzniecības vietu vizuālā risinājuma nodrošināšanai u.tml., jo konkursa organizēšanas mērķis ir veidot iespējami veiksmīgāku Ziemassvētku atmosfēru konkursam izvirzītajās vietās gan pilsētas iedzīvotājiem, gan tās viesiem. No līdzšinējiem Ziemassvētku gadatirgus organizatoriem saņemti ierosinājumi par nepieciešamību samazināt pašvaldības nodevas likmi, lai spētu nodrošināt konkursa uzvarētājiem izvirzītās prasības.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Tiek līdzsvarotas attiecības starp Rīgas pilsētas pašvaldības noteiktām prasībām pret Ziemassvētku gadatirgus organizatoriem konkursam izvirzītajās vietās un gadatirgus organizatoru un dalībnieku izdevumiem, lai nodrošinātu izvirzīto prasību izpildi.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Neietekmē administratīvās procedūras.

5. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Veiktās izmaiņas ir saskaņotas ar konkursa par tiesībām organizēt Ziemassvētku gadatirgu uz pašvaldības īpašumā esošas zemes Doma laukumā, Līvu laukumā un Esplanādē, Rīgā, kārtībā noskaidrotiem uzvarētājiem.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!