• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas 2014. gada 4. novembra stenogramma "Latvijas Republikas 12.Saeimas rudens sesijas pirmā sēde 2014.gada 4.novembrī ". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 11.11.2014., Nr. 224 https://www.vestnesis.lv/op/2014/224.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.571

Noteikumi par darbības programmas "Uzņēmējdarbība un inovācijas" papildinājuma 2.1.1.2.aktivitātes "Atbalsts starptautiskās sadarbības projektiem zinātnē un tehnoloģijās" otro projektu iesniegumu atlases kārtu. Precizējot iepriekš publicēto

Vēl šajā numurā

11.11.2014., Nr. 224

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: stenogramma

Pieņemts: 04.11.2014.

OP numurs: 2014/224.2

2014/224.2
RĪKI

Saeimas sēdes stenogramma

Latvijas Republikas 12.Saeimas rudens sesijas pirmā sēde 2014.gada 4.novembrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 11.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Sēdes vadītāja. Augsti godātais Valsts prezidenta kungs! Ekselences! Godātie ievēlētie deputātu kandidāti! Godātie klātesošie!

Paziņoju, ka šodien saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 13.pantu jaunievēlētā 12.Saeima ir sanākusi uz savu pirmo sēdi. Atbilstoši Satversmes 17.pantam šo sēdi atklāj un līdz 12.Saeimas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada iepriekšējās Saeimas priekšsēdētājs.

Kārlis Ulmanis ir teicis vārdus: "Katram cilvēkam ir sava vērtība tai vietā, kurā viņš stāv un savu pienākumu pilda, un šī vērtība viņam pašam ir jāapzinās. Katram cilvēkam jābūt savai pašcieņai. Nav vajadzīga uzpūtība, bet, ja jūs paši sevi necienīsiet, tad nebūs neviens pasaulē, kas jūs cienīs."

Latvijas tauta realizē savu varu ar ievēlēto deputātu starpniecību, tāpēc es aicinu vienmēr atcerēties, ka ikviena deputāta darba devējs ir Latvijas tauta, un aicinu savus pienākumus pildīt godprātīgi, ar pašcieņu, pēc labākās apziņas.

Atbilstoši veiktajai reģistrācijai uz šo 12.Saeimas pirmo sēdi ir ieradušies visi 100 ievēlētie deputāti. Tātad tas ir tas skaits, lai Saeimas sēde varētu notikt, un līdz ar to 12.Saeimas pirmā sēde tiek pasludināta par atklātu.

Es lūdzu visus piecelties Latvijas Republikas valsts himnai! (Skan himna.)

Paldies.

Tātad visu 12.Saeimā ievēlēto politisko spēku pārstāvji ir vienojušies par 12.Saeimas pirmās sēdes darba kārtību. Tā ir izsniegta deputātiem. Vai pret šo darba kārtību ir kādi iebildumi? 12.Saeimas pirmās sēdes darba kārtība līdz ar to ir uzskatāma par apstiprinātu.

Saskaņā ar mūsu darba kārtību vārds Valsts prezidentam Andrim Bērziņam.

A.Bērziņš (Valsts prezidents).

Godātie jaunievēlētie 12.Saeimas deputāti un deputātes! Ekselences! Dāmas un kungi! Šī ir nozīmīga diena jums personīgi un ikvienam Latvijas pilsonim, jo tieši pirms mēneša izdarītā vēlētāju izvēle šodien redzama Saeimas Sēžu zālē. Sveicu jūs ar ievēlēšanu 12.Saeimā un vienlaikus uzsveru, ka vēlētāju dotais mandāts ir ne tikai liels gods un uzticēšanās, bet arī atbildība. Atbildība par katru jūsu lēmumu un rīcību, par katru balsojumu un vārdu. Šodien ir sācies jūsu lielais četru gadu eksāmens, kuru vērtēs visstingrākā no žūrijām – jūsu vēlētāji.

Uzreiz pēc vēlēšanām, tiekoties ar Saeimā ievēlētajām partijām, mans uzstādījums bija nepārprotams un tiešs – vienoties par koalīciju un valdību, lai vienā no pirmajām Saeimas sēdēm varētu apstiprināt jauno Ministru kabinetu. Šis uzdevums nebija viegls, bet ir paveikts. Paldies jums!

Aicinu nekavējoties uzsākt valdības apstiprināšanu, jo darāmo darbu ir ļoti daudz. Tie nevar gaidīt.

12.Saeimai, uzsākot savu darbību, viens no pirmajiem neatliekamajiem uzdevumiem būs budžeta pieņemšana nākamajam gadam. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad ir gaidāmas asas diskusijas, ko iespaido ne tikai Latvijas aktualitātes, bet arī notikumi ārpus mūsu valsts robežām. Starptautiskā situācija pasaulē, Eiropā un Baltijas reģionā šā gada laikā ir būtiski mainījusies. Drošības jautājums ir kļuvis par galveno, no kā izriet prioritātes izdevumu pārdalē. Vienlaikus ir jāsaprot, ka bez kvalitatīvas izglītības un pieejamas veselības aprūpes nav iespējams veidot cilvēka cienīgu dzīvi šeit – Latvijā. To nodrošināt ir valsts uzdevums, jums to ir uzticējuši vēlētāji. Tādēļ, debatējot par budžetu un pieņemot lēmumus par valsts finanšu sadalījumu, aicinu vienmēr paturēt prātā to, ka ikviena cilvēka dzīve Latvijā būs atkarīga arī no jūsu darba Saeimā.

2015.gada pirmajā pusē Latvija būs prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē, līdz ar to arī Saeimas Eiropas lietu komisijas darbs būs daudz intensīvāks nekā līdz šim. Prezidentūra vislielākā mērā ir iespēja apliecināt valsts spēju uzņemties atbildību un virzīt nopietnus procesus, aizstāvēt savas prioritātes un redzējumu par visas Eiropas nākotni. Nav šaubu, ka Eiropas Savienība ir nozīmīgu pārmaiņu priekšā, jo jāmeklē ir jauni risinājumi ne tikai savas konkurētspējas atjaunošanai pasaulē, bet arī iekšējo problēmu risināšanai. Un tādu nav mazums.

Šai Saeimai arī pēc prezidentūras būs ievērojami jāpastiprina darbs ar Eiropas Savienības institūcijām, it sevišķi laicīgi izvērtējot jauno Eiropas Savienības iniciatīvu ietekmi uz Latviju, un arī iepriekš radīto problēmjautājumu, piemēram, obligātā iepirkuma komponentes ietekmes, risinājumu meklēšana.

Daudz lielāka vērība turpmākajos gados būs jāpievērš veselības aprūpei, izglītībai, it sevišķi profesionālajai un augstākajai, kā arī enerģētikai – jomām, kuras praktiski visas politiskās partijas priekšvēlēšanu laikā ir dēvējušas par savām prioritātēm un kurās sasāpējušo problēmu ir īpaši daudz. Šīs priekšvēlēšanu saukļos visbiežāk minētās jomas gadu no gada, sasaukumu no sasaukuma, valdību pēc valdības ir palikušas vissmagāk risināmo jautājumu lokā. Jums ir iespēja šo slikto tradīciju mainīt.

Enerģētikā ļoti nozīmīga ir gaidāmā gāzes tirgus liberalizācija. Šim lēmumam pirmām kārtām ir jābūt vērstam uz sabiedrības interešu maksimālu ievērošanu. Lemjot par atjaunojamo energoresursu īpatsvaru, jāievēro līdzīgs princips, lai netiktu pazemināta valsts konkurētspēja kopumā un nerastos pārmērīgs slogs iedzīvotājiem. Klimata un enerģētikas politika 2020.–2030.gadam izstrādāta ar mērķi panākt, lai Eiropas Savienības ekonomika un enerģētika kļūtu konkurētspējīgākas, drošākas un ilgtspējīgākas, tomēr tās apspriešana un pieņemšana Briselē, aizejošās Eiropas Komisijas pēdējā darba nedēļā, nerada pārliecību, ka rezultāts būs tieši šāds. Pastāv pamatotas bažas, ka Eiropa riskē vēl vairāk mazināt savu konkurētspēju. Arī mūsu valstī nav pietiekami atklāti un vispusīgi izvērtēta tās ietekme uz Latvijas ekonomiku. Šie lēmumi ilgtermiņā ietekmēs mūs visus – kā iedzīvotājus, tā uzņēmējdarbību, tādēļ būtu svarīgi šos jautājumus rūpīgi vēl vienreiz izvērtēt.

Iepriekšējais Saeimas sasaukums savas darbības izskaņā pieņēma likumu "Grozījumi Maksātnespējas likumā", kas, cita starpā, no 2015.gada 1.janvāra paredz arī būtiskas izmaiņas maksātnespējīgo parādnieku un nodrošināto kreditoru tiesiskajās attiecībās. Pieņemtā likuma redakcija ietekmēs hipotekāro kredītu ņēmēju izvēles brīvību, apdraudēs valsts atbalstītās pirmā mājokļa iegādes programmas īstenošanu, būtiski samazinās darbaspēka mobilitāti attālajos reģionos, kā arī veicinās iedzīvotāju emigrāciju, kas jau šobrīd ir viens no lielākajiem apdraudējumiem Latvijas valsts nākotnei. To esmu norādījis arī savā vēstulē Saeimas priekšsēdētājai un aicinu 12.Saeimu pārvērtēt pieņemtos grozījumus, lai novērstu riskus, ko tie sevī ietver.

Godātie deputāti! Ikvienas valsts politiskais pamats sakņojas stiprās un ilgtspējīgās partijās. Diemžēl Latvija ar to nevar lepoties, kaut vai ja salīdzinām sevi ar kaimiņvalstīm. Tādēļ, lai veicinātu partiju stabilitāti un atbildību, kā arī konsolidāciju, ir nepieciešamas izmaiņas likumdošanā. Jau šomēnes jums iesniegšu likumdošanas iniciatīvu, kas paredzēta politisko partiju darbības un vēlēšanu sistēmas pilnveidei, piedāvājot vairākus konkrētus priekšlikumus, piemēram, noteikt, ka Saeimas vēlēšanās varēs piedalīties partijas, kuras ir dibinātas vismaz gadu pirms Saeimas vēlēšanām.

Tāpat arī joprojām uzturu spēkā un esmu pārliecināts, ka būs jāatgriežas pie iepriekšējam Saeimas sasaukumam iesniegtajām izmaiņām Satversmē, Ministru kabineta iekārtas likumā un Saeimas kārtības rullī, kuru mērķis ir padarīt stiprāku un atbildīgāku izpildvaru. It īpaši tas ir attiecināms uz Ministru prezidenta lomas paaugstināšanu ministru izvēlē.

Aicinu 12.Saeimu tās darbības laikā stiprināt izpildvaru, lai padarītu valsts pārvaldi efektīvāku un racionālāku, lai nonāktu pie tā, ka beidzot pildām Satversmes 55.pantu, saskaņā ar kuru Ministru kabinets sastāv no Ministru prezidenta un viņa aicinātiem ministriem, kā tas notika arī šajā pagājušajā mēnesī, tam jūs visi bijāt liecinieki.

Kā pozitīvu redzu, ka jaunais Saeimas sastāvs, ņemot vērā ar pašvaldību darba pieredzi ievēlēto deputātu īpatsvaru, varētu beidzot satuvināt valsts pārvaldi ar pašvaldībām, pieņemot nepieciešamās likuma izmaiņas, tādējādi ievērojami palielinot pašvaldību lomu un nozīmi izpildvarā kopumā.

Cienījamās deputātes! Godātie deputāti! Iepriekšminētie ir tikai daži no veicamajiem darbiem, kas sagaida jūs nākamajos četros gados.

Tādēļ jums, pildot 12.Saeimas deputātu pienākumus, novēlu atbildību par ikvienu iniciatīvu, ko virzāt, par katru balsojumu un lēmumu, ko atbalstāt vai noraidāt, stingru apņēmību strādāt Latvijas valsts un tautas labā!

Paldies. Veiksmi jums! (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Paldies. Paldies Valsts prezidentam!

Nākamais darba kārtības jautājums ir balsu skaitītāju ievēlēšana.

Partijas ir izvirzījušas šādus kandidātus: Latvijas Reģionu apvienības pārstāve Inga Bite ir izvirzījusi Jāni Ruku; Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" pārstāve Ināra Mūrniece ir izvirzījusi Inesi Laizāni; Zaļo un Zemnieku savienības pārstāvis Augusts Brigmanis ir izvirzījis Ingmāru Līdaku; partijas "No sirds Latvijai" pārstāve Inguna Sudraba ir izvirzījusi Aivaru Meiju; partijas "Saskaņa" pārstāvis Jānis Urbanovičs ir izvirzījis Sergeju Potapkinu; partijas "VIENOTĪBA" pārstāve Lolita Čigāne ir izvirzījusi Jāni Upenieku.

Uz sešām balsu skaitītāju vietām ir izvirzīti seši kandidāti. Vai deputātiem ir iebildumi, ja balsošana notiek par visiem balsu skaitītājiem kopumā? Deputātiem iebildumu nav.

Kamēr balsu skaitītāji nav pārbaudījuši balsu skaitīšanas elektronisko sistēmu, mums ir jābalso, paceļot roku.

Tātad es aicinu balsot. Kas atbalsta to, ka par balsu skaitītājiem mēs izvirzītu Jāni Ruku, Inesi Laizāni, Ingmāru Līdaku, Aivaru Meiju, Sergeju Potapkinu un Jāni Upenieku? Kas, lūdzu, ir "par"? Paldies. "Pret"? "Atturas"? Tātad praktiski vienbalsīgi ir ievēlēti balsu skaitītāji.

Nākamais darba kārtības jautājums ir pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ievēlēšana. Nosaukšu izvirzītos kandidātus. Latvijas Reģionu apvienība Ingas Bites personā ir izvirzījusi Daini Liepiņu un Ingu Biti; Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" Ināras Mūrnieces personā ir izvirzījusi Raivi Dzintaru un Janīnu Kursīti-Pakuli; Zaļo un Zemnieku savienības pārstāvis Augusts Brigmanis ir izvirzījis Jāni Vucānu un Andri Siliņu; partijas "No sirds Latvijai" pārstāve Inguna Sudraba ir izvirzījusi Gunāru Kūtri un Ringoldu Balodi; partijas "Saskaņa" vārdā Jānis Urbanovičs ir izvirzījis Vitāliju Orlovu un Zentu Tretjaku; partijas "VIENOTĪBA" pārstāve Lolita Čigāne ir izvirzījusi Ainaru Latkovski un Aldi Adamoviču.

Tātad ir izvirzīti 12 kandidāti uz 12 vakantajām vietām. Vai deputāti piekrīt, ka mēs balsotu par visiem kandidātiem kopumā? Tātad, ja deputāti neiebilst, es aicinu balsot par Daini Liepiņu, Ingu Biti, Raivi Dzintaru, Janīnu Kursīti-Pakuli, Jāni Vucānu, Andri Siliņu, Gunāru Kūtri, Ringoldu Balodi, Vitāliju Orlovu, Zentu Tretjaku, Ainaru Latkovski un Aldi Adamoviču kā par pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas locekļiem. Kas, lūdzu, "par"? Paldies. "Pret"? "Atturas"? Tātad lēmums ir pieņemts vienbalsīgi.

Tātad, lai ievēlētā pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija varētu sagatavot ziņojumu un lēmuma projektu "Par 12.Saeimas deputātu pilnvaru apstiprināšanu", ir nepieciešams pārtraukums. Un ir saņemts priekšlikums – izsludināt šo pārtraukumu uz pusotru stundu. Vai kādam ir iebildumi? (No zāles dep. J.Urbanovičs: "Paspēsim?") Pēc tās pieredzes, kas, konsultējoties ar iepriekšējiem šādu situāciju pārstāvjiem, ir bijusi iepriekš, minimālais laiks ir stunda un 10 minūtes vai stunda un 20 minūtes. Tātad pusotra stunda varētu būt pietiekams laiks. Nepieciešamības gadījumā mēs varētu... (No zāles dep. I.Parādnieks: "Līdz 12.00!") Jā, mēs varētu to noteikt līdz pulksten 12.00. Tātad stunda un 40 minūtes.

Bet ir saņemts arī piecu deputātu – Elksniņa, Ādamsona, Cileviča, Ločmeles-Luņovas un Mirska – iesniegums ierosināt sniegt vērtējumu Saeimas locekļa pilnvaru neapstiprināšanai Dzintaram Zaķim un atlikt Saeimas locekļa pilnvaru apstiprināšanu Dzintaram Zaķim uz trim mēnešiem. Šis iesniegums šobrīd ir adresēts sēdes vadītājai, kas tātad pārstāv 12.Saeimu. Šis iesniegums tātad ir adresēts arī Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai, kura savā sēdē to izskatīs. Tātad iesniegums tiek nodots Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai.

Līdz ar to es izsludinu pārtraukumu līdz pulksten 12.00. Jūs ar zvanu tiksiet informēti par nākšanu atpakaļ zālē. Tātad jaunajiem deputātiem zināšanai – vispirms piecas minūtes pirms sēdes sākuma ir zvans un pēc tam sākas sēde. Paldies.

Pārtraukums līdz pulksten 12.00.

Jaunievēlētie pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas pārstāvji! Jūs varat sekot Ainaram Latkovskim, ja nezināt, kur tas notiks. Tas notiks Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas telpās, kas atrodas Saeimas ēkā, kura ir Torņa ielā. Tātad varat sekot Ainaram Latkovskim un Ingai Bitei, kuri zina, kur šīs telpas atrodas.

(Pārtraukums.)

Sēdi vada Latvijas Republikas 11.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Ir pulksten 12.00, bet es lūdzu pagaidīt vēl mirkli – kādas minūtes piecas, izsludinot tehnisku pārtraukumu, jo nav sakopēti dokumenti ar pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas atzinumu.

(Pārtraukums.)

Sēdi vada Latvijas Republikas 11.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Sēdes vadītāja. Godājamie deputāti! Saeimas lēmuma projekts tiek izdalīts.

Tātad mēs varam turpināt 12.Saeimas pirmo sēdi.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir gatava sniegt ziņojumu par deputātu pilnvarām.

Komisijas vārdā – Ainars Latkovskis.

A.Latkovskis.

Kolēģi! Dāmas un kungi! Latvijas Republikas 12.Saeimas pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija jūsu ievēlētajā sastāvā tikās savā pirmajā sēdē un sagatavoja ziņojumu Saeimai.

Komisija tika ievēlēta, lai pildītu Latvijas Republikas Satversmes 18.pantā noteikto, ka Saeima pati pārbauda savu locekļu pilnvaras. Par pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdes vadītāju un par ziņotāju Saeimas sēdē ievēlēja komisijas locekli Ainaru Latkovski.

Komisija noklausījās Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Arņa Cimdara informāciju par sagatavošanās darbu 12.Saeimas vēlēšanām, to organizāciju un norisi. Komisija iepazinās ar Centrālās vēlēšanu komisijas balsu skaitīšanas protokolu. Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars informēja komisiju, ka vēlēšanas bijušas atklātas un profesionāli organizētas.

12.Saeimas vēlēšanu rezultātus un 12.Saeimā ievēlētos deputātus Centrālā vēlēšanu komisija apstiprināja 2014.gada 22.oktobrī.

12.Saeimas vēlēšanās Centrālā vēlēšanu komisija turpināja attīstīt arī elektronisko balsu skaitīšanas programmu "Balsis", tādējādi CVK interneta vietnē vēlēšanu naktī bija iespējams pirmo reizi Saeimas vēlēšanās publicēt ziņas par katra deputāta amata kandidāta saņemtajām atzīmēm – plusiem un svītrojumiem.

Centrālajā vēlēšanu komisijā netika iesniegta neviena sūdzība, kurā tiktu apstrīdēti 12.Saeimas vēlēšanu iecirkņu balsu skaitīšanas protokolu rezultāti.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija saņēma piecu 12.Saeimā ievēlēto "Saskaņa" sociāldemokrātiskās partijas deputātu iesniegumu ar priekšlikumu atlikt Dzintaram Zaķim Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz trim mēnešiem. Komisija izskatīja attiecīgo iesniegumu un secināja, ka Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšana nevar tikt pamatota ar politisku izšķiršanos. Iespējai neapstiprināt deputāta mandātu jābūt ietvertai likumā un izrietošai no attiecīgām Latvijas Republikas Satversmes normām.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija vērtēja šo jautājumu tikai no tiesiskā aspekta. Kā izriet no Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Arņa Cimdara sniegtās informācijas un komisijā secinātā, 12.Saeimas vēlēšanas ir notikušas likumīgi, līdz ar to saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 18.pantu Saeimai ir konstitucionāls pienākums apstiprināt savu locekļu pilnvaras.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ar balsu vairākumu noraidīja piecu deputātu iesniegto priekšlikumu.

Izskatījusi visus komisijas rīcībā esošos dokumentus, Latvijas Republikas 12.Saeimas pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir konstatējusi, ka saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 18.pantu zvērestu (svinīgo solījumu) ir tiesīgi dot šādi deputāta amata kandidāti: Aldis Adamovičs, Jānis Ādamsons, Valērijs Agešins, Uldis Augulis, Ringolds Balodis, Aija Barča, Guntis Belēvičs, Raimonds Bergmanis, Andris Bērziņš, Gaidis Bērziņš, Inga Bite, Inesis Boķis, Mārtiņš Bondars, Augusts Brigmanis, Andris Buiķis, Boriss Cilevičs, Einārs Cilinskis, Lolita Čigāne, Ints Dālderis, Gundars Daudze, Sergejs Dolgopolovs, Jānis Dombrava, Jānis Dūklavs, Raivis Dzintars, Rihards Eigims, Andrejs Elksniņš, Marjana Ivanova-Jevsejeva, Andrejs Judins, Jānis Junkurs, Arturs Kaimiņš, Ojārs Ēriks Kalniņš, Jānis Klaužs, Nellija Kleinberga, Andrejs Klementjevs, Ivans Klementjevs, Rihards Kols, Rihards Kozlovskis, Armands Krauze, Kārlis Krēsliņš, Māris Kučinskis, Janīna Kursīte-Pakule, Gunārs Kūtris, Vilnis Ķirsis, Inese Laizāne, Ainars Latkovskis, Ilmārs Latkovskis, Atis Lejiņš, Inese Lībiņa-Egnere, Ingmārs Līdaka, Dainis Liepiņš, Regīna Ločmele-Luņova, Aleksejs Loskutovs, Anrijs Matīss, Aivars Meija, Dace Melbārde, Romāns Mežeckis, Ainārs Mežulis, Sergejs Mirskis, Ināra Mūrniece, Romāns Naudiņš, Vladimirs Nikonovs, Ņikita Ņikiforovs, Vitālijs Orlovs, Imants Parādnieks, Igors Pimenovs, Arvīds Platpers, Sergejs Potapkins, Artis Rasmanis, Dzintars Rasnačs, Romualds Ražuks, Jānis Reirs, Dana Reizniece-Ozola, Ivans Ribakovs, Inguna Rībena, Edgars Rinkēvičs, Artūrs Rubiks, Raimonds Rubiks, Jānis Ruks, Kārlis Seržants, Andris Siliņš, Valdis Skujiņš, Jūlija Stepaņenko, Laimdota Straujuma, Inguna Sudraba, Kārlis Šadurskis, Mārtiņš Šics, Silvija Šimfa, Edvīns Šnore, Juris Šulcs, Zenta Tretjaka, Jānis Tutins, Jānis Upenieks, Jānis Urbanovičs, Raimonds Vējonis, Juris Viļums, Ilze Viņķele, Jānis Vucāns, Dzintars Zaķis, Ivars Zariņš un Mihails Zemļinskis.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad tagad, godātie deputāti, es alfabētiskā secībā aicināšu jūs tribīnē, lai dotu svinīgo solījumu un pēc tam to parakstītu. Uz tribīnes ir solījuma teksts. Tātad, lūdzu, sekojiet tam! Ja jūs kļūdīsieties, piedodiet, teksts būs jāatkārto vēlreiz.

Tātad aicinu Aldi Adamoviču dot svinīgo solījumu.

A.Adamovičs.

Es, Aldis Adamovičs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Jāni Ādamsonu dot svinīgo solījumu.

J.Ādamsons.

Es, Jānis Ādamsons, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Es aicinu Valēriju Agešinu dot svinīgo solījumu.

V.Agešins.

Es, Valērijs Agešins, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Uldi Auguli dot svinīgo solījumu.

U.Augulis.

Es, Uldis Augulis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Ringoldu Balodi dot svinīgo solījumu.

R.Balodis.

Es, Ringolds Balodis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Aiju Barču dot svinīgo solījumu.

A.Barča.

Es, Aija Barča, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Gunti Belēviču dot svinīgo solījumu.

G.Belēvičs.

Es, Guntis Belēvičs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Raimondu Bergmani dot svinīgo solījumu.

R.Bergmanis.

Es, Raimonds Bergmanis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Andri Bērziņu dot svinīgo solījumu.

A.Bērziņš.

Es, Andris Bērziņš, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Gaidi Bērziņu dot svinīgo solījumu.

G.Bērziņš.

Es, Gaidis Bērziņš, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Ingu Biti dot svinīgo solījumu.

I.Bite.

Es, Inga Bite, uzņemoties Saeimas deputātes amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Inesi Boķi dot svinīgo solījumu.

I.Boķis.

Es, Inesis Boķis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Mārtiņu Bondaru dot svinīgo solījumu.

M.Bondars.

Es, Mārtiņš Bondars, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Augustu Brigmani dot svinīgo solījumu!

A.Brigmanis.

Es, Augusts Brigmanis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Andri Buiķi dot svinīgo solījumu!

A.Buiķis.

Es, Andris Buiķis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Borisu Cileviču dot svinīgo solījumu.

B.Cilevičs.

Es, Boriss Cilevičs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Eināru Cilinski dot svinīgo solījumu.

E.Cilinskis.

Es, Einārs Cilinskis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Lolitu Čigāni dot svinīgo solījumu.

L.Čigāne.

Es, Lolita Čigāne, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Intu Dālderi dot svinīgo solījumu.

I.Dālderis.

Es, Ints Dālderis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Es aicinu Gundaru Daudzi dot svinīgo solījumu.

G.Daudze.

Es, Gundars Daudze, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Sergeju Dolgopolovu dot svinīgo solījumu.

S.Dolgopolovs.

Es, Sergejs Dolgopolovs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Jāni Dombravu dot svinīgo solījumu.

J.Dombrava.

Es, Jānis Dombrava, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Es aicinu Jāni Dūklavu dot svinīgo solījumu.

J.Dūklavs.

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Es aicinu Raivi Dzintaru dot svinīgo solījumu.

R.Dzintars.

Es, Raivis Dzintars, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Es aicinu Rihardu Eigimu dot svinīgo solījumu.

R.Eigims.

Es, Rihards Eigims, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Es aicinu Andreju Elksniņu dot svinīgo solījumu.

A.Elksniņš.

Es, Andrejs Elksniņš, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Marjanu Ivanovu-Jevsejevu dot svinīgo solījumu.

M.Ivanova-Jevsejeva.

Es, Marjana Ivanova-Jevsejeva, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Andreju Judinu dot svinīgo solījumu.

A.Judins.

Es, Andrejs Judins, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Jāni Junkuru dot svinīgo solījumu.

J.Junkurs. (Aplausi.)

Es, Jānis Junkurs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Arturu Kaimiņu dot svinīgo solījumu.

A.Kaimiņš.

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus. (No zāles dep. J.Urbanovičs: "Vārds, uzvārds nebija jānosauc?")

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Ojāru Ēriku Kalniņu dot svinīgo solījumu.

Es, Ojārs Ēriks Kalniņš, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Jāni Klaužu dot svinīgo solījumu.

J.Klaužs.

Es, Jānis Klaužs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Nelliju Kleinbergu dot svinīgo solījumu.

N.Kleinberga.

Es, Nellija Kleinberga, uzņemoties Saeimas deputātes amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Andreju Klementjevu dot svinīgo solījumu.

A.Klementjevs.

Es, Andrejs Klementjevs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Ivanu Klementjevu dot svinīgo solījumu.

I.Klementjevs.

Es, Ivans Klementjevs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Klementjeva kungs, jūs izlaidāt vārdus "Latvijas tautas priekšā"! Jums ir, lūdzu, jādod svinīgais solījums vēlreiz.

I.Klementjevs.

Es, Ivans Klementjevs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Rihardu Kolu dot svinīgo solījumu.

R.Kols.

Es, Rihards Kols, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Rihardu Kozlovski dot svinīgo solījumu.

R.Kozlovskis.

Es, Rihards Kozlovskis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Armandu Krauzi dot svinīgo solījumu.

A.Krauze.

Es, Armands Krauze, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Kārli Krēsliņu dot svinīgo solījumu.

K.Krēsliņš.

Es, Kārlis Krēsliņš, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Māri Kučinski dot svinīgo solījumu.

M.Kučinskis.

Es, Māris Kučinskis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Janīnu Kursīti-Pakuli dot svinīgo solījumu.

J.Kursīte-Pakule.

Es, Janīna Kursīte-Pakule, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Gunāru Kūtri dot svinīgo solījumu.

G.Kūtris.

Es, Gunārs Kūtris, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Vilni Ķirsi dot svinīgo solījumu.

V.Ķirsis.

Es, Vilnis Ķirsis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Inesi Laizāni dot svinīgo solījumu.

I.Laizāne.

Es, Inese Laizāne, uzņemoties Saeimas deputātes amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Ainaru Latkovski dot svinīgo solījumu.

A.Latkovskis.

Es, Ainars Latkovskis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Ilmāru Latkovski dot svinīgo solījumu.

I.Latkovskis.

Es, Ilmārs Latkovskis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Ati Lejiņu dot svinīgo solījumu.

A.Lejiņš.

Es, Atis Lejiņš, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Daini Liepiņu dot svinīgo solījumu.

D.Liepiņš.

Es, Dainis Liepiņš, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Inesi Lībiņu-Egneri dot svinīgo solījumu.

I.Lībiņa-Egnere.

Es, Inese Lībiņa-Egnere, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Ingmāru Līdaku dot svinīgo solījumu.

I.Līdaka.

Es, Ingmārs Līdaka, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Regīnu Ločmeli-Luņovu dot svinīgo solījumu.

R.Ločmele-Luņova.

Es, Regīna Ločmele-Luņova, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Alekseju Loskutovu dot svinīgo solījumu.

A.Loskutovs.

Es, Aleksejs Loskutovs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas suverenitāti... es... atkārtošu.

Es, Aleksejs Loskutovs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Anriju Matīsu dot svinīgo solījumu.

A.Matīss.

Es, Anrijs Matīss, uzņemoties Saeimas deputāta pienākumus, Latvijas valsts...

Sēdes vadītāja. Jūs izlaidāt vārdu "amata".

A.Matīss. Jā.

Es, Anrijs Matīss, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Aivaru Meiju dot svinīgo solījumu.

A.Meija.

Es, Aivars Meija, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Daci Melbārdi dot svinīgo solījumu.

D.Melbārde.

Es, Dace Melbārde, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Romānu Mežecki dot svinīgo solījumu.

R.Mežeckis.

Es, Romāns Mežeckis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Aināru Mežuli dot svinīgo solījumu.

A.Mežulis.

Es, Ainārs Mežulis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Sergeju Mirski dot svinīgo solījumu.

S.Mirskis.

Es, Sergejs Mirskis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Ināru Mūrnieci dot svinīgo solījumu.

I.Mūrniece.

Es, Ināra Mūrniece, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Romānu Naudiņu dot svinīgo solījumu.

R.Naudiņš.

Es, Romāns Naudiņš, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Vladimiru Nikonovu dot svinīgo solījumu.

V.Nikonovs.

Es, Vladimirs Nikonovs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Ņikitu Ņikiforovu dot svinīgo solījumu.

Ņ.Ņikiforovs.

Es, Ņikita Ņikiforovs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Vitāliju Orlovu dot svinīgo solījumu.

V.Orlovs.

Es, Vitālijs Orlovs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Imantu Parādnieku dot svinīgo solījumu.

I.Parādnieks.

Es, Imants Parādnieks, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Satversmi un Latvijas likumus.

Sēdes vadītāja. Parādnieka kungs, jūs kļūdījāties! Lūdzu, atkārtojiet svinīgo solījumu! (Zālē smiekli.)

I.Parādnieks.

Es, Imants Parādnieks, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Igoru Pimenovu dot svinīgo solījumu.

I.Pimenovs.

Es, Igors Pimenovs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Arvīdu Platperu dot svinīgo solījumu.

A.Platpers.

Es, Arvīds Platpers, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Sergeju Potapkinu dot svinīgo solījumu.

S.Potapkins.

Es, Sergejs Potapkins, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Arti Rasmani dot svinīgo solījumu.

A.Rasmanis.

Es, Artis Rasmanis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Dzintaru Rasnaču dot svinīgo solījumu.

Dz.Rasnačs.

Es, Dzintars Rasnačs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Romualdu Ražuku dot svinīgo solījumu.

R.Ražuks.

Es, Romualds Ražuks, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Jāni Reiru dot svinīgo solījumu.

J.Reirs.

Es, Jānis Reirs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Danu Reiznieci-Ozolu dot svinīgo solījumu.

D.Reizniece-Ozola.

Es, Dana Reizniece-Ozola, uzņemoties Saeimas deputātes amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu! Paldies.

Aicinu Ivanu Ribakovu dot svinīgo solījumu.

I.Ribakovs.

Es, Ivans Ribakovs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Edgaru Rinkēviču dot svinīgo solījumu.

E.Rinkēvičs.

Es, Edgars Rinkēvičs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Ingunu Rībenu dot svinīgo solījumu.

Es, Inguna Rībena, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Artūru Rubiku dot svinīgo solījumu.

Es, Artūrs Rubiks, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Raimondu Rubiku dot svinīgo solījumu.

Es, Raimonds Rubiks, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Jāni Ruku dot svinīgo solījumu.

J.Ruks.

Es, Jānis Ruks, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Kārli Seržantu dot svinīgo solījumu.

K.Seržants.

Es, Kārlis Seržants, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Andri Siliņu dot svinīgo solījumu.

A.Siliņš.

Es, Andris Siliņš, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Valdi Skujiņu dot svinīgo solījumu.

V.Skujiņš.

Es, Valdis Skujiņš, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Jūliju Stepaņenko dot svinīgo solījumu.

J.Stepaņenko.

Es, Jūlija Stepaņenko, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Laimdotu Straujumu dot svinīgo solījumu.

L.Straujuma.

Es, Laimdota Straujuma, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Ingunu Sudrabu dot svinīgo solījumu.

I.Sudraba.

Es, Inguna Sudraba, uzņemoties Saeimas deputātes amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Kārli Šadurski dot svinīgo solījumu.

K.Šadurskis.

Es, Kārlis Šadurskis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Mārtiņu Šicu dot svinīgo solījumu.

M.Šics.

Es, Mārtiņš Šics, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Silviju Šimfu dot svinīgo solījumu.

S.Šimfa.

Es, Silvija Šimfa, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Edvīnu Šnori dot svinīgo solījumu.

E.Šnore.

Es, Edvīns Šnore, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Juri Šulcu dot svinīgo solījumu.

J.Šulcs.

Es, Juris Šulcs, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Zentu Tretjaku dot svinīgo solījumu.

Z.Tretjaka.

Es, Zenta Tretjaka, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Jūs izlaidāt vārdu "Latvijas". Lūdzu, dodiet svinīgo solījumu vēlreiz! Jūs izlaidāt zvērestā vārdu "Latvijas"... pie vārda "Satversmi". Tātad jums ir jādod solījums vēlreiz.

Z.Tretjaka. Paldies.

Es, Zenta Tretjaka, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Jāni Tutinu dot svinīgo solījumu.

J.Tutins.

Es, Jānis Tutins, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Jāni Upenieku dot svinīgo solījumu.

J.Upenieks.

Es, Jānis Upenieks, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Jāni Urbanoviču dot svinīgo solījumu.

J.Urbanovičs.

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Raimondu Vējoni dot svinīgo solījumu.

R.Vējonis.

Es, Raimonds Vējonis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Juri Viļumu dot svinīgo solījumu.

J.Viļums.

Loba dīna! (Dep. R.Ločmele-Luņova un vēl daži deputāti aplaudē.)

Es, uzņemūtīs Saeimys deputata omota pīnuokumus, Latvejis tautys prīškā svineigi sūlu byut uzticeigs Latvejai, styprynuot tuos suverenitati un latvīšu volūdu kai vīneigū vaļsts volūdu, aizstuovēt Latveju kai naatkareigu un demokratisku vaļsti, sovus pīnuokumus piļdeit gūdpruoteigi un pēc lobuokuos apziņis. Es apņemūs īvāruot Latvejis Satversmi un lykumus. (Dep. J.Klaužs un vēl daži deputāti aplaudē.)

Sēdes vadītāja. Viļuma kungs, es, protams, pateicos jums par to cieņu, ko jūs izrādāt apgabalam, kuru jūs pārstāvat, no kura jūs esat ievēlēts, taču jums jau iepriekšējā Saeimā un arī pēdējo reizi, 2014.gada 17.martā, ar vēstuli Nr.12/13.3.1/10.11.14 ir izskaidrots, ka ar jēdzienu "latviešu valoda" Latvijas Republikas Satversmes 4.pantā ir aptverta latviešu literārā valoda.

Un vēl citēšu arī Egilu Levitu (No zāles starpsauciens: "Sagatavojās!"), kurš jautājumā par valsts valodu kā nācijas identitātes elementu ir izteicis viedokli: "Latviešu valodas literārā forma ir kopēja valoda visai nācijai, ieskaitot latgaliešus, latgaļus, kā tieši tai valsts valodas formai, kas ir kopīga visai latviešu nācijai un kam jābūt kopīgai visiem valsts iedzīvotājiem, arī mazākumtautībām un imigrantiem. Latviešu valodas literārajai formai ir sabiedrību un valsti vienojoša funkcija." Paldies par Latgalei izrādīto cieņu, bet, ja jūs vēlaties iestāties 12.Saeimas deputātu sastāvā, es jūs aicinu nodot zvērestu latviešu literārajā valodā.

J.Viļums. Es cīnu dažaidu juristu vīdūkļi, bet as īvāroju Latvejis Satversmi un leidz ar tū, ja jius gribit, es varu atkuortuot taipat, kai es tū vīnreiz jau pasceju. Bet, ja nā, tad varbyut sagaideisim 12.Saeimys prīkšsādātuoju, un es nūlaseišu zvārastu veļreiz.

Sēdes vadītāja. Tādā gadījumā jūs nevarat parakstīt svinīgo solījumu. Lūdzu jūs ieņemt vietu! Paldies.

Aicinu Ilzi Viņķeli dot svinīgo solījumu.

I.Viņķele.

Es, Ilze Viņķele, uzņemoties Saeimas deputātes amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies. Vai es varu palūgt zālē tomēr ievērot klusumu brīžos, kad jūsu kolēģi dod solījumu?

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Es aicinu Jāni Vucānu dot svinīgo solījumu.

J.Vucāns.

Es, Jānis Vucāns, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Es aicinu Dzintaru Zaķi dot svinīgo solījumu.

Dz.Zaķis. (No zāles dep. J.Urbanovičs: "Latgaliski!")

Es, Dzintars Zaķis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Aicinu Ivaru Zariņu dot svinīgo solījumu.

I.Zariņš.

Es, Ivars Zariņš, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

(Aplausi. Smiekli. Starpsaucieni.)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Paldies par emocijām! Bet es aicinu Mihailu Zemļinski dot svinīgo solījumu un lūdzu jūs tomēr ievērot klusumu.

M.Zemļinskis.

Es, Mihails Zemļinskis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu!

Cienījamie kolēģi! Tā kā mums zvērestu ir nodevuši 99 deputāti, es ierosinu balsot par Saeimas lēmuma projektu par šo 99 deputātu pilnvaru apstiprināšanu – Aldim Adamovičam, Jānim Ādamsonam, Valērijam Agešinam, Uldim Augulim, Ringoldam Balodim, Aijai Barčai, Guntim Belēvičam, Raimondam Bergmanim, Andrim Bērziņam, Gaidim Bērziņam, Ingai Bitei, Inesim Boķim, Mārtiņam Bondaram, Augustam Brigmanim, Andrim Buiķim, Borisam Cilevičam, Eināram Cilinskim, Lolitai Čigānei, Intam Dālderim, Gundaram Daudzem, Sergejam Dolgopolovam, Jānim Dombravam, Jānim Dūklavam, Raivim Dzintaram, Rihardam Eigimam, Andrejam Elksniņam, Marjanai Ivanovai-Jevsejevai, Andrejam Judinam, Jānim Junkuram, Arturam Kaimiņam, Ojāram Ērikam Kalniņam, Jānim Klaužam, Nellijai Kleinbergai, Andrejam Klementjevam, Ivanam Klementjevam, Rihardam Kolam, Rihardam Kozlovskim, Armandam Krauzem, Kārlim Krēsliņam, Mārim Kučinskim, Janīnai Kursītei-Pakulei, Gunāram Kūtrim, Vilnim Ķirsim, Inesei Laizānei, Ainaram Latkovskim, Ilmāram Latkovskim, Atim Lejiņam, Dainim Liepiņam, Inesei Lībiņai-Egnerei, Ingmāram Līdakam, Regīnai Ločmelei-Luņovai, Aleksejam Loskutovam, Anrijam Matīsam, Aivaram Meijam, Dacei Melbārdei, Romānam Mežeckim, Aināram Mežulim, Sergejam Mirskim, Inārai Mūrniecei, Romānam Naudiņam, Vladimiram Nikonovam, Ņikitam Ņikiforovam, Vitālijam Orlovam, Imantam Parādniekam, Igoram Pimenovam, Arvīdam Platperam, Sergejam Potapkinam, Artim Rasmanim, Dzintaram Rasnačam, Romualdam Ražukam, Jānim Reiram, Danai Reizniecei-Ozolai, Ivanam Ribakovam, Edgaram Rinkēvičam, Ingunai Rībenai, Artūram Rubikam, Raimondam Rubikam, Jānim Rukam, Kārlim Seržantam, Andrim Siliņam, Valdim Skujiņam, Jūlijai Stepaņenko, Laimdotai Straujumai, Ingunai Sudrabai, Kārlim Šadurskim, Mārtiņam Šicam, Silvijai Šimfai, Edvīnam Šnorem, Jurim Šulcam, Zentai Tretjakai, Jānim Tutinam, Jānim Upeniekam, Jānim Urbanovičam, Raimondam Vējonim, Ilzei Viņķelei, Jānim Vucānam, Dzintaram Zaķim, Ivaram Zariņam un Mihailam Zemļinskim.

Kas, lūdzu, "par" šo lēmuma projektu? Lūdzu, paceliet rokas, kas "par"! Paldies. "Pret"? "Atturas"? Tātad, vienam cilvēkam atturoties, 99 deputātu pilnvaras ir apstiprinātas.

Pirms mēs pārejam pie nākamā darba kārtības jautājuma, es vēlos jūs informēt, ka esmu saņēmusi balsu skaitītāju sēdes protokolus, kurus jums nolasīšu.

Balsu skaitītāju sēdes protokols Nr.1. 12.Saeimas pirmajā sēdē apstiprinātie balsu skaitītāji – pa vienam pārstāvim no katra 12.Saeimas vēlēšanās ievēlētā vēlēšanu kandidātu saraksta – nolēma par balsu skaitītāju vadītāju ievēlēt deputātu Ingmāru Līdaku. Parakstījušies ir visi seši balsu skaitītāji.

Balsu skaitītāju sēdes protokols Nr.2. 2014.gada 4.novembrī Saeimas nama Saeimas Sēžu zālē balsu skaitītāji pārbaudīja elektronisko balsošanas sistēmu un atzina, ka tā nodrošina precīzu deputātu balsojuma uzskaiti un rezultātu atspoguļojumu. Pārbaudītā elektroniskā balsošanas sistēma ir turpmāk izmantojama balsošanai Saeimas sēdēs.

Tālāk. Es vēlos jūs informēt, ka ir saņemti divi iesniegumi.

Pirmais ir iesniegums no deputāta Jāņa Junkura: "Pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 4.panta otrās daļas 2.punktu, paziņoju par deputāta mandāta nolikšanu."

Un otrs ir piecu deputātu – Reira, Judina, Matīsa, Kozlovska un Rinkēviča – iesniegums ar lūgumu izsludināt pārtraukumu.

Tātad... Un arī jautājums, kurš mums Saeimas sēdē radās... par to, ka mēs apstiprinājām mandātus tikai 99 deputātiem, tātad būtu lemjams Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai. Tā kā šobrīd Saeimai vēl nav pastāvīgi izveidotas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas un šobrīd ir 12.Saeimas deputātu izveidotā pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, – vai deputāti piekrīt, ka Junkura iesniegums un jautājums par Viļuma kunga zvēresta došanu tiktu nodots pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai izskatīšanai? (Starpsaucieni.)

Deputātiem iebildumu nav. Tātad šie jautājumi... Deputātiem ir iebildumi. Vai jūs lūdzat balsojumu? Vai mēs drīkstam balsot ar balsošanas kartēm? Ar sistēmu jau...? Drīkst ar sistēmu? Tad, lūdzu, pārbaudiet, vai uz jūsu elektroniskās balsošanas sistēmām parādās tas, ka jūs esat reģistrējušies! Vispirms jums parādās uzraksts "Ievietojiet jūsu ID karti", un tad parādās – "Identifikācija ir pabeigta".

Tātad, ja visi ir reģistrējušies, es aicinu balsot par to, lai Jāņa Junkura iesniegumu par mandāta nolikšanu un jautājumu par Jura Viļuma zvēresta nedošanu nodotu pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsosim par to, lai Jāņa Junkura iesniegumu par mandāta nolikšanu un jautājumu par Jura Viļuma zvēresta nenolasīšanu nodotu pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 61, pret – 7, atturas – nav. Tātad iesniegums nodots pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai, tāpat arī jautājums par Jura Viļuma zvēresta nenolasīšanu.

Lai pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija varētu sapulcēties un lemt par tālāko rīcību, kas izriet no šī iesnieguma, ir nepieciešams pārtraukums. Deputāti ir lūguši pārtraukumu uz 30 minūtēm, bet, zinot, ka ir jāizskata divi jautājumi, es piedāvātu, ka pārtraukums būtu 45 minūtes, tātad mēs atgrieztos atpakaļ pulksten 14.30. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad ir izsludināts pārtraukums līdz pulksten 14.30. Lūdzu pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju pārtraukuma laikā sanākt un izlemt minētos jautājumus.

Jā, paziņojumam vārds deputātam Ainaram Latkovskim.

A.Latkovskis.

Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas locekļi, pulcējamies pēc piecām minūtēm komisijas telpās!...

(No zāles dep. V.Orlovs: "Mēs nepaspēsim!")

Ēd zupiņu!

(Pārtraukums.)

Sēdi vada Latvijas Republikas 11.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Sēdes vadītāja. Jā, cienījamie kolēģi, ir jau pulksten 14.31, bet zālē nav ne Juridiskā biroja pārstāvju, ne Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas pārstāvju. Tātad mēs pagarinām pārtraukumu līdz tam brīdim, kamēr zālē atgriezīsies Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ar kādu lēmumu. Mēs nevaram skatīt tālāk darba kārtību.

Jā, tātad 15 minūtes... tad 14.45 nepieciešamības gadījumā...

Jā, cienījamie kolēģi, ir saņemta informācija no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas, ka pārtraukums ir jāpagarina vēl par 15 minūtēm, tātad līdz pulksten 15.00.

(Pārtraukums.)

Sēdi vada Latvijas Republikas 11.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, ir pulksten 15.00, un es jau redzu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas locekļus zālē. Acīmredzot tūlīt nāks arī priekšsēdētājs ar ziņojumu. Es vairs īpaši nesludināšu pārtraukumu. Tiklīdz būs zālē, mēs turpināsim!

Mums zālē ir atgriezies pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vadītājs. Es aicinu viņu ziņot. Lūdzu!

Vārds deputātam Ainaram Latkovskim.

A.Latkovskis. Kolēģi! Paldies pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai par darbu, bet situācija nav vienkārša... tā ir sarežģīta pat no tā brīža, kad mēs beidzām pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas darbu, jo ir notikusi būtiska izmaiņa. Jāteic, ka Saeima ar savu lēmumu uzticēja mums lemt par deputāta Junkura... deputāta mandāta nolikšanu, un mēs arī lēmām. Bet, pateicoties Latvijas Radio žurnālista Ivo Leitāna acīgumam, pēc sēdes es jau pamanīju, ka šeit uz vietas šis iesniegums ir reģistrēts šodien pulksten 12.51, kas ir laiks, kad deputāts Junkurs bija devis zvērestu, bet Saeima kopumā nebija apstiprinājusi 99 deputātiem mandātu. Līdz ar to paldies medijiem, (Starpsauciens no zāles: Paldies Junkuram!") ceturtajai varai! Jā, paldies Junkuram par darbu! Bet šis jautājums pēc būtības nav izlemjams, jo iesniegums nav spēkā. Uz to brīdi Junkura kungs vēl nebija deputāts. Mēs nebijām balsojuši par deputātu pilnvaru atzīšanu.

Otrais jautājums, ko arī uzticēja Saeima lemt pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai, bija jautājums par Jura Viļuma 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu. Par zvērestu bija karstas debates, bet komisijas vairākums balsoja par to, ka Jura Viļuma dotais zvērests atbilst Latvijas Republikas Satversmei, kā arī ir sagatavojusi Saeimas lēmuma projektu, ar kuru aicina apstiprināt Jura Viļuma pilnvaras.

Sēdes vadītāja. Tātad es aicinu Juri Viļumu parakstīt svinīgo solījumu.

Tā. Un mums ir mandāts arī jāapstiprina. Tātad lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Jura Viļuma 12.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret – 2, atturas – 4. Tātad lēmums pieņemts. Mandāts ir apstiprināts. (Aplausi.)

Nākamais darba kārtības jautājums ir Saeimas priekšsēdētāja vēlēšanas. Tātad lūdzu man iesniegumus par... Nav neviens iedevis iesniegumus no Dokumentu nodaļas par... Tātad ir saņemts Nacionālās apvienības iesniegums, kurā Raivis Dzintars izvirza Saeimas deputāti Ināru Mūrnieci par 12.Saeimas priekšsēdētāja amata kandidāti, un ir deputātes Ināras Mūrnieces piekrišana. Vairāk neviena cita kandidatūra netiek iesniegta. Vai neviens nevēlas pieteikt savu kandidatūru? (No zāles: J.Urbanovičs: "Vai tiešām neviens negrib?!") Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Bondaram!

M.Bondars.

Es varu runāt no tribīnes? (No zāles: "Tev ir jāņem šis te...")

Sēdes vadītāja. Ieslēdziet mikrofonu deputātam Bondaram!

M.Bondars. Vai es varu runāt no tribīnes?

Sēdes vadītāja. Nē, tas ir par procedūru. Jūs varat ieslēgt mikrofonu tikai.

M.Bondars. Nē, tas nav par procedūru... Tas ir...

Sēdes vadītāja. Nav paredzētas par šo debates.

M.Bondars. Nav paredzētas debates?

Sēdes vadītāja. Nē!

M.Bondars. Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tā. Un ir saņemts arī piecu deputātu – Ingunas Sudrabas, Gunāra Kūtra, Arvīda Platpera, Aivara Meijas un Silvijas Šimfas – iesniegums ar lūgumu izsludināt 30 minūšu pārtraukumu, lai būtu iespēja iztaujāt Saeimas priekšsēdētāja amata kandidātu un izvērtēt viņa redzējumu par veicamajiem uzdevumiem un sasniedzamajiem rezultātiem Saeimas priekšsēdētāja amatā. Tātad pārtraukumu lūdz izsludināt pēc Saeimas priekšsēdētāja amatam izvirzīto kandidātu nominēšanas. Vai deputāti piekrīt šādam iesniegumam? (No zāles: "Nē!", "Iebilstam!") Tātad deputāti nepiekrīt.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Rasnačam!

Dz.Rasnačs.

Es tikai vēlos piebilst, ka tādas prakses līdz šim nekad Latvijas parlamentā nav bijis.

Sēdes vadītāja. Rasnača kungs, par to arī nav paredzētas debates. Ir vienkārši priekšlikums. Ja pieci ir ierosinājuši, bet deputāti tam nepiekrīt, par to vienkārši jānobalso.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai izsludinātu 30 minūšu pārtraukumu, lai būtu iespēja iztaujāt Saeimas priekšsēdētāja amata kandidātu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 30, pret – 60, atturas – 1. Tātad pārtraukums netiek izsludināts.

Aicinu balsu skaitītāju pārstāvi Ingmāru Līdaku nākt tribīnē un iepazīstināt deputātus ar balsošanas kārtību.

I.Līdaka.

Labdien, cienījamie kolēģi! Pieļauju, ka jūs visi jau esat iepazinušies ar balsu skaitīšanas... ar balsošanas kārtību. Vienīgi gribu jūs aicināt būt ļoti pacietīgiem, jo viena balsojuma sagatavošana ilgs – minimums! – 10 līdz 15 minūtes, pēc tam balsu skaitīšana pēc jūsu nobalsošanas – arī vismaz 20 līdz 25 minūtes.

Lūdzu, izlasiet to, kas rakstīts uz biļetena, pirms liekat tam klāt pildspalvu!

Paldies. Un balsu skaitītājus lūdzu pulcēties zālē no manis pa kreisi.

Sēdes vadītāja. Jā. Tātad jūs tiksiet aicināti atpakaļ zālē ar zvanu. Un tagad pārtraukums, jā... uz balsošanu.

Paldies.

(Pārtraukums.)

(Balsu skaitītāja Ingmāra Līdakas paziņojums: "Cienījamie deputāti, balsošana tiks pabeigta pēc piecām minūtēm. Vairāki vēl nav bijuši balsot.")

Sēdi vada Latvijas Republikas 11.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, ieņemiet vietas! Balsu skaitītāji atgriežas zālē. Bet pazudis galvenais balsu skaitītājs...

Balsu skaitītāju vārdā – deputāts Ingmārs Līdaka.

I.Līdaka.

Vispirms maza atvainošanās par mūsu ilgo darbu. Nākošais pārtraukums būs krietni vien īsāks... vismaz par 15–20 minūtēm īsāks.

Tātad jūsu uzmanībai Saeimas Balsu skaitītāju sēdes protokols Nr.3 – par balsošanas rezultātiem, ievēlot Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētāju. 2014.gada 4.novembrī, Rīgā, Saeimas namā, vēlēšanu zīme Nr.1.

Kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes.

Deputātiem izsniegtas 99 vēlēšanu zīmes.

Sabojātu nav.

Dzēstas atlikušās 11 vēlēšanu zīmes.

No vēlēšanu kastes izņemtas 99 vēlēšanu zīmes.

Par derīgām atzītas 98 vēlēšanu zīmes.

Par nederīgu atzīta 1 vēlēšanu zīme.

Pret visiem kandidātiem balsots nav nevienā vēlēšanu zīmē.

Tātad balsis sadalījās šādi:

Ināra Mūrniece – par – 68, pret – 30.

Balsošanas rezultāts: par Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētāju ievēlēta Ināra Mūrniece. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Apsveicam Ināru Mūrnieci! Vēlu viņai izturību un augsti turēt 12.Saeimas prestižu.

Pēc ziedu saņemšanas aicinu Ināru Mūrnieci ieņemt vietu Saeimas Prezidijā.

(Aplausi.)

Sēdi vada Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi, es gribu teikt lielu paldies par uzticību, ko centīšos attaisnot. Un gribu teikt: lai mums visiem laba sadarbība!

Bet šobrīd turpinām sēdi... atsākam sēdi. Un, pirms mēs turpinām, būtu jāizlemj par nupat saņemto iesniegumu.

Informēju, ka ir saņemts 12.Saeimas deputāta Jāņa Junkura iesniegums (No zāles dep. J.Urbanovičs: "Cikos?"), kurā viņš informē par to, ka viņš noliek deputāta mandātu, pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 4.panta otrās daļas 2.punktu.

Vai deputāti piekrīt, ka šis iesniegums par deputāta mandāta nolikšanu tiek nodots pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai? Deputāti piekrīt...? (No zāles sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" deputāti: "To Prezidijs var lemt!") Deputāti piekrīt, nav iebildumu... Deputāti tomēr nepiekrīt. Tātad ir nepieciešams balsojums.

Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par iesnieguma nodošanu pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai! Lūdzu balsošanas režīmu! Paldies! Lūdzu rezultātu! Tātad 59 ir par, 11 – pret. Priekšlikums ir pieņemts.

Tātad, lai pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija varētu sapulcēties un lemt par tālāko rīcību, kas izriet no šī iesnieguma, acīmredzot ir nepieciešams pārtraukums.

Līdz ar to ierosinu pārtraukumu uz 30 minūtēm, lai pārtraukumā varētu sanākt pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, kas lemtu par minētā Saeimas deputāta mandāta nolikšanu, kā arī aicinātu viņa vietā iestāties Saeimas sastāvā nākamo kandidātu, un tad Saeima varētu lemt par nākamā deputāta amata kandidāta mandāta apstiprināšanu šīsdienas sēdē. Vai deputāti tam piekrīt? Piekrīt.

Tātad, ja deputātiem iebildumu nav, pārtraukums izsludināts līdz pulksten 17.05. Paldies.

(Pārtraukums.)

Sēdi vada Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Sēdes vadītāja. Kolēģi! Tā kā nepieciešams pavairot dokumentus, es jūs informēju, ka pārtraukums tiek tehnisku iemeslu dēļ pagarināts līdz pulksten 17.15.

Sēdi vada Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Sēdes vadītāja. Godātie deputāti! Ir saņemts pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sagatavotais Saeimas lēmuma projekts "Par Solvitas Āboltiņas 12.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu", un lūgums šo lēmuma projektu iekļaut šīs sēdes darba kārtībā. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsaucieni no zāles: "Nav!") Deputātiem iebildumu nav. Lēmuma projekts ir iekļauts. (No zāles dep. M.Bondars: "Ir iebildumi!")

Uzsākam debates. Ir iebildumi, tātad jautājums ir jāizlemj balsojot. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par lēmuma projekta "Par Solvitas Āboltiņas 12.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu"... iekļaušanu šīs Saeimas sēdes darba kārtībā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Tātad par – 59, pret – 7, atturas – nav. Lēmuma projekts darba kārtībā ir iekļauts. Paldies.

Lūdzu pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju sniegt ziņojumu.

Komisijas vārdā – deputāts Ainars Latkovskis. Lūdzu!

A.Latkovskis (VIENOTĪBA).

Kolēģi! Pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi 12.Saeimas deputāta Jāņa Junkura iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu.

Saskaņā ar CVK informāciju nākamais deputāta amata kandidāts partijas "VIENOTĪBA" Kurzemes vēlēšanu apgabala kandidātu sarakstā ir Solvita Āboltiņa. Ir saņemts Solvitas Āboltiņas iesniegums, kurā viņa piekrīt uzņemties 12.Saeimas deputātes pilnvaras.

Komisija lūdz atbalstīt Saeimas lēmuma projektu "Par Solvitas Āboltiņas 12.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu".

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu Solvitu Āboltiņu dot svinīgo solījumu.

S.Āboltiņa. (No zāles dep. I.Zariņš: "No galvas!")

Es, Solvita Āboltiņa, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu svinīgo solījumu apliecināt ar parakstu!

Paldies.

Lūdzu Saeimu balsot par Saeimas lēmuma projekta "Par Solvitas Āboltiņas 12.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu". Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par Saeimas lēmuma projekta "Par Solvitas Āboltiņas 12.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 63, pret – 1. Saeimas lēmums ir pieņemts.

Lūdzu Solvitu Āboltiņu ieņemt vietu Sēžu zālē.

Nākamais darba kārtības jautājums – Saeimas priekšsēdētāja biedra vēlēšanas.

Kolēģi! Informēju, ka ir saņemts Saeimas Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa priekšlikums izvirzīt Saeimas priekšsēdētāja biedra amatam deputāta Gundara Daudzes kandidatūru.

Vai vairāk neviena cita kandidatūra nav pieteikta? Tātad ir izvirzīta viena kandidatūra.

Lūdzu balsu skaitītājus informēt par tālāko rīcību.

I.Līdaka.

Cienījamie kolēģi! Viens, ko gribu teikt: būs ātrāk. Esiet, lūdzu, pacietīgi, disciplinēti!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Deputātus Sēžu zālē aicināsim atgriezties ar zvanu.

Sēdi vada Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Sēdes vadītāja. Kolēģi, turpinām sēdi!

Lūdzu! Balsu skaitītāju vārdā – deputāts Ingmārs Līdaka.

I.Līdaka (ZZS).

Cienījamie kolēģi! Saeimas Balsu skaitītāju sēdes protokols Nr.4 – par balsošanas rezultātiem, ievēlot Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētāja biedru. 2014.gada 4.novembrī, Rīgā, Saeimas namā, vēlēšanu zīme Nr.2.

Kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes.

Deputātiem izsniegtas 98 vēlēšanu zīmes.

Sabojātu un nomainītu nav.

Dzēstas atlikušās 12 vēlēšanu zīmes.

No vēlēšanu kastes izņemtas 98 vēlēšanu zīmes.

Par derīgām atzītas visas 98 vēlēšanu zīmes.

Par vienīgo kandidātu Gundaru Daudzi nodotās balsis sadalās šādi: par – 92, pret – 6.

Balsošanas rezultāts: par Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētājas biedru ievēlēts Gundars Daudze. (Aplausi.)

Apsveicam!

Sēdes vadītāja. Es sveicu Saeimas priekšsēdētājas biedru Gundaru Daudzi un aicinu ieņemt vietu Prezidijā. Lūdzu!

Kolēģi, turpinām Saeimas sēdi!

Nākamais darba kārtības jautājums – Saeimas priekšsēdētāja biedra vēlēšanas. Informēju jūs, ka ir saņemts piecu deputātu – Čigānes, Rinkēviča, Viņķeles, Adamoviča, Boķa – priekšlikums izvirzīt Saeimas priekšsēdētāja biedra amatam Inesi Lībiņu-Egneri. (No sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa": "Negaidīti!") Vai tiek pieteiktas arī citas kandidatūras? Citas kandidatūras netiek pieteiktas.

Tātad lūdzu balsu skaitītājus informēt par tālāko rīcību.

I.Līdaka.

Paldies par pacietību un sapratni! Tā turpiniet! Tad mēs pat līdz pulksten 9.00 vakarā tiksim mājās. Paldies.

(Pārtraukums.)

Sēdi vada Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Sēdes vadītāja. Godātie kolēģi, turpinām Saeimas sēdi!

Lūdzu! Balsu skaitītāju vārdā – deputāts Ingmārs Līdaka.

I.Līdaka (ZZS).

Cienījamie kolēģi! Saeimas Balsu skaitītāju sēdes protokols Nr.5 – par balsošanas rezultātiem, ievēlot Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētāja biedru. 2014.gada 4.novembrī, Rīgā, Saeimas namā, vēlēšanu zīme Nr.3.

Kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes.

Deputātiem izsniegtas 97 vēlēšanu zīmes.

Sabojātu un nomainītu nav.

Dzēstas atlikušās 13 vēlēšanu zīmes.

No vēlēšanu kastes izņemtas 97 vēlēšanu zīmes.

Par derīgām atzītas 96 vēlēšanu zīmes.

Par nederīgu atzīta 1 vēlēšanu zīme.

Tātad par vienīgo kandidāti Inesi Lībiņu-Egneri nodotās balsis sadalās šādi: par – 87 balsis, pret – 9.

Tātad par Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētājas biedri ievēlēta Inese Lībiņa-Egnere. Apsveicam! (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Sveicu Saeimas priekšsēdētājas biedri Inesi Lībiņu-Egneri! Aicinu ieņemt vietu Prezidijā!

Kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums – Saeimas sekretāra vēlēšanas.

Ir saņemti divi priekšlikumi.

Pirmais. Divpadsmit Saeimas deputāti – Liepiņš, Kleinberga, Viļums, Bondars, Šics un citi – 12.Saeimas sekretāra amatam izvirza 12.Saeimas deputāti Ingu Biti.

Un otrs. Frakcija SASKAŅA ievēlēšanai par 12.Saeimas sekretāru izvirza 12.Saeimas deputātu Andreju Klementjevu. Frakcijas SASKAŅA vārdā parakstījis frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Tātad mums šobrīd ir divas kandidatūras.

Vai tiek pieteiktas arī citas kandidatūras? Citas kandidatūras netiek pieteiktas. Tātad ir divas kandidatūras.

Aicinu balsu skaitītājus informēt par tālāko.

I.Līdaka (ZZS).

Cienījamie kolēģi! Šoreiz "vingrinājums" mazliet sarežģītāks, un reizēm tas beidzas slikti. Ir divi kandidāti. Noteikti jābūt atzīmei tajā kvadrātiņā pretī abiem kandidātiem. Ja būs atzīme "par" abiem kandidātiem, biļetens būs nederīgs. Ja būs atzīme "pret" abiem kandidātiem, tas, protams, būs derīgs.

Tātad vēršu uzmanību uz to, ka jābūt atzīmei iepretī abiem kandidātiem, tikai tad biļetens būs derīgs. Lai mums veicas!

Sēdi vada Latvijas Republikas 12.Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Sēdes vadītāja. Kolēģi, turpinām Saeimas sēdi!

Lūdzu! Balsu skaitītāju vārdā deputāts Ingmārs Līdaka.

I.Līdaka (ZZS).

Cienījamie kolēģi! Saeimas Balsu skaitītāju sēdes protokols Nr.6 – par balsošanas rezultātiem, ievēlot Latvijas Republikas 12.Saeimas sekretāru. 2014.gada 4.novembrī, Rīgā, Saeimas namā, vēlēšanu zīme Nr.4.

Kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes.

Deputātiem izsniegtas 99 vēlēšanu zīmes.

Sabojātu un nomainītu nav.

Dzēstas atlikušās 11 vēlēšanu zīmes.

No vēlēšanu kastes izņemtas 99 vēlēšanu zīmes.

Par derīgām atzītas 97 vēlēšanu zīmes.

Par nederīgām atzītas 2 vēlēšanu zīmes.

Par kandidātiem nodotās balsis sadalījušās šādi:

Inga Bite – par – 24, pret – 73,

Andrejs Klementjevs – par – 73, pret – 24.

Par Latvijas Republikas 12.Saeimas sekretāru ievēlēts Andrejs Klementjevs. Apsveicam! (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Apsveicu Saeimas sekretāru Andreju Klementjevu un aicinu ieņemt vietu Prezidijā!

Kolēģi, turpinām Saeimas sēdi!

Nākamais darba kārtības punkts – Saeimas sekretāra biedra vēlēšanas. Informēju, ka ir saņemti divi iesniegumi. Tātad deputāti Liepiņš, Kleinberga, Viļums, Bondars un citi 12.Saeimas sekretāra biedra amatam izvirza 12.Saeimas deputāti Ingu Biti. (No zāles dep. J.Urbanovičs: "Vēlreiz?!")

Savukārt Saeimas deputāte Inguna Sudraba izvirza par Saeimas sekretāra biedra amata kandidātu 12.Saeimas deputātu Gunāru Kūtri.

Kolēģi, vai ir vēl citi priekšlikumi? Vai tiek izvirzītas arī citas kandidatūras? Tātad citas kandidatūras netiek izvirzītas. Mums būs balsojums par divām kandidatūrām. Lūdzu balsu skaitītājus iepazīstināt ar tālāko!

I.Līdaka. Tā turpināt! Paldies.

(Balsošana ar vēlēšanu zīmēm.)

Sēdes vadītāja. Balsu skaitītāju vārdā deputāts Ingmārs Līdaka. Lūdzu!

I.Līdaka (ZZS).

Labdien, cienījamie kolēģi, vēlreiz! Man jums jāvēsta, ka neliela aizkavēšanās radās varbūt tāpēc, ka ir saņemts... ka balsu skaitītāji saņēma Saeimas Prezidijam adresētu deputāta Ringolda Baloža iesniegumu, kurā viņš vēstīja, ka esot nodomājis balsot par Gunāru Kūtri. Diemžēl biļetens jau bija ievietots... viņa iepriekš aizpildītais biļetens jau bija ievietots urnā, un līdz ar to šis iesniegums nevar ietekmēt balsojuma rezultātu, jo balsojums patiesībā... jūsu katra balsojums ir pabeigts ar to brīdi, kad biļetens ir ievietots urnā.

Līdz ar to varu vēstīt, ka iepazīstināšu jūs ar Saeimas Balsu skaitītāju sēdes protokolu Nr.7 – par balsošanas rezultātiem, ievēlot Latvijas Republikas 12.Saeimas sekretāra biedru. 2014.gada 4.novembrī, Rīgā, Saeimas namā, vēlēšanu zīme Nr.5.

Kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes.

Deputātiem izsniegtas 99 vēlēšanu zīmes.

Sabojātu un nomainītu nav.

Dzēstas atlikušās 11 vēlēšanu zīmes.

No vēlēšanu kastes izņemtas 99 vēlēšanu zīmes.

Par derīgām atzītas 95 vēlēšanu zīmes.

Par nederīgām atzītas 4 vēlēšanu zīmes.

Pret abiem kandidātiem, ko pieļauj šī balsošana, ir balsots 4 vēlēšanu zīmēs.

Par kandidātiem nodotās balsis sadalās sekojoši:

Gunārs Kūtris – par – 69, pret – 26,

Inga Bite – par – 22, pret – 73.

Tātad par Latvijas Republikas 12.Saeimas sekretāra biedru ievēlēts Gunārs Kūtris. Apsveicam! (Aplausi.)

Un vēl es gribu pateikt lielu paldies balsu skaitītājiem, kas, manuprāt, strādāja ļoti raiti un ļoti nogurdinoši. (Zālē smiekli, aplausi.)

Sēdes vadītāja. Sveicu Saeimas sekretāra biedru Gunāru Kūtri un aicinu ieņemt vietu Prezidijā!

Un tātad pēdējais šodienas darba kārtības jautājums ir Ministru kabineta paziņojums par savu pilnvaru nolikšanu.

12.Saeimas priekšsēdētāja ir saņēmusi Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas iesniegumu, kurā ir teikts: "Līdz ar jaunievēlētās Saeimas sanākšanu uz pirmo sēdi un 11.Saeimas pilnvaru izbeigšanos saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 12.pantu, kā arī atbilstoši Ministru kabineta iekārtas likuma 19.panta otrajai daļai un trešās daļas 1.punktam paziņoju, ka līdzšinējais Ministru kabinets noliek savas pilnvaras. Atbilstoši Ministru kabineta iekārtas likuma 21.panta pirmajai daļai Ministru kabinets turpinās pildīt savus pienākumus līdz brīdim, kad Saeima izteiks uzticību jaunajam Ministru kabinetam." (No zāles dep. J.Urbanovičs: "Lai strādā!") Parakstījusi Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Līdz ar to visi 12.Saeimas pirmās sēdes darba kārtības jautājumi ir izskatīti.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli deputāti, sēdei beidzoties, veic klātbūtnes reģistrāciju.

Tātad lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu! Paldies. Lūdzu rezultātu!

Vārds Saeimas sekretāra biedram Gunāram Kūtrim reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

G.Kūtris (12.Saeimas sekretāra biedrs).

Paldies.

Tātad Saeimas sēdē reģistrējušies klātesošie deputāti... Nav reģistrējušies: Solvita Āboltiņa, Inesis Boķis, Gundars Daudze, Jānis Reirs. Boķis ir? Nav. (No zāles dep. I.Boķis: "Ir!") Āboltiņa... Daudze arī ir, jā? Jānis Reirs... nav tātad... un Solvita Āboltiņa... Okei! Viss kārtībā. Divi deputāti nepiedalās. Viss!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Līdz ar to 12.Saeimas pirmo sēdi pasludinu par slēgtu. Par nākamajām sēdēm jūs tiksiet informēti.

Paldies.

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!