Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2014. gada 14. oktobra instrukcija Nr. 10 "Instrukcija par valsts informācijas sistēmas darbam ar Eiropas Savienības dokumentiem darbības pamatnoteikumiem, sistēmas pārziņa pienākumiem, sistēmas lietotājiem un to tiesību apjomu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 3.11.2014., Nr. 218 https://www.vestnesis.lv/op/2014/218.13

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.620

Par profesionālās izglītības kompetences centra statusa piešķiršanu Daugavpils Celtnieku profesionālajai vidusskolai

Vēl šajā numurā

03.11.2014., Nr. 218

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: instrukcija

Numurs: 10

Pieņemts: 14.10.2014.

OP numurs: 2014/218.13

2014/218.13
RĪKI

Ministru kabineta instrukcijas: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Ministru kabineta instrukcija Nr.10

Rīgā 2014.gada 14.oktobrī (prot. Nr.55 32.§)

Instrukcija par valsts informācijas sistēmas darbam ar Eiropas Savienības dokumentiem darbības pamatnoteikumiem, sistēmas pārziņa pienākumiem, sistēmas lietotājiem un to tiesību apjomu

Izdota saskaņā ar Ministru kabineta
2009.gada 3.februāra noteikumu Nr.96
"Kārtība, kādā izstrādā, saskaņo, apstiprina
un aktualizē Latvijas Republikas nacionālās pozīcijas
Eiropas Savienības jautājumos" 11.1 punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Instrukcija nosaka Valsts reģionālās attīstības aģentūras (turpmāk – aģentūra) pārziņā esošās valsts informācijas sistēmas darbam ar Eiropas Savienības dokumentiem (turpmāk – sistēma ESVIS) darbības pamatnoteikumus, sistēmas ESVIS pārziņa pienākumus, sistēmas ESVIS lietotājus un to tiesību apjomu.

2. Instrukcija attiecas uz tiešās valsts pārvaldes iestādēm (turpmāk – iestādes), kas saistītas ar Latvijas dalību Eiropas Savienības lēmumu ierosināšanas, sagatavošanas un pieņemšanas procesā un kas atbilstoši šīs instrukcijas pielikumam noslēgušas vienošanos ar sistēmas ESVIS pārzini par sistēmas ESVIS lietošanu (turpmāk – vienošanās).

3. Sistēmas ESVIS pārzinis un turētājs ir aģentūra.

4. Ārlietu ministrija atbilstoši kompetencei ir atbildīga par jautājumiem, kas saistīti ar sistēmas ESVIS dokumentu un informācijas Eiropas Savienības jautājumos aprites procesu, funkciju, uzdevumu un mērķu noteikšanu, un sadarbojas ar aģentūru, lai attiecīgos procesus, funkcijas, uzdevumus un mērķus iestrādātu un uzturētu sistēmā ESVIS.

II. Sistēmas ESVIS darbības pamatnoteikumi

5. Sistēmu ESVIS veido informācijas tehnoloģiju kopums, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem Eiropas Savienības dokumentu un informācijas aprites jomā nodrošina dokumentu līdz drošības līmenim "dienesta vajadzībām" (ieskaitot) ievietošanu, izstrādi, saskaņošanu, apstiprināšanu, aktualizēšanu un arhivēšanu sistēmā ESVIS.

6. Sistēmu ESVIS veido:

6.1. daļa, kurā apstrādā vispārpieejamo informāciju un ierobežotas pieejamības informāciju;

6.2. daļa, kurā apstrādā vispārpieejamo informāciju, ierobežotas pieejamības informāciju un informāciju dienesta vajadzībām.

7. Piekļuve sistēmai ESVIS tiek nodrošināta tikai identificētiem sistēmas ESVIS lietotājiem. Sistēma ESVIS nodrošina iespēju veikt sistēmas ESVIS lietotāja identitātes pārbaudi (autentifikāciju), izmantojot minētās sistēmas autentifikācijas rīku.

8. Vispārpieejamo un ierobežotas pieejamības dokumentu apmaiņai sistēma ESVIS nodrošina sasaisti ar Valsts kancelejas pārziņā esošo Dokumentu aprites un uzdevumu kontroles sistēmu un iespēju izveidot sasaisti ar iestāžu pārziņā esošām dokumentu vadības sistēmām, izmantojot aģentūras pārziņā esošo dokumentu integrācijas vidi. Sistēma ESVIS nodrošina iespēju izveidot sasaisti ar iestāžu pārziņā esošām dokumentu vadības sistēmām, kas ir akreditētas dokumentu līdz drošības līmenim "dienesta vajadzībām" (ieskaitot) apritei, arī neizmantojot dokumentu integrācijas vidi.

9. Sistēma ESVIS nodrošina tajā izstrādāto un ievietoto dokumentu automātisku reģistrēšanu, piešķirot dokumentiem reģistrācijas numuru atbilstoši tās iestādes lietu nomenklatūrai, kas atbildīga par attiecīgo dokumentu. Dokumenta numuru ir iespējams norādīt arī manuāli. Ja līdz dokumenta reģistrēšanas brīdim dokumenta numurs manuāli nav norādīts, sistēma ESVIS piešķir numuru automātiski.

10. Sistēma ESVIS nodrošina iespēju veikt dokumentu un datu centralizētu arhivēšanu. Par dokumentu un datu atlasi arhivēšanai, arhīva sagatavošanu un iesniegšanu Valsts arhīvā ir atbildīga iestāde, kas ir dokumentu autors.

11. Sistēmas ESVIS darbības pārrāvumu un citu iespējamo tehnisko problēmu dēļ līdz problēmu novēršanai ir pieļaujama dokumentu aprite ārpus sistēmas ESVIS, ievērojot dokumentu, tai skaitā dokumentu līdz drošības līmenim "dienesta vajadzībām" (ieskaitot), apriti regulējošo normatīvo aktu prasības.

III. Sistēmas ESVIS pārziņa pienākumi

12. Sistēmas ESVIS pārzinis nodrošina sistēmas administrēšanu un veic citus pienākumus saskaņā ar tiesību aktiem valsts informācijas sistēmu jomā.

13. Sistēmas ESVIS pārzinis nodrošina sistēmas ESVIS informācijas autentiskumu un informācijas sniegšanas fakta neatsaucamību.

14. Sistēmas ESVIS pārzinis nodrošina sistēmas ESVIS lietotāju atbalstu un sistēmas ESVIS lietotāju rokasgrāmatas pieejamību sistēmā.

15. Sistēmas ESVIS pārzinis nodrošina sistēmas ESVIS lietotāju pārvaldību, tai skaitā reģistrē iestādes, kas lieto minēto sistēmu, piešķir un anulē sistēmas ESVIS lietotāju piekļuves tiesības, pilnvaro iestādi reģistrēt sistēmas ESVIS lietotājus un veic citas darbības saskaņā ar šīs instrukcijas pielikuma 2. punktā minētajiem sistēmas ESVIS lietošanas noteikumiem un sistēmas ESVIS lietotāju un to tiesību pārvaldības noteikumiem.

16. Sistēmas ESVIS pārzinis ir atbildīgs par sistēmas ESVIS lietotāju darbības koordinēšanu, ja tiek traucēta minētās sistēmas centrālās infrastruktūras darbība.

17. Šīs instrukcijas 16. un 23. punktā minētajos gadījumos sistēmas ESVIS pārzinis nekavējoties informē Ārlietu ministriju tālāku lēmumu pieņemšanai.

IV. Sistēmas ESVIS lietotāji un to tiesību apjoms

18. Iestāde, kas vēlas lietot sistēmu ESVIS, nosūta sistēmas pārzinim elektroniski aizpildītu un parakstītu šīs instrukcijas 2. punktā minēto vienošanos.

19. Iestāde, kas ir reģistrēta par sistēmas ESVIS lietotāju, lieto sistēmu ESVIS, tai skaitā atbilstoši normatīvajiem aktiem Eiropas Savienības dokumentu un informācijas aprites jomā nodrošina dokumentu līdz drošības līmenim "dienesta vajadzībām" (ieskaitot) izstrādi, saskaņošanu, apstiprināšanu, aktualizēšanu un ievietošanu sistēmā ESVIS.

20. Iestādes vadītājs norīko vismaz vienu iestādes administratoru, kas attiecīgajā iestādē administrē sistēmas ESVIS lietotājus, iestādes klasifikatorus, reģistrus, veic dokumentu veidņu aktualizēšanu un citus uzdevumus atbilstoši kompetencei.

21. Ja iestāde tiek reorganizēta, likvidēta vai tai mainās nosaukums, iestādei ir pienākums par to informēt sistēmas ESVIS pārzini.

22. Iestādei ir pienākums sadarboties ar sistēmas ESVIS pārzini, lai nodrošinātu sistēmā ESVIS ievadīto datu kvalitāti, drošību, aizsardzību un arhivēšanu.

23. Ja iestādes infrastruktūras darbības traucējuma dēļ tiek ietekmēta sistēmas ESVIS lietošana, iestāde nekavējoties par to paziņo sistēmas ESVIS pārzinim un iestāde var lemt par alternatīvas datu apstrādes (dokumentu aprites) uzsākšanu. Pēc tehnisko problēmu novēršanas atbildīgā iestāde nodrošina, ka ārpus sistēmas ESVIS izveidotie dokumenti tiek ievietoti sistēmā ESVIS nekavējoties, tiklīdz minētā sistēma ir pieejama.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Vides aizsardzības un
reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš

 

 

Pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 14.oktobra
instrukcijai Nr.10

Vienošanās par valsts informācijas sistēmas darbam ar Eiropas Savienības dokumentiem lietošanu

  ,

(iestādes nosaukums, reģistrācijas numurs)

 

ko pārstāv   ,
 

(amats, vārds, uzvārds)

 

kas rīkojas, pamatojoties uz  

  ,

(turpmāk – iestāde)

 

parakstot šo vienošanos:

1) piekrīt reģistrēties valsts informācijas sistēmas darbam ar Eiropas Savienības dokumentiem (turpmāk – sistēma ESVIS) lietošanai;

2) apliecina, ka ir iepazinusies un apņemas ievērot Valsts reģionālās attīstības aģentūras izdotos sistēmas ESVIS lietošanas noteikumus un sistēmas ESVIS lietotāju un to tiesību pārvaldības noteikumus;

3) saskaņā ar Elektronisko dokumentu likuma 3. panta otro daļu piekrīt, ka par elektroniski parakstītiem uzskatāmi dokumenti, kuriem sistēmā ESVIS ir veiktas parakstīšanas darbības ar lietotājvārdu, kas piešķirts amatpersonai, kurai ir tiesības parakstīt attiecīgo dokumentu.

Valsts reģionālās attīstības aģentūra, parakstot šo vienošanos, apliecina, ka iestāde drīkst lietot sistēmu ESVIS, sākot ar

  .

(datums)

 

Iestādes kontaktinformācija turpmākai informācijas apmaiņai par sistēmas ESVIS lietošanu:

Kontaktpersona    
(iestādes norīkotais administrators)

(amats, vārds, uzvārds)

 

Tālrunis    

Elektroniskā pasta adrese    

Valsts reģionālās attīstības aģentūras kontaktinformācija turpmākai informācijas apmaiņai par sistēmas ESVIS lietošanu:

Kontaktpersona    
 

(amats, vārds, uzvārds)

 

Tālrunis    

Elektroniskā pasta adrese    

Iestādes amatpersona      
 

(amats, vārds, uzvārds)

 

(paraksts)


Valsts reģionālās attīstības aģentūras amatpersona      
 

(amats, vārds, uzvārds)

 

(paraksts)

Vides aizsardzības un
reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!