• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2014. gada 23. oktobra lēmums Nr. 1/14 "Vispārējās atļaujas un reģistrācijas noteikumi ūdenssaimniecības nozarē". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 27.10.2014., Nr. 212 https://www.vestnesis.lv/op/2014/212.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr.1/15

Vispārējās atļaujas un reģistrācijas noteikumi sadzīves atkritumu apglabāšanai atkritumu poligonos

Vēl šajā numurā

27.10.2014., Nr. 212

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 1/14

Pieņemts: 23.10.2014.

OP numurs: 2014/212.7

2014/212.7
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.1/14

Rīgā 2014.gada 23.oktobrī (prot. Nr.36, 11.p.)

Vispārējās atļaujas un reģistrācijas noteikumi ūdenssaimniecības nozarē

Izdoti saskaņā ar likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem"
18.1 panta otro daļu, ceturto daļu un 25.panta pirmo daļu

I. Vispārīgais jautājums

1. Vispārējās atļaujas un reģistrācijas noteikumi ūdenssaimniecības nozarē (turpmāk – noteikumi) nosaka:

1.1. prasības ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēja (turpmāk – komersants) reģistrācijai;

1.2. kārtību, kādā komersants nosūta Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (turpmāk – regulators) paziņojumu par reģistrāciju vai paziņojumu par darbības izbeigšanu;

1.3. informāciju, kuru ietver paziņojumā par reģistrāciju un paziņojumā par darbības izbeigšanu;

1.4. komersantu reģistrā iekļaujamās ziņas;

1.5. kārtību, kādā komersantu izslēdz no komersantu reģistra un atkārtoti reģistrē;

1.6. kārtību, kādā regulators informē reģistrācijas paziņojuma iesniedzēju par termiņu, kādā tas tiks reģistrēts, par tiesībām uzsākt sabiedriskā pakalpojuma sniegšanu, ja noteiktā termiņā nav saņemts regulatora lēmums par atteikumu reģistrēt reģistrācijas paziņojuma iesniedzēju, un par attiecīgā regulatora lēmuma pārsūdzības iespējām;

1.7. vispārējās atļaujas noteikumus, kurus komersants ievēro, sniedzot ūdenssaimniecības pakalpojumus (turpmāk – vispārējās atļaujas noteikumi).

II. Paziņojums par reģistrāciju un paziņojums par darbības izbeigšanu

2. Komersants nosūta regulatoram paziņojumu par reģistrāciju, kas noformēts atbilstoši 1.pielikumam.

3. Komersants iesniedz regulatoram informāciju par tā nosaukuma, juridiskās adreses, darbības zonas, kā arī citu komersantu reģistrā ietverto ziņu maiņu 30 dienu laikā pēc attiecīgo izmaiņu veikšanas.

4. Ja komersants izbeidz sniegt ūdenssaimniecības pakalpojumus, tas nosūta regulatoram paziņojumu par darbības izbeigšanu atbilstoši 2.pielikumam.

5. Komersants ir atbildīgs par sniegto ziņu patiesumu.

6. Regulatoram ir tiesības pieprasīt komersantam precizēt paziņojumā par reģistrāciju un paziņojumā par darbības izbeigšanu iekļautās ziņas.

7. Ja paziņojumu iesniedz elektroniski, tam pievieno paziņojumu pamatojošo dokumentu elektroniskas kopijas, kas apliecinātas ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

8. Regulators pēc paziņojuma par reģistrāciju saņemšanas piecu darba dienu laikā elektroniski nosūta uz paziņojumā par reģistrāciju komersanta norādīto e-pasta adresi informāciju par:

8.1. termiņu, kādā komersants tiks reģistrēts reģistrā;

8.2. tiesībām uzsākt sabiedriskā pakalpojuma sniegšanu, ja noteiktajā termiņā nav saņemts regulatora lēmums par atteikumu reģistrēt komersantu ar norādi par šī lēmuma pārsūdzības iespēju.

III. Komersantu reģistrs

9. Regulators mājaslapā internetā www.sprk.gov.lv uztur un atjauno komersantu reģistru, norādot reģistra pēdējo atjaunošanas datumu.

10. Komersantu reģistrā iekļauj šādas ziņas:

10.1. nosaukums;

10.2. vienotais reģistrācijas numurs;

10.3. juridiskā adrese;

10.4. sniegtā ūdenssaimniecības pakalpojuma apjoms (m3/gadā);

10.5. ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas teritorija;

10.6. reģistrācijas datums;

10.7. ja komersants ir izslēgts no ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēju reģistra, datums, kad komersants no reģistra ir izslēgts.

IV. Komersanta izslēgšanas un tā darbības apturēšanas kārtība

11. Komersants ne vēlāk kā 30 dienas iepriekš paziņo regulatoram par komersanta darbības apturēšanu.

12. Komersants ne vēlāk kā 90 dienas iepriekš paziņo regulatoram par ūdenssaimniecības pakalpojuma sniegšanas izbeigšanu.

13. Regulators izslēdz komersantu no reģistra:

13.1. pēc komersanta rakstveida paziņojuma saņemšanas, ja komersants ir samaksājis valsts nodevu par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu un iesniedzis regulatoram ar valsts nodevas aprēķinu saistīto informāciju;

13.2. ja komersants ir izslēgts no komercreģistra;

13.3. ja ir konstatēti apstākļi, kas liecina, ka komersanta darbību vairs nav nepieciešams regulēt saskaņā ar likumu "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" vai citiem nozares normatīvajiem aktiem.

14. Ja regulators konstatē vispārējās atļaujas noteikumu pārkāpumu komersanta darbībā, regulators nosūta komersantam ierakstītā pasta sūtījumā uz tā juridisko adresi brīdinājuma vēstuli, kurā norāda konstatēto pārkāpumu, lūdz komersantu sniegt skaidrojumu, sniedz ieteikumus konstatētā pārkāpuma novēršanai un nosaka termiņu, līdz kuram komersantam jānovērš konstatētais pārkāpums.

15. Ja komersants nenovērš regulatora konstatēto pārkāpumu regulatora brīdinājuma vēstulē noteiktajā termiņā, regulators uzsāk lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā.

16. Ja komersants nenovērš gada laikā atkārtoti izdarītu līdzīgu pārkāpumu (turpmāk – atkārtots pārkāpums) regulatora brīdinājuma vēstulē noteiktajā termiņā, regulators:

16.1. uzsāk lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā;

16.2. pieņem komersantam saistošu lēmumu, kurā norāda konstatēto atkārtoto pārkāpumu, uzliek par pienākumu novērst atkārtoto pārkāpumu, nosaka termiņu, līdz kuram atkārtotais pārkāpums jānovērš, un brīdina par komersanta izslēgšanu no reģistra.

17. Ja šo noteikumu 16.2.punktā minētajā saistošajā lēmumā noteiktajā termiņā komersants nenovērš konstatēto atkārtoto pārkāpumu, regulators lemj par komersanta izslēgšanu no reģistra.

18. Komersants tā atkārtotai reģistrācijai nosūta regulatoram paziņojumu atbilstoši šo noteikumu 2.punktam.

19. Regulators reģistrā ieraksta atzīmi par komersanta saimnieciskās darbības apturēšanu, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta obligāti izpildāmu prasību, kas regulatoram nosūtīta saskaņā ar likumu "Par nodokļiem un nodevām".

20. Regulators reģistrā ieraksta atzīmi par komersanta darbības apturēšanu, pamatojoties uz komercreģistra ierakstu par komersanta darbības apturēšanu.

V.Vispārējās atļaujas noteikumi

21. Komersantam ir tiesības un pienākums veikt komercdarbību ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanā saskaņā ar likumu "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem", regulējamās nozares speciālajiem normatīvajiem aktiem un regulatora lēmumiem.

22. Komersantam jānodrošina un jāuztur ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanai nepieciešamie objekti.

23. Komersantam jānodrošina nepārtraukta sabiedriskā pakalpojuma sniegšana, regulējamā nozarē noteikto sabiedrisko pakalpojumu drošības prasību ievērošana, kā arī likumam "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" un regulējamās nozares normatīvajiem aktiem, tehniskajiem noteikumiem, standartiem un līgumu nosacījumiem atbilstoša sabiedrisko pakalpojumu kvalitāte.

24. Komersants periodiski informē regulatoru par savu darbību un izmaiņām tajā saskaņā ar normatīvajiem aktiem un regulatora lēmumiem.

25. Komersants sniedz informāciju saskaņā ar noteikumiem par regulatoram iesniedzamo informāciju.

26. Komersants nodrošina regulatoram iespēju uzraudzīt sabiedriskā pakalpojuma sniegšanas kvalitāti un vispārējās atļaujas noteikumu ievērošanu. Komersants sniedz regulatoram informāciju par komersanta saimnieciskās un finansiālās darbības rādītājiem, kā arī nodrošina regulatoram piekļuvi pārbaužu veikšanai.

27. Komersants kārto atsevišķu grāmatvedības uzskaiti katram sabiedriskā pakalpojuma veidam saskaņā ar regulējamās nozares speciālajiem normatīvajiem aktiem.

28. Komersantam nepārvaramas varas apstākļu gadījumā ir pienākums veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai turpinātu ievērot un izpildīt vispārējās atļaujas noteikumus.

29. Komersants maksā valsts nodevu par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apmērā.

30. Komersantam ir tiesības apturēt, pārtraukt vai izbeigt sabiedriskā pakalpojuma sniegšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

VI. Noslēguma jautājumi

31. Komersanti, kuriem šo noteikumu spēkā stāšanās dienā ir spēkā licence ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanai, reģistrācijas paziņojumu neiesniedz. Šādus komersantus regulators pēc savas iniciatīvas reģistrē komersantu reģistrā.

32. Šie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētāja p.i. padomes loceklis R.Irklis

 

 

1.pielikums
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
2014.gada 23.oktobra lēmumam Nr.1/14

Paziņojums par ūdenssaimniecības pakalpojuma sniedzēja reģistrāciju

Vispārējā informācija par komersantu

Komersanta nosaukums:

 

Vienotais reģistrācijas numurs:

 

Personas, kura tiesīga pārstāvēt komersantu, vārds, uzvārds:

 

Tālrunis, fakss, e-pasts:

 

Juridiskā adrese:

 

 

Lūdzu reģistrēt  
 

(komersanta nosaukums)

sabiedriskā pakalpojuma – ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanai.

Informācija par ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu

1. Ūdenssaimniecības pakalpojumi:

1.1. ūdens ieguve, uzkrāšana un sagatavošana lietošanai līdz padevei ūdensvada tīklā;

1.2. ūdens piegāde no padeves vietas ūdensvada tīklā līdz pakalpojuma lietotājam;

1.3. notekūdeņu savākšana un novadīšana līdz notekūdeņu attīrīšanas iekārtām;

1.4. notekūdeņu attīrīšana un novadīšana virszemes ūdensobjektos

 
2. Plānotais iegūtā ūdens daudzums un plānotais lietotājiem piegādātā ūdens daudzums (m3/gadā)  
3. Plānotais no lietotājiem savākto notekūdeņu daudzums un plānotais kopējais attīrīto notekūdeņu daudzums (m3/gadā)  
4. Ūdensapgādes pakalpojumu sniegšanas teritorija  
5. Kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas teritorija  
6. Deleģēšanas līgums, kas noslēgts ar pašvaldību par ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu (norādīt pašvaldību, ūdenssaimniecības pakalpojumu veidu, sniegšanas teritoriju un līguma termiņu)  
7. Valsts vides dienesta ūdens resursu lietošanas vai piesārņojošās darbības atļaujas numurs, izsniegšanas datums, termiņš  

Ar šo apliecinu, ka komersantam īpašumā vai lietošanā ir pamatlīdzekļi, kuri var nodrošināt reģistrēto ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas nepārtrauktību un kvalitāti atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Apliecinu, ka sniegtā informācija ir patiesa.

Datums*____.____._____________________

Persona, kura ir tiesīga pārstāvēt komersantu  
 

/paraksts* un tā atšifrējums/

Piezīme
* – dokumenta rekvizītus "datums" un "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētāja p.i. padomes loceklis R.Irklis

 

 

2.pielikums
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
2014.gada 23.oktobra lēmumam Nr.1/14

Paziņojums par darbības izbeigšanu

Komersanta nosaukums:

 

Vienotais reģistrācijas numurs:

 

Personas, kura tiesīga pārstāvēt komersantu, vārds, uzvārds:

 

Tālrunis, fakss, e-pasts:

 

Juridiskā adrese:

 

 

Lūdzu izslēgt  
 

(komersanta nosaukums)

no ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēju reģistra ar ________.gada ____._____________________*

Norādīt izslēgšanas pamatojumu **  
 

Valsts nodeva EUR____________ apmērā par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu ________.gadā samaksāta ________.gada ____._____________________.

Apliecinu, ka attiecīgā(s) pašvaldība(as) ir informēta(as).

Datums*** ____.____._____________________

Persona, kura ir tiesīga pārstāvēt komersantu  
 

/paraksts*** un tā atšifrējums/

Piezīmes
* – ja komersants norādījis datumu pirms regulators var izslēgt komersantu no reģistra, tad regulators izslēdz komersantu no reģistra regulatora norādītajā datumā, norādot to reģistrā.
** – nenorāda, ja komersants ir izslēgts no komercreģistra. Gadījumos, kad komersants pārtrauc sniegt ūdenssaimniecības pakalpojumus, norādīt, kurš komersants sniegs šo pakalpojumu.
*** – dokumenta rekvizītus "datums" un "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētāja p.i. padomes loceklis R.Irklis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!