Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Valmieras pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valmieras pilsētas domes 2014. gada 31. jūlija saistošie noteikumi Nr. 210 "Par pašvaldības pabalstiem Valmieras pilsētā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 7.10.2014., Nr. 198 https://www.vestnesis.lv/op/2014/198.18

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valmieras pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.215

Par Valmieras pilsētas domes 2003.gada 15.maija saistošo noteikumu Nr.2 "Par kārtību Bērnu rotaļu laukuma teritorijā" atzīšanu par spēku zaudējušiem

Vēl šajā numurā

07.10.2014., Nr. 198

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Valmieras pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 210

Pieņemts: 31.07.2014.

OP numurs: 2014/198.18

2014/198.18
RĪKI

Valmieras pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.210

Valmierā 2014.gada 31.jūlijā

Par pašvaldības pabalstiem Valmieras pilsētā

Apstiprināti ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes
31.07.2014. lēmumu Nr.228 (prot. Nr.11, 11.§)

Precizēti ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes
25.09.2014. lēmumu Nr.297 (prot. N.14, 20.§)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.panta trešo daļu un
Ministru kabineta 2005.gada 15.novembra noteikumu Nr.857
"Noteikumi par sociālajām garantijām bārenim un bez vecāku gādības
palikušajam bērnam, kurš ir ārpusģimenes aprūpē, kā arī pēc
ārpusģimenes aprūpes beigām" 27., 29., 30., 31. un 31.1punktu

I. VISPĀRĪGIE JAUTĀJUMI

1. Saistošie noteikumi nosaka pabalstu veidus un apmērus, pabalstu piešķiršanas un izmaksas kārtību mājsaimniecībām, kuras ir tiesīgas saņemt šos pabalstus, kā arī lēmumu par pabalstiem apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtību.

2. Noteikumos lietoto terminu skaidrojums:

2.1. Pašvaldības iedzīvotāji – Valmieras pilsētas teritorijā pamata dzīves vietu deklarējušas personas.

2.2. Mājsaimniecība – persona vai personu grupa, kuru saista radniecība vai citas personiskas attiecības, kurām ir kopēji izdevumi par uzturu un kuras mitinās vienā mājoklī un tā uzturēšanu veic kopīgi.

2.3. Pašvaldības izmaksājamie pabalsti (turpmāk – pabalsti) no Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālā budžeta izmaksājami pabalsti naudas vai mantiskā formā, kuri tiek piešķirti, nosakot mājsaimniecības atbilstību konkrēto pabalstu veidu saņēmēju lokam, neveicot mājsaimniecības ienākumu izvērtēšanu.

3. Valmieras pilsētā ir noteikti šādi pabalstu veidi:

3.1. pabalsts bērna piedzimšanas gadījumā;

3.2. apbedīšanas pabalsts;

3.3. svētku pabalsts;

3.4. pabalsti bārenim vai bez vecāku gādības palikušajam bērnam, kurš ir ārpusģimenes aprūpē, kā arī pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās;

3.5. brīvpusdienas skolēniem;

3.6. uzturmaksas atlaides Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem;

3.7. pabalsts pēc atbrīvošanās no ieslodzījuma.

II. PABALSTU PIEŠĶIRŠANAS UN IZMAKSAS KĀRTĪBA

4. Pabalsts bērna piedzimšanas gadījumā

4.1. Tiesības saņemt pabalstu ir vienam no jaundzimušā vecākiem vai 4.6.2. un 4.6.3.apakšpunktā minētām personām, pie nosacījuma, ka abu vecāku, aizbildņa vai audžuģimenes deklarētā dzīvesvieta pēdējos 12 mēnešus ir Valmieras pilsēta.

4.2. Pabalsts ir vienreizējs un tā lielums ir EUR 200 apmērā par katru jaundzimušo bērnu, kura deklarētā dzīvesvieta ir Valmieras pilsēta.

4.3. Ja tikai vienam no bērna vecākiem vai 4.6.2. un 4.6.3.punktā minētām personām deklarētā dzīves vieta pēdējos 12 mēnešus ir bijusi Valmieras pilsētā, pabalstu piešķir 50 procentu apmērā no 4.2.punktā noteiktā pabalsta apmēra par katru jaundzimušo, kura deklarētā dzīves vieta ir Valmieras pilsēta. Ja bērnam ir tikai viens no vecākiem un tā deklarētā dzīves vieta pēdējos 12 mēnešus ir bijusi Valmieras pilsēta, pabalstu piešķir pilnā apmērā.

4.4. Lai saņemtu pabalstu, personai Valmieras pilsētas pašvaldībā Lāčplēša ielā 2, Valmierā, jāiesniedz iesniegums pabalsta saņemšanai sakarā ar bērna piedzimšanu.

4.5. Lēmumu par pabalsta piešķiršanu Valmieras Sociālais dienests pieņem piecu darba dienu laikā no iesnieguma saņemšanas dienas.

4.6. Pabalstu izmaksā 10 darba dienu laikā no lēmuma pieņemšanas:

4.6.1. vienam no jaundzimušā bērna vecākiem,

4.6.2. personai, kura adoptējusi vai ņēmusi aizbildnībā bērnu, ja šis pabalsts nav izmaksāts bērna vecākam,

4.6.3. vienam no audžuģimenes vecākiem, ja šis pabalsts nav izmaksāts bērna vecākiem.

4.7. Pabalsta izmaksu var aizturēt vai pabalstu piešķirt mantiskā veidā, ja bērna vecāki, vai citas 4.6.2. un 4.6.3.apakšpunktos minētās personas bērnu faktiski nekopj un neaudzina. Šādā gadījumā Valmieras Sociālā dienesta speciālisti apseko dzīvesvietu un sastāda apsekošanas aktu, kuru pievieno dokumentiem.

4.8. Pabalsts netiek piešķirts:

4.8.1. ja bērns pēc dzimšanas nodzīvojis mazāk par septiņām diennaktīm,

4.8.2. ja bērns ievietots bērnu aprūpes un audzināšanas iestādē,

4.8.3. ja jaundzimušā pirmā deklarētā dzīvesvieta nav Valmieras pašvaldība un pabalsts par jaundzimušā piedzimšanu jau saņemts citā pašvaldībā,

4.8.4. gadījumos, kad pabalsta pieprasītāji neatbilst 4.1.punktā vai 4.3.punktā noteiktajām prasībām.

4.9. Pabalstu var pieprasīt ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc bērna piedzimšanas.

5. Apbedīšanas pabalsts

5.1. Valmieras Sociālais dienests ir tiesīgs piešķirt apbedīšanas pabalstus par personām, kuru deklarētā dzīvesvieta pirms miršanas vismaz pēdējos 12 mēnešus ir bijusi Valmieras pilsētā un par kurām Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra neizmaksā apbedīšanas pabalstu. Pabalsts netiek piešķirts par personām, kuras uzturējušās sociālās aprūpes iestādēs.

5.2. Pabalstu izmaksā personai, kura Valmieras Sociālajā dienestā iesniedz miršanas apliecības kopiju (uzrādot oriģinālu) un apņemas veikt mirušās personas apbedīšanu. Pabalstu var saņemt tikai viena persona.

5.3. Apbedīšanas pabalsts ir 75 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēra.

5.4. Lēmumu par apbedīšanas pabalsta piešķiršanu Valmieras Sociālā dienesta darbinieks pieņem vienas darba dienas laikā.

5.5. Pabalstu izmaksā trīs darba dienu laikā no lēmuma pieņemšanas. Pabalsts pēc Valmieras Sociālā dienesta darbinieka atzinuma var tikt pārskaitīts apbedīšanas pakalpojumu sniedzējam, kurš veic mirušās personas apbedīšanu.

5.6. Gadījumā, ja mirušai personai nav apgādnieku vai personas, kura uzņemtos apbedīšanu, un nedēļas laikā pēc sludinājuma ievietošanas laikrakstā "Liesma" nav atsaucies neviens, kurš uzņemtos mirušās personas apbedīšanu, Valmieras Sociālais dienests organizē mirušās personas apbedīšanu ar apbedīšanas pakalpojumu sniedzēja starpniecību.

6. Svētku pabalsts

6.1. Tiesības saņemt pabalstu ir Valmieras pilsētā pēdējos 12 mēnešus dzīvesvietu deklarējušām personām.

6.2. Svētku pabalsti ir pabalsts Valmieras pilsētas ilgdzīvotāju sveikšanai, kuri sasnieguši 90, 95 un 100 gadu vecumu.

6.3. Valmieras pilsētas pašvaldība sveic:

6.3.1. Valmieras pilsētas iedzīvotājus 90. un 95. dzimšanas dienā,

6.3.2. Valmieras pilsētas iedzīvotājus 100. dzimšanas dienā un piešķir naudas pabalstu EUR 143,

6.3.3. Valmieras pilsētas iedzīvotājus simtu pirmajā un visās nākamajās dzimšanas dienās un piešķir naudas pabalstu EUR 72.

6.4. 6.3.1.apakšpunktā minētajiem iedzīvotājiem pabalsts ir mantisks.

7. Pabalsti bārenim vai bez vecāku gādības palikušajam bērnam, kurš ir ārpusģimenes aprūpē, kā arī pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās

7.1. Pabalsts tiek piešķirts saskaņā ar Ministru kabineta 2005.gada 15.novembra noteikumiem Nr.857 "Noteikumi par sociālajām garantijām bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam, kurš ir ārpusģimenes aprūpē, kā arī pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās".

7.2. Pēc pilngadības sasniegšanas bārenim vai bez vecāku gādības palikušajam bērnam (turpmāk – pilngadību sasniedzis bērns), par kura ārpusģimenes aprūpi lēmumu ir pieņēmusi Valmieras bāriņtiesa, izmaksājamo pabalstu apmēri:

7.2.1. pašvaldība pēc ārpusģimenes aprūpes izbeigšanās audžuģimenē, pie aizbildņa vai internātskolā pilngadību sasniegušajam bērnam izmaksā naudas līdzekļus pastāvīgas dzīves uzsākšanai divu sociālā nodrošinājuma pabalstu apmērā,

7.2.2. pašvaldība pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās pilngadību sasniegušajam bērnam piešķir vienreizēju pabalstu sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei EUR 250 apmērā,

7.2.3. ja pilngadību sasniegušais bērns turpina mācības vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē, kas ir tiesīga izsniegt valsts atzītus vispārējās izglītības vai valsts atzītus profesionālo izglītību un profesionālo kvalifikāciju apliecinošus dokumentus, un saskaņā ar izglītības jomu regulējošajos normatīvajos aktos noteikto kārtību sekmīgi apgūst izglītības programmu, pašvaldība viņam izmaksā pabalstu ikmēneša izdevumiem valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā,

7.2.4. ja pilngadību sasniegušais bērns turpina studijas augstskolā vai koledžā, kas ir tiesīga izsniegt valsts atzītus diplomus, un saskaņā ar studiju procesu jomu regulējošajos normatīvajos aktos noteikto kārtību sekmīgi apgūst studiju programmu, pašvaldība viņam izmaksā pabalstu ikmēneša izdevumiem valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā,

7.2.5. līdz dzīvojamās telpas piešķiršanai pilngadību sasniegušajam bērnam pašvaldība sedz ar dzīvojamās telpas īri saistītos ikmēneša izdevumus.

7.3. Lai saņemtu 7.2.punktā minētos pabalstus, pilngadību sasniegušajam bērnam, par kura ārpusģimenes aprūpi lēmumu ir pieņēmusi Valmieras bāriņtiesa, jāvēršas Valmieras Sociālajā dienestā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

7.4. Bērnam, kurš ievietots internātskolā un kuram nav iecelts aizbildnis, pašvaldība katru mēnesi izmaksā finanšu līdzekļus personiskiem izdevumiem, kas ir 15 procenti no valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēra.

7.5. Lēmumu par pabalstu piešķiršanu Valmieras Sociālais dienests pieņem piecu darba dienu laikā no visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas dienas. Pabalstu izmaksā desmit darba dienu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas.

8. Brīvpusdienas skolēniem

8.1. Tiesības saņemt brīvpusdienas ir pēdējos 12 mēnešus Valmieras pilsētā dzīvesvietu deklarējušo mājsaimniecību bērniem:

8.1.1. kuriem nodibināta aizbildnība vai kuri ievietoti audžuģimenē, par kuru ārpus ģimenes aprūpi lēmumu ir pieņēmusi Valmieras bāriņtiesa,

8.1.2. kuriem noteikta invaliditāte,

8.1.3. 8.1.1. un 8.1.2.apakšpunktā minētajiem bērniem, kuri sasnieguši pilngadību un turpina līdz pilngadībai uzsāktās mācības kādā no izglītības iestādēm.

8.2. Tiesības saņemt pusdienu maksas atlaidi 30 procentu apmērā ir vismaz pēdējos 12 mēnešus Valmieras pilsētā dzīvesvietu deklarējušo daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri sasnieguši pilngadību un turpina līdz pilngadībai uzsāktās mācības kādā no izglītības iestādēm.

8.3. Brīvpusdienas tiek piešķirtas, Valmieras Sociālajā dienestā vai elektroniski Valmieras pilsētas pašvaldībai iesniedzot iesniegumu:

8.3.1. 8.1.2.apakšpunktā minētie uzrāda Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas izsniegtu apliecību.

8.4. Brīvpusdienas tiek piešķirtas sākot no nākamās mācību dienas, skaitot no dienas, kad Valmieras Sociālais dienests ir pieņēmis lēmumu par brīvpusdienu piešķiršanu, līdz kārtējā mācību gada pēdējai mācību dienai. Sākoties jaunam mācību gadam, mājsaimniecībai atkārtoti Valmieras Sociālajā dienestā jāiesniedz dokumenti, kas paredz tiesības saņemt brīvpusdienas.

8.5. Brīvpusdienām piešķirtie līdzekļi tiek pārskaitīti pakalpojumu sniedzējiem, kas realizē ēdināšanu katrā konkrētā skolā.

9. Uzturmaksas atlaides Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem

9.1. Tiesības saņemt uzturmaksas atlaides 50 procentu apmērā Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs ir pēdējos divpadsmit mēnešus Valmieras pilsētā dzīvesvietu deklarējušo mājsaimniecību bērniem, kuriem nodibināta aizbildnība vai kuri ievietoti audžuģimenē, par kuru ārpus ģimenes aprūpi lēmumu ir pieņēmusi Valmieras bāriņtiesa.

9.2. Tiesības saņemt uzturmaksas atlaides 30 procentu apmērā Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs ir vismaz pēdējos 12 mēnešus Valmieras pilsētā deklarējušo daudzbērnu ģimeņu bērniem.

9.3. Uzturmaksas atlaides tiek piešķirtas, Valmieras Sociālajā dienestā vai elektroniski Valmieras pilsētas pašvaldībai iesniedzot iesniegumu.

9.4. Uzturmaksas atlaides tiek piešķirtas sākot no nākamās darba dienas, skaitot no dienas, kad Valmieras Sociālais dienests ir pieņēmis lēmumu par uzturmaksas atlaižu piešķiršanu, līdz kārtējā mācību gada 31.augustam. Sākoties jaunam mācību gadam, mājsaimniecībai atkārtoti Valmieras Sociālajā dienestā jāiesniedz dokumenti, kas paredz tiesības saņemt uzturmaksas atlaides.

9.5. Uzturmaksas atlaidēm piešķirtie līdzekļi tiek pārskaitīti pakalpojumu sniedzējiem, kas realizē ēdināšanu katrā konkrētā Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē.

10. Pabalsts pēc atbrīvošanās no ieslodzījuma

10.1. Tiesības saņemt pabalstu no ieslodzījuma atbrīvotajiem ir personām, kuru deklarētā dzīvesvieta pirms ieslodzījuma ir bijusi Valmieras pilsēta un kuri ir sasnieguši pilngadību.

10.2. Pabalsts ir vienreizējs un tā apmērs ir pabalsta garantētā minimālā ienākumu līmeņa nodrošināšanai apmērā.

10.3. Lēmumu par pabalsta piešķiršanu pieņem Valmieras Sociālā dienesta darbinieks vienas darba dienas laikā no dienas, kad izvērtēšanai iesniegti visi nepieciešamie dokumenti:

10.3.1. iesniegums,

10.3.2. ieslodzījuma vietu pārvaldes izdota izziņa par atbrīvošanu,

10.3.3. dokuments, kurš apliecina dzīvokļa lietošanas, īpašuma un/vai īres tiesības, ja Valmieras Sociālā dienesta darbinieks to pieprasa.

10.4. Valmieras Sociālais dienests ir tiesīgs pieņemt lēmumu pabalstu piešķirt dokumentu kārtošanai (pase, nodokļu grāmatiņa), pabalsta summu pārskaitot iestādei, kura izsniedz konkrēto dokumentu.

10.5. Pabalstu nepiešķir par personām, kurām piemērots sods – arests – par piespriestā kriminālsoda – piespiedu darbs – nepildīšanu.

10.6. Pabalstu var pieprasīt ne vēlāk kā vienu mēnesi pēc atbrīvošanās no ieslodzījuma vietas. Pabalsts tiek piešķirts ne biežāk kā vienu reizi kalendārā gada laikā.

10.7. Pabalstu izmaksā piecu darba dienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas.

III. LĒMUMU APSTRĪDĒŠANAS UN PĀRSŪDZĒŠANAS KĀRTĪBA

11. Valmieras pilsētas pašvaldības Valmieras Sociālā dienesta pieņemto lēmumu var apstrīdēt Valmieras pilsētas pašvaldības domē atbilstoši Administratīvā procesa likumā noteiktai kārtībai.

12. Valmieras pilsētas pašvaldības domes pieņemto lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā atbilstoši Administratīvā procesa likumā noteiktai kārtībai.

IV. NOSLĒGUMA JAUTĀJUMI

13. Atzīt par spēku zaudējušiem Valmieras pilsētas pašvaldības 2008.gada 19.jūnija saistošos noteikumus Nr.52 "Par pašvaldības pabalstiem Valmieras pilsētā" (ar grozījumiem, kas publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" 2009, Nr.155, 2013, Nr.246).

14. Noteikumi publicējami oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas.

Valmieras pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks J.Baiks 

Paskaidrojuma raksts
Valmieras pilsētas pašvaldības 2014.gada 31.jūlija saistošajiem noteikumiem Nr.210 "Par pašvaldības pabalstiem Valmieras pilsētā"

Paskaidrojuma raksta sadaļa Informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Pamatojoties uz 2009.gada 3.februāra Ministru kabineta noteikumiem Nr.108 "Normatīvo aktu projektu sagatavošanas noteikumi" 140.punktā noteikto, kas nosaka, ka grozījumu noteikumu projektu nesagatavo, ja tā normu apjoms pārsniegtu pusi no spēkā esošo noteikumu normu apjoma. Šādā gadījumā sagatavo jaunu noteikumu projektu.

Pamatojoties uz Valsts pārvaldes iekārtas likuma 10.panta sesto daļu, kas nosaka to, ka valsts pārvalde savā darbībā pastāvīgi pārbauda un uzlabo sabiedrībai sniegto pakalpojumu kvalitāti. Tās pienākums ir vienkāršot un uzlabot procedūras privātpersonas labā.

Pamatojoties uz likuma "Par pašvaldībām" 43.panta trešo daļu, dome var pieņemt saistošos noteikumus arī, lai nodrošinātu pašvaldības autonomo funkciju un brīvprātīgo iniciatīvu izpildi.

2. Īss projekta satura izklāsts Valmieras pilsētas pašvaldības 2014.gada 31.jūlija saistošie noteikumi Nr.210 "Par pašvaldības pabalstiem Valmieras pilsētā" (turpmāk – Noteikumi) nosaka pabalstu veidus un apmērus, pabalstu piešķiršanas un izmaksas kārtību mājsaimniecībām, kuras ir tiesīgas saņemt šos pabalstus.

Noteikumos tiek vienkāršota kārtība saņemt brīvpusdienas skolēniem un uzturmaksu atlaides pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu izpilde tiek nodrošināta ikgadējā pašvaldības budžeta ietvaros.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu piemērošanā persona var vērsties Valmieras pilsētas pašvaldībā un Valmieras Sociālajā dienestā.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav attiecināms.

Valmieras pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks J.Baiks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!