Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rīgas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektors publicē rīkojumus par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2014. gada 26. augusta saistošie noteikumi Nr. 115 "Mežaparka – kultūras un atpūtas parka "Mežaparks" apsaimniekošanas un aizsardzības saistošie noteikumi". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 3.10.2014., Nr. 196 https://www.vestnesis.lv/op/2014/196.14

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

03.10.2014., Nr. 196

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 115

Pieņemts: 26.08.2014.

OP numurs: 2014/196.14

2014/196.14
RĪKI

Rīgas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.115

Rīgā 2014.gada 26.augustā (prot. Nr.36, 13.§)

Mežaparka – kultūras un atpūtas parka "Mežaparks" apsaimniekošanas un aizsardzības saistošie noteikumi

Izdoti saskaņā ar Meža likuma
38.3panta pirmo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka mežaparka – kultūras un atpūtas parka "Mežaparks" (turpmāk – Mežaparks) apsaimniekošanas un aizsardzības kārtību.

2. Mežaparka platība ir 395,08 ha. Mežaparka teritorijas zonējums un robeža ir noteikta šo noteikumu 1.pielikumā. Mežaparka teritorija ir iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis Nr.3814.

3. Saistošo noteikumu mērķis ir nodrošināt Mežaparka estētisko, ainavisko, ekoloģisko, vides, kultūrvēsturisko, izglītojošo, rekreācijas un aktīvās atpūtas vērtību.

II. Saglabājamās dabas vērtības un to saglabāšanas un aizsardzības noteikumi

4. Mežaparka teritorijā sastopami aizsargājami biotopi: veci vai dabiski boreāli meži un mežainās piejūras kāpas (2.pielikums). Noteikumi aizsargājamo biotopu saglabāšanai:

4.1. teritorijas regulāri attīrāmas no biotopiem neraksturīgā lapu koku pameža, tai skaitā korintēm, klintenēm, liepām un kļavām;

4.2. mozaīkveidā saglabājamas ainaviski izteiktas pameža grupas. No pameža, paaugas, jaunākām priedēm un lapu kokiem atbrīvojami īpaši aizsargājamo dabas teritoriju kategorijā "dabas pieminekļi" ietilpstošie aizsargājamie koki un koki ar apkārtmēru 201 cm un vairāk;

4.3. saglabājami sausokņi un kritalas.

5. Mežaparka teritorijā saglabājami dendroloģiskie stādījumi: sarkano ozolu (Quercus rubra L.), parasto ozolu (Quercus robur L.) Eiropas lapegļu (Larix decidua L.), parasto kļavu (Acer platanoides L.), parasto liepu (Tilia cordata L.), Veimuta priežu (Pinus strobus L.) audzes vai grupas (3.pielikums). Saglabājamos dendroloģiskajos stādījumos veicama koku retināšana saskaņā ar Meža apsaimniekošanas plānu.

6. Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju kategorijā "dabas pieminekļi" ietilpstošo aizsargājamo koku aizsardzības zona atbrīvojama no pameža, paaugas, 1. un 2.stāva jaunākiem kokiem.

7. Pēc iespējas saglabājami koki ar lielām (vairāk nekā 50 centimetru diametrā) putnu ligzdām, liela apmēra dobumaini un bioloģiski veci koki, kuru apkārtmērs ir lielāks par 2,0 m (4.pielikums):

7.1. bioloģiski vecie koki un dobumainie koki nav cērtami;

7.2. bioloģiski vecie koki atbrīvojami no pameža, paaugas, 1. un 2.stāva jaunākiem kokiem 10 m rādiusā, skaitot no koka vainaga projekcijas ārējās malas;

7.3. ap kokiem ar lielām (vairāk nekā 50 centimetru diametrā) putnu ligzdām saglabājamas pameža grupas.

8. Aizsargājami bezmugurkaulnieki: lielā krāšņvabole (Chalcophora mariana), lielais dižkoksngrauzis (Ergates faber), kuprainā jeb svītrainā celmmuša (Laphria gibbosa), marmora rožvabole (Liocola marmorata), vītolu slaidkoksngrauzis (Necydalis major), priežu sveķotājkoksngrauzis (Nothorhina muricata), Mannerheima īsspārnis (Oxyporus mannerheimii), garlūpas racējlapsene (Bembix rostrata), starptautiski īpaši aizsargājamās sugas lapkoku praulgrauzis (Osmoderma eremita) (5.pielikums) sastopami aizsargājamo biotopu teritorijās, un to aizsardzībai piemērojami 4.punktā noteiktie aizsardzības pasākumi.

9. Aizsargājami augi: gada staipeknis (Lycopodium annotinum L.), smaržīgā naktsvijole (Platanthera bifolia (L.) Rich.), pļavas silpurene (Pulsatilla pratensis (L.) Mill.) (6.pielikums) atrodas aizsargājamo biotopu teritorijās, un to aizsardzībai piemērojami 4.punktā noteiktie aizsardzības pasākumi.

III. Mežaparka aizsardzības nosacījumi

10. Ņemot vērā aizsargājamās dabas vērtības, Mežaparks ir iedalīts zonās un apakšzonās (1.pielikums). Katrai zonai un apakšzonai noteikti Mežaparka apsaimniekošanas principi.

11. Apstādījumu un dabas teritorijas A1 apsaimniekošanas nosacījumi:

11.1. saglabājamais meža īpatsvars 99%, atmežojot vietas, kur nav koku;

11.2. ainavu cirtē atļauts izcirst pamežu un lapu koku paaugu, nocirst 1. un 2.stāva kokus 10 m ap bioloģiski vecām (180 gadi un vairāk) priedēm.

12. Apstādījumu un dabas teritoriju A2-1, A2-2, A2-3 – sporta un aktīvās atpūtas zonas apsaimniekošanas nosacījumi:

12.1. saglabājamais meža īpatsvars zonai A2-1 – 98%, A2-2 – 90%;

12.2. ainavu cirtē atļauts izcirst pamežu un lapu koku paaugu, nocirst 1. un 2. stāva kokus 10 m ap bioloģiski vecām (180 gadi un vairāk) priedēm, retināt priedes, kuru vecums nepārsniedz 120 gadus;

12.3. atļauts ainavu cirtē izcirst papeles, mežu atjaunojot ar priedēm vai ozoliem.

13. Apstādījumu un dabas teritorijas A3-1, A3-2, A3-3 – Mežaparka centrālās zonas apsaimniekošanas nosacījumi:

13.1. saglabājamais meža īpatsvars:

13.1.1. A3-1 apakšzonā – 70%, atmežojot zemi jaunās bērnu pilsētiņas izbūvei;

13.1.2. A3-2 apakšzonā – 95%, atmežojot zemi labiekārtojuma infrastruktūras un sporta iekārtu izbūvei;

13.1.3. A3-3 apakšzonā – 90%, atmežojot zemi labiekārtojuma infrastruktūras izbūvei;

13.2. ainavu cirtē atļauts izcirst pamežu un lapu koku paaugu, nocirst 1. un 2.stāva kokus 10 m ap bioloģiski vecām (180 gadi un vairāk) priedēm, retināt priedes, kuru vecums nepārsniedz 120 gadus.

14. Apstādījumu un dabas teritorijas A4-1, A4-2, A4-3 – Ķīšezera krastmalas apstādījumu apsaimniekošanas nosacījumi:

14.1. saglabājamais meža īpatsvars:

14.1.1. A4-1 apakšzonā – 95%, atmežošanu veicot peldvietas ierīkošanai;

14.1.2. A4-2 apakšzonā – 100%;

14.2. ainavu cirtē atļauts izcirst pamežu un lapu koku paaugu, nocirst 1. un 2.stāva kokus 10 m ap bioloģiski vecām (180 gadi un vairāk) priedēm, retināt priedes, kuru vecums nepārsniedz 120 gadus;

14.3. veidot atsegumu uz Ķīšezeru, izcērtot pamežu un paaugu.

15. Apstādījumu un dabas teritorijas A5 – Mežaparka galvenās reprezentatīvās ieejas mezgla apsaimniekošanas nosacījumi:

15.1. saglabājamais meža īpatsvars 50%, atmežojot zemi Mežaparka galvenās reprezentatīvās ieejas mezgla rekonstrukcijai;

15.2. ainavu cirtē atļauts izcirst pamežu un lapu koku paaugu;

15.3. veikt koku vainagu veidošanu.

16. Apstādījumu un dabas teritorijas A6 – transportlīdzekļu novietņu apsaimniekošanas nosacījumi:

16.1. saglabājamais meža īpatsvars 50%, atmežojot zemi transportlīdzekļu novietnēm;

16.2. ainavu cirtē atļauts izcirst pamežu un lapu koku paaugu, retināt priedes, kuru vecums nepārsniedz 120 gadus.

17. Publiskās apbūves zonā (AP) un sporta un rekreācijas apbūves teritorijā ar apstādījumiem (AS) meža un atsevišķu koku saglabāšanu izvērtē, saskaņojot konkrētu būvprojektu.

18. Detalizētus apsaimniekošanas pasākumus konkrētam meža nogabalam, ievērojot katrai zonai un apakšzonai noteiktos apsaimniekošanas principus, saglabājamās dabas vērtības un to aizsardzības noteikumus, nosaka meža apsaimniekošanas plāns.

19. Mežaparka meža apsaimniekošanas plāna mērķis ir noteikt detalizētus katra gada mežsaimnieciskos pasākumus, kuri nodrošina Mežaparka meža saglabāšanu kā priežu mežu ar tā bioloģisko daudzveidību, t.sk. īpaši aizsargājamo sugu, aizsargājamo meža biotopu un bioloģiski vērtīgo meža teritoriju saglabāšanu, dendroloģisko vērtību un putniem un bezmugurkaulniekiem nozīmīgu vietu saglabāšanu.

20. Meža zemsedzes, pameža un paaugas saglabāšanai Mežaparka teritorijā aizliegts nobraukt no ceļiem un pārvietoties ar mehānisko transportlīdzekli, velosipēdu, skrituļslidām, skrituļdēli, velokartu vai citu pārvietošanās līdzekli pa meža zemēm, ārpus Mežaparka ceļiem vai īpaši marķētām trasēm, izņemot pārvietošanos, kas saistīta ar Mežaparka apsaimniekošanu vai uzraudzību.

21. Mežaparkā bez iepriekšējas saskaņošanas ar apsaimniekotāju aizliegts celt teltis un citas pagaidu rakstura celtnes, kurināt ugunskurus.

22. Transportlīdzekļu, izņemot Mežaparka apsaimniekotāja un operatīvo transportu ar ieslēgtu bākuguni, kas nodrošina attiecīgā dienesta funkcijas, novietošana stāvēšanai atļauta vienīgi attiecīgi apzīmētās stāvvietās.

IV. Mežaparka apsaimniekošana un uzturēšana

23. Mežaparka apsaimniekotājam ir pienākums:

23.1. nodrošināt esošo apstādījumu saglabāšanu, apkopšanu un atjaunošanu atbilstoši saistošajiem noteikumiem;

23.2. nodrošināt savlaicīgu visu nepieciešamo agrotehnisko pasākumu veikšanu:

23.2.1. laistīšanu, uzirdināšanu;

23.2.2. sauso un bojāto koku un zaru apgriešanu gar Mežaparka alejām un celiņiem;

23.2.3. cīņu ar augu kaitēkļiem un invazīvajām sugām (papelēm u.c.);

23.2.4. regulāru zāles pļaušanu:

23.2.4.1. zāles garums koptos zālienos nedrīkst pārsniegt 15 cm;

23.2.4.2. citas platības pļaujamas ne retāk kā divas reizes pļaušanas sezonā – līdz 23.jūnijam un līdz 31.augustam;

23.2.4.3. vietās, kur tas iespējams, zāle pļaujama 2 m platā joslā gar asfaltētajiem parka celiņiem;

23.2.5. regulāru pameža kopšanu atsevišķās Mežaparka zonās;

23.3. nodrošināt ugunsdrošības prasību ievērošanu, īpaši Valsts meža dienesta izsludinātā meža ugunsbīstamā perioda laikā;

23.4. ziemas periodā nodrošināt Mežaparka galveno aleju (Ostas prospekts, Atpūtas aleja) tīrīšanu no sniega un pretslīdes materiāla kaisīšanu;

23.5. nodrošināt atkritumu apsaimniekošanu:

23.5.1. infrastruktūras (rekreācijas/atpūtas) objektos uz celiņiem un 2 m platā joslā gar asfaltētajiem celiņiem jāsavāc kompostējamie atkritumi (lapas, zari);

23.5.2. gar celiņiem jāuzstāda atkritumu urnas;

23.5.3. atkritumu apsaimniekošanu atbilstoši Rīgas pilsētas pašvaldībā noteiktajai kārtībai un starp atkritumu apsaimniekotāju un atkritumu radītāju noslēgtā līguma noteikumiem nodrošina Mežaparka apsaimniekotājs, kā arī Mežaparka teritorijas nomnieki un publisko pasākumu rīkotāji, slēdzot attiecīgus līgumus.

24. Lai nodrošinātu Mežaparka teritorijas aizsardzību, Mežaparkā tiek ierobežota mehānisko transportlīdzekļu kustība, izņemot Mežaparka apsaimniekotāja un operatīvo transportu ar ieslēgtu bākuguni, kas nodrošina attiecīgā dienesta funkcijas.

25. Atļaujas transportlīdzekļu iebraukšanai un stāvēšanai Mežaparka teritorijā, kur transportlīdzekļu iebraukšana, apstāšanās un stāvēšana ir ierobežota ar ceļa zīmēm, papildinot tās ar zīmi Nr.842 "Papildinformācija" ("Izņemot ar atļaujām") (turpmāk – Atļaujas), izsniedz Mežaparka apsaimniekotājs:

25.1. lai nodrošinātu piekļuvi personas, kas Atļauju pieprasījusi, nekustamajam īpašumam, deklarētajai dzīvesvietai vai darbavietai;

25.2. lai nodrošinātu piekļuvi objektam, kurā persona, kas Atļauju pieprasījusi, veic saimniecisko darbību vai komercdarbību, vai arī tai ir noslēgts īres/nomas līgums par teritorijas, ēkas īri/nomu;

25.3. gadījumos, kad tas nepieciešams īslaicīgai vai periodiskai kravas iekraušanai, izkraušanai un/ vai preču piegādei (iebraukšana Mežaparka teritorijā, lai nodrošinātu preču piegādi tur esošajiem tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas objektiem, atļauta tikai laikā no plkst. 20.00 līdz plkst. 11.00);

25.4. gadījumos, kad teritorijā vai ēkā nepieciešams nokļūt, lai tur veiktu labiekārtojuma darbus, būvdarbus vai apkopi;

25.5. lai nodrošinātu Mežaparka apsaimniekošanu un uzturēšanu;

25.6. ja iebraukšana saistīta ar publiska pasākuma norises tehnisko nodrošināšanu vai vienreizējas komercdarbības veikšanu.

26. Mežaparka apsaimniekotājam, izvērtējot konkrēta gadījuma specifiku un iebraukšanas nepieciešamības pamatojumu, ir tiesības izsniegt vienreizējas iebraukšanas Atļaujas arī 25.1.–25.6.apakšpunktā neminētos gadījumos.

27. Lai saņemtu 25. un 26.punktā minēto Atļauju, persona iesniedz Mežaparka apsaimniekotājam iesniegumu, kurā norāda:

27.1. ziņas par iesniedzēju (fiziskai personai – vārds un uzvārds, kā arī adrese un, ja nepieciešams, citas ziņas, kas palīdz sazināties ar iesniedzēju; juridiskai personai – nosaukums un juridiskā adrese);

27.2. iemeslu, kādēļ iesniedzējam nepieciešama Atļauja, pievienojot:

27.2.1. šo noteikumu 25.1.apakšpunktā noteiktajā gadījumā – īpašuma tiesības apliecinoša dokumenta kopiju, dokumenta, kas apliecina teritorijas īpašuma tiesības, tās atrašanos valdījumā vai apsaimniekošanā, kopiju, izziņu par deklarēto dzīvesvietu vai darba devēja izziņu par darba tiesiskajām attiecībām;

27.2.2. šo noteikumu 25.2.apakšpunktā noteiktajā gadījumā – īres vai noma līguma kopiju;

27.2.3. šo noteikumu 25.3.apakšpunktā noteiktajā gadījumā – dokumentu, kas apliecina nepieciešamību īslaicīgai vai periodiskai kravas iekraušanai, izkraušanai un/vai preču piegādei;

27.2.4. šo noteikumu 25.4.apakšpunktā noteiktajā gadījumā – dokumentu, kas apliecina labiekārtojuma vai būvdarbu veikšanu;

27.2.5. citos gadījumos – iebraukšanas nepieciešamību pamatojošus dokumentus;

27.3. laika periodu, uz kādu Atļauja nepieciešama.

28. Lēmumu par Atļaujas izsniegšanu vai pamatotu atteikumu izsniegt Atļauju pieņem Mežaparka apsaimniekotājs trīs darba dienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas. Steidzamos gadījumos iesniegumu izskata un lēmumu pieņem nekavējoties vai vienas dienas laikā pēc iesnieguma saņemšanas.

29. Izsniedzot Atļauju, Mežaparka apsaimniekotājs Atļaujā norāda:

29.1. Atļaujas izsniedzēju, izdošanas datumu un reģistrācijas numuru;

29.2. personu, kurai Atļauja izsniegta;

29.3. mērķi, kādam Atļauja izsniegta;

29.4. Atļaujas derīguma termiņu;

29.5. individuālo maršrutu, kādā personai ar Atļauju ir tiesības pārvietoties (izņemot, ja Atļauja tiek izsniegta, lai nodrošinātu Mežaparka teritorijas apsaimniekošanu un uzturēšanu).

30. Individuālo maršrutu Mežaparka apsaimniekotājs nosaka transporta kustības maršrutu (7.pielikums) robežās, ņemot vērā mērķi, kādam konkrētā Atļauja tiek izsniegta.

31. Ar Atļauju, kas izsniegta, lai nodrošinātu Mežaparka teritorijas apsaimniekošanu un uzturēšanu, atļauts pārvietoties visā Mežaparka teritorijā.

32. Atļaujas tiek izsniegtas uz noteiktu laiku. Minimālais Atļaujas derīguma termiņš ir viena diena, bet maksimālais – līdz attiecīgā kalendārā gada beigām. Atļauja ir derīga līdz tajā norādītā termiņa beigām vai līdz brīdim, kad tā tiek anulēta.

33. Atļauja dod tiesības pārvietoties ar mehānisko transportlīdzekli tikai Atļaujā norādītajā maršrutā un to drīkst izmantot tikai persona, kurai Atļauja ir izsniegta.

34. Transportlīdzekļu iebraukšanas, apstāšanās un stāvēšana zīmes Nr.842 "Papildinformācija" ("Izņemot ar atļaujām", "Tikai ar atļaujām") darbības zonā Atļaujai jābūt novietotai transportlīdzekļa salonā pie priekšējā stikla.

35. Liela mēroga publisko pasākumu organizēšanas un norises laikā Mežaparka apsaimniekotājs ir tiesīgs īslaicīgi noteikt īpašu transporta Atļauju, kustības un stāvēšanas režīmu, ja tāds nepieciešams, lai tehniski nodrošinātu pasākuma norisi.

36. Personai, kurai Atļauja ir izsniegta, ir pienākums nekavējoties informēt apsaimniekotāju, ja ir mainījušies apstākļi, kas bija par pamatu Atļaujas izsniegšanai.

37. Ja Mežaparka apsaimniekotājs konstatē, ka apstākļi, kas bija par pamatu Atļaujas izsniegšanai ir mainījušies (zuduši), apsaimniekotājs pieņem pamatotu lēmumu par Atļaujas anulēšanu un pieņemto lēmumu paziņo personai, kurai Atļauja izsniegta, norādot termiņu, kādā personai anulētā Atļauja jānodod apsaimniekotājam.

38. Mežaparka apsaimniekotāja izdotajā Atļaujā noteiktās tiesības var tikt īslaicīgi ierobežotas, ja publiska pasākuma sagatavošanas un norises laikā Mežaparka teritorijā tiek ieviesti papildu satiksmes ierobežojumi.

V. Informatīvie un reklāmas materiāli Mežaparka teritorijā

39. Informatīvo, reklāmas un jebkura cita veida rakstisko un vizuālo materiālu izvietošana Mežaparka teritorijā atļauta tikai pēc iepriekšējas saskaņošanas ar Mežaparka apsaimniekotāju.

40. Mežaparka teritorijas nomniekiem piederošo objektu (tirdzniecības punktu, stendu utt.) noformējumam jāatbilst vizuālajam stilam, kas saskaņots ar Mežaparka apsaimniekotāju.

41. Mežaparka apsaimniekotājam ir tiesības bez iepriekšējas saskaņošanas izvietot Mežaparka teritorijā informatīvos materiālus par Mežaparka apsaimniekošanu.

VI. Noslēguma jautājumi

42. Mežaparka apsaimniekotāja izdotos administratīvos aktus vai faktisko rīcību privātpersona var apstrīdēt Rīgas domes priekšsēdētājam.

43. Atļaujas, kas izsniegtas līdz šo saistošo noteikumu spēkā stāšanai dienai, ir derīgas līdz tajās norādītā termiņa beigām, bet ne ilgāk kā līdz 2014.gada 31.decembrim.

44. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

1.pielikums
Rīgas domes 2014.gada 26.augusta
saistošajiem noteikumiem Nr.115

Mežaparka teritorijas zonējums un robeža

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

2.pielikums
Rīgas domes 2014.gada 26.augusta
saistošajiem noteikumiem Nr.115

Aizsargājami biotopi

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

3.pielikums
Rīgas domes 2014.gada 26.augusta
saistošajiem noteikumiem Nr.115

Dendroloģiskie stādījumi

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

4.pielikums
Rīgas domes 2014.gada 26.augusta
saistošajiem noteikumiem Nr.115

Koki ar lielām (vairāk nekā 50 centimetru diametrā) putnu ligzdām, liela apmēra dobumaini vai bioloģiski veci koki

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

5.pielikums
Rīgas domes 2014.gada 26.augusta
saistošajiem noteikumiem Nr.115

Aizsargājamie bezmugurkaulnieki

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

6.pielikums
Rīgas domes 2014.gada 26.augusta
saistošajiem noteikumiem Nr.115

Aizsargājamie augi

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

7.pielikums
Rīgas domes 2014.gada 26.augusta
saistošajiem noteikumiem Nr.115

Transporta kustības maršruti

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2014.gada 26.augusta saistošajiem noteikumiem Nr.115 "Mežaparka – kultūras un atpūtas parka "Mežaparks" apsaimniekošanas un aizsardzības saistošie noteikumi"

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Saistošie noteikumi nosaka mežaparka – kultūras un atpūtas parka "Mežaparks" (turpmāk – Mežaparks) apsaimniekošanas un aizsardzības kārtību.
Saistošajos noteikumos noteiktas Mežaparka teritorijas robežas un zonējums, nosacījumi Mežaparka teritorijas estētisko, ainavisko un kultūrvēsturisko elementu saglabāšanai, tai skaitā aizsardzības nosacījumi Mežaparkā sastopamo aizsargājamo vērtību saglabāšanai, nosacījumi Mežaparka teritorijas kopšanai, atkritumu savākšanai, kā arī citi nosacījumi Mežaparka teritorijas apsaimniekošanai un aizsardzībai. Saistošajos noteikumos paredzēts, ka detalizētus apsaimniekošanas pasākumus konkrētam meža nogabalam, ievērojot katrai zonai un apakšzonai noteiktos apsaimniekošanas principus un saglabājamo dabas vērtību aizsardzības nosacījumus, nosaka Meža apsaimniekošanas plāns.
Lai nodrošinātu Mežaparka teritorijas aizsardzību, Mežaparkā tiek ierobežota mehānisko transportlīdzekļu kustība, tāpēc saistošie noteikumi nosaka arī kārtību, kādā Mežaparka apsaimniekotājs izsniedz atļaujas mehānisko transportlīdzekļu iebraukšanai un stāvēšanai Mežaparka teritorijā, kur transportlīdzekļu iebraukšana, apstāšanās un stāvēšana ir ierobežota ar ceļa zīmēm, papildinot tās ar zīmi Nr.842 "Papildinformācija" ("Izņemot ar atļaujām").

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Meža likuma 38.3 panta pirmā daļa paredz, ka mežaparku izveido vietējā pašvaldība, izdodot saistošos noteikumus par konkrēta parka vai mežaparka izveidošanu, apsaimniekošanu un aizsardzību. Tā kā par Mežaparka teritorijas apsaimniekošanu un aizsardzību šādi saistošie noteikumi Rīgas pilsētas pašvaldībā nebija pieņemti, saistošie noteikumi nepieciešami, lai noteiktu Mežaparka teritorijas apsaimniekošanas un aizsardzības kārtību.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu

Neietekmēs.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Neietekmēs.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām

Saistošo noteikumu piemērošanas jautājumos persona var vērsties SIA "Rīgas meži" vai Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Nav notikušas.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!