• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Liepājas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2014. gada 21. augusta saistošie noteikumi Nr. 14 "Par pabalstu pārtikas iegādei". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 30.09.2014., Nr. 193 https://www.vestnesis.lv/op/2014/193.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

30.09.2014., Nr. 193

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 14

Pieņemts: 21.08.2014.

OP numurs: 2014/193.7

2014/193.7
RĪKI

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.14

Liepājā 2014.gada 21.augustā (prot. Nr.10, 11.§)

Par pabalstu pārtikas iegādei

Izdoti saskaņā ar
Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma
35.panta trešo un ceturto daļu

I. VISPĀRĪGIE JAUTĀJUMI

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka pabalsta pārtikas iegādei apmēru, pieprasīšanas un piešķiršanas kārtību, kā arī personas, kurām ir tiesības saņemt pabalstu pārtikas iegādei.

2. Ģimene šo noteikumu izpratnē ir atsevišķi dzīvojoša persona vai personu grupa, kuras saista laulība, radniecība, vai citas personiskas attiecības un kuras dzīvo kopā vienā mājoklī un kurām ir kopīgi izdevumi par uzturu.

3. Pabalstu pārtikas iegādei ir tiesības saņemt Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušai ģimenei (personai) krīzes situācijā, ja tai objektīvu iemeslu dēļ ir ierobežota vai nav iespēja saņemt pietiekamu uzturu un, ja:

3.1. ienākumi uz katru ģimenes locekli iepriekšējā mēnesī nepārsniedz 60 euro;

3.2. persona ir reģistrējusies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieks atbilstoši Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 37.panta pirmajai daļai.

4. Pabalstu pārtikas iegādei piešķir Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "LIEPĀJAS PILSĒTAS DOMES SOCIĀLAIS DIENESTS" (turpmāk – Sociālais dienests).

5. Pabalsta pieprasītājam un kopā ar viņu dzīvojošajiem pilngadīgajiem ģimenes locekļiem Sociālā dienesta noteiktajā kārtībā un termiņā ir pienākums līdzdarboties savas sociālās situācijas risināšanā.

II. PABALSTA PĀRTIKAS IEGĀDEI APMĒRS UN PIEŠĶIRŠANAS KĀRTĪBA

6. Pabalsta pārtikas iegādei apmērs ir 45 euro vienai personai mēnesī, bet ne vairāk kā 200 euro vienai ģimenei mēnesī.

7. Pabalsta pārtikas iegādei saņemšanai, pabalsta pieprasītājs Sociālajā dienestā:

7.1. uzrāda personu apliecinošu dokumentu;

7.2. iesniedz iesniegumu, kuru parakstot, pabalsta pieprasītājs dod Sociālajam dienestam atļauju izmantot pašvaldības un valsts datu reģistros pieejamo informāciju par ģimeni (personu);

7.3. pēc Sociālā dienesta pieprasījuma, iesniedz vai uzrāda dokumentus, kas ir nepieciešami, lai izvērtētu pabalsta pieprasītāja ģimenes tiesības saņemt pabalstu pārtikas iegādei.

8. Pabalstu pārtikas iegādei piešķir mantiskā veidā.

9. Pabalstu ģimenei (personai) ir tiesības saņemt līdz trim mēnešiem kalendārajā gadā, ja tā līdzdarbojas savas sociālās situācijas uzlabošanā.

10. Ja pabalsta pieprasītājam nav tiesību saņemt pabalstu pārtikas iegādei, Sociālais dienests pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt pabalstu, norādot atteikuma pamatojumu un lēmuma apstrīdēšanas kārtību.

11. Sociālā dienesta lēmumu var apstrīdēt Liepājas pilsētas Domē. Liepājas pilsētas Domes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

III. NOSLĒGUMA JAUTĀJUMS

12. Noteikumi publicējami likuma "Par pašvaldībām" 45.pantā noteiktajā kārtībā un ir spēkā līdz 2014.gada 31.decembrim.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.SesksSaistošo noteikumu "Par pabalstu pārtikas iegādei"
pa
skaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar Sociālo pakalpojumu sociālās palīdzības likuma 1.panta 11.punktu pamatvajadzības ir ēdiens, apģērbs, mājoklis, veselības aprūpe, obligātā izglītība. Papildus pašvaldībā esošajām sociālā atbalsta sistēmām (pabalsts garantētā minimālā ienākumu līmeņa nodrošināšanai, dzīvokļa pabalsts, veselības aprūpes pabalsts) ir nepieciešams sniegt materiālu atbalstu tiem liepājniekiem, kuri ir nonākuši krīzes situācijā un objektīvu iemeslu dēļ viņiem ir ierobežota vai nav iespēja saņemt pietiekamu uzturu. Līdz ar to ir nepieciešams apstiprināt saistošo noteikumu projektu "PAR PABALSTU PĀRTIKAS IEGĀDEI" (turpmāk – saistošo noteikumu projekts), kas paredz iespēju šiem iedzīvotājiem saņemt pabalstu pārtikas iegādei.
2. Īss projekta satura izklāsts

Saistošo noteikumu projekts paredz, ka Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējusi ģimene (persona) krīzes situācijā, ja tai objektīvu iemeslu dēļ ir ierobežota vai nav iespēja saņemt pietiekamu uzturu un, ja tās ienākumi katram ģimenes loceklim iepriekšējā mēnesī nepārsniedz 60 EUR un persona ir reģistrējusies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieks atbilstoši Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 37.panta pirmajai daļai, var saņemt pabalstu pārtikas iegādei 45 EUR mēnesī, bet ne vairāk kā 200 EUR mēnesī uz ģimeni.

Pabalstu paredzēts piešķirt mantiskā veidā.

Pabalstu ģimene (persona) varēs saņemt līdz trim mēnešiem kalendārā gada laikā, ja pabalsta pieprasītājs un viņa pilngadīgie ģimenes locekļi līdzdarbojas ar Liepājas pilsētas pašvaldības iestādi "LIEPĀJAS PILSĒTAS DOMES SOCIĀLAIS DIENESTS" (turpmāk Sociālais dienests) un risina savas sociālās problēmas, lai uzlabotu ģimenes sociālo un materiālo situāciju.

Saistošie noteikumi sākotnēji būs spēkā līdz 2014.gada 31.decembrim.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu

Tā kā pabalsts pārtikas iegādei paredzēts krīzes situācijā nonākušām ģimenēm (personām), precīzus aprēķinus nav iespējams veikt. Sākotnēji pabalsta izmaksu plānots veikt no Sociālā dienesta budžeta līdzekļiem.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sociāli ekonomisko stāvokli (uzņēmējdarbības vidi) pašvaldības teritorijā

Saistošo noteikumu projekta mērķis ir materiāli atbalstīt krīzes situācijā nonākušas ģimenes (personas), kuras nevar apmierināt savas pamatvajadzības, lai minētajiem iedzīvotājiem nodrošinātu uzturu.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām

Saistošie noteikumi tiks nosūtīti izskatīšanai un atzinuma sniegšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un Domes mājaslapā www.liepaja.lv.

Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Sociālais dienests.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Nav notikušas.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!