• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2014. gada 16. septembra noteikumi Nr. 550 "Hidrotehnisko un meliorācijas būvju būvnoteikumi". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 30.09.2014., Nr. 193 https://www.vestnesis.lv/op/2014/193.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.551

Ostu hidrotehnisko, siltumenerģijas, gāzes un citu, atsevišķi neklasificētu, inženierbūvju būvnoteikumi

Vēl šajā numurā

30.09.2014., Nr. 193

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 550

Pieņemts: 16.09.2014.

OP numurs: 2014/193.2

2014/193.2
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 21 Visi

Šī publikācija ir precizēta.
Precizējums: OP 2014/197.5

Ministru kabineta noteikumi Nr.550

Rīgā 2014.gada 16.septembrī (prot. Nr.49 4.§)

Hidrotehnisko un meliorācijas būvju būvnoteikumi

Izdoti saskaņā ar Būvniecības likuma
5.panta pirmās daļas 2.punktu un otrās daļas 6.punktu

1. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka:

1.1. hidrotehnisko un meliorācijas būvju (izņemot ostu, jūras un enerģijas ražošanas hidrotehniskās būves ar jaudu virs 2 MW) (turpmāk – būve) būvniecības procesa kārtību, būvniecības procesā iesaistītās institūcijas un atbildīgos būvspeciālistus;

1.2. būvniecības procesam nepieciešamos dokumentus un to saturu;

1.3. būvatļaujā un paskaidrojuma rakstā iekļaujamos nosacījumus;

1.4. gadījumus, kad nepieciešama sabiedrības informēšana par būvniecības ieceri, un šādas informēšanas kārtību;

1.5. atkāpju saskaņošanas kārtību;

1.6. būvprojekta ekspertīzes apjomu;

1.7. par būvniecības procesa kontroli un tiesiskumu atbildīgo institūciju;

1.8. būves konservācijas kārtību;

1.9. būves novietojuma uzmērījumu veikšanas kārtību un kārtību, kādā būve pieņemama ekspluatācijā;

1.10. būvdarbu garantijas termiņus pēc būves pieņemšanas ekspluatācijā.

2. Hidrotehnisko un meliorācijas ēku projektēšanai un būvdarbiem šos noteikumus piemēro vispārīgajos būvnoteikumos noteiktajā kārtībā.

3. Noteikumos lietoti šādi termini:

3.1. būves atjaunošana – hidrotehniskās un meliorācijas būves vai tās daļas atjaunošana, nemainot iepriekš projektētos parametrus, lai uzlabotu meliorētās zemes vai apkārtējās teritorijas ūdens režīmu, hidrotehniskās un meliorācijas būves vai tās daļas darbību;

3.2. būves pārbūve – hidrotehniskās un meliorācijas būves vai tās daļas pārbūve, kas saistīta ar iepriekš projektēto parametru maiņu, meliorētās vai ietekmētās zemes platības maiņu, citu meliorācijas sistēmu pievienošanu vai hidrotehniskās un meliorācijas būves vai tās daļas funkciju maiņu.

4. Par šajos noteikumos noteikto inženierbūvju būvniecības (turpmāk – būvniecība) procesa kontroli un tiesiskumu attiecīgajā administratīvajā teritorijā ir atbildīga būvvalde, bet Būvniecības likuma 6.1 panta pirmās daļas 1. punktā minētajos gadījumos par būvdarbu valsts kontroli un tiesiskumu – Būvniecības valsts kontroles birojs (turpmāk – birojs).

5. Persona ir tiesīga šajos noteikumos noteiktos dokumentus iesniegt būvvaldē vai birojā elektronisku dokumentu veidā, ja dokumenti sagatavoti atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

6. Būvniecības ieceres dokumentāciju par plānoto būvniecību iesniedz tajā būvvaldē, kuras teritorijā plānota būvniecība. Ja būvniecība plānota vairāku pašvaldību administratīvajās teritorijās, būvniecības ieceres dokumentāciju iesniedz:

6.1. visās būvvaldēs, kuru teritorijās plānota būvniecība un būvniecības process no ieceres līdz pieņemšanai ekspluatācijā katrā noris atsevišķi;

6.2. tās pašvaldības būvvaldē, kurai deleģēta atsevišķu uzdevumu izpilde būvniecības procesa ietvaros.

7. Būvju būvniecībā īpaši aizsargājamās dabas teritorijās ievēro īpaši aizsargājamo dabas teritoriju aizsardzību un izmantošanu regulējošajos normatīvajos aktos noteiktos ierobežojumus.

8. Ja meliorācijas sistēmas atjaunošanas būvprojektā plānota meliorācijas sistēmas atsevišķu būvju (piemēram, caurtekas, kājnieku laipas (gājēju laipas), nosēdbaseini) pārbūve, kas nerada ūdens režīma izmaiņas, meliorācijas sistēmas atjaunošanas projekts nav atzīstams par visas meliorācijas sistēmas pārbūvi.

9. Paskaidrojuma raksts (1. pielikums) vai būvniecības iesniegums (2. pielikums) (turpmāk kopā – būvniecības ieceres iesniegums) nav nepieciešams, ja pasūtītājs veic avāriju novēršanas vai to seku likvidēšanas darbus objektā, kuram ir noteikta ekspluatācijas vai drošības aizsargjosla.

10. Ja pirmās grupas būves būvniecību pilnīgi vai daļēji finansē starptautiskās finanšu institūcijas, Eiropas Savienība vai valsts, būvniecība notiek atbilstoši otrās grupas būves būvniecības kārtībai.

2. Būvniecības ierosināšana un nepieciešamie dokumenti

2.1. Būvniecības ieceres dokumentācijas sagatavošana

11. Būvniecības ierosinātājs ar būvprojekta izstrādātāju atbilstošā būvprojektēšanas jomā vienojas par attiecīgajai būvniecības iecerei nepieciešamās dokumentācijas izstrādi un atbilstoši plānotajai būvniecības iecerei un paredzētajam būvniecības veidam aizpilda vienu no būvniecības ieceres iesniegumiem.

12. Būvniecības ieceres dokumentāciju izstrādā atbilstoši normatīvajiem aktiem un attiecīgās pašvaldības teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem, ievērojot Būvniecības likumā noteiktos būvniecības principus.

13. Būvprojekta izstrādātājs, būvspeciālists vai būvkomersants būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādē var pieaicināt citus būvspeciālistus. Pieaicinātie būvspeciālisti paraksta izstrādāto būvniecības ieceres dokumentāciju un, ja izstrādāta paskaidrojuma raksta dokumentācija, apliecinājumu par izstrādātā paskaidrojuma raksta atbilstību normatīvo aktu, kā arī tehnisko un īpašo noteikumu prasībām.

14. Būvniecības ieceres dokumentāciju izstrādā trijos eksemplāros, bet Būvniecības likuma 6.1 panta pirmās daļas 1. punktā minētajos gadījumos – četros oriģinālos eksemplāros. Vienu eksemplāru glabā būvvaldē, pa vienam eksemplāram – būvniecības ierosinātājs un būvprojekta izstrādātājs un Būvniecības likuma 6.1 panta pirmās daļas 1. punktā minētajos gadījumos vienu eksemplāru glabā birojā. Būvniecības ieceri izstrādā vienā eksemplārā, ja dokuments ir sagatavots un iesniegts atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

2.2. Būvniecības ieceres dokumentācija

15. Atkarībā no vispārīgajos būvnoteikumos noteiktās būvju grupas un būvniecības veida, kā arī ievērojot šo noteikumu 9. un 20. punktā minētos nosacījumus, būvniecības ierosinātājs iesniedz būvvaldē šādu būvniecības ieceres dokumentāciju:

15.1. paskaidrojuma raksta I daļu un šo noteikumu 16. un 18. punktā minētos dokumentus pirmās grupas būves būvniecībai;

15.2. būvniecības iesniegumu un šo noteikumu 16. punktā minētos dokumentus, kā arī šo noteikumu 19. punktā minēto dokumentu kopumu (turpmāk – būvprojekts minimālā sastāvā) otrās vai trešās grupas būves būvniecībai.

16. Persona, ierosinot jebkura veida būvniecību, būvniecības ieceres iesniegumam pievieno:

16.1. īpašuma, valdījuma vai lietojuma tiesības apliecinošus dokumentus;

16.2. būvniecības ierosinātāja pilnvaru, ja iesniegumu iesniedz pilnvarotā persona;

16.3. saskaņojumus atkarībā no būvniecības ieceres:

16.3.1. paskaidrojuma raksts ir saskaņojams ar zemes gabala īpašnieku, ja būvniecības ierosinātājs nav zemes gabala īpašnieks, vai, ja tāda nav, – tiesisko valdītāju un trešajām personām, kuru īpašuma vai lietošanas tiesības tiek skartas;

16.3.2. papildus Būvniecības likuma 15. panta pirmās daļas 2. punktā noteiktajam būvprojekts minimālā sastāvā ir saskaņojams ar trešajām personām, kuru īpašuma vai lietošanas tiesības tiek skartas;

16.4. citus dokumentus, atļaujas vai saskaņojumus, ja to nosaka normatīvie akti.

17. Personas saskaņojumu noformē uz būvprojekta minimālā sastāva situācijas plāna, paskaidrojuma raksta novietnes plāna vai kā atsevišķu vienošanos tā, lai no tās izrietētu nepārprotama personas piekrišana būvniecības iecerei.

18. Ierosinot pirmās grupas būves jaunu būvniecību, atjaunošanu, nojaukšanu, novietošanu vai pārbūvi, būvniecības ierosinātājs paskaidrojuma raksta I daļai pievieno:

18.1. tehniskos vai īpašos noteikumus, ja to nosaka normatīvie akti;

18.2. paredzētās būvdarbu veikšanas vietas fotofiksācijas;

18.3. zemes robežu plānu vai derīgu topogrāfisko plānu mērogā 1:500;

18.4. zemes īpašuma meliorācijas pases vai meliorācijas kadastra datu izkopējumu ar iezīmētām būvju atrašanās vietām un galvenajiem parametriem (garums, platums, dziļums un citi parametri), ja būvniecības ieceri paredzēts realizēt meliorētā zemē;

18.5. novietnes plānu atbilstošā vizuāli uztveramā mērogā (M 1:500; M 1:1000; M 1:2000; M 1:5000), kurā norādīts paredzētās vai nojaucamās būves novietojums zemes gabalā un tās galvenie parametri (garums, platums, dziļums un citi parametri), uz derīga topogrāfiskā plāna pilsētās un ciemos, bet ārpus pilsētām un ciemiem – uz zemes robežu plāna;

18.6. nojaukšanas gadījumā skaidrojošu aprakstu par būvniecībā radušos atkritumu apsaimniekošanu, to plānoto apjomu un pārstrādes vai apglabāšanas vietu.

19. Ierosinot otrās vai trešās grupas būves jaunu būvniecību, atjaunošanu, nojaukšanu, novietošanu vai pārbūvi, būvniecības ierosinātājs būvniecības iesniegumam pievieno būvprojektu minimālā sastāvā, kurš sastāv no:

19.1. skaidrojoša apraksta, kurā norādīta informācija par:

19.1.1. nekustamo īpašumu, kurā paredzēts realizēt būvniecības ieceri:

19.1.1.1. zemes vienības kadastra apzīmējumu;

19.1.1.2. būves kadastra apzīmējumu, ja tai tāds piešķirts;

19.1.1.3. īpašnieku;

19.1.2. plānoto būvniecības veidu;

19.1.3. plānoto būvdarbu apjomu un veikšanas metodi;

19.1.4. plānoto būvniecības atkritumu apjomu un veidu;

19.1.5. plānotajiem vides pieejamības risinājumiem, ja attiecīgā veida būvēm atbilstoši normatīvajiem aktiem ir nodrošināma vides pieejamība;

19.1.6. plānotajiem aizsargājamo kultūras pieminekļu un to kultūrvēsturiskās vides pārveidojumiem, ja būvniecības ieceri paredzēts realizēt kultūras pieminekļa aizsargjoslā;

19.2. tehniskajiem vai īpašajiem noteikumiem, ja to nosaka normatīvie akti un tie ir saņemti pirms būvniecības iesnieguma iesniegšanas;

19.3. dokumentiem saskaņā ar tehniskajiem vai īpašajiem noteikumiem;

19.4. būves tehniskās apsekošanas atzinuma (3. pielikums), ja paredzēta meliorācijas sistēmas atjaunošana vai pārbūve;

19.5. zemes robežu plāna vai derīga topogrāfiskā plāna mērogā 1:500;

19.6. situācijas plāna atbilstošā vizuāli uztveramā mērogā (M 1:500; M 1:1000; M 1:2000; M 1:5000), kurā norādīts paredzētās vai nojaucamās būves novietojums zemes gabalā un tās galvenie parametri (garums, platums, dziļums), uz derīga topogrāfiskā plāna pilsētās un ciemos, bet ārpus pilsētām un ciemiem – uz zemes robežu plāna;

19.7. zemes īpašuma meliorācijas pases vai meliorācijas kadastra datu izkopējuma ar iezīmētām būvju atrašanās vietām un galvenajiem parametriem (garums, platums, dziļums), ja būvniecības ieceri paredzēts realizēt meliorētā zemē;

19.8. raksturīgiem būvju griezumiem ar augstuma atzīmēm vai garenprofiliem, izņemot gadījumu, ja paredzēta būves atjaunošana vai nojaukšana;

19.9. labiekārtošanas risinājuma plāna, ja ir paredzēts labiekārtojums;

19.10. transporta un gājēju kustības organizēšanas apraksta, ja būvniecības ieceri vai tās daļu ir paredzēts realizēt ceļu zemes nodalījuma joslā vai ielu sarkano līniju robežās;

19.11. būvizstrādājuma tehniskās dokumentācijas, ja paredzēta būves novietošana;

19.12. rasējumiem, norādot būves kārtu robežas un secību, un papildus skaidrojoša apraksta, ja pieņemšana ekspluatācijā ir paredzēta pa būves kārtām;

19.13. informācijas par konkrētas Eiropas Savienības dalībvalsts normatīvā regulējuma piemērošanu, ja paredzēta būvprojekta izstrāde, piemērojot Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo standartu un būvnormatīvu tehniskās prasības.

20. Ja pašvaldība ir pieņēmusi lēmumu par ekspluatācijā pieņemtas būves konservāciju, būvniecības ierosinātājs iesniedz būvvaldē:

20.1. aizpildītu paskaidrojuma raksta būves konservācijai I daļu (4. pielikums);

20.2. būves konservācijas darbu veikšanas projektu, kurš sastāv no:

20.2.1. skaidrojoša apraksta par konservācijas veikšanu;

20.2.2. nepieciešamo konservācijas darbu saraksta;

20.2.3. risinājumiem būvkonstrukciju noturības zudumu un būves elementu turpmākās bojāšanās novēršanai;

20.2.4. risinājumiem bīstamības novēršanai cilvēku dzīvībai un veselībai vai videi;

20.3. kultūrvēsturiskās inventarizācijas aktu, ja būve ir kultūras piemineklis;

20.4. darbu organizēšanas projektu, ja pašvaldība lēmumā par būves konservāciju to ir norādījusi;

20.5. citus dokumentus, kas raksturo būvi un nepieciešami lēmuma pieņemšanai.

3. Būvniecības ieceres izskatīšana

21. Paskaidrojuma raksta būves konservācijai I daļu un šo noteikumu 20. punktā minētos dokumentus būvvaldē iesniedz pašvaldības lēmumā norādītajā termiņā.

22. Saņemot būvniecības ieceres iesniegumu un šajos noteikumos minētos dokumentus, būvvalde Būvniecības likuma 12. panta ceturtajā daļā noteiktajos termiņos izskata būvniecības ieceres atbilstību normatīvajiem aktiem un pieņem lēmumu atbilstoši Būvniecības likuma 14. panta trešajai daļai.

23. Būvvalde, pieņemot lēmumu par būvniecības ieceres akceptu saskaņā ar Būvniecības likuma 14. panta trešās daļas 1. punktu, izsniedz būvatļauju (5. pielikums).

24. Būvvalde, pieņemot lēmumu par būvniecības ieceres akceptu saskaņā ar Būvniecības likuma 14. panta trešās daļas 3. punktu, par to izdara atzīmi paskaidrojuma rakstā vai paskaidrojuma rakstā būves konservācijai.

25. Pēc būvvaldes atzīmes izdarīšanas paskaidrojuma rakstā vai paskaidrojuma rakstā būves konservācijai būvniecības ierosinātājs sniedz informāciju par būvdarbu veicēju. Informāciju par būvdarbu veicēju var sniegt vienlaikus ar būvniecības ieceres iesniegšanu būvvaldē.

4. Paskaidrojuma rakstā un būvatļaujā iekļaujamie nosacījumi

26. Paskaidrojuma rakstā vai paskaidrojuma rakstā būves konservācijai iekļauj būvdarbu uzsākšanas nosacījumu, ietverot prasību par informācijas sniegšanu par būvdarbu veicēju.

27. Būvatļaujā iekļauj:

27.1. projektēšanas nosacījumus, ietverot:

27.1.1. būvvaldē iesniedzamās būvprojekta daļas un citas prasības būvprojekta detalizācijai atbilstoši pašvaldības apbūves noteikumiem;

27.1.2. prasības par tehnisko vai īpašo noteikumu saņemšanu no valsts un pašvaldību institūcijām;

27.1.3. prasības par tehnisko noteikumu saņemšanu inženiertīklu pieslēgumiem (atslēgumiem) un to šķērsojumiem;

27.1.4. prasības par vides pieejamību, ja inženierbūvei to nepieciešams nodrošināt atbilstoši normatīvajiem aktiem;

27.1.5. prasības par kultūras pieminekļu aizsardzību;

27.1.6. prasības par būvprojekta risinājumu saskaņošanu ar zemes gabala īpašnieku vai, ja tāda nav, – tiesisko valdītāju, ja šādas tiesības pielīgtas;

27.1.7. normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos prasības par citiem dokumentiem, atļaujām vai saskaņojumiem;

27.1.8. citas prasības atbilstoši teritorijas plānojumam, lokālplānojumam vai detālplānojumam (ja tāds ir izstrādāts);

27.2. būvdarbu uzsākšanas nosacījumus, ietverot prasības par:

27.2.1. iesniedzamajiem dokumentiem atbildīgajiem būvspeciālistiem (saistību raksti, autoruzraudzības līgums);

27.2.2. reģistrēšanai iesniedzamajiem dokumentiem inženierbūves būvdarbu procesu fiksēšanai (būvdarbu žurnāls, autoruzraudzības žurnāls, būvuzraudzības plāns);

27.2.3. iesniedzamajiem dokumentiem par civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu (būvdarbu veicēja un atbildīgo būvspeciālistu apdrošināšanas polises);

27.3. termiņus būvatļaujas nosacījumu izpildei.

28. Būvatļaujā iekļautie nosacījumi būvdarbu uzsākšanai izpildāmi divu gadu laikā pēc atzīmes izdarīšanas būvatļaujā par projektēšanas nosacījumu izpildi.

5. Sabiedrības informēšana

29. Pasūtītājs Būvniecības likuma 14. panta septītajā daļā noteiktajā termiņā par saņemto būvatļauju informē sabiedrību, izvietojot būvtāfeli (formātā, ne mazākā par A1, no izturīga materiāla) zemes gabalā, kurā atļauta būvniecība, ja paredzēta trešās grupas būves būvniecība.

30. Būvtāfeli novieto uz laiku, kas nav īsāks par būvatļaujas apstrīdēšanas laiku.

31. Būvtāfeli pilsētās un ciemos novieto vērstu pret publisku vietu, bet ārpus pilsētām un ciemiem – vērstu pret autoceļu, un tajā norāda šādas ziņas:

31.1. būvniecības iecere (būvniecības veids un adrese);

31.2. pasūtītājs (fiziskās personas vārds, uzvārds vai juridiskās personas nosaukums, adrese, reģistrācijas numurs);

31.3. būvprojekta minimālā sastāvā izstrādātājs (fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta numurs vai juridiskās personas nosaukums, adrese, reģistrācijas numurs);

31.4. būvniecības ieceres plāns ar inženierbūves novietni;

31.5. informācija par būvatļaujas spēkā stāšanās laiku, lēmuma pieņemšanas datumu un numuru.

6. Projektēšana

6.1. Būvprojekta izstrādāšana un tā saturs

32. Saņemot būvatļauju, pasūtītājs organizē būvatļaujas projektēšanas nosacījumu izpildi. Nepieciešamos tehniskos vai īpašos noteikumus pieprasa attiecīgajās institūcijās, ja tie nav saņemti, izstrādājot būvprojektu minimālā sastāvā.

33. Pirms būvprojekta izstrādāšanas pasūtītājs un būvprojekta izstrādātājs sastāda un paraksta projektēšanas uzdevumu, kuru pievieno būvprojekta dokumentācijai. Projektēšanas uzdevumā norāda:

33.1. paredzētās būves lietošanas veidu, teritorijas plānojuma un inženiertīkla pieslēguma prasības;

33.2. būvprojekta sevišķu detalizāciju – būves pieņemšanu ekspluatācijā pa kārtām, vēlamās būvkonstrukcijas vai tehnoloģijas, detaļu rasējumus, tāmju izstrādāšanu, ja nepieciešams;

33.3. prasības būves nojaukšanas būvprojektam, ja paredzēta nojaukšana.

34. Būvprojektu izstrādā latviešu valodā. Pēc pasūtītāja vēlēšanās būvprojekta tekstuālo daļu var tulkot svešvalodā. Svešvalodā izstrādātā būvprojekta tekstuālā daļa tulkojama latviešu valodā.

35. Būvprojekta izstrādātājs izstrādā būvprojektu tādā apjomā, kāds ir noteikts šajos noteikumos un nepieciešams būvniecības ieceres realizācijai, kā arī norādīts būvatļaujā un projektēšanas uzdevumā.

36. Saskaņojot ar būvvaldi, būvprojektu var izstrādāt, piemērojot Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo standartu un būvnormatīvu tehniskās prasības. Nav pieļaujama vienlaikus vairāku Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo standartu vai būvnormatīvu piemērošana viena konstruktīvā elementa vai vienas inženiertehniskās sistēmas projektēšanā viena objekta būvprojektā.

37. Būvprojektu, kuru izstrādi un īstenošanu Latvijas Republikas teritorijā vismaz 40 % apmērā finansē starptautiskās finanšu institūcijas, Eiropas Savienība vai tās dalībvalstis (ja attiecīgās investīcijas nav jāatmaksā), var izstrādāt, piemērojot investētāja būvnormatīvus, ja tie nav pretrunā ar Eiropas standartizācijas organizācijas standartiem. Uz minēto būvprojektu un tā īstenošanu attiecas pārējās Būvniecības likumā un šajos noteikumos noteiktās prasības. Piemērojot investētāja būvnormatīvus, tie nedrīkst pazemināt būvei nacionālajos normatīvajos aktos noteiktās būtiskās prasības.

38. Būvprojektus, izņemot būvprojektus lineāru būvju atjaunošanai vai pārbūvei, izstrādā uz topogrāfiskā plāna. Lineāru būvju atjaunošanas vai pārbūves būvprojektus izstrādā uz būves uzmērījuma plāna.

39. Būvprojektu, izņemot nojaukšanas būvprojektu, izstrādā šādā mērogā:

39.1. lauksaimniecībā izmantojamās zemes nosusināšanai ar grāvjiem vai drenāžu vai apūdeņošanai – M 1:2000;

39.2. meža zemes nosusināšanai ar grāvjiem – M 1:5000;

39.3. ūdensteču regulēšanai, ūdensnoteku vai novadgrāvju rakšanai, aizsargdambjiem – M 1:2000 vai M 1:5000;

39.4. raktiem dīķiem – M 1:500, M 1:1000 vai M 1:2000;

39.5. aizsprostiem, novadbūvēm, sūkņu stacijām un citām hidrotehniskajām būvēm – M 1:500.

40. Būvprojekta tehnisko risinājumu pamatošanai apkopo informāciju par agrāk veiktajiem inženierizpētes darbiem un, ja nepieciešams, veic ģeotehniskās, hidromelioratīvās un hidrometeoroloģiskās izpētes darbus un esošo būvju uzmērījumus.

41. Būvprojektam, izņemot būves nojaukšanas būvprojektu, ir šādas sastāvdaļas:

41.1. projektēšanas uzdevums;

41.2. būvatļauja;

41.3. saskaņojumu saraksts;

41.4. pamatrādītāji;

41.5. teksta daļa:

41.5.1. vispārīgās ziņas (agrāk izpildītie inženierizpētes darbi, būvprojekti un būvdarbi, informācija par būves kadastra apzīmējumu un klasifikāciju);

41.5.2. veiktās inženierizpētes atzinumi;

41.5.3. hidromelioratīvais raksturojums (liekā mitruma cēloņi, apūdeņošanas nepieciešamība, ūdensnotekas, esošā nosusināšanas vai apūdeņošanas tīkla stāvoklis, ūdens ieguves avots, augšņu tipi un grunts mehāniskā sastāva laboratorijas analīžu rezultāti);

41.5.4. inženierrisinājumi (apraksts un aprēķinu rezultāti būvkonstrukciju izvēlei);

41.5.5. arhitektūras risinājumi (plānojums, labiekārtojums, apstādījumi);

41.5.6. vides aizsardzības pasākumi;

41.5.7. būvju uzturēšana un ekspluatācija;

41.5.8. būvdarbu organizēšana;

41.6. darbu apjomi (darbu apjomu aprēķini, darbu apjomu kopsavilkums);

41.7. būvizstrādājumu specifikācija;

41.8. sarakste un dokumentācija (tehniskie noteikumi, saskaņojumi);

41.9. rasējumi un grafiskā daļa:

41.9.1. pārskata plāns (M 1:10 000 – 50 000);

41.9.2. būvprojekta plāns (atbilstoši šo noteikumu 39. punktā minētajiem nosacījumiem);

41.9.3. garenprofili;

41.9.4. šķērsprofili;

41.9.5. būvju rasējumi (plāns, griezumi, detaļzīmējumi);

41.9.6. savietotais projektējamo inženiertīklu plāns uz topogrāfiskā plāna mērogā 1:500, ja tiek projektēti inženiertīkli;

41.9.7. būvdarbu organizēšanas plāns, ja neizstrādā darbu organizēšanas projektu;

41.10. darbu organizēšanas projekts, ja paredzēta trešās grupas būvniecība, vai otrās grupas būvēm, ja to pieprasa būvvalde.

42. Nojaukšanas būvprojektam ir šāds saturs:

42.1. vispārīgā daļa:

42.1.1. būvprojektēšanas uzsākšanai nepieciešamie dokumenti un materiāli;

42.1.2. zemes vienības inženierizpētes materiāli vispārīgajos būvnoteikumos noteiktajos gadījumos;

42.1.3. skaidrojošs apraksts, kurā norāda būves kadastra apzīmējumu, ja tāds ir piešķirts, vispārīgu informāciju par būves tehniskajiem rādītājiem un lietošanas veidu atbilstoši būvju klasifikācijai (norādot klasifikācijas četrciparu kodu), kā arī informāciju par būvniecībā radušos atkritumu apsaimniekošanu, to plānoto apjomu un pārstrādes vai apglabāšanas vietu;

42.1.4. tehniskie vai īpašie noteikumi;

42.1.5. atļaujas un saskaņojumi;

42.1.6. teritorijas sadaļa:

42.1.6.1. būvprojekta plāns atbilstošā vizuāli uztveramā mērogā (M 1:1000; M 1:2000; M 1:5000);

42.1.6.2. savietotais demontējamo inženiertīklu plāns uz topogrāfiskā plāna mērogā 1:500, ja tiek demontēti inženiertīkli;

42.2. būvdarbu organizēšanas plāns.

43. No publisko tiesību juridiskās personas, Eiropas Savienības politiku instrumentu vai citas ārvalstu finanšu palīdzības līdzekļiem finansētai otrās vai trešās grupas būvei vai gadījumā, ja projektēšanas uzdevumā noteikts, ka izstrādājama būvprojekta ekonomiskā daļa, būvprojektā papildus ietver būvdarbu izmaksu tāmi.

44. Būvprojekta vadītājs uz būvprojekta titullapas un būvprojekta plāna paraksta apliecinājumu par to, ka būvprojektā ir iekļautas un izstrādātas visas nepieciešamās daļas atbilstoši būvatļaujā ietvertajiem nosacījumiem (6. pielikums).

45. Būvprojekta daļas vadītājs uz attiecīgās būvprojekta daļas galvenās rasējuma lapas (vispārīgo rādītāju lapas) paraksta apliecinājumu par būvprojekta daļas risinājumu atbilstību Latvijas būvnormatīvu un citu normatīvo aktu, kā arī tehnisko vai īpašo noteikumu prasībām (6. pielikums). Ja būvprojektu izstrādā, piemērojot Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo standartu un būvnormatīvu tehniskās prasības, būvprojekta daļas vadītājs uz attiecīgās būvprojekta daļas galvenās rasējuma lapas (vispārīgie rādītāji) paraksta apliecinājumu par būvprojekta daļas risinājumu atbilstību Latvijas būvnormatīvu un citu normatīvo aktu un Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo standartu un būvnormatīvu tehniskajām, kā arī tehnisko vai īpašo noteikumu prasībām (6. pielikums). Būvprojekta visu daļu vispārīgo rādītāju lapas paraksta būvprojekta vadītājs.

46. Atsevišķas teksta sadaļas, tehnisko risinājumu rasējumu un grafiskās daļas izstrādātājs paraksta katru izstrādāto lapu vai teksta sadaļu. Ja izstrādātājam nav attiecīgā sertifikāta, rasējuma vai grafiskās lapas paraksta arī attiecīgās daļas vai būvprojekta vadītājs, kurš tās ir pārbaudījis.

6.2. Darbu organizēšanas projekta saturs

47. Darbu organizēšanas projektu izstrādā visam būvdarbu apjomam (būvprojektam), un tam ir šāds ieteicamais saturs:

47.1. skaidrojošs apraksts;

47.2. būvdarbu kalendāra plāns, ja pasūtītājs to pieprasa;

47.3. būvdarbu plāns;

47.4. transporta un gājēju kustības organizācijas shēma, ja būvniecības ieceri vai tās daļu ir paredzēts realizēt ceļu zemes nodalījuma joslā vai ielu sarkano līniju robežās;

47.5. darba aizsardzības plāns.

48. Ja būvniecības process paredzēts arī ārpus būvlaukuma, sastāda situācijas plānu. Situācijas plānā norāda visus materiāltehniskās apgādes un palīgražošanas objektus, atbērtnes un būvmateriālu piegādes ceļus, uzrādot nomas līgumus ar zemes īpašniekiem un termiņu, kad atbērtne tiks likvidēta, un saskaņojumu ar pašvaldību par būvmateriālu piegādes ceļiem.

49. Skaidrojošajā aprakstā raksturo vispārējos un speciālos būvniecības apstākļus, iespējamos sarežģījumus un īpatnības, norāda pamatojumu būvdarbu kopējam ilgumam, kā arī svarīgākos vides aizsardzības pasākumus un ieteikumus kvalitātes kontroles nodrošināšanai un organizēšanai būvlaukumā.

50. Būvdarbu plānu izstrādā atsevišķiem būvniecības posmiem, un tajā atzīmē jaunceļamās, esošās un nojaucamās būves, pagaidu būves, pastāvīgos un pagaidu ceļus, būvmašīnu, arī montāžas celtņu, izvietojumu un pārvietošanās ceļus, reperus un piesaistu asu nostiprināšanas vietas, inženiertīklus (elektroenerģijas un citu resursu inženiertīklus), norādot to pastāvīgās un pagaidu pieslēgšanās vietas, kā arī materiālu un konstrukciju nokraušanas laukumus.

51. Izstrādājot darba organizācijas projektus ekspluatācijā esošas būves pārbūvei vai atjaunošanai, kas jāveic, nepārtraucot tās pamatfunkciju izpildi:

51.1. darbu organizēšanas projektā papildus norāda, kādi darbi un kādā secībā veicami, nepārtraucot būves pamatfunkciju, un kādi darbi, kādā secībā un kādos termiņos veicami paredzēto pamatfunkciju izpildes pārtraukumos;

51.2. būvdarbu plānos papildus norāda būves, kuru funkcionēšana tiek pārtraukta uz laiku vai pilnīgi;

51.3. skaidrojošajā aprakstā papildus norāda pasākumus, kas potenciāli nodrošinās netraucētu būves pamatfunkciju izpildi un būvdarbu veikšanu.

6.3. Būvprojekta atkāpju no tehniskajām prasībām saskaņošana

52. Ja kādas tehnisko vai īpašo noteikumu prasības nevar izpildīt, būvprojekta tehniskos risinājumus saskaņo ar institūcijām, kuras noteikušas attiecīgās prasības. Atkāpes no tehniskajiem vai īpašajiem noteikumiem saskaņo projektēšanas gaitā. Atzīmi par saskaņojumu izdara uz būvprojekta plāna vai atbilstoši izmaina tehniskos vai īpašos noteikumus.

53. Ja būvniecību regulējošo normatīvo aktu tehniskās prasības nevar izpildīt, Būvniecības likuma 9. panta trešās daļas noteiktajos gadījumos tās pieļaujams saskaņot ar attiecīgajām valsts un pašvaldību institūcijām. Saskaņošana veicama būvatļaujas projektēšanas nosacījumu laikā. Atzīmi par saskaņojumu izdara uz būvprojekta plāna.

6.4. Būvprojekta ekspertīze

54. Ekspertīzi visam būvprojektam veic, ja tas ir trešās grupas būves būvprojekts, izņemot būves nojaukšanas būvprojektu.

55. Ja starp būvniecības dalībniekiem risināmi strīdi par būvprojekta atbilstību normatīvajiem aktiem un tehniskajos vai īpašajos noteikumos noteiktajām prasībām, būvprojekta ekspertīzi veic tām būvprojekta daļām vai sadaļām, par kurām būvniecības dalībniekiem pastāv strīds.

56. Būvprojekta ekspertīzes atzinumu pasūtītājs pievieno būvprojekta dokumentācijai.

6.5. Būvprojekta saskaņošana un izskatīšana

57. Izstrādāto būvprojektu saskaņo pasūtītājs un citas personas atbilstoši projektēšanas nosacījumiem.

58. Izstrādātā būvprojekta oriģinālu trijos eksemplāros (ar atbildīgā būvprojekta izstrādātāja un pasūtītāja oriģināliem parakstiem un saskaņojumiem uz būvobjekta ģenerālplāna rasējuma lapas), bet Būvniecības likuma 6.1 panta pirmās daļas 1. punktā minētajos gadījumos – četros eksemplāros un, ja nepieciešams, pievienojot būvprojekta ekspertīzes atzinumu, iesniedz būvvaldē būvatļaujas projektēšanas nosacījumu izpildes termiņa laikā. Vienu eksemplāru glabā būvvaldē, pa vienam eksemplāram – pasūtītājs un būvprojekta izstrādātājs vai atbildīgais būvspeciālists attiecīgajā projektēšanas jomā un Būvniecības likuma 6.1 panta pirmās daļas 1. punktā minētajos gadījumos vienu eksemplāru glabā birojā. Būvprojektu izstrādā vienā eksemplārā, ja dokuments ir sagatavots un iesniegts atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

59. Būvvalde izvērtē izstrādātā būvprojekta atbilstību būvatļaujā ietvertajiem projektēšanas nosacījumiem un normatīvajiem aktiem.

60. Ja izpildīti visi projektēšanas nosacījumi, būvvalde Būvniecības likuma 12. panta piektajā daļā noteiktajā termiņā izdara atzīmi būvatļaujā par projektēšanas nosacījumu izpildi. Pēc atzīmes izdarīšanas būvatļaujā būvprojekta viens eksemplārs glabājas būvvaldē.

61. Ja būvvalde konstatē, ka nav izpildīti visi projektēšanas nosacījumi vai nav saņemti visi nepieciešamie saskaņojumi vai atļaujas, tā uzdod pasūtītājam pārstrādāt būvprojektu vai saņemt trūkstošos saskaņojumus vai atļaujas. Izskatītā būvprojekta viens eksemplārs glabājas būvvaldē.

62. Pēc būvvaldes konstatēto trūkumu novēršanas pasūtītājs atkārtoti iesniedz būvprojektu izvērtēšanai būvvaldē būvatļaujas projektēšanas nosacījumu izpildes termiņa laikā.

63. Pēc būvatļaujā ietverto projektēšanas nosacījumu izpildīšanas pasūtītājs būvvaldē iesniedz būvdarbu uzsākšanai nepieciešamos dokumentus.

7. Būvdarbi

7.1. Būvatļaujas būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpilde un būvdarbu veikšanas termiņš

64. Izpildot būvatļaujā iekļautos būvdarbu uzsākšanas nosacījumus un pasūtītājam iesniedzot tajā norādītos dokumentus, būvvalde Būvniecības likuma 12. panta piektajā daļā noteiktajā termiņā:

64.1. izdara būvatļaujā atzīmi par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi;

64.2. būvatļaujā norāda pasūtītāja pieprasīto būvdarbu veikšanas ilgumu, bet nepārsniedzot būvdarbu veicēja civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas termiņu, izņemot gadījumu, ja būvdarbu veicēja apdrošināšanas līgums par visiem tā veicamajiem būvobjektiem ir noslēgts uz gadu;

64.3. būvatļaujā norāda maksimālo būvdarbu veikšanas ilgumu atbilstoši vispārīgajos būvnoteikumos noteiktajam termiņam, līdz kuram iespējams pagarināt būvatļauju (būvdarbu veikšanu) un līdz kuram būve nododama ekspluatācijā;

64.4. būvatļaujai pievieno būvatļaujas pielikumu (7. pielikums), kurā norāda būvdarbu veicēju un pieaicinātos būvspeciālistus.

65. Būvdarbu veicējs vai pieaicinātais būvspeciālists būvdarbu laikā var mainīties, ja par to informē būvvaldi un iesniedz jaunā būvdarbu veicēja civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polises kopiju vai saistību rakstu un profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises kopiju. Jaunais būvdarbu veicējs vai jaunais pieaicinātais būvspeciālists ir tiesīgs uzsākt pienākumu izpildi būvlaukumā ar jauna būvatļaujas pielikuma (7. pielikums) izdošanas brīdi.

66. Būvvalde var pagarināt būvdarbu veikšanas ilgumu pēc šo noteikumu 68. vai 69. punktā minēto nosacījumu izpildes.

67. Ja būve, kurai veikts ietekmes uz vidi novērtējums atbilstoši likumam "Par ietekmes uz vidi novērtējumu", nav nodota ekspluatācijā noteiktajā termiņā, pasūtītājam likumā "Par ietekmes uz vidi novērtējumu" noteiktajā kārtībā jāveic sākotnējais ietekmes uz vidi novērtējums, ja ir mainījušies faktiskie un tiesiskie apstākļi, uz kuru pamata tika uzsākta būvniecība. Ja ir mainījušies faktiskie vai tiesiskie apstākļi, būvvalde var pieņemt lēmumu par neatbilstošas būves nojaukšanu.

68. Ja saskaņā ar šo noteikumu 67. punktu ir veikta atkārtota būvniecības ieceres izvērtēšana, būvatļauju (būvdarbu veikšanu) pagarina uz būvvaldes noteikto laiku, bet ne ilgāk kā uz trijiem gadiem, ja būvvaldē iesniegts izpildmērījuma plāns par būves novietnes pārbaudi un atbilstoša attiecīgā būvdarbu veicēja civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polises kopija. Ja būve minētajā termiņā netiek nodota ekspluatācijā un ir mainījušies faktiskie vai tiesiskie apstākļi, uz kuru pamata tika uzsākta būvniecība, būvvalde var pieņemt lēmumu par neatbilstošas būves nojaukšanu.

69. Ja būve, kurai nav veikts ietekmes uz vidi novērtējums atbilstoši likumam "Par ietekmes uz vidi novērtējumu", vai tās kārta (ja būvi paredzēts īstenot pa būves kārtām) nav nodota ekspluatācijā noteiktajā termiņā, būvatļauju (būvdarbu veikšanu) pagarina uz pasūtītāja pieprasīto laiku, bet ne ilgāk par būvdarbu veicēja civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas termiņu (izņemot gadījumu, ja būvdarbu veicēja apdrošināšanas līgums par visiem būvobjektiem ir noslēgts uz gadu), ja būvvaldē iesniegts izpildmērījuma plāns par būves novietnes pārbaudi.

70. Paskaidrojuma raksta akcepta spēkā esības termiņš ir noteikts vispārīgajos būvnoteikumos un skaitāms no lēmuma par būvniecības ieceres akceptu pieņemšanas dienas, bet attiecībā uz paskaidrojuma rakstu inženierbūves konservācijai inženierbūves konservācijas īstenošanas termiņu nosaka atbilstoši pašvaldības lēmumam par inženierbūves konservāciju.

7.2. Būvdarbu sagatavošana

71. Būvdarbus, kuru veikšanai nepieciešama būvatļauja, uzsāk sagatavot tikai pēc tam, kad saņemtā būvatļauja kļuvusi neapstrīdama un izpildīti būvatļaujā ietvertie nosacījumi.

72. Būvdarbu sagatavošanu un būvdarbus veic būvdarbu veicējs.

73. Paskaidrojuma rakstā paredzētos būvdarbus var veikt būvētājs bez pastāvīgas prakses tiesībām arhitektūras vai būvniecības jomā. Būvētājam nav nepieciešams būvdarbu žurnāls, un viņš uzņemas būvdarbu veicēja un atbildīgā būvdarbu vadītāja pienākumus.

74. Pasūtītāja un būvdarbu veicēja savstarpējās saistības nosaka atbilstoši šiem noteikumiem, Latvijas būvnormatīviem un citiem normatīvajiem aktiem noslēgtajā būvdarbu līgumā, kurā minēti arī būvdarbu sagatavošanas darbi.

75. Pasūtītājs saņem ar būvdarbu veikšanu saistītās atļaujas un pirms būvdarbu uzsākšanas:

75.1. izsniedz būvvaldes akceptēta paskaidrojuma raksta kopiju vai būvatļaujas kopiju ar atzīmi par būvdarbu uzsākšanai izvirzīto nosacījumu izpildi un būvprojektu būvdarbu veicējam;

75.2. atbilstoši normatīvajiem aktiem darba aizsardzības jomā norīko vienu vai vairākus darba aizsardzības koordinatorus, ja būvdarbus veiks vairāk nekā viens būvdarbu veicējs.

76. Būvdarbu veicējs atbilstoši normatīvajiem aktiem darba aizsardzības jomā nodarbina vienu vai vairākus darba aizsardzības speciālistus vai piesaista kompetento speciālistu vai institūciju.

77. Ja būvdarbu veicējs noslēdzis būvdarbu līgumus ar atsevišķu būvdarbu veicējiem, viņš izsniedz būvatļaujas kopiju katram atsevišķu būvdarbu veicējam.

78. Būvdarbu sagatavošanas procesā veicami nepieciešamie organizatoriskie pasākumi, lai nodrošinātu būvdarbu sekmīgu norisi un visu būvdarbu dalībnieku saskaņotu darbību.

79. Būvdarbu veicējs, saņemot būvprojektu, pārliecinās par papildu detalizētāku rasējumu nepieciešamību. Detalizētākus rasējumus var izstrādāt arī būvdarbu gaitā, un tie saskaņojami ar būvprojekta izstrādātāju un pasūtītāju.

80. Pēc galveno būvasu nospraušanas, neuzsākot būvdarbus, būvdarbu veicējs veic visus būvniecības ieceres teritorijas aizsardzības darbus pret nelabvēlīgām dabas un ģeoloģiskām parādībām (piemēram, applūšanu, noslīdeņiem), kas paredzēti šo noteikumu 84. punktā minētajā darbu veikšanas projektā.

81. Pirms būvdarbu uzsākšanas esošās apbūves apstākļos būvdarbu veicējs iezīmē un norobežo bīstamās zonas, nosprauž esošo pazemes inženiertīklu un citu būvju asis vai iezīmē to robežas, kā arī nodrošina transportam un gājējiem drošu pārvietošanos un pieeju esošajām ēkām un infrastruktūras objektiem. Minētie pasākumi darbu veikšanas būvprojektā saskaņojami ar skarto inženiertīklu un ēku īpašniekiem.

7.3. Būvdarbu veikšanas dokumentācija

82. Ja būvdarbu laikā rodas nepieciešamība paredzēt citādus risinājumus, nekā tas paredzēts būvprojektā, to īstenošana pieļaujama pēc būvprojekta izmaiņu veikšanas Būvniecības likumā un vispārīgajos būvnoteikumos noteiktajos gadījumos.

83. Būvdarbi organizējami un veicami saskaņā ar paskaidrojuma rakstu vai būvprojektu un tā sastāvā esošo darbu organizēšanas projektu, kā arī darbu veikšanas projektu.

84. Darbu veikšanas projektu, pamatojoties uz izstrādāto būvprojektu, izstrādā būvdarbu veicējs, bet atsevišķiem un speciāliem darbu veidiem – atsevišķu būvdarbu veicēji. Trešās grupas būvēm darbu veikšanas projektu izstrādā obligāti, bet otrās grupas būvēm –, ja to pieprasa pasūtītājs vai būvvalde. Darbu veikšanas projekta sastāvu nosaka saskaņā ar normatīvajiem aktiem par darbu veikšanas projektu, bet projekta detalizācijas pakāpi nosaka tā izstrādātājs atkarībā no veicamo darbu specifikas un apjoma.

85. Atkarībā no būvdarbu apjoma un paredzētā būvdarbu ilguma darbu veikšanas projektu izstrādā visai būvei vai būvdarbu ciklam (piemēram, pazemes ciklam, virszemes ciklam, būvdarbu sagatavošanas ciklam, būves sekcijai, laidumam, stāvam).

86. Izstrādājot darbu veikšanas projektu esošajām būvēm, ievēro to īpašnieku prasības un situāciju būvobjektā.

87. Ja darbu veikšanas projektu izstrādā atsevišķu būvdarbu veicējs, minēto projektu saskaņo ar galveno būvdarbu veicēju. Pamatojoties uz būvkomersanta vadītāja izdotu pilnvarojumu, darbu veikšanas projektu apstiprina atsevišķu būvdarbu veicēja būvspeciālists (amatpersona). Darbu veikšanas projektu saskaņo arī ar būvprojekta izstrādātāju un pasūtītāju.

88. Darbu veikšanas projektu pirms būvprojektā paredzēto būvdarbu uzsākšanas nodod atbildīgajam būvdarbu vadītājam.

89. Darbu veikšanas projekts ir pieejams būvlaukumā strādājošajiem būvspeciālistiem un kontroles institūcijām.

90. Būvdarbu vadītājs katru darba dienu būvdarbu žurnālā veic ierakstus, un tie raksturo faktisko situāciju būvlaukumā. Būvuzrauga un autoruzrauga izteiktie iebildumi vai norādījumi ir uzskatāmi par izpildītiem, ja būvuzraugs vai autoruzraugs izdarījis attiecīgu atzīmi būvdarbu žurnālā. Ierakstus būvdarbu žurnālā veic arī atsevišķu būvdarbu veicēju būvdarbu vadītāji par veiktajiem darbiem.

7.4. Būvdarbu veikšana un kvalitātes kontrole

91. Par darba aizsardzību būvlaukumā savas kompetences ietvaros ir atbildīgs būvdarbu veicēja atbildīgais būvdarbu vadītājs, bet par atsevišķiem darbu veidiem – atsevišķu būvdarbu veicēju būvdarbu vadītāji. Būvdarbu vadītāji ievēro darba aizsardzības koordinatora norādījumus.

92. Autotransporta un pašgājēju mehānismu kustību būvlaukumā organizē saskaņā ar darbu veikšanas projektu, būvnormatīviem un ceļu satiksmes noteikumiem.

93. Par būvdarbu kvalitāti ir atbildīgs būvdarbu veicējs. Būvdarbu kvalitāte nedrīkst būt zemāka par normatīvajos aktos vai būvdarbu līgumā noteiktajiem būvdarbu kvalitātes rādītājiem.

94. Būvdarbu kvalitātes kontroles sistēmu katrs būvdarbu veicējs izstrādā atbilstoši profilam, veicamo darbu veidam un apjomam. Būvdarbu kvalitātes kontrole ietver:

94.1. būvdarbu veikšanas dokumentācijas un būvizstrādājumu (materiālu, izstrādājumu un konstrukciju, ierīču, mehānismu un līdzīgu iekārtu) sākotnējo kontroli;

94.2. atsevišķu darba operāciju vai darba procesa tehnoloģisko kontroli;

94.3. pabeigtā (nododamā) darba veida vai būvdarbu cikla (konstrukciju elementa) noslēguma kontroli.

95. Pabeigtās nozīmīgās konstrukcijas un segtos darbus pieņem, sastādot pieņemšanas aktu (8. un 9. pielikums). Nav pieļaujama būvdarbu turpināšana, ja pasūtītājs vai būvuzraugs (ja būvniecībai tiek veikta būvuzraudzība) un būvdarbu veicēja pārstāvji nav sastādījuši un darbu izpildes vietā parakstījuši segto darbu pieņemšanas aktu.

96. Ja būvdarbu gaitā veidojas pārtraukums, kura laikā iespējami ar aktu pieņemto segto darbu vai nozīmīgo konstrukciju bojājumi, pirms būvdarbu atsākšanas veicama atkārtota iepriekš veikto segto darbu vai nozīmīgo konstrukciju kvalitātes pārbaude un sastādāms pārbaudes akts, kurā norāda informāciju par pārbaudītajiem segtajiem darbiem vai nozīmīgajām konstrukcijām, kā arī par pārbaudītājiem, pārbaudes laiku un vietu, un sniedz atzinumu par pārbaudītajiem segtajiem darbiem.

97. Lai nodrošinātu būvdarbu kvalitātes kontroli, pasūtītājs vispārīgajos būvnoteikumos noteiktajos gadījumos pieaicina būvuzraugu.

98. Pasūtītājs vispārīgajos būvnoteikumos noteiktajos gadījumos autoruzraudzības veikšanai pieaicina būvprojekta izstrādātāju.

7.5. Vides aizsardzības nosacījumi

99. Būvdarbi organizējami un veicami tā, lai kaitējums videi būtu iespējami mazāks. Vides un dabas resursu aizsardzības, sanitārajās un drošības aizsargjoslās būvdarbi organizējami un veicami, ievērojot tiesību aktos noteiktos ierobežojumus un prasības. Dabas resursu patēriņam jābūt ekonomiski un sociāli pamatotam.

100. Veicot būves atjaunošanu, pārbūvēšanu vai nojaukšanu, ja iespējams, veic būvniecībā radušos atkritumu pārstrādi un reģenerāciju. Visus būvniecībā radušos atkritumus, kas klasificējami kā bīstamie atkritumi, apsaimnieko atbilstoši normatīvajos aktos par bīstamo atkritumu apsaimniekošanu noteiktajām prasībām.

101. Pirms zemes darbu uzsākšanas derīgo augsnes kārtu noņem un nebojātu uzglabā turpmākai izmantošanai, ja tiek ierīkoti aizsargdambji, polderu sūkņu stacijas un dīķi.

102. Būvdarbu veikšanas procesā nav pieļaujama būvprojektā neparedzētu stādījumu ierīkošana, kā arī saglabājamo koku bojāšana. Koku aizsardzības pasākumi paredzami darbu veikšanas projektā.

103. Ja būvlaukumā radušos rūpniecisko un sadzīves notekūdeņu piesārņojuma pakāpe ir lielāka, nekā noteikts normatīvajos rādītājos, pirms ievadīšanas kanalizācijas tīklā tos attīra atbilstoši normatīvajiem aktiem piesārņojuma novēršanas jomā.

104. Nav pieļaujama ūdens (arī attīrīta) neorganizēta novadīšana no būvlaukuma. Ūdens novadīšanas veids un uztveršanas veids jāparedz darbu veikšanas projektā.

105. Urbšanas darbu procesā, sasniedzot ūdens horizontu, veicami pasākumi pazemes ūdeņu nelietderīgas izplūšanas, ūdens horizontu piesārņošanas un sajaukšanās novēršanai.

106. Veicot grunts pastiprināšanu, novēršama pazemes ūdeņu un atklāto ūdenstilpju piesārņošana. Nepieciešamie pasākumi jāparedz darbu veikšanas projektā.

107. Hidrotehnisko būvju un regulēto ūdensnoteku atjaunošanas vai pārbūves rezultātā iegūto grunts materiālu drīkst izmantot šo būvju būvniecībā.

7.6. Būves konservācija būvdarbu pārtraukšanas vai apturēšanas gadījumā

108. Būves konservāciju veic, ja būvdarbu pārtraukšanas vai apturēšanas dēļ var rasties bīstamība videi vai cilvēku dzīvībai vai veselībai vai var rasties bīstami bojājumi konstrukcijās.

109. Šo noteikumu 108. punktā minētajā gadījumā pirms būvdarbu pārtraukšanas pasūtītājs iesniedz saskaņošanai būvvaldē būves konservācijas darbu veikšanas projektu.

110. Būves konservācijas darbu veikšanas projektā norāda:

110.1. nepieciešamo pabeidzamo darbu sarakstu;

110.2. risinājumus būvkonstrukciju noturības zudumu novēršanai un būves elementu turpmākās bojāšanās novēršanai;

110.3. risinājumus bīstamības novēršanai cilvēku dzīvībai un veselībai vai videi;

110.4. būves konservācijas darbu veikšanas kalendāra plānu.

111. Ja iestāde, kas nav būvvalde, atbilstoši kompetencei ir apturējusi būvdarbus, tā nekavējoties par to paziņo būvvaldei.

112. Būvvalde 14 dienu laikā pēc šo noteikumu 109. un 111. punktā minētās informācijas saņemšanas veic objekta apsekošanu, izņemot gadījumu, ja būvdarbus apturējis birojs, un pieņem lēmumu par atļauju pārtraukt būvdarbus, saskaņo būves konservācijas darbu veikšanas projektu vai, ja nepieciešams, pieņem lēmumu par būves konservāciju.

113. Ja pēc objekta apsekošanas konstatē, ka nepieciešama būves konservācija, bet pasūtītājs nav iesniedzis būvvaldē būves konservācijas darbu veikšanas projektu, būvvalde lēmumā par būves konservāciju norāda:

113.1. būves konservācijas iemeslus;

113.2. būves konservācijas nosacījumus (arī pasākumus, kas veicami, lai nodrošinātu būves un tās konstrukciju drošību, stabilitāti un neaizskaramību, kā arī būves konservācijas darbu veikšanas projekta apjomu, ja tas ir nepieciešams);

113.3. termiņu būves konservācijas darbu veikšanas projekta iesniegšanai.

114. Būvvalde 14 dienu laikā pēc būves konservācijas darbu veikšanas projekta saņemšanas, izvērtējot tā atbilstību normatīvo aktu prasībām, saskaņo to vai pieņem lēmumu, kurā norāda konstatētos trūkumus un šo trūkumu novēršanas termiņu.

115. Pēc šo noteikumu 114. punktā minētā lēmuma izpildes pasūtītājs atkārtoti vēršas būvvaldē.

116. Veicot būves konservācijas darbus, uz tiem attiecināmas būvdarbu veikšanas prasības, tai skaitā prasība par būvdarbu veicēja civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu. Būvdarbu veicēja civiltiesiskā atbildība apdrošināma uz visu konservācijas darbu realizēšanas laiku.

117. Būvdarbi ir uzskatāmi par pārtrauktiem ar brīdi, kad būvvalde ir pieņēmusi lēmumu par atļauju apturēt būvdarbus vai pasūtītājs ir pabeidzis būves konservācijas darbus atbilstoši būvvaldes saskaņotajam būves konservācijas darbu veikšanas projektam.

118. Ja pasūtītājs neizpilda šo noteikumu prasības, pašvaldība ir tiesīga, iepriekš brīdinot pasūtītāju, veikt būves konservācijas darbus. Visus ar būves konservāciju saistītos izdevumus sedz pasūtītājs.

119. Ja pēc būvdarbu pārtraukšanas vēlākā laika periodā būvvalde konstatē, ka būve var radīt bīstamību videi vai cilvēku dzīvībai vai veselībai vai tai ir bīstami bojātas konstrukcijas, būvvalde pieņem lēmumu par būves konservāciju šajā nodaļā noteiktajā kārtībā.

120. Ja pēc būvdarbu apturēšanas būvvalde konstatē, ka nepieciešama būves konservācija, būvvalde pieņem lēmumu par būves konservāciju šajā nodaļā noteiktajā kārtībā.

8. Pieņemšana ekspluatācijā un nojaukšanas darbu pieņemšana

8.1. Pirmās grupas būves pieņemšana ekspluatācijā un nojaukšanas darbu pieņemšana

121. Būvvalde pieņem pirmās grupas būves būvdarbu pabeigšanu vai tās nojaukšanu, ja būvdarbi veikti atbilstoši paskaidrojuma rakstam un normatīvajiem aktiem.

122. Pabeidzot būvdarbus, pasūtītājs iesniedz būvvaldē aizpildītu paskaidrojuma raksta II daļu un būves izpildmērījuma plānu vai būvlaukuma izpildmērījuma plānu, ja būve ir nojaukta.

123. Paskaidrojuma rakstā norāda ar pasūtītāju saskaņotu termiņu, kurā pasūtītājs var prasīt, lai būvdarbu veicējs par saviem līdzekļiem novērš būvdarbu defektus, kas atklājušies pēc būves nodošanas. Minimālais būvdarbu garantijas termiņš pēc būvvaldes atzīmes veikšanas paskaidrojuma rakstā ir divi gadi.

124. Būvvalde piecu darbdienu laikā pēc šo noteikumu 123. punktā minēto dokumentu saņemšanas apseko būvobjektu un pārliecinās, ka būvdarbi veikti atbilstoši paskaidrojuma rakstam un normatīvajiem aktiem, un izdara par to atzīmi paskaidrojuma rakstā, bet, ja būve nojaukta, izsniedz izziņu par būves neesību (10. pielikums).

125. Pasūtītājs 30 dienu laikā pēc atzīmes izdarīšanas paskaidrojuma rakstā par būvniecības ieceres realizācijas pabeigšanu nosūta valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" reģionālajai meliorācijas nodaļai šo noteikumu 122. punktā minētā izpildmērījuma plāna kopiju.

126. Ja veiktie būvdarbi neatbilst akceptētajai iecerei vai būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, būvvalde lēmumā par konstatētajām atkāpēm norāda konstatētās atkāpes no paskaidrojuma raksta vai būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem un šo atkāpju novēršanas termiņu.

127. Pēc šo noteikumu 126. punktā minētajā lēmumā norādīto atkāpju novēršanas pasūtītājs atkārtoti vēršas būvvaldē. Ja pasūtītājs ir novērsis lēmumā norādītās atkāpes, būvvalde par to izdara atzīmi paskaidrojuma rakstā.

8.2. Otrās un trešās grupas būves pieņemšana ekspluatācijā un nojaukšanas darbu pieņemšana

128. Pirms būves pieņemšanas ekspluatācijā vai nojaukšanas darbu pieņemšanas būvdarbu veicējs veic būves vai būvlaukuma izpildmērījumu.

129. Pēc pasūtītāja rakstiska pieprasījuma institūcijas, kuras ir izdevušas tehniskos noteikumus, pārbauda un 14 dienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas atbilstoši kompetencei sniedz atzinumu par būves gatavību ekspluatācijai, tās atbilstību tehniskajiem noteikumiem un normatīvo aktu prasībām vai būves nojaukšanu.

130. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas atzinums ir nepieciešams, ja tas noteikts nekustamā valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa pārveidošanas atļaujā, bet Veselības inspekcijas atzinums ir nepieciešams, ja nododamajai būvei normatīvajos aktos ir noteiktas obligātās higiēnas prasības.

131. Ierosinot būves pieņemšanu ekspluatācijā vai nojaukšanas darbu pieņemšanu, pasūtītājs būvvaldē vai – Būvniecības likuma 6.1 panta pirmās daļas 1. punktā minētajos gadījumos – birojā iesniedz šādus dokumentus:

131.1. apliecinājumu par būves gatavību ekspluatācijai vai būves nojaukšanu (11. pielikums);

131.2. dokumentāciju par būvprojekta izmainītajām daļām, ja attiecīgās izmaiņas būvdarbu veikšanas laikā pieļaujams veikt saskaņā ar vispārīgajiem būvnoteikumiem;

131.3. būves novietnes izpildmērījuma plānu ar reljefa un būvju augstumu atzīmēm, izņemot gadījumu, ja būve nojaukta;

131.4. būvlaukuma izpildmērījuma plānu, ja būve nojaukta;

131.5. aktuālu kadastrālās uzmērīšanas lietu, ja attiecīgā būve atbilstoši normatīvajiem aktiem tiek kadastrāli uzmērīta;

131.6. šo noteikumu 129. un 130. punktā minēto institūciju atzinumus;

131.7. nozīmīgo konstrukciju un segto darbu pieņemšanas aktus, izņemot gadījumu, ja būve nojaukta;

131.8. būvdarbu žurnālu;

131.9. būvprojektā paredzēto tehnoloģisko iekārtu, speciālo sistēmu un iekārtu pārbaudes protokolus un pieņemšanas aktus, kā arī atbilstību apliecinošu dokumentāciju, izņemot gadījumu, ja būve nojaukta;

131.10. iebūvēto būvizstrādājumu atbilstību apliecinošu dokumentāciju;

131.11. autoruzraudzības žurnālu, ja būvdarbu laikā ir veikta autoruzraudzība normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā;

131.12. būvprojekta izstrādātāja atzinumu par veikto būvdarbu atbilstību būvprojektam, ja nav veikta autoruzraudzība;

131.13. būvuzrauga pārskatu par būvuzraudzības plāna izpildi, ja būvdarbu laikā ir veikta būvuzraudzība normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā;

131.14. sertificēta mērnieka atzinumu par ūdens līmeņa mērīšanas iekārtu (mērlatu) piesaisti Baltijas 1977. gada augstumu sistēmai, ja būvē ar ūdens līmeņa regulēšanu saistītu hidrotehnisko būvi.

132. Šo noteikumu 131.1., 131.2., 131.3., 131.4., 131.6., 131.12., 131.13. un 131.14. apakšpunktā minēto dokumentu kopijas pasūtītājs nodod glabāšanā būvvaldes vai biroja arhīvā.

133. Šo noteikumu 131.2., 131.3., 131.4. un 131.9. apakšpunktā minēto dokumentu kopijas pasūtītājs 30 dienu laikā nodod glabāšanā valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" reģionālajā meliorācijas nodaļā, ja notikusi meliorācijas sistēmas būves būvniecība.

134. Būvdarbus pieņem būvvalde vai birojs. Birojs pieaicina piedalīties pieņemšanā būvvaldes amatpersonu, ja būvvalde ir izteikusi šādu vēlmi. Pieaicinātā būvvaldes amatpersona paraksta aktu par būves pieņemšanu ekspluatācijā.

135. Pasūtītājs, pieaicinot būvdarbu veicēju vai tā pilnvarotu pārstāvi, uzrāda būvvaldei vai birojam būvi vai būvlaukumu.

136. Būvvaldes vai biroja uzdevums ir novērtēt būves gatavību ekspluatācijai vai būves nojaukšanas un teritorijas sakārtošanas darbus, pamatojoties uz būvvaldē vai birojā iesniegtajiem šo noteikumu 131. punktā minētajiem dokumentiem, kā arī atbilstību normatīvajiem aktiem būvniecības jomā un būvprojektam.

137. Būvvaldei vai birojam ir tiesības būves pieņemšanā vai būves nojaukšanas pieņemšanā pieaicināt būvuzraugu un būvprojekta izstrādātāju. Pieaicinātais būvuzraugs vai būvprojekta izstrādātājs paraksta aktu par būves pieņemšanu ekspluatācijā vai nojaukšanas pieņemšanu.

138. Būvvalde vai birojs nav tiesīgs pieņemt būvi ekspluatācijā vai būves nojaukšanu, ja kāda no šo noteikumu 129. vai 130. punktā minētajām institūcijām nav sniegusi pozitīvu atzinumu par būves gatavību pieņemšanai ekspluatācijā vai būves nojaukšanu.

139. Būves kārtu var pieņemt ekspluatācijā, ja tās būvdarbi ir pilnīgi pabeigti un ir veikti visi attiecīgajai būves kārtai paredzētie ugunsdrošības, darba aizsardzības un vides aizsardzības pasākumi, kā arī izdarīts viss projektā paredzētais, lai nodrošinātu vides pieejamību.

140. Novietojamas, pārbūvējamas un atjaunojamas būves inženiertīklus, par kuru izbūvi izsniegta ar attiecīgo būvi vienota būvatļauja, atļauts pievienot ekspluatācijā esošajiem inženiertīkliem un uzsākt to ekspluatāciju, pirms saņemts akts par būves pieņemšanu ekspluatācijā (turpmāk – akts) (12. pielikums), ja par attiecīgo inženiertīklu gatavību pieņemšanai ekspluatācijā atbilstoši būvprojektam un izpilddokumentācijai ir parakstīti šo noteikumu 129. punktā minētie atzinumi.

141. Jaunas būvniecības, pārbūves vai atjaunošanas gadījumā būves izmantošana pirms pieņemšanas ekspluatācijā ir atļauta, ja darbu organizācijas projektā iekļauts izvērtējums par būves izmantošanas pieļaujamību būvdarbu laikā un izmantošanas nosacījumi.

142. Būvvalde vai birojs 14 dienu laikā pēc apliecinājuma saņemšanas par būves gatavību ekspluatācijai vai nojaukšanu, saskaņojot ar pasūtītāju būves vai būvlaukuma uzrādīšanas termiņu, pieņem veiktos būvdarbus, sastādot aktu, vai, ja būve nojaukta, izsniedz izziņu par būves neesību vai pieņem lēmumu par konstatētajām atkāpēm.

143. Akta ciparu kodā ir šādas 14 zīmes:

143.1. pirmās divas zīmes – attiecīgā gada skaitļa pēdējie divi cipari;

143.2. nākamās piecas zīmes – akta reģistrācijas numurs, kas līdz piecām zīmēm papildināts ar nullēm no kreisās puses;

143.3. pēdējās septiņas zīmes – būves teritoriālais kods saskaņā ar Administratīvo teritoriju un teritoriālo vienību klasifikatoru.

144. Aktā norāda ar pasūtītāju un būvdarbu veicēju saskaņotu termiņu, kurā pasūtītājs var prasīt, lai būvdarbu veicējs par saviem līdzekļiem novērš būvdarbu defektus (trūkumus), kas atklājušies pēc būvdarbu pieņemšanas. Minētais termiņš, skaitot no akta parakstīšanas dienas, nedrīkst būt mazāks par:

144.1. diviem gadiem otrās grupas būvei;

144.2. trīs gadiem trešās grupas būvei.

145. Aktu sastāda četros eksemplāros. Ja inženierbūvi pieņem ekspluatācijā birojs, aktu sastāda piecos eksemplāros. Divus eksemplārus izsniedz pasūtītājam, pa vienam eksemplāram glabājas būvvaldes arhīvā un birojā. Vienu eksemplāru būvvalde vai birojs 30 dienu laikā iesniedz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" reģionālajā meliorācijas nodaļā. Aktu sastāda vienā eksemplārā, ja dokuments ir sagatavots elektroniski.

146. Ja, pamatojoties uz vienu būvprojektu un būvatļauju, ekspluatācijā tiek pieņemtas vairākas būves, akta sesto sadaļu "Būves tehniski ekonomiskie rādītāji" aizpilda katrai būvei atsevišķi.

147. Ja būvprojektā paredzēts labiekārtot teritoriju un tas nav veikts, būvvalde var pieņemt būvi ekspluatācijā vai būves nojaukšanas darbus, nosakot, ka teritorijas labiekārtošanas darbu pabeigšana atliekama uz laiku līdz 10 mēnešiem, bet ne ilgāk par nākamā gada 1. jūniju.

148. Saskaņā ar šo noteikumu 147. punktu atliktos būvdarbus un to pabeigšanas termiņus ieraksta aktā vai izziņā par būves neesību. Aktā vai izziņā par būves neesību minēto atlikto būvdarbu pabeigšanu noteiktajos termiņos kontrolē būvinspektors.

149. Būve ir uzskatāma par pieņemtu ekspluatācijā ar akta parakstīšanu.

150. Būve uzskatāma par nojauktu ar izziņas par būves neesību parakstīšanu.

151. Ja veiktie būvdarbi neatbilst akceptētajai iecerei vai būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, būvvalde lēmumā par konstatētajām atkāpēm norāda konstatētās atkāpes un šo atkāpju novēršanas termiņu.

152. Pēc šo noteikumu 151. punktā minētajā lēmumā norādīto atkāpju novēršanas pasūtītājs atkārtoti vēršas būvvaldē vai birojā. Ja pasūtītājs ir novērsis lēmumā norādītās atkāpes, būvvalde vai birojs pieņem būvi ekspluatācijā, sastādot aktu, vai izsniedz izziņu par inženierbūves neesību.

8.3. Būves konservācijas darbu pabeigšana

153. Pēc konservācijas darbu pabeigšanas pasūtītājs informē būvvaldi par būvdarbu pabeigšanu, iesniedzot aizpildītu paskaidrojuma raksta būves konservācijai II daļu. Ja veikta trešās grupas būves konservācija, būvvaldē papildus iesniedz būves tehniskās apsekošanas atzinumu.

154. Būvvalde piecu darbdienu laikā apseko objektu un pārliecinās, vai būvdarbi veikti atbilstoši būves konservācijas darbu veikšanas projektam un būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, un izdara par to atzīmi paskaidrojuma rakstā būves konservācijai.

155. Ja būvvalde konstatē, ka būvdarbi nav veikti atbilstoši būves konservācijas darbu veikšanas projektam vai būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, tā pasūtītājam lēmumā norāda konstatētās atkāpes no būves konservācijas darbu veikšanas projekta vai būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, termiņus, kā arī citus nosacījumus konstatēto nepilnību novēršanai.

156. Pēc šo noteikumu 155. punktā minētā lēmuma izpildes pasūtītājs atkārtoti vēršas būvvaldē. Ja pasūtītājs ir novērsis lēmumā norādīto, būvvalde par to izdara atzīmi paskaidrojuma rakstā būves konservācijai.

9. Noslēguma jautājumi

157. Noteikumi stājas spēkā 2014. gada 1. oktobrī.

158. Būvniecības likuma 6.1 panta pirmās daļas 1. punktā minētajos gadījumos būvdarbu kontroli un būves pieņemšanu šo noteikumu 8.2. nodaļā noteiktajā kārtībā sākot ar 2015. gada 1. jūliju veic birojs, bet līdz 2015. gada 30. jūnijam – būvvalde.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 

 

1.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 16.septembra
noteikumiem Nr.550

_________________________________ būvvaldei

Paskaidrojuma raksts
(1. grupas būvei)

Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)

   
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds vai juridiskās personas nosaukums)

   
 

(fiziskās personas kods vai juridiskās personas reģistrācijas numurs)

   
 

(dzīvesvieta vai juridiskā adrese, tālruņa numurs)

   
 

(elektroniskā pasta adrese)


Lūdzu izskatīt iesniegumu  
 

(būves nosaukums)

  būvniecībai/nojaukšanai.

I. Ieceres dokumentācija

1. Būvniecības veids (vajadzīgo atzīmēt):

jauna būvniecība atjaunošana nojaukšana
novietošana pārbūve  

2. Ziņas par būvniecības ieceres objektu:

1) būves paredzētais/esošais lietošanas veids  
 

(atbilstoši būvju klasifikācijai)

2) būves raksturlielumi ________________________________________________________________________________________________________

3) būves kadastra apzīmējums (esošām būvēm) _____________________________________________________________________________

4) būves meliorācijas kadastra numurs (esošām būvēm) _____________________________________________________________________

5) nojaukšanas metode (ja paredzēta nojaukšana) ___________________________________________________________________________

6) būvniecībā radīto atkritumu apsaimniekošana (ja paredzēta nojaukšana) ______________________________________________________________________________________________________________________________________

7) būvniecībā radīto atkritumu apjoms (ja paredzēta nojaukšana) ______________________________________________________________________________________________________________________________________

8) būvniecībā radīto atkritumu pārstrādes un apglabāšanas vieta (ja paredzēta nojaukšana) ______________________________________________________________________________________________________________________________________

9) teritorijas sakārtošanas veids (ja paredzēta nojaukšana) ___________________________________________________________________

10) meliorācijas sistēmas īpašnieks vai, ja tāda nav, – tiesiskais valdītājs

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai

______________________________________________________________________________________________________________________________________
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.)

3. Ziņas par skarto nekustamo īpašumu:

1) nekustamā īpašuma kadastra numurs _______________________________________________________________________________________

2) zemes vienības vai būves adrese _____________________________________________________________________________________________

3) zemes vienības kadastra apzīmējums _______________________________________________________________________________________

4) ja būvniecība paredzēta mežā (ja netiek plānota nojaukšana):

a) meža kvartāla numurs _____________

b) meža nogabala numurs ______________

c) atmežojamā platība sadalījumā pa meža nogabaliem ______________

5) nekustamā īpašuma īpašnieks vai, ja tāda nav, – tiesiskais valdītājs vai lietotājs

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai

______________________________________________________________________________________________________________________________________
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.)

6) ja būvniecība paredzēta īpaši aizsargājamā dabas teritorijā:

a) īpaši aizsargājamās dabas teritorijas nosaukums __________________

b) īpaši aizsargājamās dabas teritorijas funkcionālā zona______________

4. Ziņas par būvniecības finansējuma avotu:

privātie līdzekļi

publisko tiesību juridiskās personas līdzekļi

Eiropas Savienības politiku instrumentu līdzekļi

citi ārvalstu finanšu palīdzības līdzekļi

5. Pilnvarotā persona  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvieta, tālruņa numurs,

 

elektroniskā pasta adrese vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., juridiskā adrese, tālruņa numurs)


Juridiskās personas norādītā kontaktpersona  
 

(vārds, uzvārds,

 

personas kods, tālruņa numurs, elektroniskā pasta adrese)


6. Paskaidrojuma raksta izstrādātājs  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods,

 

sertifikāta Nr. vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., būvkomersanta reģistrācijas apliecības Nr.)


7. Būvspeciālists(-i)  
 

(vārds, uzvārds, sertifikāta Nr.)

8. Paskaidrojuma raksta izstrādātāja un būvspeciālista(-u) apliecinājumi

Risinājumi atbilst paredzētajam lietošanas veidam, normatīvajiem aktiem, vietējās pašvaldības saistošajiem noteikumiem, saņemtajiem tehniskajiem vai īpašajiem noteikumiem, un tie neietekmēs citas būves vai tās daļas konstrukciju noturību, inženiertīklu funkcionēšanu, kā arī trešo personu īpašuma tiesības ir ievērotas.

Paskaidrojuma raksta izstrādātājs    
 

(paraksts)

(datums)


Būvspeciālists(-i)      
 

(paraksts)

 

(datums)

9. Būvniecības ierosinātāja (pasūtītāja) apliecinājumi un paraksti

9.1. Apliecinu, ka pievienotie īpašuma apliecinājuma dokumenti (kopijas) ir autentiski, patiesi un pilnīgi, attiecībā uz objektu nav nekādu apgrūtinājumu, aizliegumu vai strīdu. Apņemos īstenot inženierbūves ierīkošanu, nojaukšanu, novietošanu vai pārbūvi (vajadzīgo pasvītrot) atbilstoši izstrādātajai ieceres dokumentācijai.

Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)      
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

9.2. Apliecinu robežzīmju esību apvidū.

Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)      
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

10. Pielikumā – iesniegtie dokumenti (atbilstoši situācijai, vajadzīgo atzīmēt):

īpašuma, valdījuma vai lietojuma tiesības apliecinoši dokumenti uz _____ lp.

tehniskie vai īpašie noteikumi uz __________ lp.

paredzētās būvdarbu veikšanas vietas fotofiksācijas uz __________ lp.

zemes gabala robežu plāns vai derīgs topogrāfiskais plāns uz __________ lp.

zemes īpašuma meliorācijas pases vai meliorācijas kadastra datu izkopējums ar iezīmētām būvju atrašanās vietām un pierakstītiem galvenajiem parametriem (garums, platums, dziļums), ja būvniecības ieceri paredzēts realizēt meliorētā zemē, uz __________ lp.

novietnes plāns atbilstošā vizuāli uztveramā mērogā (M 1:1000; M 1:2000; M 1:5000), kurā norādīts paredzētās vai nojaucamās būves novietojums zemes gabalā un tās galvenie parametri (garums, platums, dziļums), uz derīga topogrāfiskā plāna pilsētās un ciemos, bet ārpus pilsētām un ciemiem – uz zemes robežu plāna, uz __________ lp.

saskaņojumi ar nekustamā īpašuma īpašnieku, ja būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs) nav nekustamā īpašuma īpašnieks, vai, ja tāda nav, – tiesisko valdītāju un trešajām personām uz __________ lp.

skaidrojošs apraksts par būvniecībā radušos atkritumu apsaimniekošanu, to plānoto apjomu un pārstrādes vai apglabāšanas vietu uz __________ lp.

citu pieaicināto būvspeciālistu apliecinājumi par paskaidrojuma raksta atbilstību normatīvo aktu un saņemto tehnisko noteikumu prasībām uz _____ lp.

citu personu atļaujas vai saskaņojumi uz __________ lp.

dokumenti normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos uz __________ lp.

būvniecības ierosinātāja (pasūtītāja) pilnvara (ja iesniegumu iesniedz pilnvarotā persona) uz __________ lp.

citi dokumenti __________________________ uz __________ lp.

Aizpilda būvvalde

11. Teritorijas plānojumā (lokālplānojumā, detālplānojumā) galvenā izmantošana (papildizmantošana) (ja netiek plānota nojaukšana) ___________

12. Būvvaldes atzīme par būvniecības ieceres akceptu

Būvvaldes atbildīgā amatpersona  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)


13. Ieceres realizācijas termiņš  
 

(datums)


14. Atzīme par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi  
 

(datums)


Būvdarbu veicējs/būvētājs  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods,

 

dzīvesvieta, tālruņa numurs vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.,

 

būvkomersanta apliecības reģistrācijas Nr., juridiskā adrese, tālruņa numurs)


Būvvaldes atbildīgā amatpersona  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

15. Lēmums par atteikšanos akceptēt ieceri

Lēmuma numurs _________________________________________________ datums _________________________________________________

Būvvaldes atbildīgā amatpersona  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

II. Būvdarbu pabeigšana

16. Informācija par būvdarbu pabeigšanu

Apliecinu, ka būvdarbi ir pabeigti, un iesniedzu (ierīkošanas, novietošanas vai pārbūves gadījumā) būves izpildmērījuma plānu.

Apliecinu, ka būvdarbi ir pabeigti, teritorija ir sakārtota un visi būvgruži ir apglabāti atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, un iesniedzu būvlaukuma izpildmērījuma plānu (ja būve nojaukta).

Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)      
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

17. Būvdarbu garantijas termiņš

Pēc inženierbūves pieņemšanas ekspluatācijā _____ gadu laikā atklājušos būvdarbu defektus būvdarbu veicējs novērsīs par saviem līdzekļiem.

18. Būvdarbu pārbaude

Objekts apsekots   un konstatēts, ka būvdarbi veikti/nav veikti
 

(datums)

 
(vajadzīgo pasvītrot) atbilstoši akceptētajai ieceres dokumentācijai.

19. Lēmums par konstatētām atkāpēm no akceptētās būvniecības ieceres vai būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem

Lēmuma numurs _________________________________________________ datums _________________________________________________

Lēmuma izpildes termiņš ________________________________________________________________________________________________________

Būvvaldes atbildīgā amatpersona  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

20. Atzīme par būvdarbu pabeigšanu

Izsniegta izziņa par inženierbūves neesību (ja būve nojaukta).

Izziņas numurs un datums ___________________________________________________

Būvvaldes atbildīgā amatpersona  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

Piezīmes.
1. Pieaicinātie būvspeciālisti norādāmi 7. punktā, un tie paraksta 8. punktā ietverto apliecinājumu.
2. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
3. Katru paskaidrojuma raksta daļu aizpilda atsevišķi – izstrādājot ieceres dokumentāciju un pabeidzot būvdarbus.
4. Paskaidrojuma raksta attiecīgās ailes paplašināmas, ja nepieciešams atspoguļot vairāk informācijas.
5. Ja vienlaikus ar būves būvniecību vai nojaukšanu tiek realizēta citas pirmās grupas būves būvniecība vai nojaukšana, paskaidrojuma raksts papildināms ar informāciju par būvējamo vai nojaucamo citu būvi un dokumentiem atbilstoši citiem speciālajiem būvnoteikumiem.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 

 

2.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 16.septembra
noteikumiem Nr.550

__________________________________ būvvaldei

Būvniecības iesniegums

Būvniecības ierosinātājs

   
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds vai juridiskās personas nosaukums)

   
 

(fiziskās personas kods vai juridiskās personas reģistrācijas numurs)

   
 

(dzīvesvieta vai juridiskā adrese, tālruņa numurs)

   
 

(elektroniskā pasta adrese)


Lūdzu izskatīt iesniegumu  
 

(būves nosaukums)

  būvniecībai/nojaukšanai.

1. Būvniecības veids (vajadzīgo atzīmēt):

jauna būvniecība pārbūve atjaunošana
nojaukšana novietošana  

2. Ziņas par būvniecības ieceres objektu:

1) būves grupa  
 

(atbilstoši vispārīgajiem būvnoteikumiem)


2) būves paredzētais/esošais lietošanas veids  
 

(atbilstoši būvju klasifikācijai)

3) būves raksturlielumi ________________________________________________________________________________________________________

4) būves kadastra apzīmējums (esošām būvēm) _____________________________________________________________________________

5) būves meliorācijas kadastra numurs (esošām būvēm) _____________________________________________________________________

6) nojaukšanas metode (ja paredzēta nojaukšana) ___________________________________________________________________________

7) būvniecībā radīto atkritumu apsaimniekošana (ja paredzēta nojaukšana) ______________________________________________________________________________________________________________________________________

8) būvniecībā radīto atkritumu apjoms (ja paredzēta nojaukšana) ______________________________________________________________________________________________________________________________________

9) būvniecībā radīto atkritumu pārstrādes un apglabāšanas vieta (ja paredzēta nojaukšana) ______________________________________________________________________________________________________________________________________

10) teritorijas sakārtošanas veids (ja paredzēta nojaukšana) _________________________________________________________________

11) meliorācijas sistēmas īpašnieks vai, ja tāda nav, – tiesiskais valdītājs

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai

______________________________________________________________________________________________________________________________________
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.)

3. Ziņas par skarto nekustamo īpašumu vai tā daļu:

1) nekustamā īpašuma kadastra numurs _______________________________________________________________________________________

2) zemes vienības vai būves adrese _______________________________________________________________________________________

3) būves, zemes vienības vai zemes vienības daļas kadastra apzīmējums

______________________________________________________________________________________________________________________________________

4) ja būvniecība paredzēta mežā (ja netiek plānota nojaukšana):

a) meža kvartāla numurs ________________________________________________________________________________________________________

b) meža nogabala numurs _______________________________________________________________________________________________________

c) atmežojamā platība sadalījumā pa meža nogabaliem ______________________________________________________________________

5) nekustamā īpašuma īpašnieks vai, ja tāda nav, – tiesiskais valdītājs vai lietotājs

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai

______________________________________________________________________________________________________________________________________
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.)

6) ja būvniecība paredzēta īpaši aizsargājamā dabas teritorijā:

a) īpaši aizsargājamās dabas teritorijas nosaukums __________________________________________________________________________

b) īpaši aizsargājamās dabas teritorijas funkcionālā zona_____________________________________________________________________

7) būvniecības ierosinātājs apliecina ____________ robežzīmju (skaits) esību apvidū.

4. Ziņas par būvniecības finansējuma avotu:

privātie līdzekļi

publisko tiesību juridiskās personas līdzekļi

Eiropas Savienības politiku instrumentu līdzekļi

citi ārvalstu finanšu palīdzības līdzekļi

5. Pilnvarotā persona  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvieta, tālruņa numurs, elektroniskā pasta adrese vai

 

juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., juridiskā adrese, tālruņa numurs)


Juridiskās personas norādītā kontaktpersona  
 

(vārds, uzvārds,

 

personas kods, tālruņa numurs, elektroniskā pasta adrese)

6. Būvprojekta minimālajā sastāvā izstrādātājs

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta Nr. vai

______________________________________________________________________________________________________________________________________
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., būvkomersanta reģistrācijas apliecības Nr.)

7. Būvprojekta izstrādātāja sniegtā informācija par plānoto būvprojekta sastāvu, to nepieciešamo daļu, sadaļu izstrādi

______________________________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________

8. Informācija par konkrētas Eiropas Savienības dalībvalsts normatīvā regulējuma piemērošanu, ja paredzēta būvprojekta izstrāde, piemērojot Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo standartu un būvnormatīvu tehniskās prasības

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(Eiropas Savienības dalībvalsts)

9. Būvprojekta izstrādātāja apliecinājums

Risinājumi atbilst būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem un vietējās pašvaldības saistošajiem noteikumiem.

Būvprojekta izstrādātājs      
 

(paraksts)

 

(datums)

10. Būvniecības ierosinātāja apliecinājumi

Apliecinu, ka pievienotie īpašuma apliecinājuma dokumenti (kopijas) ir autentiski, patiesi un pilnīgi, un attiecībā uz objektu nav nekādu apgrūtinājumu, aizliegumu vai strīdu.

Būvniecības ierosinātājs      
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

Apliecinu robežzīmju esību apvidū.

Būvniecības ierosinātājs      
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

11. Atbildi uz iesniegumu un būvatļauju vēlos saņemt (norādīt vienu no veidiem):

pa pastu uz iesniegumā norādīto adresi

elektroniski uz elektroniskā pasta adresi (atbilstoši Paziņošanas likuma 9. panta otrajai daļai)

___________________________________________

personīgi būvvaldē

12. Pieprasījumu par papildu informācijas (dokumentu) iesniegšanu un/vai lēmumu par atbildes sniegšanas termiņa pagarināšanu sūtīt elektroniski uz elektroniskā pasta adresi ___________________________________________

13. Pielikumā – iesniegtie dokumenti (atbilstoši situācijai, vajadzīgo atzīmēt):

būvprojekts minimālā sastāvā uz __________ lp.

būvniecības ierosinātāja pilnvara (ja iesniegumu iesniedz pilnvarota persona) uz __________ lp.

citi dokumenti ______________________________ uz ___________ lp.

14. Būvniecības ierosinātāja paraksts

Būvniecības ierosinātājs      
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

Aizpilda būvvalde

15. Atzīme par būvniecības ieceres akceptu

Būvatļaujas numurs _________________________________________________ datums _________________________________________________

Būvvaldes darbinieks  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

16. Lēmums par atteikšanos izdot būvatļauju

Būvatļaujas numurs _________________________________________________ datums _________________________________________________

Būvvaldes darbinieks  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

Piezīmes.
1. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
2. Būvniecības iesnieguma attiecīgās ailes paplašināmas, ja nepieciešams atspoguļot vairāk informācijas.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 

 

3.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 16.septembra
noteikumiem Nr.550

Būves tehniskās apsekošanas atzinums

1. Būves nosaukums un atrašanās vieta

______________________________________________________________________________________________________________________________________

2. Būves īpašnieks vai tiesiskais valdītājs  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods,

 

adrese, tālruņa numurs vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs, adrese, tālruņa numurs)


3. Apsekotājs  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, būvprakses sertifikāta numurs, tālruņa numurs

 

vai juridiskās personas nosaukums, būvkomersanta apliecības numurs, adrese, tālruņa numurs)

4. Vispārīgas ziņas par būvi:

1) viena īpašuma/koplietošanas/pašvaldības/valsts meliorācijas sistēma (vajadzīgo pasvītrot)

2) būvprojekta nosaukums, ar kādu būve nodota ekspluatācijā

______________________________________________________________________________________________________________________________________

3) gads, kurā būve nodota ekspluatācijā _________________________________

4) zemes vienības kadastra apzīmējums ______________________________________________________________________________________

5) būves meliorācijas kadastra numurs _________________________________

6) informācija par būvprojekta izpilddokumentāciju

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, glabāšanas vieta)

5. Būves galvenie tehniskie rādītāji (nosusinātā platība, būves garums u. tml.)

______________________________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________

6. Atsevišķu būvju tehniskā stāvokļa novērtējums un atbilstība normatīvo aktu prasībām, apsekošanā konstatēto bojājumu un to cēloņu apraksts

______________________________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________

7. Ieteikumi:

1) veikt turpmāku detalizētu (instrumentālu) izpēti
2)  
3)  

8. Paredzamie būvdarbi

______________________________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________

9. Būves atjaunošanas vai pārbūves būvdarbu izmaksas ___________________________

Pielikumā:

1) Būvobjekta pārskata plāns uz ______________ lp.

2) __________________________________________________________________________________________________________________________________

3) __________________________________________________________________________________________________________________________________

Tehniskā apsekošana veikta ________. gada ____.________________________

Būvspeciālists (kurš veicis tehnisko apsekošanu) ____________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(vārds, uzvārds, būvprakses sertifikāta Nr., paraksts)

Iepazinos:

Būvniecības ierosinātājs ________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.,
amats, vārds, uzvārds un paraksts)

Saskaņots:

Valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" _______________________________
reģionālās meliorācijas nodaļas amatpersona  
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

Piezīmes.
1. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
2. Būvju tehniskās apsekošanas atzinuma attiecīgās ailes paplašināmas, ja nepieciešams atspoguļot vairāk informācijas.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 

 

4.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 16.septembra
noteikumiem Nr.550

_________________________________ būvvaldei

Paskaidrojuma raksts
(būves konservācijai)

Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)

   
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds vai juridiskās personas nosaukums)

   
 

(fiziskās personas kods vai juridiskās personas reģistrācijas numurs)

   
 

(dzīvesvieta vai juridiskā adrese, tālruņa numurs)

   
 

(elektroniskā pasta adrese)


Lūdzu izskatīt iesniegumu  
 

(būves nosaukums)

  konservācijai,
ko iesniedzu, pamatojoties uz  
 

(pašvaldība)

lēmumu par būves konservāciju, lēmuma numurs ______________________________, datums ____________________________.

Nekustamā īpašuma kadastra numurs _________________________________________________________________________________________

I. Ieceres dokumentācija

1. Ziņas par būvniecības ieceres objektu:

1) būves raksturlielumi ________________________________________________________________________________________________________

2) būves kadastra apzīmējums ________________________________________________________________________________________________

3) būves meliorācijas kadastra numurs _______________________________________________________________________________________

4) meliorācijas sistēmas īpašnieks vai, ja tāda nav, – tiesiskais valdītājs

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.)

2. Ziņas par skarto nekustamo īpašumu:

1) nekustamā īpašuma kadastra numurs _______________________________________________________________________________________

2) zemes vienības vai būves adrese _____________________________________________________________________________________________

3) zemes vienības kadastra apzīmējums _______________________________________________________________________________________

4) nekustamā īpašuma īpašnieks vai, ja tāda nav, – tiesiskais valdītājs vai lietotājs

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai

______________________________________________________________________________________________________________________________________
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.)

5) ja būvniecība paredzēta īpaši aizsargājamā dabas teritorijā:

a) īpaši aizsargājamās dabas teritorijas nosaukums __________________________________________________________________________

b) īpaši aizsargājamās dabas teritorijas funkcionālā zona_____________________________________________________________________

3. Ziņas par būvniecības finansējuma avotu:

privātie līdzekļi

publisko tiesību juridiskās personas līdzekļi

Eiropas Savienības politiku instrumentu līdzekļi

citi ārvalstu finanšu palīdzības līdzekļi

4. Pilnvarotā persona  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvieta, tālruņa numurs, elektroniskā pasta adrese vai

 

juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., juridiskā adrese, tālruņa numurs)


Juridiskās personas norādītā kontaktpersona  
 

(vārds, uzvārds,

 

personas kods, tālruņa numurs, elektroniskā pasta adrese)


5. Paskaidrojuma raksta izstrādātājs  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods, sertifikāta Nr. vai

 

juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., būvkomersanta reģistrācijas apliecības Nr.)


6. Būvspeciālists(-i)  
 

(vārds, uzvārds, sertifikāta Nr.)

7. Paskaidrojuma raksta izstrādātāja un būvspeciālista(-u) apliecinājumi

Risinājumi atbilst normatīvajiem aktiem, un tie neietekmēs citas būves vai tās daļas konstrukciju noturību, inženiertīklu funkcionēšanu, kā arī trešo personu īpašuma tiesības ir ievērotas.

Paskaidrojuma raksta izstrādātājs    
 

(paraksts)

(datums)


Būvspeciālists(-i)      
 

(paraksts)

 

(datums)

8. Būvniecības ierosinātāja (pasūtītāja) apliecinājumi un paraksti

8.1. Apliecinu, ka pievienotie īpašuma apliecinājuma dokumenti (kopijas) ir autentiski, patiesi un pilnīgi, attiecībā uz objektu nav nekādu apgrūtinājumu, aizliegumu vai strīdu.

Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)      
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

8.2. Apliecinu robežzīmju esību apvidū.

Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)      
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

9. Pielikumā – iesniegtie dokumenti (atbilstoši situācijai, vajadzīgo atzīmēt):

īpašuma, valdījuma vai lietojuma tiesību apliecinoši dokumenti uz ______ lp.

būvniecības ierosinātāja pilnvara uz ________________________ lp.

būves konservācijas darbu veikšanas projekts uz ________________ lp.

darbu organizēšanas projekts, ja pašvaldība lēmumā par būves konservāciju to ir norādījusi, uz ________________ lp.

kultūrvēsturiskās inventarizācijas akts, ja būve ir kultūras piemineklis, uz ______________ lp.

citi dokumenti _______________________________ uz ___________ lp.

Aizpilda būvvalde

10. Atzīme par būves konservācijas darbu akceptu

Būvvaldes atbildīgā amatpersona  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts1)

 

(datums)


11. Ieceres realizācijas termiņš  
 

(datums)


12. Atzīme par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi  
 

(datums)


Būvdarbu veicējs  
 

(juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.,

 

būvkomersanta apliecības reģistrācijas Nr., juridiskā adrese, tālruņa numurs)


Būvvaldes atbildīgā amatpersona  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts1)

 

(datums)

13. Lēmums par atteikšanos akceptēt būves konservācijas darbus

Lēmuma numurs _________________________________________________ datums _________________________________________________

Būvvaldes atbildīgā amatpersona  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts1)

 

(datums)

II. Būvdarbu pabeigšana

14. Informācija par būvdarbu pabeigšanu

Apliecinu, ka būvdarbi ir pabeigti un veikti atbilstoši akceptētajam būves konservācijas darbu veikšanas projektam.

Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)      
 

(vārds, uzvārds, paraksts1)

 

(datums)

15. Būvdarbu pārbaude

Objekts apsekots   un konstatēts,
 

(datums)

 
ka būvdarbi veikti/nav veikti (vajadzīgo pasvītrot) atbilstoši būves konservācijas darbu veikšanas projektam.

16. Lēmums par konstatētām atkāpēm no akceptētā konservācijas darbu veikšanas projekta vai būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem

Lēmuma numurs _________________________________________________ datums _________________________________________________

Lēmuma izpildes termiņš ________________________________________________________________________________________________________

Būvvaldes atbildīgā amatpersona  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts1)

 

(datums)

17. Atzīme par būvdarbu pabeigšanu

Būvvaldes atbildīgā amatpersona  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts1)

 

(datums)

Piezīmes.
1. Pieaicinātie būvspeciālisti norādāmi 6. punktā, un tie paraksta 7. punktā ietverto apliecinājumu.
2. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
3. Katru paskaidrojuma raksta daļu aizpilda atsevišķi – izstrādājot ieceres dokumentāciju un pabeidzot būvdarbus.
4. Paskaidrojuma raksta attiecīgās ailes paplašināmas, ja nepieciešams atspoguļot vairāk informācijas.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 

 

5.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 16.septembra
noteikumiem Nr.550

_________________________________ būvvaldei

Būvatļauja Nr. ______

Izdota  
 

(būvniecības ierosinātāja (pasūtītāja) – fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods,

 

dzīvesvieta, tālruņa numurs, elektroniskā pasta adrese vai juridiskās personas nosaukums,

 

reģistrācijas Nr., juridiskā adrese, tālruņa numurs)

  būvniecībai/nojaukšanai.

(objekta (būves) nosaukums)

 

1. Būvniecības veids (vajadzīgo atzīmēt):

jauna būvniecība pārbūve atjaunošana
nojaukšana novietošana  

2. Ziņas par būvniecības objektu:

1) būves grupa  
 

(atbilstoši vispārīgajiem būvnoteikumiem)


2) būves paredzētais/esošais lietošanas veids  
 

(atbilstoši būvju klasifikācijai)

3) būves raksturlielumi ________________________________________________________________________________________________________

4) būves kadastra apzīmējums (esošām būvēm) _____________________________________________________________________________

5) būves meliorācijas kadastra numurs (esošām būvēm) _____________________________________________________________________

6) nojaukšanas metode (ja paredzēta nojaukšana) ___________________________________________________________________________

7) būvniecībā radīto atkritumu apsaimniekošana (ja paredzēta nojaukšana) ______________________________________________________________________________________________________________________________________

8) būvniecībā radīto atkritumu apjoms (ja paredzēta nojaukšana) ______________________________________________________________________________________________________________________________________

9) būvniecībā radīto atkritumu pārstrādes un apglabāšanas vieta (ja paredzēta nojaukšana) ______________________________________________________________________________________________________________________________________

10) teritorijas sakārtošanas veids (ja paredzēta nojaukšana) _________________________________________________________________

11) būves īpašnieks vai, ja tāda nav, – tiesiskais valdītājs

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.)

3. Ziņas par skarto nekustamo īpašumu vai tā daļu:

1) nekustamā īpašuma kadastra numurs ______________________________________________________________________________________

2) zemes vienības vai būves adrese ____________________________________________________________________________________________

3) būves, zemes vienības vai zemes vienības daļas kadastra apzīmējums

______________________________________________________________________________________________________________________________________

4) ja būvniecība paredzēta mežā (ja netiek plānota nojaukšana):

a) meža kvartāla numurs ________________________________________________________________________________________________________

b) meža nogabala numurs _______________________________________________________________________________________________________

c) atmežojamā platība sadalījumā pa meža nogabaliem ______________________________________________________________________

5) nekustamā īpašuma īpašnieks vai, ja tāda nav, – tiesiskais valdītājs vai lietotājs

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai

______________________________________________________________________________________________________________________________________
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.)

6) ja būvniecība paredzēta īpaši aizsargājamā dabas teritorijā:

a) īpaši aizsargājamās dabas teritorijas nosaukums ___________________________________________________________________________

b) īpaši aizsargājamās dabas teritorijas funkcionālā zona_____________________________________________________________________

4. Būvprojekta izstrādātājs  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods, sertifikāta Nr. vai

 

juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., būvkomersanta reģistrācijas apliecības Nr.)

5. Teritorijas plānojumā (lokālplānojumā, detālplānojumā) galvenā izmantošana (papildizmantošana)

______________________________________________________________________________________________________________________________________

6. Būvdarbu īstenošanas vietas pārbaude  
 

(apsekošanas datums)


Atzinums par būves pārbaudi  
 

(numurs un datums)

Projektēšanas nosacījumi

7. Projektēšanas nosacījumi (vajadzīgo atzīmēt):

1) saskaņojumi ar zemes gabala īpašnieku vai tiesisko valdītāju:

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(zemes vienības vai būves adrese)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(zemes vienības vai būves adrese)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(zemes vienības vai būves adrese)

2) saskaņojumi ar trešajām personām:

ar blakus esošo nekustamo īpašumu īpašniekiem, kopīpašniekiem:

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(zemes vienības vai būves adrese)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(zemes vienības vai būves adrese)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(zemes vienības vai būves adrese)

3) tehniskie un īpašie noteikumi un to izdevēju saskaņojumi:

ar valsts institūcijām:

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

ar pašvaldības institūcijām:

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

ar inženiertīklu turētājiem:

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

4) tehniskie un īpašie noteikumi, ja nav nepieciešams to izdevēja saskaņojums:

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

5) citu institūciju saskaņojumi:

valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" reģionālā nodaļa

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(nosaukums, adrese, kontaktinformācija)

6) vides pieejamības prasības:

teritoriju labiekārtojumam, piebraucamajiem ceļiem, ielām, ietvēm, gājēju celiņiem un gājēju pārejām attiecībā uz iespēju pārvietoties no viena augstuma līmeņa un citu līmeni

citas prasības attiecībā uz ietekmēto teritoriju ___________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________

7) būvprojekta sastāvs:

vispārīgā daļa (projektēšanas uzdevums, būvatļauja, saskaņojumu saraksts, pamatrādītāji)

teksta daļa

darbu apjomi

būvizstrādājumu specifikācija

sarakste un dokumentācija

rasējumi un grafiskā daļa

darbu organizēšanas projekts

ekonomiskā daļa

papildu prasības būvprojekta detalizācijai atbilstoši pašvaldības teritorijas plānojumam _____________________________

8) būvprojekta izstrāde, piemērojot  
 

(Eiropas Savienības dalībvalsts)

nacionālo standartu un būvnormatīvu tehniskās prasības

9) būvprojekta ekspertīze

10) prasības būvniecības atkritumu apsaimniekošanai

______________________________________________________________________________________________________________________________________

11) citas prasības atbilstoši teritorijas plānojumam, lokālplānojumam vai detālplānojumam (ja tāds ir izstrādāts)

12) būvspeciālistu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana:

būvprojekta izstrādātājam

būvprojekta vadītājam

būvprojekta ekspertam

8. Projektēšanas nosacījumu izpildes termiņš  
 

(datums)

Būvdarbu uzsākšanas nosacījumi

9. Būvdarbu uzsākšanas nosacījumi

Būvvaldē iesniedzamie dokumenti (vajadzīgo atzīmēt):

izstrādāts un saskaņots būvprojekts

informācija par būvprojekta īstenošanas kopējām izmaksām

informācija par būvdarbu veicēju (juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., būvkomersanta reģistrācijas apliecības Nr.)

būvdarbu veicēja civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polises kopija

būvdarbu žurnāls

atbildīgā būvdarbu vadītāja un būvdarbu vadītāju saistību raksti

atbildīgā būvuzrauga un būvuzraugu saistību raksti

atbildīgo būvspeciālistu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises kopijas

būvuzraudzības plāns

autoruzraudzības līgums

autoruzraudzības žurnāls

informācija par darba aizsardzības koordinatoru (vārds, uzvārds, personas kods, tālruņa numurs), ja būvdarbus veic vairāk kā viens būvdarbu veicējs

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas atļauja, ja būvdarbi paredzēti valsts aizsargājamā kultūras piemineklī vai tā aizsardzības zonā

citi dokumenti, ja to paredz normatīvie akti ________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Būvvaldes atzīmes un lēmumi

10. Atzīme par projektēšanas nosacījumu izpildi  
 

(datums)

Pēc atzīmes veikšanas par projektēšanas nosacījumu izpildi būvdarbu uzsākšanas nosacījumi jāizpilda divu gadu laikā.

Būvvaldes atbildīgā amatpersona  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)


11. Atzīme par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi  
 

(datums)


Būvvaldes atbildīgā amatpersona  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

12. Pēc atzīmes veikšanas par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi maksimālais būvdarbu veikšanas ilgums ir ________________________ gadi

1) būvdarbi veicami līdz  
 

(datums)

2) būvdarbu veicēja civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polisē norādītais apdrošināšanas periods _____________________________________

3) inženierbūves nodošana ekspluatācijā veicama līdz  
 

(datums)


Būvvaldes atbildīgā amatpersona  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

Šo būvatļauju (administratīvo aktu) mēneša laikā pēc tās spēkā stāšanās var apstrīdēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(iestādes nosaukums, adrese)

13. Būvatļauja pagarināta līdz  
 

(datums)


Būvvaldes atbildīgā amatpersona  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

Piezīmes.
1. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
2. Būvatļaujas attiecīgās ailes paplašināmas, ja nepieciešams atspoguļot vairāk informācijas.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 

 

6.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 16.septembra
noteikumiem Nr.550

Apliecinājumu paraugi

Būvprojekta vadītāja apliecinājums

Šajā būvprojektā ir iekļautas un izstrādātas visas nepieciešamās daļas atbilstoši būvatļaujā ietvertajiem nosacījumiem.

Būvprojekta vadītājs  
 

(vārds, uzvārds, sertifikāta Nr.)


     

(datums)

 

(paraksts)

Būvprojekta daļas vadītāja apliecinājums

Šī būvprojekta ____________________________________________ daļas risinājumi atbilst Latvijas būvnormatīvu un citu normatīvo aktu, kā arī tehnisko vai īpašo noteikumu prasībām.

Būvprojekta daļas vadītājs  
 

(vārds, uzvārds, sertifikāta Nr.)


     

(datums)

 

(paraksts)

Būvprojekta daļas vadītāja apliecinājums1

Šī būvprojekta _____________________________________________ daļas risinājumi atbilst Latvijas būvnormatīvu un citu normatīvo aktu un Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo standartu un būvnormatīvu tehniskajām, kā arī tehnisko vai īpašo noteikumu prasībām.

Būvprojekta daļas vadītājs  
 

(vārds, uzvārds, sertifikāta Nr.)


     

(datums)

 

(paraksts)

Piezīmes.
1. 1 Aizpilda, ja būvprojekts izstrādāts, piemērojot Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo standartu un būvnormatīvu tehniskās prasības.
2. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 

 

7.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 16.septembra
noteikumiem Nr.550

__________________________________________ būvvaldes

 

būvatļaujas Nr

 

pielikums Nr

 

(datums)

 

(numurs)

 

(kārtas numurs)

 

1. Būvdarbu veicējs  
 

(juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.,

 

būvkomersanta apliecības reģistrācijas Nr., juridiskā adrese, tālruņa numurs)

2. Pieaicinātie būvspeciālisti:

1) atbildīgais būvdarbu vadītājs  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta Nr.)

2) būvdarbu vadītājs  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta Nr.,

 

juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., būvkomersanta reģistrācijas apliecības Nr.)

3) atbildīgais būvuzraugs  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta Nr. vai

 

juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., būvkomersanta reģistrācijas apliecības Nr.)

4) būvuzraugs  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta Nr. vai

 

juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., būvkomersanta reģistrācijas apliecības Nr.)

5) atbildīgais autoruzraugs  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta Nr. vai

 

juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., būvkomersanta reģistrācijas apliecības Nr.)

6) autoruzraugs  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta Nr. vai

 

juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., būvkomersanta reģistrācijas apliecības Nr.)

7) darba aizsardzības koordinators  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds,

 

personas kods, tālruņa numurs)


Būvvaldes atbildīgā amatpersona  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

Piezīmes.
1. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
2. Būvatļaujas pielikuma attiecīgās ailes paplašināmas gadījumā, ja nepieciešams atspoguļot vairāk informācijas.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 

 

8.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 16.septembra
noteikumiem Nr.550

Nozīmīgo konstrukciju pieņemšanas akts

________. gada ____.________________________

Objekta nosaukums un adrese ___________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Konstrukcijas nosaukums ________________________________________________________________________________________________________

Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvieta un tālruņa numurs

______________________________________________________________________________________________________________________________________
vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., juridiskā adrese un tālruņa numurs)

Komisijas sastāvs:

1. Būvdarbu veicēja pārstāvis  
 

(vārds, uzvārds un amats)

2. Būvprojekta izstrādātāja pārstāvis (ja tiek veikta autoruzraudzība)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(vārds, uzvārds un amats)

3. Būvniecības ierosinātāja (pasūtītāja) pārstāvis (būvuzraugs)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(vārds, uzvārds un amats)

Komisija veica apskati (ārējo pārbaudi) un kvalitātes pārbaudi konstrukcijām, kuras izpildījis

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Komisija konstatēja:

1. Pieņemšanai uzrādītas šādas konstrukcijas: __________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(konstrukciju uzskaitījums un īss raksturojums)

2. Darbi izpildīti saskaņā ar  
 

(būvprojekta izstrādātāja vārds un uzvārds vai

______________________________________________________________________________________________________________________________________
juridiskās personas nosaukums, būvprojekta nosaukums un rasējuma Nr.)

3. Konstrukcijās lietoti šādi materiāli, konstrukcijas un izstrādājumi:

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(norādīt sertifikātus vai citus kvalitāti apliecinošus dokumentus)

______________________________________________________________________________________________________________________________________

4. Darba gaitā atkāpes no būvprojekta nav/ir pieļautas (nevajadzīgo svītrot).

Pieļautās atkāpes saskaņotas ar  
 

(attiecīgā institūcija,

______________________________________________________________________________________________________________________________________
rasējuma Nr. un saskaņošanas datums)

Komisijas lēmums

Darbi ir veikti atbilstoši būvprojektam, būvnormatīviem un standartiem, un tie ir pieņemti.

Būvdarbu veicēja pārstāvis  
 

(vārds, uzvārds, paraksts1)

Būvprojekta izstrādātāja pārstāvis (ja tiek veikta autoruzraudzība)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(vārds, uzvārds, paraksts1)

Būvniecības ierosinātāja (pasūtītāja) pārstāvis (būvuzraugs)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(vārds, uzvārds, paraksts1)

Piezīme. 1 Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 

 

9.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 16.septembra
noteikumiem Nr.550

Segto darbu pieņemšanas akts

________. gada ____.________________________

Objekta nosaukums un adrese ___________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Darba nosaukums ________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvieta un tālruņa numurs vai

______________________________________________________________________________________________________________________________________
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., juridiskā adrese un tālruņa numurs)

Komisijas sastāvs:

1. Būvdarbu veicēja pārstāvis  
 

(vārds, uzvārds un amats)

2. Būvprojekta izstrādātāja pārstāvis (ja tiek veikta autoruzraudzība)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(vārds, uzvārds un amats)

3. Būvniecības ierosinātāja (pasūtītāja) pārstāvis (būvuzraugs)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(vārds, uzvārds un amats)

Komisija veica apskati (ārējo pārbaudi) un kvalitātes pārbaudi segtajiem darbiem, kurus izpildījis

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Komisija konstatēja:

1. Pieņemšanai uzrādīts  
 

(īss darba raksturojums)

 

2. Darbi izpildīti saskaņā ar  
 

(būvprojekta izstrādātāja vārds un uzvārds vai

 

juridiskās personas nosaukums, būvprojekta nosaukums un rasējuma Nr.)

3. Veicot darbus, lietoti šādi materiāli, konstrukcijas un izstrādājumi:

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(norādīt sertifikātus vai citus kvalitāti apliecinošus dokumentus)

______________________________________________________________________________________________________________________________________

4. Darba gaitā atkāpes no būvprojekta nav/ir pieļautas (nevajadzīgo svītrot).

Pieļautās atkāpes saskaņotas ar  
 

(attiecīgā institūcija,

 

rasējuma Nr. un saskaņošanas datums)

Komisijas lēmums

Darbi ir veikti atbilstoši būvprojektam, būvnormatīviem un standartiem, un tie ir pieņemti.

Būvdarbu veicēja pārstāvis  
 

(vārds, uzvārds, paraksts1)

Būvprojekta izstrādātāja (pasūtītāja) pārstāvis (ja tiek veikta autoruzraudzība)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(vārds, uzvārds, paraksts1)

Būvniecības ierosinātāja pārstāvis (būvuzraugs)  
 

(vārds, uzvārds, paraksts1)

Piezīme. 1 Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 

 

10.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 16.septembra
noteikumiem Nr.550

IZZIŅA
par būves neesību

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(būves nosaukums)

ar kadastra apzīmējumu ______________________ un meliorācijas kadastra numuru ______________________ (ja tāds piešķirts),
kas atrodas   ,
 

(adrese)

 
ir nojaukta.

1. Ziņas par nojaukto būvi:

1) būves īpašnieks vai, ja tāda nav, – tiesiskais valdītājs vai lietotājs

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.)

2) būves grupa  
 

(atbilstoši vispārīgajiem būvnoteikumiem)


3) būves lietošanas veids  
 

(atbilstoši būvju klasifikācijai)

2. Ziņas par nekustamo īpašumu, kurā nojaukta būve:

1) nekustamā īpašuma kadastra numurs _______________________________________________________________________________________

2) zemes vienības vai būves adrese _____________________________________________________________________________________________

3) zemes vienības kadastra apzīmējums ________________________________________________________________________________________

4) nekustamā īpašuma īpašnieks vai, ja tāda nav, – tiesiskais valdītājs vai lietotājs

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.)

3. Ziņas par būvniecību:

1) būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvieta un tālruņa numurs

______________________________________________________________________________________________________________________________________
vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., juridiskā adrese un tālruņa numurs)

2) būvdarbi veikti, pamatojoties uz (vajadzīgo atzīmēt):

  paskaidrojuma rakstu Nr.      
 

(datums)

       
  būvatļauju Nr.        
 

(datums)

         

3) objekts apsekots    
 

(datums)

 

4) atliktie būvdarbi jāpabeidz šādā apjomā un termiņos:

Nr.
p.k.

Darba nosaukums

Mērvienība

Daudzums

Pabeigšanas termiņš

1.

       

2.

       

3.

       

Būvvaldes atbildīgā amatpersona  
 

(amats,

     

vārds, uzvārds, paraksts)

 

(datums)

Piezīme. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 

 

11.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 16.septembra
noteikumiem Nr.550

APLIECINĀJUMS
par būves gatavību ekspluatācijai vai būves nojaukšanu
(nevajadzīgo svītrot)

Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvieta un tālruņa numurs

 

vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., juridiskā adrese un tālruņa numurs)


1. Paziņo, ka  
 

(būves nosaukums)

būvdarbi vai nojaukšanas darbi (nevajadzīgo svītrot), kas veikti, pamatojoties uz
būvatļauju Nr.   , ko   izsniegusi   ,
     

(datums)

 

(būvvaldes nosaukums)

 
ir pabeigti.

2. Ziņas par uzbūvēto objektu:

1) būves grupa  
 

(atbilstoši vispārīgajiem būvnoteikumiem)


2) būves paredzētais/esošais lietošanas veids (kods)  
 

(atbilstoši būvju klasifikācijai)

3) būves raksturlielumi ___________________________________________________________________________________________________________

4) būves materiāls (izņemot gadījumu, ja būve nojaukta) _____________________________________________________________________

5) būves kadastra apzīmējums ___________________________________________________________________________________________________

6) būves meliorācijas kadastra numurs _________________________________________________________________________________________

7) būves īpašnieks vai, ja tāda nav, – tiesiskais valdītājs

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.)

3. Ziņas par skarto nekustamo īpašumu vai tā daļu:

1) nekustamā īpašuma kadastra numurs ________________________________________________________________________________________

2) zemes vienības vai būves adrese ______________________________________________________________________________________________

3) zemes vienības, būves kadastra apzīmējums ________________________________________________________

4) nekustamā īpašuma īpašnieks vai, ja tāda nav, – tiesiskais valdītājs vai lietotājs

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods vai

______________________________________________________________________________________________________________________________________
juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.)

4. Ziņas par būvniecību:

4.1. būvniecības sākta   un pabeigta    
 

(datums)

 

(datums)

 

4.2. veiktie būvdarbi atbilst būvprojektam, ko izstrādājis

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(būvprojekta izstrādātāja vārds, uzvārds, sertifikāta Nr.

______________________________________________________________________________________________________________________________________
vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., būvkomersanta reģistrācijas apliecības Nr.)

4.3. izmaiņas un atkāpes no saskaņotā būvprojekta ir/nav (nevajadzīgo svītrot), tās noteiktajā kārtībā saskaņotas un atzīmētas tehniskajā dokumentācijā

4.4. būvprojekta īstenošanā piedalījušies šādi būvniecības dalībnieki:

4.4.1. būvdarbu veicējs  
 

(juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.,

 

būvkomersanta apliecības reģistrācijas Nr., juridiskā adrese, tālruņa numurs)


4.4.2. atbildīgais būvdarbu vadītājs  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta Nr.)

4.4.3. būvuzraugs (ja tiek veikta būvuzraudzība)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta Nr.)

4.4.4. būvprojekta izstrādātājs (ja tiek veikta autoruzraudzība)

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta Nr.)

4.5. būvniecībā radīto atkritumu apsaimniekošanu veica

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(atkritumu apsaimniekotāja nosaukums)

5. Apliecina, ka:

5.1. būve ir gatava pieņemšanai ekspluatācijā vai būve ir nojaukta (nevajadzīgo svītrot)

5.2. visi būvniecībā radītie atkritumi ir apsaimniekoti atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām par atkritumu apsaimniekošanu

5.3. būvprojektā paredzētās tehnoloģiskās iekārtas, speciālās sistēmas un iekārtas ir uzstādītas, pārbaudītas un noregulētas atbilstoši būvprojektam un atbilst normatīvajiem aktiem būvniecībā (izņemot gadījumu, ja būve nojaukta)

5.4. inženiertīkli, speciālās sistēmas un iekārtas ir demontētas atbilstoši būvprojektam, ja būve nojaukta

5.5. pēc būves pieņemšanas ekspluatācijā _____ gadu laikā atklājušos būvdarbu defektus būvdarbu veicējs novērsīs par saviem līdzekļiem

5.6. būvniecības kopējās izmaksas ir __________ euro, tai skaitā publisko tiesību juridiskās personas, Eiropas Savienības politiku instrumentu vai citas ārvalstu finanšu palīdzības līdzekļi __________ euro

5.7. atliktie būvdarbi tiks pabeigti šādā apjomā un termiņos:

Nr.
p.k.

Darba nosaukums

Mērvienība

Daudzums

Pabeigšanas termiņš

1.

       

2.

       

3.

       

Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)    
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

(datums)


Būvdarbu veicējs    
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

(datums)


Atbildīgais būvdarbu vadītājs    
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

(datums)


Būvuzraugs (ja tiek veikta būvuzraudzība)
     
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

(datums)


Būvprojekta izstrādātājs    
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

(datums)

Piezīmes.
1. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
2. Apliecinājuma attiecīgās ailes paplašināmas, ja nepieciešams atspoguļot vairāk informācijas.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

 

 

12.pielikums
Ministru kabineta
2014.gada 16.septembra
noteikumiem Nr.550

AKTS

Kods

par __________________________________________________________________________________________________________________________________
(būves nosaukums, adrese, ja nav, – atrašanās vieta, un būves kadastra apzīmējums)

pieņemšanu ekspluatācijā

     

(akta sastādīšanas vieta)

 

(datums)

Būvniecības vieds (vajadzīgo atzīmēt):

jauna būvniecība pārbūve
atjaunošana novietošana

Būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)  
 

(fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods,

 

dzīvesvieta un tālruņa numurs vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., juridiskā adrese un tālruņa numurs)

1. Pieņemšanas darbu veic būvvalde/Būvniecības valsts kontroles birojs (nevajadzīgo svītrot):

1.1. būvinspektors  
 

(vārds, uzvārds, būvniecības kontroles tiesību apliecības Nr.)

1.2. pašvaldības arhitekts  
 

(vārds, uzvārds, sertifikāta Nr.)

1.3. cita amatpersona  
 

(vārds, uzvārds, amats)

2. Pieņemšanas darbā pieaicinātie (pēc būvvaldes/Būvniecības valsts kontroles biroja (nevajadzīgo svītrot) uzaicinājuma):

2.1. būvuzraugs  
   

(fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta Nr.)

2.2. būvprojekta izstrādātājs  
   

(fiziskās personas vārds, uzvārds, sertifikāta Nr.)

2.3. būvdarbu veicējs  
   

(juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr.,

 

būvkomersanta apliecības reģistrācijas Nr., juridiskā adrese, tālruņa numurs)

2.4.  
 

(specialitāte, amats, vārds, uzvārds)

3. Būvvalde/Būvniecības valsts kontroles birojs (nevajadzīgo svītrot) iepazinās ar:

3.1. tās rīcībā nodotu būvprojektu _________ sējumos

3.2. būvdarbu izpildi un būvdarbu izpildes dokumentāciju:

3.2.1. būvdarbu žurnālu Nr. __________

3.2.2. autoruzraudzības žurnālu Nr. __________

3.2.3. nozīmīgo konstrukciju un segto darbu pieņemšanas aktiem uz ______ lp. _____ sējumā(-os)

3.2.4. būvuzrauga pārskatu par būvuzraudzības plāna izpildi uz _______ lp.

4. Būvvalde/Būvniecības valsts kontroles birojs (nevajadzīgo svītrot) izvērtēja:

4.1. būvniecības ierosinātāja (pasūtītāja) apliecinājumu par būves gatavību ekspluatācijai

4.2. šādu valsts, pašvaldību un citu institūciju atzinumus:

4.2.1.       atzinums Nr. _______ uz ______ lp.
 

(institūcija)

 

(datums)

 
4.2.2.       atzinums Nr. _______ uz ______ lp.
 

(institūcija)

 

(datums)

 
4.2.3.       atzinums Nr. _______ uz ______ lp.
 

(institūcija)

 

(datums)

 
4.2.4.       atzinums Nr. _______ uz ______ lp.
 

(institūcija)

 

(datums)

 
4.2.5.       atzinums Nr. _______ uz ______ lp.
 

(institūcija)

 

(datums)

 

4.3. būvprojekta izstrādātāja   atzinumu Nr. _______ uz ______ lp.
 

(datums)

 

5. Būvvalde/Būvniecības valsts kontroles birojs (nevajadzīgo svītrot) uzklausīja pieņemšanas darbā pieaicinātās amatpersonas un speciālistus un konstatēja:

5.1. būvdarbi veikti, pamatojoties uz būvatļauju Nr.   , ko  
     

(datums)

izsniegusi  
 

(būvvaldes nosaukums)


5.2. būvniecības sākta   un pabeigta  
 

(datums)

 

(datums)

5.3. būve atbilst būvprojektam, ko izstrādājis

______________________________________________________________________________________________________________________________________
(būvprojekta izstrādātāja vārds, uzvārds, sertifikāta Nr.

______________________________________________________________________________________________________________________________________
vai juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas Nr., būvkomersanta reģistrācijas apliecības Nr.)

5.4. izmaiņas un atkāpes no saskaņotā būvprojekta ir/nav (nevajadzīgo svītrot), tās noteiktajā kārtībā saskaņotas un atzīmētas tehniskajā dokumentācijā.

6. Būves tehniski ekonomiskie rādītāji:

6.1. būve:

6.1.1. būves lietošanas veids __________________________

6.1.2. būves garums _______________ m

6.1.3. būves augstums ________________m

6.1.4. būves virszemes daļa ___________ m

6.1.5. būves apakšzemes daļa ___________ m

6.1.6. citi parametri_____________________

6.1.7. būves tehniskais raksturojums:

Nr.
p.k.

Būves lietošanas veids (kods atbilstoši būvju klasifikācijai)

Konstrukciju materiāls

Šķērsgriezums (mm)

Daudzums (m)

         
         

6.1.8. inženiertehniskais aprīkojums (vajadzīgo atzīmēt vai norādīt):

6.1.8.1. elektroapgāde:

centralizētā

autonomā ( vēja ūdens saules cita)

6.1.8.2. drošības sistēmas:

aizsargsignalizācijas

ārkārtējo apstākļu apziņošanas

6.1.8.3. cits aprīkojums:

1) ________________________________________________________________________________________________ (norādīt atbilstošo)

2) ________________________________________________________________________________________________ (norādīt atbilstošo)

3) ________________________________________________________________________________________________ (norādīt atbilstošo)

6.2. ārējie inženiertīkli:

6.2.1. inženiertīklu lietošanas veids (ūdensvads, kanalizācija, kabeļi) ________

6.2.2. trases kopgarums ___________ m

6.2.3. virszemes daļa ___________ m

6.2.4. apakšzemes daļa ___________ m

6.2.5. inženiertīklu tehniskais raksturojums:

Nr.
p.k.

Inženiertīklu lietošanas veids (kods atbilstoši būvju klasifikācijai)

Konstrukciju materiāls

Šķērsgriezums (mm)

Daudzums (m)

         
         

6.3. ielas (ceļu pārvadi):

6.3.1. ielas (ceļu pārvada) kopējais garums ___________ m

6.3.2. kopējā platība, kurā veikti darbi, ___________ m2

6.3.3. brauktuves platība ___________ m2, ietvju platība ___________ m2

6.3.4. zālāju platība ___________ m2, nomales platība ___________ m2

6.3.5. nogāžu nostiprinājums ar zāļu sēju ___________ m2

6.3.6. ielas (ceļu pārvada) tehniskais raksturojums:

Nr.
p.k.

Būves tehniskie rādītāji

Daudzums (m)

1.

   

2.

   

6.3.7. lietošanas raksturojums:

Nr.
p.k.

Inženierbūves lietošanas veids (kods atbilstoši būvju klasifikācijai)

Daudzums (m2)

1.

   

2.

   

3.

   

6.4. vides pieejamība (ja būvatļaujā noteiktas vides pieejamības prasības):

teritoriju labiekārtojumam, piebraucamajiem ceļiem, ielām, ietvēm, gājēju celiņiem un gājēju pārējām attiecībā uz iespēju pārvietoties no viena augstuma līmeņa uz citu līmeni

citas prasības attiecībā uz ietekmēto teritoriju.

7. Būvniecības kopējās izmaksas (pēc būvniecības ierosinātāja (pasūtītāja) apliecinājuma) ir _________ euro, tai skaitā būvdarbu ________________ euro.

8. Inženiertīkli un iekārtas pārbaudītas un atzītas par derīgām ekspluatācijai ar attiecīgiem atzinumiem, kas pievienoti šim aktam.

9. Iekārtas uzbūvētas, samontētas, noregulētas, izmēģinātas un pieņemtas ar attiecīgiem dokumentiem, kas pievienoti šim aktam.

10. Atliktie būvdarbi jāpabeidz šādā apjomā un termiņos:

Nr.
p.k.

Darba nosaukums

Mērvienība

Daudzums

Pabeigšanas termiņš

1.

       

2.

       

3.

       

11. Pēc būves pieņemšanas ekspluatācijā _____ gadu laikā atklājušos būvdarbu defektus galvenais būvdarbu veicējs novērsīs par saviem līdzekļiem.

12. Būvvalde/Būvniecības valsts kontroles birojs (nevajadzīgo svītrot) ierosina atzīt
  par derīgu ekspluatācijai.

(būves nosaukums)

 

13. Par būvi ir ierosināta tiesvedība (apstrīdēta būvatļauja) ________________ tiesā, lietas numurs ______________.

14. Pieņemšanas akts sastādīts _____ eksemplāros. Izpilddokumentācija nodota glabāšanai ____________________________.

Būvinspektors  
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

Pašvaldības arhitekts  
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

Cita amatpersona  
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

Pieaicinātie:

būvuzraugs    
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

(datums)

autoruzraugs    
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

(datums)

 

(specialitāte, amats, vārds, uzvārds, paraksts)

Ar aktu iepazinās:

būvniecības ierosinātājs (pasūtītājs)    
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

(datums)


būvdarbu veicējs    
 

(vārds, uzvārds, paraksts)

(datums)

Piezīmes.
1. Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
2. Akta 6.2. un 6.3. apakšpunktu aizpilda atbilstoši situācijai, ja vienlaikus ar būves būvniecību tiek izbūvēti ārējie inženiertīkli un ielas.
3. Būves pārbūves vai atjaunošanas gadījumā akta 6. punktu aizpilda tādā apjomā, kas raksturo būvē veiktās izmaiņas.
4. Akta attiecīgās ailes paplašināmas, ja nepieciešams atspoguļot vairāk informācijas.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!