Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Pārtikas un veterinārais dienests
Valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors publicē rīkojumus par karantīnas teritorijas noteikšanu un rīkojumus par karantīnas atcelšanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Pārtikas un veterinārā dienesta 2014. gada 25. jūlija rīkojums Nr. 155 "Par Āfrikas cūku mēra karantīnas teritorijas noteikšanu Valkas novada Ērģemes, Kārķu un Valkas pagastos, Valkas pilsētā, Naukšēnu novada Naukšēnu pagastā un Strenču novada Jērcēnu pagastā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 29.07.2014., Nr. 147 (5207) https://www.vestnesis.lv/op/2014/147.8

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojums Nr.157

Par grozījumiem

Vēl šajā numurā

29.07.2014., Nr. 147 (5207)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Pārtikas un veterinārais dienests

Veids: rīkojums

Numurs: 155

Pieņemts: 25.07.2014.

OP numurs: 2014/147.8

2014/147.8
RĪKI

Pārtikas un veterinārā dienesta rīkojumi: Šajā laidienā 4 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojums Nr.155

Rīgā 2014.gada 25.jūlijā

Par Āfrikas cūku mēra karantīnas teritorijas noteikšanu Valkas novada Ērģemes, Kārķu un Valkas pagastos, Valkas pilsētā, Naukšēnu novada Naukšēnu pagastā un Strenču novada Jērcēnu pagastā

Sakarā ar to, ka tika konstatēta meža cūkas saslimšana ar Āfrikas cūku mēri (Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūta "BIOR" 2014. gada 18. jūlija testēšanas pārskats Nr. DZ-2014-V-44241.01), "Saulgožos" Ērģemes pagasta Valkas novadā, pamatojoties uz Ministru kabineta 2004. gada 17. februāra noteikumu Nr. 83 "Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība" 65.punktu, X nodaļu, EK Lēmumu 2003/422/EK, kas apstiprina Āfrikas cūku mēra diagnostikas rokasgrāmatu, nosaku:

1. Apstiprināt Āfrikas cūku mēra karantīnas teritoriju (inficēto teritoriju), kurā ietilpst šādas administratīvās teritorijas: Valkas novada Ērģemes, Kārķu un Valkas pagasti, Valkas pilsēta, Naukšēnu novada Naukšēnu pagasts un Strenču novada Jērcēnu pagasts.

2. Aizliegts no novietnēm, kas atrodas inficētajā teritorijā (saskaņā ar šī rīkojuma 1.punktu) izvest cūkas (t.sk. nebrīvē audzētas meža cūkas) bez PVD valsts veterinārā inspektora izsniegtas atļaujas.

3. Aizliegts no novietnēm, kas atrodas inficētajā teritorijā (saskaņā ar šī rīkojuma 1.punktu) izvest cūkas to spermu, embrijus vai olšūnas.

4. Aizliegts laist pārtikas apritē meža cūku gaļu, kas iegūta 1.punktā minētajā teritorijā.

5. Aizliegts novietnē ienest nošautu vai atrastu beigtu mežacūku ķermeņus vai to līķus, vai jebkādu citu inficētu materiālu vai priekšmetu (medību apģērbs, apavi, medību inventārs utt.), kas var būt infekcijas slimības izplatītājs.

6. Visas personas, kuras ir atradušas beigtas mežacūkas vai to ķermeņa daļas, nekavējoties informēt PVD.

7. Visām tām personām, kurām ir bijusi saskare ar meža cūkām, veikt higiēnas pasākumus ĀCM ierosinātāja izplatīšanās samazināšanai.

8. Cūku īpašniekiem un/vai turētājiem:

8.1. pie novietņu ieejām un izejām novietot ar piemērotiem dezinfekcijas šķīdumiem piesūcinātus paklājus;

8.2. turēt visus dzīvniekus tikai to atrašanās vietās vai izolēt citā, mežacūkām nepieejamā, vietā;

8.3. nodrošināt apstākļus, kas ierobežotu mežacūku piekļūšanu materiāliem vai priekšmetiem (lopbarība, novietnes inventārs utt.), kuri var nonākt saskarē ar mājas cūkām;

8.4. izveidot un uzglabāt reģistru, uzskaitot cūku skaitu pa grupām sivēnus līdz 30 kg dzīvsvarā, cūkas virs 30 kg dzīvsvarā, sivēnmātes un kuiļus.

9. Personām, kuras skar šajā rīkojumā noteiktie pienākumi, sadarboties un nodrošināt noteiktajās teritorijās iespēju PVD inspektoriem veikt uzraudzību un citus nepieciešamos pasākumus, nekavējoties pēc PVD inspektora pieprasījuma.

10. Publicēt šo rīkojumu oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

11. Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

12. Kontroli par rīkojuma izpildi paturu sev.

Pielikumā: ĀCM karantīnas teritorija.

Valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors M.Balodis

 


ĀCM karantīnas teritorija

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!