Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2014. gada 13. maija noteikumi Nr. 245 "Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 15.maija noteikumos Nr.341 "Kārtība, kādā nosaka un kompensē ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu saistītos zaudējumus un izdevumus un nosaka sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifu"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 25.06.2014., Nr. 121 https://www.vestnesis.lv/op/2014/121.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.315

Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 10.februāra noteikumos Nr.138 "Noteikumi par darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" papildinājuma 3.4.4.1.aktivitātes "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" projektu iesniegumu atlases pirmo līdz astoto kārtu"

Vēl šajā numurā

25.06.2014., Nr. 121

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 245

Pieņemts: 13.05.2014.

OP numurs: 2014/121.5

2014/121.5
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 10 Pēdējās nedēļas laikā 27 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.245

Rīgā 2014.gada 13.maijā (prot. Nr.28 26.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 15.maija noteikumos Nr.341 "Kārtība, kādā nosaka un kompensē ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu saistītos zaudējumus un izdevumus un nosaka sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifu"

Izdoti saskaņā ar Sabiedriskā transporta pakalpojumu likuma
5.panta trešās daļas 4.punktu, 11.panta pirmo un otro daļu,
12.panta trešo daļu un 16.panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2012. gada 15. maija noteikumos Nr. 341 "Kārtība, kādā nosaka un kompensē ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu saistītos zaudējumus un izdevumus un nosaka sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifu" (Latvijas Vēstnesis, 2012, 90. nr.; 2013, 189. nr.; 2014, 16. nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt norādē, uz kāda likuma pamata noteikumi ir izdoti, skaitļus un vārdus "5. panta pirmās daļas 3. punktu" ar skaitļiem un vārdiem "5. panta trešās daļas 4. punktu".

2. Svītrot 1.1. apakšpunktā vārdu "sadali".

3. Izteikt 4. punktu šādā redakcijā:

"4. Maksimālās kompensējamās izmaksas reģionālajos starppilsētu un reģionālajos vietējās nozīmes autobusu maršrutos Autotransporta direkcija aprēķina, veicot gala norēķinu par pārskata (kalendāra) gadu, kā arī reizi ceturksnī, izmantojot iepriekšējā ceturkšņa datus, kurus pārvadātājs Autotransporta direkcijā iesniedz saskaņā ar šo noteikumu 2. pielikumu 30 dienu laikā pēc pārskata perioda beigām, lai koriģētu turpmāko avansā izmaksājamo zaudējumu kompensācijas apmēru."

4. Svītrot 4.punktu.

5. Izteikt 13. punktu šādā redakcijā:

"13. Līdzekļi šo noteikumu 7. punktā minēto kompensāciju izmaksai paredzēti Satiksmes ministrijas valsts budžeta programmā "Sabiedriskais transports". Saskaņā ar Sabiedriskā transporta padomes priekšlikumiem Satiksmes ministrija valsts budžeta programmā "Sabiedriskais transports" piešķirtos līdzekļus sadala starp:

13.1. pārvadātājiem, kas sniedz sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajos starppilsētu nozīmes maršrutos ar autobusiem;

13.2. pārvadātājiem, kas sniedz sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajos starppilsētu nozīmes maršrutos pa dzelzceļu;

13.3. pārvadātājiem, kas sniedz sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos;

13.4. republikas pilsētu pašvaldībām, lai kompensētu pārvadātājiem radušos zaudējumus pilsētas nozīmes maršrutos."

6. Izteikt 14. punkta ievaddaļu un 14.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"14. Lai nodrošinātu šo noteikumu 7. punktā minēto kompensāciju aprēķināšanu un izmaksu, republikas pilsētu pašvaldības un pārvadātāji katru gadu Autotransporta direkcijā pēc tās pieprasījuma iesniedz šo noteikumu 34. punktā minētos aprēķinus, pārskatus un informāciju:

14.1. pārvadātāji – par šo noteikumu 7.1. un 7.3. apakšpunktā minēto kompensāciju (zaudējumu) apmēru nākamajā kalendāra gadā reģionālajam maršrutu tīklam;".

7. Svītrot 15. un 16. punktā vārdus "un plānošanas reģions".

8. Izteikt 17. punktu šādā redakcijā:

"17. Autotransporta direkcija mēneša laikā pēc šo noteikumu 14., 16. un 34. punktā minēto aprēķinu un informācijas saņemšanas izvērtē to un sniedz Sabiedriskā transporta padomei informāciju par republikas pilsētu pašvaldībām un sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem reģionālajā maršrutu tīklā nepieciešamā finansējuma apmēru nākamajā kalendāra gadā un vidējā termiņā."

9. Papildināt noteikumus ar 17.punktu šādā redakcijā:

"17.1 Sabiedriskā transporta padome mēneša laikā izskata valsts budžeta pieprasījumu sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanai, izvērtējot tā pamatotību, un sniedz Satiksmes ministrijai priekšlikumus par nepieciešamo valsts budžeta līdzekļu apmēru nākamajā kalendāra gadā un vidējā termiņā."

10. Izteikt 18., 19. un 20. punktu šādā redakcijā:

"18. Ja sociālo un ekonomisko izmaiņu dēļ sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas apjoms pilsētas nozīmes maršrutos jāgroza par vairāk nekā 10 % no kopējā nobraukuma, republikas pilsētas pašvaldība Autotransporta direkcijā iesniedz šo noteikumu 14. punktā minēto aprēķinu un izmaiņu pamatojumu.

19. Autotransporta direkcija divu nedēļu laikā pēc šo noteikumu 18. punktā minēto dokumentu saņemšanas izvērtē tos un informē Sabiedriskā transporta padomi. Sabiedriskā transporta padome mēneša laikā sniedz Satiksmes ministrijai priekšlikumus par nepieciešamo valsts budžeta līdzekļu pārdali vai nepieciešamajiem papildu finanšu līdzekļiem.

20. Ja republikas pilsētas pašvaldība vai Autotransporta direkcija pēc kompensāciju izmaksas par pārskata periodu (ceturksni, kalendāra gadu) ir ietaupījusi no valsts budžeta piešķirto finansējumu, republikas pilsētas pašvaldība vai Autotransporta direkcija minētos līdzekļus novirza zaudējumu segšanai nākamajos pārskata periodos (ceturksnī, kalendāra gadā)."

11. Svītrot 21. punkta ievaddaļā vārdus "un plānošanas reģions".

12. Izteikt 21.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"21.2. republikas pilsētas pašvaldība atmaksā valsts budžetā pārmaksātos līdzekļus, ja saskaņā ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem līdzekļi no valsts budžeta vairs netiek piešķirti."

13. Svītrot 38. punktā vārdus "un plānošanas reģions".

14. Svītrot 50.1.1. apakšpunktā vārdus "un plānošanas reģions".

15. Svītrot 50.2. apakšpunktā vārdus "un plānošanas reģions".

16. Izteikt 51. punktu šādā redakcijā:

"51. Dotāciju avansa maksājumus aprēķina pasūtītājs. Reģionālās nozīmes pārvadājumos avansa maksājumu lielumam jānodrošina sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktība, ievērojot šo noteikumu 7. punktā minēto, šos avansa maksājumus saskaņo Sabiedriskā transporta padome."

17. Svītrot 55. punktā vārdus "un plānošanas reģions".

18. Izteikt 63. punktu šādā redakcijā:

"63. Ievērojot šo noteikumu 54. punktā minētās prasības, precizēto zaudējumu kompensāciju izmaksā:

63.1. Satiksmes ministrija – pārvadātājam un republikas pilsētas pašvaldībai līdz pārskata periodam (ceturksnim) sekojošā trešā mēneša desmitajam datumam;

63.2. republikas pilsētas pašvaldība – pārvadātājam līdz pārskata periodam (ceturksnim) sekojošā trešā mēneša piecpadsmitajam datumam;

63.3. Satiksmes ministrija un republikas pilsētas pašvaldība – pārvadātājam par pārskata (kalendāra) gadu 30 dienu laikā pēc norēķinu savstarpējās salīdzināšanas."

19. Izteikt 68. punktu šādā redakcijā:

"68. Pasūtītājs reizi gadā, bet ne vēlāk kā 10 mēnešus pēc iepriekšējā pārskata perioda beigām publicē informāciju par iepriekšējā pārskata periodā pārvadātājam izmaksātajām zaudējumu kompensācijām un nobraukumu saskaņā ar sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtījuma līgumu. Vienlaikus republikas pilsētu pašvaldības informē Autotransporta direkciju par iepriekšējos kalendāra gados pārvadātājiem pārskaitītajām valsts budžeta dotācijām."

20. Svītrot 72. punktā:

20.1. vārdus "un plānošanas reģionu";

20.2. vārdus "un plānošanas reģioniem".

21. Svītrot 78. punktā vārdus "un plānošanas reģionos".

22. Svītrot 79. punktā vārdus "reģionālajos vietējās vai".

23. Svītrot 80. punktā vārdus "un plānošanas reģionos".

24. Svītrot 81. punktā:

24.1. vārdus "un plānošanas reģioniem";

24.2. vārdus "un plānošanas reģioni".

25. Svītrot 98. punktu.

26. Aizstāt 100. punktā skaitli "60." ar skaitli "47.1".

27. Izteikt 102. punktu šādā redakcijā:

"102. Šo noteikumu 31.1. apakšpunktā noteikto sabiedrisko transportlīdzekļu nolietojuma un vērtības norakstīšanas kārtību piemēro autobusiem, kas iegādāti pēc 2013. gada 1. janvāra. Autobusiem, kas iegādāti līdz 2013. gada 1. janvārim, piemēro sabiedrisko transportlīdzekļu nolietojuma un vērtības norakstīšanas kārtību, kas bija spēkā līdz 2012. gada 31. decembrim, tas ir, sabiedrisko transportlīdzekļu nolietojumu un vērtību pārskata gadā norakstot saskaņā ar lineāro metodi, nosakot lietderīgās lietošanas laiku autobusiem – M2 kategorijai, kam pilna masa nepārsniedz piecas tonnas, – pieci gadi, M3 kategorijai, kam pilna masa pārsniedz piecas tonnas, – astoņi gadi, vai ar pasūtītāju saskaņotā pārvadātāja noteiktajā kārtībā."

28. Izteikt 1. pielikuma 1. un 2. punktu šādā redakcijā:

"1. Maksimālās kompensējamās izmaksas nosaka, indeksējot katra pārvadātāja aprēķināto viena kilometra pašizmaksu un salīdzinot to ar citu tādu pārvadātāju vidējo svērto koriģēto viena kilometra pašizmaksu, kuri darbojas reģionālā starppilsētu vai attiecīgā plānošanas reģiona teritorijā esošajā reģionālajā vietējās nozīmes maršrutu tīklā un ar kuriem sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtījuma līgums nav noslēgts, pamatojoties uz šo noteikumu 47.1 punktu.

2. Ja plānošanas reģiona teritorijā esošajā reģionālajā vietējās nozīmes maršrutu tīklā darbojas viens pārvadātājs, ar kuru sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtījuma līgums nav noslēgts, pamatojoties uz šo noteikumu 47.punktu, šim pārvadātājam maksimālās kompensējamās izmaksas nosaka, indeksējot pārvadātāja aprēķināto viena kilometra pašizmaksu un salīdzinot to ar visu valstī darbojošos reģionālo vietējo pārvadātāju vidējo svērto koriģēto viena kilometra pašizmaksu."

29. Aizstāt 1. pielikuma 5. punkta ievaddaļā skaitli "3." ar skaitli "4.".

30. Svītrot 1. pielikuma 5.5. apakšpunktā vārdus "Aprēķinot šo koeficientu, Autotransporta direkcija iegūst datus no visiem plānošanas reģioniem, bet plānošanas reģioni – apkopotos datus no Autotransporta direkcijas".

31. Aizstāt 1. pielikuma 5.6., 5.7., 5.8., 5.9. apakšpunktā un 6. punktā vārdus "pasūtītāja maršrutu tīklā" ar vārdiem "reģionālajā starppilsētu vai attiecīgā plānošanas reģiona teritorijā esošajā reģionālajā vietējās nozīmes maršrutu tīklā".

32. Aizstāt 1. pielikuma 6.1. apakšpunktā:

32.1. apzīmējumu "Ls" ar vārdu "euro";

32.2. skaitli un vārdu "5.2. apakšpunktu" ar skaitli un vārdu "6.2. apakšpunktu";

32.3. skaitli un vārdu "5.3. apakšpunktu" ar skaitli un vārdu "6.3. apakšpunktu".

33. Aizstāt 1. pielikuma 8. punktā skaitli un zīmi "3 %" ar skaitli un zīmi "5 %".

34. Aizstāt 1. pielikuma 10. punktā skaitli un zīmi "3 %" ar skaitli un zīmi "5 %".

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!