• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jelgavas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jelgavas pilsētas domes 2014. gada 24. aprīļa saistošie noteikumi Nr. 14-12 "Grozījumi Jelgavas pilsētas pašvaldības 2012.gada 29.novembra saistošajos noteikumos Nr.12-27 "Trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšana Jelgavas pilsētas pašvaldībā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 4.06.2014., Nr. 108 https://www.vestnesis.lv/op/2014/108.12

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.14

Grozījumi 2012.gada 25.maija Rēzeknes pilsētas domes saistošajos noteikumos Nr.12 "Par pašvaldības atļaujas izsniegšanu tirdzniecībai publiskās vietās"

Vēl šajā numurā

04.06.2014., Nr. 108

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jelgavas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 14-12

Pieņemts: 24.04.2014.

OP numurs: 2014/108.12

2014/108.12
RĪKI

Jelgavas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.14-12

Jelgavā 2014.gada 24.aprīlī

Grozījumi Jelgavas pilsētas pašvaldības 2012.gada 29.novembra saistošajos noteikumos Nr.12-27 "Trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšana Jelgavas pilsētas pašvaldībā"

Apstiprināti ar Jelgavas pilsētas domes
2014.gada 24.aprīļa lēmumu Nr.6/4

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un
sociālās palīdzības likuma 33.panta otro daļu,
likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā"
14.panta sesto daļu un Ministru kabineta
2010.gada 30.marta noteikumu Nr.299
"Noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas
 personas atzīšanu par trūcīgu" 19.4.apakšpunktu

1. Izdarīt Jelgavas pilsētas pašvaldības 2012.gada 29.novembra saistošajos noteikumos Nr.12-27 "Trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšana Jelgavas pilsētas pašvaldībā" (apstiprināti ar Jelgavas pilsētas domes 2012.gada 29.novembra lēmumu Nr.15/3) (turpmāk – saistošie noteikumi) šādus grozījumus:

1.1. papildināt saistošos noteikumus ar 2.1 punktu šādā redakcijā:

"2.1 Lēmumu par ģimenes (personas) atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam pieņem Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Jelgavas sociālo lietu pārvalde" (turpmāk – JSLP) Pabalstu piešķiršanas darba grupa, kas izveidota ar JSLP vadītāja rīkojumu.";

1.2. izteikt saistošo noteikumu 4.punktu šādā redakcijā:

"4. Ienākumu un materiālā stāvokļa izvērtēšanu ģimenēm (personām) veic JSLP Latvijas Republikas normatīvajos aktos un šo saistošo noteikumu noteiktajā kārtībā.";

1.3. izteikt saistošo noteikumu 5.punktu šādā redakcijā:

"5. Izvērtējot ģimenes (personas) ienākumus un materiālo stāvokli Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, papildus par īpašumu neuzskata:

5.1. nekustamo īpašumu, kurš nav piemērots dzīvošanai un kura kopējā kadastrālā vērtība nepārsniedz 11383,00 euro;

5.2. vienu automobili, vienu automobiļa piekabi, vienu airu laivu, kas ģimenes (personas) īpašumā ir ilgāk par 24 (divdesmit četriem) mēnešiem, kā arī katram ģimenes loceklim vienu motociklu vai motorolleru, vai mopēdu;

5.3. vienu automobili, kuru izmanto bērna invalīda vajadzībām, vai vienu speciāli pielāgotu automobili personai, kurai ir Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisijas izsniegts atzinums par medicīnisko indikāciju noteikšanu speciāli pielāgota vieglā automobiļa iegādei."

2. Saistošie noteikumi stājas spēkā 2014.gada 1.jūlijā.

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs A.RāviņšJelgavas pilsētas pašvaldības 2014.gada 24.aprīļa saistošo noteikumu Nr.14-12 "Grozījumi Jelgavas pilsētas pašvaldības 2012.gada 29.novembra saistošajos noteikumos Nr.12-27 "Trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšana Jelgavas pilsētas pašvaldībā""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Jelgavas pilsētas pašvaldības 2014.gada 24.aprīļa saistošie noteikumi "Grozījumi Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošajos noteikumos Nr.12-27 "Trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšana Jelgavas pilsētas pašvaldībā"" (turpmāk – saistošie noteikumi) izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 33.panta otro daļu, likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 14.panta sesto daļu un Ministru kabineta 2010.gada 30.marta noteikumu Nr.299 "Noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu" 19.4.apakšpunktu.

Saistošie noteikumi nepieciešami, lai precizētu lēmuma par ģimenes (personas) atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusam un ieviestu papildus kritērijus minētā statusa noteikšanai, izvērtējot ģimenes (personas) ienākumus un materiālo stāvokli.
2. Īss projekta satura izklāsts Atbilstoši Ministru kabineta 2010.gada 30.marta noteikumu Nr.299 "Noteikumi par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu" 19.4.apakšpunktam pašvaldības saistošajos noteikumos var noteikt papildu kritērijus ģimenes (personas) ienākumu un materiālā stāvokļa novērtēšanai.

Papildus tiek paredzēts neuzskatīt par īpašumu, nosakot trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu, vienu automobili, kuru izmanto bērna invalīda vajadzībām, vai vienu speciāli pielāgotu automobili personai, kurai ir Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisijas izsniegts atzinums par medicīnisko indikāciju noteikšanu speciāli pielāgota vieglā automobiļa iegādei.
3. Normatīvā akta projekta būtība Saistošajos noteikumos precizēta kārtība, kādā notiek trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšana Jelgavas pilsētas pašvaldībā.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz budžetu Saistošie noteikumi nosaka papildu kritērijus, kuri nav uzskatāmi par īpašumu un ienākumiem, izvērtējot ģimenes (personas) ienākumus un materiālo stāvokli, līdz ar to tiks paplašināts trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu (personu) loks, kas skar personas ar invaliditāti un vecākus, kuri audzina bērnus invalīdus, un viņu īpašumā ir viens automobilis.
5. Normatīvā akta ietekme uz sabiedrību Tiks nodrošināts sociālā taisnīguma princips personām ar invaliditāti un vecākiem, kuri audzina bērnu invalīdu.
6. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Jelgavas sociālo lietu pārvalde" (turpmāk – JSLP).

Persona JSLP izdoto administratīvo aktu var apstrīdēt Jelgavas pilsētas domē.
7. Informācija par konsultācijām ar sabiedrības pārstāvjiem Saistošo noteikumu projekts konceptuāli apspriests Jelgavas pilsētas domes Sociālo lietu konsultatīvajā komisijā.
8. Sabiedrības informēšana par normatīvo aktu Saistošie noteikumi tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas mājas lapā, portālā www.likumi.lv, Jelgavas pilsētas pašvaldības mājas lapā www.jelgava.lv.

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!