Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2014. gada 26. maija noteikumi Nr. 265 "Jaunatnes konsultatīvās padomes nolikums". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 3.06.2014., Nr. 107 https://www.vestnesis.lv/op/2014/107.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.267

Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 21.jūlija noteikumos Nr.576 "Noteikumi par darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" papildinājuma 3.2.2.1.1.apakšaktivitātes "Informācijas sistēmu un elektronisko pakalpojumu attīstība" projektu iesniegumu atlases pirmo kārtu"

Vēl šajā numurā

03.06.2014., Nr. 107

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 265

Pieņemts: 26.05.2014.

OP numurs: 2014/107.2

2014/107.2
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 6 Pēdējās nedēļas laikā 13 Visi

Šī publikācija ir precizēta.
Precizējums: OP 2014/135.1

Ministru kabineta noteikumi Nr.265

Rīgā 2014.gada 26.maijā (prot. Nr.30 9.§)

Jaunatnes konsultatīvās padomes nolikums

Izdoti saskaņā ar Jaunatnes likuma trešo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Jaunatnes konsultatīvā padome (turpmāk – padome) ir padomdevēja institūcija, kuras mērķis ir veicināt saskaņotas jaunatnes politikas izstrādi un īstenošanu, kā arī veicināt jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē.

2. Padomes lēmumiem ir ieteikuma raksturs.

II. Padomes uzdevumi un tiesības

3. Padomei ir šādi uzdevumi:

3.1. izvērtēt situāciju jaunatnes politikas īstenošanā un sniegt Ministru kabinetam ieteikumus par prioritārajiem virzieniem jaunatnes politikā;

3.2. sniegt valsts pārvaldes iestādēm ieteikumus jaunatnes politikas efektīvas īstenošanas nodrošināšanai, tajā skaitā:

3.2.1. par nepieciešamību īstenot pasākumus, projektus un programmas, kas saistīti ar jaunatnes mērķa grupu atbilstoši valsts pārvaldes iestāžu kompetencei, īstenojot jaunatnes politiku;

3.2.2. par nepieciešamību veikt grozījumus normatīvajos aktos un politikas plānošanas dokumentos vai izstrādāt jaunus normatīvos aktus un politikas plānošanas dokumentus, kas saistīti ar jaunatnes politikas īstenošanu;

3.3. sniegt pašvaldību iestādēm ieteikumus jaunatnes politikas īstenošanai pašvaldību līmenī.

4. Padomei ir šādas tiesības:

4.1. veidot darba grupas padomes ieteikumu sagatavošanai;

4.2. ar Izglītības un zinātnes ministrijas starpniecību atbilstoši kompetencei pieprasīt un saņemt no jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām padomes uzdevumu izpildei nepieciešamo informāciju;

4.3. uzaicināt uz padomes sēdēm ar padomdevēja tiesībām ekspertus un amatpersonas konsultāciju sniegšanai un ieteikumu sagatavošanai ar jaunatnes politiku saistītajos jautājumos.

III. Padomes sastāvs

5. Padomi vada Ministru prezidents. Padomes priekšsēdētāja vietnieks ir izglītības un zinātnes ministrs. Padomes priekšsēdētāja vietnieks vada padomes sēdes priekšsēdētāja prombūtnes laikā.

6. Padomes sastāvā ir:

6.1. Iekšlietu ministrijas pārstāvis;

6.2. Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvis;

6.3. Kultūras ministrijas pārstāvis;

6.4. Labklājības ministrijas pārstāvis;

6.5. Veselības ministrijas pārstāvis;

6.6. Aizsardzības ministrijas pārstāvis;

6.7. biedrības "Latvijas Pašvaldību savienība" pārstāvis;

6.8. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis;

6.9. Valsts izglītības satura centra pārstāvis;

6.10. biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" struktūrvienības "Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne" pārstāvis;

6.11. biedrības "Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība" pārstāvis;

6.12. Jaunsardzes pašpārvaldes pārstāvis;

6.13. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārstāvis;

6.14. četri tādu jaunatnes organizāciju pārstāvji, kas iekļautas jaunatnes organizāciju sarakstā un kuru kopējais biedru skaits nav mazāks par 200;

6.15. astoņi tādu jaunatnes organizāciju pārstāvji, kas iekļautas jaunatnes organizāciju sarakstā un kuru kopējais biedru skaits ir mazāks par 200.

7. Šo noteikumu 6.14. un 6.15. apakšpunktā minēto pārstāvju izvirzīšanu dalībai padomē konkursa kārtībā organizē Izglītības un zinātnes ministrija. Izglītības un zinātnes ministrija izstrādā un apstiprina konkursa nolikumu, kā arī izveido konkursa komisiju.

8. Padomes personālsastāvu apstiprina izglītības un zinātnes ministrs.

9. Šo noteikumu 6. punktā minēto padomes locekļu pilnvaru termiņš ir trīs gadi pēc padomes personālsastāva apstiprināšanas.

10. Ja šo noteikumu 6. punktā minēto institūciju pārstāvji darbu padomē pārtrauc vai minētās organizācijas dalībai padomē deleģē citu pārstāvi, attiecīgās organizācijas pārstāvis iesniedz Izglītības un zinātnes ministrijā padomes priekšsēdētājam adresētu iesniegumu izmaiņu veikšanai padomes personālsastāvā atbilstoši šo noteikumu 8. punktam.

11. Par darbu padomē padomes locekļi atlīdzību nesaņem.

IV. Padomes darbības kārtība un lēmumu pieņemšana

12. Padomes priekšsēdētājs vai – viņa prombūtnes laikā – padomes priekšsēdētāja vietnieks:

12.1. plāno un organizē padomes darbu;

12.2. apstiprina padomes kārtējā gada darba plānu;

12.3. apstiprina padomes sēžu darba kārtību;

12.4. sasauc un vada padomes sēdes;

12.5. paraksta sēžu protokolus un citus padomē sagatavotos dokumentus;

12.6. bez īpaša pilnvarojuma pārstāv padomi.

13. Padomes sekretariāta pienākumus pilda Izglītības un zinātnes ministrijas norīkota amatpersona. Padomes sekretariāts:

13.1. kārto padomes lietvedību;

13.2. materiāltehniski nodrošina padomes darbu;

13.3. pēc padomes priekšsēdētāja norādījumiem sagatavo padomes sēžu darba kārtību un ievieto to Izglītības un zinātnes ministrijas tīmekļa vietnē;

13.4. protokolē padomes sēdes un noformē protokolus;

13.5. reizi gadā sagatavo pārskatu par padomes darbību un ievieto to Izglītības un zinātnes ministrijas tīmekļa vietnē.

14. Padomes priekšsēdētājs padomes sēdes sasauc ne retāk kā divas reizes gadā. Padomes priekšsēdētājs var sasaukt padomes ārkārtas sēdes.

15. Padomes priekšsēdētājs nosaka padomes sēdes laiku un datumu un ne vēlāk kā 10 darbdienas pirms attiecīgās sēdes nosūta (elektroniski vai papīra formā pēc padomes locekļa pieprasījuma) padomes locekļiem informāciju par padomes sēdes sasaukšanu un darba kārtībā ietveramajiem jautājumiem.

16. Padome lēmumus pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu. Katram padomes loceklim ir viena balss. Ja balsu skaits sadalās vienādi, izšķirošā ir padomes priekšsēdētāja balss.

17. Padomes locekļi:

17.1. informē padomi par viņu pārstāvētās iestādes vai organizācijas viedokli padomes sēdē izskatāmajā jautājumā;

17.2. informē viņu pārstāvēto iestādi par padomes sagatavotajiem dokumentu un lēmumu projektiem;

17.3. piedalās padomes izveidotajās darba grupās, kā arī ieteikumu sagatavošanā.

18. Padomes sēdes tiek protokolētas. Protokolu sagatavo 10 darbdienu laikā pēc attiecīgās sēdes. Padomes sēdes protokolā norāda darba kārtību, sēdes dalībniekus un personas, kuras piedalījušās debatēs par attiecīgo jautājumu, kā arī pieņemtos lēmumus. Ja kāds no padomes locekļiem nepiekrīt pieņemtajam lēmumam, viņa viedokli noformē rakstiski un pievieno sēdes protokolam. Padomes sekretariāts pirms padomes sēdes protokola parakstīšanas elektroniski nosūta protokola projektu padomes sēdes dalībniekiem saskaņošanai. Padomes sēdes protokolu paraksta padomes priekšsēdētājs, bet viņa prombūtnes laikā – padomes priekšsēdētāja vietnieks. Protokols, sēdē izskatāmie dokumenti un materiāli ir publiski pieejami Izglītības un zinātnes ministrijas tīmekļa vietnē.

19. Padomes loceklis ne vēlāk kā piecu darbdienu laikā pirms padomes sēdes drīkst elektroniski nosūtīt Izglītības un zinātnes ministrijai priekšlikumus par padomes sēdes darba kārtības precizēšanu, kā arī ierosināt jebkura padomes locekļa kompetencei atbilstoša jautājuma iekļaušanu padomes sēdes darba kārtībā. Ja padomes loceklis ierosina iekļaut darba kārtībā jautājumu, kas skar cita padomes locekļa kompetenci, Izglītības un zinātnes ministrija pirms padomes sēdes saskaņo šā jautājuma iekļaušanu ar padomes locekli, kura kompetencē ir ierosinātais darba kārtības jautājums.

V. Noslēguma jautājums

20. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2008. gada 2. decembra noteikumus Nr. 985 "Jaunatnes konsultatīvās padomes nolikums" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 190. nr.; 2009, 103. nr.).

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Izglītības un zinātnes ministra vietā –
labklājības ministrs Uldis Augulis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!