Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2013. gada 21. maija noteikumi Nr. 261 "Noteikumi par valsts atbalstu ar celiakiju slimiem bērniem, kuriem nav noteikta invaliditāte". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 23.05.2013., Nr. 98 https://www.vestnesis.lv/op/2013/98.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.262

Grozījums Ministru kabineta 2007.gada 30.oktobra noteikumos Nr.732 "Noteikumi par darbības programmas "Cilvēkresursi un nodarbinātība" papildinājuma apakšaktivitātes "Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība" pirmo un otro kārtu"

Vēl šajā numurā

23.05.2013., Nr. 98

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 261

Pieņemts: 21.05.2013.

OP numurs: 2013/98.7

2013/98.7
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 15 Pēdējās nedēļas laikā 3 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.261

Rīgā 2013.gada 21.maijā (prot. Nr.30 22.§)

Noteikumi par valsts atbalstu ar celiakiju slimiem bērniem, kuriem nav noteikta invaliditāte

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu
un sociālās palīdzības likuma 13.panta pirmās daļas 8.punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka valsts atbalsta apmēru, ko piešķir ar celiakiju slimiem bērniem, kuriem nav noteikta invaliditāte (turpmāk – atbalsts), un nosacījumus atbalsta saņemšanai.

2. Atbalsta apmērs atbilst apmēram, kāds noteikts piemaksai pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu.

3. Tiesības uz atbalstu ir Latvijā pastāvīgi dzīvojošam bērnam vecumā līdz 18 gadiem, kurš slimo ar celiakiju, kuram nav noteikta invaliditāte un kurš neatrodas pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā (turpmāk – bērns).

4. Atbalstu ir tiesīgs pieprasīt:

4.1. viens no bērna vecākiem;

4.2. bērna adoptētājs, kurš nav ierakstīts adoptētā bērna dzimšanas reģistrā kā vecāks;

4.3. viens no bērna aizbildņiem vai audžuģimenes locekļiem;

4.4. viens no adoptētājiem, kura aprūpē un uzraudzībā pirms adopcijas apstiprināšanas tiesā ar bāriņtiesas lēmumu nodots aprūpējamais bērns;

4.5. cita persona, kura faktiski audzina bērnu, ja bērna personisko interešu aizsardzībai pieņemts attiecīgs bāriņtiesas lēmums.

5. Lai nodrošinātu atbalsta piešķiršanu, atbildīgā institūcija triju darbdienu laikā pēc lēmuma stāšanās spēkā nosūta Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (turpmāk – aģentūra) nodaļai atbilstoši atbalsta pieprasītāja deklarētajai dzīvesvietai šādu informāciju:

5.1. par aizbildņa iecelšanu – bāriņtiesa, kas pieņēmusi attiecīgu lēmumu;

5.2. par bērna ievietošanu audžuģimenē – bāriņtiesa, kas pieņēmusi attiecīgu lēmumu, vai pašvaldība, kas noslēgusi līgumu par bērna ievietošanu audžuģimenē;

5.3. par adopcijas apstiprināšanu – tiesa, kas pieņēmusi attiecīgu spriedumu;

5.4. par bērna nodošanu adoptētāja aprūpē un uzraudzībā pirms adopcijas apstiprināšanas tiesā – bāriņtiesa, kas pieņēmusi attiecīgu lēmumu;

5.5. par personu, kura faktiski audzina bērnu, – bāriņtiesa, kas pieņēmusi attiecīgu lēmumu.

II. Atbalsta pieprasīšana un piešķiršana

6. Lai saņemtu atbalstu, tā pieprasītājs jebkurā aģentūras nodaļā iesniedz:

6.1. rakstisku pieprasījumu par atbalsta piešķiršanu (var izmantot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras tīmekļa vietnē (www.vsaa.lv) ievietoto veidlapu), norādot šādas ziņas:

6.1.1. par atbalsta pieprasītāju:

6.1.1.1. vārds, uzvārds;

6.1.1.2. personas kods;

6.1.1.3. deklarētās dzīvesvietas adrese;

6.1.1.4. tālruņa numurs vai elektroniskā pasta adrese;

6.1.1.5. kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas konta numurs (21 zīme);

6.1.2. par bērnu:

6.1.2.1. vārds, uzvārds;

6.1.2.2. personas kods;

6.1.3. pieprasītā atbalsta veids (valsts atbalsts ar celiakiju slimiem bērniem);

6.2. sertificēta bērnu gastroenterologa rakstisku izziņu, kurā norādīta slimības diagnoze – celiakija – un atkārtotās pārbaudes termiņš, kas nepārsniedz divus gadus kopš izziņas izsniegšanas dienas (turpmāk – ārsta izziņa).

7. Atbalsta pieprasītājs ar parakstu apliecina, ka pieprasījumā sniegtā informācija ir patiesa.

8. Šo noteikumu 6.punktā minēto pieprasījumu pieprasītājs iesniedz personīgi vai elektroniska dokumenta formā atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu, vai izmantojot e-pakalpojumu, vai nosūta pa pastu.

9. Aģentūra 10 darbdienu laikā pēc pieprasījuma saņemšanas izskata to un pieņem lēmumu par atbalsta piešķiršanu vai par atteikumu piešķirt atbalstu.

10. Aģentūra pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt atbalstu, ja bērns vai atbalsta pieprasītājs neatbilst šajos noteikumos minētajiem atbalsta saņemšanas nosacījumiem.

11. Ja atbalsts pieprasīts 12 mēnešu laikā pēc ārsta izziņas izsniegšanas, aģentūra atbalstu piešķir ar ārsta izziņas izsniegšanas dienu. Ja šis termiņš ir nokavēts, atbalstu piešķir tikai par iepriekšējiem 12 mēnešiem, skaitot no atbalsta pieprasīšanas dienas. Atbalstu piešķir uz laiku līdz atkārtotās pārbaudes termiņam, kas norādīts ārsta izziņā, bet ne ilgāk kā uz diviem gadiem no ārsta izziņas izsniegšanas dienas.

12. Atbalsta saņemšanas laikā atbalsta saņēmējam ir pienākums triju darbdienu laikā informēt jebkuru aģentūras nodaļu par pārmaiņām atbalsta saņēmēja vai bērna tiesībās uz atbalstu un par apstākļiem, kas varētu būt par pamatu atbalsta izmaksas pārtraukšanai.

13. Aģentūras darbinieku izdotos administratīvos aktus vai faktisko rīcību saistībā ar atbalsta piešķiršanu persona var apstrīdēt, iesniedzot aģentūras direktoram iesniegumu mēneša laikā no administratīvā akta spēkā stāšanās dienas. Aģentūras direktora lēmumu var pārsūdzēt tiesā mēneša laikā no aģentūras direktora lēmuma spēkā stāšanās dienas.

III. Atbalsta izmaksāšana un pārmaksu atgūšana

14. Atbalstu sāk izmaksāt ne vēlāk kā nākamajā kalendāra mēnesī pēc atbalsta piešķiršanas dienas.

15. Atbalstu aģentūra bez maksas pārskaita atbalsta saņēmēja kontā.

16. Piešķirto atbalstu, kas nav saņemts laikā, izmaksā par pagājušo laikposmu, bet ne vairāk kā par iepriekšējiem 12 mēnešiem, skaitot no atbalsta pieprasīšanas dienas.

17. Aģentūra bez pārtraukuma turpina atbalsta izmaksu pēc atkārtotās bērna veselības pārbaudes, ja pārbaude veikta ārsta izziņā norādītajā laikā.

18. Ja atkārtotā pārbaude nav veikta ārsta izziņā norādītajā laikā, atbalsta izmaksu aptur un to atjauno ar dienu, kad izsniegta jauna ārsta izziņa.

19. Atbalsta izmaksu pārtrauc:

19.1. uz laiku, kamēr atbalsta saņēmējs vai bērns atrodas ieslodzījuma vietā vai saņem pilnībā no valsts budžeta finansētus ilgstošas sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas pakalpojumus;

19.2. ja atbalsta saņēmējs vai bērns izbrauc no Latvijas Republikas uz pastāvīgu dzīvi ārvalstī;

19.3. ja atbalsta saņēmējs vai bērns ir miris;

19.4. ja atbalsta saņēmējs labprātīgi atsakās no turpmākās atbalsta saņemšanas;

19.5. ja bērns ievietots bērnu aprūpes un audzināšanas iestādē un atrodas pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā;

19.6. ja bērna personisko interešu aizstāvībai pieņemts bāriņtiesas lēmums par atbalsta izmaksas pārtraukšanu personai, kura bērnu faktiski nekopj un neaudzina;

19.7. ja atbalsta saņēmējam pārtrauktas vai atņemtas bērna aizgādības tiesības vai bērns nodots audžuģimenes vai aizbildņa aprūpē;

19.8. ja ar bāriņtiesas lēmumu izbeigta bērna uzturēšanās audžuģimenes vai aizbildņa aprūpē.

20. Ja atbalsta piešķiršanas laikā jau ir bijis zināms atbalsta izmaksas pārtraukšanas termiņš, to pārtrauc izmaksāt ar dienu, kad rodas apstākļi, kuru dēļ pārtraucama atbalsta izmaksa. Ja atbalsta piešķiršanas laikā nav bijis zināms atbalsta izmaksas pārtraukšanas termiņš, atbalsta izmaksu pārtrauc ar tā mēneša pirmo datumu, kas seko mēnesim, kad radušies apstākļi, kuru dēļ pārtraucama atbalsta izmaksa.

21. Pārmaksātās atbalsta summas aģentūra atgūst atbilstoši likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" noteiktajiem sociālās apdrošināšanas pakalpojumu, valsts sociālo pabalstu un izdienas pensiju pārmaksu atgūšanas nosacījumiem.

IV. Noslēguma jautājums

22. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2004.gada 16.novembra noteikumus Nr.928 "Noteikumi par valsts atbalstu ar celiakiju slimiem bērniem, kuriem nav noteikta invaliditāte" (Latvijas Vēstnesis, 2004, 186.nr.).

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis

Labklājības ministre Ilze Viņķele

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!