Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2013. gada 9. aprīļa noteikumi Nr. 197 "Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 18.decembra noteikumos Nr.876 "Transportlīdzekļu un to numurēto agregātu tirdzniecības noteikumi"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 26.04.2013., Nr. 81 https://www.vestnesis.lv/op/2013/81.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.220

Noteikumi par muitas iestāžu klasifikatoru

Vēl šajā numurā

26.04.2013., Nr. 81

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 197

Pieņemts: 09.04.2013.

OP numurs: 2013/81.1

2013/81.1
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 4 Pēdējās nedēļas laikā 28 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr.197

Rīgā 2013.gada 9.aprīlī (prot. Nr.18 20.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 18.decembra noteikumos Nr.876 "Transportlīdzekļu un to numurēto agregātu tirdzniecības noteikumi"

Izdoti saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma
4.panta trešo un ceturto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2007.gada 18.decembra noteikumos Nr.876 "Transportlīdzekļu un to numurēto agregātu tirdzniecības noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 2007, 207.nr.; 2008, 140.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 5.punktā vārdus un skaitļus "LVS 20 : 2003/A1 : 2006 "Transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmes"" ar vārdiem un skaitļiem "LVS 20 : 2009 "Transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmes"".

2. Izteikt 7.punktu šādā redakcijā:

"7. Tirdzniecības vietā ēkā vai speciāli šim nolūkam paredzētā būvē iekārto telpu klientu apkalpošanai un ar komersanta transportlīdzekļu tirdzniecības darbību saistītās lietvedības dokumentu vai citu dokumentu un tirdzniecības numura zīmju uzglabāšanai."

3. Izteikt 12.punktu šādā redakcijā:

"12. Piecu darbdienu laikā pēc iesnieguma un šo noteikumu 11.punktā minētās dokumentācijas saņemšanas CSDD izskata tos un:

12.1. ja iesniegums un dokumentācija sagatavota atbilstoši šo noteikumu prasībām un iesniegtā informācija ir pilnīga, reģistrē komersanta tirdzniecības vietu;

12.2. ja iesniegums aizpildīts nepilnīgi vai dokumentācija nav sagatavota atbilstoši šo noteikumu prasībām, vai iesniegtā informācija ir nepilnīga, informē komersantu:

12.2.1. par nepilnīgi aizpildītu iesniegumu, dokumentācijas neatbilstību šo noteikumu prasībām vai nepilnīgi iesniegtu informāciju;

12.2.2. ka 14 dienu laikā tiks pārbaudīta tirdzniecības vietas atbilstība šo noteikumu prasībām (ja šāda pārbaude nepieciešama pilnīgas informācijas iegūšanai);

12.2.3. ka tirdzniecības vieta tiks reģistrēta vai tās reģistrēšana tiks atteikta piecu darbdienu laikā pēc pilnīgi aizpildīta iesnieguma un atbilstoši sagatavotas dokumentācijas saņemšanas, kā arī šo noteikumu 12.2.apakšpunktā minētās pārbaudes veikšanas (ja šāda pārbaude nepieciešama pilnīgas informācijas iegūšanai)."

4. Papildināt noteikumus ar 12.1, 12.2 un 12.punktu šādā redakcijā:

"12.1 Piecu darbdienu laikā pēc pilnīgi aizpildīta iesnieguma, atbilstoši sagatavotas dokumentācijas un pilnīgas informācijas saņemšanas CSDD informē komersantu:

12.1. ka tirdzniecības vieta tiks reģistrēta vai ka tās reģistrēšana ir atteikta (norādot konkrētu datumu);

12.2. par kārtību, kādā var apstrīdēt CSDD atteikumu reģistrēt tirdzniecības vietu.

12.2 Ja CSDD šo noteikumu 12. vai 12.punktā minētajā termiņā neinformē komersantu par tirdzniecības vietas reģistrēšanu vai par atteikumu to reģistrēt, uzskatāms, ka CSDD tirdzniecības vietu ir reģistrējusi, piemērojot Brīvas pakalpojumu sniegšanas likumā minēto noklusējumu.

12.3 CSDD, reģistrējot tirdzniecības vietu, tirdzniecības reģistrā norāda ziņas par komersantu, tā ierīkotās tirdzniecības vietas adresi un transportlīdzekļu veidus, ar kādiem paredzēta tirdzniecība attiecīgajā tirdzniecības vietā, kā arī noformē komersanta tirdzniecības vietas reģistrācijas apliecību. Ziņas par reģistrēto tirdzniecības vietu CSDD norāda publiski pieejamā tīmekļa vietnē (www.csdd.lv), kā arī, izmantojot tirdzniecības reģistra tiešsaistes formu, nodrošina komersantam iespēju izdrukāt tirdzniecības vietas reģistrācijas apliecību (novietošanai tirdzniecības vietas telpās klientiem redzamā vietā)."

5. Izteikt 15.punkta pirmo teikumu šādā redakcijā:

"15. Pirms tirdzniecības reģistra pieslēgšanas komersants iesniedz CSDD paziņojumu (3.pielikums) par personām, kurām komersanta uzņēmumā piešķirtas tirdzniecības reģistra lietošanas tiesības, kā arī tiesības pieņemt transportlīdzekli vai numurēto agregātu tirdzniecībā, izsniegt rēķinu-uzziņu un piedalīties ceļu satiksmē ar tirdzniecībai paredzētiem transportlīdzekļiem (turpmāk – komersanta pārstāvis)."

6. Izteikt 16.punktu šādā redakcijā:

"16. Triju darbdienu laikā pēc paziņojuma saņemšanas CSDD komersanta pārstāvim piešķir pieeju tirdzniecības reģistram, ja ar komersantu ir noslēgta šo noteikumu 14.punktā minētā vienošanās par tirdzniecības reģistra lietošanas noteikumiem un attiecīgais komersanta pārstāvis noteiktā kārtībā ir reģistrēts Valsts ieņēmumu dienestā kā komersanta darba ņēmējs. CSDD ir tiesības atteikt tirdzniecības reģistra lietošanas tiesību piešķiršanu, ja personai šīs tiesības jau iepriekš ir atņemtas par atkārtotiem šo noteikumu vai tirdzniecības reģistra lietošanas noteikumu pārkāpumiem."

7. Izteikt 19.punktu šādā redakcijā:

"19. Ja ir mainīts komersanta nosaukums vai reģistrētā adrese, mēneša laikā pēc šo izmaiņu rašanās komersants iesniedz CSDD iesniegumu vai paziņo CSDD attiecīgo informāciju, izmantojot tirdzniecības reģistra tiešsaistes formu vai CSDD oficiālo tirdzniecības reģistra elektroniskā pasta adresi."

8. Izteikt 21.punktu šādā redakcijā:

"21. Ja komersants vēlas nodarboties ar cita veida transportlīdzekļu vai numurēto agregātu tirdzniecību, nekā to iepriekš norādījis iesniegumā, reģistrējot tirdzniecības vietu, CSDD attiecīgās izmaiņas reģistrē pēc komersanta iesnieguma saņemšanas, ja tirdzniecības vietā ir atbilstoša platība šo transportlīdzekļu vai numurēto agregātu tirdzniecībai."

9. Svītrot 22.punktu.

10. Izteikt 23.1.apakšpunktu šādā redakcijā:

"23.1. komersants pārtrauc transportlīdzekļu un numurēto agregātu tirdzniecību attiecīgajā tirdzniecības vietā vai nav to uzsācis, vai neveic to vairāk kā sešus mēnešus pēc kārtas (nav tirdzniecībā pieņemtu un pārdotu transportlīdzekļu);".

11. Izteikt 24.punktu šādā redakcijā:

"24. Piecu darbdienu laikā pēc tirdzniecības vietas izslēgšanas no tirdzniecības reģistra komersants nodod CSDD tirdzniecības vietas reģistrācijas apliecību (ja tāda ir izsniegta), rēķinu-uzziņu veidlapas un piešķirtās tirdzniecības numura zīmes, kā arī atdod īpašniekam tirdzniecībā pieņemtos transportlīdzekļus, noformējot atbilstošu aktu par transportlīdzekļa atdošanu īpašniekam, vai nodod tos citai savai tirdzniecības vietai."

12. Papildināt 25.punktu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"No tirdzniecības reģistra izslēgtu tirdzniecības vietu atjauno reģistrā pēc komersanta iesnieguma saņemšanas, veicot atkārtotu tirdzniecības vietas reģistrāciju, ja komersants ir novērsis pieļautos pārkāpumus un nav pamata uzskatīt, ka tādi tiks pieļauti atkārtoti."

13. Izteikt 31.punktu šādā redakcijā:

"31. Rēķins-uzziņa tiek aizpildīts uz veidlapas (4.pielikums) atbilstoši normatīvajiem aktiem par transportlīdzekļu reģistrāciju, izdrukājot datus no tirdzniecības reģistra. Rēķins-uzziņa, kas neatbilst šo noteikumu prasībām, nav derīgs transportlīdzekļa vai numurētā agregāta reģistrācijai CSDD. Noformējot rēķinu-uzziņu, komersants var izdrukāt arī tā dublikātu un glabāt tirdzniecības lietvedībā. Rēķins-uzziņa nav paredzēts izmantošanai grāmatvedībā kā attaisnojuma dokuments. Pēc transportlīdzekļa vai numurētā agregāta ieguvēja pieprasījuma komersants papildus izsniedz samaksu apliecinošu dokumentu un (vai) attaisnojuma dokumentu, kas noformēti atbilstoši grāmatvedību reglamentējošo normatīvo aktu prasībām."

14. Izteikt 34.punktu šādā redakcijā:

"34. Ar Latvijā reģistrētu un no uzskaites noņemtu tirdzniecībai paredzētu transportlīdzekli ir atļauts piedalīties ceļu satiksmē ar reģistrācijas apliecībā norādītajām numura zīmēm, ja izmēģinājuma braucienā ir klāt:

34.1. reģistrācijas apliecība;

34.2. tirdzniecības reģistra dokuments, kas izsniegts uz laiku līdz divām dienām un piešķir atļauju piedalīties ceļu satiksmē arī bez valsts tehniskās apskates. Šādā gadījumā komersants atbild par to, ka transportlīdzeklim nav tādu trūkumu vai bojājumu, kuru dēļ tas nedrīkst piedalīties ceļu satiksmē, un transportlīdzeklis tieši neapdraud satiksmes drošību. Minētajā dokumentā norāda transportlīdzekļa uzskaites tehniskos datus un komersanta pārstāvi, kuram ir tiesības piedalīties izmēģinājuma braucienā, kā arī citu šajos noteikumos paredzēto informāciju;

34.3. noteiktā kārtībā noformēta polise par transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu."

15. Papildināt 43.punkta pirmo teikumu aiz vārdiem "no īpašnieka vai tā pārstāvja" ar vārdiem "tikai tirdzniecības vietā".

16. Papildināt 46.punktu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Ja akts sastādīts kļūdaini, to var anulēt sastādīšanas dienā."

17. Izteikt 49.punkta otro teikumu šādā redakcijā:

"Ar komersanta transportlīdzekļu tirdzniecības darbību saistītos lietvedības dokumentus glabā tirdzniecības vietā piecus gadus."

18. Izteikt 61.punkta pirmo teikumu šādā redakcijā:

"61. Kļūdaini izsniegtu rēķinu-uzziņu anulē līdz brīdim, kamēr transportlīdzeklis vai numurētais agregāts nav izvests no tirdzniecības vietas, un ne vēlāk kā stundas laikā no dokumenta noformēšanas brīža, izdarot atzīmi par izsniegtā rēķina-uzziņas anulēšanu tirdzniecības reģistrā un reģistrācijas apliecībā vai attiecīgi izziņā par numurētā agregāta piederību."

19. Izteikt 71.punktu šādā redakcijā:

"71. CSDD atsaka tirdzniecības numuru piešķiršanu, ja:

71.1. lietojot tirdzniecībai pieņemtu vai tirdzniecībai paredzētu transportlīdzekli, ir uzlikts sods par administratīviem pārkāpumiem ceļu satiksmē un šis naudas sods nav samaksāts;

71.2. ir konstatēts, ka tirdzniecības numura zīmes lietotas, pārkāpjot šos noteikumus;

71.3. komersants vēlas saņemt vairāk tirdzniecības numuru, nekā tam ir reģistrēti pārstāvji, kam uzņēmumā piešķirtas tiesības piedalīties ceļu satiksmē ar tirdzniecībai paredzētiem transportlīdzekļiem."

20. Svītrot 2.pielikumu.

Ministru prezidenta vietā –
 labklājības ministre I.Viņķele

Satiksmes ministrs A.Matīss

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!